Przemrożone ręce! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-15, 11:12   #1
Marianka Anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12

Przemrożone ręce!


Ech, przyszła zima i jak co roku to samo. Moje ręce wyglądają jak łapy robotnika: czerwone, suche, skóra gruba. Aż żyć się odechciewa. A przecież chodzę w rękawiczkach, smaruje dłonie kremem. Już nie wiem, co mam robić... Może jakieś maści, może jakieś płukanki, może jakieś okłady??? Piszcie co wam tylko przyjdzie do głowy, jestem tak zdesperowana, ze spróbuję wszystkiego co mogłoby mi pomóc.
Marianka Anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 11:46   #2
Wiktusiaczek
Zadomowienie
 
Avatar Wiktusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 402
Dot.: Przemrożone ręce!

Mam ten sam problem- trzy lata temu w zimie odmroziłam sobie ręce do tego stopnia, że wylądowałam na pogotowiu z diagnozą: "Odmrożenia II stopnia. Od tego czasu co roku w sezonie zimowym moja skóra na rękach wygląda ohydnie, bo jest popękana, czerwona i bardzo sucha. Dermatolog poradziła mi smarować tłustym kremem na dzień, a na noc nakładać oliwkę nawilżającą- grubą warstwę i później ręce do bawełnianej rękawiczki i tak spać. Ale... to nic nie daje!! Już drugi tydzień ręce są okropne, popękane, a ja nie wiem, co zrobić, żeby były choć odrobinę ładniejsze (po odmrożeniach nie mogę liczyć na cud, no ale mogłyby być odrobinkę lepsze). Pomocy!!
Wiktusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:38   #3
_Rotten_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Przemrożone ręce!

Mam podobny problem. Zimą moje ręce są praktycznie cały czas czerwone, na mrozie także i nos. Smarujcie dłonie często dobrymi kremami - ja polecam z Neutrogeny. Jak wychodzicie na mróz, to bierzcie ze sobą zapasowe rękawiczki - jak w jednej parze będzie Wam zimno w łapki, to zakładacie kolejną warstwę . Zapewne to nie wyeliminuje całkowicie problemu, ale może trochę pomóc.
Dobrze jest jeszcze zażywać wit. C, która m.in. uszczelnia naczynia krwionośne.
_Rotten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 15:22   #4
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Przemrożone ręce!

nosić skórzane rękawiczki nie takie bawełniane prześwity

niedojedzone ziemniaki z obiadu wykorzystać i ugniatać, "wsmarowywać" w dłonie.

drugiego dnia podgrzać oliwę z oliwek i włozyć do niej ręce na 10 minut.

Powtarzać przez kilka dni na zmianę. : )
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 15:30   #5
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Przemrożone ręce!

Mi na suche i popękane dłonie pomaga krem do rąk Garniera taki czerwony. To najlepszy krem jaki miałam. Smaruję nim obficie ręce na noc i zakładam rękawiczki. Jak wychodzisz z domu to musisz zakładać jakieś bardzo ciepłe rękawiczki. A po powrocie nie wkładaj ich do gorącej wody tylko myj w letniej.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 07:52   #6
kokarda87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 127
Dot.: Przemrożone ręce!

w aptece maść z wit. A (ma w składzie też wazeline, koszt ok 2zł ) + 2 przekłute kapsułki wit.A+E oraz odrobina oliwy z oliwek. wszystko strać się wmasować w skórę dłoni i włożyć bawełniane rękawiczki na noc
kokarda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 11:08   #7
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Przemrożone ręce!

Ja również polecam maść z Vitaminą A lub ten krem Garniera.
Jednak najbardziej lubię krem z Neutrogeny, jest cholernie drogi ale naprawdę dobry. Dłonie po nim są aksamitne i doskonale nawilżone.
Maść z witaminą A jest trochę tłusta wiec czasmi może przeszkadzać.
Ja mam atopowe zapalenia skóry więc musze używać kremy które bardzo dobrze natłuszczają.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 11:50   #8
Wiktusiaczek
Zadomowienie
 
Avatar Wiktusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 402
Dot.: Przemrożone ręce!

Dzięki dziewczyny Zacznę stosować Wasze rady i może się uda poprawić stan skóry na rękach
Wiktusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 12:51   #9
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Przemrożone ręce!

moje zmarźluchy! odradzam smarowanie rąk kremem tuż przed wyjsciem na dwór. plus, warto dokladnie zobaczyc, co krem ma w skladzie i jaka jest jego konsystencja. jesli jest bardzo lekki, z pewnoscią zawiera więcej wody niz skladnikow odżywyczych! woda na naszej skórze w mróz? wyobraźcie to sobie!
dlatego polecam kremy parafinowe!!!
dodatkowo, sama uzywam rekawiczek bez palców (tzw. mittensy), bedzie Wam w nich cieplej.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 14:56   #10
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Przemrożone ręce!

Ja na noc stosuję maść z wit. A. Jest znacznie skuteczniejsza i tańsza od tych wszystkich kremów. Podobno dobra jest też maseczka do rąk Ziaja - kozie mleko.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 20:02   #11
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Przemrożone ręce!

kremy nic nie poradza

tylko zaszkodzą

ja nie jestem jakąś ignorantką, jestem wręcz fanatyczką wszelkich kosmetyków, mam szuflady przepełnione nimi ale kremu do rąk nie stosuje

na początku zimy miałam odmrożone ręce tak, że naskórek był martwy na wierzchu (nawet nic by mi się nie wchłonęło) miałam wysypkę czerwoną od przesuszenia ale przeczekałam bez żadnych peelingów i tych szajskich kremów (aż mnie ciarki przechodzą co one mają w składnie) i dłonie wróciły do normy po jakimś tygodniu, teraz mam normalnej barwy, gładkie, a przede wszytskim nie są uzależnione od kremu i nie cierpie katuszy jak nie posmaruję rąk kremem (wiele kobiet ma takie coś


jedyne co zrobiłam to kuracja nocna- baza żel hialurynowy 1% i duża ilość panthenolu, troche oleju. Myślę że jak już to lepsze są takie jednorazowo dostarczane dawki ale już porządnych nawilżaczy raz na jakiś czas, niż krem kilka razy dziennie


a jak już stosujecie krem do rąk gdy wychodzicie na mróz to taki np z jahonsona "panaten" on zabezpiecza skórę przed dostaniem się do niej wilgoci, ale już nie wchlonie się tak żeby go nie było widać
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 11:01   #12
majaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13
Dot.: Przemrożone ręce!

Posmaruj ręce grubą warstwą maści Alantan Plus na noc i załóż na to bawełniane rękawiczki. Mocno natłuści Ci ręce i wyleczy skórę, bo ma w składzie alantoinę. Maść z witaminą A to też dobry pomysł.
majaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.