Atrederm - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-23, 11:22   #5071
kas0709
Przyczajenie
 
Avatar kas0709
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Czytałam Twoje zmagania a Atre i oglądałam zdjęcia. Jestem pełna podziwu, że nie poddałaś się pomimo wysypów
Relacjonuj na bieżąco i zdjęcia zamieszczaj, trzymam kciuki.
Ja w tym sezonie Zorac i jak na razie jestem zadowolona, ale łuszczenie mniejsze... Ciekawe jakie efekty będą.
Dziękuję!! Wysyp jak na razie jest nikły. Trzymam kciuki za udaną kurację!

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinab1997 Pokaż wiadomość
Hej

Od 3 miesięcy używamy Atre, ale aktualnie mam doła... nadal mnie obsypuje, a ja nie mogę się powstrzymać i wyciskamy.. po prostu nie chce chodzić z takimi wypryskami. Nie wiem jak to okiełznać :/ masz może jakiś patent?
Hej jedynym rozwiązaniem jest powtrzymać chęć wyciskania. Ja też miałam straszny wysyp i dałam radę go opanować.. wysyp się skończy, a Ty będziesz mieć gładka buzie.. wiem z własnego doświadczenia.
kas0709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 12:00   #5072
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: Atrederm

hej coś mam ostatnio ochotę zrobić sobie znowu kuracje atre i mam do was pytanie mam w zapasie nowy nie otwarty atrederm ale jest on po terminie (05.2015) myślicie, że mogę go spokojnie stosować? W sumie leki mają dużo dłuższą datę niż ta podana na opakowaniu ale nie wiem trochę się obawiam? Tam w ogóle może coś się zepsuć jeżeli nie był otwierany?
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 19:19   #5073
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Może po prostu będzie trochę zwietrzały, czyli słabszy?
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 20:15   #5074
11misiu11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 303
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Ja dzisiaj kupiłam 0.05 zobaczymy czy mi pomoże
11misiu11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 22:16   #5075
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Sein Ulin Pokaż wiadomość
hej coś mam ostatnio ochotę zrobić sobie znowu kuracje atre i mam do was pytanie mam w zapasie nowy nie otwarty atrederm ale jest on po terminie (05.2015) myślicie, że mogę go spokojnie stosować? W sumie leki mają dużo dłuższą datę niż ta podana na opakowaniu ale nie wiem trochę się obawiam? Tam w ogóle może coś się zepsuć jeżeli nie był otwierany?
Na Twoim miejscu spróbowałabym na małym kawałku skóry, np. na ramieniu albo w innym niewidocznym miejscu, odczekała kilka dni i jeśli będzie w porządku, nałożyła na twarz.

Kończę 3-ci miesiąc z Atre. Czyli połowa zaplanowanej kuracji za mną.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 22:38   #5076
11misiu11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 303
Dot.: Atrederm

To normalne że 1 dzień po zastosowaniu Atredermu już łuszczy mi się skóra?
11misiu11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 19:45   #5077
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez 11misiu11 Pokaż wiadomość
To normalne że 1 dzień po zastosowaniu Atredermu już łuszczy mi się skóra?
Normalne Widocznie Twoja skóra jest bardziej wrażliwa i szybko reaguje.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 20:09   #5078
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Czy zorac 0.05% można stosować na twarz? w ulotce jest napisane, że nie można ... ?

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
blogerko ja z podobnych względów przeszłam na Zorac i jest stanowczo lepiej! Mogę stosować 2 razy w tyg... Ciężko mi niestety ocenić efekty bo to dopiero miesiąc.. Na pewno wysyp mam mniejszy niż po Atre... Z tym, że Zorac to inny retinoid niż Atre no i kosztuje o wiele więcej :/

jaki dokładnie masz ten zorac? bo kupiłam 0.05% i tam jest napisane w ulotce, że to jest na łuszczycę i na twarz stosować nie wolno.
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:29   #5079
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
Czy zorac 0.05% można stosować na twarz? w ulotce jest napisane, że nie można ... ?


jaki dokładnie masz ten zorac? bo kupiłam 0.05% i tam jest napisane w ulotce, że to jest na łuszczycę i na twarz stosować nie wolno.
Mam taki sam na 100%, u mnie jest ta sama informacja w ulotce Szukałam informacji na ten temat jakiś czas temu i podobno przepisy się zmieniły i kategoria produktu czy jakoś tak... Że teraz to jest leczniczy na łuszczycę a nie na trądzik... Ale w składzie podobno nic nie zmienili. Stosuję już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona! Na mnie działa lepiej niż Atre i mniejsze skutki uboczne są... Negatywnego wpływu nie zauważyłam, więc mam zamiar dalej stosować...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:35   #5080
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Mam taki sam na 100%, u mnie jest ta sama informacja w ulotce Szukałam informacji na ten temat jakiś czas temu i podobno przepisy się zmieniły i kategoria produktu czy jakoś tak... Że teraz to jest leczniczy na łuszczycę a nie na trądzik... Ale w składzie podobno nic nie zmienili. Stosuję już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona! Na mnie działa lepiej niż Atre i mniejsze skutki uboczne są... Negatywnego wpływu nie zauważyłam, więc mam zamiar dalej stosować...


dzieki wielkie
kojarzę Cię jeszcze z tamtego roku. Napisz mi prosze jak wygląda Twoja kuracja, jak zaczynałąś, jak często nakładałaś na pocz,atku i jak zwiększałaś dawki, co stosujesz do nawilżania, przemywania twarzy, wszytsko !
obcnie mam zrujnowaną cerę, atrederm działał super po wielu miesiącach, ale sama kuracja to była gehenna i w tym roku odpuściłam. Natoiast mam ten zorac w torebce i aż mnie świerzbi żeby nałożyć, nawet dzisiaj, ale poczekam do poniedziałku, bo nie wiem jaki nawilżacz sobie kupić.
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 04:47   #5081
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
dzieki wielkie
kojarzę Cię jeszcze z tamtego roku. Napisz mi prosze jak wygląda Twoja kuracja, jak zaczynałąś, jak często nakładałaś na pocz,atku i jak zwiększałaś dawki, co stosujesz do nawilżania, przemywania twarzy, wszytsko !
obcnie mam zrujnowaną cerę, atrederm działał super po wielu miesiącach, ale sama kuracja to była gehenna i w tym roku odpuściłam. Natoiast mam ten zorac w torebce i aż mnie świerzbi żeby nałożyć, nawet dzisiaj, ale poczekam do poniedziałku, bo nie wiem jaki nawilżacz sobie kupić.
Używam Zoracu ostrożnie- raz lub dwa razy w tygodniu (czasem np. tylko na czoło drugi raz) cienką warstwą, moim kremem jest Cetaphil MD, twarz myję Cetaphilem lub Fizjodermem Ziaji.... Czasem używam Cold Cream na bardziej przesuszone miejsca. Makijaż odstawiłam- tylko korektor i puder ryżowy. Filtrem smaruję się TYLKO w dni słoneczne.... Ograniczyłam się do minimum i czekam na efekty
__________________
fata viam invenient

Edytowane przez luffka
Czas edycji: 2015-11-27 o 14:49
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 17:22   #5082
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Używam Zoracu ostrożnie- raz lub dwa razy w tygodniu (czasem np. tylko na czoło drugi raz) cienką warstwą, moim kremem jest Cetaphil MD, twarz myję Cetaphilem lub Fizjodermem Ziaji.... Czasem używam Cold Cream na bardziej przesuszone miejsca. Makijaż odstawiłam- tylko korektor i puder ryżowy. Filtrem smaruję się TYLKO w dni słoneczne.... Ograniczyłam się do minimum i czekam na efekty

o, dzięki
a nakładasz jak atre 30 min po umyciu twarzy, na noc, a nawilżanie w dzień raz tylko czy wg potrzeby?
Jak długo już się smarujesz? Miałaś wysyp? Ile mniej wiecej tygodni zajmuje przyzwyczajenie się skóry do podrażnień.
(kurde, mam naprawdę złe wspomnienia po atre, i cykam się
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 17:40   #5083
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
o, dzięki
a nakładasz jak atre 30 min po umyciu twarzy, na noc, a nawilżanie w dzień raz tylko czy wg potrzeby?
Jak długo już się smarujesz? Miałaś wysyp? Ile mniej wiecej tygodni zajmuje przyzwyczajenie się skóry do podrażnień.
(kurde, mam naprawdę złe wspomnienia po atre, i cykam się
Czemu zle wspomnienia ?
Jadzis nalozylam juz na sama brode (pierwsyzy raz)chce zobaczyc jak mocno mnie podrazni. Zorientuje sie i nie bede miala buraka na calej twarzy .

Luffka dzieki raz jeszccze
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 18:23   #5084
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
Czemu zle wspomnienia ?
Jadzis nalozylam juz na sama brode (pierwsyzy raz)chce zobaczyc jak mocno mnie podrazni. Zorientuje sie i nie bede miala buraka na calej twarzy .

Luffka dzieki raz jeszccze
Mam zdjęcia na dysku, haloween już było, więc nie wrzucę
Miałam twarz pokrytą strupami, dosłownie, nie wyolbrzymian. Nie malowałam się, bo wyglądałabym śmiesznie. Przez tydzien po aplikacji wstydziłam się chodzić do ludzi, miałam za każdym raze okazję tłumaczyć, że to przez "kwasy", że ja normalnie tak nie wyglądam. Męczyłąm się tak ze 4 miesięcy, żeby nie było, pomogło na całe lato, ale w trakcie kuracji to był jeden wielki dramat. Pomijam komentarze rodziny "tylko zepsułaś sobie twarz, po co Ci to było"
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 19:07   #5085
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Atrederm-jakie ma działanie?

Blogerko ja się smaruję jakoś godzinę po umyciu twarzy... Używam 1,5 miesiąca, wysyp miałam na początku, ale nie był on jakiś intensywny... Na pewno mniejszy niż po atre... Ale mam mniej zanieczyszczoną cerę niż rok temu nawilżam raz dziennie, no chyba, że czuję ściągnięcie, to wtedy dosmarowuję. Jak nie spróbujesz to nie dowiesz się jak Twoja skóra zareaguje... Zorac jest delikatniejszy, ale też trzeba uważać. Pamiętaj o smarowaniu cienką warstwą.



CherryCat na zdrowie!
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 20:43   #5086
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
Mam zdjęcia na dysku, haloween już było, więc nie wrzucę
Miałam twarz pokrytą strupami, dosłownie, nie wyolbrzymian. Nie malowałam się, bo wyglądałabym śmiesznie. Przez tydzien po aplikacji wstydziłam się chodzić do ludzi, miałam za każdym raze okazję tłumaczyć, że to przez "kwasy", że ja normalnie tak nie wyglądam. Męczyłąm się tak ze 4 miesięcy, żeby nie było, pomogło na całe lato, ale w trakcie kuracji to był jeden wielki dramat. Pomijam komentarze rodziny "tylko zepsułaś sobie twarz, po co Ci to było"
O kurcze, ni to faktycznie nie fajnie, mam nadzieje ze u mnie nie bedzie takich problemow, tradzik jest u mnie dosc delikatny, chcialabym sie pozbyc kaszki na czole oraz brodzie + zaskirnikow z brody chociaz

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Blogerko ja się smaruję jakoś godzinę po umyciu twarzy... Używam 1,5 miesiąca, wysyp miałam na początku, ale nie był on jakiś intensywny... Na pewno mniejszy niż po atre... Ale mam mniej zanieczyszczoną cerę niż rok temu nawilżam raz dziennie, no chyba, że czuję ściągnięcie, to wtedy dosmarowuję. Jak nie spróbujesz to nie dowiesz się jak Twoja skóra zareaguje... Zorac jest delikatniejszy, ale też trzeba uważać. Pamiętaj o smarowaniu cienką warstwą.



CherryCat na zdrowie!
.
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-27, 20:50   #5087
Justink
Raczkowanie
 
Avatar Justink
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Atrederm

Byłam dziś u mojej pani dermatolog, dostałam receptę na atrederm 0,05% (po 3 msc stosowania słabszej wersji) i trochę obawiałam się, że będę miała problem z dostaniem go, ale bez problemu w pierwszej aptece był Teraz podzielę sobie go na mniejsze porcję ,do lodówki i myślę że na 3 msc powinien mi starczyć
Do atredermu dostałam też epiduo żel... Hmm dziwne połączenie, pogrzebałam w necie i nie znalazłam informacji że ktoś tak łączył... Ale no cóż, ufam pani dermatolog Do tego znów jakieś dziwne tabletki, które z trądzikiem mają mało wspólnego I do przodu, oby grudzień był dużo lepszy niż listopad, wierzę w to
Justink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 18:10   #5088
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Justink Pokaż wiadomość
Byłam dziś u mojej pani dermatolog, dostałam receptę na atrederm 0,05% (po 3 msc stosowania słabszej wersji) i trochę obawiałam się, że będę miała problem z dostaniem go, ale bez problemu w pierwszej aptece był Teraz podzielę sobie go na mniejsze porcję ,do lodówki i myślę że na 3 msc powinien mi starczyć
Do atredermu dostałam też epiduo żel... Hmm dziwne połączenie, pogrzebałam w necie i nie znalazłam informacji że ktoś tak łączył... Ale no cóż, ufam pani dermatolog Do tego znów jakieś dziwne tabletki, które z trądzikiem mają mało wspólnego I do przodu, oby grudzień był dużo lepszy niż listopad, wierzę w to

moja siostra dostałą takie combo od dermatolog, chodziło po prostu o to, że w dni kiedy nie używa atre używa epiduo, bo ten podrażnia mniej a działanie ma chyba podobne, tylko że słabsze. Natomiast koleżanka przerzuciła się z atre na epi i chwaliła. Tylko, że epiduo to typowo na trądzik i zmiany a atre także antystarzeniowo i na przebarwienia, prawda?

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Blogerko ja się smaruję jakoś godzinę po umyciu twarzy... Używam 1,5 miesiąca, wysyp miałam na początku, ale nie był on jakiś intensywny... Na pewno mniejszy niż po atre... Ale mam mniej zanieczyszczoną cerę niż rok temu nawilżam raz dziennie, no chyba, że czuję ściągnięcie, to wtedy dosmarowuję. Jak nie spróbujesz to nie dowiesz się jak Twoja skóra zareaguje... Zorac jest delikatniejszy, ale też trzeba uważać. Pamiętaj o smarowaniu cienką warstwą.



CherryCat na zdrowie!

Raz kozie śmierć, wczoraj nałożyłam na noc. Jeszcze nic się nie dzieje, tylko lekkie ciepło czuję na twarzy, ale to dopiero od godziny, zobaczymy jak ta moja skóra zareaguje na ten zorac. Oby dało rade, bo to cholertsow strasznie drogie i taka mała pojemność
Atre natomiast męczę plecy bo tych nie pokazuję, więc przeżyję podrażnienia za to swędzi jak cholewa przez całą dobę po nałożeniu. Ale to dopiero moje dwa tygodnie więc może jakoś się skóra przyzwyczai.

Ps. do tych co pisały o brakach w atre pytałąm w super pharm i podobno mają na stanie dość sporo i nic nie słyszeli o wstrzymaniu produkcji? ... dziwne
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 12:17   #5089
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, wybaczcie OT, ale czy orientujecie się, czy gdzieś dostanę Atrederm bez recepty? Już od 4 miesięcy nie mogę dostać się do dermatologa, a buteleczka z płynem już dawno mi się skończyła
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 13:16   #5090
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wybaczcie OT, ale czy orientujecie się, czy gdzieś dostanę Atrederm bez recepty? Już od 4 miesięcy nie mogę dostać się do dermatologa, a buteleczka z płynem już dawno mi się skończyła
Ja mam wizyte na luty to prawda ze w ciagu 14 dnu mam doniesc skierowanie ? Nie po drodze jest mi ta przychodnia i chcialam na wizyte a Pani przez tel mi powiedziala ze tak w calej polsce teraz jest..
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 06:51   #5091
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

luffka -
Dzięki wielkie za doradzenie zoraca. Jestem po dwóch pierwszych aplikacjach w ciągu jednego tygodnia i nie zrobił mi "akuku" a wylinka jakaś tam się pojawia. Atre zupełnie inaczej na mnie działał.

Tak z ciekawości, wiesz może (albo któraś z dziewczyn śledzących wątek), z czego wynika fakt, że ten zorac działa słabiej niż atre?
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 07:49   #5092
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
luffka -
Dzięki wielkie za doradzenie zoraca. Jestem po dwóch pierwszych aplikacjach w ciągu jednego tygodnia i nie zrobił mi "akuku" a wylinka jakaś tam się pojawia. Atre zupełnie inaczej na mnie działał.

Tak z ciekawości, wiesz może (albo któraś z dziewczyn śledzących wątek), z czego wynika fakt, że ten zorac działa słabiej niż atre?
Czy nie jest to kwestia podłoża leku?
Atre jest na alkoholu a on zwiększa bardzo penetracje leku dlatego tak silnie działa. Atre może mieć mniejsze stężenie retinoidy od innego leku z tą samą substancją ale na podłożu kremowym i mimo to działać silniej.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 10:15   #5093
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Atrederm

Cześć dziewczyny, pozwole sobie włączyć się do dyskusji...
Stosuje Zorac juz od prawie dwóch lat z przerwa marzec- wrzesień. Zastanawia mnie moja reakcja na Zorac, pomimo stosowania prawie 3 mc ja nadal nie mogę nałożyc go częściej jak 1x w tyg, jesli chce to zrobić 2 x w tyg, tak mnie piecze, że nie mogę spać, nawet posmarowanie kremem nie pomaga. I tutaj pytanie, czy bardzo osłabia sie działanie jeśli nakładam krem nawilżający na Zorac?
Ogólnie po takiej kuracji Zoraciem, czoło mam pieknie wyczyszcone, sotsuje też i w ramach prewencji i przeciwtrądzikowo, bo trądzik zaczął mnie też atakowac po bokach twarzy i tam tez aplikuje. Nigdy nie iałam atre, ale wyczytałam że dla naczynkowców to nie najlepszy produkt, a ja mam taką skórę.
dodatkowo chce zapytać co myslicie o połąceniu acne derm rano a Zorac 1 x w tyg? lub jesli się jakims cudem uda to 2x w tyg.?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 10:39   #5094
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pozwole sobie włączyć się do dyskusji...
Stosuje Zorac juz od prawie dwóch lat z przerwa marzec- wrzesień. Zastanawia mnie moja reakcja na Zorac, pomimo stosowania prawie 3 mc ja nadal nie mogę nałożyc go częściej jak 1x w tyg, jesli chce to zrobić 2 x w tyg, tak mnie piecze, że nie mogę spać, nawet posmarowanie kremem nie pomaga. I tutaj pytanie, czy bardzo osłabia sie działanie jeśli nakładam krem nawilżający na Zorac?
Ogólnie po takiej kuracji Zoraciem, czoło mam pieknie wyczyszcone, sotsuje też i w ramach prewencji i przeciwtrądzikowo, bo trądzik zaczął mnie też atakowac po bokach twarzy i tam tez aplikuje. Nigdy nie iałam atre, ale wyczytałam że dla naczynkowców to nie najlepszy produkt, a ja mam taką skórę.
dodatkowo chce zapytać co myslicie o połąceniu acne derm rano a Zorac 1 x w tyg? lub jesli się jakims cudem uda to 2x w tyg.?
Ja bym nie ryzykowała z acnedermem jesli zorac cie podrażnia. Również jestem naczynkowcem i kiedyś próbowałam stosować acnedermem, zawsze miałam buraka. Połączenie kwas i retinoid przy takiej skórze to nie jest dobry pomysł.
Ja używam locacid i sobie chwalę. Używam co dwa dni, czasem co trzy a w przerwach porządny krem nawilżający i jest ok.

Edytowane przez Iwona75
Czas edycji: 2015-12-03 o 16:45
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 13:35   #5095
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pozwole sobie włączyć się do dyskusji...
Stosuje Zorac juz od prawie dwóch lat z przerwa marzec- wrzesień. Zastanawia mnie moja reakcja na Zorac, pomimo stosowania prawie 3 mc ja nadal nie mogę nałożyc go częściej jak 1x w tyg, jesli chce to zrobić 2 x w tyg, tak mnie piecze, że nie mogę spać, nawet posmarowanie kremem nie pomaga. I tutaj pytanie, czy bardzo osłabia sie działanie jeśli nakładam krem nawilżający na Zorac?
Ogólnie po takiej kuracji Zoraciem, czoło mam pieknie wyczyszcone, sotsuje też i w ramach prewencji i przeciwtrądzikowo, bo trądzik zaczął mnie też atakowac po bokach twarzy i tam tez aplikuje. Nigdy nie iałam atre, ale wyczytałam że dla naczynkowców to nie najlepszy produkt, a ja mam taką skórę.
dodatkowo chce zapytać co myslicie o połąceniu acne derm rano a Zorac 1 x w tyg? lub jesli się jakims cudem uda to 2x w tyg.?
Kwas azelainowy i retinoid to niezbyt dobre połaczenie.U mnie sie nie sprawdzało .Z zoraciem dobrze u mnie wspolgral migdal i salicyl.
Mozesz stosowac krem nawilzajacy pod zorac,ja tak bardzo czesto robie.O ironio,moja skora wtedy,choc slabiej sie luszczy,wyglada duzo lepiej,a niespodzianki duzo duzo rzadziej sie pokazuja.Gdy przesadze i smaruje czesciej zorac,wtedy tez cera mi sie pogarsza,podejrzewam,ze stan zapalny jest zbyt duzo i to za wiele dla mojej wymeczonej cery
Obecnie schodze z 0.1 znow na 0.05.Jednak ten pierwszy to za wiele dla mojej skory.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 16:44   #5096
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
luffka -
Dzięki wielkie za doradzenie zoraca. Jestem po dwóch pierwszych aplikacjach w ciągu jednego tygodnia i nie zrobił mi "akuku" a wylinka jakaś tam się pojawia. Atre zupełnie inaczej na mnie działał.

Tak z ciekawości, wiesz może (albo któraś z dziewczyn śledzących wątek), z czego wynika fakt, że ten zorac działa słabiej niż atre?
Mi w trzecim tygodniu trochę zaczerwienił policzki, więc nie szalej Ale cieszę się, że na razie jesteś zadowolona
Ja mam aktualnie bardzo ładną cerę, wszystko goi się momentalnie i najważniejsze: NIE BŁYSZCZĘ SIĘ! Wystarczy odrobina pudru ryżowego i mam spokój na cały dzień...
Pamiętaj, że Zorac to inny rodzaj retinoidu... I tak jak Iwona pisała- inne podłoże...
Ja czekam aż mi ruszy zaskórniki otwarte, bo z tym się głównie zmagam
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 19:42   #5097
szonzelize
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Atrederm

Czym nawilżacie twarz? Nie mogę jakoś dojść do ładu z nawilżaniem. Czy np. stosowanie olejów z ecospa jest wystarczajace?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Mi w trzecim tygodniu trochę zaczerwienił policzki, więc nie szalej Ale cieszę się, że na razie jesteś zadowolona
Ja mam aktualnie bardzo ładną cerę, wszystko goi się momentalnie i najważniejsze: NIE BŁYSZCZĘ SIĘ! Wystarczy odrobina pudru ryżowego i mam spokój na cały dzień...
Pamiętaj, że Zorac to inny rodzaj retinoidu... I tak jak Iwona pisała- inne podłoże...
Ja czekam aż mi ruszy zaskórniki otwarte, bo z tym się głównie zmagam
Czy Zorac będzie odpowiedni na wągry? Czy bardziej Atrederm? Bo obecnie szukam czegoś jeszcze na rozszerzone pory.
szonzelize jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 20:00   #5098
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez szonzelize Pokaż wiadomość



Czy Zorac będzie odpowiedni na wągry? Czy bardziej Atrederm? Bo obecnie szukam czegoś jeszcze na rozszerzone pory.
Sama szukam odpowiedzi na to pytanie...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 20:13   #5099
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy nie jest to kwestia podłoża leku?
Atre jest na alkoholu a on zwiększa bardzo penetracje leku dlatego tak silnie działa. Atre może mieć mniejsze stężenie retinoidy od innego leku z tą samą substancją ale na podłożu kremowym i mimo to działać silniej.
Właśnie ja się zastanawiam czy ta ilość alkoholu w składzie tak bardzo mnie nie podrażniała. U mnie to były strupy, wylinkę miałam może ze 4 razy w ciągu 5 miesięcy, i to tylko na brodzie i wokół nosa za to podrażnienia aż do strupów po każdej prawie aplikacji.
Natomiast po zoracu działanie jest "książkowe" lekko napięta skóra, minimalne zaczerwienienie a potem wylinka.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pozwole sobie włączyć się do dyskusji...
Stosuje Zorac juz od prawie dwóch lat z przerwa marzec- wrzesień. Zastanawia mnie moja reakcja na Zorac, pomimo stosowania prawie 3 mc ja nadal nie mogę nałożyc go częściej jak 1x w tyg, jesli chce to zrobić 2 x w tyg, tak mnie piecze, że nie mogę spać, nawet posmarowanie kremem nie pomaga. I tutaj pytanie, czy bardzo osłabia sie działanie jeśli nakładam krem nawilżający na Zorac?
Ogólnie po takiej kuracji Zoraciem, czoło mam pieknie wyczyszcone, sotsuje też i w ramach prewencji i przeciwtrądzikowo, bo trądzik zaczął mnie też atakowac po bokach twarzy i tam tez aplikuje. Nigdy nie iałam atre, ale wyczytałam że dla naczynkowców to nie najlepszy produkt, a ja mam taką skórę.
dodatkowo chce zapytać co myslicie o połąceniu acne derm rano a Zorac 1 x w tyg? lub jesli się jakims cudem uda to 2x w tyg.?
Rozumie, ze dopiero w tym roku Twoja skóa się urważliliwała na Zorac?
Powiem Ci że ja tak miałam w drugim roku stosowania atredermu, raz jak nałożyłam to tak mnie zaczęło piec, że aż czułam ból całej twarzy, leżałam na podłodze w łaziance i czekałam keidy minie, nasmarowałam się grubo bepanthenem a to jeszcze bardziej bolało.
Dlatego zmieniłam atrederm na zorac, nałożyłam dwa razyw ciągu tygodnia, gdzie atrederm nakładałam raz na 1.5 tygodnia.
Może powinnaś pomyśleć o zmianie na inny "retinoid" ja tak się męczyłam jak Ty to opisujesz 4 miesiace czy w zesżłym roku, ciągle myślałąm, że coś zle robię, że mam złą pielegnację, że skóra się przyzwyczai, nic takiego się nie stało. Dlatego w tym roku próbuję zoracu a atre tylko na plecy. Może i ty powinnaś właśnie poszukać jakiegoś zamiennika.

Ps. na forum biochemiaurodu jest napisane, że niektóre osoby nie tolerują retinoidów i wtedy właśnie możesz nakładać ten Twój zorac albo na skórę nasmarowaną już kremem, albo powiedzmy godzinępo aplikacji nakładać krem.
U mnie przy atre pozniej wypracowalam taki system, że nakłądałam atre po godzinie od mycika twarzy a po 4 godzinach delikatnie zmywałąm i obficie smarowałam kremem.
Owszem., moze działanie jest słabsze, ale jak nie mozesz spac i wyjesz z bolu i masz ochotę rozdrapac całą twarz to długo tak nie pociągniesz, ja się starałąm i nie dałam rady.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Mi w trzecim tygodniu trochę zaczerwienił policzki, więc nie szalej Ale cieszę się, że na razie jesteś zadowolona
Ja mam aktualnie bardzo ładną cerę, wszystko goi się momentalnie i najważniejsze: NIE BŁYSZCZĘ SIĘ! Wystarczy odrobina pudru ryżowego i mam spokój na cały dzień...
Pamiętaj, że Zorac to inny rodzaj retinoidu... I tak jak Iwona pisała- inne podłoże...
Ja czekam aż mi ruszy zaskórniki otwarte, bo z tym się głównie zmagam

ja wiem, wiem, nie boję się podrażnien.
po prostu stosuję atre na plecy i to tylko raz na tydzuen i po kazdej aplikacji mam masakrę przez kilka dni, plecy ogien, swędzi tak, żeby nic bym nie robiła tylko się drapałą, podrażnienia. Po prostu widzę, że ten zorac działa inaczej, dlatego mam nadzieję, że może chodzi o to podłoże, które jest inne i moja skóra to lepiej przyjmie. Poza tym już po pierwszej aplikacji byla leciutka wylinka, po atre to wyglądało zupelnie inaczej.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez szonzelize Pokaż wiadomość
Czym nawilżacie twarz? Nie mogę jakoś dojść do ładu z nawilżaniem. Czy np. stosowanie olejów z ecospa jest wystarczajace?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------



Czy Zorac będzie odpowiedni na wągry? Czy bardziej Atrederm? Bo obecnie szukam czegoś jeszcze na rozszerzone pory.
O rozszerzonych porach dużo czytałam,, bo są moją zmorą i to jest podobno bardzo ciężki temat i nie ma co się łudzić .. Jak masz predyspozycje, to już tego się nie pozbędziesz.
mi się wydaje po tym co czytałąm, że tu potrzeba naprawdę porządnego łuszczenia i ja bym obstawiała, że jednakl atrederm 0,05 sobie z tym lepiej poradzi niż zorac.
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 22:34   #5100
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, pozwole sobie włączyć się do dyskusji...
Stosuje Zorac juz od prawie dwóch lat z przerwa marzec- wrzesień. Zastanawia mnie moja reakcja na Zorac, pomimo stosowania prawie 3 mc ja nadal nie mogę nałożyc go częściej jak 1x w tyg, jesli chce to zrobić 2 x w tyg, tak mnie piecze, że nie mogę spać, nawet posmarowanie kremem nie pomaga. I tutaj pytanie, czy bardzo osłabia sie działanie jeśli nakładam krem nawilżający na Zorac?
Ogólnie po takiej kuracji Zoraciem, czoło mam pieknie wyczyszcone, sotsuje też i w ramach prewencji i przeciwtrądzikowo, bo trądzik zaczął mnie też atakowac po bokach twarzy i tam tez aplikuje. Nigdy nie iałam atre, ale wyczytałam że dla naczynkowców to nie najlepszy produkt, a ja mam taką skórę.
dodatkowo chce zapytać co myslicie o połąceniu acne derm rano a Zorac 1 x w tyg? lub jesli się jakims cudem uda to 2x w tyg.?
piecze cie ponałożeniu ? czy jest to raczej swędzenie?

Cytat:
Napisane przez szonzelize Pokaż wiadomość
Czym nawilżacie twarz? Nie mogę jakoś dojść do ładu z nawilżaniem. Czy np. stosowanie olejów z ecospa jest wystarczajace?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------



Czy Zorac będzie odpowiedni na wągry? Czy bardziej Atrederm? Bo obecnie szukam czegoś jeszcze na rozszerzone pory.
Zorac u mnie sie bardziej sprawdził na wągry
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.