Internet radiowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-09, 16:55   #1
LiquierroGirl
Raczkowanie
 
Avatar LiquierroGirl
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 118

Internet radiowy


Witam,
Zwracam się do was wszystkich z prośbą o radę na temat internetów radiowych, bo kompletnie się na tym nie znam... Skończyła mi się teraz umowa na internet w orange i bardzo bym chciała zmienić na inną firmę, ponieważ miałam bardzo duże problemy z łącznością ponad to płaciłam gigantyczne sumy (oszustwo ze strony orange - długa historia..).

Niestety, stałe łącze nie wchodzi w grę... dlatego zastanawiam się nad internetem radiowych w rozmowie ze znajomymi dowiedziałam się, że warto spróbować tym bardziej, że podobno posiadają darmowy okres próbny (co byłoby mi na rękę zwłaszcza, że w miejscu gdzie mieszkam, ciężko jest trafić co będzie działać, a co nie..).

Wciąż szukam na różnych stronach, ale żadnej sensownej oferty nie mogę znaleźć. Czy mógłby mi ktoś coś polecić? Może podsunąć jakieś info? A może ktoś korzysta z takiego radiowego internetu???

Wszelka pomoc lub informacja bardzo mile widziana!
__________________
Nie widziałam cię już od miesiąca.
I nic. Jestem może bledsza,
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca,
Lecz widać można żyć bez powietrza...
LiquierroGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 23:52   #2
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Internet radiowy

Najlepiej podaj dokładną lokalizacje moze być na priva. To pozwoli ocenić jaka sieć ma najlepszy zasięg. W Łodzi jest zasięg LTE Play.
Internet mobilny na kartę [bez umowy] najlepszy ma Play zależnie od tego czy masz sprzęt i zasięg 4g LTE czy 3G.
1. W zasięgu 4G LTE jest za darmo [trzeba doładowywać 50zł co 100 dni, ale kasa nie znika z konta]. Promocja do odwołania trwa już ponad rok.
W Żabce kupujesz starter Red Bull MObile 9 praz doladowanie 50zł, aktywujesz starter, doladowujesz tymi 50zł. Właczasz darmowe LTE kodem *111*480*1#
W modemie/routerze LTE w ustawieniach ustawiasz "tylko LTE".
Na allegro nowy modem LTE Huawei E3276 kosztuje z transportem jakieś 180zł.
http://allegro.pl/listing/listing.ph...1-default-0113
Router z wbudowanym modemem LTE Huawei B-593s-22 na allegro jest za 400-500zł
http://allegro.pl/listing/listing.ph...-isqm-1-e-0113


2. W zasięgu 3G kosztuje 45zł/miesiąc [wykupowany pakiet]. Starter Play Internet na kartę z salonu Play + doladowanie 50zł.


W obu przypadkach masz miesięcznie do dyspozycji 100GB transferu z max prędkością, a po wykorzystaniu tych 100GB internet działa dalej, ale prędkość spada do 2mbit/s.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-02-10 o 00:18
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 16:14   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Internet radiowy

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Najlepiej podaj dokładną lokalizacje moze być na priva. To pozwoli ocenić jaka sieć ma najlepszy zasięg. W Łodzi jest zasięg LTE Play.
Internet mobilny na kartę [bez umowy] najlepszy ma Play zależnie od tego czy masz sprzęt i zasięg 4g LTE czy 3G.
1. W zasięgu 4G LTE jest za darmo [trzeba doładowywać 50zł co 100 dni, ale kasa nie znika z konta]. Promocja do odwołania trwa już ponad rok.
W Żabce kupujesz starter Red Bull MObile 9 praz doladowanie 50zł, aktywujesz starter, doladowujesz tymi 50zł. Właczasz darmowe LTE kodem *111*480*1#
W modemie/routerze LTE w ustawieniach ustawiasz "tylko LTE".
Na allegro nowy modem LTE Huawei E3276 kosztuje z transportem jakieś 180zł.
http://allegro.pl/listing/listing.ph...1-default-0113
Router z wbudowanym modemem LTE Huawei B-593s-22 na allegro jest za 400-500zł
http://allegro.pl/listing/listing.ph...-isqm-1-e-0113


2. W zasięgu 3G kosztuje 45zł/miesiąc [wykupowany pakiet]. Starter Play Internet na kartę z salonu Play + doladowanie 50zł.


W obu przypadkach masz miesięcznie do dyspozycji 100GB transferu z max prędkością, a po wykorzystaniu tych 100GB internet działa dalej, ale prędkość spada do 2mbit/s.
LTE to nie jest internet radiowy to jest internet bezprzewodowy a to ogromna różnica. Jeśli Autorce chodzi właśnie o bezprzewodowy to owszem, w Łodzi jest play, w znacznej większości, wiem bo sama mam w tel i łapię praktycznie wszędzie lte.
a jeśli mówimy o radiówce to odradzam. Z zasięgiem jest średnio, każdy wiatr, deszcz, burza i już neta nie ma. A także wysokie drzewa wokół domu uniemożliwiają używanie radiówki albo zakłócają ją.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

a! i nie sądzę żeby orange oszukało. Po prostu zużyłaś więcej transferu, z reguły tak się właśnie ludzie tłumaczą, że ich oszukała sieć. jasne, ale Wy zawsze jesteście niewinni. tak duże sieci nie mogą sobie pozwolić na takie oszustwa bo by tracili klientów.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 00:58   #4
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Internet radiowy

nie bierz radiówki, dziś to jest nieopłacalne, te radiówki często są wolniejsze od netu mobilnego 3G czy LTE, stabilność połączenia też bywa gorsza, no i zawsze jest kabel co ogranicza, a net mobilny możesz mieć wszędzie,

weź sobie Play Online, w ofercie tylko sim masz abonament 49,99 zł i w tym masz no limit net w 3G i w LTE, tylko w tym abonamencie Play masz no limit na każdym zasięgu, w Plusie tylko na LTE,

modem LTE możesz kupić już za 200 zł, żeby nie brać abonamentu 70 zł bo wyjdzie drożej, lepiej tylko sim + kupić modem,

radiówki nie warto teraz brać, tylko mobilny net no limit, korzystasz z dobrą prędkością i wszędzie gdzie jesteś, na normalnym kompie, na laptopie, wszędzie gdzie masz modem usb i zasięg, a ceną modemu nie ma się co przerażać bo w radiówkach też są opłaty za aktywacje, urządzenia, więc nie warto, dużo lepsza opcja to mobilny net

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-03 o 01:01
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 16:17   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Internet radiowy

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
nie bierz radiówki, dziś to jest nieopłacalne, te radiówki często są wolniejsze od netu mobilnego 3G czy LTE, stabilność połączenia też bywa gorsza, no i zawsze jest kabel co ogranicza, a net mobilny możesz mieć wszędzie,

weź sobie Play Online, w ofercie tylko sim masz abonament 49,99 zł i w tym masz no limit net w 3G i w LTE, tylko w tym abonamencie Play masz no limit na każdym zasięgu, w Plusie tylko na LTE,

modem LTE możesz kupić już za 200 zł, żeby nie brać abonamentu 70 zł bo wyjdzie drożej, lepiej tylko sim + kupić modem,

radiówki nie warto teraz brać, tylko mobilny net no limit, korzystasz z dobrą prędkością i wszędzie gdzie jesteś, na normalnym kompie, na laptopie, wszędzie gdzie masz modem usb i zasięg, a ceną modemu nie ma się co przerażać bo w radiówkach też są opłaty za aktywacje, urządzenia, więc nie warto, dużo lepsza opcja to mobilny net
Tylko trzeba patrzeć na oferty play. Koniecznie bo ja wzięłam z telefonem abonament i mam lte bez ograniczeń ale pół roku, później normalnie z pakietu będzie mi pobierać a dzisiaj z TŻ widzieliśmy, że w ofertach wyższych, z reguły tych dla firm jest zupełny n limit na lte. A w innych nie ma.

A z radiówką jest tak, że jest tańsza a aktywacja jak się dobrze poszuka to 1 zł. Wychodzi o wiele taniej no ale i jakoś jest delikatnie mówiąc...gorsza.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 19:24   #6
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Internet radiowy

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
nie bierz radiówki, dziś to jest nieopłacalne, te radiówki często są wolniejsze od netu mobilnego 3G czy LTE, stabilność połączenia też bywa gorsza, no i zawsze jest kabel co ogranicza, a net mobilny możesz mieć wszędzie,

weź sobie Play Online, w ofercie tylko sim masz abonament 49,99 zł i w tym masz no limit net w 3G i w LTE, tylko w tym abonamencie Play masz no limit na każdym zasięgu, w Plusie tylko na LTE,

modem LTE możesz kupić już za 200 zł, żeby nie brać abonamentu 70 zł bo wyjdzie drożej, lepiej tylko sim + kupić modem,

radiówki nie warto teraz brać, tylko mobilny net no limit, korzystasz z dobrą prędkością i wszędzie gdzie jesteś, na normalnym kompie, na laptopie, wszędzie gdzie masz modem usb i zasięg, a ceną modemu nie ma się co przerażać bo w radiówkach też są opłaty za aktywacje, urządzenia, więc nie warto, dużo lepsza opcja to mobilny net

Teraz Play ma lepsze oferty na net w taryfach na kartę niz w abo.

---





W tej chwili radiówki są w tej sytuacji jak kantory, z radiówek korzystają tylko nieświadomi ofert na net mobilny 3G/LTE, a ze stacjonarnych kantorów korzystają ci co nie wiedzą, że można taniej działać z pomocą internetowego kantoru walutowego np. alior banku [spread 0,6%].

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-03-03 o 20:14
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 09:20   #7
koloriada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Internet radiowy

Jejku! Mój "pierwszy" internet był radiówką. Tragedia. Wystarczył mocniejszy podmuch wiatru, albo deszcz i mogłam zapomnieć o korzystaniu z neta. Do tego prędkość ślimaka...
koloriada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 01:54   #8
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Internet radiowy

dziś wybór radiówki nie ma sensu, sieci komórkowe mają dużo lepszy net mobilny i zasięg w całym kraju i męczarnie z ustawianiem anteny, do kitu stabilność połączenia i prędkość
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-19 02:54:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.