Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-26, 09:52   #3751
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kropla milosci Pokaż wiadomość
Kocurzyco masz przepiekne wlosy! cudowne! jak marzenie! ciekawa jestem ile trwalo ich zapuszczanie? super dlugosc! a ten kolor... czy to od farbowania henna tak blyszcza?
Moj naturalny kolor to ciemny popielaty braz, zafarbowalam na kasztanowy i nie ma miedzy nimi ogromnej roznicy. Dopiero, gdy sie bardzo mocno przypatrze moge cos zauwazyc,ale z daleka nie ma szans
Chcialabym zafarbowac henna, gdyz pojawiaja sie u mnie juz pierwsze siwe wlosy a przy ciemnych bedzie je bardzo widac, czego chce uniknac Nie wiem tylko jaka henne wybrac zblizona do moich naturalnych wlosow chce najbardziej naturalna, bez chemicznych ulepszaczy. Mozesz cosik doradzisz? a to moje zdjecie z lipca 2010
Jaka ty sliczna jestes i jaka cera

Ja wlosy zawsze mialam mniej wiecej dlugie wiec szczerze to nie wiem ile zajeloby ich zapuszczanie. Rosna mi wolno niestety. A blyszcza od henny. Po hennie bluszcza zdecydowanie bardziej niz po chemicznych farbach ,odzywkach i innych cudach. W sloncu to normalnie

A co do henny to nie wiem jaki kolorek bys chciala. Ja farbuje czysta henna. Dla uzyskania roznych odcieni brazu musisz poczytac wiecej tu na watku, bo ja na brazach kompletnie sie nie znam wiec nie doradze.
Nie ma czego sie obawiac. Mozesz smialo hennowac na farbowane wloski. Zadne dziwolagi nie wyjda
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 10:39   #3752
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziekuje bardzo!
biegne do sklepu po henne, mam nadzieje, ze wyjdzie cos pieknego mam jeszcze 1,5 miesiaca do przyjecia rodzinnego mojego TZ, wiec jak cos moge eksperymentowac zrobie fotki na pamiatke jeszcze raz bardzo dziekuje
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 11:52   #3753
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kroplo milosci, co za oczy Ja bym do nich dała czerwone włosy ale to ja
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 12:02   #3754
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kroplo, ależ Ty śliczna jesteś
A jakie oczyska



Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ja bym do nich dała czerwone włosy ale to ja
Ja tez bym zrobila czerwone, albo rude jakieś
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 15:34   #3755
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

faktycznie Kroplo - śliczne oczęta

a ja sobie siedzę z turbanem hmm jeszcze z godzinkę potrzymam ( a już 5h minęło - dam radę heh) ciekawe co mi wyjdzie. Mąż ma pomarańczową rękę, wypadek przy pracy hihi
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 15:36   #3756
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziekuje wam bardzo serdecznie kochane!
Na zdjeciu powyzej tak bardzo nie widac, ale mam rude refleksy na wlosach, co bardzo mi sie podoba Czerwony albo rudy? musze sie z tym przespac, albo zrobic symulacje
Wiecie tak sie ucieszylam na farbowanie henna, pobieglam do mojego malego naturalnego sklepu i co sie okazalo byla tam ostatnia henna, w kolorze ciemnego blondu
Na poniedzialek zaplanowalam juz wycieczke do duzego miasta w poszukiwaniu idealnej henny zyczcie mi powodzenia!
kamoszka mam nadzieje,ze bedzie super kolorek!

Edytowane przez Kropla milosci
Czas edycji: 2011-03-26 o 15:45
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 15:49   #3757
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
faktycznie Kroplo - śliczne oczęta

a ja sobie siedzę z turbanem hmm jeszcze z godzinkę potrzymam ( a już 5h minęło - dam radę heh) ciekawe co mi wyjdzie. Mąż ma pomarańczową rękę, wypadek przy pracy hihi
Ja też z henną (Khadi Ciemny Brąz) na głowie nakładanie było masakrą, chyba za gęstą papkę zrobiłam...dałam jednak radę, dużo włosów nie wyrwałam :P dopiero 3h za mną...jeszcze godzina, dwie...
PS: w czwartek robiłam próbkę na pasemku Khadi Orzechowy Brąz...fajny kolor wyszedł w sumie, ale dla mnie za bardzo rudy
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 16:01   #3758
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kroplo dzięki wiesz ja się tak staram a rudy i tak nie chce wyjśc hihi ale to nic. Co wyjdzie to wyjdzie - kocham blask po hennie i mimo wszystko jej zapach :d


DMkAnia witam w klubie kurcze a ja chyba za rzadką bo już troszkę cieknie hihi
ja mam yemeni z papryką i kurkumą
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:37   #3759
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
DMkAnia witam w klubie kurcze a ja chyba za rzadką bo już troszkę cieknie hihi
ja mam yemeni z papryką i kurkumą
Już po spłukaniu henny...oj, kręciołki poplątane i suche musiałam rozczesać, znów się na mnie obrażą :/ co do koloru to na razie nic nie powiem, jutro w świetle dziennym zobaczymy póki co jakby zielonkawa i ruda poświata na siwych a może mi się tylko wydaje...OBY. Moje włosy wołają piiiiiić następnym razem wrzucę trochę odżywki...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-03-26 o 18:54
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:51   #3760
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja też już po zrobiłam zdjęcie w 'sztucznym'. Jak zrobię więcej to wrzucę do galerii ale w sumie kolorek mi się podoba
eh jaka męczarnia przy zmywaniu wrr hehe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_8760.jpg (119,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8761.jpg (135,5 KB, 50 załadowań)
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:53   #3761
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
ja też już po zrobiłam zdjęcie w 'sztucznym'. Jak zrobię więcej to wrzucę do galerii ale w sumie kolorek mi się podoba
eh jaka męczarnia przy zmywaniu wrr hehe
Wow! Kolor piękny! Ślicznie współgra z Twoją tęczówką i cerą poprosimy zdjęcia jutro, też coś wrzucę oby wyszło.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 19:12   #3762
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Wow! Kolor piękny! Ślicznie współgra z Twoją tęczówką i cerą poprosimy zdjęcia jutro, też coś wrzucę oby wyszło.

dziękuję wrzuc koniecznie, czekamy a ja jutro wrzucę w świetle dziennym i w słońcu jeśli będzie hihi
Kocham Henne
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 19:31   #3763
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Już po spłukaniu henny...oj, kręciołki poplątane i suche musiałam rozczesać, znów się na mnie obrażą :/ co do koloru to na razie nic nie powiem, jutro w świetle dziennym zobaczymy póki co jakby zielonkawa i ruda poświata na siwych a może mi się tylko wydaje...OBY. Moje włosy wołają piiiiiić następnym razem wrzucę trochę odżywki...
spłukałaś hennę samą wodą i zostawiłaś, tak radykalnie? Oj to ja zmywam hennę odzywką, np. isaną babassu, 2-3 razy, potem nakładam garniera awokado na trochę a na koniec biovaxa i mam włosy w miarę... a bez niczego sobie nie wyobrażam.
Widziałam bardzo ładne efekty henny na siwych włosach, trochę jak balejaż. Nie stresuj się, poczekaj aż kolor dojrzeje
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 19:43   #3764
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
spłukałaś hennę samą wodą i zostawiłaś, tak radykalnie? Oj to ja zmywam hennę odzywką, np. isaną babassu, 2-3 razy, potem nakładam garniera awokado na trochę a na koniec biovaxa i mam włosy w miarę... a bez niczego sobie nie wyobrażam.
Widziałam bardzo ładne efekty henny na siwych włosach, trochę jak balejaż. Nie stresuj się, poczekaj aż kolor dojrzeje
wg instrukcji Khadi: "Po odpowiednim czasie aplikacji zmyj farbę letnią wodą. Spłukuj tak długo, aż woda będzie czysta. Farby Khadi łatwo się zmywają za pomocą samej wody. Nie stosuj szamponu ani innych środków do stylizacji włosów przez 24-48 godzin, aby dać czas farbie na połączenie się ze strukturą włosa. Po tym czasie możesz umyć włosy szamponem, a także użyć olejku do włosów, (...) który zapewni lepszą trwałość koloru, a także zapobiegnie przesuszeniu włosów" ...wiem, że odżywka to nie stylizator , ale tak jakoś wyszło (robię henną pierwszy raz i już mi się poplątało co mogę a czego nie ) w poniedziałek nałożę coś na dłużej i będzie dobrze. W ogóle jestem w szoku, jak szybko włosy mi urosły w ciągu niecałych 3 miesięcy
A może nałożyć teraz (są jeszcze wilgotne) jakąś odżywkę czy maskę na trochę? Ma to sens czy już nie kombinować? Przypominam, że to Khadi Ciemny Brąz (czyli sporo Indygo, chyba nawet przewaga)
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-03-26 o 19:51
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 19:46   #3765
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ja też z henną (Khadi Ciemny Brąz) na głowie nakładanie było masakrą, chyba za gęstą papkę zrobiłam...dałam jednak radę, dużo włosów nie wyrwałam :P dopiero 3h za mną...jeszcze godzina, dwie...
PS: w czwartek robiłam próbkę na pasemku Khadi Orzechowy Brąz...fajny kolor wyszedł w sumie, ale dla mnie za bardzo rudy
nie mow mi ze wyszedl rudy na orzechowej khadi
bo dwa dni temu zamowilam i chce zimny kolor . myslisz ze jak dlugo potrzymam to nie bedzie rudy,albo z czerwonym blyskiem ?
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 19:54   #3766
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
nie mow mi ze wyszedl rudy na orzechowej khadi
bo dwa dni temu zamowilam i chce zimny kolor . myslisz ze jak dlugo potrzymam to nie bedzie rudy,albo z czerwonym blyskiem ?
No u mnie ciemnawy kasztan na odrostach wyszedł (trzymałam niecałe 2h tylko), ale ja mam sporo siwych i szare odrosty...wiem, że na www napisane jest, że to odcień zimny, ale w instrukcji (od Ciemnego Brązu) już tego nie ma ...mam nadzieję, że wyjdzie Tobie chłodny
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-03-26 o 19:55
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 19:55   #3767
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Kroplo, ależ Ty śliczna jesteś
A jakie oczyska
Ja tez bym zrobila czerwone, albo rude jakieś
Oj, nie moge sie nie zgodzic co do tych oczu KroplyMilosci. A swoja droga, calkiem taka intensywna rudosc moglby przycmic ich blask, wystarczyloby chyba tylko poglebienie naturalnych refleksow rudosci

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
Kroplo dzięki wiesz ja się tak staram a rudy i tak nie chce wyjśc hihi ale to nic. Co wyjdzie to wyjdzie - kocham blask po hennie i mimo wszystko jej zapach :d
No i wyszło CU-DO istne! Podoba mi się ten kolor...! Pasuje Ci bardzo - to przede wszystkim.. cóż, niejedna moja znajoma chciała taki efekt uzyskać sztucznymi joannami, niektorym wyszlo, ale co by powiedzialy ciekawe na Twoj widok - nie zniszczylas wloskow, a masz fajny odcien.
aha, rowniez jestem uzalezniona od zapachu henny
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 19:58   #3768
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
spłukałaś hennę samą wodą i zostawiłaś, tak radykalnie? Oj to ja zmywam hennę odzywką, np. isaną babassu, 2-3 razy, potem nakładam garniera awokado na trochę a na koniec biovaxa i mam włosy w miarę... a bez niczego sobie nie wyobrażam.
Widziałam bardzo ładne efekty henny na siwych włosach, trochę jak balejaż. Nie stresuj się, poczekaj aż kolor dojrzeje
Ja nic nie nakladam po hennowaniu. Umylam ostatnio dopero 3 dni po farbowaniu i dopiero wtedy moje wlosy dostaly odzywke. Fakt byly bardziej suche niz zwykle i nawet sie nie przetluszczaly, ale po trzecim myciu wszystko wrocilo do normy.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:09   #3769
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam pytanie do ekspertek
Chciałam zamówić hennę z Mazideł, ale po przeczytaniu wszytstkich informacji na tej stronie mój entuzjazm trochę opadł Mianowicie, wg. nich do włosów mojej długości (za ramiona, średnio grube) potrzeba ok. 400 gram ziółek - to wychodzi ok. 80zł + przesyłka. Jeśli kolor nie chwyci, trzeba powtórzyć ze 2 razy, więc daje nam to 240zł. Czy ja jestem matematycznym impotentem czy naprawdę to taka droga zabawa?

Kocurzyco, paręnaście stron temu pisalaś, że to Twoich mega długich pięknych włosów wystarcza 200gram. Czy ja coś źle zrozumiałam czy na Mazidłach kłamią?
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 20:15   #3770
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
No u mnie ciemnawy kasztan na odrostach wyszedł (trzymałam niecałe 2h tylko), ale ja mam sporo siwych i szare odrosty...wiem, że na www napisane jest, że to odcień zimny, ale w instrukcji (od Ciemnego Brązu) już tego nie ma ...mam nadzieję, że wyjdzie Tobie chłodny
no ja tez nadzieja zyje potrzymam dluzej, ja odrostu jeszcze widocnego nie mam,moze 5 mm, zalezy mi na kolorku najbardziej zblizonym do naturalnego,bo nie chce mi sie juz cudowac z farbami itp. Nie kupilam ciemnego brazu, bo balam sie ze za ciemny wyjdzie i jak odrost sie pokaze to znow trza bedzie smarowac no nic potrzymam dlugo moze nie bedzie rudawy
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:15   #3771
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do ekspertek
Chciałam zamówić hennę z Mazideł, ale po przeczytaniu wszytstkich informacji na tej stronie mój entuzjazm trochę opadł Mianowicie, wg. nich do włosów mojej długości (za ramiona, średnio grube) potrzeba ok. 400 gram ziółek - to wychodzi ok. 80zł + przesyłka. Jeśli kolor nie chwyci, trzeba powtórzyć ze 2 razy, więc daje nam to 240zł. Czy ja jestem matematycznym impotentem czy naprawdę to taka droga zabawa?

Kocurzyco, paręnaście stron temu pisalaś, że to Twoich mega długich pięknych włosów wystarcza 200gram. Czy ja coś źle zrozumiałam czy na Mazidłach kłamią?
Przesadzają
Ja farbuję mazidlaną, mam wlosy za ramiona i za perwszym razem zrobiłam 100 gr opakowanie. Nałożyłam, henny zostalo, wywaliłam. Teraz teraz rozrabiam na oko ok 70 gr i spokojnie starcza.

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-06-02 o 11:11
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:25   #3772
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Kocurzyco, paręnaście stron temu pisalaś, że to Twoich mega długich pięknych włosów wystarcza 200gram. Czy ja coś źle zrozumiałam czy na Mazidłach kłamią?
Nalozylam 200gram ale pewnie nawet 150 by wystarczylo. Jak rozrobilam to wyszedl mi litr blota (wiem bo robilam w litrowym pudelku po lodach), takze mnostwo.
Na wszystkich stronkach z henna podaja jakies ilosci z kosmosu. Wydaje mi sie ze zwyczajnie chca wiecej sprzedac. A moze to sa ilosci na baaardzo geste wlosy. Na wszelki wypadek, zeby komus nie zabraklo. Nie mam pojecia. Ale np ilosc rekomendowana na moje wlosy to 400 gram , a naprawde nie mialabym gdzie tego nalozyc. Poza tym chodzenie z kilogramem blota bylo dosyc ciezkie a co dopiero z 2

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do ekspertek
Chciałam zamówić hennę z Mazideł, ale po przeczytaniu wszytstkich informacji na tej stronie mój entuzjazm trochę opadł Mianowicie, wg. nich do włosów mojej długości (za ramiona, średnio grube) potrzeba ok. 400 gram ziółek - to wychodzi ok. 80zł + przesyłka. Jeśli kolor nie chwyci, trzeba powtórzyć ze 2 razy, więc daje nam to 240zł. Czy ja jestem matematycznym impotentem czy naprawdę to taka droga zabawa?
A na wlosy za ramiona to oni naprawde przesadzili. 100-150 gram wystarczy Ci jak swiat.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:42   #3773
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do ekspertek
Chciałam zamówić hennę z Mazideł, ale po przeczytaniu wszytstkich informacji na tej stronie mój entuzjazm trochę opadł Mianowicie, wg. nich do włosów mojej długości (za ramiona, średnio grube) potrzeba ok. 400 gram ziółek - to wychodzi ok. 80zł + przesyłka. Jeśli kolor nie chwyci, trzeba powtórzyć ze 2 razy, więc daje nam to 240zł. Czy ja jestem matematycznym impotentem czy naprawdę to taka droga zabawa?
Kochana, u mnie 100g na wycieniowane włosy do łopatek to było nawet ciut za dużo. Ale zawsze lepiej mieć trochę więcej niż mniej, czystą rozrobioną hennę możesz zamrozić i wykorzystać następnym razem.
Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja nic nie nakladam po hennowaniu. Umylam ostatnio dopero 3 dni po farbowaniu i dopiero wtedy moje wlosy dostaly odzywke. Fakt byly bardziej suche niz zwykle i nawet sie nie przetluszczaly, ale po trzecim myciu wszystko wrocilo do normy.
Jakoś nie wyobrażam sobie tego na swoich włosach, niewyobrażalna susza, jeden wielki dred... to by było u mnie. A poza tym henna mi po prostu śmierdzi strasznie, muszę uważać co jem przy farbowaniu i kilka dni później bo potrafi mnie zemdlić Dlatego muszę ten zapach czymś zabijać i maskować, inaczej bym nie dała rady. A jakoś ani nie spiera mi się henna, nawet za pierwszym razem, i nie widzę niczego złego po nich.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:43   #3774
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Przesadzają
Ja farbuję mazidlaną, mam wlosy za ramiona i za perwszym razem zrobiłam 100 gr opakowanie. Nałożyłam, henny zostalo, wywaliłam. Teraz teraz rozrabiam na oko ok 70 gr i spokojnie starcza.
Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Nalozylam 200gram ale pewnie nawet 150 by wystarczylo. Jak rozrobilam to wyszedl mi litr blota (wiem bo robilam w litrowym pudelku po lodach), takze mnostwo.
Na wszystkich stronkach z henna podaja jakies ilosci z kosmosu. Wydaje mi sie ze zwyczajnie chca wiecej sprzedac. A moze to sa ilosci na baaardzo geste wlosy. Na wszelki wypadek, zeby komus nie zabraklo. Nie mam pojecia. Ale np ilosc rekomendowana na moje wlosy to 400 gram , a naprawde nie mialabym gdzie tego nalozyc. Poza tym chodzenie z kilogramem blota bylo dosyc ciezkie a co dopiero z 2

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------


A na wlosy za ramiona to oni naprawde przesadzili. 100-150 gram wystarczy Ci jak swiat.
Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Kochana, u mnie 100g na wycieniowane włosy do łopatek to było nawet ciut za dużo. Ale zawsze lepiej mieć trochę więcej niż mniej, czystą rozrobioną hennę możesz zamrozić i wykorzystać następnym razem.
Dziękuję Wam bardzo
Teraz tylko wymyślę, czy zostać przy brązie czy na rudo walić i zamawiam
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>



Edytowane przez Jakkolwiek
Czas edycji: 2011-03-26 o 20:45
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:50   #3775
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Jakoś nie wyobrażam sobie tego na swoich włosach, niewyobrażalna susza, jeden wielki dred... to by było u mnie. A poza tym henna mi po prostu śmierdzi strasznie, muszę uważać co jem przy farbowaniu i kilka dni później bo potrafi mnie zemdlić Dlatego muszę ten zapach czymś zabijać i maskować, inaczej bym nie dała rady. A jakoś ani nie spiera mi się henna, nawet za pierwszym razem, i nie widzę niczego złego po nich.
Kazde wlosy jednak sa inne. Ma moich nie bylo takiego problemu. A co do zapachu to moze tez zalezy od henny, bomi nic nie smierdzialo. Delikatny ziolowy zapach. Ktory nadal czuc na mokrych wlosach. Ale to moze zalezy co kto lubi
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 21:02   #3776
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Kazde wlosy jednak sa inne. Ma moich nie bylo takiego problemu. A co do zapachu to moze tez zalezy od henny, bomi nic nie smierdzialo. Delikatny ziolowy zapach. Ktory nadal czuc na mokrych wlosach. Ale to moze zalezy co kto lubi
Mnie każda henna śmierdzi, czy to mazidła, czy eld, czy sipa, znaczy, nie tyle śmierdzi, zapach mi się kojarzy z łuskanym słonecznikiem ale długo go czuję i przeszkadza. A włosy mam w jednym wielkim dredzie przy spłukiwaniu, bez tych zabiegów co napisałam powyżej nie wyobrażam sobie hennowania, jakaś tragedia by była u mnie.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 21:11   #3777
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

I po moim pierwszym razie!
Robiłam mazidlaną henne+po łyżce cayenne i cynamonu+sok z 2 cytryn i 1 pomarańczy i trochę ciepłej wody Papkę łatwo się nakładało,nic nie spadało,nic nie skapywało,sajgonu w łazience nie było-to mnie cieszy. Włosy wydają się grubsze i ładnie błyszczą. Efekt ostateczny będzie,myślę,po poniedziałkowym myciu...Załączę wtedy zdjęcie przed i po Ogólnie jestem bardzo zadowolona(póki co :P )
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 10:51   #3778
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

sylvia_doll
No i wyszło CU-DO istne! Podoba mi się ten kolor...! Pasuje Ci bardzo - to przede wszystkim.. cóż, niejedna moja znajoma chciała taki efekt uzyskać sztucznymi joannami, niektorym wyszlo, ale co by powiedzialy ciekawe na Twoj widok - nie zniszczylas wloskow, a masz fajny odcien.
aha, rowniez jestem uzalezniona od zapachu henny [/QUOTE]


dzięki Cieszę się, że się podoba w końcu jakiś kolor mi wyszedł hihi i widać go w dziennym świetle jeee to teraz chyba może być tylko lepiej
zaraz wrzucę do galerii zdj i recepturę heh słońca nie ma ale to innym razem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_8770.jpg (65,9 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8772.jpg (60,1 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie108_1.jpg (80,9 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez kamoszka
Czas edycji: 2011-03-27 o 10:52
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 21:57   #3779
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej! Wrzucam zdjęcia przed i po (od farbowania minęło jakieś 20h, więc kolor się jeszcze zmieni). Włoski farbowane henną Khadi - Ciemny Brąz (piszę kolejny raz ). Wymieszana z ciepłą wodą i małą ilością czarnej herbaty. Papka wyszła mi trochę za gęsta, następnym razem będę już wiedziała jaką zrobić. Zużyłam połowę opakowania, czyli jakieś 50 gram. Włosy nie są długie ani gęste. Mam sporo siwych (ładnie przykryło, ze złotą poświatą, rudości nie widzę ). Umyłam włosy szamponem z SLES, bez silikonów. Trzymałam 5h, zmywałam samą wodą, nie nakładałam odżywki żadnej. Nie było bałaganu w ogóle, niczego nie pobrudziłam następnym razem wrzucę do papki trochę odżywki jednak, bo włosy przesuszone są...jestem bardzo zadowolona, włosy się błyszczą, są jakby grubsze. Następnym razem nakładam tylko na odrosty nie wracam do chemicznych farb, o nie (no chyba, że zachce mi się blondu...tfu!)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00698.jpg (105,5 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00713.jpg (178,9 KB, 183 załadowań)
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-03-27 o 22:00
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 22:02   #3780
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
ja też już po zrobiłam zdjęcie w 'sztucznym'. Jak zrobię więcej to wrzucę do galerii ale w sumie kolorek mi się podoba
Faaajny Do niebieskich oczu super.

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo
Teraz tylko wymyślę, czy zostać przy brązie czy na rudo walić i zamawiam
Na rudo Ale ja jestem stronnicza.

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Hej! Wrzucam zdjęcia przed i po (od farbowania minęło jakieś 20h, więc kolor się jeszcze zmieni).
Na moim monitorze niestety wyszedł srebrno-fioletowy ale widać piękny blask
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.