zapomniane tabletki...czy to ciaza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-19, 12:28   #1
misia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8

zapomniane tabletki...czy to ciaza?


hej ejstem tu nowa i mam taki problem w ubiegla srode zaczelma nowe opakowanie tabletek <biore tabletki cilest od 2 lat>zapomnilam wziac w sobote tabletke i wzielam ja po 15-18 godzinach nastepnej zapomnilma we wtorek i ta wzielma juz po 24 godiznach w tych dniach bylam blisko z chlopakmiem cyz to oznacza ze moge byc w ciazy?brac dalej tabletki keidy moge to sprawdzic i w jaki sposob njalpiej dziekuje za odpowiedzi z gory
misia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:58   #2
anka83krk
Raczkowanie
 
Avatar anka83krk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 123
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Cytat:
Napisane przez misiza23 Pokaż wiadomość
hej ejstem tu nowa i mam taki problem w ubiegla srode zaczelma nowe opakowanie tabletek <biore tabletki cilest od 2 lat>zapomnilam wziac w sobote tabletke i wzielam ja po 15-18 godzinach nastepnej zapomnilma we wtorek i ta wzielma juz po 24 godiznach w tych dniach bylam blisko z chlopakmiem cyz to oznacza ze moge byc w ciazy?brac dalej tabletki keidy moge to sprawdzic i w jaki sposob njalpiej dziekuje za odpowiedzi z gory


Ja mam takie wspaniałe urządzenie "telefon" a w nim ustawione przypomnienie..
Nie wyobrażam sobie żeby zapomnieć o tabletce... Na twoim miejscu poradziłabym się lekarza i to jak najprędzej, a do tego czasu stosować dodatkowe zabezpieczenie. Test możesz zrobić, podobno są tak czułe że wykrywają nawet kilkudniową ciąże, ale najpewniejszy wynik jest w dniu kiedy miała wystąpić miesiączka a jej nie ma...

A co masz na ten temat w ulotce??
anka83krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:59   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Tak, mozesz byc w ciazy. Po co zakladasz osobny watek skoro juz zadalas to pytanie w tym o prawdopodobienstwie?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:26   #4
misia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Tak, mozesz byc w ciazy. Po co zakladasz osobny watek skoro juz zadalas to pytanie w tym o prawdopodobienstwie?
po to nowy watek bo jak pislam na tamtym temacie to mi sie skasowala cala moja wypowiedz zalozylam ten watek i aptrze a tamto sie jednak dodalo ale chyba to ejst malo wazne, a mam pytanie wiem ze ejst cos takiego jak bhcg?po ilu dniahc od stosunku ten test moze wykryc ciaze
misia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:54   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Cytat:
Napisane przez misia23 Pokaż wiadomość
po to nowy watek bo jak pislam na tamtym temacie to mi sie skasowala cala moja wypowiedz zalozylam ten watek i aptrze a tamto sie jednak dodalo ale chyba to ejst malo wazne, a mam pytanie wiem ze ejst cos takiego jak bhcg?po ilu dniahc od stosunku ten test moze wykryc ciaze
10 dni.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 10:32   #6
muska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

witam..
jetsem na forum nowa i mam kłopot..biore tabletki od ok.7lat i nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się nic podobnego dlatego będę wdzieczna za wasz porady..a mianowicie mój kłopot jest taki, biore obecnie tabletki jasmin jestem w trzecim tygodniu przyjmowania tzn.dzis powinnam wziąść ostatnią tabletkę z opakowania, ale gdy wyjełam je dziś zobaczyłam,że zostało jeszcze dwie czyli coś nie tak jestem pewna że wczoraj wziełam najprawdopodobniej nie wziełam tabletki we wtorek lub w środe wczoraj wziełam (czyli przerwanie brania jest niemożliwe) i dziś rano jak się kapłam że jest ich o jedną za dużo znów wziełam to zaległą..z mężem kochałam się we wtorek..co teraz powinnam zrobić przyjmować je bez 7 dniowej przerwy czy iść po postinor...zgłupiałam i proszę o radę
muska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 10:43   #7
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Zacząc nowe opakowanie, nie robic przerwy i będzie wszystko w porządku Pozdrawiam
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 11:21   #8
muska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

bardzo dziękuję za radę..poprostu nie wiedziałam czy to jest jakaś różnica jeśli pominietą tabletke wziełam dopiero po 2/3 dniach..ale teraz dostosuje się do pani rady..pozdrawiam
muska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 11:58   #9
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Nie ma za co
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 14:40   #10
misia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

a co bys zrobila na moim miejscu zrobila mimo wszystko to badanie po tych 10 dniach cyz czekala na okres?i dalej brala tabletki bo neiwiem sama co robic cyz udac sie do lekarza ale co on mi powie ze na ta chwile nic nie mozna sprawdzic wiec sama juz niewiem
misia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 15:19   #11
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

Teraz już chyba na tabletkę ''po" jest już za późno. Niewiem co lekarz by Ci poradził. Ja zrobiłabym test z krwii na Twoim miejscu Beta HCG i to 14 dni po feralnym stosunku (czym później go zrobisz tym będzie bardziej wiarygodny).
Możesz byc w ciąży, ale nie musisz. Zawsze jest prawdopodobieństwo a w Twoim przypadku, gdzie nie zastosowałaś się do zaleceń z ulotki dużo większe. Bierz dalej tabletki, zrób test w odpowiednim momencie i na wszelki wypadek zabezpieczaj się dodatkowo.
A na przyszłosc nastaw sobie alarm w telefonie, a najlepiej dwa by NIE ZAPOMNIEC i przestudiuj ulotkę, by nie było takich wpadek.
Życzę szcześcia!
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 16:19   #12
misia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: zapomniane tabletki...czy to ciaza?

znaczy wiesz to nie chodiz o to ze to jakies nie szczescie by bylo bo tragedi nie ebdzie gdyby cos gdybym byla w ciazy, tylko po prostu niewiem cyz to jest wogole mozliwe wiem ze bledem bylo zapomnienie tabletek i to dwoch w tak krotkim okresie czasu a tabletki po chyba nigdy bym nie wiziela nawet o tym nigdy nie myslam ....
misia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.