Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-22, 10:22   #2521
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Hexana napisz więcej szczegółów co do tego toniku Mnie z BU denerwuje te serum flavo i ten alkohol w nim
nie widzę sensu dla którego Hexxana miałaby po raz nty pisać o toniku jest wątek o BU, gdzie są komentarze na jego temat, jest też wątek z sonda bodajze poświęcony wyłącznie temu tonikowi, a informacje "techniczne" są na stronie BU
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 10:43   #2522
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
Hexana napisz więcej szczegółów co do tego toniku Mnie z BU denerwuje te serum flavo i ten alkohol w nim
Tutaj jest moja recenzja
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322975

i moge dodac tylko tyle,ze uzywam go co ktoras noc-srednio 2 razy w tyg.
Zaluje,ze tak pozno odkrylam kwasy PHA bo meczylam sie z innymi preparatmi szukajac swojego Graala

WinlyEm ma racje,sporo tez zostalo napisane w watku o BU
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 11:03   #2523
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ok ja ciągle poznaje te forum więc nie wyzywajcie mnie hehe
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 11:21   #2524
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
ok ja ciągle poznaje te forum więc nie wyzywajcie mnie hehe
a kto Cię wyzwał?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 10:33   #2525
Martula_F
Raczkowanie
 
Avatar Martula_F
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 105
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo Was prosze Drogie Kolezanki doradzcie bo mam dola. sytuacja jest nastepujaca. mam 27 lat delikatnie ysujace sie zmarszczki nosowo wargowe i te wstretne midzy brwiami. moja pielegnacja zmeza obecnie w kierunku naturalnych kosmetykow.ale sama nie wiem czy to dla mnie dobre. od trzech miesiecy uzywam. :
serum renev bu, serum z vit c bu, toniku PHA bu, kremu tonujaceo hauschki fitra 50 avene i na to pudru perlowego bu. rezultat trzy wielkie bolace gule ktore ecze olejkiem tamanu. normalnie na warzy trojkat bermuszki mam dwa policzki i broda zajete przez gule. zamiezam zmienic pielegnacje na noc krem NeoStrata Renewal 12% PHA, na dzien albo Auriga flavo c 8%, albo SVR Krem Hydracid C i avenka. co do mycia to uzywam mydla siarkowego. doradzcie co robic z t moja ostatnio problematyczna skora.
__________________
comptine d'un autre été - yann tiersen
Martula_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:29   #2526
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny, pytam tu, bo nie wiem gdzie siepodczepic a chodzi mi o retinol w kosmetykach jako dzialajacy p.zmarszczkowo
czy znacie moze kosmetyki tej firmy Image Skincare gl. chodzi mi o krem z retinolem http://www.aptekaeskulap.pl/image-sk...ml-p-5837.html czy to mozliwe, ze jest w nim tak wysokie stezenie retinolu? Kosmetyki tej firrmy sa dosc drogie i zastanawiam sie czy w ogole warto w to wchodzic. Ciekawe jest tez serum z wit c http://www.aptekaeskulap.pl/image-sk...ml-p-5854.html
co myslicie?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 10:15   #2527
nanutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 70
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie.
Właściwie, to trochę się naszukałam i nie znalazłam odpowiedniego wątku, albo źle szukałam . Bardzo proszę o Waszą pomoc w ustaleniu codziennej pielęgnacji cery, albo zamieszczenia linku do stosownego wątku. Jestem kompletnie zielona. Do tej pory ulegałam różnym reklamom i stosowałam kosmetyki, które zapychały i nie przynosiły żadnych efektów. Pogubiłam sie i nie mam kompletnego pojęcia jak dbać o swoją cerę
Proszę o pomoc
Mam 20 lat. Cera po okresie dojrzewania odbrobinę się ustabilizowała, ale mam problem z przebarwieniami, szczególnie na pleckach Od czasu do czasu wychodzą mi tzw. bolce, czyli wielkie spuchnięte krosty, pod skórą, których w żaden sposób pozbyć się nie mogę! Nawet nie próbuję wyciskać, bo po takich próbach zostawały mi blizny. Mam baaardzo rozszerzone pory, szczególnie na policzkach (w obrębie nosa) ,na nosie (na którym żyje również chmara czarnych punkcików) i na brodzie. Czoło jest w porządku, poza trzema zmarszczkami mimicznymi. Na bokach twarzy czasem coś się pojawi.
Cerę generalnie mam mieszaną, często tłustą i świecącą w strefie T.

Obecnie stosuję
Noc: nivea visage young na noc (anty spot, przeciw wypryskom), ziaja nuno, maska z glinką zieloną do cery zanieczyszczonej - naprzemiennie oba kremy, z tym, że przed i po menstruacji tylko ten pierwszy, inaczej nie pokonałabym natarczywego ataku pryszczy.

Dzień: ziaja biobalans przeciwzmarszkowy (kontrola sebum, zielone opakowanie), od święta dax cosmetics Perfcta, krem matujący z mikroperłą, dotleniający

Demakijaż: ziaja dwufazowa

Oczyszczanie: ? właśnie tu mam problem, chciałam kupić żel Norel, ale nigdzie dostać go nie mogę Może polecicie coś innego?

Makijaż: nie stosuję podkładów, korektorów, baz, jeśli gdzies wychodzę maźnę twarz pudrem w kamieniu, lub pudrem sypkim.
Próbowałam z kremami tonującymi, ale zapychają, podkładami w musie, tez zapychają. Stwierdziłam, że puder wystarczy, ładnie zmatowi, co jakis czas robie tylko poprawki.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczna, bo nadchodzi lato i chcę się pokazać od jak najlepszej strony!
Dziękuję
nanutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 13:17   #2528
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
nawilżający filtr , problemy z retinoidami

Mam prośbe o namiary na nawilżający filtr. Pracuje w stale klimatyzowanym zamknietym biurowcu i strasznie wysusza mi twarz. Do tej pory uzywałam Avene 40 dla tłustej i mieszanej, tę:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20788
kleiła sie i świeciła strasznie ale nawilżała b. dobrze, nie bieliła też.
Chyba wycofali (ktoś wie?) bo w tym roku jej nie ma.
Przerzuciłam sie na jedna z 50+ , ale bieli - podkresla łuszczące sie skórki po retinoidach i dla mnie nawilża niewystarczająco. Czy ktoś mógłby doradzic jakis produkt 40 lub 50+ silnie nawilżający ?

Mam tez problem z retinoidami. Uzywam locacidu (tretinoina) i w zasadzie moge uzywac go tyllo raz w tygodniu aby nie wysuszyc, nie łuszczyc się i nie czerwienić ciagle (i tak cera jest od tych kosmetyków nadreaktywna). Mogłabym dwa razy, ale z kwasów (BHA) musiałabym zrezygnowac a nie chce bo tez spełniają swoja rolę.
Spróbuje pod oczami troche częściej (do tej pory w ogóle i kwasów tez tam nie uzywam) bo pod oczami mi sie zmarszczki robia większe i chyba słabsze kremy apteczne nie wystarczają.
Mam pytanie czy taki locacid raz w tygodniu w ogóle działa ?
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 17:49   #2529
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nanutka Pokaż wiadomość

Oczyszczanie: ? właśnie tu mam problem, chciałam kupić żel Norel, ale nigdzie dostać go nie mogę Może polecicie coś innego?
widze ze jestes z krakowa wiec moge ci powiedziec ze duzy wybór z tej firmy mają na ulicy berka joselewicza,jak jedziesz starowislna w kierunku korony, to po lewej stronie.jest tam sklep z profesjonalnymi kosmetykami do salonów,ale nie zawsze chca sprzedac zwykłym smiertelnikom :/ ja powiedziałam ze studiuje kosmetologie i mi sprzedali.
a jak nie chce ci sie za tym chodzic to może effeclar z LRP,albo jakiś olejek myjący z BU?
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:11   #2530
DiamondMe
Raczkowanie
 
Avatar DiamondMe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam proszę Was o radę
Mam okropne problemy z trądzikiem od roku na którego nie działa absolutnie nic. Ostatnio dermatolog zapisała mi Zorac 0.05, ale oczywiście zadnego wspomnienia o filtrach ehh. Przejrzałam forum i proszę o radę czy ta pielęgrancja jest ok i co sądzicie o tym filtrze nie za niski? Jest stabilny- można się malować czym chcę. Jak porównałam z filrami wymienianymi jako stabilne to niby jest ok ale może się pomyliłam. CZy ppd 20 to za mało jak na zorac?.

Mycie buzi: Accos żel przeciwtrądzikowy
Filtr- Aknicare Sun Synchroline spr 30
Skład: aqua, triethyl citrate, cetearyl alkohol, ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, alcohol denat., methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, glycolpalmitate, arachidylalcohol, dimethicone, cetearylglucoside, behenyl alcohol, cyclopentasiloxane, benzyl pca, xanthangum, arachidyl glucoside xydroxyethyl acrylate, decyl glucoside, squalane, c30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, polysorbate60, sodiumhydroxide, phenoxyethanol, sodium hyaluronate, bht, parfum (fragrance)

Oczy: Active C -zmarszczki mimiczne
Noc: Zorac 0.05 codziennie na razie brak efektu dużego złuszczania (2 tyg używania)
Nawilżanie: tu własnie mam problem bo chciałabym jakiś pielęgnujący krem wysuszoną skórę. Mam teraz Pchysiogel ale niezbyt mi pasuje, miałam avene hydrance był ok ale może teraz coś innego. Macie jakieś pomysły na krem który ładnie nawilża i pielęgnuje cerę przy zoracu i kuracjach przeciwtrądzikowych?

Bardzo proszę o pomoc ))

DiamondMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 07:47   #2531
nanutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 70
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
może effeclar z LRP,albo jakiś olejek myjący z BU?
Skuszę się chyba na ten z BU, bo w rozsądnej cenie, effaclar trochę za drogi jak na oczyszczanie według mnie, wole w jakis krem zainwestować
Bardzo dziękuję za radę, w sklepie też spróbuję
__________________
Czasami rodzi się we mnie jakiś głód życia, nie znana tęsknota za spełnieniem się w innych rolach, smakowanie ciała i duszy jeszcze nie poznanej.
- Barbara Rosiek-



Przyszła kolej na mnie... - czyli mój biżuteryjny debiut

Elbaart, czyli pokoleniowe twory wyobraźni - zapraszam
nanutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 09:59   #2532
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Do czego jeszcze mogę dosypać jedwab w proszku oprócz pudru? Bo piszą, żeby nie rozpuszczać w wodzie. Nie mam na niego pomysłu Do maseczki z glinki można dosypać?
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 13:05   #2533
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Do czego jeszcze mogę dosypać jedwab w proszku oprócz pudru? Bo piszą, żeby nie rozpuszczać w wodzie. Nie mam na niego pomysłu Do maseczki z glinki można dosypać?
a jakis olej masz? jak tak, to możesz go dodać do jakiegoś olejowego serum

albo może wymieszać trochę z olejem i dopiero dodać do maseczki (ale na ten pomysł niech się ktoś mądrzejszy wypowie, bo chyba konieczny byłby jeszcze jakiś emulgator)

Ja mam jedwab hydrolizowany i całkiem nieźle on się spisuje w kremach ale to chyba nie to samo
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:57   #2534
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jejku czytam i czytam i juz chyba zwariowałamBardzo prosze was o ocene mojej pielegnacji którą chce dopiero wprowadzic.Mam 21 lat chyba dosc głeboką zmarszczke na czole i malutkie wokól oczu,pełno prosakówtego świństwa chciałabym sie pozbyc)blackheady na brodzie i nosie /masakra:/skóra sucha skonczyłam kuracje trądzikową od czasu do czasu jakis wyprysk i brzydkie przebarwienia na policzkach,skłonnośc do zapychania.Chciałabym zrobić tak:wprowadzic serum z wit c i maseczke aspirynowa ale nie wiem czy mozna tak zrobic:/i mam pytanie czy serum c mozna kupic w aptece i czy ono musi kosztowac 70 zli jakie serum dla mnie najlepsze?bo sa różne z róznym stęzeniem i wogólehm więc zaczynam RANO:+1.serum z wit C+2.krem physiogel(Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3 )+3.filtr avene,krem ochronny spf50(Skład: avene thermal spring water (avene aqua), ethylhexyl methoxicinnamate, c12-15alkylbenzoate, water (aqua), butyleneglykol methylene, bis-benzotriazoyl tetramethylbutylpheno,l bis-ethylxeloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, cyclomethicone, glyceryl pvp/elcosene copolymer, butylparaben, carplic/capric trigliceride, decyl glucoside, dimethiconol, disodium edta, ethylparaben, fragrance (perfum), hydroxyethylacrylatesodiu m acryloyldimthyl taurate copolymer, isobutyl paraben, magnesium aluminum silicate , methylparaben, o -cymen-5-ol phenoxyethanol, polysorbate 60, propylparaben, squalane, steryl alcohol, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, tribehenin, triethoxycaprylysilane, trimethoxycaprylysilane, xanthan gum, zinc oxide)WIECZÓR:+1.maseczka aspirynowa 1-2 razy w tygodniu(chciałam zlikwidowac blackheady albo ruszyc prosaki)2.przemywam twarz blau farma,atopra,żel do mycia ciała(Sepicalm S 1,5%
Mocznik 1,5%
aktywny kompleks AHA + L-Arginina Skład (INCI):
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Urea, Sodium Lactate, Linolenamidopropyl Dimethylamine Citrate, Cocamide DEA, Sodium Cocoyl Aminoacids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Glycerol, Arginine, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.)
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 16:22   #2535
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nikt mnie nie oceniczekam cichutko..
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 16:30   #2536
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

pikpok -

1. serum z wit C mozesz kupic na przykład na biochemi urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumamlaCE.html lub http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

2. nie wydaje mi się, zeby krem physiogel nadawał sie na dzień. Jest świtnym nawilżaczem na noc, stosowany na zmiane z kwasem, na dzień MUSISZ sie zaopatrzyc w filtr

3. maseczka aspirynowa- abrdzo dobry wybór jednak pamietaj ze to kwas, filtr używany na dzień jest KONIECZNY

4. nie znam tych produktów, które wymieniłaś na końcu, ale tam kwas AHA ... zależy jakie stęzenie, ale kuracje kwasowe generalnie nie sa polecane na lato. Zaleca sie zaczynać je jesienią/zimą, gdy słońce dalej od nas (ale mimo to konieczny wysoki filtr), latem można nabawić sie przebarwień- szczególnie jeśli masz zmarszczki, mogą się pogłębić-szkoda teraz katować skórę kwasami. Skoro ejstes po jakiejs kuracji, daj jej odpocząć, nawilżaj kup jakis dobry krem nawilżający

polecam ogólnie lekturę biochemii, jest to skarbnica wiedzy, poczytasz to sama będziesz ekspertem
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-06-09 o 16:32
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 16:50   #2537
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Jejku czytam i czytam i juz chyba zwariowałamBardzo prosze was o ocene mojej pielegnacji którą chce dopiero wprowadzic.Mam 21 lat chyba dosc głeboką zmarszczke na czole i malutkie wokól oczu,pełno prosakówtego świństwa chciałabym sie pozbyc)blackheady na brodzie i nosie /masakra:/skóra sucha skonczyłam kuracje trądzikową od czasu do czasu jakis wyprysk i brzydkie przebarwienia na policzkach,skłonnośc do zapychania.Chciałabym zrobić tak:wprowadzic serum z wit c i maseczke aspirynowa ale nie wiem czy mozna tak zrobic:/i mam pytanie czy serum c mozna kupic w aptece i czy ono musi kosztowac 70 zli jakie serum dla mnie najlepsze?bo sa różne z róznym stęzeniem i wogólehm więc zaczynam RANO:+1.serum z wit C+2.krem physiogel(Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3 )+3.filtr avene,krem ochronny spf50(Skład: avene thermal spring water (avene aqua), ethylhexyl methoxicinnamate, c12-15alkylbenzoate, water (aqua), butyleneglykol methylene, bis-benzotriazoyl tetramethylbutylpheno,l bis-ethylxeloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, cyclomethicone, glyceryl pvp/elcosene copolymer, butylparaben, carplic/capric trigliceride, decyl glucoside, dimethiconol, disodium edta, ethylparaben, fragrance (perfum), hydroxyethylacrylatesodiu m acryloyldimthyl taurate copolymer, isobutyl paraben, magnesium aluminum silicate , methylparaben, o -cymen-5-ol phenoxyethanol, polysorbate 60, propylparaben, squalane, steryl alcohol, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, tribehenin, triethoxycaprylysilane, trimethoxycaprylysilane, xanthan gum, zinc oxide)WIECZÓR:+1.maseczka aspirynowa 1-2 razy w tygodniu(chciałam zlikwidowac blackheady albo ruszyc prosaki)2.przemywam twarz blau farma,atopra,żel do mycia ciała(Sepicalm S 1,5%
Mocznik 1,5%
aktywny kompleks AHA + L-Arginina Skład (INCI):
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Urea, Sodium Lactate, Linolenamidopropyl Dimethylamine Citrate, Cocamide DEA, Sodium Cocoyl Aminoacids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Glycerol, Arginine, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.)
Podobno dobre serum z witaminą c są z Biochemi Urody,i do tego tanie.Brakuje mi tu nawilżania,na dzień wystarczy filtr ale na noc włączyłabym krem nawilżający,jakiś odżywczy.No i brakuje tonizowania
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:13   #2538
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki dzięki!!)aaaa mogłybyscie mi poradzić jakis kremiki tak juz dzieki wielkie czekalam czekalam...nom ale dystans zobaczymy co ztego bedziea serum juz do mnie jedzie
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 19:21   #2539
DiamondMe
Raczkowanie
 
Avatar DiamondMe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

nieśmiało się przypominam naprawdę zależy mi na ocenie wizażanek
DiamondMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 20:02   #2540
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez DiamondMe Pokaż wiadomość
nieśmiało się przypominam naprawdę zależy mi na ocenie wizażanek
jeśli chodzi o krem nawilżajacym to gorąco polecam ziaja calma HLC. jest niedrogi a jakość jak z wyzszej półki, na prawdę warto.
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 22:51   #2541
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o krem nawilżajacym to gorąco polecam ziaja calma HLC. jest niedrogi a jakość jak z wyzszej półki, na prawdę warto.
potwierdzam ze ziaja jest super.używałam jej poł roku.ma fajny zapach.teraz uzywam na noc olejków z rózy piżmowej i olejku sliwkowego.nie potrzeba mi kremu.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 05:22   #2542
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc

Przez ostatnie 5 miesiecy jako poczatkujaca , po skonsultowaniu z doswiadczonymi kolezankami z wizazu , kurowalam sie regularnie retinem, wyniki ok, przebarwienia sie troche rozjasnily, przez ostatnie 2 miesiace krem uzywalam co 3 dni na cala twarz i co drugi na moj parszywy wasik a wczesniej 2 razy w tyg na cala twarz. Niestety lato tuz ,tuz... Planuje dlugi wyjazd nad morze , wiec bedzie duzo slonca. Czy myslicie ze na ten czas moglabym zamienic retin na Floslek white&beauty ( punktowy,glownie zalezy mi na uporczywym przebarwieniu na wasie i na czubku nosa) i mleczko loreal z wit. c ? Oczywisice filtry ,norma, lrp 50 .


sklady :

FLOSLEK , krem punktowy wybielajacy przebarwienia

Ingredients (INCI): Aqua, Mineral Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Vaselinum Album , Phyllanthus Emblica Fruit Extract,
Ceteareth-20, Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate , Mica, C.I. 77891, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Disulfite, Propylene Glycol , BHT, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid


L'Oreal, Visible Results, Mleczko oczyszczające, odnawiające

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9866
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 10:18   #2543
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez DiamondMe Pokaż wiadomość
Witam proszę Was o radę
Mam okropne problemy z trądzikiem od roku na którego nie działa absolutnie nic. Ostatnio dermatolog zapisała mi Zorac 0.05, ale oczywiście zadnego wspomnienia o filtrach ehh. Przejrzałam forum i proszę o radę czy ta pielęgrancja jest ok i co sądzicie o tym filtrze nie za niski? Jest stabilny- można się malować czym chcę. Jak porównałam z filrami wymienianymi jako stabilne to niby jest ok ale może się pomyliłam. CZy ppd 20 to za mało jak na zorac?.

Mycie buzi: Accos żel przeciwtrądzikowy
Filtr- Aknicare Sun Synchroline spr 30
Skład: aqua, triethyl citrate, cetearyl alkohol, ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, alcohol denat., methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, glycolpalmitate, arachidylalcohol, dimethicone, cetearylglucoside, behenyl alcohol, cyclopentasiloxane, benzyl pca, xanthangum, arachidyl glucoside xydroxyethyl acrylate, decyl glucoside, squalane, c30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, polysorbate60, sodiumhydroxide, phenoxyethanol, sodium hyaluronate, bht, parfum (fragrance)

Oczy: Active C -zmarszczki mimiczne
Noc: Zorac 0.05 codziennie na razie brak efektu dużego złuszczania (2 tyg używania)
Nawilżanie: tu własnie mam problem bo chciałabym jakiś pielęgnujący krem wysuszoną skórę. Mam teraz Pchysiogel ale niezbyt mi pasuje, miałam avene hydrance był ok ale może teraz coś innego. Macie jakieś pomysły na krem który ładnie nawilża i pielęgnuje cerę przy zoracu i kuracjach przeciwtrądzikowych?

Bardzo proszę o pomoc ))

może krem Toleriane?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:06   #2544
luxoria
Raczkowanie
 
Avatar luxoria
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 48
GG do luxoria
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Mam pytanie dotyczące serum Alma z vit. C z BU. Zmówiłam, ukręciłam i zaczęłam używać pod filtr i tu zaczęły się moje problemy.
Mam cerę naczynkową, skłonną do rumienia i podrażnień. Jak używam serum na noc, solo, wszytko jest ok. Jak na dzień i nakładam na nie filtr, zaczynają mnie lekko piec policzki, a obszary naczynkowe są bardziej zaróżowione
Używam tego filtra: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19486 , już 2 tubkę i jak nakładałam go na zwykły krem, to nie miałam takich problemów.
Sama nie wiem - może zmienić filtr na jakąś Avenkę?Macie jakieś typy dla cery naczynkowej i b. wrażliwej? (wcześniej używałam Iwostinów,ale zbyt bielą i tłuszczą) Chociaż szkoda by było, bo Klorane to jak dla mnie KWC i niedrogi
A może po prostu za krótko czekam pomiędzy aplikacjami serum i filtra? Myślę, ze czekam jakieś 3-5 minut, na oko, bom niecierpliwa
A serum mam bez alkoholu, więc nie on jest "winowajcą"
__________________
***
"...It's always the same
I'm running towards nothing
Again and again and again..."


Edytowane przez luxoria
Czas edycji: 2009-06-11 o 12:07 Powód: dopisek
luxoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:13   #2545
DiamondMe
Raczkowanie
 
Avatar DiamondMe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję Na pewno wypróbuję te kremy. A co sądzicie o tym filtrze? Wystarczy 30 przy zoracu czy lepiej kupić jakaś 50, chcoiaż ten jest bardzo fajny. Jest stabilny? ??
DiamondMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 13:19   #2546
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez luxoria Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie dotyczące serum Alma z vit. C z BU. Zmówiłam, ukręciłam i zaczęłam używać pod filtr i tu zaczęły się moje problemy.
Mam cerę naczynkową, skłonną do rumienia i podrażnień. Jak używam serum na noc, solo, wszytko jest ok. Jak na dzień i nakładam na nie filtr, zaczynają mnie lekko piec policzki, a obszary naczynkowe są bardziej zaróżowione
Może to przez to, że w Klorane jest trochę alkoholu? On chyba może potęgować drażniące właściwości witaminy C.
Ja mam podobną cerę do Twojej i początkowo też mnie piekła pod wpływem C w zestawach z różnymi kosmetykami. Ale potem skóra się przyzwyczaja.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:58   #2547
katarzynaaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Siemka bardzo proszę o radę, czy z moją cerą to ja dobrze się obchodzę?
Mianowicie: dzień w dzień diacneal nawet na noc i pod oczy i to jest właściwie aby jedyny krem którego obecnie używam. Aby go odstawię to zaraz pełno zaskórników mi się robi:/ filtr-20 to jedynie w podkładzie - nie opalam się więc uważam że więcej nie trzeba. Przebarwień nie mam już dzięki temu kremikowi ale mam jeden problem;/
CZERWIENIĘ SIĘ JAK NASTOLATKA ! ! ! ;/ (mam 27l.)

Nie to że aby policzki- u mnie cała twarz jest czerwona wraz z uszami. Gdyby nie podkład kryjący to nie wiem jak bym sobie z tym radziła;/

No i co ja mam z tym zrobić??? Pomocy dziewczęta)))
katarzynaaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 22:06   #2548
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez katarzynaaa26 Pokaż wiadomość
Siemka bardzo proszę o radę, czy z moją cerą to ja dobrze się obchodzę?
Mianowicie: dzień w dzień diacneal nawet na noc i pod oczy i to jest właściwie aby jedyny krem którego obecnie używam. Aby go odstawię to zaraz pełno zaskórników mi się robi:/ filtr-20 to jedynie w podkładzie - nie opalam się więc uważam że więcej nie trzeba. Przebarwień nie mam już dzięki temu kremikowi ale mam jeden problem;/
CZERWIENIĘ SIĘ JAK NASTOLATKA ! ! ! ;/ (mam 27l.)

Nie to że aby policzki- u mnie cała twarz jest czerwona wraz z uszami. Gdyby nie podkład kryjący to nie wiem jak bym sobie z tym radziła;/

No i co ja mam z tym zrobić??? Pomocy dziewczęta)))
moze kup ruboril?mi on pomógł i nie czerwienie sie jak nastolatka.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 23:08   #2549
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez katarzynaaa26 Pokaż wiadomość
CZERWIENIĘ SIĘ JAK NASTOLATKA ! ! ! ;/ (mam 27l.)

Nie to że aby policzki- u mnie cała twarz jest czerwona wraz z uszami. Gdyby nie podkład kryjący to nie wiem jak bym sobie z tym radziła;/

No i co ja mam z tym zrobić??? Pomocy dziewczęta)))
Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
moze kup ruboril?mi on pomógł i nie czerwienie sie jak nastolatka.
Ja też polecam Ci Ruboril, warto wypróbować - u mnie na zaczerwienienia które kiedyś były wściekło bordowe naprawdę pomógł, po 2 miesiacach jest o wieele lepiej
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 23:17   #2550
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ruboril uzywany 3 miesiace 2x dziennie ,potem przerwa na miesiac i od nowa trzy miesiace.inaczej przestanie skutecznie działac.do tego na zaczerwienienie polecam hydrolat z kocanki,nawet troche pomaga,ale zapach nieciekawy.przyprawa do zup ;(
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.