socrates-erasmus - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-02, 15:38   #2311
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Myślę właśnie o zostaniu Buddym dla osób z Erasmusa i tak sobie pomyślałam, że może spytam osób, które były na wymianie jaki jest dla was najlepszy buddy? Mieliście kogoś takiego czy radziliście sobie sami?
U mnie nie było niczego organizowanowego dla erasmusów, co dopiero system "buddy"...Jak widzę, ile u mnie na uczelni 'macierzystej' ESN robi, a tam nie było praktycznie nic.

Cytat:
Napisane przez bella719 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko do osób, które były/są na erasmusie, czy stypendium wam na wszystko starcza czy jednak musicie sporo dokładać?
Zależy od kraju, miasta, osoby, tego co chcesz robić. Generalnie stypendium ma wyrównywać koszty życia (chyba bardziej studenta, który opłaca też mieszkanie).
Na pewno nie jest to tak, że w rodzinnym mieście żyjesz za darmo, bo płacisz czy płacą twoi rodzice za twoje jedzenie, komunikację, kosmetyki, ciuchy, wyjścia, telefon itp. itd.
Ciężko mi powiedzieć, ile rzeczywiście wydawałam na swoim Erasmusie, bo sporo pieniędzy mi zostało, kilka razy byłam w domu (i kupowałam sobie ciuchy i kosmetyki), ale oprócz grantu miałam stypendium rektora i jakieś 1000 miesięcznie od rodziców. Wydawałam też na podróże (i zakwaterowanie w podróży), co w Szwecji jest drogie.
Generalnie pokój miałam tanio bo jedynie 230 euro, jedzenie - tak, że nie po taniości ale nie jadłam 'na mieście' ok. 200 euro. Więc teoretycznie wyżyć się da, ale reszta zależy już od tego, o czym wspomniałam na początku. Lepiej mieć więcej pieniędzy.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 17:26   #2312
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez bella719 Pokaż wiadomość
Najbardziej marzy mi się Kanada, ale jest jedno miejsce tylko, więc raczej już mogę o tym zapomnieć
Kanada na Erasmusie?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 19:23   #2313
bella719
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 632
Dot.: socrates-erasmus

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8106050 1]Kanada na Erasmusie?[/QUOTE]

Tak, też się zdziwiłam
bella719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 21:25   #2314
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Myślę właśnie o zostaniu Buddym dla osób z Erasmusa i tak sobie pomyślałam, że może spytam osób, które były na wymianie jaki jest dla was najlepszy buddy? Mieliście kogoś takiego czy radziliście sobie sami?
Od początku studiowania jestem mentorem dla przyjezdnych i w sumie to mógłbym książkę o tym napisać, bo są i plusy i minusy, dlatego, jak jechałem na erasmusa to dostałem laskę, ale całkowicie olała sprawę
Ogólnie to polecam, chociaż to zależy na kogo się trafi.

Cytat:
Napisane przez bella719 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko do osób, które były/są na erasmusie, czy stypendium wam na wszystko starcza czy jednak musicie sporo dokładać?
Stypendium znacząco małe, co przy wysokich kosztach jak na taki kraj, ale dało się przeżyć. Jadałem na mieście, imprezowałem dosyć sporo i zwiedzałem jeszcze więcej. W sumie to dołożyłem niewielką kwotę jak na cały rok, a zwiedziłem wszystkie okoliczne kraje
Ile bym dał, żeby móc jeszcze raz to powtórzyć, chociaż na miesiąc lub tydzień
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 22:52   #2315
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Od początku studiowania jestem mentorem dla przyjezdnych i w sumie to mógłbym książkę o tym napisać, bo są i plusy i minusy, dlatego, jak jechałem na erasmusa to dostałem laskę, ale całkowicie olała sprawę
Ogólnie to polecam, chociaż to zależy na kogo się trafi.
Ogólnie działam w ESN od początku tego roku akademickiego, ale nie chciałam od razu brać sobie na głowę mentee, kiedy sama nie wiedziałam jak to wszystko działa. Dopiero teraz chcę się spróbować być mentorem, kiedy wiem na czym to mniej więcej polega.
PS Zarejestrowałam się na stronie dla Buddych i przydzielono mi już mentee. Trochę się stresuję, bo to moje pierwsze takie doświadczenie, ale mam nadzieję, że będzie pozytywne
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 15:29   #2316
awesooming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 71
Dot.: socrates-erasmus

Poszło szybciej niż się spodziewałam - udało mi się dostać praktyki w firmie, w której chciałam, ale teraz muszę się wziąć za uzupełnienie dokumentów. Czy ktoś z Was miał okazję się z tym zmierzyć i czy mógłby mi ewentualnie pomóc? Niestety, teraz są ferie i nie mogę się skontaktować z koordynatorem a czas mam do 28 lutego.
__________________

awesooming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 18:24   #2317
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Ogólnie działam w ESN od początku tego roku akademickiego, ale nie chciałam od razu brać sobie na głowę mentee, kiedy sama nie wiedziałam jak to wszystko działa. Dopiero teraz chcę się spróbować być mentorem, kiedy wiem na czym to mniej więcej polega.
PS Zarejestrowałam się na stronie dla Buddych i przydzielono mi już mentee. Trochę się stresuję, bo to moje pierwsze takie doświadczenie, ale mam nadzieję, że będzie pozytywne
Trzymam kciuki, bo tutaj może być albo nieciekawie, albo będziesz miała jeden z lepszych okresów przed lub po erasmusowych z przyjezdnym studentem
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-09, 15:14   #2318
bella719
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 632
Dot.: socrates-erasmus

Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o tych uczelniach i miastach? także pod względem kosztów

Uniwersytet w Walencji
Politechnika w Walencji
INSEEC BBA - European Business School w Bordeaux
University of applied sciences of WKW (Wiedeń)
University of Limerick

Muszę się dzisiaj zdecydować i już sama nie wiem
Mogę wybrać 2 uczelnie, jedna z nich na pewno będzie w Walencji, tylko nie wiem która.. Nie za bardzo chce dawać 2 uczelnie w tym samym miejscu, chociaż może powinnam
bella719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 22:48   #2319
Wrapigi
Raczkowanie
 
Avatar Wrapigi
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 34
Dot.: socrates-erasmus

Cześć wszystkim!

Od zawsze marzy mi się Erasmus.

Studiuję teraz na pierwszym roku i bardzo chciałabym wyjechać już na drugim.

Czy mogłybyście mi nakreślić, jak wygląda rekrutacja? Jakie dokumenty są wymagane, jak to jest z językami (trzeba zdawać język konkretnego kraju na B2, czy wystarczy anguelski?) i czy trudno się dostać?

Studiuję na uczelni technicznej

Pozdrawiam serdecznie
Wrapigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 14:17   #2320
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: socrates-erasmus

Myślę, że takie informacje uzyskasz na stronie uczelni, na której studiujesz. Jeśli chodzi o angielski, to ja nie musiałam dostarczyć certyfikatu. U mnie było bardzo łatwo się dostać, bo nie było chętnych na wyjazd...
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 15:49   #2321
Ninina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
Myślę, że takie informacje uzyskasz na stronie uczelni, na której studiujesz. Jeśli chodzi o angielski, to ja nie musiałam dostarczyć certyfikatu. U mnie było bardzo łatwo się dostać, bo nie było chętnych na wyjazd...
U mnie na uczelni było biuro, które zajmowało się Erasmusem, u Ciebie, autorko, też powinno być. Tam Ci wszystko wytłumaczą.
Ninina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 08:07   #2322
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: socrates-erasmus

U mnie tez nie bylo problem z dostaniem sie (przynajmniej do tego kraju co ja chcialam). Sa miejsca gdzie ludzie chetniej jezdza jak np. Hiszpania i takie gdzie nie za bardzo typu Niemcy/Szwajcaria.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 21:51   #2323
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc 8d64643247d9f80 Pokaż wiadomość
Kanada na Erasmusie?
O rany Kanada gdyby Kanada weszła do listy wyjazdowej chyba bym była pierwszą osobą, która by się zapisała, mega chcę kiedyś odwiedzić ten kraj.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ile bym dał, żeby móc jeszcze raz to powtórzyć, chociaż na miesiąc lub tydzień
Ja też, a gdzie byłeś?
U mnie najpierw Angers, potem Nantes a teraz pracuję dla ludzi z Saint Nazaire, ale mieszkam w Polsce, jedynie co jakiś czas wyjazdy.
Mam taki sentyment do tego miejsca, jak ląduję w Nantes skąd zaczęły się wszystkie moje drogi to po prostu mam szklanki w oczach. Ostatnio z siostrą siedziałyśmy tak długo nad brzegiem Loary, aż nie zapadł zmierzch i wspominałyśmy...
Jestem bardzo wdzięczna swojej uczelni za zorganizowanie wszystkiego, stypendium, bardzo dobrą opiekę po przybyciu na miejsce, miałam tak spoko Francuzkę, we wszystkim nam pomagała, zabierała na wyjazdy do zamków, naprawdę organizacja na szóstkę.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez bella719 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o tych uczelniach i miastach? także pod względem kosztów

Uniwersytet w Walencji
Politechnika w Walencji
INSEEC BBA - European Business School w Bordeaux
University of applied sciences of WKW (Wiedeń)
University of Limerick

Muszę się dzisiaj zdecydować i już sama nie wiem
Mogę wybrać 2 uczelnie, jedna z nich na pewno będzie w Walencji, tylko nie wiem która.. Nie za bardzo chce dawać 2 uczelnie w tym samym miejscu, chociaż może powinnam
Ja bym wybrała Bordeaux, ale jestem romanistką i wiadomo Wiedeń i Bordeaux na pewno będą najdroższe pod względem utrzymania, Walencja jest dużo tańsza. O Limerick nie wiem nic, jeżeli zamierzasz szukać mieszkania to kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, np. w Bordeaux rok akademicki zaczyna się we wrześniu, my w czerwcu miałyśmy rezerwację na mieszkanie.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Ciężko mi powiedzieć, ile rzeczywiście wydawałam na swoim Erasmusie, bo sporo pieniędzy mi zostało, kilka razy byłam w domu (i kupowałam sobie ciuchy i kosmetyki), ale oprócz grantu miałam stypendium rektora i jakieś 1000 miesięcznie od rodziców. Wydawałam też na podróże (i zakwaterowanie w podróży), co w Szwecji jest drogie.
Generalnie pokój miałam tanio bo jedynie 230 euro, jedzenie - tak, że nie po taniości ale nie jadłam 'na mieście' ok. 200 euro. Więc teoretycznie wyżyć się da, ale reszta zależy już od tego, o czym wspomniałam na początku. Lepiej mieć więcej pieniędzy.
Mi też kasa zostawała, nie piję, nie palę i nie imprezuję, samo jedzenie kosztuje mnie niewiele. Najwięcej szło na przejazdy a trochę jeździłam w tę i z powrotem, ale i tak robiłam prezenty komu mogłam, rodzinę wręcz zasypałam podarunkami.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2019-01-04 o 21:41
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.