KRAKOWIANKI proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 01:10   #1
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122

KRAKOWIANKI proszę o pomoc


Cześć,

Przepraszam, że tu piszę, ale tu trochę mój temat się zaczął. Bardzo pilnie potrzebuję polecenia (darmowego najlepiej ew.płatnego jeśli lekarz wybitny, załatwię sobie przyjacielską pożyczkę, ale wolałabym nie) psychiatry. Pisałam w przeszłości tutaj proszę nie patrzeć na nieaktualny podpis:

1. Obecnie mam 23 lata. 22 mieszkałam z mamą i tatą i 2 lata młodszą siostrą . Mama znęcała się nade mną psychicznie, całe lata ukrywałam spuchnięte od płaczu oczy (czasem nie mogłam popatrzeć do góry od spuchnięć), cięłam się,głodziłam i przedawkowywałam leki. Nieskoromnie przyznam w tym punkcie , że jestem zdolna naukowo (mimo uwierzcie ogromych utrudnienc w nauce "ty to sie nigdy nie uczysz" jestem inżynierem w dobrej branży i za rok bronię magistra).
2. Nie wiem kiedy sie zaczelo ale napewno pamietam od 3 gimnazjum zaczelam sie glodzic
3. cale moje liceum czyli lata 2007-2010 spedzilam na glodzeniu, ciecu i plakaniu (w zwiazku z konfliktami z mama) . W 2007 poznalam TŻ, który jest ANIOŁEM
4. Zaczelam studia w Krk, matka ciagle mnie gnebila i ponizala, zaczelam duzo pic, niedocenialam TZ
5. Wakacje po 1 roku studiow - przestalam, sie glodzic, przytylam 10 kg przez alkohol, krece ze wszystkimi naokolo, dzieki nim czuje sie doceniona
6. 2014 rok - obrona inzyniera - mama ciagle sie zneca, ja duzo pije, wpadam w depresje , nie moge wstac z lozka, TZ wygania mnie do psychologa, probuje po kilka spotkań z dwoma różnymi- oni twierdza ze symuluje (pani z scanmedu i pan psycholog prywatny, to trwa z 6-13 msc)...
7. luty 214 tuz przed obrona inzyniera przedawkowuje tabletki na depresje (serotonina) i lamitrin. Oczoplas, drgawki, ale przezywam.
8. Tuz po obronie wyprowadzam sie . Nie mam pieniedzy bo studiuje dziennie, za wszystko co mam pracujac ciezko dorywczo to wynajem i alkohol, co najmniej 3 piwa dziennie - nigdy wodka. 10 kilo nowe - juz waze 68/160
9. Dostaje lepsza prace. Sa wakacje wiec na spokojnie pracuje i zarabiam niezle. Upijam sie co 2-3 dni . Jestem obrzydliwie gruba. Myjac sie placze i przypominam sobie slowa mamy, to jak nie moglam patrzec (podnosić wzroku) na znajomych bo mialam opadniete powieki od placzu przez to co mi mowila. To ile lat tata nie reagowal i laskawie sie obudzil rok temu.

Proszę, czy zna ktoś psychologa, który wysłucha, nie będzie niemiły, nie będzie oceniał? Bo moi w skrócie:

1) Pani ze Scanmedu - po 4-5 spotkaniach i testach stwierdziła, że symuluję - nigdy, przenigdy czegos takiego nie robilam, po co?
2) Pan prywatnie - mialam wrazenie , ze w ogole mnie nie pamieta, za kazdym razem musialam mu przypominac kim jestem i jaki jest problem i tesksty typu "Nie moze pani wstac z lozka? To niech sobie pani nastawi budzic" -.- Że też sama nie wpadłam na ten pomysl!
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka

Edytowane przez esor
Czas edycji: 2014-08-07 o 10:21 Powód: literówki
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:21   #2
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: KRAKOWIANKI proszę o pomoc

Przykro mi że Twoja matka nie potrafiła Cię kochać i akceptować - jest to temat tabu choć ponoć występujący nierzadko. Poczytaj sobie o "toksycznych rodzicach" i syndromie DDD. Być może zgłębisz swój problem i zrozumiesz, że większość autodestrukcyjnych zachowań zaszczepiła Ci matka. Następnie wpisz w wyszukiwarkę frazę: "toksyczni rodzice psycholog kraków" - wówczas może łatwiej znajdziesz w swoim mieście psychologa specjalizującego się w tej tematyce. Życzę Ci z całego serca żebyś polubiła siebie i zaczęła się akceptować, kochać i doceniać tak, jak akceptuje się i darzy sympatią swoją serdeczną przyjaciółkę. trzymam kciuki i powodzenia - szkoda marnować życia niosąc obciążenia z przeszłości

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

wiem że trochę się spóźniłam z odpowiedzią- mam nadzieję że ciągle tu zaglądasz
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 00:46   #3
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: KRAKOWIANKI proszę o pomoc

Cześć. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Nigdy nie słyszałam o DDD i tym podobnych, zaraz o tym poczytam. Bardzo mi zależy na znalezieniu dobrego psychologa bo ogólnie w nich wierzę, no ale zbyt się zraziłam by szukać na własną rękę metodą prób i błędów.

Dzięki jeszcze raz
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 01:46:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.