Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 07:32   #2131
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Pędzle trzeba myc codziennie? dziewczyny, litości, ja taki leń jestem... No jakbym wiedziała, że tyle roboty będe miała przez minerały to bym się za nie brała

Ja swojego czasu wrzucałam zdjęcie szamponu loreala z serii profesjonalnej z ecocertem . ja myslę, że oni maja po 1 produkcie (bo ten szampon jest całkiem samotny chyba u loreala) po to żeby móc powiedzieć, że przecież oni tez maja kosmetyki naturalne! A że to jedna sztuka jest tylko z całej gamy komsetyków, to przecież nie będa głupiemu tłumowi tłumaczyć....chociaż przyznam szczerze, że matrixa bardzo lubiłam ale to było daaawno temu
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 07:38   #2132
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Pędzle trzeba myc codziennie? dziewczyny, litości, ja taki leń jestem... No jakbym wiedziała, że tyle roboty będe miała przez minerały to bym się za nie brała

Ja swojego czasu wrzucałam zdjęcie szamponu loreala z serii profesjonalnej z ecocertem . ja myslę, że oni maja po 1 produkcie (bo ten szampon jest całkiem samotny chyba u loreala) po to żeby móc powiedzieć, że przecież oni tez maja kosmetyki naturalne! A że to jedna sztuka jest tylko z całej gamy komsetyków, to przecież nie będa głupiemu tłumowi tłumaczyć....chociaż przyznam szczerze, że matrixa bardzo lubiłam ale to było daaawno temu
To ja tak lubiłam loreala profesjonalnego do włosów.Do tej pory stoją mi butle z szamponami i odżywkami w łazience,bo jakoś żal mi wyrzucić.Muszę siostrze oddać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 07:42   #2133
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dzisiaj rano dokładnie patrzyłam ile biorę i wcale nie daje 2 razy po 0,15 tak jak mi sie wczoraj wydawało, tylko po prostu tą łyżeczką 2 razy sięgam do torebek z kolorami bo mieszam dwa. Jak dzisiaj popatrzyłam to na raz zużywam niecałą jedną taką miereczką - to jest taka mała kropeczka podkładu. Pędzle mam - flat top i kabuki.
Wiesz, jak zaczęłąm testowac lżejszą formułe, to ten efekt upudrowanej twarzy zginął, ja zresztą jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie, bo do tej pory używałam podkładów sporadycznie i nie mogę się przyzwyczaić do obecności czegoś na twarzy...
Naprawdę Ci dziękuję i na wątek chętnie zerknę - napewno mi sie przyda !!
Niektóre minerały lubią być spryskane wodą termalną a potem delikatnie przystemplować wacikiem i efekt pudrowy całkiem zniknie
Ważny też jest krem na który kładziesz minerały.Ja czasem jestem obklejona(łeeeee)jak krem się dobrze nie wchłonieno i primer jest ważny
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 07:52   #2134
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
oj tam, po drodze czy nie po drodze... wodę weźmiemy swoją... termalną
Termalnej nie trzeba, bo w jeziorze jest "wysoko zmineralizowana siarczkami" czytaj "śmierdzi starym jajkiem", ale to podobno bardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
to i Spa bedzie
Spa na całego Full natura

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Zapisałam się dzisiaj do dermatologa, bo jestem prawie pewna, że moje problemy z cerą nie są związane z zapychaniem czy złą pielęgnacją. Stawiam na hormony, ale wizytę mam dopiero 11.07 :/
Klolcia, jak podejrzewasz hormony, to może lepiej do endokrynologa od razu ?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Pędzle trzeba myc codziennie? dziewczyny, litości, ja taki leń jestem... No jakbym wiedziała, że tyle roboty będe miała przez minerały to bym się za nie brała
Trzeba, trzeba, mi znajoma makijażystka mówiła, ze w ogóle ten pędzel do pudru (różu i innych sypkich na twarz - mam jeden i używam do wszystkiego trzeba "prać" jak najczęściej, bo na nim wszystkie bakterie z twarzy się ślicznie zbierają i mnożą.

A w ogóle ja tu gadam, gadam, a nie wklejam... no to wkleję swoje początki

1. i 2. Lawendowo Trzy od lewej głównie do włosów, reszta do wszystkiego

3. Olejki eteryczne - wpadłam kiedyś w temat i jak widać szajba nie mija... do kąpieli, maseczek, na niespodzianki, a czasem nawet do kominka

4. Polowanie w ZSK - olej z nasion czarnej porzeczki, olej makadamia, kwas hialuronowy i spirulina (śmierdziel

5. Mazidłowo - hydrolaty z głogu i oczarowy, próbeczki: hydrolaty cytrynowy, z zielonej herbaty i olej jeżynowy, po lewej zestaw do własnej produkcji ukochanego olejku myjącego

6. Glinki - Multani Mitti, końcówka białej porcelanowej, maseczka z BU z Neem i zaplątane tutaj masło Shea

7. Olejowo - olejek myjący BU "drzewko różane" , w opakowaniu zastępczym tężejący właśnie olej kokosowy i olej rycynowy

8. Sklepowo - kremy do rąk Naturderm - rokitnik x2 (drugi schowany za pierwszym i oliwkowy, Alterra emulsja myjąca do twarzy z aloesem (nie sprawdziła się

Na zdjęciach nie ma pudru bambusowego ponieważ odsypka jest w opakowaniu po pudrze Clarins i mało naturalnie wygląda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6080167.jpg (101,5 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080164.jpg (126,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080172.jpg (119,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080173.jpg (95,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080175.jpg (94,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080176.jpg (82,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080177.jpg (83,3 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6080178.jpg (96,0 KB, 41 załadowań)
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-06-09 o 08:29 Powód: Interpunkcja i ortografia ;)
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 08:05   #2135
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niektóre minerały lubią być spryskane wodą termalną a potem delikatnie przystemplować wacikiem i efekt pudrowy całkiem zniknie
Ważny też jest krem na który kładziesz minerały.Ja czasem jestem obklejona(łeeeee)jak krem się dobrze nie wchłonieno i primer jest ważny
SzatAnka ja własnie bardzo pragnęłam, żebys sie odezwała, bo chciałam Ci serdecznie podziękować za reakcje na moje posty na temat minerałów i podanie pomocnej dłoni oraz linków do wątku znalazłam tam filmik agabil, poczytałam sobie. Bardzo mi sie przydały!

dzisiaj nawet przetestowała sposób z wacikiem (faktycznie wacik był czysty!), ale wypróbuje inne, bo strasznie sie teraz świecę. Primer to u mnie puder bambusowy z jedwabiem i owsem, kładę go też na wykończenie.

No i przez ta lekturę to chyba sobie kupię puder perłowy, tak jakbym za mało miała już tego wszystkiego
dziewczyny, używałyście pudru perłowego? wygląda tak jakoś fajnie... i obiecująco... i jakos tak - nie wiem, znajomo? No tak, jakby już był mój....

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Vea!!!!!
Czekaj, sie ogarnąć muszę, bo normalnie mnie rozwaliły Twoje zakupy.... Jak się pozbieram to podpytam o parę rzeczy....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 08:10   #2136
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Pędzle trzeba myc codziennie? dziewczyny, litości, ja taki leń jestem... No jakbym wiedziała, że tyle roboty będe miała przez minerały to bym się za nie brała
Ja pędzle myje raz w tygodniu. Ale mam ich kilka. Jeśli nie masz super wrażliwej skóry to możesz spróbować je myć np. 2 razy w tygodniu.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 08:16   #2137
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To ja tak lubiłam loreala profesjonalnego do włosów.Do tej pory stoją mi butle z szamponami i odżywkami w łazience,bo jakoś żal mi wyrzucić.Muszę siostrze oddać
Aaaa... ja już nie chciałam pisac o tym lorealu, ale tez mam jeszcze po pół butelki 2 szamponów i jedną prawie cała maske.... i ampułki regerujące do włosów i ampułki z witaminą c....

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja pędzle myje raz w tygodniu. Ale mam ich kilka. Jeśli nie masz super wrażliwej skóry to możesz spróbować je myć np. 2 razy w tygodniu.
dzięki tchnęłas nadzieję w mą leniwą naturę...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 08:28   #2138
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


Vea!!!!!
Czekaj, sie ogarnąć muszę, bo normalnie mnie rozwaliły Twoje zakupy.... Jak się pozbieram to podpytam o parę rzeczy....
Oj tam, oj tam

Tak to jest, jak zamiast wklejać, się człowiek tajniaczy... i potem wrzuca hurtem Ale na swoje usprawiedliwienie dodam, że poza mydełkami (te po kolei, po kolei) używam wszystkiego. Nawet kremów do rąk - jeden w torebce, jeden w łazience
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 08:52   #2139
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
.. coraz więcej firm wprowadza naturalne serię
Ja czekam, az więcej polskich producentów się ocknie i po kolei wprowadzą serie ekologiczne, np Ziaja, Bielenda, Joanna, Barwa itp A najbardziej czekam na Ziaję i chyba do nich napiszę e-mail, żeby się wzięli za to.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Pędzle trzeba myc codziennie? dziewczyny, litości, ja taki leń jestem... No jakbym wiedziała, że tyle roboty będe miała przez minerały to bym się za nie brała
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja pędzle myje raz w tygodniu. Ale mam ich kilka. Jeśli nie masz super wrażliwej skóry to możesz spróbować je myć np. 2 razy w tygodniu.
Ja myję pędzle raz w miesiącu, mam 3, jeden do pudru, jeden do różu i jeden do cieni. Ale nie maluję się codziennie, pewnie, gdyby tak bylo, to też raz w tygodniu bym się za to wzięla. A codziennie to nie mialabym czasu, poza tym mnie pędzle bardzo dlugo schną, tzn ok 36h.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Termalnej nie trzeba, bo w jeziorze jest "wysoko zmineralizowana siarczkami" czytaj "śmierdzi starym jajkiem", ale to podobno bardzo dobrze

A w ogóle ja tu gadam, gadam, a nie wklejam... no to wkleję swoje początki

1. i 2. Lawendowo Trzy od lewej głównie do włosów, reszta do wszystkiego

3. Olejki eteryczne - wpadłam kiedyś w temat i jak widać szajba nie mija... do kąpieli, maseczek, na niespodzianki, a czasem nawet do kominka

4. Polowanie w ZSK - olej z nasion czarnej porzeczki, olej makadamia, kwas hialuronowy i spirulina (śmierdziel

5. Mazidłowo - hydrolaty z głogu i oczarowy, próbeczki: hydrolaty cytrynowy, z zielonej herbaty i olej jeżynowy, po lewej zestaw do własnej produkcji ukochanego olejku myjącego

6. Glinki - Multani Mitti, końcówka białej porcelanowej, maseczka z BU z Neem i zaplątane tutaj masło Shea

7. Olejowo - olejek myjący BU "drzewko różane" , w opakowaniu zastępczym tężejący właśnie olej kokosowy i olej rycynowy

8. Sklepowo - kremy do rąk Naturderm - rokitnik x2 (drugi schowany za pierwszym i oliwkowy, Alterra emulsja myjąca do twarzy z aloesem (nie sprawdziła się

Na zdjęciach nie ma pudru bambusowego ponieważ odsypka jest w opakowaniu po pudrze Clarins i mało naturalnie wygląda
Ale cudeńka Mam nadzieję, że dzialka gotowa na nasze przyjęcie
U mnie też ta emulsja Alterry sie nie sprawdzila. Powiem więcej, to totalny niewypal jak dla mnie Dobrze, że kupilam tylko miniaturkę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 09:10   #2140
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale cudeńka Mam nadzieję, że dzialka gotowa na nasze przyjęcie
U mnie też ta emulsja Alterry sie nie sprawdzila. Powiem więcej, to totalny niewypal jak dla mnie Dobrze, że kupilam tylko miniaturkę
Dziękuję
Wiem, wiem, czytałam, że też nie podpasowała Moje na szczęście to też miniaturka - w ogóle pomysł z mini produktami jest wg. mnie bardzo trafiony Można sobie spokojnie popróbować, a ani fortuny się nie wydaje, ani potem nie zostaje z dużym opkakowaniem czegoś niefajnego.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 09:24   #2141
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Klolcia, jak podejrzewasz hormony, to może lepiej do endokrynologa od razu ?


A w ogóle ja tu gadam, gadam, a nie wklejam... no to wkleję swoje początki

1. i 2. Lawendowo Trzy od lewej głównie do włosów, reszta do wszystkiego

3. Olejki eteryczne - wpadłam kiedyś w temat i jak widać szajba nie mija... do kąpieli, maseczek, na niespodzianki, a czasem nawet do kominka

4. Polowanie w ZSK - olej z nasion czarnej porzeczki, olej makadamia, kwas hialuronowy i spirulina (śmierdziel

5. Mazidłowo - hydrolaty z głogu i oczarowy, próbeczki: hydrolaty cytrynowy, z zielonej herbaty i olej jeżynowy, po lewej zestaw do własnej produkcji ukochanego olejku myjącego

6. Glinki - Multani Mitti, końcówka białej porcelanowej, maseczka z BU z Neem i zaplątane tutaj masło Shea

7. Olejowo - olejek myjący BU "drzewko różane" , w opakowaniu zastępczym tężejący właśnie olej kokosowy i olej rycynowy

8. Sklepowo - kremy do rąk Naturderm - rokitnik x2 (drugi schowany za pierwszym i oliwkowy, Alterra emulsja myjąca do twarzy z aloesem (nie sprawdziła się

Na zdjęciach nie ma pudru bambusowego ponieważ odsypka jest w opakowaniu po pudrze Clarins i mało naturalnie wygląda
Do endokrynologa też jestem zapisana, ale na 31.08 I to jest prywatna wizyta, a tyle czekania... Muszę poszukać jeszcze innego.

A te Twoje mydełka kuszą, oj kuszą Jak sprawują się te do włosów ?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
SzatAnka ja własnie bardzo pragnęłam, żebys sie odezwała, bo chciałam Ci serdecznie podziękować za reakcje na moje posty na temat minerałów i podanie pomocnej dłoni oraz linków do wątku znalazłam tam filmik agabil, poczytałam sobie. Bardzo mi sie przydały!

dzisiaj nawet przetestowała sposób z wacikiem (faktycznie wacik był czysty!), ale wypróbuje inne, bo strasznie sie teraz świecę. Primer to u mnie puder bambusowy z jedwabiem i owsem, kładę go też na wykończenie.

No i przez ta lekturę to chyba sobie kupię puder perłowy, tak jakbym za mało miała już tego wszystkiego
dziewczyny, używałyście pudru perłowego? wygląda tak jakoś fajnie... i obiecująco... i jakos tak - nie wiem, znajomo? No tak, jakby już był mój....
Ja mam puder perłowy Na pewno nie wysusza tak jak bambusowy czy inne. Dobrze się sprawdza jako primer i na wykończenie. Jest transparentny, zostawia takie miękkie wykończenie, ale nie matuje tak jak bambusowy. Cera jest po nim ładnie wygładzona. Polecam

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Ja myję pędzle raz w miesiącu, mam 3, jeden do pudru, jeden do różu i jeden do cieni. Ale nie maluję się codziennie, pewnie, gdyby tak bylo, to też raz w tygodniu bym się za to wzięla. A codziennie to nie mialabym czasu, poza tym mnie pędzle bardzo dlugo schną, tzn ok 36h.
Co do pędzli to jeśli używam ich codziennie, to staram się tak też je prać. Nie mam problemu z wysychaniem. Przez noc schną i rano są do użytku. Po umyciu wycieram je czystym ręcznikiem, potem ręcznikiem papierowym i stawiam je pionowo na nim.

Tutaj są opisane podstawy dotyczące minerałów, może komuś się przyda http://mineralnekosmetyki.pl/2009/12...yki-od-postaw/ Polecam całego bloga, w liście po prawej jest spis różnych firm mineralnych, a tam dużo swatchy. Są pomocne w doborze kolorów

Ja też mogę dołączyć do klubu nieumiejących posługiwać się różem ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 09:25   #2142
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dostałam paczkę od biolandera i jestem zaskoczona wielkością tej glinki zielonej-zużuję ją za 100 lat chyba

Trochę mi smutno,bo tonik african earth ma tylko 4 miechy ważności po otwarciu-jak dla mnie masakara,bo ja strasznie wolno zużywam kosmetyki.Będę musiała się nim chyba polewaćI o ile opakowania kosmetyków AE na stronie wyglądają fajnie to w rzeczywistości lipa totalnaAMB ma cudne,solidne opakowania a to to porażka-ale jeśli są to tak dobre kosmetyki jak wieść niesie to nie będę więcej narzekała na ich opakowania.

A gratis dostałam jakieś mydełko zielone w kształcie serca-ale nie wiem co toznaczy wiem,że to mydło,ale nie wiem jakie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-06-09 o 09:28
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 09:33   #2143
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

uwaga na puder perlowy, nakladany w duzej ilosci moze zapychac, jest tez dosc hmm "ciezki" jak na prochy
Pedzelki myje codziennie, mam caly stos na szafce
acha i po umyciu suszcie je wlosiem do dolu tak aby resztki wody nie splywaly w srodek pedzla
a na filtr dalej bede polecac duo fiberka - skunksa


achh i sory,ze sie tak wcielam w watek, pozdrawiam

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-06-09 o 09:35
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 09:37   #2144
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Do endokrynologa też jestem zapisana, ale na 31.08 I to jest prywatna wizyta, a tyle czekania... Muszę poszukać jeszcze innego.

A te Twoje mydełka kuszą, oj kuszą Jak sprawują się te do włosów ?
No niestety, do dobrego trzeba poczekać...

Co do kostek, to na razie użyłam rozmarynowej i jest ok
Włosy ładne, błyszczą się (jak zwykle), jak na razie nie ma "spektakularnego" efektu, ale myślę, ze trzeba dać im po prostu czas na przyzwyczajenie. Zapach bardzo fajny
Sporo zabawy jest tylko ze spłukiwaniem, ale jakiś patent wymyślę
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:01   #2145
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zobaczcie, co znalazlam w piwnicy!!!

To książka z biblioteczki mojej mamy wydana w 1987 roku, ale jest to czwarty naklad, wiec napisana dużo wczesniej
Są w niej przepisy na domowe maseczki, podzial na rodzaje cery i zauważylam duży nacisk autorki na mycie twarzy naturalnym, przetluszczonym mydlem, które nazywa mydlem wysokiej jakości. Jeśli ktoś sobie życzy, to moge porobić więcej fotek na już maseczek i tego co w spisie treści

Co do nakladania różu, to ja robię dokladnie tak jak jest opisane w tej ksiażce. Zaznaczam najbardziej wystajace partie twarzy, na zasadzie muśnięcia i potem delikatnego roztarcia, wszystko pędzlem. Czyli kości policzkowe, a także linia boczna twarzy na granicy twarzy i szyi oraz boczna strona czola, czy jak kto woli część skroniowa, ale nadal powyżej oczu. Mam twarz owalno-okrąglą. Osoby o ksztalcie twarzy trójkątnym powinny unikać różu na dolnych partiach twarzy, a podkreślać je powinny osoby o ksztalcie twarzy gruszkowym.

Anakazar, gratuluję zakupów. Jestem ciekawa AE
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020633.jpg (118,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020634.jpg (97,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020635.jpg (85,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020637.jpg (79,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020639.jpg (69,6 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-06-09 o 10:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:08   #2146
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zobaczcie, co znalazlam w piwnicy!!!

To książka z biblioteczki mojej mamy wydana w 1987 roku, ale jest to czwarty naklad, wiec napisana dużo wczesniej
Są w niej przepisy na domowe maseczki, podzial na rodzaje cery i zauważylam duży nacisk autorki na mycie twarzy naturalnym, przetluszczonym mydlem, które nazywa mydlem wysokiej jakości. Jeśli ktoś sobie życzy, to moge porobić więcej fotek na już maseczek i tego co w spisie treści
Ale cudeńko znalazłaś Zazdroszczę. Takie książki są najlepsze. Uwielbiam stare książki odnośnie pielęgnacji urody i gotowania. Nowe do nich się nie umywają
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:39   #2147
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
uwaga na puder perlowy, nakladany w duzej ilosci moze zapychac, jest tez dosc hmm "ciezki" jak na prochy
Pedzelki myje codziennie, mam caly stos na szafce
acha i po umyciu suszcie je wlosiem do dolu tak aby resztki wody nie splywaly w srodek pedzla
a na filtr dalej bede polecac duo fiberka - skunksa


achh i sory,ze sie tak wcielam w watek, pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja mam puder perłowy Na pewno nie wysusza tak jak bambusowy czy inne. Dobrze się sprawdza jako primer i na wykończenie. Jest transparentny, zostawia takie miękkie wykończenie, ale nie matuje tak jak bambusowy. Cera jest po nim ładnie wygładzona. Polecam



Co do pędzli to jeśli używam ich codziennie, to staram się tak też je prać. Nie mam problemu z wysychaniem. Przez noc schną i rano są do użytku. Po umyciu wycieram je czystym ręcznikiem, potem ręcznikiem papierowym i stawiam je pionowo na nim.

Tutaj są opisane podstawy dotyczące minerałów, może komuś się przyda http://mineralnekosmetyki.pl/2009/12...yki-od-postaw/ Polecam całego bloga, w liście po prawej jest spis różnych firm mineralnych, a tam dużo swatchy. Są pomocne w doborze kolorów

Ja też mogę dołączyć do klubu nieumiejących posługiwać się różem ?
dziękuję dziewczyny za opinie o pudrze perłowym
Planowałam zakupic go własnie jako primer, bo boje się że bambus mi wysuszy cerę. Tak więc po tym, co piszecie, tak własnie zrobię będę używać bardzo malutko, żeby nie zapchał

Klolcia - Klub Różowych Ciap wita
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dostałam paczkę od biolandera i jestem zaskoczona wielkością tej glinki zielonej-zużuję ją za 100 lat chyba

Trochę mi smutno,bo tonik african earth ma tylko 4 miechy ważności po otwarciu-jak dla mnie masakara,bo ja strasznie wolno zużywam kosmetyki.Będę musiała się nim chyba polewaćI o ile opakowania kosmetyków AE na stronie wyglądają fajnie to w rzeczywistości lipa totalnaAMB ma cudne,solidne opakowania a to to porażka-ale jeśli są to tak dobre kosmetyki jak wieść niesie to nie będę więcej narzekała na ich opakowania.

A gratis dostałam jakieś mydełko zielone w kształcie serca-ale nie wiem co toznaczy wiem,że to mydło,ale nie wiem jakie
To mydełko alep z olejem laurie - ja z reguły mam je w mydelniczce na umywalce do mycia rąk, ale jak gdzieś wyjeżdżam to zabieram właśnie takie mydełko ze sobą i używam do twarzy, ciała, higieny intymnej. ja strasznie je lubię - zawsze mam kilka w szafce, tak na wszelki wypadek
Cieszę się, ża paczka doszła wreszcie!
Faktycznie krótki termin ma tonik, kremy maja dłuższy

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Co do kostek, to na razie użyłam rozmarynowej i jest ok
Włosy ładne, błyszczą się (jak zwykle), jak na razie nie ma "spektakularnego" efektu, ale myślę, ze trzeba dać im po prostu czas na przyzwyczajenie. Zapach bardzo fajny
Sporo zabawy jest tylko ze spłukiwaniem, ale jakiś patent wymyślę
Bawisz się w plukanki octowe?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zobaczcie, co znalazlam w piwnicy!!!

To książka z biblioteczki mojej mamy wydana w 1987 roku, ale jest to czwarty naklad, wiec napisana dużo wczesniej
Są w niej przepisy na domowe maseczki, podzial na rodzaje cery i zauważylam duży nacisk autorki na mycie twarzy naturalnym, przetluszczonym mydlem, które nazywa mydlem wysokiej jakości. Jeśli ktoś sobie życzy, to moge porobić więcej fotek na już maseczek i tego co w spisie treści

Co do nakladania różu, to ja robię dokladnie tak jak jest opisane w tej ksiażce. Zaznaczam najbardziej wystajace partie twarzy, na zasadzie muśnięcia i potem delikatnego roztarcia, wszystko pędzlem. Czyli kości policzkowe, a także linia boczna twarzy na granicy twarzy i szyi oraz boczna strona czola, czy jak kto woli część skroniowa, ale nadal powyżej oczu. Mam twarz owalno-okrąglą. Osoby o ksztalcie twarzy trójkątnym powinny unikać różu na dolnych partiach twarzy, a podkreślać je powinny osoby o ksztalcie twarzy gruszkowym.

Anakazar, gratuluję zakupów. Jestem ciekawa AE
Fajne sa takie książki. I jaka aktualna nagle się zrobiła, nie?
No tak, kobiety w erze kamienia łupanego umiały uzywać różu, a ja nie potrafię

ps. Korah, lubię Cię strasznie i szanuję (wiesz przecież)...ale do klubu Różowych Ciap Cię nie przyjmiemy nawet jakbyś bardzo chciała - nie kwalifikujesz się!!

Dziewczyny, wieeelkie podziękowania za Wasze cenne i mądre porady co do pędzli - napewno z nich skorzystam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:45   #2148
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zobaczcie, co znalazlam w piwnicy!!!

To książka z biblioteczki mojej mamy wydana w 1987 roku, ale jest to czwarty naklad, wiec napisana dużo wczesniej
Są w niej przepisy na domowe maseczki, podzial na rodzaje cery i zauważylam duży nacisk autorki na mycie twarzy naturalnym, przetluszczonym mydlem, które nazywa mydlem wysokiej jakości. Jeśli ktoś sobie życzy, to moge porobić więcej fotek na już maseczek i tego co w spisie treści

Co do nakladania różu, to ja robię dokladnie tak jak jest opisane w tej ksiażce. Zaznaczam najbardziej wystajace partie twarzy, na zasadzie muśnięcia i potem delikatnego roztarcia, wszystko pędzlem. Czyli kości policzkowe, a także linia boczna twarzy na granicy twarzy i szyi oraz boczna strona czola, czy jak kto woli część skroniowa, ale nadal powyżej oczu. Mam twarz owalno-okrąglą. Osoby o ksztalcie twarzy trójkątnym powinny unikać różu na dolnych partiach twarzy, a podkreślać je powinny osoby o ksztalcie twarzy gruszkowym.

Anakazar, gratuluję zakupów. Jestem ciekawa AE
Korah jaki to jest kształt twarzy gruszkowy? Mi ojciec powtarzał że mam morde jak księżyc w pełni więc uwierzyłam że jest okrągła, ale tak właściwie to nie wiem jaka mam. Tez lubię musnąć policzki różem, choć ostatnio mi się nie zdarza bo jeszcze nie zakupiłam naturalnego.

Wkleisz coś o włoskach? Najbardziej interesują mnie cienkie, suche, kręcone, puszące się.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 10:57   #2149
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
.

Anakazar, gratuluję zakupów. Jestem ciekawa AE
Zdam relacje
A tego typu(starą) książke to sama mam gdzieś po mamie.Muszę wygrzebać.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Faktycznie krótki termin ma tonik, kremy maja dłuższy


A wiesz jaki termin mają kremy?

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah jaki to jest kształt twarzy gruszkowy? Mi ojciec powtarzał że mam morde jak księżyc w pełni więc uwierzyłam że jest okrągła, ale tak właściwie to nie wiem jaka mam. Tez lubię musnąć policzki różem, choć ostatnio mi się nie zdarza bo jeszcze nie zakupiłam naturalnego.

Wkleisz coś o włoskach? Najbardziej interesują mnie cienkie, suche, kręcone, puszące się.
padłam przy tym tekście

A próbowała któraś z was tej maseczki,bo fajnie się zapowiada-tak fajnie,że chyba muszę ją mieć
http://biolander.com/produkty/katego...hassoul-380gr/

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

anula dzięki za uświadomienie mnie jak to mydłoZrobię tak samo jak mi się spodoba-zapasik i w mydelniczki.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-06-09 o 10:59
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 11:14   #2150
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To ja tak lubiłam loreala profesjonalnego do włosów.Do tej pory stoją mi butle z szamponami i odżywkami w łazience,bo jakoś żal mi wyrzucić.Muszę siostrze oddać
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Aaaa... ja już nie chciałam pisac o tym lorealu, ale tez mam jeszcze po pół butelki 2 szamponów i jedną prawie cała maske.... i ampułki regerujące do włosów i ampułki z witaminą c....
Wiecie co Dziewczyny, nie zlinczujcie mnie, ale myślę, że te ampułki czy maski/ odżywki do włosów do co 3-4 mycie możecie sobie używać Odżywki i tak się nie nakłada na skórę głowy, więc ewentualne toksyczne składniki krzywdy nie zrobią (bo włos sam z siebie jest przecież martwy). A silikony stosowane raz-dwa razy w tygodniu też włosów nie zniszczą (szczególnie jeśli macie długie włosy podatne na mechaniczne uszkodzenia). Ja jestem liberalna jeśli chodzi o odżywki do włosów i silikonowe, które jeszcze mam to sobie wykańczam powoli. Szkoda wyrzucać! Ale to tylko moje zdanie
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
A w ogóle ja tu gadam, gadam, a nie wklejam... no to wkleję swoje początki

1. i 2. Lawendowo Trzy od lewej głównie do włosów, reszta do wszystkiego

3. Olejki eteryczne - wpadłam kiedyś w temat i jak widać szajba nie mija... do kąpieli, maseczek, na niespodzianki, a czasem nawet do kominka

4. Polowanie w ZSK - olej z nasion czarnej porzeczki, olej makadamia, kwas hialuronowy i spirulina (śmierdziel

5. Mazidłowo - hydrolaty z głogu i oczarowy, próbeczki: hydrolaty cytrynowy, z zielonej herbaty i olej jeżynowy, po lewej zestaw do własnej produkcji ukochanego olejku myjącego

6. Glinki - Multani Mitti, końcówka białej porcelanowej, maseczka z BU z Neem i zaplątane tutaj masło Shea

7. Olejowo - olejek myjący BU "drzewko różane" , w opakowaniu zastępczym tężejący właśnie olej kokosowy i olej rycynowy

8. Sklepowo - kremy do rąk Naturderm - rokitnik x2 (drugi schowany za pierwszym i oliwkowy, Alterra emulsja myjąca do twarzy z aloesem (nie sprawdziła się

Na zdjęciach nie ma pudru bambusowego ponieważ odsypka jest w opakowaniu po pudrze Clarins i mało naturalnie wygląda
Super zbiory Jak to mydełko Kleopatry z LF?
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja czekam, az więcej polskich producentów się ocknie i po kolei wprowadzą serie ekologiczne, np Ziaja, Bielenda, Joanna, Barwa itp A najbardziej czekam na Ziaję i chyba do nich napiszę e-mail, żeby się wzięli za to.
Czytałam kilka dni temu wywiad z panem Ziają właścicielem firmy Ziaja. I z tego, jaką on ma postawę wobec kosmetyków wnioskuję, że oni nigdy serii ekologicznej nie wprowadzą Ten pan uważa że wszystkie kosmetyki są takie same, a różnica ceny wynika tylko z droższego opakowania i reklamy.

Jak chcecie to poszukam tego wywiadu jeszcze raz i wkleję Wam linka.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

A jeszcze tak zapytam prywatnie: czy któraś z Was ma może bronzer Waikiki z Lily Lolo?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:34   #2151
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Korah jaki to jest kształt twarzy gruszkowy? Mi ojciec powtarzał że mam morde jak księżyc w pełni więc uwierzyłam że jest okrągła, ale tak właściwie to nie wiem jaka mam. Tez lubię musnąć policzki różem, choć ostatnio mi się nie zdarza bo jeszcze nie zakupiłam naturalnego.
Ksztalty twarzy Zdjecie 1.
1. Trójkatna
2. Owalna ( ponoć idealna i nie potrzebuje korygowania)
3. Gruszka
4. Prostokątna
5. Okrągla
6. Serce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020641.jpg (82,7 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020644.jpg (85,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020646.jpg (89,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020650.jpg (65,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020651.jpg (81,2 KB, 16 załadowań)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:42   #2152
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A wiesz jaki termin mają kremy?


padłam przy tym tekście

A próbowała któraś z was tej maseczki,bo fajnie się zapowiada-tak fajnie,że chyba muszę ją mieć
http://biolander.com/produkty/katego...hassoul-380gr/

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

anula dzięki za uświadomienie mnie jak to mydłoZrobię tak samo jak mi się spodoba-zapasik i w mydelniczki.
Krem, który miała koleżanka z pracy (ta co wysepiłam od niej próbkę) miał termin do końca tego roku. Kupowała go już jakiś czas temu, więc tak sobie wykombinowałam, że chyba około roku mają... Ale jak już beda dostępne to oczyswiście od razu o to zapytam
Glinki rhassoul nie mam, ale czaję się na nią juz chyba z 8 miesięcy (jeszcze miesiąc i donoszę ).
Po tych mydełkach prestiż cała łazienka pachnie i to dośc długo! Jeśłi podoba Ci się ich zapach (ja go uwielbiam) to masz w gratisie funkcję aromatyzującą

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wiecie co Dziewczyny, nie zlinczujcie mnie, ale myślę, że te ampułki czy maski/ odżywki do włosów do co 3-4 mycie możecie sobie używać Odżywki i tak się nie nakłada na skórę głowy, więc ewentualne toksyczne składniki krzywdy nie zrobią (bo włos sam z siebie jest przecież martwy). A silikony stosowane raz-dwa razy w tygodniu też włosów nie zniszczą (szczególnie jeśli macie długie włosy podatne na mechaniczne uszkodzenia). Ja jestem liberalna jeśli chodzi o odżywki do włosów i silikonowe, które jeszcze mam to sobie wykańczam powoli. Szkoda wyrzucać! Ale to tylko moje zdanie


---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

A jeszcze tak zapytam prywatnie: czy któraś z Was ma może bronzer Waikiki z Lily Lolo?
No ja własnie tak trzymam te ampułki, bo szkoda mi wyrzucić....
Jak nie powiesz nikomu to je zużyję....
z góry za rozgrzeszenie uzycia loreala

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Kotwilka bronzera tej firmy, o którą pytasz, niestety nie mam.
Bronzerów innych firm również nie posiadam.
W ogóle nigdy w życiu nie uzywałam bronzera......
Proszę Cię , tylko nie mów, że powinnam i że bronzery sa super, bo będa musiała następny klub zakładać.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:43   #2153
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Wkleisz coś o włoskach? Najbardziej interesują mnie cienkie, suche, kręcone, puszące się.

Co do wlosów cienkich, to jest wzmianka, że lubią krótkie uczesania i cieniowanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020654.jpg (92,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020655.jpg (117,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020658.jpg (91,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020659.jpg (80,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020662.jpg (80,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020663.jpg (96,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020665.jpg (103,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020668.jpg (112,3 KB, 11 załadowań)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:47   #2154
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ksztalty twarzy Zdjecie 1.
1. Trójkatna
2. Owalna ( ponoć idealna i nie potrzebuje korygowania)
3. Gruszka
4. Prostokątna
5. Okrągla
6. Serce
Matko!!!
Patrzę w lustro i nie jestem w stanie wpasować swojej w paszczy w którąś z tych formatek
Mam po prostu głupi ryj!

A na potrzeby używania różu uznam, ze mam twarz owalną, idealna , która nie potrzebuje korygowania, bo i tak nie potrafiłabym jej kształtu skorygować!!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:52   #2155
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Bawisz się w plukanki octowe?

Fajne sa takie książki. I jaka aktualna nagle się zrobiła, nie?
No tak, kobiety w erze kamienia łupanego umiały uzywać różu, a ja nie potrafię
Zabawiłam się, ale chciałabym popróbować kwasku cytrynowego - w sumie znalazłam informację, że woda może być z cytryną, wiec kwasek cytrynowy też by się pewnie sprawdził... a zapach o niebo lepszy

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Super zbiory Jak to mydełko Kleopatry z LF?
Faaajne Bardzo ładnie nawilża i wygładza, ale mi ogólnie kozie mleko bardzo dobrze na skórę robi, a w tym mydełku jest

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ksztalty twarzy Zdjecie 1.
1. Trójkatna
2. Owalna ( ponoć idealna i nie potrzebuje korygowania)
3. Gruszka
4. Prostokątna
5. Okrągla
6. Serce
Kurcze, mi wychodzi coś między 1 a 6
A róż, jak kazała pani makijażystka nakładam jak na 6 tylko tak bardziej skośnie. A jak chcę "odświeżyć" twarz to muśnięte lekko wystające części, czyli broda, nos i czoło. Na same kości policzkowe odrobina pudru rozświetlającego (mam taki z drobinkami) i voila!
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 11:57   #2156
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Matko!!!
Patrzę w lustro i nie jestem w stanie wpasować swojej w paszczy w którąś z tych formatek
Mam po prostu głupi ryj!

A na potrzeby używania różu uznam, ze mam twarz owalną, idealna , która nie potrzebuje korygowania, bo i tak nie potrafiłabym jej kształtu skorygować!!
Nie martw się mi też ciężko zmieścić się w normach z moją mordą. Myślę że jest raczej okragła, choć mam bardzo wysokie czoło, przez co lubię mieć grzywkę. Owalnej nie mam na pewno, bo brzydko mi w gładko zaczesanych do tyłu włosach. Pewna jestem tylko tego że twarz jest szeroka i ma wysokie czoło;-)

A różu nie używam do korygowania, tylko tak w celu odjęcia sobie lat i dodania świeżości
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 12:03   #2157
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Przepraszam ze tak partiami wrzucam informacje. Co do wlosów tlustych to jeszcze jest napisane, żeby je na kilka godzin przed umyciem posmarować startą czarną rzodkwią. Unikać należy w żywieniu ostrych przypraw, alkoholu, slodyczy i smażenia w tluszczu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 12:06   #2158
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do wlosów cienkich, to jest wzmianka, że lubią krótkie uczesania i cieniowanie.
Dzięki Korah! Wiem że cienkie włoski lubią krótkie fryzurki, tylko że moje się dodatkowo kręcą i puszą i jak miałam krótkie, to musiałam je suszyć i modelować. A teraz mam dłuższe, nie suszę, nie modeluję, nie prostuję, nie farbuję... i najczęściej noszę spiętę
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 12:08   #2159
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czytałam kilka dni temu wywiad z panem Ziają właścicielem firmy Ziaja. I z tego, jaką on ma postawę wobec kosmetyków wnioskuję, że oni nigdy serii ekologicznej nie wprowadzą Ten pan uważa że wszystkie kosmetyki są takie same, a różnica ceny wynika tylko z droższego opakowania i reklamy.

Jak chcecie to poszukam tego wywiadu jeszcze raz i wkleję Wam linka.

Bardzo prosze o link, jesli to nie duzy klopot. Nie no, mając taki biznes w kieszeni w ten sposób podchodzić do sprawy Przecież marka musi ewoluować, podążać za potrzebą konsumenta i przede wszystkim technologiami. Jeszcze trochę, a potrzeba przyciśnie producenta do muru
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 12:08   #2160
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Nie martw się mi też ciężko zmieścić się w normach z moją mordą. Myślę że jest raczej okragła, choć mam bardzo wysokie czoło, przez co lubię mieć grzywkę. Owalnej nie mam na pewno, bo brzydko mi w gładko zaczesanych do tyłu włosach. Pewna jestem tylko tego że twarz jest szeroka i ma wysokie czoło;-)

A różu nie używam do korygowania, tylko tak w celu odjęcia sobie lat i dodania świeżości
Dobrze, że nie tylko ja taka nienormowa
Linię włosów jak na tym rysunku z kształcem serca, środkowa część taka jakby z tej okrągłej, ale dolna z bardziej zarysowaną brodą i trochę bardziej kwadratową linią.....porażka!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.