20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 15:28   #1
Hayleigh
Raczkowanie
 
Avatar Hayleigh
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 35

.


.

Edytowane przez Hayleigh
Czas edycji: 2012-12-28 o 13:15
Hayleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:26   #2
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Nie jestem ekspertem, ale spróbuję coś doradzić. Proszę, żeby ktoś skorygował w razie błędów.


A więc przede wszystkim - mycie buzi. Zrezygnuj proszę z tego mydła Dove. Zainwestuj w coś do mycia - żel, pianka. Najlepiej bez SLS w składzie.


Ze swojej strony mogę Ci polecić (dobry skład i cena do 10 zł):

- żel Tin Tin Ziaja
- żel Bio Balans Ziaja
- piankę oczyszczającą Rival de Loop


https://wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=15 -> Tutaj masz najlepsze oczyszczacze w KWC. Może coś Ci wpadnie w oko, poczytaj opinie


Tonik antybakteryjny jest ok.



Co do filtra. To Twój pierwszy filtr? Nie zapycha Cię? Nie zaobserwowałaś po nim pogorszenia stanu cery?



Makijaż robię podobnie, czyli podkład, korektor, puder sypki. Z sypkich pudrów polecam APC Cosmetics transparentny. Nie są łatwo dostępne, ale warto poszukać. Koszt około 25 zł
Tu masz opinie -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12318,apc-puder-sypki.html
Tu może wybierzesz lepszy - https://wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=117
Na filtr dziewczyny używają też często zmieszaną skrobię z dodatkiem jedwabiu.



Na noc może pokusisz się o jakiś kwas? Polecam na początek azealinowy - Acne Derm - około 17 zł w aptece. Działa przeciwtrądzikowo, zlikwidowalby wypryski, nie powinien zagrozić naczynkom.

Jednej nocy stosowalabyć kwas, drugiej nocy coś nawilżającego. Nie znam tego kremu co używasz, ale jeśli Cię nie zapycha jest ok. Tutaj masz nawilżacze do zadań specjalnych -> https://wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=209



Na Wizażu polecana jest też oliwka Hipp, która wbrew pozorom nie wzmaga produkcji sebum, a je reguluje. Można nakadać na noc.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15967,hipp-hipp-babysanft-pflege-ol-oliwka-pielegnacyjna-stara-wersja.html

Oprócz maseczki aspirynowej polecam też różnego rodzaju glinki lecznicze, szczególnie zieloną.

Raz w tygodniu stosuj peeling. Te dwa są bardzo dobre -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,759,clearskin-cleansing-scrub-antybakteryjny-peeling-do-twarzy.html
oraz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20349,morelowy-peeling-przeciwtradzikowy.html


Trudno mi tak wszystko na raz napisać. Raczej lakonicznie wszystko opisalam. PYTAJ jak czegoś nie rozumiesz lub coś jest nie jasne.

P.S. Na naczynka łykaj dużo vitaminy C. Jeśli nie masz zaawansowanego trądziku nie uciekaj się do hormonów. Myślę, że bez tego można poprawić stan Twojej cery. Poza tym kiedyś przestałabyś brać tabletki i możliwe, że cera powrócilaby do dawnego wyglądu.
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 01:38   #3
blebleble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Ja również nie jestem ekspertem, ale ponieważ miałam podobne problemy z cerą a dzięki odpowiedniej pielęgnacji udała mi się nieco in zaradzić, dodam coś od siebie...

Jeżeli jest to możliwe to chociaż częściowo zrezygnuj z makijażu (mi każdy podkład wysuszał cerę i często zapychał, gdy przestałam się malować nastąpiła poprawa).

Na naczynka polecam krem z filtrem 15 marki eris z serii pharmaceris do cery naczynkowej nawilżająco-wzmacniający. Wbrew pozorom jest dość lekki i przy dłuższym stosowaniu pomaga na naczynka, dobrze nawilża no i ma filtry dla mnie super

Częsty piling enzymatyczny (np. ziaja calma) do tego maseczka na naczynka (polecam flos leku - taka w czerwonej saszetce), polecam również już wcześniej wspomnianą maseczkę z glinką zieloną. do tego nawilżanie (ja używam maseczki yves rocher winogronowej) - im bardziej nawilżam, tym skóra mniej się przetłuszcza.

Super sprawdza się również kremik johnsons baby soothing naturals (w zielonej tubce) - dobrze nawilża, nie jest tłusty - wręcz matuje, nie zapycha).

Sorki za chaotyczną wypowiedź, późna już godzina... życzę powodzenia
blebleble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:52   #4
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Witaj, w sumie mam prawie takie same problemy jak Ty i również 20 lat więc może napiszę Ci jaki ja mam plan działania

RANO
używam żelu do mycia twarzy, aktualnie jakiś badziewny Rossmana, ale chce kupić Avene Cleanance
potem tonik - to już mniejsza jaki byleby łagodny
następnie mam w planach jakiś krem/serum z witaminą C, który ładnie rozświetli buzie przez co nie będzie wyglądala na taką zmęczoną. Myślę nad Active C z LRP, ale nie wiem czy nie jestem na to za młoda
i filtr jaki Ci tam odpowiada ja używam Mleczka Avene, ale nie jestem za bardzo zadowolona

W ciągu dnia pryskam się wodą termalną (avene) i przecieram chusteczką.

WIECZÓR
zamiast żelu uzywam płynu micelarnego (aktualnie ziaji, ale mam w planach polecaną tu Biodermę Sensibo )
Następnie kwas - ja mam zamiar używać Effaclar K LRP lub Diacneal Avene.
Godzinę po nałożeniu kwasu krem nawilżający. Teraz mam Calmę Ziaji, jeżeli okaze sie za słaby to kupie Humektan, lub jakis ekstra nawilżacz z Vichy lub LRP.

do tego maseczka aspirynowa minimum 2 razy w tygodniu (ale to też zalezy czy bedziesz używała innych kwasów, bo moze to być za dużo ..)

nie wiem co Ci poradzić na naczynka, z nimi nie mam, aż takiego problemu, jedynie przy nosie

do tego wszystkiego maseczki nawilżające przynajmniej raz w tygodniu + maseczka z glinki raz w tygodniu + piję pokrzywę, biorę beta-karoten, witaminę B, piję duuużo wody i jem dużo owoców i warzyw.

Mam nadzieję, że coś to da
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 16:17   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Jesli masz naczynka to odpadaja wszystkie scierne pelingi i polecony tutaj Diacneal.
Effaclar K mozesz jak najbardziej uzywac,Skoro stosujesz maseczke z aspiryny to znaczy ze nie jestes na kw. salicyliwy uczulona i Effaclar K ci nie uczuli.
Moze sprobuj z retinaldehydem? On reguluje cere. W Diacnealu jest ale razem z kwasem AHA ktory pieknie podraznia naczynka i rumien, ale z Dirosealu, Ysthealu i Eluage nie ma kwasow.
Do mycia polecam zel od Flos Leku do cery naczynkowej. Wspöomniana byla juz maseczka w saszetce ja mam krem-maseczke ale w tubce, slyszalam ze obie maja miec inne sklady. Maska jest na naczynka, moze sie sprawdzi i nie zapcha cery, a zlagodzi i wzmocni naczynkowa cere. ja bardzo lubie, po wiekszkosci kosmetykach z tej serii moje cera jest zlagodzona a rumien znika i mam buzie w jednolitym kolorze. na zaskorniki uzywam Effaclaru K chodz w tej chwili mam jego tanszy odpowienik z firmy CCB( niedostepny w PL).
Co sie wielu osoba sprawdzilo to niewysuszanie cery. Skora matowiona i wysuszana sie jeszcze bardzij broni i produkuje wiecej tluszczu i czesto jest tak ze pod warstwa sebum mamyy suchy naskorek.
Kremy od Flos Leku do cery naczynkowej sa dosc tresciwe. jak na moj gust to nawet nawilzajacy jest dosc tresciwy, a przynajmniej zadko kiedy natrafilam na nawilzajacy krem o takiej konsystencji. Mnie sie on podobal, ale ja juz nie cierpie na atak pryszczy, wiec mnie sie podobal. Mimo to mozesz wyprobowac jak cie zapcha to zuzyjesz jako krem do rak czy do stop, lub na dekolt... Z tej serii jest bardzo fajny peeling enzymatyczny. To moj pierwszy peelin ktory cos robi. Mialam kilka enzymatycznych min. Calma Ziaji( uzywa moja mama i wyprobowalam) i nie widzialam efektu, dopiero po naczynkowym od Flos Leku widze ze zaskorniki sa mniejsze, te male wogole nie maja czarnych kropek, a buzia jest odwiezona i lekko wygladzona, Przy regularnym uzywaniu mam nawet czysciejszy nos z tych czarnych kropek. Moze i u ciebie sie sprawdzi i nie podrazni naczynek. ja uwazam ze jest godny polecenia, wogole cala seria dla naczynkowje cery jest godna polecenia.
Ciezko jest gdy ma sie takie problemy i naczynka, ale jest coraz wiecej lekkich kremow. Dax ma lekki krem do cery naczynkowej moze wyporbujesz. Zbiera lepsze recenzje niz wersja do cery suchej

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8610

Nie wiem co ci tu jeszcze doradzic zeby dbac o naczynka a jednoczesnie nie pogarszac sprawy z tradzikiem.

A jesli zdecydujesz sie na Effaclar K to jesli potem chcesz na niego jeszcze polozyc cos na naczynka to poczekaj przynjamniej z godzinie zeby kwas mogl zadzalac. Polozenie kremu na Effaclar K powoduje zenutralizowanie kwasu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 17:49   #6
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Fatycznie Diacneal sam to nie za dobra sprawa na naczynka. Jednak dziewczyny na wątku o nim wspominały o tym, że przy naczynkach stosują Diacneal na zmianę z Dirosealem dzięki czemu naczynkom nie powinno sie nic stać. Niestety kosmetyki te są dosyć drogie i długo trzeba czekać na efekty.. ale chyba warto ..

Dziewczyny a co myślicie o stosowaniu Active C przez 20 latkę, ew jakie inne serum z witaminą C byscie poleciły ??
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 18:45   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Ja mialam Diacnela i po trzech uzyciach mnie bardzo podraznil i spowodowal znow rumien. Wrocillam do Diroseala i byla znow dobrze. Zuzylam go do konca ale uzywalam raz na tydzien, a potem i tak wsmarowywalam w rece i an twarz kladalam tylko Diroseal.

A wit. C mozesz uzywac, kazdy moze. Jesli Active C nie zapycha ci to mozesz jak najbardziej.
Jesli chcesz krecic to mozezs sobie sama ukrecic serum z wit. C w proszku.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 19:48   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Generalnie dołaczam się do opinii dziewczyn. Warto włączyć jakiś kwas do nocnej pielęgnacji, szczególnie, że chronisz skórę przed uv. Na poczatek acne-derm lub skinoren i effaclar.
Do mycia polecam zel avene cleanance lub olejek myjący.
Wczoraj próbowałam pierwszy raz maseczkę ze spiruliny (bio active do kupienia w sklepach zielarskich za ok. 9 zł/25g lub na mazidłach). To ciemno zielone sproszkowane algi, które mozna jeść, a po wymieszaniu z wodą i jogurtem można nałożyć na twarz. Dają dobry efekt nawilżenia skóry. Są polecane również do skóry trądzikowej i łojotokowej, zmniejszają zaczerwienienia i przyspieszają gojenie krostek. Możesz spróbować raz w tyg. robić taką maseczkę. Ja ją dołączę na zmianę z maseczkami z glinki i asprynowej (aż mi w końcu zabraknie wieczorów na te wszystkie zabiegi )
Coś z witaminą c mozesz włączyć do pielęgnacji bez względu na wiek.
Cochonnetta ja bym zmieniła u ciebie poranne stosowanie zelu na wieczór, a rano micel. Wydaje mi się, że wieczorem po całym dniu skórę trzeba lepiej oczyścić, a żel plus woda wymywa dokładniej całodzienne zabrudzenia i makijaż. Ja przynajmniej po zmyciu makijażu micelem nie czuję dokładnego oczyszczenia, ale moze tobie to wystarczy, to wtedy ok
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:50   #9
eszli
Raczkowanie
 
Avatar eszli
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 39
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Ja proponuję Normaderm Vichy.
na mnie działa, cudownie pielęgnuje.
skóra się nie świeci... robi się cudownie gładka i miękka.
__________________
;P

A w głowie siano... różowe, żeby do ciuszków pasowało.

xD
eszli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 15:03   #10
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Fatycznie Diacneal sam to nie za dobra sprawa na naczynka. Jednak dziewczyny na wątku o nim wspominały o tym, że przy naczynkach stosują Diacneal na zmianę z Dirosealem dzięki czemu naczynkom nie powinno sie nic stać. Niestety kosmetyki te są dosyć drogie i długo trzeba czekać na efekty.. ale chyba warto ..

Dziewczyny a co myślicie o stosowaniu Active C przez 20 latkę, ew jakie inne serum z witaminą C byscie poleciły ??
Tańszym odpowiednikiem Active C jest serum z Biochemii Urody. Nie jest drogie a łatwe do ukręcenia. A i stężenie większe, w active C jest tylko 5% a jak wiadomo wit. C szybko sie utlenia i opakowanie kremu LRP jest do tego nie odpowiednie.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 15:29   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Opakowanie kremu jest do tego odpowiednie. Nie zasysa powietrza i ma dziubek z mala dziurka, wiec kontakt z powietrzem jest znikomy albo nawet zadny.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 16:20   #12
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Opakowanie kremu jest do tego odpowiednie. Nie zasysa powietrza i ma dziubek z mala dziurka, wiec kontakt z powietrzem jest znikomy albo nawet zadny.
a to zwracam honor Active C.
Ale i tak wole z wiekszymi stęzeniami preparaty
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 07:58   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

A może po prostu idź do dermatologa?
Tradzik się teraz leczy, nie tak jak kiedyś wychodzi od dermatologa z wiekopomną radą"wyrośnie pani z tego"

Sama mozesz latami próbować znaleźć przyczynę trądziku, to może być wszytko, np któryś ze składników kosmetyków, albo nierównowaga hormonalna, albo alergia, albo cokolwiek innego.

U mnie np. przez lata ciągnący się trądzik powodowała... gliceryna w kosmetykach.

Dermatolog postawił trafną diagnozę już przy pierwszym wywiadzie, wspomógł krótkim leczeniem i... w końcu mam spokój i ładną buzię samą z siebie.

Najlepiej zaczynac od najprostszych rozwiązań, dopiero jak nie działają, szukać cudownych środków na własną rękę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 10:12   #14
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Tańszym odpowiednikiem Active C jest serum z Biochemii Urody. Nie jest drogie a łatwe do ukręcenia. A i stężenie większe, w active C jest tylko 5% a jak wiadomo wit. C szybko sie utlenia i opakowanie kremu LRP jest do tego nie odpowiednie.
Dzięki, ale nie za bardzo mam czas na robienie serum włanoręcznie, ale kiedys może się skuszę. Tyle, że z tego co wiem to na pierwszy raz powinno mieć jak najniższe stężenie. 5 % to nie za dużo ?a ile ma Active C?
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 11:07   #15
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Active na wlasnie 5. Mi dermatolog polecił jednak 15% ale ta kobieta znana jest z dosc drastycznych metod:d zalezy od cery, mozesz np najpierw pouzywac lrp a potem spróbować wyższe stężenie.
Dla mnie po prostu Active c nie oplaca sie kupować ze względu na cenę.

a na bu sa różne stężenia serum
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 19:12   #16
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Active na wlasnie 5. Mi dermatolog polecił jednak 15% ale ta kobieta znana jest z dosc drastycznych metod:d zalezy od cery, mozesz np najpierw pouzywac lrp a potem spróbować wyższe stężenie.
Dla mnie po prostu Active c nie oplaca sie kupować ze względu na cenę.

a na bu sa różne stężenia serum
Dzięki , ślepa jestem jednak . Może rzeczywiście skusze sie na to serum tylko jak u niego z terminem ważności? Bo domyślam się, że jest krótszy niż w przypadku kosmetyku z apteki ..
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 19:17   #17
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

z tego co wiem to 3 miesiące. Poczytaj o wątku poświeconemu BU.
A zrobienie jest proste - wystarczy wszystko pomieszać oni juz proporcje sami dobiorą, dlatego dobre dla laików
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 14:41   #18
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Ja mialam identyczna cere!
Ale:
1. Wyleczylam sie z naczynek i rumienia metroruborilem - 2 tubki starczyly..
2. Na pryszcze (ja mialam gule ropne) to akurat mialam przepisany antybiotyk bo juz nic nie pomagalo, w rezultacie nie mam juz gul ale mniejsze wyskakuja.

Niestety dalej cere mam ziemista i bez blasku z plamami po tradziku no i dosc tlusta

Ja robie tak:
Rano myje buzie Biodermą Sensibio H20 <- Polecam bardzo bardzo bardzo.. Potem nic nie klade, czasami fluid bo chce ograniczyc kosmetyki, plamek nie zakrywam korektorem, wole sie wyleczyc niz ukrywac to przed ludzmi.. wygladam jak wygladam, ale czego sie nie robi.. :/

Wieczorem zas przecieram sie Biodermą i klade Acne Derm na te plamki, mnie nie zapycha co dziwne [bo raczej wszystko inne zapycha].

Peelingow zadnych nie uzywalam bo przez to tylko zarazki sie roznosza :/ przynajmniej u mnie tak bylo i bylo przez to coraz gorzej.
Ja bym zrezygnowala u Ciebie z pudru sypkiego bo mam za duzo wtedy na twarzy. Lepiej sobie chusteczką zbierac nadmiar sebum, ja tak raz na dzien robię.. wole sie blyszczec niz miec duzo na twarzy i mialo by mnie to zapychac..

U mnie to tylko tak teraz wyglada

Zas jak do tego doszlam:
1. Bioderma Sensibio H20
2. Picie codziennie bratka i rumianku.
3. Łykanie cerutinu
4. Ograniczenie kosmetyków (fluidu i korektorów), takze juz sie maskuje jak jakas okazja jest..
5. Na pryszcze antybiotyk..
6. Czasami tonikiem pichtowym sie przecieralam zeby kaszke na czole zlikwidowac.

Efekt: Skora zauwazalnie bardziej miekka, plamki po tradziku lekko zmniejszone i tradzik w duzej mierze.. zaleczony bo mysle ze wyleczone to to nie jest :/

Jednak nie wiem co poradzic na szarośc skóry.. odkad zaczelam dojrzewac mam szara skore i brzydką, czyli juz jakies 10 lat :/ eh..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:14   #19
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Anecka, a może spróbujesz wlasnie tego serum z witaminą C, którym mowa wyżej. Podobno preparaty z witaminą C ładnie rozświetlają buzie
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 10:44   #20
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Wlasnie zaraz poczytam na Biochemii Urody o serum, w ogole to nigdy nie mialam z czyms takim do czynienia i troche się boję, że bedie to dla mnie zbyt drastyczne. No ale nie wiem..

Kiedys kupilam sobie piankę do mycia twarzy clean&clear (dawno temu kiedy jeszcze nie miałam swiadomosci o robieniu czegos samodzielnie lub kupowaniu specyfikow aptecznych) i po jednym umyciu mialam czerwona skorupe na twarzy. Tak sie przestraszylam ze polecialam do apteki zeby mi krem jakis dala na to to dostalam Lirene jakis do podraznien, od razu mi ta skorupa zeszla. Ale to bylo okropne! Jakbym miała na twarzy beton czerwony ;/ takie to szorstkie bylo masakra
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 10:46   #21
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Anecko zacznij od steżenia 5%
jeśli chodzi o serum BU to ze sklepu przysylają gotowe składniki i należy tylko wymieszać bez odmierzania ani ważenia - także jest to bardzo proste.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:31   #22
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

aako, znalazlam takie cos:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Lecz tam pisze ze obecne jest 15% steżenie Witaminki C.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:37   #23
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

ojej. A jeszcze niedawno mieli wszystkie stężenia 5 10 i 15%.

No to nie wiem co ci poradzić. Z jednej strony 15% to nie jest dużo jak sie nie ma wrażliwej cery, napewno nie "wypalisz sobie " twarzy, mogą wystąpić jedynie podażnienia. Z drugiej wartoby zacząć od niższego.

Zależy od tego ile masz forsy. Jeśli masz dość dużo to mozesz najpierw kupic Active C i zuzyć cała tubke 5%, a potem kupić te z BU.
Jeśli chcesz lecieć po kosztach kup to z BU i spróbuj, może a nóż twoja skóra dobrze to przyjmie.
Oczywiście jesli ukręcanie od podstaw nie wchodzi w gre, ale wtedy musialabys sie zaopatrzyć w małe labolatorium
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:42   #24
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Z tego co tam czytam na BU, to dodaja pipetki i inne sprawy, więc chyba nie musze dokupywac jakichs naczyn?

Ukrecac to ja lubię/kocham/ubóstwiam bo pracowałam w laboratorium medycznym i dziabałam pipetką bodaj kwas azotowy na oznaczenie ołowiu.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:44   #25
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Z tego co tam czytam na BU, to dodaja pipetki i inne sprawy, więc chyba nie musze dokupywac jakichs naczyn?

Ukrecac to ja lubię/kocham/ubóstwiam bo pracowałam w laboratorium medycznym i dziabałam pipetką bodaj kwas azotowy na oznaczenie ołowiu.
No to Anecko, poczytaj sobie wątki o mazidłach zrób zamówienie (na pierwszy raz wychodzi dużo ale na dłuższą mete 100 razy bardziej sie opłaca) i ukręcaj sobie. Na mazidłach sa przepisy krok po kroku.
A jesli chodzi o BU to wszystko dają.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 11:59   #26
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

aako, dziekuje
Kupie sobie to serum i spróbuję, niestety za duzo kasy nie mam teraz, więc tylko to kupię. Zobaczymy.. wole wydac 25zł niz 70 czy więcej na jakies produkty apteczno-kosmetyczne.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 14:19   #27
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

no wlasnie tez zauważyłam, ze na BU nie ma już tego serum 5%. Zastanawiam się czy 15 % nie będzie za mocne. Zwłaszcza, ze zaczynam również przygodę z kwasami ..

ale wolalabym wydać 20 kilka zlotych niż 80 na Active C
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 16:54   #28
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Wezcie wiecej wody destylowanej i zrobcie sobie 5%. jesli wit.C jest w proszku( nie wiem co oni tam daja do serum bo nie bylam na stronce gdybam tylko ze witaminka jest w proszku bo jak inaczej) to podzielcie ilosc na 3 i dajcie jedna czesc do reszty rzeczy , wyjdzie wam 5%, albo dolejcie wiecej wody destylowenej jesli produkt takiego skladnika wymaga
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:23   #29
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

To oczywiste ze mozna podzielic na 3 i wtedy będzie 5% witaminki, ale czy reszta składników ma pozostać niezmieniona w ilości?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:02   #30
iwosia
Raczkowanie
 
Avatar iwosia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 39
Dot.: 20latka prosi o pomoc w dobraniu pielęgnacji

Według mnie masz skórę tłuską z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.
1. pielęgnacja domowa:
a) demakijaż- mleczka,śmietanki, emulsje bezalkoholowe, oliwka hydrofilna { preparty te najlepiej aby zawierały w swoim składzie alantoinę, d- pantenol, arnika górska,wyciąg z aloesu, kasztanowca zwyczajnego, rutyny, miłorzębu japońskiego, lipy}.
b) Peeling - enzymatyczny lub gommage do zmycia ( raz w tygodniu potrzymac nie wiećej niz 5 min.)
c) Tonizacja - toniki bezalkoholowe lub toniki do cery naczynkowej.
d) kremy - nawilżajace, matujące, do cery z rozszerzonymi naczynkami a jednocześnie regulujace pracę gruczołów łojowych, zimą kremy półtłuste.
e) maski-ściagajace, obkurczajace, zminiejszające przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych ( algowa, glinka czerwona, różowa)
f) domowe maseczki tzw. maseczki babuni:
- ubite białko z cytryną
-zalane wrzątkiem do konsytencji papki siemie lniane
- maseczka z siemienia lnianego + oliwa z oliwek
- porzeczka biała, czerwona z niewielką ilością śmietany, jogurtu do konsystencji papki
- zimne okłady z arniki, ruty, kasztanowca
iwosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.