Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-06, 21:31   #181
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

poczytałam trochę o tych tabletkach Normatabs, w sumie chyba się skuszę
dermatolog chyba wie co robi, liczę na to
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 21:41   #182
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście je odstawie. Ten Fitomed rzeczywiście taki dobry? Tani jest, może spróbuje. Tylko teraz to nie wiem czym bym miała działać 'antytrądzikowo'? Do tej pory były to oleje, które chyba okazały się nie wypałem i teraz mam pustke w głowie co mam używać dodatkowo... Woda, żel i krem to chyba troche za mało...
Z drugiej strony za dużo też nie jest dobrze.

Co do Fitomedu, to ich żele i toniki, tudzież płyny do twarzy i kremy na pewno nie działają antytrądzikowo.
Pierwsze trzy z wymienionych fajnie oczyszczają skórę, orzeźwiają i przygotowują do dalszych etapów pielęgnacyjnych.
Osobiście bardzo lubię fitomedowe produkty i zawsze z uniżeniem do nich wracam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 22:05   #183
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A tak wogóle to czym się różnią te preparaty I oraz III generacji?
nie mam pojecia
Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, olejek z kwasem salicylowym mnie zapchal bylam wczoraj u dermy. Przepisala mi differin i dalacin t. Mam uzywac codziennie na noc na zmiane. Zaskoczyla mnie zapytaniem o diete, stres, hormony... Mam szlaban na nabial i slodycze itp- ktory co prawda juz od jakiegos czasu sobie sama nalozylam. Ogolnie jestem zadowolona. Dostalam leki ktore znam i wiem, ze cudu nie zdzialaja, nie usuna przyczyny trdziku ale teraz potrzebna mi jest szybka reaktywacja cery bo inaczej zwariuje. Wstydze sie wychodzic do ludzi...Chce przestac sie chowac.
ojej ale tak nagle Cie wysypało?? Dobry zestaw dostalas od dermatologa
Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Myślicie że duac żel coś moze pomóc czy lepiej zostawić i zacząć stosować retinoidy? W sumie ten duac używam może ze 2 tygodnie dopiero ale boje sie eksperymentów a wiem że retinoidy by były chyba najlepsze.

Co wy byście radziły? Używać duac i czekać że może coś pomoże czy odstawić i zacząć używać np. Atre derm?
Miałam kiedy duac i pamietam że nic mi tak twarzy nie wypaliło jak to świnstwo a dziala na Ciebie?? jesli tak, pewnie bym uzywala zeby wykonczyc opakowanie i dałabym czas niech zadziała napewno nie łącz duacu z atredermem, bo nadtlenek benzoilu sam w sobie potrafi nieźle przypiec
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2013-02-03 o 20:14
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 06:40   #184
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Używam olei codziennie. A jak łaćzysz olej z ekstraktem? Trzeba w podwyższonej teperaturze czy jak?
Nie wiem co jest, ale kiedyś przed miesiaczką nie pojawiały mi się podskórne gule. A teraz tak. Nigdy nie miałam z tym problemu, więc dlaczego? Zaczęło się tak jakoś we wrześniu. Wtedy nie stosowałam jeszcze olejów, więc to nie od tego. Są na lini żuchwy. W sobote połowinki, co ja zrobie Mam kwas salicylowy, połacze go z olejem może pomoże...
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 09:29   #185
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ewelka - nadgle, nie nagle... od kilku dni zuwazylam, ze w niektorych miejscach zaskorniki pojawily sie na nowo - a wczesniej po peelingach kwasowych zniknely. Na policzkach natomiast sporo zamknietych zaskornikow ktorych wlasciwie nie widac, bo pory mam bardzo malenkie, a jednak sa zapchane i kiedy sobie dojrzeja, to zwykle powstaje gula lub pryszcz - a tym razem kilka zaskornikow wlasnie tak jakby sie wysuszylo i zrobily malenkie strupki. Czyli na policzki miksturka dziala ale reszta twarzy niestety nie toleruje salicylu na olejku - moze za male stezenie kwasu, ale nie bede juz sama kombinowac, przynajmniej na jakis czas.

Dziewczyny, czy ktoras z Was uzywala moze zelu z wydzielina slimaka? Strasznie mnie kusi taki wynalazek
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 09:09   #186
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Stosował ktoś może tonik EUCERIN z kwasem mlekowym ewentualnie inne produkty z tej serii? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...adzikowej.html

Trafiłam na jego nazwe w artykule medycznym (Przegląd dermatologiczny, 2010)
http://www.termedia.pl/Prace-poglado...15760,1,0.html
Ja jestem zalogowana wiec mam dostęp do pełnej treści artykułu, nie wiem czy wam sie otworzy całość.

Pewnie normalnie nie zwróciłabym uwagi na te produkty ale sam fakt że pojawiaja się w naukowym czasopiśmie coś musi znaczyć.

Czekam na opinie bo nabrałam na ten tonik ochoty a moze była by to lepsza opcja niż peelingi kasowe.


Tak, już widzę że nie przeczytacie go jeśli nie jesteście zalogowane. Wklejam więc ten fragment pracy.




Tytuł: Rola zabiegów pielęgnacyjnych w leczeniu trądziku



Idealny profil preparatów pielęgnacyjnych przeznaczonych dla skóry trądzikowej

Charakterystycznymi cechami preparatu pielęgnacyjnego zalecanego w uzupełniającym leczeniu trądziku są:
• łagodne działanie oczyszczające, pozbawione efektu nasilania łojotoku skóry,
• brak stymulowania komedogenezy,
• brak interakcji z innymi lekami przeciwtrądzikowymi,
• łagodzenie działań niepożądanych wynikających z podstawowej terapii trądziku, takich jak suchość skóry,
• kamuflaż kosmetyczny.
Ciekawym składnikiem nowoczesnych linii preparatów pielęgnacyjnych przeznaczonych dla skóry trądzikowej jest 2-procentowy kwas mlekowy, w specjalnie zaprojektowanym podłożu, nośniku (ang. follicle targeting system), ułatwiającym penetrację substancji czynnej bezpośrednio do mieszka włosowego. Kwas mlekowy, będący -hydroksy-kwasem (ang. -hydroxy acid – AHA) charakteryzuje się działaniem keratolitycznym oraz wysoką zdolnością wiązania wody [10]. Dodatkowo zostały udokumentowane jego właściwości przeciwbakteryjne [11]. Dlatego właśnie kwas mlekowy wydaje się idealnie spełniać wymagania trudnej terapii miejscowej trądziku, w której substancje ograniczające wydzielanie łoju mogą, niestety, wywoływać dodatkowe działania drażniące. Jak już wspomniano, niezwykle istotna jest formulacja galeniczna preparatu zawierająca fosfolipidy o znacznej lipofilności warunkującej lepszą penetrację kwasu mlekowego do mieszka włosowego [12].
W celu udokumentowania skuteczności preparatów zawierających kwas mlekowy u chorych na trądzik przeprowadzono szereg badań klinicznych. Pragniemy zwrócić uwagę na dwa z nich, które wydają się szczególnie ciekawe, a których wyniki zostały opublikowane na łamach International Journal of Cosmetic Science [13]. W pierwszym badaniu, które zostało przeprowadzone na grupie 46 pacjentów z rozpoznaniem acne comedonica, wykazano istotnie lepszy efekt działania 2-procentowego kwasu mlekowego w porównaniu z 2-procentowym kwasem salicylowym w zakresie redukcji liczby zaskórników oraz wykwitów zapalnych. W leczeniu chorych, losowo zakwalifikowanych do trzech niezależnych grup stosowano 2-procentowy kwas mlekowy we wspomnianej powyżej formulacji galenicznej (Eucerin DermoPURIFYER krem-żel, Beiersdorf AG, Hamburg, Germany), krem-żel zawierający 2-procentowy kwas salicylowy lub krem-żel pozbawiony aktywnej substancji (placebo). Około 0,5 γ badanego produktu aplikowano dwa razy dziennie w obrębie zmian skórnych na twarzy. Leczenie prowadzono przez okres 6 tygodni, po 2 tygodniach przygotowawczych (tzw. „wash-out” period). Regularne wizyty kontrolne przeprowadzano w dniu 1. (początek leczenia) 8., 24., 48. oraz 64. Przed rozpoczęciem leczenia chorzy zakwalifikowani do poszczególnych grup nie wykazywali istotnych różnic w zakresie zmian trądzikowych. W badaniu tym oceniano zarówno skuteczność kliniczną, jak i ewentualne działania niepożądane oraz subiektywną opinię chorych. Jak już wspomniano, na podstawie uzys☠kanych wyników wykazano przewagę preparatu zawierającego 2-procentowy kwas mlekowy nad środkiem zawierającym 2-procentowy kwas salicylowy oraz placebo.
W drugim badaniu przeprowadzono ocenę kliniczną 90 pacjentów leczonych złożoną linią produktów pielęgnacyjnych (Eucerin DermoPURIFYER krem-żel, Beiersdorf AG, Hamburg, Germany). W skład zastosowanej linii wchodziły: żel oczyszczający skórę, tonik do twarzy (2-procentowy kwas mlekowy) oraz krem-żel (2-procentowy kwas mlekowy). Leczenie prowadzono przez okres 12 tygodni, stosując wymienione powyżej preparaty dwa razy dziennie. W ocenie efektu końcowego posłużono się ewaluacją liczby wykwitów trądzikowych, biopsją cyjanoakrylatową (ocena penetracji kwasu mlekowego do mieszka włosowego) oraz oceną jakości życia przeprowadzoną na podstawie kwestionariusza jakości życia. W wyniku zastosowanego leczenia doszło do redukcji liczby zaskórników o 56% oraz do poprawy jakości życia o 46% w grupie chorych leczonych wspomnianą linią produktów pielęgnacyjnych. Po raz pierwszy udało się badaczom wykazać istotną poprawę jakości życia chorych wynikającą ze stosowania odpowiednio ☠skomponowanej, nowoczesnej linii produktów pielęgnacyjnych. Było to szczególnie istotne w przypadku osób dorosłych.
Oba zacytowane powyżej badania udokumentowały zarówno skuteczność, jak i uzupełniające się właściwości badanych preparatów. Udało się zademonstrować dobrą penetrację kwasu mlekowego do infundibulum mieszka włosowego i co ciekawe, preparaty zawierające kwas mlekowy okazały się bardziej skuteczne w zakresie redukowania wykwitów trądzikowych w porównaniu z formulacjami zawierającymi kwas salicylowy. Jest to niezwykle ważna obserwacja, ponieważ kwas salicylowy w stężeniu do 2% stosowany jest powszechnie jako aktywny składnik bardzo wielu preparatów przeciwtrądzikowych dostępnych bez recepty w systemie OTC (ang. over the counter) i zaaprobowanych przez Food and Drug Administration [14]. Ograniczenie liczby zaskórników o ponad 50% jest porównywalne lub nawet przewyższa efekt, który uzyskano w innych badaniach dotyczących preparatów zawierających kwas glikolowy lub salicylowy jako składnik aktywny [15]. Nawet w przypadku stosowania jedynie żelu myjącego (pH 5,5) udało się uzyskać istotną redukcję wykwitów zaskórnikowych, co wykazano też w innych badaniach klinicznych [16–17].
Jak powszechnie wiadomo, trądzik obejmuje zazwyczaj takie obszary ciała, jak twarz czy plecy. Oczywiście jest to u chorych powodem rozmaitych, czasem poważnych problemów natury psychologicznej i ogranicza ich jakość życia nawet bardziej niż łuszczyca [18–19]. Dotyczy to zwłaszcza osób dorosłych [20]. W przedstawionym powyżej badaniu po raz pierwszy udało się wykazać istotną poprawę jakości życia chorych na trądzik, wynikającą z zastosowania specjalnej linii preparatów pielęg☠nacyjnych. Poprawa jakości życia pozostawała w ścisłej zależności z poprawą stanu klinicznego chorych wynikającą m.in. z istotnego wzrostu stężenia kwasu mlekowego w mieszku włosowym.
__________________
wymiana

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2012-11-08 o 09:14
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 18:05   #187
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jestem na prawde załamana. Boże, czemu akurat teraz musiały mi wyskoczyć dwie wielkie gule na brodzie? Może macie jakieś pomysły jak to zmniejszyć do soboty? Na połowinkach będziemy mieli fotografa, ja tych zdjęć to chyba na oczy nie będe chciała widzieć
Musze jeszcze kupić jakiś dobrze kryjący podkład.... Polecicie coś? Tylko nie jakiś drogi i najlepiej dostępny w Rossmannie... Jedne w życiu połowinki, a tu takie coś... ;( Prosze Was...
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 18:34   #188
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-08 o 18:36
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 18:57   #189
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dzięki Falabella. A wiesz może gdzie dostanę ten Dermacol? Będzie w Rossmannie, Schleckerze?
A punktowo wymieszałam olejek z kwasem salicylowym. Zmiany wyraźnie się zmniejszyły, dziś zrobię jeszcze raz. Oczywiście zmywam po 5 minutach
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-11-08 o 19:00
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:10   #190
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

dobrze kryje również Panstik,do dostania w rossmanie
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 20:19   #191
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Stosował ktoś może tonik EUCERIN z kwasem mlekowym ewentualnie inne produkty z tej serii? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...adzikowej.html
Ja kiedyś miałam.
Zresztą całą serię przerobiłam wraz z żelem, kremem, korektorem i mogę powiedzieć jedynie: oj nie
Jeśli chodzi o tonik, to na drugim miejscu w składzie zaraz po wodzie ma alkohol i jest mocno wysuszający, do tego zupełnie nie wiem po co wsadzili tam aż 5 parabenów
Mi osobiście tonik strasznie wysuszył i podrażnił skórę, ale jeśli miałabyś chęć go zakupić, to nie polecam stosować codziennie - raz na kilka dni wystarczy. Chyba że nie masz wrażliwej skóry i nie straszny Ci alko na co dzień, to może być.
Ja więcej nie kupię

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie zapycha Cię?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-11-08 o 20:20
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 21:14   #192
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś miałam.
Zresztą całą serię przerobiłam wraz z żelem, kremem, korektorem i mogę powiedzieć jedynie: oj nie
Jeśli chodzi o tonik, to na drugim miejscu w składzie zaraz po wodzie ma alkohol i jest mocno wysuszający, do tego zupełnie nie wiem po co wsadzili tam aż 5 parabenów
Mi osobiście tonik strasznie wysuszył i podrażnił skórę, ale jeśli miałabyś chęć go zakupić, to nie polecam stosować codziennie - raz na kilka dni wystarczy. Chyba że nie masz wrażliwej skóry i nie straszny Ci alko na co dzień, to może być.
Ja więcej nie kupię
Też miałam całą serię. I na dłuższą metę jestem na nie - krem na początku matowił, ale po jakimś czasie nie robił zupełnie nic - nie nawilża, nie odżywia, nie matuje.
Tonik to wysuszacz i podrażniacz, a ja przed alko bardzo nie uciekam(tonik z clinique lubię).
Żel też z tych wysuszających, mocny. Może dla nastolatek z nosorożcową, ultra tłustą skórą. Efektu na skórze, jeżeli chodzi o redukcję wyprysków, nie zauważyłam.
Korektora nie miałam.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:15   #193
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 21:43   #194
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Też miałam całą serię. I na dłuższą metę jestem na nie - krem na początku matowił, ale po jakimś czasie nie robił zupełnie nic - nie nawilża, nie odżywia, nie matuje.
Tonik to wysuszacz i podrażniacz, a ja przed alko bardzo nie uciekam(tonik z clinique lubię).
Żel też z tych wysuszających, mocny. Może dla nastolatek z nosorożcową, ultra tłustą skórą. Efektu na skórze, jeżeli chodzi o redukcję wyprysków, nie zauważyłam.
Korektora nie miałam.
Krem to generalnie porażka - ale to tylko moje zdanie, komuś mógł pasować - ściągnął mi skórę i tyle, nie czułam, że krem jest i coś robi. Nie zużyłam całego bo się nie dało.
Żel jako oczyszczacz był ok, nie narzekałam.
Zaś korektor jak na mnie był za ciemny.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 23:19   #195
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny pomóżcie

Nie wiem, co mogło spowodować uczulenie na moich oczach? staram sie wykurzyc zaskorniki, cera owszem poprawila sie ale wokol oczu mam czerwone obwodki, jakby ktos mi je poobijał!!! i do tego są suche i swędzą Okulista przepisal mi dziś masc ktora lagodzi objawy ale nadal sie to pojawia i nie wiem ktora czesc mojej pielegnacji mogla spowodować to uczulenie


musze ja wyeliminowac zeby alergia nie wrocila :/ bo inaczej krem od okulisty nie pomoże.

czy czerwona glinka może uczulać??? bo to jedyna z nowości nie stosuję jej na oczy, moglam zahaczyć o okolicę wokol nich ale to najwyżej odrobinkę bo zawsze na to uważam chyba że zmienili skład eucerinu do oczu

help
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę

Edytowane przez bessens
Czas edycji: 2012-11-08 o 23:37
bessens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 23:31   #196
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
czy czerwona glinka może uczulać??? bo to jedyna z nowości nie stosuję jej na oczy, moglam zahaczyć o okolicę wokol nich ale to najwyżej odrobinkę bo zawsze na to uważam
Glinki raczej nie uczulają, przynajmniej nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem.
Zależy tylko z czym je mieszasz.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 23:36   #197
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Glinki raczej nie uczulają, przynajmniej nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem.
Zależy tylko z czym je mieszasz.
mieszam tylko z wodą mineralną niegazowaną, którą piję na co dzień.trzymam z 10-15 minut (czas brania prysznica w wersji home spa ) po maseczce nakładam na twarz olejek z pestek malin lub truskawek.
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 07:21   #198
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Dzięki Falabella. A wiesz może gdzie dostanę ten Dermacol? Będzie w Rossmannie, Schleckerze?
A punktowo wymieszałam olejek z kwasem salicylowym. Zmiany wyraźnie się zmniejszyły, dziś zrobię jeszcze raz. Oczywiście zmywam po 5 minutach
w Rossmannie nie dostaniesz, ale w małych osiedlowych drogeriach tak
na allegro tez są, ale ciężko wtedy z kolorem trafić.

Ja na blogu robiłam jego recenzję więc możesz zerknąć sobie.
Faktycznie fajny kosmetyk!
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 17:07   #199
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
mieszam tylko z wodą mineralną niegazowaną, którą piję na co dzień.trzymam z 10-15 minut (czas brania prysznica w wersji home spa ) po maseczce nakładam na twarz olejek z pestek malin lub truskawek.
Mhm, jeśli nigdy nie miałaś takich problemów do tej pory, to naprawdę nie wiem co mogło być przyczyną podrażnienia...
Może to akurat nie pielęgnacja, tylko coś innego.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 18:17   #200
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny proszę o pomoc

Ostatnio na dekoldzie pojawiaja mi sie wielkie gule (zalaczam zdjecie), bylam kilka dni temu u dermatologa i zapisal mi tetralysal 2 tabl dziennie i skinoren.

I w zwiazku z tym pytanie: czy ten antybiotyk powoduje na poczatku pogorszenie cery? Na twarzy nie pojawia mi sie juz nic od okolo 2 miesiecy i szkoda byloby to zepsuc..
Czytalam gdzies ze po skonczeniu kuracji tradzik powraca za zdwojona sila.
Proszę powiedzcie jesli wiecie cos na ten temat bo jestem sklonna zrezygnowac z tych tabletek ze wzgledu na to co moze znowu zaczac pojawiac sie na twarzy.

Jeszcze jedno pytanie, myslicie ze lekarz slusznie zapisal tetralysal? Jak juz wczesniej wspomnialam twarz jest czysta. A o lekarzu slyszalam wiele roznych opinii np. ze najchetniej wszystkim zapisywalby izotek.
Moze powinnam pojsc do innego lekarza?

Edytowane przez advertisement
Czas edycji: 2012-11-14 o 08:00
advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 22:39   #201
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Pod skórą zrobiła mi się taka twarda niebolesna gula,w sumie dość spora,ale w zasadzie niewidoczna (może jedynie lekko szarawy odcień),tyle że wyczuwalna bardzo pod palcami. Nie da się tego usunąć mechanicznie,traktowanie wysuszaczami typu benzacne czy pasta cynkowa też nie pomaga. Nie wiem w sumie co z nią zrobić,macie jakieś pomysły? Mam już to na pewno z ponad tydzień.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 10:49   #202
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Witamina A plus e faktycznie pomogła na te moje skuche plamy
W ogóle od kilku miesięcy coraz lepiej dogaduję się z moją skórą - mam coraz dłuższe okresy kiedy nic nie wyskakuje. Teraz chyba od 3 tygodni nie mam żadnego pryszcza na twarzy, nawet malutkiego.
Albo w końcu dorastam albo nie wiem co.
W sumie mogło pomóc to, że długo stosuje ten sam krem - z Iwostinu, duac(co 2-3 dzień) też chyba od lipca. Także systematyczność się opłaciła.
Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
mieszam tylko z wodą mineralną niegazowaną, którą piję na co dzień.trzymam z 10-15 minut (czas brania prysznica w wersji home spa ) po maseczce nakładam na twarz olejek z pestek malin lub truskawek.
Może jednak czy glinka czy te oleje dostawały się w okolice oczu? Bo to moze być podrażnienie albo przeciążenie tej delikatnej skóry.
Ten eucerin też może odstaw na jakiś czas. Jak wrócisz do niego i się powtórzy rekacja, to będziesz wiedziała od czego.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 20:50   #203
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie

Nie wiem, co mogło spowodować uczulenie na moich oczach? staram sie wykurzyc zaskorniki, cera owszem poprawila sie ale wokol oczu mam czerwone obwodki, jakby ktos mi je poobijał!!! i do tego są suche i swędzą Okulista przepisal mi dziś masc ktora lagodzi objawy ale nadal sie to pojawia i nie wiem ktora czesc mojej pielegnacji mogla spowodować to uczulenie


musze ja wyeliminowac zeby alergia nie wrocila :/ bo inaczej krem od okulisty nie pomoże.

czy czerwona glinka może uczulać??? bo to jedyna z nowości nie stosuję jej na oczy, moglam zahaczyć o okolicę wokol nich ale to najwyżej odrobinkę bo zawsze na to uważam chyba że zmienili skład eucerinu do oczu

help
a czego uzywasz przeciwtradzikowego? mi sie tak robilo po zelach/masciach antytradzikowych. Mimo wszystko zawsze wysuszaly mi skore wokol oczu (mimo nakladania dalek od jego okolic). Myslalam, ze to uczulenie ale winilabym wlasnie masci na tradzik

rano po przemyciu twarzy nakladaj sobie tresciwy krem pod oczy (wieczorem nie bo w polaczeniu z mascia bedzie jeszcze gorzej)
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 21:31   #204
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Pod skórą zrobiła mi się taka twarda niebolesna gula,w sumie dość spora,ale w zasadzie niewidoczna (może jedynie lekko szarawy odcień),tyle że wyczuwalna bardzo pod palcami. Nie da się tego usunąć mechanicznie,traktowanie wysuszaczami typu benzacne czy pasta cynkowa też nie pomaga. Nie wiem w sumie co z nią zrobić,macie jakieś pomysły? Mam już to na pewno z ponad tydzień.
Musisz przeczekać. Jest za głęboko, żeby można było wpłynąć smarowaniem. Skoro nie ma stanu zapalnego, możesz próbować ciepłych okładów.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-10, 23:04   #205
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Musisz przeczekać. Jest za głęboko, żeby można było wpłynąć smarowaniem. Skoro nie ma stanu zapalnego, możesz próbować ciepłych okładów.
Czyli w zasadzie teraz tylko czekać na stan zapalny,bo wtedy to będę mogła usunąć? Dziękuję,spróbuję tych ciepłych okładów,zawsze to jakiś punkt zaczepienia
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 19:17   #206
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jako, że oleje mi jakoś nie służą, to chciałam spróbować kremu babydream z rossmmanna, bo dziewczyny sobie bardzo zachwalają Tylko który? Upatrzyłam kilka, pomożecie?
Krem do twarzy i ciała
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...y-i-ciala.html
Krem ochronny oraz przeciw powstawaniu odparzeń https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...hutzcreme.html
Krem do pielęgnacji twarzy i ciała (ale to chyba to samo)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Delikatny krem dla dzieci
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...la-dzieci.html
Najbardziej skłaniam się do tego z tlenkiem cynku, tylko nie wiem czy nie będzie za tłusty sokoro jest na odparzenia... to tylk takie moje przemyślenia
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way

Edytowane przez GreenSlinky
Czas edycji: 2012-11-12 o 19:21
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 06:02   #207
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wszystkie zawieraja triglicerydy, ktore często zapychają skore i powoduja pryszcze, wiec uważaj
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 06:25   #208
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 07:45   #209
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Używałam żel do mycia twarzy Dermacos Anti Acne z Farmony. Skończył mi się wczoraj wieczorem i teraz planuję kupić coś nowego.

Co myślicie o Iwostinie Purritin?
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 09:01   #210
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja osobiście używam peelingującego żelu do mycia twarzy be beauty z biedronki i jestem mega zadowolona. Kosmetyk za groszę który bardzo dobrze oczyszcza twarz.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.