Zorac, Retin-a? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-29, 11:28   #1
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35

Zorac, Retin-a?


Witam,
Męczą mnie moje rozszerzone pory i troche przetłuszczającą się skóra. Przez dłuższy czas zastanawiałem się nad Izotekiem ale trądziku jako tako nie mam czasami wystkoczy jakaś krosta ale przyczyną tego jest raczej stanie przed lustrem i wyciskanie zawartości porów więc izo jest troche ryzykowne. Trochę się kwasiłem kwasem mlekowym, salicylowym(20%) ale to raczej porów mi zbytnio nie oczyściło i było dość absorbujące(filtr nałożony na łuszczącą się skóre wygląda dość osobliwie). Stosowałem też Glyco-a ale to głownie dla wyrównania kolorytu aniżeli dla oczyszczenia porów/zmniejszenia łojotoku. tu nasuwa się moje pytanie czy działanie Zorac-u i Retinu-a ogranicza się tylko do działania przeciwzmarszczkowego(prz ez złuszczanie skóry)? czy też ma wpływ na aktywność gruczołów łojowych i na oczyszczanie się skóry?

Pozdrawiam.
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:29   #2
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Zorac, Retin-a?

Ja mam podobna cere jak Ty - niespodzianki od wielkiego dzownu, ale za to pory rozszerzone i zapchane plus "wysoki polysk".
O zoracu nic nie moge powiedziec, bo nie stosowalam, natomiast Retin-a u mnie jest na stale.
znaczaco poprawia wyglad cery, ale na pocztaku kuracji licz sie z masakra i wysypem grudek, pryszczy i pryszczykow :/
Bedzie tez schodzic skora niestety. Co do stanu porow - ja zauwazylam u siebie znaczna poprawe po zrezygnowaniu z jakichkolwiek kremow i smarow na noc. Myje tylko twarz, na to roztwor kwasu mlekowego (kupuje na mazidla.com) i spac. I pomaga - po retinie niestety pory sie nie oczyszczaja - duzo lepiej dziala Diacneal (teraz nowa wersja triacneal) i krem skinoren (albo polski odpowiednik Hascoderm - ale smierdzi troche i ma okropna konsystencje).

Retin-A raczej porzadkuje skore i reperuje, ale pory zostaja Mi glyco-a tez nie pomoglo, ani mikrodermabrazja ani kwas glikolowy nakladany u kosmetyczki.
Doraznie pomaga zielona glinka i maseczka z drozdzy (zywe drozdze mieszasz z woda i na buzie az wyschna).
I to tyle
Powodzenia w walce
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:36   #3
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Zorac, Retin-a?

Nie wiem jak Zorac, ale retin-a nie dal rady porom :/ Generalnie obraz skory sie porawil, ale pory zostaly ;( a traktowalam sie tym jakies 6 mies Lepiej juz sie spisal sie diacneal (teraz Triacneal) i krem Skinoren.
ale to co bylo wybawieniem, to odstawienie jakichkolwiek kremow na noc - myje twarz, przecieram roztwoerem kwasu mlekowego i spac. I po tygodniu patrzysz na inna skore. I jestem pewna ze chodzi o to, poniewaz wystarczy ze dwie noce z rzedu czegos uzyje mazistego i budze sie z wielkimi jak czarna dziura kraterami ;(
Dobrze na pory dziala tez maseczka zrobiona z kilku pastylek polopiryny s, ale na dluzsza mete wysusza i tzreba ostroznie do tego tematu podchodzic....
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 18:08   #4
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zorac, Retin-a?

Dziękuje za odpowiedź. Glinki zielonej też używam(avon maseczka z glinka zieloną i kw. salicylowym) i chwalę sobię. Na noc myje twarz żelem Normaderm (który jak tlko skończe wymienie na Ziaje Med aktywnie oczyszczający) potem tonik z kwasem salicylowym 2%(avon), potem tonik z arbutyną potem krem w żelu nawilżająco rozjaśniający z brzoskwinią. Rano to samo tylko zmieniam krem bo ten pod filtrem troche sie roluje. Mam już receptę na Retin-A ale zastanawiam się czy nie kupić Isotrexinu(podobno lepiej oczyszcza).
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:49   #5
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zorac, Retin-a?

Cytat:
Napisane przez gfkjfgjfg Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź. Glinki zielonej też używam(avon maseczka z glinka zieloną i kw. salicylowym) i chwalę sobię. Na noc myje twarz żelem Normaderm (który jak tlko skończe wymienie na Ziaje Med aktywnie oczyszczający) potem tonik z kwasem salicylowym 2%(avon), potem tonik z arbutyną potem krem w żelu nawilżająco rozjaśniający z brzoskwinią. Rano to samo tylko zmieniam krem bo ten pod filtrem troche sie roluje. Mam już receptę na Retin-A ale zastanawiam się czy nie kupić Isotrexinu(podobno lepiej oczyszcza).
Glinka zielona [proszkowana] a maseczka z glinką to dwie różne sprawy. Sproszkowana ma silniejsze właściwości, jest naturalna.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 08:05   #6
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Zorac, Retin-a?

Cytat:
Napisane przez gfkjfgjfg Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź. Glinki zielonej też używam(avon maseczka z glinka zieloną i kw. salicylowym) i chwalę sobię. Na noc myje twarz żelem Normaderm (który jak tlko skończe wymienie na Ziaje Med aktywnie oczyszczający) potem tonik z kwasem salicylowym 2%(avon), potem tonik z arbutyną potem krem w żelu nawilżająco rozjaśniający z brzoskwinią. Rano to samo tylko zmieniam krem bo ten pod filtrem troche sie roluje. Mam już receptę na Retin-A ale zastanawiam się czy nie kupić Isotrexinu(podobno lepiej oczyszcza).

Wiesz co, jesli chodzi o toniki avonu, ziaji czy ronze inne typu loreal, garnier, itp itd to nie polecam, bo przynajmniej u mnie, one tylko pogarszaly stan rzeczy.
dobrze do mycia sprawdza sie purritin iwistinu (pianka) i zel pure zone loreal. Ja teraz przerzucilam sie na kosmetyki hauschki (bo rozdadniej jest porzucic retinoidy latem, bo moga porobic ci sie pbrzydkie plamy) i widze duoza poprawe stanu skory. nie wiem w jakim jestes wieku, ale ja z tradzikiem i porami walcze juz jakies 15 lat i to co zauwazylam, to ze zasada im mniej tym lepiej i "kosmetykom drogeryjnym dziekujemy" (z malymi wyjatkami) sprawdza sie najlepiej.
Suepr na pory dziala tez glinka firmy "Logona" - duza tuba, calkiem niedrogo - sa dwie wersje - ciemniejsza lepsza.
3mam kciuki za powodzenie akcji
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 19:08   #7
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zorac, Retin-a?

Cytat:
Napisane przez CyberCytryna Pokaż wiadomość
Wiesz co, jesli chodzi o toniki avonu, ziaji czy ronze inne typu loreal, garnier, itp itd to nie polecam, bo przynajmniej u mnie, one tylko pogarszaly stan rzeczy.
dobrze do mycia sprawdza sie purritin iwistinu (pianka) i zel pure zone loreal. Ja teraz przerzucilam sie na kosmetyki hauschki (bo rozdadniej jest porzucic retinoidy latem, bo moga porobic ci sie pbrzydkie plamy) i widze duoza poprawe stanu skory. nie wiem w jakim jestes wieku, ale ja z tradzikiem i porami walcze juz jakies 15 lat i to co zauwazylam, to ze zasada im mniej tym lepiej i "kosmetykom drogeryjnym dziekujemy" (z malymi wyjatkami) sprawdza sie najlepiej.
Suepr na pory dziala tez glinka firmy "Logona" - duza tuba, calkiem niedrogo - sa dwie wersje - ciemniejsza lepsza.
3mam kciuki za powodzenie akcji
Ja tego toniku używam tylko dla kwasu salicylowego wcześniej używałem Clinique ale nie widze różnicy a avon dużo tańszy. Mi mówią że mam ładną cere wszyscy ale w porach syf. Ja mam 18 lat więc nie wiem jak będe miał 40 lat i bede chciał się zmarszczek pozbyć to będe je betonem wypełniał. Kupiłem Isotrex ale zastanawiam się czy filtry ochronią mnie wystarczająco przed wkacyjnym słońcem którego i tak unikam ale złowrogie promienie UV czają się wszędzie a w bunkrze się nie zamknę(chociaż niektórzy się pytają czy w wiezieniu siedziałem bo jestem blady jak ściana ale to miód dla moich uszu). Uważam że retinoidy w maściach które notabene niektórzy stosują latami są mniejszym złem niż np. Izotek który też był brany pod uwage ale ostatecznie porzuciłem ten pomysł.
Jak się zdecyduje na wysmarowanie się Isotrexem to najwcześniej w piątek wiec napisze jak mi poszło.
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-04, 13:14   #8
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Zorac, Retin-a?

Ja mojemu nastolatkowi robię peelingi enzymatyczne (z bromel. z BU) i smaruję okolice nosa serum migdałowym. Oczywiście muszę go przekupywać,bo normalnie to by się nigdy nie zgodził ale pory się ładnie oczyszczają.
Podstawowa sprawa,to nie wyciskać!!! Jak się wyciska,to się problem nasila I z glinkami też radzę ostrożnie,bo przesuszają troszkę,potem skóra produkuje więcej sebum... tak samo żele z agresywnymi czynnikami myjącymi.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 11:41   #9
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zorac, Retin-a?

Ok dziś mam zamiar posmarować się Izortrexem tylko jedno ale czy możliwe jest aby ewentualny wysyp rozpoczął się jutro rano (muszę iść jutro do szkoły jeszcze)? Bo jeżeli tak to czekam do piątku.

PS
mhm0808 ciesze się że miałaś powód do zmienienia podpisu.
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.