Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-22, 17:11   #4441
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Trochę się zaczynam bać już tego wszystkiego tym bardziej, że wizyta u endokrynologa jest dopiero zimą, a przydałoby się skonsultować i z nim i z ginem w tym samym czasie. Nie chce jednak odkładać tego na później i najpierw zobaczę co ma do powiedzenia ginekolog. Zastanawiam się też jak go nakłonić na zlecenie mi tych badań.
Czy w przypadku konieczności wykonania szeregu badań hormonalnych do diagnozy konkretnej przypadłości mogę dostać skierowanie na te badania na NFZ? Na robienie tylu badań prywatnie nie będę mieć pieniędzy na pewno, a przydałoby się rozwiać pewne wątpliwości.

Zdjęcia są dość kiepskiej jakości i tego nie widać, ale moja cera naprawdę wygląda gorzej. Tym bardziej, że teraz znowu następuje pogorszenie.
Co do pielęgnacji, żeby nie robić offtopa to mam pytanie co do dwóch kremów jeszcze:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html - z tej serii od AA mam płyn micelarny i ma podobno dość dobry skład, u mnie jak na razie też dobrze się sprawuje(odpukać) i dlatego zastanawiam się nad kremem.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...beeco-bio.html - Flos Lek

Myślałam też o serii Ziaja Ulga szczególnie o kremie i płynie micelarnym. Czy nie zrobię sobie tym krzywdy?
Krem z Oceanic ma wysoko glicerynę i parafinę,osobiście nie brałabym go nawet pod uwagę,bo jest duża prawdopodobność że zapcha,ale wiadomo to cecha indywidualna.
Ten drugi krem - z flos leku ma zaś wyoko masło shea,które tez jest ciężkie i lubi być na skórze komodogenne.
Próbowałaś może evy natura z melisą intensywnie nawilżającego,AA z serii naturalnej 20+ albo np.dermosanu półtłustego?
Te są lekkie i dość dobrze nawilżają
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-07-22 o 17:12
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 17:26   #4442
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Trochę się zaczynam bać już tego wszystkiego tym bardziej, że wizyta u endokrynologa jest dopiero zimą, a przydałoby się skonsultować i z nim i z ginem w tym samym czasie. Nie chce jednak odkładać tego na później i najpierw zobaczę co ma do powiedzenia ginekolog. Zastanawiam się też jak go nakłonić na zlecenie mi tych badań.
Czy w przypadku konieczności wykonania szeregu badań hormonalnych do diagnozy konkretnej przypadłości mogę dostać skierowanie na te badania na NFZ? Na robienie tylu badań prywatnie nie będę mieć pieniędzy na pewno, a przydałoby się rozwiać pewne wątpliwości.(...)
Trądzik to też konkretna przypadłość, zresztą u Ciebie i z miesiączką jest problem, więc już w ogóle. Na pewno jak idziesz to gina to powienien USG Ci zrobić, podstawowe hormony też może wypisać. Co niektórych badań krwi to może być taki problem, że na NFZ może wypisać tylko lekarz konkretnej specjalności - tzn. endokrynolog.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 11:58   #4443
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 14:18   #4444
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Krem z Oceanic ma wysoko glicerynę i parafinę,osobiście nie brałabym go nawet pod uwagę,bo jest duża prawdopodobność że zapcha,ale wiadomo to cecha indywidualna.
Ten drugi krem - z flos leku ma zaś wyoko masło shea,które tez jest ciężkie i lubi być na skórze komodogenne.
Próbowałaś może evy natura z melisą intensywnie nawilżającego,AA z serii naturalnej 20+ albo np.dermosanu półtłustego?
Te są lekkie i dość dobrze nawilżają
Czy chodziło Ci o te kremy?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...poltlusty.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...o-alergii.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...-z-melisy.html

Pollena Eva ma trochę podejrzanie długi skład, a Dermosan z tego co czytałam na KWC jest bardziej na zimę i robi tłustą warstwę.
Mam nadzieję, że alkohol w składzie mnie nie podrażni.

Z płynu micelarnego do cery wrażliwej z AA jestem zadowolona, więc w sumie na krem mogłabym się skusić.
Co do kremu z Ziaji, o którym pisałam to ten, ale niestety nie ma składu podanego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...raznienia.html
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 16:50   #4445
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Czy chodziło Ci o te kremy?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...poltlusty.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...o-alergii.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...-z-melisy.html

Pollena Eva ma trochę podejrzanie długi skład, a Dermosan z tego co czytałam na KWC jest bardziej na zimę i robi tłustą warstwę.
Mam nadzieję, że alkohol w składzie mnie nie podrażni.

Z płynu micelarnego do cery wrażliwej z AA jestem zadowolona, więc w sumie na krem mogłabym się skusić.
Co do kremu z Ziaji, o którym pisałam to ten, ale niestety nie ma składu podanego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...raznienia.html
Tak,dokładnie o tych mówiłam
Ja właśnie najbardziej lubię eve nature,składu nie ma złego,sporo wyciągów,bardzo na plus.
Dermosan u mnie wchłania się w zasadzie do matu,jedynie może później buzia trochę szybciej się świeci.
AA to taki już chyba najprostszy krem drogeryjny jaki można było wymyślić.
Tego Ziaji ulga niestety nie znam,ale skoro ma koić podrażnione skóry,to podejrzewam że będzie po prostu jednak ciężki.

EDIT: Pogrzebałam trochę w necie i znalazłam u jednej z dziewczyn na blogu skład tego kremu "Ziaja Ulga dla skóry wrażliwej - krem łagodzący na dzień redukujący podrażnienia"
Dodaje w załączniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21.jpg (95,4 KB, 20 załadowań)
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-07-24 o 16:56
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 18:04   #4446
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Tego Ziaji ulga niestety nie znam,ale skoro ma koić podrażnione skóry,to podejrzewam że będzie po prostu jednak ciężki.

EDIT: Pogrzebałam trochę w necie i znalazłam u jednej z dziewczyn na blogu skład tego kremu "Ziaja Ulga dla skóry wrażliwej - krem łagodzący na dzień redukujący podrażnienia"
Dodaje w załączniku.
Ja używam go od czasu do czasu i moim zdaniem faktycznie wydaje się treściwy, dość długo się wchłania i skóra świeci się bardziej, dlatego wolę go używać na noc, ale ja ogólnie jestem przyzwyczajona do lekkich kremów Mimo wszystko nie wydaje mi się żeby mnie zapychał, chyba że stosowałabym go codziennie na dzień, a wtedy wiadomo - kurz, pot, stres, większe wydzielanie sebum, więc kto wie. Jednak póki co cenię go za to, że koi moją nadwrażliwą ostatnio cerę, nawilża i wygładza Dodatkowo zachęciła mnie informacja na pudełku: hypoalergiczny, 0% barwników, 0% silikonów, 0% olejów mineralnych, minimalna bezpieczna ilość konserwantów, fotostabilne filtry UVA/UVB
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 18:11   #4447
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie przesadzaj z tą ruiną. Brałam i żyję. Ma skutki uboczne, jest trochę kontrowersyjny, ale jakby się przypatrzeć to tabletki antykoncepcyjne mogą więcej namieszać w organiźmie. Oczywiście nie każdy powinien je brać, ale jak ktoś męczy się parę - paręnaście lat to naturalną kosmetykę może sobie wsadzić. Bez obrazy oczywiście, żadna skrajność nie jest dobra, ale też nie róbmy wokół tego leku szopki. To nie jest jak chemia, aż takich skutków nie ma.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 18:51   #4448
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj z tą ruiną. Brałam i żyję. Ma skutki uboczne, jest trochę kontrowersyjny, ale jakby się przypatrzeć to tabletki antykoncepcyjne mogą więcej namieszać w organiźmie. Oczywiście nie każdy powinien je brać, ale jak ktoś męczy się parę - paręnaście lat to naturalną kosmetykę może sobie wsadzić. Bez obrazy oczywiście, żadna skrajność nie jest dobra, ale też nie róbmy wokół tego leku szopki. To nie jest jak chemia, aż takich skutków nie ma.
Gorsze skutki uboczne może wywołać Ibuprom Nie ma co demonizować retioidów.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 20:13   #4449
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Gorsze skutki uboczne może wywołać Ibuprom Nie ma co demonizować retioidów.
Nie nalezy ich tez bagatelizowac, bo nie sa tabletki dla osob z 1-2 wypryskami przed okresem...
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 09:21   #4450
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Nie nalezy ich tez bagatelizowac, bo nie sa tabletki dla osob z 1-2 wypryskami przed okresem...
Oczywiście, że nie. Landrynki to to nie są, ale nie popadajmy w skrajności
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 12:20   #4451
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie. Landrynki to to nie są, ale nie popadajmy w skrajności
W skrajnosci nie popadam, ale wkurza mnie, ze teraz je przepisuja kazdemu, kto ma pare krostek.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 12:59   #4452
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No tak, oczywiście, w ogóle dwie krostki przed okresem to żadna tragedia, wystarczą domowe sposoby, ale są osoby, które uważają to za straszny trądzik, z którym nie można się pokazać na ulicy
Swoją drogą chciałabym mieć takie problemy
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 13:13   #4453
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Tak,dokładnie o tych mówiłam
Ja właśnie najbardziej lubię eve nature,składu nie ma złego,sporo wyciągów,bardzo na plus.
Dermosan u mnie wchłania się w zasadzie do matu,jedynie może później buzia trochę szybciej się świeci.
AA to taki już chyba najprostszy krem drogeryjny jaki można było wymyślić.
Tego Ziaji ulga niestety nie znam,ale skoro ma koić podrażnione skóry,to podejrzewam że będzie po prostu jednak ciężki.

EDIT: Pogrzebałam trochę w necie i znalazłam u jednej z dziewczyn na blogu skład tego kremu "Ziaja Ulga dla skóry wrażliwej - krem łagodzący na dzień redukujący podrażnienia"
Dodaje w załączniku.
Na pierwszy rzut oka w Ziaji nie widzę nic tragicznego. Może faktycznie się skuszę. Te pozostałe tez wezmę pod uwagę, szczególnie Evę Naturę.
A co do AA, który podałam w linku to co miałaś na myśli pisząc najprostszy drogeryjny? AA ma też linię Eco, ale te kremy są słabo oceniane na kwc, poza tym są dość drogie, więc nawet nie będę zwracać uwagi na to, co najwyżej na płyn micelarny z tej serii.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 22:22   #4454
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Na pierwszy rzut oka w Ziaji nie widzę nic tragicznego. Może faktycznie się skuszę. Te pozostałe tez wezmę pod uwagę, szczególnie Evę Naturę.
A co do AA, który podałam w linku to co miałaś na myśli pisząc najprostszy drogeryjny? AA ma też linię Eco, ale te kremy są słabo oceniane na kwc, poza tym są dość drogie, więc nawet nie będę zwracać uwagi na to, co najwyżej na płyn micelarny z tej serii.
Ta Ziajka tragiczna nie jest,ale ja bym używała raczej tylko na noc.
Jeśli nie zapycha Cię olej kokosowy,rycynowy,albo trójglicerydy to skuś się.
Co prawda te substancje są raczej w środku składu,nie na początku więc ich ilość będzie w kremie mniejsza,ale są jednak cery podatne na zapychanie nawet w takich ilościach.
Co do AA,to mówiąc o nim jako najprostszym kremie drogeryjnym,miałam na myśli fajny,bez przekombinowania skład.
Brak zbędnych składników,co daje możliwość stosowania go także do ulepszania (stosowania jako baza) do własnych kombinacji kremowych.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 14:34   #4455
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
No tak, oczywiście, w ogóle dwie krostki przed okresem to żadna tragedia, wystarczą domowe sposoby, ale są osoby, które uważają to za straszny trądzik, z którym nie można się pokazać na ulicy
Swoją drogą chciałabym mieć takie problemy
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 15:28   #4456
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

miałam Ziaję ulga i ten krem z AA też , zapychają po ok 2 tygodniach i cera bardziej się po nich tłuści
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 16:36   #4457
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

zdaję wam relację po stosowaniu Visaxinum przez 2 miesiące(duże opakowanie) ,więc... nie zrobił nic!
Teraz będę próbować rozcieńczony ocet jabłkowy ...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 16:48   #4458
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Ta Ziajka tragiczna nie jest,ale ja bym używała raczej tylko na noc.
Jeśli nie zapycha Cię olej kokosowy,rycynowy,albo trójglicerydy to skuś się.
Co prawda te substancje są raczej w środku składu,nie na początku więc ich ilość będzie w kremie mniejsza,ale są jednak cery podatne na zapychanie nawet w takich ilościach.
Co do AA,to mówiąc o nim jako najprostszym kremie drogeryjnym,miałam na myśli fajny,bez przekombinowania skład.
Brak zbędnych składników,co daje możliwość stosowania go także do ulepszania (stosowania jako baza) do własnych kombinacji kremowych.
Dzięki wielkie za te opinie.
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
miałam Ziaję ulga i ten krem z AA też , zapychają po ok 2 tygodniach i cera bardziej się po nich tłuści
Każdy inaczej reaguje. Ja być może się skuszę na któryś z tych i zdam relacje. W tej chwili używam Alterry, a po odstawieniu maści leczniczej, skóra nie jest juz tak wysuszona i krem jest nawet nawet. Zobaczymy co dalej.

Ostatnim kremem, który chciałabym żebyście zobaczyły to też z AA do cery atopowej. Widziałam wiele zachwalających opinii i jestem ciekawa też Waszej.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lzajacy-0.html

Już na razie nie będę zasypywać tego wątku kremami. W czwartek mam lekarza i zobaczymy co powie na mój zanik okresu, bo w lipcu tak jak przypuszczałam też nic nie dostałam. W dodatku waga wskazuje, że przytyłam 3 kg w ciągu około miesiąca. Zapanikuję się na śmierć chyba.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 21:56   #4459
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ostatnim kremem, który chciałabym żebyście zobaczyły to też z AA do cery atopowej. Widziałam wiele zachwalających opinii i jestem ciekawa też Waszej.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lzajacy-0.html
Paraffinum Liquidum w składzie=temu panu dziękujemy
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 07:44   #4460
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dokłądnie,parafina na drugim miejscu,więc tego to bym nie ruszyła.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 09:02   #4461
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

parafina dyskwalifikuję kosmetyk jak dla mnie
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 13:57   #4462
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ok, dziękuję Wam. Czyli zostałyby mi ewentualnie AA Natura, Pollena Eva i Ziaja do przetestowania. Teraz wiem na czym stoję.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 14:49   #4463
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej? mogę się dołączyć?

Widze, że dyskutujecie o składach. Musze się zgodzić, parafina i gliceryna w składzie-nein! Tylko zapycha.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 15:33   #4464
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Musze się zgodzić, parafina i gliceryna w składzie-nein! Tylko zapycha.
Jest to przekonanie stereotypowe (zob. post #4346 i #4348). Jeśli wynika z Twoich doświadczeń, to warto się zastanowić, czy ma jakiekolwiek podstawy. Przecież nie smarujesz się czystą parafiną czy gliceryną. Skąd możesz wiedzieć, że to one są winne?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-04 o 17:03
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 15:39   #4465
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jest to przekonanie stereotypowe (zob. post #4346 i #4348). Jeśli wynika z Twoich doświadczeń, to warto się zastanowić, czy ma jakiekolwiek podstawy. Przecież nie smarujesz się czystą parafiną czy gliceryną.
Tak, ale mam na myśli kremy, które mają na drugim miejscu glicerynę, albo parafinę. Wtedy zawsze zapychają. I to nie tylko mnie, żeby nie było. mówię tu także w imieniu mojej mamy.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 16:51   #4466
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Tak, ale mam na myśli kremy, które mają na drugim miejscu glicerynę, albo parafinę. Wtedy zawsze zapychają. I to nie tylko mnie, żeby nie było. mówię tu także w imieniu mojej mamy.
Gliceryna i parafina same z siebie nie są komedogenne (nie powodują powstawania zaskórników), natomiast ich ewentualnego działania aknegennego (powodowania krostek, grudek) nie można stwierdzić na podstawie składu. Obecnie nie bada się pod kątem komedogenności i aknegenności pojedynczych substancji, tylko gotowe kosmetyki, ponieważ wszystkie składniki mają znaczenie. Gdyby można było sprowadzić problem do "zapychających" substancji na początku składu, to producenci nie musieliby zlecać kosztownych badań, aby móc zadeklarować, że kosmetyk jest niekomedogenny/nieaknegenny.

Gdybyś miała namiary na jakieś źródła naukowe, które potwierdzają tezę, że kremy na bazie parafiny i gliceryny mają właściwości komedogenne lub/i aknegenne, to chętnie się zapoznam.

Z mojego doświadczenia wynika, że emulgatory potrafią wpływać na zanieczyszczenie porów i tworzenie się krostek. Zgadzałoby się to z hipotezą Z. D. Draelos, wg której emulgatory zawarte w kosmetykach mogą emulgować sebum i w ten sposób przyczyniać się do podrażnienia okołomieszkowego (Prevention of Cosmetic Problems, rozdział 16 książki Preventive Dermatology, ed. R. A. Norman, New York 2010, p. 184).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-12 o 18:22
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 10:57   #4467
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Gliceryna i parafina same z siebie nie są komedogenne (nie powodują powstawania zaskórników), natomiast ich ewentualnego działania aknegennego (powodowania krostek, grudek) nie można stwierdzić na podstawie składu. Obecnie nie bada się pod kątem komedogenności i aknegenności pojedynczych substancji, tylko gotowe kosmetyki, ponieważ wszystkie składniki mają znaczenie. Gdyby można było sprowadzić problem do "zapychających" substancji na początku składu, to producenci nie musieliby zlecać kosztownych badań, aby móc zadeklarować, że kosmetyk jest niekomedogenny/nieaknegenny.

Gdybyś miała namiary na jakieś źródła naukowe, które potwierdzają tezę, że kremy na bazie parafiny i gliceryny mają właściwości komedogenne lub/i aknegenne, to chętnie się zapoznam.

Z mojego doświadczenia wynika, że emulgatory potrafią wpływać na zanieczyszczenie porów i tworzenie się krostek. Zgadzałoby się to z hipotezą Z. D. Draelos, wg której emulgatory zawarte w kosmetykach mogą emulgować sebum i w ten sposób przyczyniać się do podrażnienia okołomieszkowego (Prevention of Cosmetic Problems, rozdział 16 książki Preventive Dermatology, ed. R. A. Norman, New York 2010, p. 184).
Całkiem możliwe z tymi emulgatorami, bo mnie zapychają w sumie wszystkie kremy. A moja skóra dużo lepiej toleruje czyste oleje i sera na bazie olejów.

Nie mam pojęcia, co w kremach mi tak szkodzi, ale stwierdziłam, że nie będę więcej próbować, bo szkoda forsy i twarzy, a smarować mogę się czym innym, nawet wolę inne konstystencje.
Mam takie wrażenie, że więszość osób po prostu jest przyzwyczajonych do kremów od dziecka i stąd przesadne przywiązanie do tego typu kosmetyku. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba trudniej zrobić krem niż serum, nawet do wstrząśnięcia przed użyciem i trzeba właśnie dodać różnych skłądników, żeby kosystencja była kremowa i nie rozwarstwiała się... tylko czy kremowa konsytencja jest warta dodawania niepotrzebnych, a może i szkodliwych składników?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-12 o 18:23 Powód: Edycja cytatu
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 11:26   #4468
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Całkiem możliwe z tymi emulgatorami, bo mnie zapychają w sumie wszystkie kremy. A moja skóra dużo lepiej toleruje czyste oleje i sera na bazie olejów.

Nie mam pojęcia, co w kremach mi tak szkodzi, ale stwierdziłam, że nie będę więcej próbować, bo szkoda forsy i twarzy, a smarować mogę się czym innym, nawet wolę inne konstystencje.
Mam takie wrażenie, że więszość osób po prostu jest przyzwyczajonych do kremów od dziecka i stąd przesadne przywiązanie do tego typu kosmetyku. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba trudniej zrobić krem niż serum, nawet do wstrząśnięcia przed użyciem i trzeba właśnie dodać różnych skłądników, żeby kosystencja była kremowa i nie rozwarstwiała się... tylko czy kremowa konsytencja jest warta dodawania niepotrzebnych, a może i szkodliwych składników?
Tak, do kremów potrzeba więcej emulgatorów niż do płynnych emulsji. Ja zrezygnowałam z kremów na rzecz serów z minimalną zawartością emulgatorów i stabilizatorów (do 2%). Zdecydowanie wpłynęło to na poprawę mojej cery. Chciałabym całkowicie z nich zrezygnować. Będę testować sera dwufazowe, do wstrząsania. Spróbuję również wykorzystać stabilizujące właściwości substancji przyjaznych cerze trądzikowej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:01   #4469
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Widzę, że Lorri jest na mnie cięta

Miałam wczoraj oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Zapłaciłam 95 zł, za miesiąc idę znowu. Aktualnie wyglądam jakbym miała trądzik gigant, ponoć z czasem na się ładnie zagoić. Jednak tego zabiegu z przyjemnością nie wspominam, dwie godziny mi to wyciskała, a potem nie mogłam do wieczora nawet mówić, taka byłam popuchnięta. Ale czego się nie robi, żeby wyglądać jak człowiek
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:18   #4470
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Widzę, że Lorri jest na mnie cięta

Miałam wczoraj oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Zapłaciłam 95 zł, za miesiąc idę znowu. Aktualnie wyglądam jakbym miała trądzik gigant, ponoć z czasem na się ładnie zagoić. Jednak tego zabiegu z przyjemnością nie wspominam, dwie godziny mi to wyciskała, a potem nie mogłam do wieczora nawet mówić, taka byłam popuchnięta. Ale czego się nie robi, żeby wyglądać jak człowiek
Nie wiem, czy miałaś już kiedykolwiek wcześniej oczyszczanie, ale z mojego doświadczenia wynika, że jest to najgorsze, co możemy sobie zrobić. Samo to , że wyszłaś opuchnięta nie świadczy dobrze - to tak jakbyś sobie tkanki miażdżyła - dla mnie coś strasznego. Zazwyczaj po tygodniu, dwóch od oczyszczania miałam mega nawrót trądziku, większość blizn jakie mam jeszcze na skórze zawdzięczam właśnie wyciskaniu. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała tego doświadczać.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.