Przetrwały Ząb Mleczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-17, 20:37   #1
ghoston
Przyczajenie
 
Avatar ghoston
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20

Przetrwały Ząb Mleczny


Jeden z moich kłów to nadal ząb mleczny. Zauwazyłam niedawno, że zaczął on się ruszać. Nie wyczuwam w jego obrębie zęba stałego, który mógł z jakiegoś powodu nie wyrosnąć w miejscu mlecznego. Obawiam się, że jest on tak przesunięty (lub w ogóle go nie ma), że zrobienie porządku z moją szczęką może być dużym problemem. Tymczasem nie chcę chodzić z dużą szpara między zębami! Czy ktoś ma/miał podobny problem i może dać mi jakieś rady? Oczywiście wybieram sie w najbliższym czasie do dentysty.
__________________
"I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down "
ghoston jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 09:24   #2
carolsko
Raczkowanie
 
Avatar carolsko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mieszkanie z imagine ;)
Wiadomości: 133
GG do carolsko
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

hej! mam ten sam problem. Dokładnie mam jeszcze mleczaka "3"kę i mój stomatolog powiedział, że trzeba będzie zrobić prześwietlenie szczęki żeby wyszukać stałej trójeczki. Powiedział, że jeśli jej nie znajdziemy to będzie trzeba dbać o niego szczególnie, nawet wspomniał o przyklejeniu go do innego zęba o ile dobrze zrozumiałam.
__________________
come on baby light my fire...
carolsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:25   #3
ghoston
Przyczajenie
 
Avatar ghoston
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

A co jesli ten staly zab sie znajdzie? Pocieszylas mnie, bo balam sie, ze nie da sie go unieruchomic. Pozdrawiam.
__________________
"I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down "
ghoston jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:46   #4
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Zgłaszam się, bo mam dokładnie ten sam problem, na miejscu prawej trójki mam mleczaka. Wiem, ze po odszukaniu stałego zęba jakoś się go ściąga na miejsce, zakłada się jakąś "pętle" czy coś w rodzaju aparatu. Dokładnie nie wiem o co chodzi, tyle tylko kiedyś u dentysty usłyszałam, a i wyczytałam tutaj na forum, gdzieś juz było o tym, wypowiadały się nawet dziewczyny które miały taki zabieg "ściągania" zęba. Poszukam na forum, może znajdę to wkleję linka.
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:55   #5
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Bergamia, tez mam prawa trojke mleczaka,.Na razie sie dzielnie trzyma. Ale jak staly bedzie mi sie chcial wybic, to chyba wsyztskie zeby mi sie pokrzywia, bo sa dosc mocno scisniete..mam nadzieje,ze juz nie wyrosnie..
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 22:54   #6
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Okay,Ghoston. Najpierw musisz zrobic PANTOMOGRAM. To takie duże zdjęcie wszystkich zębów wraz ze szczęką i żuchwą. Jeśli masz przetrwały ząb mleczny to dlatego że stały go nie wypchnął. Przyczyną może byc wrodzony brak zawiązka zęba stałego, uraz i nieprawidłowy rozwój zawiązka lub zatrzymanie tego zawiązka w kości. Musi Cię zobaczyc chirurg i ortodonta. Oni dopiero podejmą decyzję co z tym robic.

Jeśli brak jest zęba stałego w kości szczęki to rozwiązaniem jest implant z koroną pełnoceramiczną z takowym łącznikiem (musi byc oczywiście odpowiednia ilośc i jakośc kości ale to wyjdzie na zdjęciu). Tańszą alternatywą jest zrobienie mostu ale szkoda szliwowac sąsiednich zębów bo pewnie są zdowiuśkie.

Natomiast jeśli ząb w kości siedzi i jest do ściągnięcia (wyjdzie to na zdjęciu) to zakłada się stały aparat na górne zęby u ortodotny,następnie szorujesz do chirurga.Ten w znieczuleniu musi wytworzyc w kości kanał do ściągnięcia tego zęba i po dostaniu się do niego nakleja nań specjalny zamek na który zakłada ligaturę i łączy ją z ługiem założonego juz aparatu. Potem zaszywa rankę na podnienieniu (ligatura przechodzi przez zszyte dziąsło).
W efekcie ząb jest poprzez ligaturę powoli pociągany i wprowadzany do łuku. Potem jak juz wyjdzie korona to masz standardowe leczenie ortodontyczne i ząb jest przez offset wprowadzany na swoje miejsce. Tak w dużym skrócie to wygląda. Częśc chirurgiczna nie jest specjalnie inwazyjna więc nie ma się czego bac. Wszystko w miejscowym znieczuleniu i nic nie boli.

Pozdrawiam
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 19:30   #7
ghoston
Przyczajenie
 
Avatar ghoston
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Wielkie dzieki za te wszystkie informacje. To brzmi troche groznie i powaznie, ale zaufam, ze w rzeczywistosci jest inaczej. Mam jeszcze jednak pytanie. Czy ten caly zabieg u chirurga trwa dlugo? mam rozumiec, ze to jednorazowy zabieg?
Noszenie aparatu i czekanie, az zab zostanie wyciagniety trwa zapewne dlugo.To poniekad dziecinne, ale mimo to martwi mnie, ze bede przez jakis czas miala dziure miedzy gorna 2 a 4.
Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.
__________________
"I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down "
ghoston jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 19:49   #8
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Straszne to "ściąganie", brr... Dziękuję Ci Eta Carinae za to wyjaśnienie, ja gdzieś czytałam o tym na forum, ale nie mogę teraz znaleźć. Nie wiem czy zdecyduję sie kiedykolwiek na taki zabieg, tym bardziej, że u mnie na miejscu dwójki (obok mlecznej trójki) mam jakby trójkę, więc nieźle namieszane

A tak z innej beczki Eta co to za pięknota w twoim avatarze??
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 23:09   #9
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Zabieg jest jednorazowy, bezbolesny (górna szczęka z uwagi na budowę bardzo dobrze się znieczula a obecnie znieczulenia to nie to samo co 20 lat temu), roboty na 30 minut od wejscia do wyjscia z gabinetu. Nie jest specjalnie traumatyczny, praca jest czysta. Uraz tkankowy jest porównywalny z usunięciem zęba dla celów ortodontycznych czyli niewielki. Poza tym głowa jest tak świetnie unaczyniona że cokolwiek by się nie zrobiło to i tak się zagoi. Często usunięcie zęba, który z jakiegoś powodu uległ zniszczeniu przez próchnicę trudniejsze od odsłonięcia zatrzymanego stałego zęba. Ale to wszystko zależy od konkretnego przypadku. Trzeba zrobic zdjęcie rentgenowskie Pantomogram i określic położenie zęba oraz możliwośc wprowadzenia go do łuku.
Bergamia, to mój kotek
Pozdrawiam
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 22:01   #10
ghoston
Przyczajenie
 
Avatar ghoston
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Jeszcze chcialam zapytac, jak dlugo moze trwac takie sciaganie zeba (zdaje sobie sprawe, ze to moze byc kwestia indywidualna i ze nie da sie tego dokladnie okreslic, ale mniej wiecej...) ?
PS kot rasy maine coon? czy tez moze norweski leśny?
__________________
"I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down "
ghoston jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 22:31   #11
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

ciągnie się 0,2 mm na dobę

PS Maine Coon
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 07:36   #12
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Miałam identyczną sytuację z trójką mleczną. Niestety, musiałam poddać się zabiegowi "odsłaniania" zatrzymanej trójki 2 razy, ponieważ za pierwszym podejściem podciągnięcia zęba do aparatu stałego odpadł od niego zamek, a póżniej podniebienie szybko zasłoniło zatrzymany ząb.
Wprowadzanie zęba do łuku trwało 2 lata, w międzyczasie nie chodziłam oczywiście ze szparą między 2 a 4 zębem - usunięto mi mleczną trójkę i zaraz ją przyklejono na stare miejsce.
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 15:43   #13
ghoston
Przyczajenie
 
Avatar ghoston
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 20
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Dziekuje wlascicielko maine coon-a za informacje joasiunial - mam nadzieje, ze u mnie to bedzie przebiegalo bez problemow...
jak tylko bede miala czas to wybiore sie do lekarza.
__________________
"I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down "
ghoston jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 13:26   #14
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

hmmma a czy jesli mam mleczna trojke (piatki zreszta tez) z jednej strony, i zab zatrzymany, to czy jest mozliwosc, ze ortodonta zalozy mi aparat jesli nie chce za chiny ludowe sciagac tej trojki z kosci?
czy istnieje mozliwosc by np wyrwal mi piatki i zrobil cos innego byle nie wyciagal zeba zatrzymanego?
chodzi mi o to, czy w ogole moze sie na to zgodzic by potraktowac mnie jakbym nie miala zawiazki trojki, a nie ze mam zeba zatrzymanego w kosci.
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 13:54   #15
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Cytat:
Napisane przez kal1nka Pokaż wiadomość
hmmma a czy jesli mam mleczna trojke (piatki zreszta tez) z jednej strony, i zab zatrzymany, to czy jest mozliwosc, ze ortodonta zalozy mi aparat jesli nie chce za chiny ludowe sciagac tej trojki z kosci?
czy istnieje mozliwosc by np wyrwal mi piatki i zrobil cos innego byle nie wyciagal zeba zatrzymanego?
chodzi mi o to, czy w ogole moze sie na to zgodzic by potraktowac mnie jakbym nie miala zawiazki trojki, a nie ze mam zeba zatrzymanego w kosci.
Najlepej go wyciągnąć (aparatem) lub całkiem usunąć... Jeżeli kiedyś będzie się coś z nim działo (istnieje bowiem taka możliwość) to i tak trzeba będzie go usunąć. A trójka mleczna z czasem i tak Ci wyleci - chcesz wtedy chodzić szczerbata
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 13:59   #16
kal1nka
Zadomowienie
 
Avatar kal1nka
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: lubuskie :)
Wiadomości: 1 533
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

widzisz, ja juz kiedys nosilam aparat jakies 7 lat temu, wlasnie dlatego ze ortodonta "przeoczyl" ze mam ten zab zatrzymany mialam go sciaganego po 1.5 roku.. i teraz nie chce aparatu po raz kolejny a przynajmniej nie w zwiazku z zebem zatrzymanym

chodzi mi o to ze chcialabym wyrownac zabki i czy np aparat bylby mozliwy do zalozenia z ta 3 mleczna, a zab zatrzymany jesli keidys w ogole sie "odezwie" to wtedy go usune. w miejsce 3 mozna wstawic np implanta, a aparat zalatwilby mi sprawe braku w ogole zawiazkow 5 (na razie mam mleczaki).

pozdrawiam
__________________
where words fail, music speaks - H. Ch. Andersen

21.02.10 zakochana
31.12.13 narzeczona
16.07.16 żona
kal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 15:15   #17
rekinek83
Raczkowanie
 
Avatar rekinek83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 30
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Cytat:
Napisane przez joasiunial Pokaż wiadomość
Miałam identyczną sytuację z trójką mleczną. Niestety, musiałam poddać się zabiegowi "odsłaniania" zatrzymanej trójki 2 razy, ponieważ za pierwszym podejściem podciągnięcia zęba do aparatu stałego odpadł od niego zamek, a póżniej podniebienie szybko zasłoniło zatrzymany ząb.
Wprowadzanie zęba do łuku trwało 2 lata, w międzyczasie nie chodziłam oczywiście ze szparą między 2 a 4 zębem - usunięto mi mleczną trójkę i zaraz ją przyklejono na stare miejsce.
ja również mam problem z mleczna trójką, miałam nie mieć zawiązku na stałą ale wyrosła i teraz nie ma nawet szans ja już wyprostować ( jeszcze sprzywiła mi dwójkę. do tego biore w czerwcu 2008 slub i boję się że mi trójeczka mleczna wypadnie i zostane szczerbata .
joasiunial powiedz prosze w jaki sposób przyklejono Ci usunietego mleczaka. Pierwszy raz o tym słysze. Tak od razu po usunięciu?
rekinek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 19:38   #18
akryle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: WARSAW
Wiadomości: 78
Question Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Mam ten sam problem z zebami zatrzymanymi. Czeka mnie wlasnie zabieg odsloniecia zatrzymanych trojek a pozniej przyklejenie zamkow i sciaganie aparatem stalym do luku.
Maktos lub mial podobny problem z zebami zatrzymanymi?
akryle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 09:49   #19
fresz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Ja też miałam taki problem. U mnie była to lewa trójka. Wyrwano mi mleczaka i hirurgicznie odsłonięto trójkę. Założono mi aparat, który powolutku wyciągał ząb z dziąsła. Jednak przez jakiś czas ok. roku chodziłam dosłownie szczerbata. Ortodontka nie chciał słyszeć o przyklejaniu czegokolwiek na to miejsce, zresztą była tam drut od aparatu. Słyszałam, że robi się takie rzeczy, ale jest to nietrwałe. Non stop odpada i trzeba dosłownie chodzi z klejem w kieszeni i sobie to kleić. Moja znajoma ma ogromne problemy z zębami tak już od dziecka i teraz w wieku trzydziestu kilku lat ma sztuczne. W czasie przejściowym gdy miał robione ząbki nosiła takie chwilowe doklejane - koszmar. Nie mogła normalnie jeść bo cały czas jej coś odpadało. Ja po 3 letniej karierze z aparatem mam juz piękną własną trójeczkę. Ale jakie miałam kompleksy gdy musiałam chodzić szczerbata! Wyobraźcie sobie nieuśmiechającą się dwudziestoparolatkę.
fresz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 10:18   #20
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Jeżeli mamy przetrwały ząb mleczny - pierwaszym zasadniczym krokiem jest zrobienie RTG w poszukiwaniu zęba. Jeżeli ząb występuje robimy najczęściej tak jak powiedziała koleżanka wyżej, odsłonięcie chirurgiczne zęba, po czym konieczne jest leczenie ortodontyczne, aby ten ząb "wyciągnąć". W przypadku, gdy nie ma zawiązka zęba stałego - należy zostawić ten mleczny, lub na wyraźne życzenie pacjenta można ewentualnie usunąć mleczaka, a pomyśleć o implancie.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 10:21   #21
kat_arina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

witam!
mam ten sam problem, wczoraj skonsultowałam to z moim stomaltologiem w pon mam wizyte u ortodonty i chirurga. zatrzymany kieł- do ściągnięcia.
mam pytania:
1. czy to rzeczywiście trwa tak długo? az rok?
2. czy to boli?

no i oczywiscie koszty takiego aparatu sa wysokie...ech...najbardzi je mnie przeraza wlasnie mysl ze bede musiala chodzic z aparatem stalym i ta dziura

acha no i czy do tego potrzebny jest zwykly aparat staly czy z jakimis zamkami i czym to sie rozni??
kat_arina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 10:29   #22
kat_arina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

znalazlam artykuł na ten temat:

http://64.233.183.104/search?q=cache...nk&cd=12&gl=pl
kat_arina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:09   #23
nelek
Przyczajenie
 
Avatar nelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

no ja wam powiem jak to było u mnie, u mnie w wieku 20 lat okazało się, że dwie trójki mam mleczne, więc zostały usunięte, najpierw przed ok. rok nosiłam aparat zdejmowany, a następnie stały aparat i tak jest do dziś czyli to już 4,5 roku będzie. Jeden z ząbków wyszedł już po 2 latach, z tym drugim było trochę gorzej, bo okazało się, że jest przesunięty i leży na podniebieniu. Zatem najpierw musiał być chirurgicznie odsłonięty, no i nadal jest wyciągany bo do końca jeszcze nie wyszedł podelec. Fakt, że może i poszło by szybciej ale ze względu na brak czasu nie chodziłam do ortodontki tak często jak powinnam. U koleżanki wyciąganie aparatem stałym trwało 3 lata
nelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:45   #24
slowiankaxd
Przyczajenie
 
Avatar slowiankaxd
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 22
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

czy to musi być aż tak drastyczne??? Czy jeżeli mam 17 lat to jest jeszcze szansa, że bez takiej "pomocy" sam wyrośnie??
slowiankaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 16:05   #25
nelek
Przyczajenie
 
Avatar nelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Cytat:
Napisane przez slowiankaxd Pokaż wiadomość
czy to musi być aż tak drastyczne??? Czy jeżeli mam 17 lat to jest jeszcze szansa, że bez takiej "pomocy" sam wyrośnie??
Wszystko zależy od tego jak ten ząbek się ułożył. Jeśli masz troszkę więcej szczęścia niż ja to nie będzie to tak "drastycznie" wyglądało
nelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 19:31   #26
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
mleczak, kieł

cześć, mam zatrzymanego zęba na podniebieniu, w miejscu kła tkwi sobie mleczak i nie mysli opuśić swe wygodne miejsce niedługo poddaje sie zabiegowi ściagania go i leczeniu (trwającego ok 2 lat). Ja sama mam 22 lata. Czy ktoś może przybliżyć swoje doświadczenia? Czy są pożniej jakies problemy po zdjeciu aparatu stałego? Nie przesuwają sie zęby?
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:58   #27
zalamana88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

witam wszystkich bardzo serdecznie...mam ogromny ploblem z uzebieniem juz od dziecka poczawszy od 6 lat..jest to spowodowane przede wszytskim genami jakie odziedziczylam po rodzicach..staram sie odwiedzac lekarza tak jak sie powinno ale ostatnio nie mam jak poniewaz jestem za granicami kraju. Mam wielki problem poniewaz obie moje 3 gorne to mleczaki, w dodatku nie sa one w dobrym stanie poniewaz kiedys ortodontka mi je zwezala by zmiescily sie stale zeby 4, teraz wygladaja one fatalne. Najgorsze jest to ze na podniebieniu wyrosl mi z lewej strony staly zab..wczoraj zauwazylam ze z prawej strony wychodzi rowniez na podniebieniu kolejny staly..lece na swieta do Polski i chce zrobic z ty porzadek tyle ze moje wczesniejsze doznania sprawiaja ze jestem zamknieta w sobie i ciezko jest mi zaufac lekarzowi. w dodatku za 9 miesiecy mam slub na ktorym chcialabym miec piekny usmiech..wiem ze mozna wstawic sobie zeby na miejsce stalych czy ktos moze mi powiedziec ile kosztuje wyrwanie 4 zebow i wstawienie 4 nowych? czy jest to dobry pomysl? czy sa jakies przeciwskazania? no i ile to kosztuje? czekam na odpowiedz .. z nadzieja ze kiedys moje zeby beda proste i sliczne...pozdrawiam wszytskich ...L
zalamana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 15:28   #28
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

mysle ze powinnas wejść na www.dentonet.pl i tam opisać swój przypadek nio pzdr tam na pewno ci pomoga tak mysle
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 20:02   #29
grochZfasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

jestem po zabiegu odsloniecia kła, przyklejenia 'zamka', jesli ktos jest zainteresowany tematem chetnie wyjasnie, i odpowiem o swoich doswiadczeniach : )
grochZfasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 19:54   #30
Grenaway8867
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Przetrwały Ząb Mleczny

Hej! Zadziwiające ile osób ma problemy z tymi mleczakami, ja rownież.

GrochZfasola
mam pytanie do ciebie :) Byłam już u ortodonty ze zdjęciem, a wczoraj u dentysty wyrwałam dwie dolne trójeczki. Mam to szczęście, że jedna już mi rośnie- dlatego w ogóle się nimi zainteresowałam jak zobaczyłam "nową" :) - ale drugiej nie widać, więc czeka mnie wyciąganie. I tutaj mam pytanie, czy najpierw zakłada się aparat, a potem wybiera do chirurga czy odwrotnie? I co to ma być za chirurg, taki zwykły lekarz? Ponoć zakładanie zamka ze znieczuleniem nie boli - mam taką nadzieję. W poniedziałek rejestruje się znowu do ortodonty, i ciekawi mnie jak to jest, czy dostanę aparat na tej wizycie, czy trzeba czekać aż sobie taki najpierw przygotują i zgłoscić się po niego później (mam mieć zdejmowany - nie stały)?
Byłabym wdzięczna, jakbyś opisała dokładnie co i jak ci robili, i przez co musiałaś przejść :) pozdrawiam!
Grenaway8867 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-31 17:34:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.