Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 19:34   #2971
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Przepraszam, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, czy przy stosowaniu juvitu C trzeba stosować filtry? Nawet jeśli posmaruje się na noc? Proszę o odpowiedź I czy ktoś stąd go stosował? Jak efekty?
Tak, trzeba stosować, to czy stosujesz w dzień czy na noc, to nie ma znaczenia, bo wit. C działa cały czas, wnika w skóre i uwrażliwia na słońce. Juvit, ma gliceryne więc może tłustą cere zapchać. Efekty są takie, że rozjaśnia, energizuje, witaminizuje
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 20:54   #2972
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Tak, trzeba stosować, to czy stosujesz w dzień czy na noc, to nie ma znaczenia, bo wit. C działa cały czas, wnika w skóre i uwrażliwia na słońce. Juvit, ma gliceryne więc może tłustą cere zapchać. Efekty są takie, że rozjaśnia, energizuje, witaminizuje
mnie się wydaje że wit C sama w sobie jest filtrem ochronnym
" Serum polecane jest jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako Serum pod kremy z filtrami." -odnośnie serum flavo-c z BU
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:12   #2973
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Tak, trzeba stosować, to czy stosujesz w dzień czy na noc, to nie ma znaczenia, bo wit. C działa cały czas, wnika w skóre i uwrażliwia na słońce. Juvit, ma gliceryne więc może tłustą cere zapchać. Efekty są takie, że rozjaśnia, energizuje, witaminizuje
No więc dobrze, że kupiłam Juvit, bo ja mam właśnie bardzo suchą skórę, więc może nawet nawilży mi ją troche. Ale nie wiem czy nei zapcha, muszę sprawdzić Tylko teraz tak, skoro jest bardzo tłusty to jak mam stosować filtry? Kiedy się smarować? To jest wykonalne?


Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
mnie się wydaje że wit C sama w sobie jest filtrem ochronnym
" Serum polecane jest jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako Serum pod kremy z filtrami." -odnośnie serum flavo-c z BU
He to teraz to już sama nie wiem ;/ A to flavo-c z BU to ma podobny skład do Juvitu, może ma jakiś składnik chroniący przed promieniowaniem, czy nie? To co w końcu mam zrobić? Bo chciałabym zacząć stosować, w ogóle zobaczyć jak moja skóra będzie na niego reagowała, a nie wiem czy mogę sam, czy nie....
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:38   #2974
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wg mnie nie musisz bo wit C chroni a nie uwrażliwia
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:45   #2975
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wit. C nie jest naturalnym filtrem. Nie chroni. O Juvicie była mowa w wątku Patenty na bycie naj (1cz.): http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115587
Warto sprawdzić w wyszukiwarce, no i w inynch wątkach też sporo o nim jest.
Juvit najlepiej stosować na noc, a na dzień filtr. ; )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 16:48   #2976
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ulina2000 Pokaż wiadomość
Witajcie. Będę wdzięczna za podpowiedź w czym tkwić może mój błąd w pielegnacji. Czytam od kilku tygodniu już forum biochemiczne i wprowadziłam zmiany w pielegnacji. Na razie efekt jest taki, że faktycznie skóra na twarzy zrobiła mi sie gładka w dotyku jak aksamit (wcześniej czułam pod palcami raczej skóre gada). Ale za to twarz mnie strasznie szczypie i stała się wrażliwa praktycznie na każdy nakładany kosmetyk. Czym to załagodzić?

CERA mieszana, raczej ze skłonnością do przesuszonej, ale z rozszerzonymi porami i zaskórniaczkami oraz małymi niespodziankami od czasu do czasu. Szybko czerwieniąca się. Jasna, piegowata, 34 - letnia.

PIELĘGNACJA RANO
Bez mycia - Hydrolat geraniowy
Potem - Krem intensywnie nawilżający noblesse Dermika
Przed wyjściem - LRP Athelios +50 - Creme Foundante
Puder bambusowy (jedwab+owies)

PIELĘGNACJA WIECZOREM
Mycie - Olejek myjący - bezzapachowy - BU
Po myciu - Hydrolat geraniowy
Na koniec - krem Dermiki Retinol Inteligentny, czasem pomieszany z żelem hialuronowym z alantoiną i pantenolem 5%

2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny DERMIKA Meritum
Myślę że po prostu masz bardzo odwodnioną skórę i stąd to szczypanie. Musisz poczekać aż te nawilżacze zadziałają, albo wprowadzić coś jeszcze mocniejszego. Bo błędów w pielęgnacji ja tu nie widzę.. Kilka tygodni to krótko jak na efekty pielęgnacji, musisz poczekać minimum miesiąc a może i dłużej.

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam cały arsenał, ale potrzebuje rady co z czym łączyć

czy moge używać:
rano:
-hydrolat oczarowy, na to humektan (mozna pomieszać z żelem h. z BU?)
- filtr bioderma 40
- podkład EDM i puder bambusowy z BU


Po przyjściu do domu zmywam wszystko olejkiem pomarańczowym, przecieram hydrolatem oczarowym.

2 razy w tygodniu używam toniku z kwasami aha/bha 10% z BU,
mam też acne derm i diacneal, ale nie wiem czy mogę używac teraz kiedy dodałam do pielęgnacji tonik z kwasami?

do nawilzania w noce bez kwasów mam dermedic hydrain2. nadal szukam dobrego nawilżacza.

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki bo nakupowałam tych specyfików i chciałabym je dobrze wykorzystać


EDIT: nie napisałam jaką mam cere
Trądzikową, roszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia :/
już okres dojrzewania mam za sobą, także nie jest tak źle generalnie cera problemowa :/
Ja bym nie używała naraz 2 kremów nawilżających, najpierw radzę zużyć jeden a potem wziąć się za drugi. Kwas też raczej używaj jeden, ew. na zmianę z retinoidem. Minimalizm jest jak najbardziej wskazany przy cerze problemowej. Po za tym ok
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 17:23   #2977
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Witam! Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc doświadczonych biochemicznie wizażanek w doborze mojej pielęgnacji Jestem raczej z tych zielonych.

Mam 33 lat, cerę suchą, często odwadniającą się, bez pryszczy i większych zaskórników, za to z pierwszymi zmarszczkami i kilkoma przebarwieniami, którym wypowiedziałam walkę. Problemem są też częste przesusze, na które nie znalazłam jeszcze dobrego sposobu. Od dwóch lat traktowałam swoją cerę na noc Dirosealem, Ysthealem, na zmianę z serum 3 Rose z BU lub olejami z kwasem hialuronowym. Na dzień Flavo-C z BU i Avene 50+. Nie jestem do końca zadowolona ani z antyprzebarwieniowego i antyzmarszczkowego działania, ani z nawilżenia (ostatnio cera zrobiła mi się wyjątkowo sucha). Na pierwsze zdobyłam więc Zorac, a na drugie emulsję przeciwzmarszczkową Ava Mustela, postanowiłam też dawać pod filtr odrobinę oleju. Została mi też jeszcze tubk Ystheala. No i nie wiem jak to teraz stosować. Co o tym sądzicie?
Dzień:
Serum Flavo-C + kropla oleju, na to filtr 50+
Noc:
1-2 w tygodniu Zorac, 2-3 razy Ystheal, pozostałe noce Ava Mustela albo olej

No właśnie ile razy w tygodniu Zorac i Ystheal? Czy, w związku z przesuszami, kłaść jeszcze na Zorac jakiś nawilżacz? A może używać tylko Zorac do wiosny, a potem jak już będzie za dużo słońca, przerzucić się na Ystheal?

Przepraszam za ten natłok pytań. Nie mam żadnego doświadczenia z aptecznymi retinoidami. Najbardziej boję się suchości i zrobienia krzywdy delikatnej skórze wokół oczu (na retinaldehyd reaguje bardzo dobrze, ale Zoraca się boję). Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.
Podnoszę moje pytanie i prośbę z poprzedniej strony. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Póki co Zorac leży i czeka aż zmądrzeję
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 17:54   #2978
nalewka-an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam

Uzywam toiku z BU BB Bha/aha 10%, zaczynam delikatnie się złuszczać, zastanawiam się czy nie pomóc cerze peelingiem, czy mogę użyć peelingu mechanicznego czy raczej ograniczyć się do enzymatycznego??
Nie chcę zrobić sobie krzywdy
__________________
.
nalewka-an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:22   #2979
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

Ja bym nie używała naraz 2 kremów nawilżających, najpierw radzę zużyć jeden a potem wziąć się za drugi. Kwas też raczej używaj jeden, ew. na zmianę z retinoidem. Minimalizm jest jak najbardziej wskazany przy cerze problemowej. Po za tym ok
Dziękuję za odpowiedź! Dermedic już oddałam mamie
Jeden kwas czyli odstawić diacneal i używać acne dermu i toniku z BU?


Odstawiłam pomarańczowy olejek myjący z BU bo zdaje się że mnie zapchał :/ Kupiłam żel myjący avene.

Muszę jeszcze zainwestować w micel biodermy.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:29   #2980
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nalewka-an Pokaż wiadomość
Witam

Uzywam toiku z BU BB Bha/aha 10%, zaczynam delikatnie się złuszczać, zastanawiam się czy nie pomóc cerze peelingiem, czy mogę użyć peelingu mechanicznego czy raczej ograniczyć się do enzymatycznego??
Nie chcę zrobić sobie krzywdy
Ja bym się ograniczyła do enzymatycznego, chociaż nie uważam to za ograniczenie . Złuszcza tak samo tylko w delikatniejszy sposób. Wiesz że przy zmianach trądzikowych nie wolno używać peelingu mechanicznego?

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Dermedic już oddałam mamie
Jeden kwas czyli odstawić diacneal i używać acne dermu i toniku z BU?


Odstawiłam pomarańczowy olejek myjący z BU bo zdaje się że mnie zapchał :/ Kupiłam żel myjący avene.

Muszę jeszcze zainwestować w micel biodermy.
Raczej diacneal (lekki retinoid) i tonik (lekki kwas). Acne derm to też kwas, czyli miałabyś 2 kwasy

Olejek z BU Cię nie zapchał, raczej bym winiła Humektan bo wiele dziewczyn zapycha.
To Cleanance już prędzej Cię zapcha niż olejek, dla mnie to paskudztwo nie warte swojej ceny.
Bioderma to taka droga woda
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:38   #2981
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lalaith dziękuję serdecznie !
Byc może faktycznie to humektan muszę poszukać innego nawilżacza, cholera znowu! :/
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 22:50   #2982
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nalewka-an Pokaż wiadomość
Witam

Uzywam toiku z BU BB Bha/aha 10%, zaczynam delikatnie się złuszczać, zastanawiam się czy nie pomóc cerze peelingiem, czy mogę użyć peelingu mechanicznego czy raczej ograniczyć się do enzymatycznego??
Nie chcę zrobić sobie krzywdy
stosuję ten sam tonik i ścieram sie mikrodermobrazją z loreal
tragedii nie mam, wręcz przeciwnie pozwala mi to usunąć sterczące skórki
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 17:06   #2983
nalewka-an
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 16
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny dzięki za odpowiedź, wykończę swój mechaniczny by nie gromadzić kosmetyków, a potem zakupię enzymatyczny
__________________
.
nalewka-an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 23:35   #2984
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny mam pytanie takie z innej beczki ale w sumie nie wiem gdzie zapytac. CO moze stac sie skorze twarzy jesli przy kuracji dirosealem nie bede uzywac filtrow wiecej niz 50? Chodzi yu oczywiscie w czasie zimy Pozdrawiammm
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 23:49   #2985
judytkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć, chciałabym się poradzić trichę bardziej "oswojonych" z kwasami. Otóż od paru tygodni stosuję na noc Glyco-A. Oczywiśćie na dzień filtr 50+ itd. Od około 2 tygodni mam tak straszną skorupę na twarzy, nie mogę jej noiczym nawilżyć, skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona i codziennie przy porannym myciu twarzy schodzą kolejne jej warstwy. Chciałabym się tylko dowiedzieć czy taka reakcja jest normalna, jak długo tak mocne łuszczenie jeszcze potrwa i co ewentualnie można stosować aby ową "skorupę" nawilżyć.
Będę naprawdę bardzo wdzięczna za odpowiedź lub odesłanie do odpowiedniego wątku, gdyż już sobie rady nie daję z tym wszystkim....Linieję...
judytkap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 22:00   #2986
mariusz_a380
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

Witam. Zamierzam uzywac toniku 2% kwas salicylowy+8% kwas mlekowy (przepis z mazidel). Do dzis pielegnacja mojej zanieczyszczonej i czerwonej twarzy wygladala tak:

*rano i wieczorem mycie olejkiem myjącym
*wieczorem żel hialuronowy 2% (wielko- i maloczasteczkowy) z alantoina i panthenolem

Wiem, ze zel hialuronowy nalezy aplikowac tylko na wilgotna skore, dlatego tonik chcialbym uzywac codziennie rano (kiedy nie stosuje HA). Czy jest to dobre rozwiazanie, czy lepiej wieczorem po umyciu twarzy go uzyc i nastepnie po odczekaniu spryskac delikatnie twarz woda i na to zel hialuronowy zeby nawilzyc. Boje sie tylko, ze te dwa preparaty beda sie wtedy ze soba 'zarly'. Prosze o pomoc znawczynie (i znawców) ;-)

Edytowane przez mariusz_a380
Czas edycji: 2010-02-03 o 22:03
mariusz_a380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 22:07   #2987
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

Oczywiście niepotrzebnym jest przejrzenie już istniejących wątków ?

W skrócie: kwasy tylko na noc, na dzień mocny krem nawilżający (HA za lekki), najlepiej z filtrem.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 22:34   #2988
mariusz_a380
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

Przegladalem watki i wiem ze kwasy powinno stosowac sie na noc, dlatego chcialbym sie upewnic, czy mozna laczyc ten tonik z kwasem hialuronowym.
mariusz_a380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:31   #2989
liguria
Przyczajenie
 
Avatar liguria
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

Ja wczoraj pierwszy raz zastosowałam taki tonik a następnie (po 15 minutach ) krem wymieszany z kwasem hialuronowym i nic się nie pogryzło, dziś moja buzia wygląda super więc nie ma się czego obawiać.
liguria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 20:16   #2990
mariusz_a380
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

No ok To chyba jednak bede stosowal na noc i na poczatek tylko co drugi dzien (noc) zeby nie przedobrzyc. Dzieki za odp
mariusz_a380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 14:10   #2991
liguria
Przyczajenie
 
Avatar liguria
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

Cytat:
Napisane przez mariusz_a380 Pokaż wiadomość
No ok To chyba jednak bede stosowal na noc i na poczatek tylko co drugi dzien (noc) zeby nie przedobrzyc. Dzieki za odp
Nie ma za co . Toniku z kwasami nie można używać codziennie nawet po dłuższym czasie! Jest to rodzaj terapii a nie zwykły tonik, który stosujemy zamiast "normalnego:. Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną stosuj co 2- 3 dni, jeśli suchą to raz na tydzień. Jeśli po jednym użyciu skóra nie będzie się od razu łuszczyć to nie znaczy, że tonik nie działa- mi zaczęła schodzić dopiero dziś czyli po 2 dniach .
liguria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 16:05   #2992
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: TONIK AHA/BHA - jak często i z czym?

Cytat:
Napisane przez mariusz_a380 Pokaż wiadomość
Witam. Zamierzam uzywac toniku 2% kwas salicylowy+8% kwas mlekowy (przepis z mazidel). Do dzis pielegnacja mojej zanieczyszczonej i czerwonej twarzy wygladala tak:

*rano i wieczorem mycie olejkiem myjącym
*wieczorem żel hialuronowy 2% (wielko- i maloczasteczkowy) z alantoina i panthenolem

Wiem, ze zel hialuronowy nalezy aplikowac tylko na wilgotna skore, dlatego tonik chcialbym uzywac codziennie rano (kiedy nie stosuje HA). Czy jest to dobre rozwiazanie, czy lepiej wieczorem po umyciu twarzy go uzyc i nastepnie po odczekaniu spryskac delikatnie twarz woda i na to zel hialuronowy zeby nawilzyc. Boje sie tylko, ze te dwa preparaty beda sie wtedy ze soba 'zarly'. Prosze o pomoc znawczynie (i znawców) ;-)
Polecam korzytsac z JUZ istniejacych watkow
Łączę
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 17:49   #2993
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Od dłuższego czasu miałam zamiar wczytać się trochę w biochemię i w końcu dzięki feriom poprzeglądałam część, szczególnie spodobała mi się BU Mam zamiar złożyć tam zamówienie, ale ciągle nie jestem pewna, czy będzie to dobra kuracja dla mnie, więc proszę o weryfikację

CERA
: Porcelanowa, szybko się rumieni, odrobinę piegowata, mieszana, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami na nosie, przebarwienia potrądzikowe na brodzie, wiecznie małe niespodzianki + jakieś większe

RANO:
mydło siarkowe (używam już teraz, jest ok, ale nie jestem pewna, czy w połączeniu z kwasami nie będzie to za dużo)
hydrolat oczarowy z BU
żel hialuronowy z alantoliną i pantenolem z BU
ulubiony żel ze świetlikiem i chabrem pod oczy z Flos-leku
mleczko lub emulsja Avene 50+ (jeszcze nie zdecydowałam )


WIECZOREM
:
olejek myjący z BU
tonik z kwasem BHA 2% 2-3 razy w tygodniu / w pozostałe dni żel hialuronowy, włączyć też jakiś delikatny tonik?

Raz w tygodniu: maseczka wulkaniczka z ogórkiem i peeling enzymatyczny z bromelainą z BU, może zielona glinka jeszcze?


Czy żel hialuronowy poradzi sobie z nawilżeniem po kwasach, czy dodać coś jeszcze?
Mogę używać BHA 2% na plamki na dekolcie, czy jest na to za mocny?

__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej

Edytowane przez Madzia14
Czas edycji: 2010-02-05 o 17:54 Powód: literówka
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:17   #2994
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy mogę rozpuscic kwas salicylowy w normalanej wódce 40%? bo w istrukcji z BU jest napisane o spirytusie, ale akurat taką wódke mam w domu, mogła by być?

Edytowane przez Karolinka:):)
Czas edycji: 2010-02-05 o 18:30
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:32   #2995
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
RANO:
mydło siarkowe (używam już teraz, jest ok, ale nie jestem pewna, czy w połączeniu z kwasami nie będzie to za dużo)
Będzie. Lepiej używaj czegoś delikatnego bo mydło Cię wysuszy.

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
WIECZOREM:
olejek myjący z BU
tonik z kwasem BHA 2% 2-3 razy w tygodniu / w pozostałe dni żel hialuronowy, włączyć też jakiś delikatny tonik?
Tonik niekoniecznie, wystarczy hydrolat ten co rano.

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
Raz w tygodniu: maseczka wulkaniczka z ogórkiem i peeling enzymatyczny z bromelainą z BU, może zielona glinka jeszcze?
Może być w jednym tygodniu maseczka wulkaniczna, a w drugim glinka, nie ma sensu robić w jednym tygodniu i tej i tej, chyba że bardzo Ci się przetłuszcza skóra.

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
Czy żel hialuronowy poradzi sobie z nawilżeniem po kwasach, czy dodać coś jeszcze?
Nie poradzi sobie.

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
Mogę używać BHA 2% na plamki na dekolcie, czy jest na to za mocny?

Możesz.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:55   #2996
Madzia14
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 510
GG do Madzia14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith
Będzie. Lepiej używaj czegoś delikatnego bo mydło Cię wysuszy.
Właśnie tak myślałam, żeby z niego zrezygnować, ale wolałam się upewnić


Cytat:
Napisane przez lalaith
Nie poradzi sobie.
A co być poradziła (w przystępnej cenie)

Dzięki wielkie za odpowiedzi
__________________
Zatańczymy jak owady w zakurzonej żarówce, najlepiej na obcasach i po dużej wódce.
Wyjedziemy gdzieś za miasto, odwrócimy się plecami, będziemy się poznawać ustami i palcami...


studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 19:25   #2997
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość

A co być poradziła (w przystępnej cenie)
Może coś z ziaji med albo ziaja calma, albo babydream, albo hippa nawilżającego, albo krem dla księżniczek z rossmana
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 19:27   #2998
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeśli mogę wtrącić swoje 4 grosze to polecam hydrolan albo ambilan.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 19:32   #2999
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ambilan ją zapcha na bank, a w ogóle oba są trudno dostępne. Już Humektan łatwiej kupić bo jest w Super-pharmach.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 19:45   #3000
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ambilan ją zapcha na bank, a w ogóle oba są trudno dostępne. Już Humektan łatwiej kupić bo jest w Super-pharmach.
Mnie Ambilan nie zapchał nigdy, a uzywam codziennie, można go łatwo kupić w DOZ.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.