Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 22:55   #871
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

okej01 = mam podobnie - tylko okolice ust suche i taka gladka skora he po umyciu szczegolnie..reszta ciala normalna zadnej suchosci czy cos..

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Jully i Silwena - macie sliczne buzki juz na jakim etapie leczenia jestescie?
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Edytowane przez mallflower
Czas edycji: 2010-04-07 o 22:57
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 12:52   #872
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
Jully i Silwena - macie sliczne buzki juz na jakim etapie leczenia jestescie?
Zaczynam 3 miesiąc, dzisiaj jest 5-ty dzień chyba

Co do strachu dermatologów przed leczeniem izo to oczywiście tez tego doświadczyłam. O ile rozumiem, że na samym początku nie koniecznie była taka potrzeba bez spróbowania innych leków, to po iluśtam latach leczenia bez żadnych rewelacji słyszeć od lekarze, że nie trzeba to tylko można sobie w leb strzelić Już chyba kiedys pisałam, że pierwsza pani doktor, którą zapytalam o ten lek zbyła mnie mowiąc, że kuracja jest taka klopotliwa, bo to trzeba badania co miesiąc robić, że pewnie w szpitalu wyląduje bo mi wątroba wysiądzie Ogólne przeslanie jej wypowiedzi było takie, że jak zacznę brac izo to umrę najpewniej. a jak narazie żyję i moja wątroba też ma sie dobrze

Naszczęście teraz chodze do normalnej lekarki, co tez ma na swoim koncie jakieś publikacje medyczne o leczeniu retinoidami, więc chyba jestem w dobrych rękach.

http://www.czytelniamedyczna.pl/nm_de22.php a tu jest ten arykuł mojej pani doktor jakby ktos był zainteresowany
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 15:49   #873
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

haha, ta lekarka pewnie by szybciej ze strachu umarła niż Ty po izotretinoinie podstawa to dobry lekarz, jak jest specjalistą i zna się na rzeczy, to się nie boi przepisywać akne i prowadzić kuracji, bo wie, że będzie dobrze i jak reagować na ewentualne problemy się pojawiające. o
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 17:10   #874
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
okej01 = mam podobnie - tylko okolice ust suche i taka gladka skora he po umyciu szczegolnie..reszta ciala normalna zadnej suchosci czy cos..[COLOR=Silver]

Ja jestem miesiac po kuracji, a Ty?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 18:38   #875
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czy uważacie, że mam małą dawkę? 30 mg / 60 kg.
trzeci miesiąc idzie a ja zero poprawy
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 19:32   #876
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że mam małą dawkę? 30 mg / 60 kg.
trzeci miesiąc idzie a ja zero poprawy
Twoja dawka jest najniższą z zalecanych, czyli 0,5 mg/kg m.c.

jesli nie widać poprawy, a Ty się dobrze czujesz, to ja bym się na Twoim miejscu o to zapytała lekarza, pomęczyła go w tej sprawie i wynegocjowała wyższą, chociaż 40mg
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 19:58   #877
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja mam 40mg/60kg. Nie narzekam
Od dwóch dni mam tylko mega suchość lewej ręki. Porobiły się strupy, które wyglądają jakbym się drapała, miejsca są fest zaczerwienione. Na dłoni wysypka, w takich malenich czerwonych punkcikach [tak jakby od włoskow na dłoni] i całe miejsce zaczerwienione. Na prawej ręce jedno zaczerwienione, nieco twarde miejsce, w okoicy łokcia. To wszystko sprawka Akne?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 20:01   #878
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
JNa dłoni wysypka, w takich malenich czerwonych punkcikach [tak jakby od włoskow na dłoni] i całe miejsce zaczerwienione. Na prawej ręce jedno zaczerwienione, nieco twarde miejsce, w okoicy łokcia. To wszystko sprawka Akne?
tez tak mam raz na jakiś czas, to skutek kuracji
to się pojawia czasem, smaruj się dobrze za ok dwa dni zniknie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 20:13   #879
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jakbym poprosiła rodziców to może by sie zgodzili .. wtedy musiałabym płacić 200 zł na miesiąc.. za 2 opakowania..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 20:14   #880
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że mam małą dawkę? 30 mg / 60 kg.
trzeci miesiąc idzie a ja zero poprawy
dawka nie jest duza i rzeczywiscie lekarz moglby ci ja zwiekszyc ale pamietaj ze wszystko zalezy od organizmu, leczenie to sprawa bardzo indywidualna. U niektorych efekty widoczne sa na poczatku kuracji u innych trzeba czekac kilka miesiecy...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 20:16   #881
L enka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja 8 dzień kuracji,na razie mam pogorszenie,ale pocieszam się,że tak ma być ze skutków ubocznych to lekko wysuszone usta,poza tym twarz bez zmian,czyli cały czas lekko tłusta,od wczoraj doszedł mi ból pleców i barków
L enka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 20:27   #882
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Ja mam 40mg/60kg. Nie narzekam
Od dwóch dni mam tylko mega suchość lewej ręki. Porobiły się strupy, które wyglądają jakbym się drapała, miejsca są fest zaczerwienione. Na dłoni wysypka, w takich malenich czerwonych punkcikach [tak jakby od włoskow na dłoni] i całe miejsce zaczerwienione. Na prawej ręce jedno zaczerwienione, nieco twarde miejsce, w okoicy łokcia. To wszystko sprawka Akne?
Tak, to sprawka Akne Sama mam tak czasami, gdy niedostatecznie nawilżę ciało lub dłonie po myciu Wysypka jest mocno czerwona, swędząca i piekąca, ale znika po smarowaniu Alantanem+nagietkowym Babydream+Atoperalem/Cetaphilem
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 20:37   #883
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziwi mnie tylko to..widoczne jakby podrapanie. Nie przypominam sobie drapania, ale może w nocy? I szyja mnie swędzi, mam takie plamy też. Jutro wizyta u dermatologa, zobaczymy co powie Dzisiaj robiłam wyniki, i też jestem ciekawa jak wypadnę.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 21:03   #884
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie tylko to..widoczne jakby podrapanie. Nie przypominam sobie drapania, ale może w nocy? I szyja mnie swędzi, mam takie plamy też. Jutro wizyta u dermatologa, zobaczymy co powie Dzisiaj robiłam wyniki, i też jestem ciekawa jak wypadnę.
co do podrapan to pamietam ze kiedys jakis rok temu podrapalam sie przez sen po prawej rece, jak wstalam to bylam w szoku takie dwie szramy dlugosci 5cm, do tej pory jak sie dobrze przyjrzec to je troszke widac nie wiem jak ja to zrobilam przeciez to musialo bolec! No ale kiedys tez mialam zdolnosci do lunatykowania wiec juz chyba nic mnie nei powinno dziwic

na jednym z tematow na tym forum znalazlam taki link do stronki ktora zajmuje sie tradzikiem, a wlasciwie wyciskaniem i skutkami wyciskania, mysle ze wiele z nas ma z tym problem, ja rowniez dlatego warto poczytac i zmnienic swoje nawyki i jak najmniej dotykac twarzy. Stronka po angielsku takze znajomosc tego jezyka sie przyda, kolejny argument zeby sie angielskiego uczyc
http://www.stoppickingonme.com/index.php
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 23:06   #885
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Ja jestem miesiac po kuracji, a Ty?
ja zaczelam kuracje 2 tygodnie temu

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Czy uważacie, że mam małą dawkę? 30 mg / 60 kg.
trzeci miesiąc idzie a ja zero poprawy
mysle ze masz mala dawke ...albo ja mam duza- 60 mg
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 09:57   #886
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie tylko to..widoczne jakby podrapanie. Nie przypominam sobie drapania, ale może w nocy? I szyja mnie swędzi, mam takie plamy też. Jutro wizyta u dermatologa, zobaczymy co powie Dzisiaj robiłam wyniki, i też jestem ciekawa jak wypadnę.
Ja co jakiś czas budzę sie z jakąś szramą na twarzy
Wczoraj wieczorem całe ciało mnie swędzialo, nawet pod pachami i teraz to cała jestem podrapana
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 11:35   #887
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
ja zaczelam kuracje 2 tygodnie temu

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------


mysle ze masz mala dawke ...albo ja mam duza- 60 mg
60mg to jest duża dawka :P a 30mg jest mala na 60kg. moja znajoma co prawda dokładnie brała 30mg ale waży 49kg, więc jest chudziutka. miała akne na 7 miesięcy. jak Ty masz na dużej, to pewnie jest ok byleby calkowita była 120-150mg/kg masy ciała.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:41   #888
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też mam dawkę 60mg ,a ważę 60 kg. Myślę,że to wysoka dawka ,no ale chuda też nie jestem,więc coś za coś. : )
Trwa 8 dzień kuracji ,plecy mnie troche bolą, no i usta są tak suche ,że nie mogę nimi ruszyć..wrr. Nawilżam,nawilżam, piję bardzo dużo zielonej herbaty, wody mineralnej i nic.
Jutro idę na imprezę , mam nadzieję że do jutra nic nowego mi nie wyskoczy i będę mogła się cieszyć piękną buźką całą noc <marzyciel> ..
; *

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

a ! i życzę wam tego samego !
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 14:19   #889
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jagoda0033 Pokaż wiadomość
Ja też mam dawkę 60mg ,a ważę 60 kg. Myślę,że to wysoka dawka ,no ale chuda też nie jestem,więc coś za coś. : )
Trwa 8 dzień kuracji ,plecy mnie troche bolą, no i usta są tak suche ,że nie mogę nimi ruszyć..wrr. Nawilżam,nawilżam, piję bardzo dużo zielonej herbaty, wody mineralnej i nic.
Jutro idę na imprezę , mam nadzieję że do jutra nic nowego mi nie wyskoczy i będę mogła się cieszyć piękną buźką całą noc <marzyciel> ..
; *

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

a ! i życzę wam tego samego !
dawke masz duza wiec i suchosc bardziej odczuwasz, sprobuj jak siedzisz w domu klasc na usta spora warstwe kremu nivea, mnie pomaga chociaz dzisiaj mi popekaly usta w kacikach no ale przynajmniej mniej bede jesc
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 16:13   #890
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja mam problem. Wczoraj robiłam wyniki i wyszły wszystkie ok, oprócz chyba najważniejszych: cholesterol [206,3 na normę 200] i triglicerydy [192 na normę 0-150]. Lekarz powiedział, że będzie się mocno zastanawiał nad przedłużeniem kuracji. Za tydzień w czwartek znowu mam robić wyniki i w piątek wizyta.
Dawkę zmniejszył z 40mg na 20mg/na dobę na 60kg wagi.
Co robić, żeby zmniejszyć przede wszystkim te triglicerydy? Nie wyobrażam sobie przerywać kuracji :X
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 16:20   #891
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
A ja mam problem. Wczoraj robiłam wyniki i wyszły wszystkie ok, oprócz chyba najważniejszych: cholesterol [206,3 na normę 200] i triglicerydy [192 na normę 0-150]. Lekarz powiedział, że będzie się mocno zastanawiał nad przedłużeniem kuracji. Za tydzień w czwartek znowu mam robić wyniki i w piątek wizyta.
Dawkę zmniejszył z 40mg na 20mg/na dobę na 60kg wagi.
Co robić, żeby zmniejszyć przede wszystkim te triglicerydy? Nie wyobrażam sobie przerywać kuracji :X
Już trochę o tym tu rozmawiałyśmy
Ja wcinam Benecol (margaryna ) i z cholesterolem, ani trójglicerydami nie mam problemów. Masz tydzień, żeby coś z tym zrobić i myślę, że jest to wykonalne...

Zmień dietę, ruszaj się itp.

Post może mało konkretny, ale zaraz wychodzę z domu i się spieszę
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 17:18   #892
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

na trójglicerydy pomagają tabletki z kwasami omega 3, osobiście polecam te http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p3487-Olimp_Omega_3_Gold

Poza tym to wcinaj błonnik czyli najlepiej otręby, nie jedz żóltek jaj i żółtego sera oraz kawy. Tydzień to trochę mało, ale jak sie od razu za to weźmiesz to powinno trochę spaść.
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 17:55   #893
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Poczytałam właśnie, że otręby, szczególnie owsiane są bardzo zdrowe. I wspomagają odchudzanie [uczucie sytości], więc na pewno jutro je kupię. Dostępne są chyba w każdym sklepie?
Czytałam jeszcze, że dużo owoców. Szczególnie grejpfruty. Wiecie coś o tym? Szkoda, że mamy taki czas, kiedy np. dostać naprawdę dobre jabłka to jest spory problem.
A co np. z moimi ukochanymi nesquikami na śniadanie? Odpadają, czy przy mleku 0,5 np. mogą być?
Muszę się spiąć i postarać bo kurde to jest tylko tydzień.

znalazłam fajny przepis na jedzonko : D
Składniki:

Pierś z kurczaka 1 szt.
Sól, pieprz, papryka słodka, jarzynka, sos sojowy do smaku
Otręby owsiane 1 szklanka
Olej 5-6 łyżek
Sposób przygotowania:

Mięso pokroić w kostkę, wymieszać z przyprawami, obficie posypać otrębami owsianymi, lekko dociskając otręby do mięsa. Smażyć na oleju, na piękny złocisty kolor. Podawać z ziemniakami, ryżem, pieczywem, warzywami lub surówką.



Chyba jest okej, co?
Zwykły kujawski olej powinien pójść w odstawkę?
Ja nie chcę siać paniki, ta granica chyba nie jest jakaś fest [szkoda, że nie zrobiłam telefonem zdjęcia reszty wyników], ale lekarz się zmartwił. Poza tym wziąć się za siebie raz a dobrze...to też dobrze
A, i mam obniżone płytki krwi. Norma jest od 150, ja mam 132. Nie orientujecie się, jaka jest przyczyna?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:14   #894
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Otręby są w każdym sklepie. Nesquiki niestety odpadają, lepsza będzie owsianka i to najlepiej bez cukru ( ja wrzucam do niej starte jabłko) Z owoców to grejfruty i jabłka. Olej jeśli juz musi być to lepiej zastąpić oliwą z oliwek. To tylko tydzień, zaciśniesz zęby i jakoś dasz radę
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:22   #895
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

http://downsizeme.blog.onet.pl/Podst...,ID403827079,n


może ktos powiedzieć co myśli o tej diecie? może nie ten wątek-ale mówię też w sensie zmniejszenia trójglicerydów. Oprócz tych parówek jednego dnia wieczorem, jest chyba okej, prawda?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:36   #896
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ogólnie jest ok, ale nie zauważyłam otrąb. Ja tam sie trzymam tego, że na trójglicerydy i cholesterol najlepsze są otręby, jabłka i kwasy omega 3
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:39   #897
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Bo ja tę dietę zmodyfikuję : D Jutro kupuję te otręby, tabletki o których pisałaś. Jabłka lubię jeść i jem ostatnio 1-2 dziennie : D Będę zdrowo odżywiona fest!
Ale jeśli ktoś coś jeszcze może poradzić, to bardzo proszę.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:44   #898
MartaJurczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
A ja mam problem. Wczoraj robiłam wyniki i wyszły wszystkie ok, oprócz chyba najważniejszych: cholesterol [206,3 na normę 200] i triglicerydy [192 na normę 0-150]. Lekarz powiedział, że będzie się mocno zastanawiał nad przedłużeniem kuracji. Za tydzień w czwartek znowu mam robić wyniki i w piątek wizyta.
Dawkę zmniejszył z 40mg na 20mg/na dobę na 60kg wagi.
Co robić, żeby zmniejszyć przede wszystkim te triglicerydy? Nie wyobrażam sobie przerywać kuracji :X
JA miałam po 10 dniach kuracji grubo 30 pkt powyżej normy w obu przypadkach. Dawka nie została mi zmniejszona, tylko moja dermatolog kazała poczekać 10 dni i wtedy zobaczyć. Mówiłam, że nie jadłam ani nic tłustego ani niezdrowego ani ciężkiego, etc. Jednak pani dr powiedziała, że to po prostu działanie leku i nie zawsze musi być uzależnione od diety, często od indywidualnych preferencji tolerancji leku.
Piję teraz codziennie Danacol. Nie wiem czy pomaga czy nie, cholesterol zmniejszył mi się znacznie- mam chyba teraz 168/200 całkowitego a triglicerydy bodajże 89. Ale tez- powtórzę za moją lekarką- to wcale nie musi być działanie Danacolu. Być może po prostu organizm się przyzwyczaił do leku i inaczej już go metabolizuje.

Moją dawkę 30 mg utrzymuję jeszcze przez dwa tygodnie, potem 10 dni na 25 mg i schodze juz na 20 mg. Biorę izo dopiero miesiąc, ale buzię mam jak pupcie niemowlaka- no i wszystkim każę dotykać jaka jest cudowna gładka
MartaJurczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 19:49   #899
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny jestem zupełnie załamana. Moja dermatolog kazała mi brać jeszcze tylko 10 dni izo i odstawić przez te mieśnie i wyniki z wątroby. Nawet jeśli wybiore wszystkie pozostałe tabletki które mam a nie te 10 tylko, to moja dawka zamiast 120/ kg masy ciała będzie 90. Tuz przed finiszem prawie. Nie wiem co mam robić, czy szukac innego lekarza, jak na razie to płacze tylko, bo jest tak pięknie, nic mi nie wyskakuje, jestem przez to najszcześliwsza osobą na swiecie a teraz przez to ,ze skończe wczesniej wszystko co przeszłam pójdzie na marne! Nie wiem zupełnie co mam zrobić
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 19:56   #900
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem zupełnie załamana. Moja dermatolog kazała mi brać jeszcze tylko 10 dni izo i odstawić przez te mieśnie i wyniki z wątroby. Nawet jeśli wybiore wszystkie pozostałe tabletki które mam a nie te 10 tylko, to moja dawka zamiast 120/ kg masy ciała będzie 90. Tuz przed finiszem prawie. Nie wiem co mam robić, czy szukac innego lekarza, jak na razie to płacze tylko, bo jest tak pięknie, nic mi nie wyskakuje, jestem przez to najszcześliwsza osobą na swiecie a teraz przez to ,ze skończe wczesniej wszystko co przeszłam pójdzie na marne! Nie wiem zupełnie co mam zrobić

a rzeczywiscie jest az tak zle? jak z watraba jest bardzo slabo to lepiej przestac ale czy bralas cos oslonowego? jakis hepatil albo cos w tym rodzaju?
bo rzeczywiscie szkoda kuracji...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.