twarz po solarium - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-01, 13:18   #31
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: twarz po solarium

dziewczyny pomożcie!! wczoraj wybralam sie na solarium bylam 8.5 minuty . dzisiaj rano wstaje i cala czerwona twarz:O:O:O az do szkoly nie poszlam bo az wstyd pomocie jak mozna szybko to zlikwidowac? obkladac czyms smarowac pomocyyy
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:22   #32
catherine0
Raczkowanie
 
Avatar catherine0
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 193
Dot.: twarz po solarium

ja chodze od czasu do czasu na solarkei jestem happy raz na tydzien 10 minut mi wystarczai jestem brazowiutka
__________________
I'm still a bit naive with my heart...
catherine0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:32   #33
nikolciaa2111
Przyczajenie
 
Avatar nikolciaa2111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: twarz po solarium

..: boniulka :.. teraz to mnie wystraszyłaś :| jednak w tygodniu będe na solarium bo mnie ciotka złapała :| i teraz już serio nie wiem czy kupywać te saszetki :| co do zmiany łóżek to zmieniam solaria i staram się jakoś wyłapać te z najlepszym efektem oczywiście lampy brązujące
nikolciaa2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:59   #34
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny pomożcie!! wczoraj wybralam sie na solarium bylam 8.5 minuty . dzisiaj rano wstaje i cala czerwona twarz:O:O:O az do szkoly nie poszlam bo az wstyd pomocie jak mozna szybko to zlikwidowac? obkladac czyms smarowac pomocyyy
pomozciee
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:08   #35
nikolciaa2111
Przyczajenie
 
Avatar nikolciaa2111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: twarz po solarium

..:iinnkkaa:.. obawiam się że za mocno się przysmażyłaś na solarium i poparzyłaś skórę twarzy która jest bardzo wrażliwa... ja bym ci radziła posmarować sie pantenolem jest świetny po przedawkowaniu słonca. Możesz kupić go w aptece
nikolciaa2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:15   #36
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: twarz po solarium

a jakis inny sposob ?pomoze cos
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:21   #37
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Blondyneczka 513:
Ziaja ma krem z wysokim filtrem na znamiona i na usta kosztuje ok.7-8zl. Sama go stosuje, bo mam kilka wystajacych znamion.

Co do kosmetykow przysp.opalanie ja zakupilam na allegro Emerald Bay "Dark'n Dazed" i jest super

1stLaDy: spytam delikatnie...czy ciebie dziewczyno pogrzalo? ( i bynajmniej nie chodzi mi o solarium)... 2-3 razy w tyg.po 20min.sie opalac?! nie wroze zdrowej przyszlosci twojej skory (tez delikatnie mowiac).
Wg.dermatologow BEZPIECZNA dawka opalania w solarium to do 30min. w CIAGU ROKU! przeczytaj to kilka razy i zastanow sie troche - bo nie pisze tego, zeby kogos wkurzyc, tylko ostrzec i sprowadzic na lepsza droge.
Ty masz taka karnacje, ze mozesz zapomniec ze sie opalisz. Niestety. 1 fototyp nie opala sie praktycznie WOGOLE, dlatego nawet jak wejdziesz na pol godziny to nic ci to nie da! wystapi duzy rumien a po jego ustapieniu opalenizny nie bedzie.
Zastanow sie co jest dla Ciebie cenniejsze...
Radzilabym kupic kremy/balsamy samoopalajace i przylozyc sie w ich stosowaniu.

pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
a jakis inny sposob ?pomoze cos
tak, LOGICZNE MYSLENIE ZANIM SIE WEJDZIE DO KABINY!
przepraszam, ze tak naskakuje, ale zadziwia mnie myslenie coponiektorych dziewczyn...
teraz nic oprocz Panthenolu ci nie pomoze.

Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2008-04-01 o 14:58 Powód: post pod postem
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 14:27   #38
nikolciaa2111
Przyczajenie
 
Avatar nikolciaa2111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Cool Dot.: twarz po solarium

tak..logika rozwaga, powinnaś potraktować to jako nauczkę, każdy się uczy na swoich błędach w końcu
nikolciaa2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:37   #39
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez Madallllena Pokaż wiadomość
A jakich uzywalas?
A wiesz co nawet nie wiem kiedys sobie strzelilam jakis do mocnej opalenizny to wyszlam z plamami ktore na szczescie szybko zeszly a teraz czasami jak chodze to w poniedzialki daja gratis, ale jaki to nie wiem, bo darowanemu koniowi sie w zeby nie zaglada ale wczoraj mi babka powiedziala ze to bez zadnych brazerow kremik, wiec pewnie jakis pielegnacyjny. Ja jedyne co czuje to zapach Tak zeby kupowac, to mi szkoda kasy bo za taki kremik to moge miec druga sesje na solarium
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:43   #40
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
tak, LOGICZNE MYSLENIE ZANIM SIE WEJDZIE DO KABINY!
przepraszam, ze tak naskakuje, ale zadziwia mnie myslenie coponiektorych dziewczyn...
teraz nic oprocz Panthenolu ci nie pomoze.
bylam tylko na 8.5 min a zazwyczaj chodze na 10 wiec to chyba duzo nie jest
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:56   #41
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: twarz po solarium

a masz z witamina A pomoze?bo własnie sie nia posmarowalam
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 14:59   #42
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
bylam tylko na 8.5 min a zazwyczaj chodze na 10 wiec to chyba duzo nie jest
jest! jesli lampy sa nowe to jest b.duzo! moglas chodzic na 10min na slabe solarium (moga sobie wciskac kit ze lampy sa nowe )
osoy ktore zaczynaja sie opalac nie powinny wchodzic na dluzej niz 5min. przez kilka pierwszych sesji...

Papiszynka: kremy do solarium bez bronzerow zawieraja glownie tyrozyne, ktora przysp.opalanie (przysp.produkcje barwnika) i duze ilosci subst.silnie nawilzajacych (mocniejszych niz te w zwyklych balsamach drogeryjnych)
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:13   #43
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

Czesc dziewczyny

boniulka => Bronzer to coś innego a samoopalacz to coś innego

Samoopalacz = DHA = Dihydroxyaceton = sztuczne = związek chemiczny

Bronzer = zawiera ekstrakty, wyciągi z roślin = naturalne
np. wyciąg z łupiny orzecha włoskiego, masło kakaowe

Faktycznie samoopalacze są straszne, robią plamy nawet jak je dokładnie rozprowadzasz. Dlatego nie polecam kosmetyków je zawierających. I dlatego uważam że wiekszość kosmetyków firmy Soleo jest poprostu straszna. Większość a nie wszystkie bo wszystkich nie przetestowałam Ale z tego co wiem zazwyczaj są na bazie samoopalacza Dlatego takie tanie

Bronzery nie robią plam nawet jak szybko sią nimi smaruje I na dodatek moja opalenizna jest cudowna. Również zawierają tyrozyne, przyspieszacz opalania.

I słyszałam że opalanie na oliwkę do ciala jest bardzo nie zdrowe, skóra sie nie opala ale parzy i gotuje od środka

A balsam może zbytnio na opalanie nie pomoże ale nie zaszkodzi i zawsze skóre chociaż nawilży

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 11:07
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:18   #44
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

1stLaDy To robimy tak. Napisz mi jeszcze jakich kosmetyków tych o których pisałaś do opalania używasz? Czy one są do opalania w solarium??

No i dowiedz się na solarium jaki model łóżka jaka firma lamp i współczynnik lamp (o moc nie pytam- skoro turbo to 160 Vat). Jezeli na łóżku akrylowe płyty są przezroczyste sama bez trudu przeczytasz nazwe firmy lamp i współczynnik.

I spytaj panią która tam pracuje ile lampy mają przepracowanych godzin

No i sie odzywaj. Ja czekam

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 11:09
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:40   #45
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

iinnkkaa Panthenol na pewno pomoże sama w razie wypadku mam go na solarium, w sprayu jest super i niedużo kosztuje. Kup koniecznie jeszcze dziś.
nikolciaa2111- święta racja

No i przede wszystkim żadnymi kremami nie smaruj. Skóra musi sie ochłodzić a one tylko zablokują ten proces.

Koniecznie bardzo często, co godzine albo dwie rób zimny kompres na całą twarz, bardzo zimny, możesz mokre ręczniki wsadzać na troche do zamrażarki i potem kłaść na twarz.

Jeżeli buzia bardzo cie piecze będziesz musiała się udać do lekarza, jeżeli jest tylko czerwona to poradzisz sobie sama w domku


catherine0 => Jak ktoś już opalony to i tyle powinno wystarczać

nikolciaa2111 => Przeczytaj to co napisałam o różnicy między bronzerem a samoopalaczem

Maripossa => Wg dermatologow nie ma czegoś takiego jak zdrowe opalanie. I tyle
Polski Związek Solaryjny oglosił iż zdrowe opalanie, czyli takie które nie szkodzi to 50 sesji w roku czyli wychodzi jakoś tak raz w tygodniu
No i to zerowy fototyp nie opala sie prawie wogóle (albinosi), pierwszy fototyp może się opalać ale z wiekszą ostrożnością niż inne

Papiszynka Oni ten gratisowy w poniedziałki dają saszetkę czy w pojemniczku? Jeżeli w pojemniczku to przy tobie nalewala?
Zamiast kosmetyku można mieć drugą sesję albo drugą sesję i tą sesję krótszą dzięki komsmetykowi i conajmniej z takim samym efektem jeżeli się stosuje odpowiedni preparat

No i Maripossa faktycznie nie powinnaś tak naskakiwac no bo wiesz nie każdy się zna na solariach i kto się nie zna to może sie mu wydawać że 8 a 10 minut to mała różnica.

Poza tym ja uważam że jak się idzie na solarium to nie płaci się tylko za dezynfekcję łóżka ale także za profesjonalną obsluge, w tym dobór odpowiedniego czasu opalania Takie mam zdanie

Ale sie napisałam
Dziewczynki

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 11:17
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 19:34   #46
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: twarz po solarium

podłącze sie do wątku chociaz moje pytanie jest odwrotne
otóż zamierzam iść na solarium 2 razy po to żeby sie 'zabrzoskwinić' i pozbyc trupiego koloru i teraz pytanie...
nie chce wystawiac buźki bo mam małe blizny po trądziku które po solarium sie zaczerwieniają. Zawsze lampy na twarz ustawiam na minimum lub zakrywam twarz dłońmi po paru minutach. Czy sa jakies inne sposoby zeby oszczedzic mojej twarzy naswietlania? krem to chyba za mało?
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 19:42   #47
nikolciaa2111
Przyczajenie
 
Avatar nikolciaa2111
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Talking Dot.: twarz po solarium

Madallllena witaj wiem wiem że samoopalacze nie powiem do czego są bo już na kilku się przejechałam (smugi ) i chodź starałam się dokładnie nakładać to i tak...masakra... a napisałam że nie jestem pewna co do tych bronzerów bo się przestraszyłam wypowiedzi Boniulki która napisała że nie które solaria podrabiają bronzery i wciskają tam samoopalacze :| Pozdrawiam
nikolciaa2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:29   #48
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

nikolciaa2111 => Oczywiście są różne solaria, jedne się szanują inne nie. Bronzery nigdy nie zrobią smug ani plam. Nie zdaąyło mi sie spotkać "podrobionych" kosmetykow. Jeżeli masz takie ograniczone zaufanie zdecyduj sie na saszetki. Ich sie po prostu nie da podrobić. Z firm ktore polecalam oczywiscie

Buźka

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 11:18
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:35   #49
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

mandelka => zakrywanie dlońmi nic nie pomoże Tylko przez to się nierównomiernie opalisz

W niektórych łóżkach można całkowicie wyłączyć lampy na twarz, ale jeżeli to łóżko na ktorym się opalasz ci odpowiada to nie musisz go zmieniać Wystarczy że nakryjesz buzię ręcznikiem lub ściereczką. Może to brzmi dziwnie ale metoda dobra i u mnie dużo ludzi ją stosuje Albo po prostu użyj duzej ilości ręcznikow papierowych i nakryj nimi twarz, ale musisz użyc ich naprawde sporo, powinny byc w solarium

Pozdrawiam was dziewczyny

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 11:20
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 23:34   #50
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: twarz po solarium

Madallllena: czemu mi mowisz ze wg.dermatologw nie ma czegos takiego jak zdrowe opalanie? jestes "znawca" lekarzy? Ja wiem, ze cos takiego jak bezpieczne opalanie jest w srodow.dermatologow.
Uczylam sie dermatologii na studiach, wiec glupot mi chyba do glowy nie wsadzali. Wole sluchac naszych dermatologw niz jakiegos zwiazku solaryjnego. Zastanow sie jaka skora bylaby po paru latach jakby chodzic na solarium co tydzien przez caly rok(!)
I druga rzecz...nie ma czegos takiego jak zerowy fototyp skad to wzielas? Jest 6 fototypow a albinosi to osobna "kategoria" ze sie tak wyraze. Albinosi SIE NIE OPALAJA WOGOLE. 1 fototyp zawsze ulega poparzeniom i trudno sie opala.

I jeszcze jedno...najlepiej wszystko zwalic na obsluge solarium jak dziewczyna przesadzila z minutami jkaby conieco wiedziala o tym co robi, miala wieksza swiadomosc niz przecietny czlowiek nie kozystajacy z solarium, to bylaby rozwazna.
A obsluga solarium swoja droga...powinna poinformowac na ile dana osoba moze wejsc a wczesniej najlepiej zrobic test urzadzeniem do tego przeznaczonym (o ile dane solarium takie ma, a coraz wiecej ma)
Uwazam, ze w tej kwestii obie strony powinny byc swiadome skutow opalania w solarium.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 09:30   #51
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

Maripossa => Nie nie jestem znawcą lekarzy, każdy dermatolog u którego byłam całkowicie odradza opalanie. Najłatwiej będzie jak któras z dziewczyn przy okazji spyta swojego jak będzie na wizycie co o tym mysli. Dla dermatologa opalanie to tylko szkoda dla skóry, więcej wolnych rodników itd. Owszem jest wyjątek od reguły, niektórzy zalecaja opalanie przy niektórych chorobach skóry, bo podobno łagodzi.

Kilka lat co tydzien. Hmmmm. Ja z takim przypadkiem sie nie spotkałam. Ale faktycznie jeżeli nie robi sie żadnych przerw i sie odpowiednio nie dba o skóre to mogloby być nieciekawie.

Fototypów jest sześć masz racje Tylko że niektórzy liczą od zerowego a niektórzy od pierwszego. No wiec ja jak bylam na szkoleniu to mnie nauczyli 0- 5 a ty gdzieś sie naczytałas o 1- 6. Jedno nie zaprzecza drugiemu No wiec ja tez mam racje

No i skoro piszesz ze twoj pierwszy fototyp zawsze ulega poparzeniom to nie oznacza że ciezko sie opala tylko ze wogólesię nie opala...

No i tak, najlepiej wszystko zwalićna obsługe solarium jak ktoś przesadzi z minutami. Wieksza świadomość niż przeciętny człowiek nie korzystajacy z solarium? Duża część klientów własnie takim człowiekiem jest. Jak juz pisałam: NIE PŁACI SIĘ TYLKO ZA DEZYNFEKCJE ALE TAKŻE ZA DOBRĄ OBSLUGE Z DOBOREM ODPOWIEDNIEGO CZASU OPALANIA WLACZNIE.

Obie strony beda świadome skutkow opalania w solarium o ile ta ktora juz jest uswiadomiona uswiadomi druga czyli klienta.

Skincontrol => świetna sprawa, jednak np w moim mieście nie ma żadnego solarium w nie zaopatrzonego. Kosztuje dwadzieścia pare tysiecy zlotych

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 11:26
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:17   #52
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez Madallllena Pokaż wiadomość
Maripossa => Nie nie jestem znawca lekarzy, kazdy dermatolog u ktorego bylam calkowice odradza opalanie. Najlatwiej bedzie jak ktoras z dziewczyn przy okazji spyta swojego jak bedzie na wizycie co o tym mysli. Dla dermatologa opalanie to tylko szkoda dla skory, wiecej wolnych rodnikow itd. Owszem jest wyjatek od regoly, niektorzy zalecaja opalanie przy niektorych chorobach skory, bo podobno lagodzi.

Kilka lat co tydzien. Hmmmm. Ja z takim przypadkiem sie nie spotkalam. Ale faktycznie jezeli nie robi sie zadnych przerw i sie odpowiednio nei dba o skore to mogloby byc nieciekawie.

Fototypow jest szesc masz racje Tylko ze niektorzy licza od zerowego a niektorzy od pierwszego. No wiec ja jak bylam na szkoleniu to mnie nauczyli 0- 5 a ty gdzies sie naczytalas o 1- 6. Jedno nie zaprzecza drugiemu No wiec ja tez mam racje

No i skoro piszesz ze twoj pierwszy fototyp zawsze ulega poparzeniom to nie oznacza ze ciezko sie opala tylko ze wogole sie nie opala....

No i tak, najlepiej wszystko zwalic na obsluge solarium jak ktos przesadzi z minutami. Wieksza swiadomosc niz przecietny czlowiek nie korzystajacy z solarium? Duza czesc klientow wlasnie takim czlowiekiem jest. Jak juz pisalam: NIE PLACI SIE TYLKO ZA DEZYNFEKCJE ALE TAKZE ZA DOBRA OBSLUGE Z DOBOREM ODPOWIEDNIEGO CZASU OPALANIA WLACZNIE.

Obie strony beda swiadome skotkow opalania w solarium o ile ta ktora juz jest uswiadomiona uswiadomi druga czyli klienta.

Skincontrol => swietna sprawa, jednak np w moim miescie nie ma zadnego solarium w nie zaopatrzonego. Kosztuje dwadziescia pare tysiecy zlotych
Ja jestem kosmetologiem. Nigdzie sie niczego nie NACZYTALAM, tylko uczyli mnie lekarze, stad moja wiedza nie jest wiedza internetowa czy wzieta z czasopism... Poza tym na takim szkoleniu dla pracownika solarium (nie wiem czy takie przechpodzilas, ale nie napisalas jakei, wiec sadze ze takie) nie mowi sie takich rzeczy jak na dermatologii czy innych medycznych przedmiotach. Stad nie mow mi ze "niektorzy" rozrozniaja od 0-5 fototypy skory, bo nie ma czegos takiego w medycznym rozumieniu wg.Fitzpatricka jest 6 fototypow skory i to sie przyjelo.

Co do 1 fototypu to napisalam wyraznie: skora ulega zawsze poparzeniu, ciężko się opala.
Dla ciebie poparzenie i opalenie skory sie wzajemnie wyklucza?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:30   #53
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: twarz po solarium

A ja swoje 3 grosze dorzucę, jako umiarkowana przeciwniczka solarium (świadomie jednak z niego czasem korzystająca ), polecam kremy Emerald Bay, ze względu na niezłe składy i urocze zapachy Oraz moje ostatnie odkrycie, firmę XTP, zwłaszcza krem owocowy z aloesem - genialny prosty skład i super nawilżenie

I jedna mała uwaga, pozwolę sobie: chodzimy do solarium, opalamy się na łóżkach / w tubach
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 22:28   #54
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

Maripossa przeszlam nie jedno szkolenie, takze o zasadach bezpiecznego opalania.

Od 0 fototypu do 5 to tez jest 6. I mnie tak uczyli. Jak juz pisalam jedno drugiego nie wyklucza. Są rozne teorie i to w kazdej dziedzinie zycia. Z Fitzpatrickiem sie zgadzam, gdzie widzisz sprzecznosc? Ja tez mowie ze fototypow jest 6. Numery ida innaczej. Ale to wogole nie szkodzi. Chodzi to to aby dobrze zastosowac to w praktyce.

Skora poparzona nie jest opalona, jest uszkodzona.
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:39   #55
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez Madallllena Pokaż wiadomość
Maripossa przeszlam nie jedno szkolenie, takze o zasadach bezpiecznego opalania.

Od 0 fototypu do 5 to tez jest 6. I mnie tak uczyli. Jak juz pisalam jedno drugiego nie wyklucza. Są rozne teorie i to w kazdej dziedzinie zycia. Z Fitzpatrickiem sie zgadzam, gdzie widzisz sprzecznosc? Ja tez mowie ze fototypow jest 6. Numery ida innaczej. Ale to wogole nie szkodzi. Chodzi to to aby dobrze zastosowac to w praktyce.

Skora poparzona nie jest opalona, jest uszkodzona.
opalona skora tez jest uszkodzona.

Skonczmy jednak ta dyskusje, bo sie ejszcze poklocimy hehe

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 18:14   #56
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: twarz po solarium

jak kupie karnet to zaraz przeczytam nazwe - lampy sa nowe bo niedawno byly wymieniane i rzeczywiscie ostrzegaly zeby nie na 20min (bylam na 15) i nawet spalona szefowa na 15 wchodzila, wiec to nie podpucha mysle z ta wymiana

kremy uzywalam wsyztskie z solarium w tych saszetkach,tez maslo orzechowe w sprayu ziaji probowalam
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 18:26   #57
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: twarz po solarium

Maripossa Świeta racja Pozdrawiam
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:39   #58
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: twarz po solarium

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
A ja swoje 3 grosze dorzucę, jako umiarkowana przeciwniczka solarium (świadomie jednak z niego czasem korzystająca ), polecam kremy Emerald Bay, ze względu na niezłe składy i urocze zapachy Oraz moje ostatnie odkrycie, firmę XTP, zwłaszcza krem owocowy z aloesem - genialny prosty skład i super nawilżenie

I jedna mała uwaga, pozwolę sobie: chodzimy do solarium, opalamy się na łóżkach / w tubach
popieram!!
sama od niedawna chodze do solarium, jednak z rozwaga, bo mam 2 fototyp
Rowniez kupilam Emerald Bay (dark'n Dazed) i jest super
rowniez polecam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 17:04   #59
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: twarz po solarium

Ja tez mam jasny fenotyp,jeszcze 2 lata temu jak sie opalałam na słoneczku i smarowałam sie filtrami około 16 gdzies po 2h opalania bo dlużej nie mogłam wytrzymać byłam na 2 dzien byłam strasznie czerwona i zniechecałam sie do opalania przez co w efekcie byłam w lato bardzo bladziutka . Od 2 lat zawsze na wiosne czyli gdzies od kwietnia chodze raz na tydzien na solarium po 8-10 minut, i w maju jak juz jest ładne słoneczko to siedze na balkonie czytam ksiazke i sobie siedze tak po godzince na balkonie, nabieram kolorku i jak juz przyjdzie czerwiec to moge spokojnie smarowac sie filtrem z 6 i mnie nie spala a opaleniznę mam równą i piękną
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:13   #60
asullka00
Zakorzenienie
 
Avatar asullka00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 673
Dot.: twarz po solarium

Hej!
Ja niedlugo wybieram sie na solarium,ale jeszcze chciałam się spytać gdzie mozną kupic ten bronzer i ile on kosztuje?
asullka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.