Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-13, 06:58   #1981
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Który hydrolat z BU jest najlepszy na trądzik?
Mam oczarowy, jest bardzo dobry
Ja mam z kolei pytanie odnośnie olejów. Używam na noc czarnuszki, smaruję olejem całą twarz , buźka się ładnie zagoiła nic nowego nie wyskakuje a jeśli już to mikroskopijne Jaki olej nadał by się na dzień pod makijaż do cery trądzikowej, albo powiem inaczej z dużą skłonnością do wyskakiwania stanów zapalnych. Mam cerę mieszaną z tendencją do przesuszenia.
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 07:59   #1982
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Ja pod makijaż używałam mieszanki oleju konopnego z jojoba (może być sam konopny, z tym, że w mieszance dłużej wytrzyma). Konopny polecam - jest bardzo lekki, wchłania się do matu. Teraz mam macerat brzozowy - też jest okej. Najlepiej łączyć z kwasem hialuronowym.

Poza tym polecam też frakcję sojową - pod makijaż zachowuje się jak baza - matuje i jednocześnie skóra jest lekko satynowa i bardzo gładka w dotyku.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 08:05   #1983
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Ja pod makijaż używałam mieszanki oleju konopnego z jojoba (może być sam konopny, z tym, że w mieszance dłużej wytrzyma). Konopny polecam - jest bardzo lekki, wchłania się do matu. Teraz mam macerat brzozowy - też jest okej. Najlepiej łączyć z kwasem hialuronowym.

Poza tym polecam też frakcję sojową - pod makijaż zachowuje się jak baza - matuje i jednocześnie skóra jest lekko satynowa i bardzo gładka w dotyku.
dziękuję ślicznie mam już na prawdę dość drogeryjnych i nawet aptecznych kosmetyków. Naturalna pielęgnacja jest o wiele lepsza i taka przyjemna Powiedz mi co to jest ta frakcja sojowa, to gotowy produkt, czy trzeba samemu to "ukręcić"?
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 08:37   #1984
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem kosmetyki Rossmann mają bardzo naturalne składy i są warte przetestowania w takiej sytuacji, np: 'Rossmann, Babydream, Milk&Lotion'

Wlasnie się dowiedzialam, że Milk & Lotion Babydream zostal na zawsze wycofany z Rossmanna.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 10:15   #1985
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
dziękuję ślicznie mam już na prawdę dość drogeryjnych i nawet aptecznych kosmetyków. Naturalna pielęgnacja jest o wiele lepsza i taka przyjemna Powiedz mi co to jest ta frakcja sojowa, to gotowy produkt, czy trzeba samemu to "ukręcić"?
Gotowy, do kupienia na mazidłach ja miałam i oddałam, kompletnie mi nie pasowała ta paskudna konsystencja.. x__x
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 21:49   #1986
milandia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie dziewczyny ;-)
Poczytuję was od dłuższego czasu i w koncu mam zamiar złożyc zamówienie na naturalne komsetyki.
Moja cera to mieszana rozszerzone pory na czole oraz przy nosie. Mam zaskoórniki na czole, nosie, przy uszach, a najgorzej jest na brodzie. Ropne lub czerwone krosty od roku zaczęły mi wyskakiwac na policzkach czego wcześniej nie miałam
Mam równiez popękane naczynka na nosie.
Przeglądałam forum i wybrałam następujące kosmetyki. Proszę was o modyfikację bo pewnie za dużo wybrałam. Mam zamiar zacząc używać pudrów mineralnych.
Oto moja lista:
Puder bambusowy
Olejek pomarańczowy do zmywania makijażu
serum 3roses
Kwas migdalowy
Serum lemon
Serum migdalowe
kwas hialuronowy
OLEJ (MACERAT) Z KASZTANOWCA
Olejek monoi – na wlosy
olejke kokosowy - na włosy
olejek z orzecha wloskiego
olejek z drzewa herbacianego
hydrolat oczarowy
hydrolat z kocanki
Olej tamanu
Maslo shea do stosowania na nogi, pośladki
Pomóżcie mi wybrać, ,które produkty waszym zdaniem powinnam wybrać?
Co powinnam nakładać pod puder mineralny?
Co mogłabym stosowac na plecy jesli czasami wyskakuje mi kilka czerwonych lub ropnych krostek. Moja skóra nie toleruje żadnych oliwek ani balsamów drogeryjnych bo zaraz robią mi się jakieś gule. A chciałabym je nawilżać ale żeby jednocześnie poprawiło stan mojej skóry i zmniejszyły blizny potrądzikowe na plecach.
Czy jest jakaś różnica jeśli kosmetyki zostanę zakupione na ZSK lub mazidłach , a nie na BU?
Z góry bardzo dziękuję
milandia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 22:54   #1987
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Dzięki za świetne rady! Muszę poszukać więcej informacji na temat olejku sojowego. I ogólnie pomyśleć o "dokarmieniu" mojej skóry witaminami, bo jak na razie to ją tylko katuję różnymi anytrądzikowymi mordercami.

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość o oleju tamanu, naprawdę tak świetnie goi? Zauważyłam że wszelkie zmiany goją się teraz wilniej niż kilka lat temu... i niestety pozostawiają po nich plamy. Jakoś słabo u mnie z regeneracją...

Olejek rycynowy... dziś nawet miałam wpaśc do apteki i kupić go do domowej maseczki na włosy. Muszę więcej poczytać o jego właściwościach, zainspirowałaś mnie. Stosujesz go tylko na same wypryski?
Olej tamanu tak jest cudowny. Po jednej nocy strupki odpadają, ale gdzieś przeczytałam, że po nim mogą zostawać jakieś blizny, ale u mnie żadnych takich blizn nie zostawia. Przebarwienia też są przy nim mniejsze.
Też tak mam, że teraz zmiany goją się wolniej niż kiedyś, ale mam wrażenie, że może to być spowodowane nie tylko wiekiem, ale także kosmetykami stosowanymi do twarzy na co dzień. Jak kiedyś używałam płynu micelarnego Daxa to tygodniami najdrobniejsza krostka nie chciała się zagoić.
Olejkiem rycynowym smaruję całe czoło. Zastosowałam z 3 razy na noc i na moim czole jest 1/3 wyprysków, no mega szczęśliwa jestem
Choć pewnie dla każdego co innego i pryszcz pryszczowi nie równy

Edytowane przez aggie82
Czas edycji: 2011-03-14 o 22:55
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 13:25   #1988
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez milandia01 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny ;-)
Poczytuję was od dłuższego czasu i w koncu mam zamiar złożyc zamówienie na naturalne komsetyki.
Moja cera to mieszana rozszerzone pory na czole oraz przy nosie. Mam zaskoórniki na czole, nosie, przy uszach, a najgorzej jest na brodzie. Ropne lub czerwone krosty od roku zaczęły mi wyskakiwac na policzkach czego wcześniej nie miałam
Mam równiez popękane naczynka na nosie.
Przeglądałam forum i wybrałam następujące kosmetyki. Proszę was o modyfikację bo pewnie za dużo wybrałam. Mam zamiar zacząc używać pudrów mineralnych.
Oto moja lista:
Puder bambusowy
Olejek pomarańczowy do zmywania makijażu
serum 3roses
Kwas migdalowy
Serum lemon
Serum migdalowe
kwas hialuronowy
OLEJ (MACERAT) Z KASZTANOWCA
Olejek monoi – na wlosy
olejke kokosowy - na włosy
olejek z orzecha wloskiego
olejek z drzewa herbacianego
hydrolat oczarowy
hydrolat z kocanki
Olej tamanu
Maslo shea do stosowania na nogi, pośladki
Pomóżcie mi wybrać, ,które produkty waszym zdaniem powinnam wybrać?
Co powinnam nakładać pod puder mineralny?
Co mogłabym stosowac na plecy jesli czasami wyskakuje mi kilka czerwonych lub ropnych krostek. Moja skóra nie toleruje żadnych oliwek ani balsamów drogeryjnych bo zaraz robią mi się jakieś gule. A chciałabym je nawilżać ale żeby jednocześnie poprawiło stan mojej skóry i zmniejszyły blizny potrądzikowe na plecach.
Czy jest jakaś różnica jeśli kosmetyki zostanę zakupione na ZSK lub mazidłach , a nie na BU?
Z góry bardzo dziękuję
Zdecydowanie za dużo wszystkiego na początek.. Polecałabym Ci zacząć od serum migdałowego ale jak złożysz zamówienie po przerwie na BU to dostaniesz je pod koniec marca. Jestes gotowa na silne filtry i unikanie słonca w lecie?? Bo inaczej możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Jeśli dopiero wprowadzasz naturalne kosmetyki to rób to powoli. Jest to dość duża zmiana dla skóry i gdy nagle wprowadzisz dużo nowości może to się źle skonczyc, a przede wszystkim nie bedziesz wiedziała co Ci służy a co nie.
Gdybyś się zdecydowała na migdał, to myślę, ze przez około miesiąc powinnaś stosować tylko to serum na przemian z jakimś olejkiem + HA, dla uspokojenia / oczyszczenia skóry. Polecam dla takiej cery jak Twoja olej z orzecha włoskiego, żurawinowy, malinowy, z pestek jabłka, jojoba.. Nie łącz lepiej tego na razie z serum lemon - wielu osobom ono nie służyło (m.in. mnie). Potem jak trochę Ci się cera uspokoi, możesz powoli dołączać inne rzeczy. Aha, oczywiście hydrolat jak najbardziej, jaki chcesz.
A różnica pomiedzy mazidłami, BU, ZSK to po prostu różnica w dostępnych kosmetykach.. Na BU znajdziesz gotowe zestawy, w sumie chyba najlepsze na początek. Potem jak się wkrecisz, to zaczniesz kombinować z mazidłami i ZSK - każdy sklep ma trochę inne rzeczy i jak dla mnie nie sposób się ograniczyć do jednego
Powodzenia~
Aha, i polecam gorąco lekturę wątków na wizażu - o olejach, o zakupach w mazidłach i na BU - to naprawdę kopalnia wiedzy!
Ja czytam od 2 miesiecy i wciąż mam niedosyt. Za to skórę coraz piękniejszą
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 15:04   #1989
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

To jak to jest, przy kw. migdałowym trzeba się filtrować czy nie? Na mazidłach piszą, że nie.
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 16:41   #1990
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
To jak to jest, przy kw. migdałowym trzeba się filtrować czy nie? Na mazidłach piszą, że nie.


Migdalowy nie jest fotouczulający, więc nie ma konieczności, ale przezorny zawsze ubezpieczony Myślę, można zastosować jakiś lekki filtr taką 15 tkę np.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 18:33   #1991
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Migdalowy nie jest fotouczulający, więc nie ma konieczności, ale przezorny zawsze ubezpieczony Myślę, można zastosować jakiś lekki filtr taką 15 tkę np.
A na BU jest napisane, że należy stosować filtry. I szczerze mówiąc, pomijając nawet przezorność, to ja bardziej wierzę tej informacji, bo sama widzę po swojej twarzy jak intensywnie złuszczająco działa ten kwas i jak bardzo uwrażliwia skórę przy stosowaniu co 3 dni. Bałabym się nei stosować filtrów.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 10:49   #1992
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, jestem zakochana w olejkach, tak jak Wy
Od kilku miesięcy nie używam już kremów, a buzia odwdzięcza się

Ostatnio zakochana jestem w oleju z nasion maliny i truskawki, lubię też konopny, jojobę i z orzechów laskowych. Czaję się na żurawinowy i czarną porzeczkę Mam też macerat z kasztana, ale to na moje naczynka, wchłania się gorzej od reszty, ale i tak go lubię, używam na noc.

Lubię sobie robić takie ekspresowe sera na dłoni, żel HA, niacynamid i olej. I kocham wizaz i Was za to, że odkryłam oleje
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 12:23   #1993
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Olej tamanu tak jest cudowny. Po jednej nocy strupki odpadają, ale gdzieś przeczytałam, że po nim mogą zostawać jakieś blizny, ale u mnie żadnych takich blizn nie zostawia. Przebarwienia też są przy nim mniejsze.
Też tak mam, że teraz zmiany goją się wolniej niż kiedyś, ale mam wrażenie, że może to być spowodowane nie tylko wiekiem, ale także kosmetykami stosowanymi do twarzy na co dzień. Jak kiedyś używałam płynu micelarnego Daxa to tygodniami najdrobniejsza krostka nie chciała się zagoić.
Olejkiem rycynowym smaruję całe czoło. Zastosowałam z 3 razy na noc i na moim czole jest 1/3 wyprysków, no mega szczęśliwa jestem
Choć pewnie dla każdego co innego i pryszcz pryszczowi nie równy
aggie82, dzięki! To naprawdę ciekawe informacje dla mnie. Chciałabym stopniowo przejść na naturalna pielęgnację. Olej tamanu jest już na mojej liście zakupów, a po rycynowy idę zaraz do apteki

Co ciekawe znalazłam olejek rycynowy w składzie mojego ulubionego żelu do mycia: PEG-40 hydrogenated castor oil i zaczęłam czytać na jego temat w internecie. Okazuje się, że nie jest to już składnik który można uznać za nauralny. (Jego właściwości zostały zmienione przez uwodornienie) Jest opisywany jako emulgator i surfaktant, więc nie wiem czy w ogóle działa...

Zastanawiam się... czy olejki tamanu i rycynowy działają złuszczająco? Czy nie uczulają na swiatło, może coś o tym wiesz?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 14:51   #1994
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mój pierwszy post w tym temacie
Mam zamiar sobie ukręcić jakiś tonik czy serum i w niektórych przepisach zaleca sie uzywanie hydrolatu różanego (ze względu na buforujące właściwości). Ale że ja nie przpadam za zapachem róży to chetnie użyłabym innego hydrolatu. Tylko czy jakiś inny posiada też buforujace własciwoście? bo nie chce mi sie bawić w ustalanie pH.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:06   #1995
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jaki polecacie olej do skóry mieszanej? Tak żeby nie wysuszył.
Czytałam, że winogronowy nadaję się a jakie jeszcze ?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:10   #1996
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam. Mam takie nietypowe zapytanie.
Dziś zakupiam hydrolat oczarowy. I zastanawiam się, czy po przetarciu wacikiem z hydrolatem buzi a następnie posmarowanie się kremem od razu ( już mniejsza o to jakim) hydrolat traci swoje wlaściwosci i już nie działa? czy spokojnie mogę się smarowac kremem od razu na hydrolat, czy lepiej odczekać jakiś czas? np. 3 godziny i wtedy dopiero nałożyć krem ?
Tyle dobrego sie o oczarze naczytalam, nie chciałabym zmarnować opakowania robiąc coś źle.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:41   #1997
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

Lubię sobie robić takie ekspresowe sera na dłoni, żel HA, niacynamid i olej. I kocham wizaz i Was za to, że odkryłam oleje
Ile dajesz tego niacymidu? Bo mam i nie mogę się za niego wziąć Naczynek Ci on nie drażni? Bo gdzieś wyczytałam, że lepiej wtedy unikać
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:10   #1998
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie nietypowe zapytanie.
Dziś zakupiam hydrolat oczarowy. I zastanawiam się, czy po przetarciu wacikiem z hydrolatem buzi a następnie posmarowanie się kremem od razu ( już mniejsza o to jakim) hydrolat traci swoje wlaściwosci i już nie działa? czy spokojnie mogę się smarowac kremem od razu na hydrolat, czy lepiej odczekać jakiś czas? np. 3 godziny i wtedy dopiero nałożyć krem ?
Tyle dobrego sie o oczarze naczytalam, nie chciałabym zmarnować opakowania robiąc coś źle.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
To zależy jaki krem. Kwasy raczej zneutralizują działanie hydrolatu, ale 'normalny' krem na pewno nie - raczej je wzmocni
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 22:43   #1999
slave_of_rock
Raczkowanie
 
Avatar slave_of_rock
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: laptop na kolanach:)
Wiadomości: 80
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie Olejomaniaczki (odzywa się nie-olejomaniaczka ),
chodzi mi po głowie zakup do kolekcji olejku z awokado. Czy posiadacie jakieś informcje na temat jego działania bo szukam i szukam na forach ale znaleźć nie mogę (chyba, że przeoczyłam ). Na myśli mam przede wszystkim o jego działanie na włosy.
__________________
"thrown to the wolves in the minds of your enemies
in the minds of your enemies
and i'm stone in the eyes of your foolishness (...)
and i'm nothing more than a line in your book"

slave_of_rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 07:38   #2000
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
aggie82, dzięki! To naprawdę ciekawe informacje dla mnie. Chciałabym stopniowo przejść na naturalna pielęgnację. Olej tamanu jest już na mojej liście zakupów, a po rycynowy idę zaraz do apteki

Co ciekawe znalazłam olejek rycynowy w składzie mojego ulubionego żelu do mycia: PEG-40 hydrogenated castor oil i zaczęłam czytać na jego temat w internecie. Okazuje się, że nie jest to już składnik który można uznać za nauralny. (Jego właściwości zostały zmienione przez uwodornienie) Jest opisywany jako emulgator i surfaktant, więc nie wiem czy w ogóle działa...

Zastanawiam się... czy olejki tamanu i rycynowy działają złuszczająco? Czy nie uczulają na swiatło, może coś o tym wiesz?
Nie, oleje tamanu, ani rycynowy nie działają złuszczająco i nic mi nie wiadomo, aby uczulały na światło.
Rycynowy działa, działa, po tygodniu zostało mi kilka malutkich zaskórników na czole, więc na mnie działa, nie ma bata. Ale nie dotykam czoła żadnymi innymi kosmetykami.
To, że rycynowy jest uważany jako emulgator słyszałam, próbowałam też zrobić z niego olejek myjący, ale jakoś słabo wypadł. Ale to ciekawe co mówisz, że to PEG-40 hydrogenated castor oil. Sprawdziłam, rzeczywiście. Powodzenia
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 09:44   #2001
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Nie, oleje tamanu, ani rycynowy nie działają złuszczająco i nic mi nie wiadomo, aby uczulały na światło.
Rycynowy działa, działa, po tygodniu zostało mi kilka malutkich zaskórników na czole, więc na mnie działa, nie ma bata. Ale nie dotykam czoła żadnymi innymi kosmetykami.
To, że rycynowy jest uważany jako emulgator słyszałam, próbowałam też zrobić z niego olejek myjący, ale jakoś słabo wypadł. Ale to ciekawe co mówisz, że to PEG-40 hydrogenated castor oil. Sprawdziłam, rzeczywiście. Powodzenia
Nakładasz sam olejek rycynowy na twarz czy mieszasz z innymi olejami ?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 10:27   #2002
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Nakładasz sam olejek rycynowy na twarz czy mieszasz z innymi olejami ?
Nakładam sam, ale tylko na czoło
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 14:11   #2003
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ile dajesz tego niacymidu? Bo mam i nie mogę się za niego wziąć Naczynek Ci on nie drażni? Bo gdzieś wyczytałam, że lepiej wtedy unikać
A wiesz na oko Mam łyżeczkę miarową 0,15ml, to tak niewiele, na koniuszku tej łyżeczki. Ja mam ten z naturalis z niską zawartością kwasu nikotynowego i on ponoć na naczynka nie szkodzi - mi przynajmniej nie szkodzi
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:06   #2004
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Nakładam sam, ale tylko na czoło

To może też wypróbuję Używam tego olejku na rzęsy i włosy.
A czy może powodować wysuszenie?
Wyskoczyły mi malutkie krosteczki na czole. Domyślam się, że to zapewne od pudru ryżowego. Nie chcę z niego zrezygnować, bo świetnie matuje ale takie krosty niezbyt estetycznie wyglądają.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:15   #2005
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kochane czy dodajecie do swoich hydrolatów jakieś składniki?

..kiedyś robiłam tonik wg. przepisu Lorri (liposomy, aloes i B5), który bardzo mi służył .. obecnie nic nie dodaję.. może troszkę z lenistwa
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 18:27   #2006
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olejów używam już od dłuższego czasu, ale głównie na noc. Obecnie jestem po peelingu migdałowym i chcialabym uzywa olejow zamiast kremow do nawilzania na dzien, ale nie potrafie uniknąć efektu błysczenia. Zazwyczaj mieszam odrobinę HA + olej + jedwab hydrolizowany. Efekt jest taki, że skóra jakoś brzydko wygląda. Mam wrażenie, że kładę jakąs maske na twarz, który tworzy nieprzyjemną warstewkę - tak jakby te oljeje w ogole nie nawilzaly. I tak po kilku minutach jesli dam za mala dawke oleju widac odchodzace skorki, ale największym problemem jest błyszcząca cera (i to dosłownie latarnia). Z racji, ze wiekszosc kremow mnie zapycha, cały czas probuje przejsc na nawilzanie olejami, ale mam wrażenie. Ale to oleje tak jkaby nie wchłaniają się w głebsze warstwy skóry, a z drugiej strony i tak sucha skóra pozostaje. Efekt jest taki, jakby na sucha skore nalozyc warstwe niewchłanialnego mazidła. Czy moze któres z Was miały taki problem i znalazły jakiś sposób na nawilżanie olejami na dzien. Na noc bardzo mi sluza i nie chciałabym z nich rezygnować - tymbardziej ze nie widze alternatywy. Moze do tej mieszanki dodac odrobine mocznika?
Oleje, które posiadam:
olej makadamia
olej z wiesiołka
olej ze słodkich migdałów
olej araganowy
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 20:51   #2007
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Olejów używam już od dłuższego czasu, ale głównie na noc. Obecnie jestem po peelingu migdałowym i chcialabym uzywa olejow zamiast kremow do nawilzania na dzien, ale nie potrafie uniknąć efektu błysczenia. Zazwyczaj mieszam odrobinę HA + olej + jedwab hydrolizowany. Efekt jest taki, że skóra jakoś brzydko wygląda. Mam wrażenie, że kładę jakąs maske na twarz, który tworzy nieprzyjemną warstewkę - tak jakby te oljeje w ogole nie nawilzaly. I tak po kilku minutach jesli dam za mala dawke oleju widac odchodzace skorki, ale największym problemem jest błyszcząca cera (i to dosłownie latarnia). Z racji, ze wiekszosc kremow mnie zapycha, cały czas probuje przejsc na nawilzanie olejami, ale mam wrażenie. Ale to oleje tak jkaby nie wchłaniają się w głebsze warstwy skóry, a z drugiej strony i tak sucha skóra pozostaje. Efekt jest taki, jakby na sucha skore nalozyc warstwe niewchłanialnego mazidła. Czy moze któres z Was miały taki problem i znalazły jakiś sposób na nawilżanie olejami na dzien. Na noc bardzo mi sluza i nie chciałabym z nich rezygnować - tymbardziej ze nie widze alternatywy. Moze do tej mieszanki dodac odrobine mocznika?
Oleje, które posiadam:
olej makadamia
olej z wiesiołka
olej ze słodkich migdałów
olej araganowy
Summertime, może dlatego, że używasz olejów (nei wiem jak makademia) z przewagą kwasu oleinowego? - one właśnie mogą zapychać, są bardzo ciężkie. Te, gdzie linolowego jest więcej są lżejsze, fajnie nawilżają i ładnie się wchłaniają, np. żurawina, orzech włoski, malina, róża piżmowa, nasiona jabłka.. Jeśli masz cerę mieszaną - tłustą, ale przesuszoną po kwasie, to myślę, że takie były by lepsze.

A co do wzbogaconych hydrolatów, to ja zaczęłam dodawać niacynamid i d-panthenol. Ale stosuję to dopiero od ok. 2 tygodni, więc trudno mi powiedzieć czy ma jakieś widoczne efekty. Ogólnie jestem zadowolona
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 21:06   #2008
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czyzby t to było takie proste? a z wiesiołka też jest z przewagą kwasu oleinowego?
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 22:19   #2009
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Czyzby t to było takie proste? a z wiesiołka też jest z przewagą kwasu oleinowego?
A, nie, rzeczywiście wiesiołek nie . Ale za to sprawdziłam makadamię i też: 57% oleinowego..
Tego typu oleje są dobre do cery suchej (ale niekoniecznie mieszanej, albo tłustej ODWODNIONEJ - jak to zwykle ma miejsce przy używaniu kwasów). Przy cerze skłonnej do zapychania polecane są oleje z przewagą kwasu linolowego - możesz to sprawdzić na stronie BU w zakładce 'słownik', albo na mazidłach lub ZSK.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 09:50   #2010
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny zastanawiam sie nad stosowaniem rano i wieczorem oleju tamanu+skwalanu, mam cere tlusta, duzo zaskornikow i sporadycznie ropne wykwity. jak myslicie takie polaczenie to dobre rozwiazanie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.