Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 22:10   #901
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 60
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
A tak z ciekawosc spytam... Na co masz zamiar wykorzystac owe gratisiki? Ja sie zastanawiam nad zrobieniem primera
Ja myślałam o tym samym! Żeby zrobić primer matujący Tylko, że to moje pierwsze zamówienie, więc nie chciałam nakupić nie wiadomo czego - jak na razie zaczynam od zestawu do podkładu, myślę, że uda mi się zrobić z niego coś więcej niż tylko podkład
584allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:28   #902
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez 584allie Pokaż wiadomość
Ja myślałam o tym samym! Żeby zrobić primer matujący Tylko, że to moje pierwsze zamówienie, więc nie chciałam nakupić nie wiadomo czego - jak na razie zaczynam od zestawu do podkładu, myślę, że uda mi się zrobić z niego coś więcej niż tylko podkład
Pewnie, ze sie uda! Mi zostalo sporo pigmentu i dwoch innych skladnikow, zrobilam z nich baze kolorystyczna do korektora i jeszcze zostalo Baze ta polaczylam z baza do korektora i mam kryjace cudo Troche gotowego podkladu nie zmiescilo mi sie w pudelku, wiec dodalam puder ryzowy i krzemionke spherica i mam puder wykonczeniowy.

Tak to jest w tymi zamowieniami, ja juz trzecie zlozylam a juz kolejne mam w planach!
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 13:03   #903
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

hej,czy ktoś może się wypowiedziec na temat podkladu dla cery tlustej badz bardzo tlustej?
uzywam podkladu dla cery tlustej,mieszanej z kolorowki,a teraz zastanawiam sie czy nie zamowic drugiej wersji
niestety,nigdzie nie moge znalesc porownania.
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 13:32   #904
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziś przyszło moje zamówienie, jak zwykle otrzymałam gratis Już się nie mogę doczekać testów krzemionek.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 22:22   #905
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
hej,czy ktoś może się wypowiedziec na temat podkladu dla cery tlustej badz bardzo tlustej?
uzywam podkladu dla cery tlustej,mieszanej z kolorowki,a teraz zastanawiam sie czy nie zamowic drugiej wersji
niestety,nigdzie nie moge znalesc porownania.
Jesli ten do cery mieszanej/tlustej nie spelnial Twoich oczekiwan, to smialo zamawiaj "druga" wersje. Najwyzej na poczatek dodasz mniej skladnika odpowiadajacego za matowienie twarzy-chyba to bedzie Ronasphere. Jak sie okaze, ze jeszcze za malo matowi to dodasz wiecej i do skutku Ten skladnik wmiesza sie w torebce strunowej, wiec nie ma problemu. Zawsze do testu mozesz zrobic mala ilosc i probowac przeciez.
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:58   #906
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witajcie, czy jest tu jakaś osóbka z Trójmiasta?
Szukam pudru matującego / primera do minerałów lub poł produktów matujących które mogłabym sobie dosypać do pudru.
Chętnie bym przetestowała jakąś małą odsypkę.
W zamian mogę dać głównie próbkę bronzera z Lily Lolo, pudru Lavera sypki transparenty. Ale mogę poszukac czegoś jeszcze.
Piszcie na priv
(Nie jestem codziennie na necie, więc proszę o cierpliwość)
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 03:09   #907
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

a ja szukam kogos z krk,co by ewentualnie zrobic wspolne zamowienie bardzo chetnie zamowie z kims 10-g krzemionki spherica na pol (nie potrzebuje tyle), a takze podepne sie pod zamowienie z zsk, wtedy 12zl na pol
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 09:12   #908
Tysia0112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witajcie Dziewczyny!
Mam pytanie odnosnie podkladu z kolorowki: czy tez Wam tak pyli?
Tysia0112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:17   #909
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Tysia0112 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Mam pytanie odnosnie podkladu z kolorowki: czy tez Wam tak pyli?
Tak, pyli jak cholera, ale czego się spodziewać po tak miałkich składnikach?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:17   #910
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, pyli jak cholera, ale czego się spodziewać po tak miałkich składnikach?
a pylą typowo jak to minerały czy jakoś bardziej? testowałaś inne mineralne?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 17:23   #911
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
a pylą typowo jak to minerały czy jakoś bardziej? testowałaś inne mineralne?
Nie, tylko pudry bambusowe z BU - też pylą.

Chyba, żeby mniej pyliły można dodać jakiegoś składnika albo parę kropel jakiegoś olejku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 23:06   #912
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Heja, czy znalazłyby się jakieś laski chętne na wymianę pigmentami?
Bo chcę coś zamówić, ale wiem, że tej próbki 5g za Chiny nie zużyję, i chętnie powymieniałabym się z kimś odcieniami ^^
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:22   #913
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja, czy znalazłyby się jakieś laski chętne na wymianę pigmentami?
Bo chcę coś zamówić, ale wiem, że tej próbki 5g za Chiny nie zużyję, i chętnie powymieniałabym się z kimś odcieniami ^^
Próbki dostępne na kolorówce mają 5ml, nie gram i nie jest ich aż tak dużo Mi przynajmniej zużywają się raczej na bieżąco.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-08-23 o 00:26
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:05   #914
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Próbki dostępne na kolorówce mają 5ml, nie gram i nie jest ich aż tak dużo Mi przynajmniej zużywają się raczej na bieżąco.
Tlenki i miki może tak, ale pigmenty z tego co wiem starczają na bardzo długo, a ja chętnie wypróbowałabym więcej odcieni, dlatego proponuję (:
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:59   #915
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Próbki dostępne na kolorówce mają 5ml, nie gram i nie jest ich aż tak dużo Mi przynajmniej zużywają się raczej na bieżąco.
Jak dla mnie są duże. Tzn. ja mam próbki pigmentu i baz kolorystycznych do koloryzowania podkładów i miki silver oxide, której używam czasem jako rozświetlacza. Akurat te rzeczy są wydajne, może puder 5 g to nie jest tak dużo, ale coś do używania w małej ilości - jak najbardziej. No chyba, że ktoś bardzo dużo maluje, ale to raczej szczególne przypadki. Jeśli ktoś normalne kosmetyki (cienie, róże) zużywa powoli to można bezpiecznie założyć że próbki z kolorówki też starczą na baardzo długo, a że sa sypkie można zgrabnie podzielić się.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 07:40   #916
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy któraś z Was ma porównanie miki matowej do półmatowej. Z opisu wiem, że półmatowa jest bardziej błyszcząca czy perłowa, jak zwał tak zwał, ale najchętniej zobaczyłabym różnicę na fotce. Może któraś akurat jest w posiadaniu obydwu mik i mogłaby pstryknąć fotkę.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:38   #917
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja, czy znalazłyby się jakieś laski chętne na wymianę pigmentami?
Bo chcę coś zamówić, ale wiem, że tej próbki 5g za Chiny nie zużyję, i chętnie powymieniałabym się z kimś odcieniami ^^
Hmm, u mnie zalega kilka mik które są dla mnie za chłodne chętnie bym się wymieniła albo zrobiła odsypkę No i kolejne zamówienie z drodze, więc byłoby się czym wymienic

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Próbki dostępne na kolorówce mają 5ml, nie gram i nie jest ich aż tak dużo Mi przynajmniej zużywają się raczej na bieżąco.
Hmm, to chyba się jakoś oszczędnie maluję, bo taka ilość wydaje mi się nie do przerobienia przy używaniu solo jako cień do oka Na pewno jest inaczej jak się te pigmenty miesza z bazą do różu czy korektora
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:59   #918
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Hmm, to chyba się jakoś oszczędnie maluję, bo taka ilość wydaje mi się nie do przerobienia przy używaniu solo jako cień do oka Na pewno jest inaczej jak się te pigmenty miesza z bazą do różu czy korektora
Ja do podkładu/primera/pudru dodaję, więc się zużywa stosunkowo szybko, tym bardziej, że odpuściłam sobie już dawno poszukiwanie koloru idealnego i stawiam na formułę, a resztę reguluję pod siebie. Oczywiście nie 'zjadam' jak szalona i nie zamawiam co tydzień, ale regularnie jednak, mimo wszystko.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 07:16   #919
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Hmm, to chyba się jakoś oszczędnie maluję, bo taka ilość wydaje mi się nie do przerobienia przy używaniu solo jako cień do oka Na pewno jest inaczej jak się te pigmenty miesza z bazą do różu czy korektora
5 ml kolorowej miki używanej solo jako róż idzie dosyć szybko. Natomiast moja mama używa solo jako cienia i ubytek jest minimalny.
Biala a jakie kolorki zamówiłaś ostatnio na Kolorówce? Może coś z tych klorowych mik, które jakiś czasu pojawiły się jako nowości?
W ogóle z tego co widzę to bradziej się opłaca zamówić 5 gram lub więcej gram i podzielić się na dwie/kilka osób.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 11:23   #920
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
5 ml kolorowej miki używanej solo jako róż idzie dosyć szybko. Natomiast moja mama używa solo jako cienia i ubytek jest minimalny.
Biala a jakie kolorki zamówiłaś ostatnio na Kolorówce? Może coś z tych klorowych mik, które jakiś czasu pojawiły się jako nowości?
W ogóle z tego co widzę to bradziej się opłaca zamówić 5 gram lub więcej gram i podzielić się na dwie/kilka osób.
Tym razem poszłam w brązy i złota Wziełam Oriental beige, Blackstar Gold i Whisper of Angels oraz z matowych tlenek pastelowy. Z Oriental Beige zamierzam ukręcić brązer bo podobno wychodzi jak Waikiki z Lily Lolo, ale z reszty pigmentów chętnie mogę porobić odsypki na wymianę
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:02   #921
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Tym razem poszłam w brązy i złota Wziełam Oriental beige, Blackstar Gold i Whisper of Angels oraz z matowych tlenek pastelowy. Z Oriental Beige zamierzam ukręcić brązer bo podobno wychodzi jak Waikiki z Lily Lolo, ale z reszty pigmentów chętnie mogę porobić odsypki na wymianę
A myślałam, że może się z Tobą mienię za Oriental Beige. A mogłabyś jakoś porównać Whisper of Angels właśnie do Oriental Beige?
Jakie widzisz różnice pomiędzy nimi?
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 22:17   #922
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Wziełam Oriental beige, Blackstar Gold i Whisper of Angels oraz z matowych tlenek pastelowy.
Jak opiszesz Whisper of Angels?
Jest na mojej zbyt długiej jak zwykle liście zamówień
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 16:59   #923
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jak opiszesz Whisper of Angels?
Jest na mojej zbyt długiej jak zwykle liście zamówień
Niestety nie opiszę, bo mi nie przyszła Zamawiałam późno w nocy, byłam przekonana że ją kliknełam ale jednak nie... Zamierzalam połaczyć ją z bazą żeby otrzymać bazowy, cielisty cień. Opiszę ją przy następnym zamówieniu
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 13:17   #924
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Postanowiłam i ja w końcu ukręcić sobie podkład, głównie dlatego, że stosuję Glyco-A i nie mogę używać zwykłych filtrów. Zamówiłam zestaw Podkład z filtrem, wybrałam do niego tlenek pastelowy, bo ponoć taki jest najbezpieczniejszy dla bladej i chłodnej cery.

Robiłam kilka podejść, ale mi nie wychodzi. Docelowo dążę do odcienia typu Beige Fair Annabelle Minerals, ale problem polega na tym, że za każdym razem utarty podkład pomarańczowieje mi na twarzy. Na kupce próbnikowej, którą sobie sypię przy każdym ucieraniu już dawno przestał przypominać Beige Fair, jest bardzo chłodny, wręcz szary, a pomarańcza na twarzy za każdym razem się pojawia. Na początku to był wręcz efekt solarki, potem im więcej sypałam błękitu ultramarynowego, tym było lepiej, ale dalej nie wygląda to wyjściowo.

Czy mogę jakoś ten podkład uratować? Nie wiem, co mam do niego sypnąć z otrzymanych tlenków, może zieleń, albo dalej błękit? Czy może pomarańczowienie to wina czegoś innego i nie da się tego opanować? Do tej pory ze wszystkich pięciu testowanych przeze mnie marek minerałów tylko Multi-Tasking EDM zachowywał się tak samo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 08:28   #925
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Na stronie Kolorowki, po prawej stronie jest odnosnik do bloga Arsenic. Tam poszukaj tematu o pomaranczowym podkladzie;-)
Mozesz tez skonsultowac sprawe z Kolorowka, oni zawsze pomagaja!
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 12:07   #926
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Postanowiłam i ja w końcu ukręcić sobie podkład, głównie dlatego, że stosuję Glyco-A i nie mogę używać zwykłych filtrów. Zamówiłam zestaw Podkład z filtrem, wybrałam do niego tlenek pastelowy, bo ponoć taki jest najbezpieczniejszy dla bladej i chłodnej cery.

Robiłam kilka podejść, ale mi nie wychodzi. Docelowo dążę do odcienia typu Beige Fair Annabelle Minerals, ale problem polega na tym, że za każdym razem utarty podkład pomarańczowieje mi na twarzy. Na kupce próbnikowej, którą sobie sypię przy każdym ucieraniu już dawno przestał przypominać Beige Fair, jest bardzo chłodny, wręcz szary, a pomarańcza na twarzy za każdym razem się pojawia. Na początku to był wręcz efekt solarki, potem im więcej sypałam błękitu ultramarynowego, tym było lepiej, ale dalej nie wygląda to wyjściowo.

Czy mogę jakoś ten podkład uratować? Nie wiem, co mam do niego sypnąć z otrzymanych tlenków, może zieleń, albo dalej błękit? Czy może pomarańczowienie to wina czegoś innego i nie da się tego opanować? Do tej pory ze wszystkich pięciu testowanych przeze mnie marek minerałów tylko Multi-Tasking EDM zachowywał się tak samo.
Ja mam podobny problem z różnymi podkładami, pudrami itp. Myślę, że winne jest sebum albo ew. odczyn skóry.

Wydaje mi się, że efekt zależy od zastosowanych pigmentów i ich ilości, tzn. pudry zabarwione na delikatnie brzoskwiniowy odcień wychodzą idiotycznie pomarańczowe, bo coś w moim sebum intensyfikuje ten barwnik. A u innych osób te same kosmetyki nie zmieniają koloru w ogóle.



Sama wzięłam bazę kolorystyczną oliwkową, która jak dla mnie wygląda, jakby ktoś tam dosypał tłuczonej cegłówki, więc myślę, że trzeba uważać na opisy pigmentów, niestety. Trudno mi powiedzieć, co stoi za decyzją producenta, żeby to pigmentu oliwkowego (czy rzekomo chłodnego pastelowego w twoim przypadku) dodawać takiego koloru - czy ich brązowy pigment opiera się na tym pomarańczu, czy jest to jakiś brzoskiwniowy dodatek, który ma za zadanie przeciwdziałać szaremu efektowi na skórze - nie mam pojęcia.


Ja do swojego dodałam niebieskiego, zrobił się chłodno beżowy a potem szary (trzeba ostrożnie dodawać). Tak chłodny beżowy mi nie pasuje, bo mam oliwkową karnację, więc skorygowałam żółtym i wyszedł ładny oliwkowy. Tylko się zastanawiam czy w ogóle do tego jest potrzebny wyjściowo oliwkowy czy wystarczy jakikolwiek brąz...


Nie wiem, czemu tobie przez cały czas wybija pomarańczowy. Może pastelowy ma za dużo tego pigmentu. Może powinnaś dodać więcej niebieskiego? Zostało ci jeszcze niebarwionego podkładu albo masz białą bazę?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:17   #927
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
Na stronie Kolorowki, po prawej stronie jest odnosnik do bloga Arsenic. Tam poszukaj tematu o pomaranczowym podkladzie;-)
Mozesz tez skonsultowac sprawe z Kolorowka, oni zawsze pomagaja!
Dzięki za tropy
Arsenic mówi tylko o pomarańczowym podkładzie, a mój jest wręcz szary, pomarańczowieje dopiero na twarzy. Ale do Kolorówki napiszę.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja mam podobny problem z różnymi podkładami, pudrami itp. Myślę, że winne jest sebum albo ew. odczyn skóry.

Wydaje mi się, że efekt zależy od zastosowanych pigmentów i ich ilości, tzn. pudry zabarwione na delikatnie brzoskwiniowy odcień wychodzą idiotycznie pomarańczowe, bo coś w moim sebum intensyfikuje ten barwnik. A u innych osób te same kosmetyki nie zmieniają koloru w ogóle.



Sama wzięłam bazę kolorystyczną oliwkową, która jak dla mnie wygląda, jakby ktoś tam dosypał tłuczonej cegłówki, więc myślę, że trzeba uważać na opisy pigmentów, niestety. Trudno mi powiedzieć, co stoi za decyzją producenta, żeby to pigmentu oliwkowego (czy rzekomo chłodnego pastelowego w twoim przypadku) dodawać takiego koloru - czy ich brązowy pigment opiera się na tym pomarańczu, czy jest to jakiś brzoskiwniowy dodatek, który ma za zadanie przeciwdziałać szaremu efektowi na skórze - nie mam pojęcia.


Ja do swojego dodałam niebieskiego, zrobił się chłodno beżowy a potem szary (trzeba ostrożnie dodawać). Tak chłodny beżowy mi nie pasuje, bo mam oliwkową karnację, więc skorygowałam żółtym i wyszedł ładny oliwkowy. Tylko się zastanawiam czy w ogóle do tego jest potrzebny wyjściowo oliwkowy czy wystarczy jakikolwiek brąz...


Nie wiem, czemu tobie przez cały czas wybija pomarańczowy. Może pastelowy ma za dużo tego pigmentu. Może powinnaś dodać więcej niebieskiego? Zostało ci jeszcze niebarwionego podkładu albo masz białą bazę?
Dzięki za obszerne refleksje

To potwierdza moje najgorsze przypuszczenia, że po prostu wybrałam zły tlenek - znaczy akurat taki, który tak reaguje w kontakcie z moją skórą. A miałam takie plany z nim związane Chciałam go dodać do podkładu Ethiopian Blusche, który ma odpowiednią tonację, ale jest za jasny. Chyba sobie daruję, bo mogę zepsuć cały podkład.

Spróbuję jeszcze sypnąć trochę ultramaryny. Rozjaśnić za bardzo nie mam czym, zostało tylko trochę tlenku cynku i pudru jedwabnego.
Kręcę ten podkład już chyba z 3 tygodnie, okropnie mnie ten pomarańcz zniechęca i przyjemności w tym nie widzę żadnej niestety
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 11:18   #928
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy konieczne jest używanie primerów pod podkład?

Używam teraz podkładu mineralnego Annabelle Minerals, ale jest ok bez primera.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 15:29   #929
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Czy konieczne jest używanie primerów pod podkład?

Używam teraz podkładu mineralnego Annabelle Minerals, ale jest ok bez primera.
Skoro jest ok, to nie jest konieczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:34   #930
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy moge uzywac korektora rowniez pod oczy?
Robie tak,ale ost zastanawiam sie czy tak mozna
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.