Esky . pl - zakup biletu, jak to wyglada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 20:25   #1
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790

Esky . pl - zakup biletu, jak to wyglada


Mam dylemat, kupiłam przed chwilą bilet lotniczy w serwisie esky . pl i przyszedł tylko mail z potwierdzeniem rezerwacji, a bilet już nie, pieniążki są wciąż na koncie, troszkę panikuje ponieważ wylot mam już 16, a poprzednim razem pieniądze zostały pobrane natychmiast i natychmiast przyszedł bilet. Nie pamiętam o której to było godzinie, na ich stronie piszę iż infolinia jest czynna od godz. 8-20. Więc za późno kupiłam bilety i dostane bilet etc jutro? Dodam iż myślałam że może podałam zły numer karty i zarezerwowałam wszystko jeszcze jeden raz, wiem że to głupie Na koncie mam tylko kwotę na jeden bilet więc nie ściągną mi za 2 bilety. Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości ale nie mam doświadczenia w kupowaniu biletów lotniczych, to dopiero mój drugi raz

Ps.
Jeśli jest gdzieś taki aktualny wątek to bardzo przepraszam, ale nic takiego nie znalazlam
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 10:41   #2
made_leine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Esky . pl - bilety

Cześć,

temat co prawda zakończony - bo mam nadzieję szczęśliwie udało Ci się wylecieć - ale gdyby ktoś miał podobny problem, to ja napiszę jak było ze mną. Też kilka razy kupowałam bilet przez ☠☠☠☠☠☠☠☠ i raz się zdarzyło, że pieniądze nie zostały pobrane z mojego konta od razu. Oczywiście spanikowałam! Wydawało mi się, że nie polecę i że nie mam biletu. Zadzwoniłam do ☠☠☠☠☠☠☠☠ (32 728 3000) i zapytałam co się dzieje. Sympatyczna Pani wyjaśniła mi, że czasami zdarza się, że osoby kupujące bilety na linie regularne muszą chwilę poczekać na autoryzację karty. Generalnie najgorsze, co można zrobić w takiej sytuacji, to kupować drugi bilet myśląc, że ten pierwszy nie został kupiony. Najlepiej zadzwonić i dopytać się, co się dzieje. I dopiero wiedząc na jakim etapie jest rezerwacja podejmować dalsze działania. Wiem, że mądry Polak po szkodzie, ale nie ma co panikować na samym początku
made_leine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 19:26   #3
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Esky . pl - bilety

Cytat:
Napisane przez made_leine Pokaż wiadomość
Cześć,

temat co prawda zakończony - bo mam nadzieję szczęśliwie udało Ci się wylecieć - ale gdyby ktoś miał podobny problem, to ja napiszę jak było ze mną. Też kilka razy kupowałam bilet przez ☠☠☠☠☠☠☠☠ i raz się zdarzyło, że pieniądze nie zostały pobrane z mojego konta od razu. Oczywiście spanikowałam! Wydawało mi się, że nie polecę i że nie mam biletu. Zadzwoniłam do ☠☠☠☠☠☠☠☠ (32 728 3000) i zapytałam co się dzieje. Sympatyczna Pani wyjaśniła mi, że czasami zdarza się, że osoby kupujące bilety na linie regularne muszą chwilę poczekać na autoryzację karty. Generalnie najgorsze, co można zrobić w takiej sytuacji, to kupować drugi bilet myśląc, że ten pierwszy nie został kupiony. Najlepiej zadzwonić i dopytać się, co się dzieje. I dopiero wiedząc na jakim etapie jest rezerwacja podejmować dalsze działania. Wiem, że mądry Polak po szkodzie, ale nie ma co panikować na samym początku
Do mnie zadzwonił wtedy pan z serwisu Esky. pl że nie pobrali mi kasy gdyż mam za mało pieniążków na konice bo bilety już podrożały Skończyło się tak, iż bilety kupiłam na stronie rayner'a bez żadnych opał lotniskowych, pobierają opłaty tylko za kartę kredytową
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!

elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 12:21   #4
angela343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
eSKY

Witam wizażanki,
moje pytanie tyczy się strony eSKY.
Niby można kupić bilety już po 5 zł (dział "Promocje"), ale potem okazuje się, że dochodzi do tego opłata transakcyjna (w moim przypadku 36zł) i jeszcze inne ukryte koszty. Czy ktoś orientuje się w temacie i może powiedzieć, z jakimi DODATKOWYMI kosztami trzeba się liczyć przy wykupie takiego biletu? Np. opłata za bagaż, odprawa i inne.
A może polecacie inne serwisy tego typu, gdzie naprawdę te bilety są tańsze?
Pozdrawiam
angela343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 12:58   #5
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: eSKY

Cytat:
Napisane przez angela343 Pokaż wiadomość
Witam wizażanki,
moje pytanie tyczy się strony eSKY.
Niby można kupić bilety już po 5 zł (dział "Promocje"), ale potem okazuje się, że dochodzi do tego opłata transakcyjna (w moim przypadku 36zł) i jeszcze inne ukryte koszty. Czy ktoś orientuje się w temacie i może powiedzieć, z jakimi DODATKOWYMI kosztami trzeba się liczyć przy wykupie takiego biletu? Np. opłata za bagaż, odprawa i inne.
A może polecacie inne serwisy tego typu, gdzie naprawdę te bilety są tańsze?
Pozdrawiam
jest dokładnie tak jak mówisz, że jest mnóstwo dodatkowych opłat, jak opłata transakcyjna, podatek, opłata za bagaż rej. i opłata za płacenie kartą

tańszych biletów raczej nie znajdziesz nigdzie
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 17:56   #6
angela343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 19
Dot.: eSKY

A czy rezerwując bilet bezpośrednio na stronie Wizzair także muszę liczyć się z takimi opłatami? Bagaż podręczny jest darmowy, opłata za rezerwację, czyli płatność Visą - 36 zł, ale czy doliczają jakiś podatek lub jakieś inne ustrojstwo?

Edit:
Przy płaceniu kartą Visa bilet kosztuje 40 zł, a Maestro - 31 zł - o co chodzi?
I wtedy przy Visie ogólna cena biletu (w obie strony oczywiście) wychodzi 152 zł, a Maestro - 116 zł :P Jeszcze lepiej - przy zapłacie z Konta Wizz cena za obydwa bilety to 8 zł
Czy ktoś potrafi mi to wyjaśnić?

Edytowane przez angela343
Czas edycji: 2013-03-02 o 18:05
angela343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 10:16   #7
july676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Esky . pl - bilety

hej, chciałam się zapytać o jedną rzecz, oglnie, czy warto kupować bilety w serwisie eSKY i nie oszukują ani nie karzą płacić jakichś dodatkowych sum ? Chcę dowiedzieć się od osob, ktore mialy z nim stycznosc , czy są z niego zadowolonne Planuję małą wycieczkę w sylwestra dlatego też zapytałam
__________________
Polecam poczytać artykuł do wymiany opini.
july676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 00:20   #8
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Esky . pl - bilety

Kupowałam przez esky, doliczali tylko jakąś tam opłatę, ale ona była od razu podana przy cenie biletu. Poza tym bez zarzutu
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 17:46   #9
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Esky . pl - bilety

Czasami lepiej kupić bilety bezpośrednio u przewoźnika, może być taniej.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 05:40   #10
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Esky . pl - bilety

Niby racja, ale i tak tanie loty łatwiej jest znaleźć w wyszukiwarkach biletów, bo od razu sprawdzasz wszystkie możliwe opcje. A eSky akurat całkiem dobrze działa, choć ja zazwyczaj dla porównania przeglądam jeszcze ze dwie wyszukiwarki - wtedy faktycznie udaje mi się znaleźć coś taniej, nawet uwzględniając te dodatkowe opłaty.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 10:28   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Esky . pl - bilety

Cytat:
Napisane przez marysia_co Pokaż wiadomość
Niby racja, ale i tak tanie loty łatwiej jest znaleźć w wyszukiwarkach biletów, bo od razu sprawdzasz wszystkie możliwe opcje. A eSky akurat całkiem dobrze działa, choć ja zazwyczaj dla porównania przeglądam jeszcze ze dwie wyszukiwarki - wtedy faktycznie udaje mi się znaleźć coś taniej, nawet uwzględniając te dodatkowe opłaty.
Mam podobne podejscie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-29, 18:27   #12
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Esky . pl - bilety

Ja zawsze najpierw sprawdzam wyszukiwarkę a potem u linii, jak cena podobna biorę przez linię. Zdarzyło mi się raz, że linia miała opcję bez bagażu, jedzenia itp. a pośrednik z dwoma rejstrowanymi i wyżywieniem, napojami w tej samej cenie.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 15:46   #13
pretinru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Esky . pl - bilety

Tanie loty - https://pl.trip.com Super wyszukiwarka lotów, więc oszczędź się czas na szukanie najlepszych połączeń, bilety często też są w lepszej cenie niż kupując bezpośrednio u linii lotniczych, same korzyści.

Edytowane przez pretinru
Czas edycji: 2022-07-24 o 10:00
pretinru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-21 16:46:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.