Nadmierne objadanie się :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 19:23   #1
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110

Nadmierne objadanie się :(


Dobry wieczór !
Zwracam się do Was, drogie Wizażanki o pomoc.
Otóż od pewnego czasu zauważyłam ,że zdecydowanie za dużo jem.
I to nie jest kolejny wymysł nastolatki.
Zacznę od tego ,że mam 15 lat, jednak zdążyłam już mieć własną przygodę z odchudzaniem. Nieskuteczną niestety. Było tak,że potrafiłam wytrzymać 2-3 dni mało jedząc. Chudłam ok. 0,7-1 kg potem dzień dwa zwiększałam dawkę porcji , i znowu się ''głodziłam''.Oczywiście ćwiczyłam. Moja początkowa waga to 65,5 kg natomiast najniższa z jaką udało mi się spotkać na mojej drodze odchudzania to 59kg.
Było to jakieś trzy-cztery miesiące temu. Od tego czasu próbowałam wznowić ,,dietę'' jednak nie mogę odnaleźć silnej woli, wręcz przeciwnie. Od jakiegoś tygodnia-dwóch nadmiernie jem. Jem tak dużo, że często jestem w stanie zwymiotować z przejedzenia. Często boli mnie brzuch i głowa. Jem nawet wtedy kiedy nie jestem głodna. Bardzo chciałam bym schudnąć ponieważ już nie mogę patrzeć na ten brzuch i uda. Po prostu brzydzę się sama siebie. Nawet przed chwilą zjadłam batona pomimo tego ,że nie byłam głodna. Ostatnio ważyłam się w poniedziałek, waga to 64,6kg [167cm wzrostu] jednak boję się wejść jutro, bo nie wiem co zobaczę...
Dlatego proszę o pomoc, bo sama już nie daję rady.
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:58   #2
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Nadmierne objadanie się :(

Cytat:
Napisane przez Karoolinka Pokaż wiadomość
Dobry wieczór !
Zwracam się do Was, drogie Wizażanki o pomoc.
Otóż od pewnego czasu zauważyłam ,że zdecydowanie za dużo jem.
I to nie jest kolejny wymysł nastolatki.
Zacznę od tego ,że mam 15 lat, jednak zdążyłam już mieć własną przygodę z odchudzaniem. Nieskuteczną niestety. Było tak,że potrafiłam wytrzymać 2-3 dni mało jedząc. Chudłam ok. 0,7-1 kg potem dzień dwa zwiększałam dawkę porcji , i znowu się ''głodziłam''.Oczywiście ćwiczyłam. Moja początkowa waga to 65,5 kg natomiast najniższa z jaką udało mi się spotkać na mojej drodze odchudzania to 59kg.
Było to jakieś trzy-cztery miesiące temu. Od tego czasu próbowałam wznowić ,,dietę'' jednak nie mogę odnaleźć silnej woli, wręcz przeciwnie. Od jakiegoś tygodnia-dwóch nadmiernie jem. Jem tak dużo, że często jestem w stanie zwymiotować z przejedzenia. Często boli mnie brzuch i głowa. Jem nawet wtedy kiedy nie jestem głodna. Bardzo chciałam bym schudnąć ponieważ już nie mogę patrzeć na ten brzuch i uda. Po prostu brzydzę się sama siebie. Nawet przed chwilą zjadłam batona pomimo tego ,że nie byłam głodna. Ostatnio ważyłam się w poniedziałek, waga to 64,6kg [167cm wzrostu] jednak boję się wejść jutro, bo nie wiem co zobaczę...
Dlatego proszę o pomoc, bo sama już nie daję rady.

Objawy jedzenia kompulsywnego.

Zwróć się do psychologa, pedagoga szkolnego.
Oni pomogą ci dalej.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 21:50   #3
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110
Dot.: Nadmierne objadanie się :(

Dziękuję.
Chociaż ktoś się zainteresował : )
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:08   #4
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Nadmierne objadanie się :(

Cytat:
Napisane przez Karoolinka Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Chociaż ktoś się zainteresował : )
Potrzebujesz zainteresowania?

Nie daj się wpędzić głębiej w tą chorobę.

Zwróć się do psychologa, ew do pedagoga szkolnego
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 19:05   #5
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nadmierne objadanie się :(

Cytat:
Napisane przez Karoolinka Pokaż wiadomość
Dobry wieczór !
Zwracam się do Was, drogie Wizażanki o pomoc.
Otóż od pewnego czasu zauważyłam ,że zdecydowanie za dużo jem.
I to nie jest kolejny wymysł nastolatki.
Zacznę od tego ,że mam 15 lat, jednak zdążyłam już mieć własną przygodę z odchudzaniem. Nieskuteczną niestety. Było tak,że potrafiłam wytrzymać 2-3 dni mało jedząc. Chudłam ok. 0,7-1 kg potem dzień dwa zwiększałam dawkę porcji , i znowu się ''głodziłam''.Oczywiście ćwiczyłam. Moja początkowa waga to 65,5 kg natomiast najniższa z jaką udało mi się spotkać na mojej drodze odchudzania to 59kg.
jak wyglądało Twoje odchudzanie się wcześniej? Może skonkretyzuj o co Ci chodziło, gdy użyłaś słowa "głodzenie" i udekorowałaś je sympatycznym cudzysłowem. bo o ile wiem, czym jest głodzenie się, o tyle nie do końca rozumiem istotę "głodzenia się". Że co? Że wg Ciebie jadłaś sporo, a rodzina Ci wmawiała, że się głodzisz? no naprawdę nie wiem, po co ten cudzysłów.

to raz ;-) a dwa. Zadam pytanie być może jak kiepskiej rangi psycholog, ale : czy coś się stało przed tym tygodniem czy dwoma? Ktoś Cię zranił, może miałaś kłopoty w szkole albo kłóciłaś się z rodzicami? A może jedzeniem wyżywałaś się na sobie, za to, jak wyglądasz...Twoje myślenie jest autoagresywne..

Cytat:
Bardzo chciałam bym schudnąć ponieważ już nie mogę patrzeć na ten brzuch i uda. Po prostu brzydzę się sama siebie.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.