Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 15:30   #4411
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Czy to jest ten sam proszek, który można zamówić z ZSK do zrobienia tego serum tzn. ta sama postać wit.C
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie po zmyciu maseczki nie ma nic, absolutnie żadnej różnicy przed i po, żadnego oczyszczenia, wygładzenia, wyrównania kolorytu, nawet pieczenia czy zaczerwienienia, za to przez następnych kilka tygodni nic nie wyskakuje, cera jest taka wyciszona, gładka, żadne podrażnienia i wypryski, zaskórniki nic się nie pojawiają, pory pochowane, żadnego błyszczenia, dlatego uwielbiam tą maseczkę. Stosuję najczęściej przed okresem.

Susabee, rzeczywiście może być ryzykowna dla Ciebie ta maseczka aspirynowa, a może nawet wcale nie jest Ci potrzebna, ona jest pomocna raczej tylko cerom łojotokowym z wypryskami wszelakimi i stanami zapalnymi, wszak kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Może i mógłby wyciszyć nadwrażliwość policzków, ale z tego co wiem podnosi ciśnienie krwi, rozrzedza krew. Może by była wskazana próba punktowa, żeby sprawdzić, jak skóra reaguje.
No właśnie- złuszczająco to działałby lepiej kwas salicylowy chyba, natomiast aspiryna będzie działać tak samo, jak doustnie, czyli przeciwzapalnie, dlatego pewnie tak ładnie wycisza skórę na jakiś czas ; ja problemu z wypryskami nie mam za często, więc to chyba nie dla mnie, bo naczynka można przecież wyciszyć też na różne inne sposoby, np. takim hydrolatem z kocanki
Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Mam nową miłość mydełko LAIT D'ANESSE 100g-kozie mleko 10% z Maurelii jest delikatniejsze od Gamilii po wieczornym demakijażu nie mam potrzeby smarowania sie kremem co prawda mam cere mieszaną w kierunku tłustej ,cera jest jakby rozjaśniona i dobrze oczyszczona ,mam wrażenie ze to 1 mydło które nie niszczy tej naturalnej warstwy lipidowej do konca Używam od tygodnia zobaczymy jak będzie dalej.

Woda z nieśmiertelnika (kocanki) z Phytemy pachnie o niebo lepiej od kocanki z innych firm i ukoiła moje rozszeżone naczynka.
Kurcze kusi mnie jeszcze kilka rzeczy z Maurelii z promocji
Muszę sobie zrobić bana na neta bo inaczej nici z odwyku
To świetna wiadomość, tym bardziej, że pani z maurelli jest niezmordowana i ostatnio uraczyła mnie super gratisami-mydełkiem z olejem makadamia i zestawem czterech miniaturowych mydełek na spróbowanie
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
O camu dowiedzialam sie niedawno przy szukaniu przepisu na serum c na bazie gliceryny.Mam zamiar uzywac camu do tego samorobionego serum,musze jeszcze dokupic tylko wode destylowana.
Pozatym mam zamiar dawac camu do jogurtow i szejkow
A Ty uzywasz camu?
Ja dopiero co dowiedziałam się o camu, a przy okazji poszukiwań wypatrzyłam nowy sklep, a w nim mnóstwo kosmetyków i nie tylko z iherba, ale w dużo mniej korzystnych cenach, niemniej jednak znalazłam produkt, który mnie zainspirował w kwestii oczyszczania; połączenie glinki i peelingu enzymatycznego http://www.iherb.com/Bee-Alive-Inc-K...z-76-5-g/49536
a ponieważ mam na stanie coś takiego http://solidna-apteka.pl/la_claree/l...o_twarzy_75_ml
oraz peelingi enzymatyczne w proszku, to ukręcę sobie sama takie cudo
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:38   #4412
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

cloche nie mam dostępu do swojej paczuszki z minejo bo nie ma mnie w domu i nie wiem kiedy będę (nawet nie wiem czy paczka doszla ) ale jak tylko dostane ja w swoje lapki to zrobie Ci slocza
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:42   #4413
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie po zmyciu maseczki nie ma nic, absolutnie żadnej różnicy przed i po, żadnego oczyszczenia, wygładzenia, wyrównania kolorytu, nawet pieczenia czy zaczerwienienia, za to przez następnych kilka tygodni nic nie wyskakuje, cera jest taka wyciszona, gładka, żadne podrażnienia i wypryski, zaskórniki nic się nie pojawiają, pory pochowane, żadnego błyszczenia, dlatego uwielbiam tą maseczkę. Stosuję najczęściej przed okresem.

Susabee, rzeczywiście może być ryzykowna dla Ciebie ta maseczka aspirynowa, a może nawet wcale nie jest Ci potrzebna, ona jest pomocna raczej tylko cerom łojotokowym z wypryskami wszelakimi i stanami zapalnymi, wszak kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Może i mógłby wyciszyć nadwrażliwość policzków, ale z tego co wiem podnosi ciśnienie krwi, rozrzedza krew. Może by była wskazana próba punktowa, żeby sprawdzić, jak skóra reaguje.

Apsiku, a o tym peelingu K+K krążą już legendy w sieci, np na kwc, chyba zmówię, albo sama zrobię podobny bo akurat mam wszystko co potrzebne z głównych składników.



To trzymam kciuki za Ciebie, ale wiem, że jesteś ambitną osobą i poradzisz sobie. A na powrót na jasną stronę mocy namawiam. Mogę polecić produkt kwasowy prawie naturalny i jest to pelling z kwasami Bingo Spa. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-823067
Są też dwie mocniejsze wersje, "mocny" i "bardzo mocny".
Zgadzam się. Swojego czasu miałam ochotę na nią. Po przeczytaniu kilku postów o pękniętych naczynkach, a nawet wybroczynach zrezygnowałam z jej stosowania.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:49   #4414
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Swojego czasu miałam ochotę na nią. Po przeczytaniu kilku postów o pękniętych naczynkach, a nawet wybroczynach zrezygnowałam z jej stosowania.
- to pewnie w związku z działaniem rozrzedzającym krew; lepiej zatem nie ryzykować- dzięki za ostrzeżenie
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:50   #4415
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44568842]Czy to jest ten sam proszek, który można zamówić z ZSK do zrobienia tego serum tzn. ta sama postać wit.C

[/QUOTE]

proszek nie ten sam ale to to samo - kwas askorbinowy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:10   #4416
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
cloche nie mam dostępu do swojej paczuszki z minejo bo nie ma mnie w domu i nie wiem kiedy będę (nawet nie wiem czy paczka doszla ) ale jak tylko dostane ja w swoje lapki to zrobie Ci slocza
Ja mam już awizo z minejo , więc pewnie do Ciebie też już doszła, a spakowałam Ci właśnie m. in. próbki tej maseczki na glince La Claree (bo ja do tej pory używałam jej głównie jako myjadła do twarzy;- chyba ze dwa razy dostałam ją jako gratis ze sklepu My Orcanic; niestety byli chyba zbyt hojni i prawdopodobnie splajtowali, bo już ich nie ma ) oraz peelingi enzymatyczne, to możesz sobie też ukręcić coś takiego, a przy okazji zneutralizować zapach 100% pure

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
proszek nie ten sam ale to to samo - kwas askorbinowy
Miałam na myśli coś takiego http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/SAP-Witamina-C/227, ale faktycznie, w skórze działają zupełnie tak samo
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:34   #4417
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Idę czytać co to camu, bo pierwsze słyszę o czymś takim
Ja po przeczytaniu tak sie napalilam ze od razu wczoraj zamowilam z iherb
Ta sama wit wczoraj kupilam

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44568842]

Ja dopiero co dowiedziałam się o camu, a przy okazji poszukiwań wypatrzyłam nowy sklep, a w nim mnóstwo kosmetyków i nie tylko z iherba, ale w dużo mniej korzystnych cenach, niemniej jednak znalazłam produkt, który mnie zainspirował w kwestii oczyszczania; połączenie glinki i peelingu enzymatycznego http://www.iherb.com/Bee-Alive-Inc-K...z-76-5-g/49536
a ponieważ mam na stanie coś takiego http://solidna-apteka.pl/la_claree/l...o_twarzy_75_ml
oraz peelingi enzymatyczne w proszku, to ukręcę sobie sama takie cudo [/QUOTE]
Fajny pomysl z tym kreceniem
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 16:35   #4418
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44569417]Ja mam już awizo z minejo , więc pewnie do Ciebie też już doszła, a spakowałam Ci właśnie m. in. próbki tej maseczki na glince La Claree (bo ja do tej pory używałam jej głównie jako myjadła do twarzy;- chyba ze dwa razy dostałam ją jako gratis ze sklepu My Orcanic; niestety byli chyba zbyt hojni i prawdopodobnie splajtowali, bo już ich nie ma ) oraz peelingi enzymatyczne, to możesz sobie też ukręcić coś takiego, a przy okazji zneutralizować zapach 100% pure

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------


Miałam na myśli coś takiego http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/SAP-Witamina-C/227, ale faktycznie, w skórze działają zupełnie tak samo [/QUOTE]

akurat SAP to co innego to jest sól sodowa monofosforanu kwasu askorbinowego.
jest stabilna w innym ph i chyba stosuje się jej inne stężenia (musisz doczytać dokładnie, bo nie pamiętam).
tak więc zrobienie na jej bazie serum 20% z wodą to raczej nie jest dobry pomysł
ale bardzo przyjemna, warto spróbować - najlepiej na początek zrobić według przepisu na stronie sklepu

normalny kwas askorbinowy masz tu
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwa...Witamina-C/223
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:33   #4419
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
akurat SAP to co innego to jest sól sodowa monofosforanu kwasu askorbinowego.
jest stabilna w innym ph i chyba stosuje się jej inne stężenia (musisz doczytać dokładnie, bo nie pamiętam).
tak więc zrobienie na jej bazie serum 20% z wodą to raczej nie jest dobry pomysł
ale bardzo przyjemna, warto spróbować - najlepiej na początek zrobić według przepisu na stronie sklepu

normalny kwas askorbinowy masz tu
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwa...Witamina-C/223
A mnie cały czas wydawało się, że to właśnie z tej postaci witaminy C (SAP) dziewczyny robiły to serum wodne - ale mogę się mylić
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:40   #4420
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja po przeczytaniu tak sie napalilam ze od razu wczoraj zamowilam z iherb
Które camu z iherba zamówiłaś??
__________________
Instagram: iwi_g
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:44   #4421
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44570811]A mnie cały czas wydawało się, że to właśnie z tej postaci witaminy C (SAP) dziewczyny robiły to serum wodne - ale mogę się mylić [/QUOTE]

nie wiem niestety jak dziewczyny ją stosowały, ale ja w całkiem innych proporcjach niż zwykły kwas askorbinowy.
na stronie zalecają stężenie SAP do 10%.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 18:13   #4422
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Które camu z iherba zamówiłaś??
To:
http://www.iherb.com/Sunfood-Tangy-C...9&sr=null&ic=6
Chcialam to:
http://www.iherb.com/Navitas-Natural...9&sr=null&ic=1
Ale jest niedostepne.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2014-01-12 o 18:15
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:26   #4423
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam pytanko, co stosujesz do oczyszczania i demakijażu oprócz mydełka? Moja przyjaciółka ma naczynkową cerę i do tego zdiagnozowano u niej niedawno trądzik różowaty, ma 30 lat. Widziałam jej cerę i wszelkie objawy na to wskazują niestety. Derma zaleciła jej stosowanie żeli z lakcid acid do higieny intymnej właśnie do mycia takiej cery, ale ją wysuszają. Do tego borasol i jakieś suplementy. Używa od paru lat sensibio, ale ma problemy coraz większe z cerą. Możesz coś doradzić dostępnego w pl A co myślisz o aleppo?
Najpierw robię demakijaż micelem ukręconym dalej mydełko i hydrolat,rano bez micela.
14 lat temu też wylądowałam u derma. i miałam początek trądziku różowatego ,na początku pomogły kosmetyki apteczne Avene i La roche ale cerę wyprowadziły mi zabiegi u kosmetyczki ZIMNA TECHNIKA THALGO (właśnie skierowała mnie na nie dermatolożka)Przeprowadza sie serię 6-12 zabiegów raz w roku-wiosna lub jesień,ja brałam zawsze 6 raz w tyg.(ze względów ekonomicznych)
Te zabiegi nie zamykają naczynek ale je ćwiczą i obkurczają tak ze stają sie niewidoczne a naczynka nie reagują.Ważne jest zeby chronić cerę przed zimnem i promieniowaniem UV. W czasie leczenia alkohol i ostre przyprawy odstawiamy.
Odkąd urodziła sie córeczka przestałam na nie chodzić i niestety widzę że cera ulega stopniowemu pogorszeniu Znów reaguje na zmiany temperatury a na nosie i policzkach widać siateczke rozszeżonych naczynek.Muszę znów wybrac sie na te zabiegi.
Na razie pomaga kocanka,witamina c w kosmetykach i liposomowy komleks na naczynka z ZSK dodawany do kremu.

Aleppo mimo mojej tłustawej cery robiło przesusz i podrażniało a próbowałam z róznych firm i różnych stężen.
W najgorszym momencie absolutnie nie mogłam używać do mycia twarzy wody tylko micel właśnie wtedy Biodermy i tonik do zmycia resztek no i krem łagodzący zazwyczaj była to jakaś avenka.cerę koiły też termalki. po tych zabiegach cera zaczeła zdrowieć.

Edytowane przez EmilaDz78
Czas edycji: 2014-01-12 o 19:30
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:57   #4424
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Wczorajsze zakupy:

Giovanni spray nablyszczajacy do wlosow-juz od dawna go chcialam kupic.
Olejek Aubrey z rozy-juz go mialam jest super
Mydlo giovanni detox-juz mialam,swietnie pachnie i oczyszcza.
Mydlo dead sea warehouse-juz niewiem ktore z koleji-jest super,uzywam glownie do mycia twarzy
My chelle-podklad mineralny w sztyfcie-slyszalam duzo dobrego o nim-zobaczymy czy sie sprawdzi.
Gliceryna i wit C do robionego serum
Olejek z arnica na zbolale miesnie-uzylam juz wczoraj i dziala
Acure-balsam ujedrniajacy-ma swietne recenzje wiec sie skusilam
Reviva toner-znowu skusilam sie przez dobre opinie i przez to ze jestem zadowolona z produktow tej firmy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (168,9 KB, 53 załadowań)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:03   #4425
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Najpierw robię demakijaż micelem ukręconym dalej mydełko i hydrolat,rano bez micela.
14 lat temu też wylądowałam u derma. i miałam początek trądziku różowatego ,na początku pomogły kosmetyki apteczne Avene i La roche ale cerę wyprowadziły mi zabiegi u kosmetyczki ZIMNA TECHNIKA THALGO (właśnie skierowała mnie na nie dermatolożka)Przeprowadza sie serię 6-12 zabiegów raz w roku-wiosna lub jesień,ja brałam zawsze 6 raz w tyg.(ze względów ekonomicznych)
Te zabiegi nie zamykają naczynek ale je ćwiczą i obkurczają tak ze stają sie niewidoczne a naczynka nie reagują.Ważne jest zeby chronić cerę przed zimnem i promieniowaniem UV. W czasie leczenia alkohol i ostre przyprawy odstawiamy.
Odkąd urodziła sie córeczka przestałam na nie chodzić i niestety widzę że cera ulega stopniowemu pogorszeniu Znów reaguje na zmiany temperatury a na nosie i policzkach widać siateczke rozszeżonych naczynek.Muszę znów wybrac sie na te zabiegi.
Na razie pomaga kocanka,witamina c w kosmetykach i liposomowy komleks na naczynka z ZSK dodawany do kremu.

Aleppo mimo mojej tłustawej cery robiło przesusz i podrażniało a próbowałam z róznych firm i różnych stężen.
W najgorszym momencie absolutnie nie mogłam używać do mycia twarzy wody tylko micel właśnie wtedy Biodermy i tonik do zmycia resztek no i krem łagodzący zazwyczaj była to jakaś avenka.cerę koiły też termalki. po tych zabiegach cera zaczeła zdrowieć.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedźWłaśnie ona zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko wyleczyć cerę, ale jest na takim etapie, że kompletnie nie może w żaden sposób nad nią zapanować, nic nie działa z tego co niby miało jej pomóc. Pomęczę ją więc, żeby spróbowała witaminki C, hydrolatów i jakiegoś mydła itp. O tym Thalgo też napomknę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:04   #4426
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wczorajsze zakupy:

Giovanni spray nablyszczajacy do wlosow-juz od dawna go chcialam kupic.
Olejek Aubrey z rozy-juz go mialam jest super
Mydlo giovanni detox-juz mialam,swietnie pachnie i oczyszcza.
Mydlo dead sea warehouse-juz niewiem ktore z koleji-jest super,uzywam glownie do mycia twarzy
My chelle-podklad mineralny w sztyfcie-slyszalam duzo dobrego o nim-zobaczymy czy sie sprawdzi.
Gliceryna i wit C do robionego serum
Olejek z arnica na zbolale miesnie-uzylam juz wczoraj i dziala
Acure-balsam ujedrniajacy-ma swietne recenzje wiec sie skusilam
Reviva toner-znowu skusilam sie przez dobre opinie i przez to ze jestem zadowolona z produktow tej firmy
bardzo ciekawe zakupy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:11   #4427
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wczorajsze zakupy:

Giovanni spray nablyszczajacy do wlosow-juz od dawna go chcialam kupic.
Olejek Aubrey z rozy-juz go mialam jest super
Mydlo giovanni detox-juz mialam,swietnie pachnie i oczyszcza.
Mydlo dead sea warehouse-juz niewiem ktore z koleji-jest super,uzywam glownie do mycia twarzy
My chelle-podklad mineralny w sztyfcie-slyszalam duzo dobrego o nim-zobaczymy czy sie sprawdzi.
Gliceryna i wit C do robionego serum
Olejek z arnica na zbolale miesnie-uzylam juz wczoraj i dziala
Acure-balsam ujedrniajacy-ma swietne recenzje wiec sie skusilam
Reviva toner-znowu skusilam sie przez dobre opinie i przez to ze jestem zadowolona z produktow tej firmy


Jestem bardzo ciekawa Twojej recenzji podkładu
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:31   #4428
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Idę czytać co to camu, bo pierwsze słyszę o czymś takim
Ja też

Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
A czy mozna gdzies stacjonarnie kupic sproszkowana wit. C?
Ja kupuję w ZSK

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Apsiku, a o tym peelingu K+K krążą już legendy w sieci, np na kwc, chyba zmówię, albo sama zrobię podobny bo akurat mam wszystko co potrzebne z głównych składników.
Korah, jestem tak zadowolona z K+K, że sama powinnam umieścić w KWC opinię
Właśnie minął miesiąc od kiedy stosuję to cudo, więc mogę się jakoś wypowiedzieć.
Wyrażanie ochów i achów po jednym zastosowaniu jakoś mnie nie przekonuje, a takie niestety się w KWC pojawiają

Też myślałam o samodzielnym ukręceniu tego peelingu-maseczki, ale podczas robienia hurtowych jak zwykle zakupów w Fitomedzie, poszłam na łatwiznę i wzięłam cały słoiczek.
I jestem bardzo zadowolona
Ale długo nosiłam się z kupnem, bo stwierdziłam, że moje przebarwienia pozostaną na wieki i z pewnością fitomedowa nowość nie będzie w stanie sobie z nimi poradzić, tak jak wszystko inne zresztą.... a tu niespodzianka
Jednak zaczynałam od dwóch próbek, które dała mi dziewczyna w Fitomedzie, bo jakoś nie wierzyłam w przełom w mojej pielęgnacji i bałam się podrażnień po kwasie.
Jednak uważam, że warto spróbować

Myślę, że cery tłuste i mieszane, z przebarwieniami, zaskórnikami i nierównościami będą z K+K zadowolone
I nawet na cenę można przymknąć oko, jeśli specyfik działa i jest wydajny. A ten jest.

Cytat:
Mogę polecić produkt kwasowy prawie naturalny i jest to pelling z kwasami Bingo Spa. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-823067
Są też dwie mocniejsze wersje, "mocny" i "bardzo mocny".
O, ciekawam cóż to
Poczytam sobie, bo uwielbiam peelingi
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:37   #4429
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Korah, jestem tak zadowolona z K+K, że sama powinnam umieścić w KWC opinię
Właśnie minął miesiąc od kiedy stosuję to cudo, więc mogę się jakoś wypowiedzieć.
Wyrażanie ochów i achów po jednym zastosowaniu jakoś mnie nie przekonuje, a takie niestety się w KWC pojawiają

Też myślałam o samodzielnym ukręceniu tego peelingu-maseczki, ale podczas robienia hurtowych jak zwykle zakupów w Fitomedzie, poszłam na łatwiznę i wzięłam cały słoiczek.
I jestem bardzo zadowolona
Ale długo nosiłam się z kupnem, bo stwierdziłam, że moje przebarwienia pozostaną na wieki i z pewnością fitomedowa nowość nie będzie w stanie sobie z nimi poradzić, tak jak wszystko inne zresztą.... a tu niespodzianka
Jednak zaczynałam od dwóch próbek, które dała mi dziewczyna w Fitomedzie, bo jakoś nie wierzyłam w przełom w mojej pielęgnacji i bałam się podrażnień po kwasie.
Jednak uważam, że warto spróbować

Myślę, że cery tłuste i mieszane, z przebarwieniami, zaskórnikami i nierównościami będą z K+K zadowolone
I nawet na cenę można przymknąć oko, jeśli specyfik działa i jest wydajny. A ten jest.

O, ciekawam cóż to
Poczytam sobie, bo uwielbiam peelingi
Ja właśnie taką cerę mam już dodałam go do torebki, żeby nie zapomnieć, ale wpierw sama zrobię zobaczę, z czym się to je Pewnie gotowiec jest lepszy niż samoróbka, bo ma tam jakieś jeszcze inne substancje

A Bingo może i by Ci się spodobało, no ale nie ma aż tak dobrych opinii, co Fitomed. Ja polubiłam

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-01-12 o 20:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 20:58   #4430
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wczorajsze zakupy:

Giovanni spray nablyszczajacy do wlosow-juz od dawna go chcialam kupic.
Olejek Aubrey z rozy-juz go mialam jest super
Mydlo giovanni detox-juz mialam,swietnie pachnie i oczyszcza.
Mydlo dead sea warehouse-juz niewiem ktore z koleji-jest super,uzywam glownie do mycia twarzy
My chelle-podklad mineralny w sztyfcie-slyszalam duzo dobrego o nim-zobaczymy czy sie sprawdzi.
Gliceryna i wit C do robionego serum
Olejek z arnica na zbolale miesnie-uzylam juz wczoraj i dziala
Acure-balsam ujedrniajacy-ma swietne recenzje wiec sie skusilam
Reviva toner-znowu skusilam sie przez dobre opinie i przez to ze jestem zadowolona z produktow tej firmy
Cudne zakupy!!! Ja też jestem ciekawa tego podkładu. Testuj i zdawaj relację!!!


Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Też myślałam o samodzielnym ukręceniu tego peelingu-maseczki, ale podczas robienia hurtowych jak zwykle zakupów w Fitomedzie, poszłam na łatwiznę i wzięłam cały słoiczek.
I jestem bardzo zadowolona
Ale długo nosiłam się z kupnem, bo stwierdziłam, że moje przebarwienia pozostaną na wieki i z pewnością fitomedowa nowość nie będzie w stanie sobie z nimi poradzić, tak jak wszystko inne zresztą.... a tu niespodzianka
Jednak zaczynałam od dwóch próbek, które dała mi dziewczyna w Fitomedzie, bo jakoś nie wierzyłam w przełom w mojej pielęgnacji i bałam się podrażnień po kwasie.
Jednak uważam, że warto spróbować

Myślę, że cery tłuste i mieszane, z przebarwieniami, zaskórnikami i nierównościami będą z K+K zadowolone
I nawet na cenę można przymknąć oko, jeśli specyfik działa i jest wydajny. A ten jest.
Czyżby coś dla mnie???? Fiu Fiu...może warto spróbować?
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:22   #4431
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja właśnie taką cerę mam już dodałam go do torebki, żeby nie zapomnieć, ale wpierw sama zrobię zobaczę, z czym się to je Pewnie gotowiec jest lepszy niż samoróbka, bo ma tam jakieś jeszcze inne substancje
Więc śmiało możesz zainwestować
A gdybyś nie była zadowolona, mogę go odkupić

A dasz znać jak zrobisz swoją miksturę?

Cieszę się, że Fitomed spłodził coś tak fajnego
I że się rozwijają.

Cytat:
A Bingo może i by Ci się spodobało, no ale nie ma aż tak dobrych opinii, co Fitomed. Ja polubiłam
Czy ma dostatecznie krótki skład?
Wiele drogeryjnych maseczek lub peelingów mnie podrażniało, więc od kiedy zaczęłam się peelingować naturalnie (ZSK), nie stosowałam niczego podobnego.

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Czyżby coś dla mnie???? Fiu Fiu...może warto spróbować?
Spróbować zawsze warto, a nuż pomoże
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:25   #4432
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Czyżby coś dla mnie???? Fiu Fiu...może warto spróbować?
Właśnie zajrzałam na stronę Fitomedu i jestem bardzo mile zaskoczona. Bardzo dobre składy w tej ziołowej serii, nie wszystkie, ale są nowe formuły np toników, mleczek, płynów do twarzy, odzywek włosowych, ciekawe produkty. A ceny Czuję się skuszona i do tego czytam zewsząd wiele dobrych opinii.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:26   #4433
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
cloche nie mam dostępu do swojej paczuszki z minejo bo nie ma mnie w domu i nie wiem kiedy będę (nawet nie wiem czy paczka doszla ) ale jak tylko dostane ja w swoje lapki to zrobie Ci slocza
spokojnie, jam cierpliwa, bo miejsca w szafce dalej brak
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:26   #4434
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Więc śmiało możesz zainwestować
A gdybyś nie była zadowolona, mogę go odkupić

A dasz znać jak zrobisz swoją miksturę?

Cieszę się, że Fitomed spłodził coś tak fajnego
I że się rozwijają.

Czy ma dostatecznie krótki skład?
Wiele drogeryjnych maseczek lub peelingów mnie podrażniało, więc od kiedy zaczęłam się peelingować naturalnie (ZSK), nie stosowałam niczego podobnego.



Spróbować zawsze warto, a nuż pomoże
Dam znać na pewno No właśnie widzę, że poczynili niezłe zmiany
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 21:52   #4435
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dam znać na pewno No właśnie widzę, że poczynili niezłe zmiany
Kupuję ich kosmetyki od 2010 roku i od tego czasu mocno poszli do przodu z tworzeniem kremów, bo kiedyś mieli tylko trzy
Żele do twarzy, toniki i płyny kupuję non stop, bo są naprawdę dobre - a od kiedy w ZSK i BU zdrożały hydrolaty, bazuję prawie wyłącznie na fitomedowych - działanie i cena robią swoje
Krem nawilżający i półtłusty stosuję zamiennie z moim ulubionym Hipp i brzoskwiniową Alterrą i aż się boję, że nie spróbuję czegoś nowego, bo te produkty mi pasują
Ach, i balsam z lukrecją jest godny polecenia nie mówiąc już o wspomnianym K+K.
Lubię Fitomed

A co do brzoskwiniowej Alterry - znacie może coś podobnego z innej firmy?
Marzy mi się jaśniejszy odcień tego kremu... teraz mieszam go z Hippem i efekt jest bardzo dobry, ale gdyby pojawił się taki drugi, jaśniejszy, byłoby super
Wiem, że krem tonujący jest też w Alverde - czy któraś z Was go stosowała?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 22:06   #4436
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Kupuję ich kosmetyki od 2010 roku i od tego czasu mocno poszli do przodu z tworzeniem kremów, bo kiedyś mieli tylko trzy
Żele do twarzy, toniki i płyny kupuję non stop, bo są naprawdę dobre - a od kiedy w ZSK i BU zdrożały hydrolaty, bazuję prawie wyłącznie na fitomedowych - działanie i cena robią swoje
Krem nawilżający i półtłusty stosuję zamiennie z moim ulubionym Hipp i brzoskwiniową Alterrą i aż się boję, że nie spróbuję czegoś nowego, bo te produkty mi pasują
Ach, i balsam z lukrecją jest godny polecenia nie mówiąc już o wspomnianym K+K.
Lubię Fitomed

A co do brzoskwiniowej Alterry - znacie może coś podobnego z innej firmy?
Marzy mi się jaśniejszy odcień tego kremu... teraz mieszam go z Hippem i efekt jest bardzo dobry, ale gdyby pojawił się taki drugi, jaśniejszy, byłoby super
Wiem, że krem tonujący jest też w Alverde - czy któraś z Was go stosowała?
Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem i bardzo dużo produktów do problemowych cer, dla każdego coś dobrego. Ten koncentrat na naczynka wezmę dla mojej psiapsióły.
Fajna polityka, czytam, że: "specjalizujemy się w opracowywaniu receptur i produkcji fitokosmetyków na pograniczu zielarstwa i farmacji." I rzeczywiście, nie jest to czcza gadanina

Miałam ten z Alverde, ale nie podszedł mi, nie był najgorszy, ale nie umiałam z nim współpracować, a on z moją cerą, jeśli już udało mi się go równomiernie nałożyć, to zapychał mi pory i szybko się świeciłam. Z reguły jednak wyglądało to tak, że tuż po nałożeniu musiałam go zmyć, robił ciemne plamy, rolował się. Nie dla mnie. On ma taki ciemnawy kolor, dość naturalny, daje efekt opalenizny, ale naprawdę nałożenie go wymagało u mnie rzeczy praktycznie nierealnych, żeby wyglądał ładnie i naturalnie. Nie był kryjący, ale wyrównywał koloryt. Nie miałam tego z Alterry, bo się w ogóle zraziłam do naturalnych podkładów i tonerów po kilku testach niektórych. Ale może by Ci przypasował Alverde, nie mówię, że nie, po prostu nie dla mnie, na takie produkty trzeba mieć sposób, ja go nie znalazłam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 22:11   #4437
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Dzieki dziewczyny-relacja z podkladu napewno bedzie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 22:32   #4438
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wczorajsze zakupy:

Giovanni spray nablyszczajacy do wlosow-juz od dawna go chcialam kupic.
Olejek Aubrey z rozy-juz go mialam jest super
Mydlo giovanni detox-juz mialam,swietnie pachnie i oczyszcza.
Mydlo dead sea warehouse-juz niewiem ktore z koleji-jest super,uzywam glownie do mycia twarzy
My chelle-podklad mineralny w sztyfcie-slyszalam duzo dobrego o nim-zobaczymy czy sie sprawdzi.
Gliceryna i wit C do robionego serum
Olejek z arnica na zbolale miesnie-uzylam juz wczoraj i dziala
Acure-balsam ujedrniajacy-ma swietne recenzje wiec sie skusilam
Reviva toner-znowu skusilam sie przez dobre opinie i przez to ze jestem zadowolona z produktow tej firmy
Cudności nakupiłaś
Szukałam kiedyś podobnego mydła z solą z MM i znalazłam tylko trzy całkiem naturalne, ale skład już nie całkiem identyczny, a z dostępnością u nas też nie najlepiej http://www.iherb.com/One-with-Nature...-oz-200-g/5787
http://www.sensitiveshop.nl/index.ph...N#.UtMXYfvAat9
http://www.makeupalley.com/product/s...aculous_Source
Mam to pierwsze, ale jeszcze nie używałam- ciekawe, czy mnie wysuszy jak zwykle...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-01-12 o 22:45
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 22:33   #4439
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Kupuję ich kosmetyki od 2010 roku i od tego czasu mocno poszli do przodu z tworzeniem kremów, bo kiedyś mieli tylko trzy
Żele do twarzy, toniki i płyny kupuję non stop, bo są naprawdę dobre - a od kiedy w ZSK i BU zdrożały hydrolaty, bazuję prawie wyłącznie na fitomedowych - działanie i cena robią swoje
Krem nawilżający i półtłusty stosuję zamiennie z moim ulubionym Hipp i brzoskwiniową Alterrą i aż się boję, że nie spróbuję czegoś nowego, bo te produkty mi pasują
Ach, i balsam z lukrecją jest godny polecenia nie mówiąc już o wspomnianym K+K.
Lubię Fitomed
Ja niestety (a szkoda!) nie mam dobrych wspomnień związanych z Fitomedem. Żel do cery suchej mnie po 2 tygodniach masakrycznie wysuszył, tonik do cery suchej od początku powodował pieczenie i szczypanie, tylko krem nawilżający był w porządku letnią porą. Miałam też kiedyś, kiedyś szampon do włosów suchych, nawet nie pamiętam czy mi się podobał, czy nie. Chyba wysuszał trochę skórę.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 22:40   #4440
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem i bardzo dużo produktów do problemowych cer, dla każdego coś dobrego. Ten koncentrat na naczynka wezmę dla mojej psiapsióły.
Fajna polityka, czytam, że: "specjalizujemy się w opracowywaniu receptur i produkcji fitokosmetyków na pograniczu zielarstwa i farmacji." I rzeczywiście, nie jest to czcza gadanina
I to mi się podoba
Lubię do nich jeździć - w malutkim pomieszczeniu mają sklepik.
Na zwykłych, prostych półkach stoją ich produkty i czuję się jak w starej aptece, która ma tylko kilkadziesiąt swoich własnych wyrobów
P.S. Kiedyś dostałam od nich książkę "Cera tłusta to nie problem" - jest tam mnóstwo przepisów na różne mazidła, które można zrobić samemu, ale z lenistwa nie zrobiłam ani jednego - wlać mi

Cytat:
Miałam ten z Alverde, ale nie podszedł mi, nie był najgorszy, ale nie umiałam z nim współpracować, a on z moją cerą, jeśli już udało mi się go równomiernie nałożyć, to zapychał mi pory i szybko się świeciłam. Z reguły jednak wyglądało to tak, że tuż po nałożeniu musiałam go zmyć, robił ciemne plamy, rolował się. Nie dla mnie. On ma taki ciemnawy kolor, dość naturalny, daje efekt opalenizny, ale naprawdę nałożenie go wymagało u mnie rzeczy praktycznie nierealnych, żeby wyglądał ładnie i naturalnie. Nie był kryjący, ale wyrównywał koloryt. Nie miałam tego z Alterry, bo się w ogóle zraziłam do naturalnych podkładów i tonerów po kilku testach niektórych. Ale może by Ci przypasował Alverde, nie mówię, że nie, po prostu nie dla mnie, na takie produkty trzeba mieć sposób, ja go nie znalazłam.
Mhm, a nie próbowałaś go mieszać z jakimś lekkim nawilżającym kremem?
Bo to mój sposób na równomierne pokrycie twarzy, jednakowy jej koloryt i pozbycie się 'tępości' brzoskwiniowego podczas nakładania.
Od 4 miesięcy nie stosuję żadnych podkładów, co uznaję za przełom w swoim życiu, więc krem tonujący powinien działać tak, żebym nie chciała do podkładów wracać.
I w sumie tak jest, ale korci mnie ten z Alverde...
Może trik z mieszaniem i tu się sprawdzi
Dziękuję za opinię

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja niestety (a szkoda!) nie mam dobrych wspomnień związanych z Fitomedem. Żel do cery suchej mnie po 2 tygodniach masakrycznie wysuszył, tonik do cery suchej od początku powodował pieczenie i szczypanie, tylko krem nawilżający był w porządku letnią porą. Miałam też kiedyś, kiedyś szampon do włosów suchych, nawet nie pamiętam czy mi się podobał, czy nie. Chyba wysuszał trochę skórę.
Hej Kretka!
Z tego co pamiętam to masz zupełnie inną cerę niż ja - delikatną i chyba podatną na podrażnienia - popraw mnie, jeśli się mylę.
Dla mnie ten żel i tonik są bardzo delikatne, ale ja jestem tłuścioch, więc nic mnie nie rusza
A krem nawilżający po raz pierwszy stosowałam kiedyś latem w mega upały i wtedy niestety mnie zapchał.
Dopiero teraz jest ok, ale musiałam się przełamać, żeby znowu go kupić

A widziałaś ich inne kremy?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-27 13:18:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.