Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-23, 09:23   #961
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Ale miałam znów nadrabiania! Wiecie mam problem z cerą Ogólnie wcześniejsze problemy - trądzik i przebarwienia nie są już problemem. Jak tylko coś się zaczyna dziać traktuję buzię tonikiem z NoaLab i po kilku dniach kuracji buzia jest znów czysta. Ale mam problem z przesuszeniem. Kremik z melisą dr.Hauschka jest zbyt lekki, Serum -35 z Receptur Babuszki bardzo słabiutko nawilża, a Owsiany GaiaCreams już się kończy Mam więc pytanie miałyście może kremiki Sylveco? Rokitnikowy lekki może? Może słyszałyście coś o nich?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
...
u mnie od ponad roku jako primer i puder matujący króluje puder jedwabny hauschki. Obawiam się, że nic lepszego już nie znajdę poczytaj w kwc.
...
ja myślę, że chodzi o wybadanie reakcji skóry na olej laurowy - on jest dość specyficzny, tak jak i mydła aleppo zresztą niby im wyższe stężenie tym mydło bardzie leczniczo działa, ale z drugiej strony są mocniejsze i potrafią bardziej wysuszać, nieraz nawet podrażniać.
Ja też uważam, że bezpieczniej zacząć przygodę z niższym stężeniem
16% jest trochę inne niż tradycyjne mydła alepp - ma inną konsystencję i zachowuje się inaczej w używaniu - bardziej jak normalne mydło (wiem, że głupio to brzmi, ale nie wiem jak inaczej to napisać ). Jest to twarda, zielona kostka, nie taka "ślimakowata" w środku, ma jednolitą konsystencję i pieni się inaczej. Zresztą jest świetne - strasznie je lubię!
Jak chcesz poczuć smak prawdziwego, tradycyjnego mydła alepp to może zacznij od 20-30% to i tak dość wysokie stężenia laurie a zobaczysz z czym to się je .
Zgadzam się z Anulą zarówno jeśli chodzi o puder hauschkowy, jak i mydło. Dla mnie pudry dr.Hauschka są bezkonkurencyjne, a jako była minerałoholiczka miałam mnóstwo primerów i pudrów. Zarówno rozświetlający, jak i ten jedwabny to moi ulubieńcy.

Mydło Alepp mnie przesuszało, przepraszam nie pamiętam stężenia (chyba 25%) Ogólnie nie mogłam się z nim dogadać. Sądzę jednak, że w przypadku wszystkich kosmetyków, nie tylko mydełka testując, trzeba zaczynać od bezpieczniejszych stężeń.

Promolcia i Claire91 ale mam ochotę na zakupy!

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
...
szkoda, że wcześniej tego nie napsałaś, z tego co kojarzę to Marglotka go miała i niestety źle wspomina http://zielony-koszyczek.blogspot.co...l-sun-spf.html...
Niestety dla mnie to był najgorszy krem jaki w życiu widziałam. Dla mnie koszmar. ALE dziewczyny to co mnie nie odpowiada, nie znaczy, że dla innej buzi będzie kosmetykowym strzałem w 10. Chocież bardzo bym się zdziwiła, jeśli taki krem mże się komukolwiek spodobać, ale kto wie? Pamiętajcie, że jesteśmy tak różne.

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Widziałam tą recenzję u Marglotki ale z kosmetykami to tak jest że u jednych coś jest kitem u innych hitem
Próbki kosztowały 1,90 za 5ml,więc mam 15ml za 4,70,jak okaże się bublem to przeżyję ,oddam innym na testy albo skorzystam z rady innych wizażanek i zadbam o pięty...
I jak powyżej pisałam, mamy różen typy cery, włosów. Oczekujemy czego innego od kosmetyków. Przykładowo szampon Love2Mix z chili nie jestem w stanie używać - tak podrażnia mi skórę głowy. A czytając nasz wątek pewno wiecie, jak wielu odpowiada. Podobnie jest z tonikiem z NOALab - dla mnie to ideał. Zrobił z buzią cudo. Podobne zdanie ma Alina (blogerka) A wiele z Was jest rozczarowanych.

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
ja osobiscie nie wiem czym sie rozne blogerki tak podniecaja... ja mialam te mineralki i jak dla mnie to byla taka biedna wersja/podroba edm czy lumiere...czegos im lrakuje pudeleczka bardzo skromne... a wersja podkladu rozswietlajacego to istny brokat na twarzy, co dla mnie jest dziwne... ten kryjacy podklad robil mi ciastoline na twarzy...

wiec jak dla mnie sa beznadziejne... za to uwielbiam lucy i lumiere, lily lolo... czasem edm ale tylko roze obecnie i meow ale sa na zime za suche dla mnie
Dla mnie Annabelle nie są wcale takie złe. Nakładam je jednak w dużo mniejszej ilości i omiatając twarz w dół, z mniej okrężnymi ruchami- w innym przypadku rzeczywiście ciastolina gwarantowana. Moim zdaniem to bardzo udane minerałki w dobrej cenie. Krycie jest tak dobre, że korektor jest zbędny. Ładnie leżą. Niestety nie jestem w stanie znaleźć odpowiedni odcień i bardzo tego żałuję. Na szczęście moja buzia wygląda teraz na tyle dobrze, że wystarczy krem tonujący lub cienka warstwa LilyLolo.

Jednak znów podkreślę co pasuje jednej, nie musi służyć drugiej.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-23 o 09:24
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 09:29   #962
PiegiNaNosie
Wtajemniczenie
 
Avatar PiegiNaNosie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 055
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




i do tego ponoć na jakiś upominek można liczyć. Niestety przez wzgląd na moje zapasy muszę się jeszcze powstrzymać od zakupu enzymatycznego, tęsknię za nim Znowu nic nie piszą na stronie



Pod każdym produktem widnieje czas oczekiwania Sklep polecam, jeden z moich ulubionych, z tego co pamiętam informują



Daj znać, jak z nimi, bo opinie są skrajnie różne
Ja też denkuję
dziękuję ,faktycznie dziś dostała maila
__________________
PiegiNaNosie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 09:37   #963
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Mam więc pytanie miałyście może kremiki Sylveco? Rokitnikowy lekki może? Może słyszałyście coś o nich?


Ja nie miałam co prawda rokitnikowego,ale lekki nagietkowy.Jednak zawiodłam się na nim, okropne mnie zapchał(mam cere mieszana).Natomiast na policzki,ktore mam normalne, dzialal w porzadku-skora byla fajnie nawilżona .Myślę że do suchej cery się nie nada, nie nada się takze pod makijaż, bo przynajmniej w moim przypadku się rolował.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 10:26   #964
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
...

Dla mnie Annabelle nie są wcale takie złe. Nakładam je jednak w dużo mniejszej ilości i omiatając twarz w dół, z mniej okrężnymi ruchami- w innym przypadku rzeczywiście ciastolina gwarantowana. Moim zdaniem to bardzo udane minerałki w dobrej cenie. Krycie jest tak dobre, że korektor jest zbędny. Ładnie leżą. Niestety nie jestem w stanie znaleźć odpowiedni odcień i bardzo tego żałuję. Na szczęście moja buzia wygląda teraz na tyle dobrze, że wystarczy krem tonujący lub cienka warstwa LilyLolo.

Jednak znów podkreślę co pasuje jednej, nie musi służyć drugiej.
to sie zgadza ze nie wszystkim pasuje to samo... przeciez mamy rozne skory i wymagania. A niestety ja anabelki probowalam na rozne sposoby i okrezne ruchy i gora dol jak malowanie sciany i steplowanie... z kazdym razem bylo cos nie tak, no i niestety kolory tez nie sa idealne. tak jak przy lucy czy lily znalazlam wzgledny sposob nakladania i jest cacy. Najlepiej u mnie sie sprawdza lumiere i meow latem z edm kocham roze
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 11:26   #965
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Mam więc pytanie miałyście może kremiki Sylveco? Rokitnikowy lekki może? Może słyszałyście coś o nich?
Miałam tą klasyczną wersję z betuliną, tłusty bardzo, słabo nawilżał, ale natłuszczał naprawdę gruntownie. Coś pod niego nawilżającego jednak warto nałożyć, np serum algowe. Uważam, że warto mieć, bo jest uniwersalnym tłuściochem i dla dzieci się nadaje też.

Cytat:
Napisane przez PiegiNaNosie Pokaż wiadomość
dziękuję ,faktycznie dziś dostała maila
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 12:20   #966
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ale miałam znów nadrabiania! Wiecie mam problem z cerą Ogólnie wcześniejsze problemy - trądzik i przebarwienia nie są już problemem. Jak tylko coś się zaczyna dziać traktuję buzię tonikiem z NoaLab i po kilku dniach kuracji buzia jest znów czysta. Ale mam problem z przesuszeniem. Kremik z melisą dr.Hauschka jest zbyt lekki, Serum -35 z Receptur Babuszki bardzo słabiutko nawilża, a Owsiany GaiaCreams już się kończy Mam więc pytanie miałyście może kremiki Sylveco? Rokitnikowy lekki może? Może słyszałyście coś o nich?


Dla mnie Annabelle nie są wcale takie złe. Nakładam je jednak w dużo mniejszej ilości i omiatając twarz w dół, z mniej okrężnymi ruchami- w innym przypadku rzeczywiście ciastolina gwarantowana. Moim zdaniem to bardzo udane minerałki w dobrej cenie. Krycie jest tak dobre, że korektor jest zbędny. Ładnie leżą. Niestety nie jestem w stanie znaleźć odpowiedni odcień i bardzo tego żałuję. Na szczęście moja buzia wygląda teraz na tyle dobrze, że wystarczy krem tonujący lub cienka warstwa LilyLolo.

Jednak znów podkreślę co pasuje jednej, nie musi służyć drugiej.
Ja równiez miałam krem Sylveco lekki nagietkowy i po okolo miesiącu zauważylam kilka zaskórnikow zamkniętych wiec odstawiłam. Czasami użyje na policzki- tam dobrze się sprawdza. Swoją drogą co w składzie tego kremu moze zapychać?
Wklejam skład:
Woda, Olej z pestek winogron, Olej sojowy, Sorbitan Stearate & Sucrose Cocoate, Masło karite (Shea), Stearynian glicerolu, Olej arganowy, Olej jojoba, Kwas stearynowy, Alkohol cetylostearylowy, Alkohol benzylowy, Betulina, Witamina E, Ekstrakt z aloesu, Alantoina, Guma ksantanowa, Kwas dehydrooctowy, Ekstrakt z nagietka lekarskiego, Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, Lupeol, Kwas oleanolowy, Kwas betulinowy


Co do toniku Noalab postanowiłam zużyć na czolo, niacynamid zawsze wypryszczał mnie tylko w okolicy nosa i minimalnie na brodzie. Tylko zastanawiam się czy to w ogole ma sens, jako ze czoło mam bezproblemowe, jak myslicie?

U mnie faworytem wśrod minerałow sa Lily Lolo. Miałam też Meow i choć kryly lepiej nie pasowala mi ich konsystencja, nie potrafilam odpowiednio nalozyc. Muszę jeszcze przetestowac Lauress
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana



Edytowane przez advertisement
Czas edycji: 2013-02-23 o 12:26
advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 13:34   #967
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

I jak powyżej pisałam, mamy różen typy cery, włosów. Oczekujemy czego innego od kosmetyków. Przykładowo szampon Love2Mix z chili nie jestem w stanie używać - tak podrażnia mi skórę głowy. A czytając nasz wątek pewno wiecie, jak wielu odpowiada. Podobnie jest z tonikiem z NOALab - dla mnie to ideał. Zrobił z buzią cudo. Podobne zdanie ma Alina (blogerka) A wiele z Was jest rozczarowanych.
No ja niestety bede juz stosowala tonik azelo tylko punktowo i na przebarwienia. Ale szczerze mówiąc i tak bym ten tonik poleciła, jego skład jest tak prosty, że to tak naprawdę tylko kwestia niacynamidu czy nam przypasuje czy nie. Jestem pewna na 99% że gdyby nie on, to by mi swietnie sluzyl, bo ta 2ga substancja - azeloglicyna - ma super działanie, i nie ma prawa zapychać. Szczerze mówiąc to bardzo prawdopodobne jest, że znowu zamówię ten tonik, tylko tym razem nie dodam B3

Btw dziewczyny czy któraś z Was nie miałaby ochotę na próbkę tego toniku azelo noalab? Mogę trochę odstąpić, bo ja napewno całego nie zużyję, a jest ważny jeszcze 2 miesiące (:
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 16:41   #968
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Anula a gdzie Ci się udało dorwać taki duuuży balsamik z masełkiem karite Naturado???

Dziewczyny przez przeszło tydzień niczym się nie malowałam (pewnie straciłam już resztki - jeśli jakichkolwiek miałam - wielbicieli w robocie)
a krosty ropne jak wychodziły tak wychodziły
dzisiaj zaparzyłam kozieradkę i przemywam co jakiś czas - daje ukojenie
i musiałam zdradzić naturę dla acne-dermu bo plam po krostach mam bez liku - a po serum z mącznicą była już taka jednolita


micel i pianka COSLYS BEBE nie pachnie morelkami tylko troszkę mi podśmierdziuje - nie wiem czym - ale jak na razie te specyfiki łagodne

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-23 o 16:49
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 16:45   #969
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Mi cera pogorszyła sie po toniku noalab i tez juz do 2 tyg nie moge jej ogarnąć To po glince tez moze sie pogorszyć? Co ile dni robiłaś? Ostatnio tez nakladalam chyba zbyt często.
[/COLOR]
Bywało, że codziennie...a jak zapomniałam, to co drugi dzień, bo widziałam niezłe efekty i to mnie zachęcało. Kupiłam kilka glinek wałdajskich (błoto, niebieska i biała) i tak sobie nakładałam...chociaż byc może to nie ich wina.. Nie wprowadziłam ostatnio żadnych nowości do pielęgnacji (poza serum Babuszkowym i olejem z uczepu, którego i tak uzywam w zasadzie do demakijażu) ale obydwa działają bardzo delikatnie i nie posądzam ich o to..zwłaszcza, że ten wysyp to już od dłuższego czasu...

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
wklejam ostatnie nabytki
Bardzo ładne nabytki. A powiedz mi, czy ten olejek Khadi będzie sprawdzał się jako nawilżacz do ciała? Bo ja bardzo lubię olejki i zastanawiam się co tu kupić...ale to jeszcze za jakiś czas, bo kurcze teraz OSZCZĘDZAM bo muszę nowy samochód kupić... Jak on pachnie?

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
To ja może ujawnię moje małe zbiory Nie ma w nich nic rewelacyjnego, zapewne wiele z was już przerabiało te kosmetyki
Natomiast największe rozczarowania:
1.Aleppo 50%
2.Olejek tamanu i puder perłowy
3.Krem nawilżający Fitomed
Mam dokładnie to samo mydło Aleppo. Czemu jesteś nim rozczarowana? Tak pytam, bo też go używam i niby wszystko fajnie, mnie nie podrażnia, nie wysuszłyło za bardzo (mam tłustą skórę), przyjemne w dotyku ale też cudownych efektów nie zauważyłam...czyżby było przereklamowane? a może to jakaś podróba???

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
jak coś to w weekend promo w phenome - do -40%
Na szczęście nie będę w tym czasie w Wawie Bo bym pewnie coś kupiła...a tak to musi mi wystarczyć to co mam..

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Tak chodziło mi o ciągnącego gluta,mój mąż zerknął jak oglądałam filmik i powiedział że coś takiego da mi za darmo też 100% naturalne
Cudownego masz męża

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Do wakacji tylko 1 zamówienie z Kaliny i 100% Pure no i odwyk do jesieni,o ile znowu czymś nie nakusicie
Chyba sama w to nie wierzysz
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 16:45   #970
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Kobitki, będę zamawiać zestaw próbek ze strony Lumiere - 8 próbek za 4$ (przesyłka jest za darmo). Mnie są potrzebne tylko 4, jeśli któraś z Was reflektuje na pozostałe, proszę o mrugnięcie okiem w moją stronę
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 16:51   #971
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość


Mam dokładnie to samo mydło Aleppo. Czemu jesteś nim rozczarowana? Tak pytam, bo też go używam i niby wszystko fajnie, mnie nie podrażnia, nie wysuszłyło za bardzo (mam tłustą skórę), przyjemne w dotyku ale też cudownych efektów nie zauważyłam...czyżby było przereklamowane? a może to jakaś podróba???
Nie wiem czy może być podróbą,kupowałam w Lawendowej mydlarni.U mnie pojawiło się jakby uczulenie- nie czułam nadwyczajnego ściągnięcia, a mimo to miałam na policzkach suche i czerwone,potem łuszczące się placki.Spektakularnego dzialania też u siebie nie zauważyłam
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 16:57   #972
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Anula a gdzie Ci się udało dorwać taki duuuży balsamik z masełkiem karite Naturado???

Dziewczyny przez przeszło tydzień niczym się nie malowałam (pewnie straciłam już resztki - jeśli jakichkolwiek miałam - wielbicieli w robocie)
a krosty ropne jak wychodziły tak wychodziły
dzisiaj zaparzyłam kozieradkę i przemywam co jakiś czas - daje ukojenie
i musiałam zdradzić naturę dla acne-dermu bo plam po krostach mam bez liku - a po serum z mącznicą była już taka jednolita

micel i pianka COSLYS BEBE nie pachnie morelkami tylko troszkę mi podśmierdziuje - nie wiem czym - ale jak na razie te specyfiki łagodne
Duży?
No ja tylko taki znalazłam, nie iwem czy występuje w mniejszej pojemności
Ja mam ze skarbca natury, ale napewno ma tez biolander. I zapewne parę innych sklepów.
Mleczko jest naprawdę boskie - jeszcze pare dni pouzywam zanim wydam ostateczną opinię, ale chyba moge już powiedzieć, że zdetronizuje wszystkie inne smarowidła ciałowe!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 17:19   #973
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Duży?
No ja tylko taki znalazłam, nie iwem czy występuje w mniejszej pojemności
Ja mam ze skarbca natury, ale napewno ma tez biolander. I zapewne parę innych sklepów.
Mleczko jest naprawdę boskie - jeszcze pare dni pouzywam zanim wydam ostateczną opinię, ale chyba moge już powiedzieć, że zdetronizuje wszystkie inne smarowidła ciałowe!
Twój ukochany Love&mix z macadamia też?
ja wciąż nie mogę się przyzwyczaić do konsystencji tego masełka - dla mnie jest jak miękka plastelina
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 17:27   #974
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Twój ukochany Love&mix z macadamia też?
ja wciąż nie mogę się przyzwyczaić do konsystencji tego masełka - dla mnie jest jak miękka plastelina
na to się zanosi
ale jeszcze potrzebuję troche czasu
konsystencja masła z macadamią jest fajna
mleczko naturado jest rzadkie jak mleczka do demakijażu. Ale naprawdę świetnie działa nawet paszczę nim parę razy potraktowałam i jest super!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 17:38   #975
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

ło matko i córko kobity widziałyście jakie cuda wstawił Biolander za 300 czy 400 zeta
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 17:44   #976
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ło matko i córko kobity widziałyście jakie cuda wstawił Biolander za 300 czy 400 zeta
a o czym mówisz??
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 17:53   #977
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

http://biolander.com/produkty/producent/kesari/

czyzby chodzilo oto?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:00   #978
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Pewnie tak
Ale na szczęście takie ceny są zdecydowanie poza moją granicą "kusicielstwa"
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:02   #979
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
myślisz?
ale to tylko nowe zestawy, marka kesari jest w biolanderze od dawna bardzo fajny zresztą mają krem anti-age
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-02-23 o 18:04
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 18:31   #980
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

cześć koleżanki moje,

Wywołana przez effę () do tablicy postanowiłam się odezwać...dawno mnie nie było...najpierw praca, potem trochę problemów (które nadal mam, ale się zdystansowałam)i jakoś potem raz brak czasu, potem się wbić jakoś nie mogłam, potem nadrobić...i tak w kółko , no ale jestem.

w kwestii mojej pielęgnacji to nadal królują ruski, znów ostatnio popełniłyśmy z mel zamówienie jak to wam pisała (no właśnie, mel, próbowałaś już maskę? ciekawa jestem twojej opinii).
-Serum babuszkowe lubię bardzo i to obie wersję-35+ i 50+ ( z małym wskazanie na drugie). Już będę używac trzecie opakowanie niedługo
-bardzo mi spasował też tonik baikal nawilżający-też już druga butla czeka
-ciągle pasuje mi również złoty scrub, a i czeka na mnie brylantowy
-jakiś czas temu skusiłam się na krem do rąk natura siberica zimowy-i fajny, ale dla mnie za mało treściwy, za mało nawilża o odżywianiu nie wspomnę (także ku przestrodze piszę)
-doszłam do wniosku że żaden szampon naturalny nie domywa mi czapki tak jak bym chciała i wypracowałam metodę, że ok.1 raz w tyg.myję prostym slsem i włoski są super. A na codzien mam baikal oczyszczający (ma olej w składzie, więc dla mnie jest jak odżywczy) i dziegciowy, no i w spadku po tż neutralny NS (jak wam kiedyś pisałam na jego wrażliwą skórę głowy okazał się być za mało neutralny). No i teraz czeka u mel ten słynny czarny przeciwłupieżowiec, który ana tak zachwala
-od jakiegoś czasu kręce płyn micelarny z e-naturalne i jestem super zadowolona z niego
-a do mycia buzi najlepiej się sprawdził olejek myjący, który zrobiłam na bazie niefiltrowanej oliwy z oliwek z biedry
-pokusiłam się też o ukręcenie kremu a'la gaia i powiem wam, że w moim odczuciu mi się to udało-znaczy wiadomo, nie znam proporcji oryginału, niektóre oleje pozmieniałam, ale to co mi wyszło mocno przypomina prawdziwy, zarówno w wyglądzie jak i działaniu, a kosztuje absolutne grosze

-no i najważniejsze-znalazłam w końcu "swoje" minerały-anabelki golden fair

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

a w ogóle tak ostatnio pisała któraś z was o kremie NS tym on ma w opisie właśnie filtr 20-myślicie, że rzeczywiście zapewni jakąś podstawową ochronę?
i jak ma dwutlenek tytanu dość wysoko, to będzie krem-beton?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:44   #981
Funghi
Raczkowanie
 
Avatar Funghi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 208
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

To ja w końcu wyrażę swoją opinię na temat odżywki Alepii. U mnie kompletnie sie nie sprawdzila. Nie ułatwiała rozczesywania, włosy były jakieś takie matowe nawet po użyciu płukanki octowej. Po przeczytaniu innych opini spodziewałam sie obciązenia a tu nawet troche takie nie były Później nawet zaczęła draźnić mnie jej wydajność ale nareszcie sie skończyła. Żałuje zakupu. U mnie bardziej sprawdzają się odżywki emolientowe. Możecie jakąś polecic?

Z kremu aa eco z rokitnikiem też nie jestem zadowolona. Nie wchłania się i po paru godzinach strasznie się świece. Na skórze tez nie widać pozytywnych zmian. Moje przesuszone policzki nadal są suche, a tylko przykryte tym kremem tak jakby dawał ochronna warstwe ale w ogóle nie nawilżał.
Funghi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:46   #982
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
cześć koleżanki moje,

Wywołana przez effę () do tablicy postanowiłam się odezwać...dawno mnie nie było...najpierw praca, potem trochę problemów (które nadal mam, ale się zdystansowałam)i jakoś potem raz brak czasu, potem się wbić jakoś nie mogłam, potem nadrobić...i tak w kółko , no ale jestem.

w kwestii mojej pielęgnacji to nadal królują ruski, znów ostatnio popełniłyśmy z mel zamówienie jak to wam pisała (no właśnie, mel, próbowałaś już maskę? ciekawa jestem twojej opinii).
-Serum babuszkowe lubię bardzo i to obie wersję-35+ i 50+ ( z małym wskazanie na drugie). Już będę używac trzecie opakowanie niedługo
-bardzo mi spasował też tonik baikal nawilżający-też już druga butla czeka
-ciągle pasuje mi również złoty scrub, a i czeka na mnie brylantowy
-jakiś czas temu skusiłam się na krem do rąk natura siberica zimowy-i fajny, ale dla mnie za mało treściwy, za mało nawilża o odżywianiu nie wspomnę (także ku przestrodze piszę)
-doszłam do wniosku że żaden szampon naturalny nie domywa mi czapki tak jak bym chciała i wypracowałam metodę, że ok.1 raz w tyg.myję prostym slsem i włoski są super. A na codzien mam baikal oczyszczający (ma olej w składzie, więc dla mnie jest jak odżywczy) i dziegciowy, no i w spadku po tż neutralny NS (jak wam kiedyś pisałam na jego wrażliwą skórę głowy okazał się być za mało neutralny). No i teraz czeka u mel ten słynny czarny przeciwłupieżowiec, który ana tak zachwala
-od jakiegoś czasu kręce płyn micelarny z e-naturalne i jestem super zadowolona z niego
-a do mycia buzi najlepiej się sprawdził olejek myjący, który zrobiłam na bazie niefiltrowanej oliwy z oliwek z biedry
-pokusiłam się też o ukręcenie kremu a'la gaia i powiem wam, że w moim odczuciu mi się to udało-znaczy wiadomo, nie znam proporcji oryginału, niektóre oleje pozmieniałam, ale to co mi wyszło mocno przypomina prawdziwy, zarówno w wyglądzie jak i działaniu, a kosztuje absolutne grosze

-no i najważniejsze-znalazłam w końcu "swoje" minerały-anabelki golden fair

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

a w ogóle tak ostatnio pisała któraś z was o kremie NS tym on ma w opisie właśnie filtr 20-myślicie, że rzeczywiście zapewni jakąś podstawową ochronę?
i jak ma dwutlenek tytanu dość wysoko, to będzie krem-beton?


Maski jeszcze nie otwierałam, rozdziewiczymy ją wspólnie. Już niedługo wszystkie czekające na Ciebie kosmetyki trafią w Twoje ręce.

Też raz na tydzień-dwa myję głową SLS-em.

Fajnie, że Tobie tak pasują annabellki i szkoda, że dla mnie okazały się za ciemne.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:52   #983
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

mel, głupie pytanie-ale czy próbowałaś na buzi, czy od razu na łapce stwierdziłaś, że ciemniak?
bo mój fair na łapce za ciemny się wydaje, a na japie się wtapia i wygląda chyba lepiej niż fairest
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:56   #984
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mel, głupie pytanie-ale czy próbowałaś na buzi, czy od razu na łapce stwierdziłaś, że ciemniak?
bo mój fair na łapce za ciemny się wydaje, a na japie się wtapia i wygląda chyba lepiej niż fairest
Na twarzy próbowałam. Nie ma wielkiej tragedii, ale jednak widać, że jest trochę za ciemny. Może latem będzie dobry.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 18:56   #985
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Evi mam nadzieję,że czarnuch Ci podejdzie-czekam na info
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 19:08   #986
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Evi dobrze Cię widzieć kochana
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 21:56   #987
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Szukam czegoś wykończeniowego do makijażu na minerały i zastanawiam się nad Translucentem Hauschki, ale ma talk w składzie na pierwszym miejscu
przejmować się, czy nie?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 22:34   #988
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Ja równiez miałam krem Sylveco lekki nagietkowy i po okolo miesiącu zauważylam kilka zaskórnikow zamkniętych wiec odstawiłam. Czasami użyje na policzki- tam dobrze się sprawdza. Swoją drogą co w składzie tego kremu moze zapychać?
Wklejam skład:
Woda, Olej z pestek winogron, Olej sojowy, Sorbitan Stearate & Sucrose Cocoate, Masło karite (Shea), Stearynian glicerolu, Olej arganowy, Olej jojoba, Kwas stearynowy, Alkohol cetylostearylowy, Alkohol benzylowy, Betulina, Witamina E, Ekstrakt z aloesu, Alantoina, Guma ksantanowa, Kwas dehydrooctowy, Ekstrakt z nagietka lekarskiego, Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, Lupeol, Kwas oleanolowy, Kwas betulinowy


Co do toniku Noalab postanowiłam zużyć na czolo, niacynamid zawsze wypryszczał mnie tylko w okolicy nosa i minimalnie na brodzie. Tylko zastanawiam się czy to w ogole ma sens, jako ze czoło mam bezproblemowe, jak myslicie?

U mnie faworytem wśrod minerałow sa Lily Lolo. Miałam też Meow i choć kryly lepiej nie pasowala mi ich konsystencja, nie potrafilam odpowiednio nalozyc. Muszę jeszcze przetestowac Lauress
Ja nie mogę dojść do tego co mnie tak wypryszczyło. Od jakiegoś miesiąca używam niacynamidu. W zapasie mam Noa azelo. Kurcze. Teraz sama nie wiem czy otwierać, czy czekać

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Kobitki, będę zamawiać zestaw próbek ze strony Lumiere - 8 próbek za 4$ (przesyłka jest za darmo). Mnie są potrzebne tylko 4, jeśli któraś z Was reflektuje na pozostałe, proszę o mrugnięcie okiem w moją stronę
Mrugam. Przypomnij mi się jeszcze proszę na priv

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
Szukam czegoś wykończeniowego do makijażu na minerały i zastanawiam się nad Translucentem Hauschki, ale ma talk w składzie na pierwszym miejscu
przejmować się, czy nie?
podbijam pytanie.
Ja szukam prasowańca z lustereczkiem i gąbeczką/poduszeczką. Takiego do torebki. Najlepiej transparentnego. Póki co, tylko ten znalazłam. Niestety ten talk...
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 23:46   #989
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

właśnie kończę serum wit.C plus olej żurawinowy z Mazideł i został mi 1g witaminy C (w postaci w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu), zastanawiam się co ukręcić
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 08:17   #990
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość

Btw dziewczyny czy któraś z Was nie miałaby ochotę na próbkę tego toniku azelo noalab? Mogę trochę odstąpić, bo ja napewno całego nie zużyję, a jest ważny jeszcze 2 miesiące (:
ja chętnie przyjmę odlewkę tylko napisz, co Cię interesuje w zamian?

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Kobitki, będę zamawiać zestaw próbek ze strony Lumiere - 8 próbek za 4$ (przesyłka jest za darmo). Mnie są potrzebne tylko 4, jeśli któraś z Was reflektuje na pozostałe, proszę o mrugnięcie okiem w moją stronę
tylko podkłady wchodzą w grę?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.