masaż brzucha i biustu przy odchudzaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 12:14   #1
doni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1

masaż brzucha i biustu przy odchudzaniu


Witam Zaczęłam długą drogę do osiągnięcia normalnej sylwetki. Mam do zrzucenia jakieś 30kg. Staram się by waga spadała powoli 1kg/tydz, ale mimo to boję się, że skóra na brzuchu i biuście jest na tyle zwiotczała, że po wszystkim przyjdzie mi ją usuwać operacyjnie. Bardzo chciałabym tego uniknąć, stąd moje pytanie o możliwości jakie daje w tej kwestii masaż. Czy pomógł by mi tego uniknąć? Czy zwykłe ćwiczenia na brzuch nie wystarczą by skóra była dostatecznie napięta? Jaki rodzaj masażu powinnam wybrać i jaką częstotliwość wizyt? Widziałam w ofercie Gabinetów Bodywork masaż powłok brzusznych i biustu, ale niestety nie pochodzę z Poznania. Czy taki masaż wykonywany jest w jakimś warszawskim gabinecie? Czy też może powinnam zdecydować się na coś innego? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady, informacje i sugestie.
doni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:09   #2
^Motylek^
Raczkowanie
 
Avatar ^Motylek^
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 58
Dot.: masaż brzucha i biustu przy odchudzaniu

Najlepszy jest masażyk wykonywany przez ukochanego mężczyznę


A tak bardziej poważnie , to ja też bym chciała odpowiedzi na to pytanie Też zamierzam się odchudzam [znowu...] i nie chcę by brzuszek zwiotczał.
__________________
Warto o tobie śnić
i warto dla ciebie ż
yć !

^Motylek^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 22:39   #3
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż brzucha i biustu przy odchudzaniu

Witam. Też obecnie nie prowadzę praktyki w Warszawie. Gabinety z tym programem działają min. w Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu, ale mniejsza z tym.

Masaż wykonywany jednocześnie w trakcie odchudzania (ufam iz idzie z tym w parze gimnastyka)jest bardzo uzasadniony. Zarówno jako wspomaganie oczyszczania organizmu jak i mozliwość ujędrnienia i wymodelowania poszczególnych parti ciała. Na wstępie warto rozpocząć od drenazu limfatycznego, a potem drenaż po kilku zabiegach odstawiamy i jest potrzebny bardziej intensywny masaż (co nie znaczy bolesny!!!).

Masaż powłok brzusznych połączony z masażem klatki piersiowej wykonuje się najczęściej razem z grzbietem. W niektórych sytuacjach moze byc pani masowana takze na boku, w ułożeniu embrionalnym.

Jedna uwaga, czasem jest tak, iz po zrzuceniu kilku kilogramów nasze ciało wraca do stanu w którym wygladamy lepiej niz po utracie na łapu capu nastepnych kilogramów. Warto uważać na zbyt szybkie i jednostajne tempo "odchudzania". Niestety w fizjologi kobiety jest tak, iz najpierw widzimy rezultaty odchudzania na twarzy, potem klatce piersiowej, nastepnie dopiero brzuchu i udach. Czasem po prostu warto się nacieszyc tymi paroma kilogramami, niż iśc na całość.

Ufam, iz znajdzie pani masażystę który jest w temacie. Pytać, pytać, pytać! Bardzo ważne jest także zwrócenie w takim masażu na linie Langera, ale o tym wiedzą masazyści. Ponadto zalezy także jaką ma pani cerę. Jesli sa problemy z naczynkami, to tym bardziej masazysta bedzie unikał "siłowych" rozwiązań.

Jesli w trakcie masażu lub po, pojawia się siniaki - to prosze za masaż po prostu podziekować.

A i jeszcze jedno, w niektórych gabinetach w przypadku masażu powłok brzusznych łączonych z masażem biustu, może się pani spotkać z pisemną zgoda na taki zabieg. To nie jest nic dziwnego.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 13:31   #4
dcio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 109
Dot.: masaż brzucha i biustu przy odchudzaniu

Ja zrzucalem ok 3 kgma tydzien podczas pracy przy zniwach 9w stodole ukladanie slomy) albo intesnywnego plywania w morzu i to nie odbilo sie na mnie zwiatczala skura czy czym s takim.

Zbledne kilogramy latwo szybko zrzucic np plywajac w naszym Polskim zimnym Baltyku kilakanasie km dzienie.
dcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 13:35   #5
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: masaż brzucha i biustu przy odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
Witam. Też obecnie nie prowadzę praktyki w Warszawie. Gabinety z tym programem działają min. w Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu, ale mniejsza z tym.

Masaż wykonywany jednocześnie w trakcie odchudzania (ufam iz idzie z tym w parze gimnastyka)jest bardzo uzasadniony. Zarówno jako wspomaganie oczyszczania organizmu jak i mozliwość ujędrnienia i wymodelowania poszczególnych parti ciała. Na wstępie warto rozpocząć od drenazu limfatycznego, a potem drenaż po kilku zabiegach odstawiamy i jest potrzebny bardziej intensywny masaż (co nie znaczy bolesny!!!).

Masaż powłok brzusznych połączony z masażem klatki piersiowej wykonuje się najczęściej razem z grzbietem. W niektórych sytuacjach moze byc pani masowana takze na boku, w ułożeniu embrionalnym.

Jedna uwaga, czasem jest tak, iz po zrzuceniu kilku kilogramów nasze ciało wraca do stanu w którym wygladamy lepiej niz po utracie na łapu capu nastepnych kilogramów. Warto uważać na zbyt szybkie i jednostajne tempo "odchudzania". Niestety w fizjologi kobiety jest tak, iz najpierw widzimy rezultaty odchudzania na twarzy, potem klatce piersiowej, nastepnie dopiero brzuchu i udach. Czasem po prostu warto się nacieszyc tymi paroma kilogramami, niż iśc na całość.

Ufam, iz znajdzie pani masażystę który jest w temacie. Pytać, pytać, pytać! Bardzo ważne jest także zwrócenie w takim masażu na linie Langera, ale o tym wiedzą masazyści. Ponadto zalezy także jaką ma pani cerę. Jesli sa problemy z naczynkami, to tym bardziej masazysta bedzie unikał "siłowych" rozwiązań.

Jesli w trakcie masażu lub po, pojawia się siniaki - to prosze za masaż po prostu podziekować.

A i jeszcze jedno, w niektórych gabinetach w przypadku masażu powłok brzusznych łączonych z masażem biustu, może się pani spotkać z pisemną zgoda na taki zabieg. To nie jest nic dziwnego.

Powodzenia.

wchodząc tu i po przeczytaniu pierwszego postu chciałam napisac dokładnie to samo co ty wyjełas mi te słowa z ust
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.