Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-14, 15:36   #211
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Cathas - myślę, że w przypadku balsamów i środków myjących składy nie są takie istotne, jeśli nie ma się wyraźnych problemów ze skórą. Jeśli w balsamach narzekasz co najwyżej na słabe nawilżenie, a nie na wysuszenie (a są tacy, których nawilżacze wysuszają mocniej niż jakby niczego nie użyto), to śmiało używaj, może przynajmniej będzie ładnie pachnieć, a nie poszkodzi. Do twarzy tego lotionu nie używaj, bo ma zapychacze, ale wątpię żebyś miała taki zamiar.
Dzięki wielkie
A do twarzy nie użyję Zresztą na opakowaniu jest ostrzeżenie, by unikać kontaktu lotionu, etc. z twarzą
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 16:29   #212
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez tompola Pokaż wiadomość
Witam Kto właściwie zajmuje się tutaj rozszyfrowywaniem składów kosmetyków?
Można czekać i czekać...
A może by tak samemu coś poszukać? Praktycznie każdy składnik można sprawdzić w ogólnodostępnych internetowych bazach danych (np. Skin Deep, Cosmetics Info.org), wystarczy podstawowa znajomość angielskiego, żeby się połapać co i jak. Zapychacze można znaleźć w specjalnych tabelach (najpopularniejsza - lista Barbary Strickland, sporo przydatnych informacji jest tutaj). Wszystko da się też wygooglować (np. nazwa składnika + comedogenic czy co tam nas interesuje). To naprawdę nie jest trudne. Analiza składu w wątku wizażowym to przysługa a nie obowiązek.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 20:10   #213
joker
Raczkowanie
 
Avatar joker
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piekoszów/ Lublin
Wiadomości: 173
GG do joker
Niezapychający róż

Witam.
Mam male pytanie- czy mogłybyście polecić jakiś róż, który nie zapychałby porów?

Ostatnio śledzę forum biochemiczne i staram sie w jakis sposób ogarnąć to wszystko co tu zostało napisane, choć czasem kręci mi się w głowie od nadmiaru informacji.
Wiem, że był już podobny wątek autorstwa Sandiji, ale w sumie nie znalazłam odpowiedzi.

Dodam, że ostatnio używałam Bourjois Pastel Joues , który spowodował u mnie niemały wysyp.
Oto skład :
Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance May Contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines.

Jako głów nego winowajce podejrzewam Corn Starch, ale moja wiedza jest tak minimalna, że nie zdziwilabym się gdyby był to spudłowany strzał .

Dlatego proszę o rade .
joker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 20:36   #214
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Niezapychający róż

Ja bym stawiała raczej na talk, ale jeśli nie chcesz też skrobi kukurydzianej, to najlepszym rozwiązaniem będzie róż mineralny, np. Everyday Minerals .
Zawiera 4 góra 5 składników (w zależności od odcienia): Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxide, [+/-] Ultramarines. Informacje na temat odcieni, formuł, właściwości itp. znajdziesz m.in. w wizażowym wątku o EDM lub w KWC.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2008-12-14 o 20:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 21:56   #215
kattibi
Przyczajenie
 
Avatar kattibi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lorri a jesli mozna,o co chodzi w tych "roznokolorowych mordkach " na http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm ? ;> "com grade" i IRR grade" bo nie rozumiem
kattibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 22:35   #216
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu Mam mieszaną, skłonną do trądziku a jednocześnie przesuszoną cerę z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi Nie zapcha dodatkowo?

Ava-Mustela Emulsja przeciwzmarszczkowa Extra tłusta:
Skład: Aqua, Mink Oil, Petrolatum, Lanolin, Sunflower Oil, Cetearyl Alcohol, Cholersterol, Perfume
Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 22:38   #217
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Nie trzeba patrzeć na mordki, wystarczy na cyferki .
COM grade - stopień komedogeniczności składnika (tendencji do zapychania)
IRR grade - stopień działania podrażniającego.
Skala od 0 do 5.
0 - najniższy stopień zapychania, podrażniania
5 - najwyższy stopień zapychania, podrażniania
Mordki oddają nastawienie emocjonalne do składników .

Skrócona lista (PDF): http://www.clinicalbasicskincare.com...enicIngred.pdf

To nie jest lista prawd ostatecznych. Można się nią sugerować, ale nie należy panikować, jeśli widzimy w składzie coś, co ma np. 2 punkty.
Do mnie osobiście bardziej przemawia to drugie źródło, które podałam.
Ale i tak nic nie zastąpi testów na własnej skórze .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-14, 22:54   #218
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Doris Day Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu Mam mieszaną, skłonną do trądziku a jednocześnie przesuszoną cerę z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi Nie zapcha dodatkowo?

Ava-Mustela Emulsja przeciwzmarszczkowa Extra tłusta:
Skład: Aqua, Mink Oil, Petrolatum, Lanolin, Sunflower Oil, Cetearyl Alcohol, Cholersterol, Perfume
Sądząc po składzie, rzeczywiście "extra tłusta". Olej norkowy - specyfik używany do pielęgnacji i nabłyszczania sierści psów i kotów, może zapychać. W roli emulgatorów - lanolina (niektórych zapycha) + cholesterol, do tego stabilizator - alkohol cetearylowy działający okluzyjnie (film na twarzy), więc jest to emulsja bez wątpienia zbyt ciężka dla skóry mieszanej i problemowej. Zdecydowanie nie polecam. W życiu bym tego nie dała na twarz.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 23:01   #219
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, mam zapytanie o dwie maseczki Eveline. Producent poleca, by ich nie zmywać, lecz pozostawić do całkowitego wchłonięcia, a ewentualny nadmiar zetrzeć wacikiem lub chusteczką. W związku z czym zastanawiam się czy faktycznie są coś warte i czy zawierają potencjalne zapychacze (niestety mam problem z zaskórnikami).

EVELINE - Maseczka głęboko nawilżająca z aktywnym kompleksem dotleniającym (Q10+R, Oxylastil, algi Laminaria, wit. A, E, F, B5)
aqua/water, hydrolyzed soy protein, propylene glycol, glycerin, PEG-40 Hydrogenated castor oil, butylene glycol, laminaria hyperborea, polysorbate 20/ PEG-20 glyceryl laurate / water / tocopherol / linoleic acid / PABA / retinyl palmitate, lecithin, carnitine, ubiquinone, panthenol, allantoin, hyaluronic acid, carbomer, triethanolamine, DMDM hydantion, methylchloroisothiasolino ne, methylisothiasolinon, fragrance, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional (lilial), hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (lyral), linalool.

EVELINE - Maseczka liftingująco - ujędrniająca (Q10+R, wyciąg z czereśni, kolagen, elastyna, wit. A, E, F, B5)
aqua / water, octyldodecanol, dimethicone, stearic acid, propylene glycol, glyceryl stearate SE, hydrolyzed wheat protein, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, cetyl alcohol, prunus avium fruit, lecithin, carnitine, ubiquinone, hydrolyzed collagen, hydrolyzed elastin, pantenol, allantoin, carbomer, EDTA, triethanolamine, DMDM hydantion, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, fragrance, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional (lilial), hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde (lyral), linalool.

Jeśli były już analizowane (nie doszukałam się)...to przepraszam za kłopot.

Dziękuję
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 23:13   #220
kattibi
Przyczajenie
 
Avatar kattibi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie trzeba patrzeć na mordki, wystarczy na cyferki .
COM grade - stopień komedogeniczności składnika (tendencji do zapychania)
IRR grade - stopień działania podrażniającego.
Skala od 0 do 5.
0 - najniższy stopień zapychania, podrażniania
5 - najwyższy stopień zapychania, podrażniania
Mordki oddają nastawienie emocjonalne do składników .

Skrócona lista (PDF): http://www.clinicalbasicskincare.com...enicIngred.pdf

To nie jest lista prawd ostatecznych. Można się nią sugerować, ale nie należy panikować, jeśli widzimy w składzie coś, co ma np. 2 punkty.
Do mnie osobiście bardziej przemawia to drugie źródło, które podałam.
Ale i tak nic nie zastąpi testów na własnej skórze .



dzięki Lorriczku
kattibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 07:03   #221
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sądząc po składzie, rzeczywiście "extra tłusta". Olej norkowy - specyfik używany do pielęgnacji i nabłyszczania sierści psów i kotów, może zapychać. W roli emulgatorów - lanolina (niektórych zapycha) + cholesterol, do tego stabilizator - alkohol cetearylowy działający okluzyjnie (film na twarzy), więc jest to emulsja bez wątpienia zbyt ciężka dla skóry mieszanej i problemowej. Zdecydowanie nie polecam. W życiu bym tego nie dała na twarz.
Dziękuję za sprawdzenie, szkoda, że nie nadaje się na całą twarz, nakładany miejscowo potrafi zadziałać cuda
Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 08:33   #222
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A może by tak samemu coś poszukać? Praktycznie każdy składnik można sprawdzić w ogólnodostępnych internetowych bazach danych (np. Skin Deep, Cosmetics Info.org), wystarczy podstawowa znajomość angielskiego, żeby się połapać co i jak. Zapychacze można znaleźć w specjalnych tabelach (najpopularniejsza - lista Barbary Strickland, sporo przydatnych informacji jest tutaj). Wszystko da się też wygooglować (np. nazwa składnika + comedogenic czy co tam nas interesuje). To naprawdę nie jest trudne. Analiza składu w wątku wizażowym to przysługa a nie obowiązek.
Dzięki za linki!!! Ostatnio staram się sama przeszukiwać składy kosmetyków ale nie wiedziałam gdzie szukać i od czego zacząć. Te strony chyba mi pomogą
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 11:08   #223
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Lush

Ostatnio coraz bardziej popularne sa te recznie robione kosmetyki.

Zastanawiam sie nad kremem do twarzy VANISHING CREAM. Czy jest on dobry? Ma duzo zapychaczy?

Linseed Infusion (Linum usitatissimum), Water (Aqua), Rose Water (Rosa centifolia), Lavender Honey Water (Lavandula augustifolia), Organic Grapeseed Oil (Vitis vinifera), Honey, Stearic Acid, Organic Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Witch Hazel Extract (Hamamelis virginiana), Fair Trade Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Camellia Oil (Camellia japonica), Lavender Oil (Lavandula augustifolia), Neroli Oil (Citrus amara), Geranium Oil (Pelargonium graveolens), Glycerine, Tincture of Benzoin (Styrax benzoin), *Geraniol, *Limonene, *Linalool, Perfume+, Methylparaben, Propylparaben

Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 11:28   #224
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Lush

ALe to jest krem gotowy czy zestaw do samodzielnego wykonania?
Co do składu to poprawny, ale bez rewelacji Genralnie hydrolaty+oleje roślinne+olejki eteryczne. Cudów nie zdziała, ale może ładnie nawilżyć. Wszystko zależy od tego jaką masz cerę. No i ile ten krem kosztuje
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 11:30   #225
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: Lush

Cera tlusta/mieszana, rozszerzone pory i czasem wypryski. A lat 28
Krem juz gotowy, nie jest tani, zapycham sie bardzo latwo.
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 11:53   #226
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Lush

Odnalazłam tę firmę na KWC - tańsza od Fridge'a Ale wracając do tematu, to jeśli masz skłonność do zapychania to nie ryzykowałabym. Chyba, że masz dostęp do próbek. W skałdzie jest m.in. masło shea, które nie jest polecane dla cer mieszanych/tłustych - może zapychać (ale jest to bardzo indywidualna sprawa). Co prawda nie jest na początku składu, ale ryzyko zawsze istnieje
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 12:26   #227
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Lush

Że też do takiego składu musieli wrzucić trietanolaminę ...
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-15, 12:59   #228
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: Lush

No to zalamka dziewczyny, mowie Wam. Liczylam na te firme Od kiedy odstawilam 3 kroki Clinique walcze ze swiecaca geba, zaskornikami i 4 (!!!) uparce pojawiajacymi sie pryszczami.
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 11:53   #229
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, chciałam prosić o analizę składu pod względem komodogenności i fotostabilności.

Pharmaceris A, Screen-Sensilium (Krem - ekran ekstremalna ochrona do twarzy SPF 50)
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, C12- -15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Gluceth-20, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PVP/Hexadecene Copolymer, Aluminum Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Dimethicone/Methicone Copolymer, Xanthan Gum, C13-14 Isoparaffin, Triethanolamine, Laureth-7, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben.

Z góry serdecznie dziekuję.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 13:36   #230
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

I jeszcze zapytanie o poniższe składy...ciągle szukam czegoś skutecznego na moje czarne punkciki, które są już na całej twarzy :-(

VIVIEAN Control Therapy Tonik
Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Urea, Sorbitol, Propolis Cera, Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle Extract), Butylene Glycol, Salicylic Acid, Lactic Acid, Allantoin, Mentha Arvensis (Wild Mint Oil), Dipotassium Phosphate, Polysorbate 20, Sodium Methylparaben, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothiazolinone + Methylisothiazolinone, Parfum (Fragrance).

EUCERIN Dermo Purifyer Żel oczyszczający do cery trądzikowej
Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Sodium Chloride.

Dziękuję serdecznie
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 18:54   #231
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Lush

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Że też do takiego składu musieli wrzucić trietanolaminę ...
Wg tej strony poliakrylamid to mały pikuś.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 20:22   #232
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Lush

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Wg tej strony poliakrylamid to mały pikuś.
No nie powiedziałabym. Chyba że się zwraca uwagę tylko na punktację. W przytoczonej ocenie CIR-u uwagi są jednoznaczne (May contain harmful impurities; Determined safe for use in cosmetics based on assumption of low absorption through skin). Mi takie informacje wystarczą, żeby unikać składnika jak ognia. Na punktację nie patrzę.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-16, 21:28   #233
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Lush

Lorri - Ale też napisali:
•Safe for use in cosmetics with some qualifications
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 01:18   #234
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A może by tak samemu coś poszukać? Praktycznie każdy składnik można sprawdzić w ogólnodostępnych internetowych bazach danych (np. Skin Deep, Cosmetics Info.org), wystarczy podstawowa znajomość angielskiego, żeby się połapać co i jak. Zapychacze można znaleźć w specjalnych tabelach (najpopularniejsza - lista Barbary Strickland, sporo przydatnych informacji jest tutaj). Wszystko da się też wygooglować (np. nazwa składnika + comedogenic czy co tam nas interesuje). To naprawdę nie jest trudne. Analiza składu w wątku wizażowym to przysługa a nie obowiązek.
Lorri - super linki podałaś

tylko nie moge trochę zrozumieć jak mam interpretować wyniki na tej stronie http://www.beautymagonline.com/pages..._cosmetic_.htm
wiem co oznaczają te stopnie -w skrócie-że 1 i 2 to ok a od 3 do 5 to nie. np jest coś takiego 3/3 oznacza że zapycha a jak mam np takie coś 0/3 to też zapycha? i np 1-2/3? bo trochę się zagmatwałam w tym czy to są jakieś odrębne 2 cyfry tak jak w przypadku na stronie tej:http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm ? tu jest podział na zapchanie i podrażnienie. a tam nie ma nic wspomniane o tym i stąd moje pytanie o interpretację tego.

a i jeżeli orientujesz się- glyceryl stearate -zazwyczaj jest tak podawany w składzie a tu jest podział na jakieś SE i NSE-ta jest ok pod kątem zapychania a tamta nie-to które mam wziąć pod uwagę? bo nie wiem co to znaczy. -co do samego glyceryl stearate to mniej więcej już znalazłam ale Twoje porada tez się przyda

wiem,że pisałaś żeby tym aż tak się nie sugerować ale zawsze warto wcześniej wiedzieć co i jak.

z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez fretka82
Czas edycji: 2008-12-17 o 01:59
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 02:56   #235
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
Lorri - super linki podałaś

tylko nie moge trochę zrozumieć jak mam interpretować wyniki na tej stronie http://www.beautymagonline.com/pages..._cosmetic_.htm
wiem co oznaczają te stopnie -w skrócie-że 1 i 2 to ok a od 3 do 5 to nie. np jest coś takiego 3/3 oznacza że zapycha a jak mam np takie coś 0/3 to też zapycha? i np 1-2/3? bo trochę się zagmatwałam w tym czy to są jakieś odrębne 2 cyfry tak jak w przypadku na stronie tej:http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm ? tu jest podział na zapchanie i podrażnienie. a tam nie ma nic wspomniane o tym i stąd moje pytanie o interpretację tego.

a i jeżeli orientujesz się- glyceryl stearate -zazwyczaj jest tak podawany w składzie a tu jest podział na jakieś SE i NSE-ta jest ok pod kątem zapychania a tamta nie-to które mam wziąć pod uwagę? bo nie wiem co to znaczy. -co do samego glyceryl stearate to mniej więcej już znalazłam ale Twoje porada tez się przyda

wiem,że pisałaś żeby tym aż tak się nie sugerować ale zawsze warto wcześniej wiedzieć co i jak.

z góry dziękuję za pomoc

Już tłumaczę. W tym zestawieniu stopnie komedogeniczności są oznaczane trochę inaczej. Pierwsza cyfra (przed ukośnikiem) oznacza liczbę "punktów komedogeniczności" przyznanych na ileś możliwych (po ukośniku - 3 lub 4). I tak na przykład 0/3 (zero na trzy) lub 0/4 (zero na cztery) przyznaje się składnikom, które nie wykazują działania komedogenicznego, natomiast punktacja 3/3 oznacza składnik w najwyższym stopniu komedogenny.

W artykule przyjęto dość rygorystyczne założenia:
- osoby ze skłonnością do trądziku powinny unikać danego kosmetyku, jeśli zawiera on dużą ilość składnika, któremu przyznano punktację 1/3 lub wyższą;
- kosmetyki zawierające składniki z punktacją 2/3 - 3/4 są zalecane jedynie dla osób z bardzo suchą skórą, każda inna będzie na nie źle reagować, ponieważ są wysoce komedogenne.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Glyceryl Stearate SE, to samoemulgująca (Self-Emulsifying) forma Glyceryl Stearate. Nie potrafię Ci powiedzieć, czy różnią się one właściwościami na tyle, że jeden może mieć tendencję do zapychania, a drugi nie. Glyceryl Stearate SE pojawia się bardzo często w bio-kremach. Używałam kremu aktywnego Alva Rhassoul, który zawiera bardzo dużo tego emulgatora (na pierwszym miejscu w składzie), ale nie zauważyłam, żeby pogarszał stan mojej skóry (problem w tym, że również nie poprawiał, wbrew obietnicom producenta ; krem daje ponadto mocny mat, czego nie lubię).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 03:46   #236
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Już tłumaczę. W tym zestawieniu stopnie komedogeniczności są oznaczane trochę inaczej. Pierwsza cyfra (przed ukośnikiem) oznacza liczbę "punktów komedogeniczności" przyznanych na ileś możliwych (po ukośniku - 3 lub 4). I tak na przykład 0/3 (zero na trzy) lub 0/4 (zero na cztery) przyznaje się składnikom, które nie wykazują działania komedogenicznego, natomiast punktacja 3/3 oznacza składnik w najwyższym stopniu komedogenny.

W artykule przyjęto dość rygorystyczne założenia:
- osoby ze skłonnością do trądziku powinny unikać danego kosmetyku, jeśli zawiera on dużą ilość składnika, któremu przyznano punktację 1/3 lub wyższą;
- kosmetyki zawierające składniki z punktacją 2/3 - 3/4 są zalecane jedynie dla osób z bardzo suchą skórą, każda inna będzie na nie źle reagować, ponieważ są wysoce komedogenne.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Glyceryl Stearate SE, to samoemulgująca (Self-Emulsifying) forma Glyceryl Stearate. Nie potrafię Ci powiedzieć, czy różnią się one właściwościami na tyle, że jeden może mieć tendencję do zapychania, a drugi nie. Glyceryl Stearate SE pojawia się bardzo często w bio-kremach. Używałam kremu aktywnego Alva Rhassoul, który zawiera bardzo dużo tego emulgatora (na pierwszym miejscu w składzie), ale nie zauważyłam, żeby pogarszał stan mojej skóry (problem w tym, że również nie poprawiał, wbrew obietnicom producenta ; krem daje ponadto mocny mat, czego nie lubię).
wielkie dzięki za wytłumaczenie te założenia zrozumiałam ale nic mi to nie dało bo nie wiedziałam jak są przyznawane te punkty-nie zrozumiałam poprostu najważniejszego
a ogólnie to fajny i ciekawy artykuł

a z tą glyc. st SE to ja się raczej nie spotkałam-tylko fakt,że wcześniej nie interesowałam się składami.., a nie było tam nic odnośnie samego glyceryl Stearate i zgłupiałam czy mam patrzeć na tę z SE czy tę drugą ale widzę, że z tego co napisałaś to tak nie ma nic do tego. więc tez dziękuję za info
znalazłam na tej 3ciej podanej przez Ciebie stronce odpowiednie informacje dot. glyceryl stearate.
no a z obietnicami producentów to też różnie bywa..

widzę, że Ty również nocny Marek
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-17, 12:49   #237
mayan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 45
Dot.: Lush

Lush proponuje cerom tlustym jeszcze to: ENZYMION

Linseed Infusion (Linum usitatissimum), Water (Aqua), Rose Water (Rosa centifolia), Lavender Honey Water (Lavandula augustifolia), Organic Grapeseed Oil (Vitis vinifera), Honey, Stearic Acid, Organic Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Witch Hazel Extract (Hamamelis virginiana), Fair Trade Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Camellia Oil (Camellia japonica), Lavender Oil (Lavandula augustifolia), Neroli Oil (Citrus amara), Geranium Oil (Pelargonium graveolens), Glycerine, Tincture of Benzoin (Styrax benzoin), *Geraniol, *Limonene, *Linalool, Perfume+, Methylparaben, Propylparaben

CO na ten temat sadzicie?
mayan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 16:23   #238
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o zanalizowanie składów tych oto kosmetyków. Chcę wiedzieć, czy nie wysypie mnie po nich pryszczami, czy nadają się do cery tłustej, czy nie uczulą i jak mogą zachować się na skórze.

Wet'n'wild Ultimate Minerals Powder Foudation- ma to być puder mineralny-podkład

Mica, Triethoxycaprylylsilane, Zinc Stearate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, May Contain (+/-):, Bismuth Oxychloride (CI 77163), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891)

Wet'n'wild Ultimate Cover Smooth Foundation

Water (Aqua), Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Polysorbate 20, Talc, Sodium Laureth Sulfate, Triethanolamine, Magnesium Aluminum Silicate, Cellulose Gum, Methylparaben, Diazolidiny Urea, Allantoin, Fragrance (Parfum), Eucalyptus Globulous Leaf Oil, Propylparaben, Camphor, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Menthol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Trisodium EDTA, Simethicone, Titanium Dioxide, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), May Contain (+/-):, Chromium Oxide Green (CI 77288), Ultramarines (CI 77007)

Wet 'n' Wild Ultimate Touch Pressed Powder

Talc, Nylon 12, Boron Nitride, Zinc Stearate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Mica, Ethylhexyl Palmitate, Kaolin, Octyldodecanol, Cyclomethicone, Silica, Lauroyl Lysine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, May Contain (+/-):, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Oxide (CI 77891), Ultramarines (CI 77007)

U.M.A Loose Mineral Powder

Silica, Mica, CI 77163, Magnesium Stearate, CI 77491, CI 77492, CI 15985


Bardzo zależy mi na odpowiedzi i bardzo mocno dziękuję z góry za pomoc.
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM



Edytowane przez martajg
Czas edycji: 2008-12-21 o 16:24 Powód: literówka
martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 17:29   #239
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lentheric, Feather Finish (Puder prasowany)

Skład: Talc, Calcium Carbonate, Zinc Stearate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), PEG-30 Lanolin, Ricinus Communis (Castor Oil), Isopropyl Palmitate, Lanolin, Cetearyl Acohol, Oleyl Acohol, Parfum (Perfume), Camelia Sinensis (Camelia Oil), Tocopheryl Acetate, PEG-75 Lanolin, p-Chloro-m-Cresol, Methylparaben, Propylparaben, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499 (Iron Oxides), Cl 77891 (Titanium Dioxide)

Proszę o analizę pod względem zapychania
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:29   #240
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o zanalizowanie składów tych oto kosmetyków. Chcę wiedzieć, czy nie wysypie mnie po nich pryszczami, czy nadają się do cery tłustej, czy nie uczulą i jak mogą zachować się na skórze.

Wet'n'wild Ultimate Minerals Powder Foudation- ma to być puder mineralny-podkład

Mica, Triethoxycaprylylsilane, Zinc Stearate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, May Contain (+/-):, Bismuth Oxychloride (CI 77163), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891)

Wet'n'wild Ultimate Cover Smooth Foundation

Water (Aqua), Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Stearic Acid, Polysorbate 20, Talc, Sodium Laureth Sulfate, Triethanolamine, Magnesium Aluminum Silicate, Cellulose Gum, Methylparaben, Diazolidiny Urea, Allantoin, Fragrance (Parfum), Eucalyptus Globulous Leaf Oil, Propylparaben, Camphor, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Menthol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Trisodium EDTA, Simethicone, Titanium Dioxide, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), May Contain (+/-):, Chromium Oxide Green (CI 77288), Ultramarines (CI 77007)

Wet 'n' Wild Ultimate Touch Pressed Powder

Talc, Nylon 12, Boron Nitride, Zinc Stearate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Mica, Ethylhexyl Palmitate, Kaolin, Octyldodecanol, Cyclomethicone, Silica, Lauroyl Lysine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, May Contain (+/-):, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Oxide (CI 77891), Ultramarines (CI 77007)

U.M.A Loose Mineral Powder

Silica, Mica, CI 77163, Magnesium Stearate, CI 77491, CI 77492, CI 15985


Bardzo zależy mi na odpowiedzi i bardzo mocno dziękuję z góry za pomoc.
Marta, chyba mogę ci tu pomóc.
więc produkt pierwszy: trudno powiedzieć, o niektórych składnikach nigdy nie słyszałam i też znaleźć ich nie mogę. ale na dobry produkt to on mi nie wygląda, bardzo wysoko ma konserwanty. do tego wolny od zapychaczy też nie jest
produkt drugi: bardzo popularny zapychacz już na drugim miejscu, konserwanty, w tym jeden naprawdę agresywny i dla wrażliwców absolutnie niewskazany, również dość wysoko w składzie
trzeci: podobnie jak w pierwszym niektóre składniki mogą działać komedogennie, konserwant działający uczulająco również w składzie
czwarty: bardzo prosty skład, bez konserwantów, powiedzmy zatem, że będzie bezpieczniejszy. sama jednak ten podkład posiadam i muszę powiedzieć, że bardzo słabo kryje, nie matuje, ale taki lekki, zdrowy glow zostawia. może lekko wyrównuje koloryt, ale praktycznie go na twarzy nie widać. jest tani, więc ogólnie możesz spróbować. jeśli jednak potrzebujesz krycia, to u.m.a sobie z tym zadaniem nie poradzi
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.