jasne, niedokrwione plamki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 21:23   #1
part
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3

jasne, niedokrwione plamki na twarzy


Witam.
Od ok. 2 lat mam problem z jakby niedokrwionymi miejscami na twarzy - jasne plamki są najlepiej widoczne, gdy się czerwienię na twarzy (przy opuszczeniu głowy w dół, podczas ćwiczeń, stresu, przy dotyku - np. gdy smaruję się kremem na czole) - po prostu w tych miejscach pozostają zawsze jasne (a mam wrażenie że wręcz skóra mi wtedy jeszcze bardziej jaśnieje w tych miejscach). Jako że zdiagnozowano u mnie nerwicę naczyniową skóry - czerwienię się dośc łatwo - i wtedy wychodzą te białe plamy... W jednym miejscu, z boku są widoczne już permanentnie - jest to miejsce od którego wszystko się zaczęło, potem zaczęło rozłacić się po reszcie twarzy. Jedna z tych plamek jest w miejscu gdzie sie golę - w jej miejscu nie mam jednak zarostu.

Byłem u wielu dermatologów (3-4?) jednak rozkładali ręce i mówili że z tym się nic nie robi, że tak już niektórzy mają itd. Również szukając na własną rękę problemu w internecie w zasadzie nic nie znalazłem. Zastawiam się czy jest to choroba skóry, czy objaw innej choroby - układu krwionoścnego, pokarmowego...?

Wiem że nie jest to bielactwo - latem mogę opalić te plamki, i własciwie tylko wtedy można częściowo zamaskować.

Mam podobne białe plamki (mniej widoczne) na zewnętrznej części ramienia (triceps?) - uaktywniają się tylko podczas wysiłku, np. ćwiczeń hantlami.

Zdarzyło mi się 2 razy w życiu mocno spalić na słońcu - czy to może mieć znaczenie?

poniżej kilka zdjęć:
http://img291.imageshack.us/img291/9085/19704656nd0.jpg
http://img440.imageshack.us/img440/6875/36901421gy2.jpg
http://img291.imageshack.us/img291/2251/20972284ie4.jpg

Jeśli ktoś ma choćby cień podejrzenia, co to może być będę wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez part
Czas edycji: 2008-11-23 o 21:25
part jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:17   #2
ttomek26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

czesc,
widze, ze ktos ma to samo co i ja chociaz post ma juz 5lat i zajrzalo tu pare tysiecy osob, to nikt nie odpowiedzial a jest to jedyna wiadomosc w internecie na temat tego objawu. Mi rowniez pojawily sie podobne plamki na czole, rowniez cwicze na silowni, myslalem wiec, ze to od diety, wykluczylem wiele skladnikow po kolei(sery, mleko, jajka, makaron itd) i nic, zaczalem stosowac nizoral, bo pomyslalem, ze to cos ala grzyb tudziez inne świństwo i nic, zaczalem oczyszczac watrobe, trzustke itd i nic, sam juz nie wiem, moze jesli odświeże ten post, to ktos tu zajrzy i odpowie
pozdrawiam
ttomek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:33   #3
ttomek26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

witam,
ja rowniez mam podobny objaw i post Parta jest jedynym w internecie, ktory udalo mi sie znalezc na ten temat. Ja rowniez mam takie same plamki na czole, rowniez cwicze na silowni. Probowalem wiec eliminowac niektore skladniki z jedzenia(mleko, nabial, jajka, maka itp), myslalem, ze mnie cos uczula, jednak nie, pozniej probowalem stosowac nizoral, bo pomyslalem, ze to jakis grzyb lub inny dziad, niestety nic, zacalem oczyszczac watrobe, trzustke, niestety nic, do tej pory nie znalazlem przyczyny moze jesli odswieze watek, ktos odpowie, pomimo ze Part napisal to 5lat temu

pozdrawiam!!
ttomek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 18:19   #4
agigi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 22
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

moze to łupież pstry ?
agigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 20:40   #5
ttomek26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

hej,
no wlasnie nie bardzo, bo z takich plamek jak te na zdjeciach po pewnym czasie(1-2 miesiace) zrobily sie biale ale z czerwonymi obwódkami, sama skóra sie nie łuszczy, jest calkowicie normalna, jedynie ten kolor, na wszelki wypadek zaczalem stosowac nizoral, ale czytalem, ze nie na wszystkich dziala i czasami trzeba stosowac inne preparaty, sam juz nie wiem moze to wiec cos zwiazane z zanieczyszczeniem organizmu-watroba, trzustka?
ttomek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:41   #6
adi100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Czy udało się komuś pozbyć tych plamek lub dotrzeć z czego one wynikają? pozdrawiam - mam ten sam problem
adi100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 12:28   #7
wzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Witam,
czy udało się komuś zdiagnozować problem?
Mam tą samą dolegliwość.
Pozdrawiam.
wzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 11:55   #8
karuzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Witam,
Czy udało się komuś zdiagnozować przyczynę tego niedokrwienia? Dermatolodzy nie pomagają - ani prywatnie (szkoda pieniędzy), ani państwowo (przynajmniej w moim przypadku żadnych nawet najmniejszych podejrzeń co to może być i jak się tego pozbyć). Każdy powtarzał że trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić :/ Wychodzi że maja to w głębokim poważaniu. Nikt tematem się nie chce zająć! W internecie żadnych informacji na ten temat. Plamy z biegiem czasu rozchodzą się na coraz większą przestrzeń twarzy.
karuzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 08:48   #9
Misoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Witam,
Jestem kolejną osobą, która ma ten sam problem. Poza tym wątkiem nie znalazłem rozwiązania problemu w internecie. Dermatolodzy nic nie dają. Robione badania na grzyba wykazały, że nie ma tam żadnego.
Zastanawiam się nad wizytą u neurologa lub chirurga skóry, a może nawet napisania do tego programu w telewizji na tvn style podajże gdzie leczą różne dolegliwości skórne właśnie.
Brak innych pomysłów, a plamy lekko przybierają na sile. Zauważyłem nowe poza twarzą na wierzchni dłoni i jedną na klatce piersiowej.

Oczywiście zero łuszczenia, zero swędzenia - widoczne tylko przy dobrym dokrwieniu skóry, w lato można je opalić i są mniej widoczne.

Jeżeli ktoś znajdzie rozwiązanie piszcie. Może istnieją jakieś metody laserowe bądź inne do ukrwienia tych plamek etc. ?

Pozdrawiam wszystkich z białym planktonem na twarzy
Misoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 21:57   #10
borys2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Witam. Od dwóch lat mam dokładnie taki sam problem. Najpierw była to jedna dwie plamki a teraz już całe czoło. Poniżej wrzucam zdjęcie.

Dermatolodzy rozkładają ręce... robiłem badania na grzyba, badałem tarczycę i nawet usg tętnic szyjnych. Znajoma kosmetyczka doradziła mi zebym zrobił laser IPL. Powiedziała że może problemem nie są białe plamy a zaczerwienienie skóry wokół nich. Na tą chwilę jestem po dwóch zabiegach i czekam na poprawę. Aż nie do wiary że nikt tutaj nie znalazł odpowiedzi. Nie które wątki są już bardzo stare. Ciwkawe
borys2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 22:02   #11
borys2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Witam. Od dwóch lat mam dokładnie taki sam problem. Najpierw była to jedna dwie plamki a teraz już całe czoło. Poniżej wrzucam zdjęcie.



Dermatolodzy rozkładają ręce... robiłem badania na grzyba, badałem tarczycę i nawet usg tętnic szyjnych. Znajoma kosmetyczka doradziła mi zebym zrobił laser IPL. Powiedziała że może problemem nie są białe plamy a zaczerwienienie skóry wokół nich. Na tą chwilę jestem po dwóch zabiegach i czekam na poprawę. Aż nie do wiary że nikt tutaj nie znalazł odpowiedzi. Nie które wątki są już bardzo stare. Ciekawe jak teraz wygląda Wasz problem ? Daj Cię znać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_1474724945907903.jpg (111,5 KB, 17 załadowań)
borys2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 00:04   #12
Marek141414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: jasne, niedokrwione plamki na twarzy

Witam,
czy udało się komuś zdiagnozować problem?
Mam tą samą dolegliwość.
Pozdrawiam.
Marek141414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-10 01:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.