Uczulenie - płyn do kąpieli J&J i Fa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-03, 11:06   #1
Chantalle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42

Uczulenie - płyn do kąpieli J&J i Fa.


ja

Edytowane przez Chantalle_
Czas edycji: 2012-09-22 o 08:38
Chantalle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:37   #2
trusssssssskaweczka
Raczkowanie
 
Avatar trusssssssskaweczka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 357
Dot.: Uczulenie - płyn do kąpieli J&J i Fa.

Moja siostra (13 lat) ma bardzo delikatna skórę i pewnego razu wzięła prysznic w nowym płynie (nie pamiętam jakim) całe nogi i dłonie miała czerwone i tak jakby takie delikatne pryszczyki. Szybko do samochodu i pojechałyśmy na pogotowie. Lekarz stwierdził że jest to silna reakcja alergiczna na któryś ze składników. Teraz używa tylko mydła w płynie Palmolive. Osobiście używam pod prysznic żelów yves rocher, które całkiem ładnie pachną i mnie nie uczulają
trusssssssskaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 00:07   #3
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Uczulenie - płyn do kąpieli J&J i Fa.

Cytat:
Napisane przez Chantalle_ Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam płyn do kąpieli? z Johnson. Nie ma go w kwc, nie mogłam także znaleźć jego zdjęć, to była fioletowa butelka, ten płyn miał za zadanie odprężać przed snem. Wiem, tylko że to nie była wersja dla dzieci typu 'Bed time'. Był z dodatkiem lawendy, chociaż nie pachniał lawendą. Używałam go pod prysznicem. I zauważyłam, że jeśli na nogach pozostanie nieco dłużej to nogi robią się czerwone, szczególnie na kolanach i gdzieniegdzie wyskakują krostki. Szybko schodzą, wydaje mi się, że to uczulenie, tak? Najgorsze jest to, że nie mam żadnego składu. Podobnie zadziałał na mnie płyn z Fa. Ciocia przywiozła go z Niemiec, używam go bo narazie nie wiem co mogę innego kupić. Jeśli zostanie spłukany od razu po nałożeniu to raczej nie powoduje krostek. I tutaj też nie mam składu, bo butelka niemiecka. Poszukam jeszcze w internecie, może coś znajdę.
W każdym razie, nigdy nie miałam problemów z uczuleniem. Wcześniej używałam głównie mydeł w kostce z nivea i jeszcze wcześniej, to było dosyć dawno, płynów z Avonu.
Co mogło to spowodować? Krostki pojawiały się tylko na nogach, nigdzie więcej tego nie zauważyłam.
Ten z J&J bardzo ładnie pachniał, ale raczej nie będę mogła go używać. Teraz nie wiem jaki żel/płyn pod prysznic mogę kupić przed wyjazdem nad morze.
Może znacie coś? Nie chcę zbytnio kupywać kosmetyków dla dzieci... ale jeśli to ma pomóc. Lubię takie płyny pod prysznic, które pachną delikatnie, dla dzieci niektóre są aż za delikatne. Takie kremowe... Nie lubię zbytnio tych energetyzujących żeli typu cytrusowy. Pamiętam, że Lagoon z Avonu pięknie pachniał oraz płyn Naturals śliwka i nektarynka, niestety wycofany już.
Więc jak myślicie? To uczulenie? I co polecacie? Także po kąpieli? Jak narazie używam oliwki i sprawdza się dobrze. Ale myślałam nad jakimś balsamem... Dziękuję za pomoc.
Bardzo możliwe, że to uczulenie. Mi sie coś takiego dzieje, jezeli umyje się czymś z dużym stężeniem olejków eterycznych w składzie albo czymś z duzą ilością silnych detergentów (SLS, SLES). Tylko, że ciebie mogło uczulić cokolwiek w składzie: od detergentu, przez zapach, po konserwant. Bez testów alergicznych raczej nie da się dokładnie powiedzieć. Jeżeli jednak mnie stanie się coś takiego, to przestawiam się od razu na mój zestaw ratunkowy:
Balsam - ten lub ten - nie pachną zbyt pięknie, ale mają świetne działanie i są tanie
Oliwka - ta lub ta. Nie radzę używać oliwki opartej na Paraffinum Liquidum, bo może (choć nie musi) podrażnić
Jeżeli uczulenie przybiera dodatkowo formę takich czerwonych, swędzących, rozlazłych placków, to smaruję je Nanobazą i pomaga.
Warto też, zaraz po pojawieniu sie wysypki zażyć coś antyhistaminowego (Allertec, Zyrtec - bez recepty) i napić sie wapna.
A żeby uniknąć wysypki, to ja osobiście myję się żelami do ciala z Alterry (dostępna w Rossmanie) - mają delikatne składy i swietnie pachną. Obecnie uzywam tego, ale miałam też ten ale był troszke gorszy, jeżeli chodzi o zapach.
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.