Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-01, 13:13   #301
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

O a na mnie ladnie dziala w ogole nie zatyka a przynosi ukojenie.

Generalnie to pracuje dla znanej marki ekologicznych kosmetykow i teraz juz wiem, ze chyba cos takiego nie istnieje hahaha. Wymysl marketingowy.

Poza tym, przy uzywaniu innego kremu piecze mnie aktualnie twarz, tak jest podrazniona.

Plus ja nie mam ropnego tradziku
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 15:07   #302
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez natalkao Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja od dzis rozpoczęłam kuracje Axotretem, i mam szybkie pytanie, polecicie coś silnie nawilżającego ale nie zapychającego (krem)? ja dziś przy okazji kupiłam to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry-suchej.html ale zastanawiam się nad czymś jeszcze będę bardzo wdzięczna za wskazówki !
Dla mnie Cetaphil okazał się zbyt ciężki, tylko kilka razy faktycznie potrzebowałam aż tak silnego kremu Ja mogę polecić Effaclar H albo Hydreane legere oba La roche posay, dla mnie są bardzo podobne
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 16:28   #303
natalkao
Przyczajenie
 
Avatar natalkao
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziękuję bardzo za odpowiedzi ;*
natalkao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 21:57   #304
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie neistety zaczqyna sie wysyp... 7 dni biore po 40mg. I juz czuje te potwory na skroniach i n linii wlosow. Masakra. Mam nadzieje ze to wytzrymam
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 22:33   #305
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
U mnie neistety zaczqyna sie wysyp... 7 dni biore po 40mg. I juz czuje te potwory na skroniach i n linii wlosow. Masakra. Mam nadzieje ze to wytzrymam
Używaj dalej kremu nivea to wysyp będzie jeszcze większy
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 14:19   #306
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mam wysyp na policzkach;/ wyglada to niecikawie, nawet jak zakorektoruje, to sa wypukle, wiec je widac, no i widac tez gruba warstwe korektora, co tez brzydko wyglada;p pozostaje czekac i liczyc na to, ze przebarwienia szybko znikną!
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 16:14   #307
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Używaj dalej kremu nivea to wysyp będzie jeszcze większy
dzieki za rade, na pewno bede

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

A no i rzeczywiscie masz racje, we wlosy wsmarowalam ogromna ilosc, bo lubie czasami kremowac sobie wlosy, ot tak - w tlustych mi ladniej. Stad pewnie wysyp wlasnie pomiedzy wlosami
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 16:26   #308
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
[/COLOR]A no i rzeczywiscie masz racje, we wlosy wsmarowalam ogromna ilosc, bo lubie czasami kremowac sobie wlosy, ot tak - w tlustych mi ladniej. Stad pewnie wysyp wlasnie pomiedzy wlosami
Nie musisz od razu pluć jadem dziewczynko.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:23   #309
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Nie musisz od razu pluć jadem dziewczynko.
I wzajemnie

Generalnie to przegladajac caly watek zauwazylam, ze uwielbiasz sie czepiac, wiec wnioskuje ze albo taka Twoja natura albo aknemormin tak na Ciebie dziala.

I nie zycze sobie abys pisala do mnie per. dziewczynko itp. Moj login to Lacturia i proszę abyś tak się do mnie zwracała.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:40   #310
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
I wzajemnie

Generalnie to przegladajac caly watek zauwazylam, ze uwielbiasz sie czepiac, wiec wnioskuje ze albo taka Twoja natura albo aknemormin tak na Ciebie dziala.

I nie zycze sobie abys pisala do mnie per. dziewczynko itp. Moj login to Lacturia i proszę abyś tak się do mnie zwracała.
Widocznie masz problemy z czytaniem, bo jeśli mogę komuś pomóc to to robię i odpisuję, niestety ty od początku jesteś chamska, wszystko wiesz najlepiej mimo iż na kilka postów ci odpisałam, nawet podziękowałaś
Poza tym nie wiem skąd wytrzasnęłaś że biorę aknemormin.
EOT jeśli możesz ignoruj moje posty bo nie chcę kontynuować tej rozmowy nie na temat.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 23:31   #311
tralalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 367
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny! Mam pytanie do Was dotyczące oczu - czy w czasie kuracji Roaccutanem odczuwacie intensywnie skutki uboczne w postaci suchych oczu? Jeśli tak, to czy chodzi wyłącznie o brak nawilżenia, który mozna zlikwidować kroplami, czy raczej o większe problemy typu zapalenie spojówek?Noszę się z zamiarem rozpoczęcia kuracji, ale noszę soczewki, a w okularach ciężko mi się na co dzień funkcjonuje-zakładam je jedynie do komputera czy podczas czytania książek. Dlatego zastanawiam się czy lek nie wplynie na komfort noszenia szkieł albo wręcz nie zmusi do rezygnacji z nich...z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
tralalinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 07:25   #312
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tralalinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanie do Was dotyczące oczu - czy w czasie kuracji Roaccutanem odczuwacie intensywnie skutki uboczne w postaci suchych oczu? Jeśli tak, to czy chodzi wyłącznie o brak nawilżenia, który mozna zlikwidować kroplami, czy raczej o większe problemy typu zapalenie spojówek?Noszę się z zamiarem rozpoczęcia kuracji, ale noszę soczewki, a w okularach ciężko mi się na co dzień funkcjonuje-zakładam je jedynie do komputera czy podczas czytania książek. Dlatego zastanawiam się czy lek nie wplynie na komfort noszenia szkieł albo wręcz nie zmusi do rezygnacji z nich...z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
Ja w trakcie pierwszej kuracji nie miałam żadnych problemów z oczami, a teraz mam bardzo odczuwalne problemy z suchością oczu, na tyle, że czasem rano aż mnie oczy bolą przy otwieraniu, używam wtedy od razu kropli nawilżających i jest trochę lepiej. Ogólnie w ciągu dnia zdarza mi się, że lekko szczypią mnie oczy. Plus tak jak nigdy nie miałam ani razu w życiu jęczmienia, tak w ciągu kilku ostatnich miesięcy robił mi się 3 razy, a w sumie nie do końca jęczmień tylko coś podobnego, takie jakies zakażenie bakteryjne jak powiedział okulista. Dziś tez mam jakies czerwone oczy :/
Ciężko przewidzieć jak będzie u Ciebie, nie każdy odczuwa wszystkie skutki uboczne ale myślę, że jest możliwe, że będziesz musiała odstawić soczewki.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 08:36   #313
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tralalinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanie do Was dotyczące oczu - czy w czasie kuracji Roaccutanem odczuwacie intensywnie skutki uboczne w postaci suchych oczu? Jeśli tak, to czy chodzi wyłącznie o brak nawilżenia, który mozna zlikwidować kroplami, czy raczej o większe problemy typu zapalenie spojówek?Noszę się z zamiarem rozpoczęcia kuracji, ale noszę soczewki, a w okularach ciężko mi się na co dzień funkcjonuje-zakładam je jedynie do komputera czy podczas czytania książek. Dlatego zastanawiam się czy lek nie wplynie na komfort noszenia szkieł albo wręcz nie zmusi do rezygnacji z nich...z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
Ja nie miałam tego akurat skutku ubocznego, nigdy z oczami nic mi się nie dziło. Ale różnie to bywa... niektórzy maja do tego stopnia że zwykłe krople pomogą a inni zapalenie spojówek :P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:39   #314
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja tez na razie nie mam problemow z oczami, za to przez noc wyskczyly mi dwie nowe gule;/ wiec jeden polczek mam caly w takich podskornych gulach, nie da sie ich wydusic, bo za gleboko siedza, smarowalam ja Zinerytem, Tribioticiem i nic nie pomaga;/ Siedza i siedza, niektore juz ze 2 tygodnie mam;/ Znacie jakas rade na przystpeszenie gojenia tych gulek?;/
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:53   #315
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Ja tez na razie nie mam problemow z oczami, za to przez noc wyskczyly mi dwie nowe gule;/ wiec jeden polczek mam caly w takich podskornych gulach, nie da sie ich wydusic, bo za gleboko siedza, smarowalam ja Zinerytem, Tribioticiem i nic nie pomaga;/ Siedza i siedza, niektore juz ze 2 tygodnie mam;/ Znacie jakas rade na przystpeszenie gojenia tych gulek?;/
ojj... to lepiej nie duś bo zostaną ci straszne blizny... przy retinoidach jest kategoryczny zakaz wyciskania!:P

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
I nie zycze sobie abys pisala do mnie per. dziewczynko itp. Moj login to Lacturia i proszę abyś tak się do mnie zwracała.
Ten wątek to nie jest niestety koncert życzeń
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 01:25   #316
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Boże, nie strasz! Wlasnie dzis niektore dalo sie wycisnac i to tez uczynilam;/ Jak ne wycisne to te cholerstwa w ogole nie znikaja;/// a co pozniej na blizny? no-scar?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 08:04   #317
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Boże, nie strasz! Wlasnie dzis niektore dalo sie wycisnac i to tez uczynilam;/ Jak ne wycisne to te cholerstwa w ogole nie znikaja;/// a co pozniej na blizny? no-scar?
Mnie no-scar pomógł.
Ale nie wyciskaj lepiej, ja osttanio wyciskałam wągry na nosie bo aż było je widać, i miałam 2 dni czerwone plamy na nosie :/
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 09:39   #318
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Boże, nie strasz! Wlasnie dzis niektore dalo sie wycisnac i to tez uczynilam;/ Jak ne wycisne to te cholerstwa w ogole nie znikaja;/// a co pozniej na blizny? no-scar?
No scar to ci może pomóc najwyżej na przebarwienia... a po wyciskaniu guli to ci zostaną normalne dziury w skórze... i wtedy to już chyba tylko laser. Gule znikną same wiem co mówię miałam to samo:P Ale ręce z daleka od buzi...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 22:18   #319
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi zostało kilka dziurek po wysypie aknenorminowym a nic nie wyciskałam. Myślę, że to kwestia zmienionego gojenia się skóry przy braniu retinoidów. Na szczęście z miesiąca na miesiąc są coraz mniej widoczne.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 12:48   #320
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
No scar to ci może pomóc najwyżej na przebarwienia... a po wyciskaniu guli to ci zostaną normalne dziury w skórze... i wtedy to już chyba tylko laser. Gule znikną same wiem co mówię miałam to samo:P Ale ręce z daleka od buzi...

hmm..ja na szczescie nie mam dziur, nigdy nie mialam.. tylko przebarwienia mi zostaja, a jak wycisne delikatnie, wczesniej igla zdrapawszy czubek:P to blyskawicznie sie goi..
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:52   #321
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
hmm..ja na szczescie nie mam dziur, nigdy nie mialam.. tylko przebarwienia mi zostaja, a jak wycisne delikatnie, wczesniej igla zdrapawszy czubek:P to blyskawicznie sie goi..
Igłą?
Może teraz nie widzisz tych dziur ale zobaczysz jak zaczną znikać przebarwienia jaka skóra będzie nierówna... nie ma opcji żeby po wyciskaniu podskórnych GUL zostały same przebarwienia
Poza tym nigdy nie oczyścisz tego do końca, wyciskasz część tej płynnej ropy ale trochę tam przecież zostaje i zaraz robi się obok...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-09-05 o 12:54
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 13:16   #322
bycFIT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
Biorę izotek od 1,5 miesiąca: na początku miałam okropny wysyp podskórnych gul, które strasznie długo się goją, teraz jest już trochę lepiej, bo mniej tego wyskakuje. Tłumaczę sobie to tak, że skoro miałam bardzo zanieczyszczoną skórę i mnóstwo zaskórników zamkniętych, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne, dopiero po delikatnym naciągnięciu skóry to teraz po stopniowym złuszczaniu izotertynoiną one wychodzą na wierzch i stąd te stany zapalne i gule. Może mi ktoś wyjaśnić czy dobrze myślę?
Martwi mnie bardziej to, że zostają czerwone przebarwienia po każdym wyprysku, który się zaleczy. Nic nie wyciskam oczywiście. Zastanawiam się czy te czerwone plamki zejdą w miarę stosowania leku czy po zakończonej kuracji trzeba będzie jeszcze coś z tym robić?
__________________
Odtłuszczamy się.
Start: 67,5 kg
Jest: 61 kg


Cel: zmniejszam obwody, nie przejmuję się cyferkami na wadze
bycFIT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 23:30   #323
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Igłą?
Może teraz nie widzisz tych dziur ale zobaczysz jak zaczną znikać przebarwienia jaka skóra będzie nierówna... nie ma opcji żeby po wyciskaniu podskórnych GUL zostały same przebarwienia
Poza tym nigdy nie oczyścisz tego do końca, wyciskasz część tej płynnej ropy ale trochę tam przecież zostaje i zaraz robi się obok...
jak je wyciskam to nie sa juz gulami, tylko jak juz widze ropny czubek to nie moge sie zmusic, zeby tak chodzic, nie moge zniesc tego widoku;// i serio nie mam dziur
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 23:55   #324
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam! Nie było mnie tu dawno, ale chciałam się pochwalić, że za trochę ponad tydzień zakończę moją kurację vol.2. Już od dawna nie wyskakuje mi nic i nie mam przebarwień, ani blizn. Mam nadzieje, że to będzie moje ostateczne rozprawienie się z trądzikowym dziadostwem.

Cytat:
Napisane przez tralalinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanie do Was dotyczące oczu - czy w czasie kuracji Roaccutanem odczuwacie intensywnie skutki uboczne w postaci suchych oczu? Jeśli tak, to czy chodzi wyłącznie o brak nawilżenia, który mozna zlikwidować kroplami, czy raczej o większe problemy typu zapalenie spojówek?Noszę się z zamiarem rozpoczęcia kuracji, ale noszę soczewki, a w okularach ciężko mi się na co dzień funkcjonuje-zakładam je jedynie do komputera czy podczas czytania książek. Dlatego zastanawiam się czy lek nie wplynie na komfort noszenia szkieł albo wręcz nie zmusi do rezygnacji z nich...z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
Przy pierwszej mojej kuracji Izotekiem, nie nosząc soczewek tylko okulary, pod koniec leczenia miała brzegowe zapalenie powiek. Oko opuchnięte, czerwone, bolące. Teraz przy drugiej terapii latem nosiłam soczewki i odczuwałam, że szybciej mi się wysusza i męczy oko. Ale na to wysuszenie wystarczały mi zwykłe krople.

Cytat:
Napisane przez bycFIT Pokaż wiadomość
Hej
Biorę izotek od 1,5 miesiąca: na początku miałam okropny wysyp podskórnych gul, które strasznie długo się goją, teraz jest już trochę lepiej, bo mniej tego wyskakuje. Tłumaczę sobie to tak, że skoro miałam bardzo zanieczyszczoną skórę i mnóstwo zaskórników zamkniętych, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne, dopiero po delikatnym naciągnięciu skóry to teraz po stopniowym złuszczaniu izotertynoiną one wychodzą na wierzch i stąd te stany zapalne i gule. Może mi ktoś wyjaśnić czy dobrze myślę?
Martwi mnie bardziej to, że zostają czerwone przebarwienia po każdym wyprysku, który się zaleczy. Nic nie wyciskam oczywiście. Zastanawiam się czy te czerwone plamki zejdą w miarę stosowania leku czy po zakończonej kuracji trzeba będzie jeszcze coś z tym robić?
Dobrze, że miałaś oczyszczenie organizmu tak szybko. Niektórzy maja takie oczyszczenia po 2-3-4 miesiącach brania. Skóra przy braniu Izoteku złuszcza się bardzo szybko, więc jeśli nie wyciskasz i nie pogłębiasz tych przebarwień to powinny ładnie zejść. Ewentualnie po kuracji można zrobić peeling u dermatologa lub dobrej kosmetyczki, ale na razie jeszcze długa droga przed Tobą, więc nie martw się na zapas. Byle nie wyciskać!
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 13:42   #325
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny

potrzebuję Waszej rady

Leczę trądzik 10 lat a mam go już 11. Oczywiscie probowalam wszystkiego. Od jakiś 3 lat już go w miarę okiełznałam, tzn kiedy biorę tabl anty i smaruję codzien epiduo to jest ok- nie mam trądziku. Kiedy odstawiam tabletki - trądzik nie do opanowanizu a. I tak od tych 10 lat dzien w dzien smaruję twarz kwasami, retoinoidami itd. Jak jeden dzien zaniedbam - już pryszcze.

Obecnie mimo tabl anty i zabiegow nie mogę się ogarnąć z pryszczami, nie jest to trądzik jaki miałam kiedyś, ale mam około 7 pryszczy ropnych i kilkadziesiąt zaskórniaków. Najgorsze są blizny i przebarwienia boję się że już mi na zawsze zostaną, bo zostają po każdym pryszczu.

I szczerze mowiac - meczy mnie to. Mam juz 21 lat i jakos nie wierze ze przejdzie z wiekiem Dzien w dzien kremy z filrami, sama delikatna kolorowka, bo zwykly podklad oczywiscie mnie zapcha, same najlepsze kosmetyki bo inaczej nowe pryszcze. Ogranicza mnie to w życiu. Nawet jak mam okres zaleczenia tradziku to przebarwienia dalej są i dalej skóra mi sie przetłuszcza tak, że już nawet nie podejmuje prob walki z łojotkiem.
Włosy musze myć codziennie, a jak nie biorę anty to dwa razy dziennie.

Tylko moja dermatolog mowila mi jakies 2 lata temu ze nie przypisze mi izoteku;/ bo przeciez po epiduo jest ok (dla mnie nie jest ok, ale ona porownujac moja sytuacje kiedys (straszny trądzik) a teraz mysli ze powinnam byc szczesliwa) ogolnie uwaza że ja mam za slabe zdrowie na ten lek...

I co byscie mi radzili? Co do mojego zdrowia to raczej ogolnie dobre, tylko mam pare przewleklych dolegliwosci np astma, alergia caloroczna, niedoczynnosc tarczycy, łysienie i mam cos nie tak z ukladem pokarmowym ale nie mam zdiagnozowanej choroby bo nie chce mi sie juz kolejnej diagnozowac

ogolnie czesto jak cos zjem to mam bole brzucha, skurcze jelit, ogolnie biegunki itd. Jak jem dietetyczne rzeczy jest ok

co do alergi tez problem ze sluzowka nosa niestety jest zniszczona bardzo i na codzien dokucza mi suchosc, oczy tez mi dokuczaja ale tylko w czasie lata. Jesli chodzi o niedoczynnosc tarczycy to jest okielznana nie zauwazam zbytniego przesuszenia skory.


Niewiem czy te moje dolegliwosci sa przeciwskazaniem do izoteku?

Leki jakie biore codziennie przez caly rok to:
-na alergie tabletki
-na astme sterydy
-na niedoczynnosc tarczycy hormony
-tabl anty
-Loxon 5% na lysienie


troche tego jest bo ogolnie od kilku lat w dzien dzien lykalam mase tabletek. Mialam przez to uszkodzona watrobe ale teraz enzymy mam dobre.
Ogolnie duzo przeszlam z lekarzami, i ja juz nie wierze w to ze lekarz wie najlepiej, jak ktos ma zadbac o moje zdrowie to tylko ja, wiec sama musze zdecydowac czy z takim staniem zdrowia pchac sie w izotec
a prosze Was o rade, bo wiecie o tym leku duzo wiecej niz ja

ale ogolnie jak mowilam mam dobre zdrowie, a te choroby przewlekle no coz-zawsze beda, lepszej pory na leczenie tradziku nie znajde... ale np na codzien mam duza odpornosc, jestem tez wysportowana.
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 15:09   #326
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

potrzebuję Waszej rady

Leczę trądzik 10 lat a mam go już 11. Oczywiscie probowalam wszystkiego. Od jakiś 3 lat już go w miarę okiełznałam, tzn kiedy biorę tabl anty i smaruję codzien epiduo to jest ok- nie mam trądziku. Kiedy odstawiam tabletki - trądzik nie do opanowanizu a. I tak od tych 10 lat dzien w dzien smaruję twarz kwasami, retoinoidami itd. Jak jeden dzien zaniedbam - już pryszcze.

Obecnie mimo tabl anty i zabiegow nie mogę się ogarnąć z pryszczami, nie jest to trądzik jaki miałam kiedyś, ale mam około 7 pryszczy ropnych i kilkadziesiąt zaskórniaków. Najgorsze są blizny i przebarwienia boję się że już mi na zawsze zostaną, bo zostają po każdym pryszczu.

I szczerze mowiac - meczy mnie to. Mam juz 21 lat i jakos nie wierze ze przejdzie z wiekiem Dzien w dzien kremy z filrami, sama delikatna kolorowka, bo zwykly podklad oczywiscie mnie zapcha, same najlepsze kosmetyki bo inaczej nowe pryszcze. Ogranicza mnie to w życiu. Nawet jak mam okres zaleczenia tradziku to przebarwienia dalej są i dalej skóra mi sie przetłuszcza tak, że już nawet nie podejmuje prob walki z łojotkiem.
Włosy musze myć codziennie, a jak nie biorę anty to dwa razy dziennie.

Tylko moja dermatolog mowila mi jakies 2 lata temu ze nie przypisze mi izoteku;/ bo przeciez po epiduo jest ok (dla mnie nie jest ok, ale ona porownujac moja sytuacje kiedys (straszny trądzik) a teraz mysli ze powinnam byc szczesliwa) ogolnie uwaza że ja mam za slabe zdrowie na ten lek...

I co byscie mi radzili? Co do mojego zdrowia to raczej ogolnie dobre, tylko mam pare przewleklych dolegliwosci np astma, alergia caloroczna, niedoczynnosc tarczycy, łysienie i mam cos nie tak z ukladem pokarmowym ale nie mam zdiagnozowanej choroby bo nie chce mi sie juz kolejnej diagnozowac

ogolnie czesto jak cos zjem to mam bole brzucha, skurcze jelit, ogolnie biegunki itd. Jak jem dietetyczne rzeczy jest ok

co do alergi tez problem ze sluzowka nosa niestety jest zniszczona bardzo i na codzien dokucza mi suchosc, oczy tez mi dokuczaja ale tylko w czasie lata. Jesli chodzi o niedoczynnosc tarczycy to jest okielznana nie zauwazam zbytniego przesuszenia skory.


Niewiem czy te moje dolegliwosci sa przeciwskazaniem do izoteku?

Leki jakie biore codziennie przez caly rok to:
-na alergie tabletki
-na astme sterydy
-na niedoczynnosc tarczycy hormony
-tabl anty
-Loxon 5% na lysienie


troche tego jest bo ogolnie od kilku lat w dzien dzien lykalam mase tabletek. Mialam przez to uszkodzona watrobe ale teraz enzymy mam dobre.
Ogolnie duzo przeszlam z lekarzami, i ja juz nie wierze w to ze lekarz wie najlepiej, jak ktos ma zadbac o moje zdrowie to tylko ja, wiec sama musze zdecydowac czy z takim staniem zdrowia pchac sie w izotec
a prosze Was o rade, bo wiecie o tym leku duzo wiecej niz ja

ale ogolnie jak mowilam mam dobre zdrowie, a te choroby przewlekle no coz-zawsze beda, lepszej pory na leczenie tradziku nie znajde... ale np na codzien mam duza odpornosc, jestem tez wysportowana.
Kochana, moje Twoja derma wie co robi?

Wiem ze generalnie sie mowi o izo jak najgorsze rzeczy itd ale to wlasicwie jedyna rzecz ktora na 99% pomoze. Ja mam pol watroby, mialam guza typu fnh 15cm wycietego w tym roku i na terapie sie zdecydowalam..
A moja dermatolog stwierdzila ze izo mi zrobi mniej zlego niz inne antybiotyki ktore. Braam i wcale nie dzialaly na mnie.

Przejdz sie moze jeszcze do innego dermatologa? Moze skonsultuj tez ta z lekarzem rodzinnym?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

A co do chorob przewleklych... Ja tez stwierdzilam, ze zadna to dla mnie roznica czy teraz czy za kilka lat jak tradizk da mi w kosc. Pol watroby bede miala zawsze. Wiec rozumiem Cie w 100% i na pewno zadna z tych chorob nie dala Ci tak w kosc jak tradzik...
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-07, 09:16   #327
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

inc0rrect, a badałaś hormony? Bo jak to trądzik hormonalny to i po izo wróci.
Skoro leczyłaś niedoczynność to masz pewnie swojego endokrynologa, idź do niego i poproś o skierowania
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-07, 17:52   #328
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Kochana, moje Twoja derma wie co robi?

Wiem ze generalnie sie mowi o izo jak najgorsze rzeczy itd ale to wlasicwie jedyna rzecz ktora na 99% pomoze. Ja mam pol watroby, mialam guza typu fnh 15cm wycietego w tym roku i na terapie sie zdecydowalam..
A moja dermatolog stwierdzila ze izo mi zrobi mniej zlego niz inne antybiotyki ktore. Braam i wcale nie dzialaly na mnie.

Przejdz sie moze jeszcze do innego dermatologa? Moze skonsultuj tez ta z lekarzem rodzinnym?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

A co do chorob przewleklych... Ja tez stwierdzilam, ze zadna to dla mnie roznica czy teraz czy za kilka lat jak tradizk da mi w kosc. Pol watroby bede miala zawsze. Wiec rozumiem Cie w 100% i na pewno zadna z tych chorob nie dala Ci tak w kosc jak tradzik...
Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
inc0rrect, a badałaś hormony? Bo jak to trądzik hormonalny to i po izo wróci.
Skoro leczyłaś niedoczynność to masz pewnie swojego endokrynologa, idź do niego i poproś o skierowania
w sumie o konsultacji z lekarzem rodzinnym nie myslalam, dzieki za rade

boje sie o watrobe bo o jednym leku jeszcze nie napisalam co biore bo nie chce mi sie o tym wspominac a go bede brala tez do konca zycia a uszkadza watrobe;/ nie wiem czy jak mi sie pogorsza proby watrobowe przy izo to czy ona sie zregeneruje przy braniu jeszcze innych lekow ktorych juz odstawic nie bede mogla


ponoc mam "taki typ cery" taka diagnoze mam po tyluletnim leczenu tradziku... mam genetycznie bardzo duzo gruczolow lojowych... taka diagnoza, nigdy tez nie mialam pogorszenia przed okresem czy jakkolwiek powiazanego tego z cyklem, wiec podejrzewam ze nie jest hormonalny. Zreszta mialam hormony robione i ok.
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 16:45   #329
Ewelin4
Przyczajenie
 
Avatar Ewelin4
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej,
biorę Aknenormin już 7 tydzień i jak moja skóra na całym ciele była wysypana tak teraz gładka, bez żadnego pryszcza ani żadnych grudek pod skórą moim zdaniem dawka jest lekko jak dla konia z tego co widziałam jaką dawkę wy macie. 60tab. 20mg wzrost 176cm i waga 73kg (1 dzień 2 tabletki, 2 dzień 3 tabletki, 3 dzień 3 tabletki, 4 dzień 2 tabletki i tak w kółko) i pomaga.

Ale tak trochę z innej beczki planuję się odchudzić trochę przed studiami, a jako, że jem głównie nabiał i warzywa to myślałam o przepisach z Dukana. Myślicie, że przy Aknenorminie taka dieta jest wskazana i czy w ogóle schudnę ?
__________________
Aknenormin od 23 lipca 2012r.
Aparat ortodontyczny - 18.04.2012
Zapuszczam włosy od 21.06.2012

Edytowane przez Ewelin4
Czas edycji: 2012-09-08 o 16:47
Ewelin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 17:46   #330
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewelin4 Pokaż wiadomość
Ale tak trochę z innej beczki planuję się odchudzić trochę przed studiami, a jako, że jem głównie nabiał i warzywa to myślałam o przepisach z Dukana. Myślicie, że przy Aknenorminie taka dieta jest wskazana i czy w ogóle schudnę ?
akurat dieta dukana jak dla mnie jest w ogóle nie wskazana. tylko wyniszczysz organizm. poza tym jeśli chodzi o akne, to przeciez najlepiej rozpuszcza się w tłuszczach, więc nie rezygnuj ze wszytskiego...


u mnie dzisiaj pierwszy dzień z izo. dwa dni musiałam się oswoić z opakowaniem i dzisiaj łyknęłam pierwszą tabletkę. derma przepisała mi na moje 53kg 30mg dziennie, potem będziemy zwiększać, jak wszytsko będzie ok. najbardziej boje się tego, że te wszytskie zaskórniki zamknięte mi powyłażą...eh. wolałabym, żeby po prostu zniknęły. ropnych jako takich akurat nie mam w tym momencie, ale zobaczymy co przyniosą następne dni. wizja gładkiej twarzy jest taka zachęcająca!

a, jeszcze mam pytanie. od jakiegoś miesiąca regularnie co tydzien chodze na akupunkturę. myślicie, że mogę dokończyć sesje zabiegów przy izo? tak na oko zostal mi jeszcze jakiś miesiąc, a nie chciałabym przerywać, ale z drugiej strony to izo...no nie wiem, co myślicie?

Edytowane przez trafficjam
Czas edycji: 2012-09-08 o 17:50
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.