Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-14, 13:26   #241
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Filtry na lato...

Myślicie, że ta emulsja z Erisa nie jest odpowiednia??
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-14, 13:38   #242
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Filtry na lato...

Niestety, kremy Eris chronią tylko przed UVB, jeśli się nie mylę. A UVA dociera do głębokich warstw naskórka i powoduje głębokie zmarszczki. Dlatego warto się zaopatrzyć w krem chroniący także przed UVA
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 16:15   #243
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Filtry na lato...

Dzięki. Chyba jednak zaopatrze się w Antheliosa
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 18:17   #244
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Filtry na lato...

Jesli chcesz zastosowac filtry LRP (stabilne Meroxyle) to popros o probke nowego Antheliosa Dermo Pediatrics 60 spf (mleczko, 40 spf to krem) i nie przerazaj sie jego blaskiem, tylko przyprusz wszystko pedzlem "umaczanym" w skrobii ziemniaczanej. Dziala jak zloto!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 18:19   #245
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez lalesia
Hmm, to mnie troszku zmartwilyscie kupilam te eris bo mialy najwyzsza ocene na KWC i sie zasugerowalam trudno, kupie jutro nastepne, apteczne...
Nakladaj je na cialo, rece, tylko co jakies dwie godziny ponawiaj aplikacje a na buzie i szyje z dekoltem stosuj stabilne fitry firm aptecznych ( ale nie Iwostin!)
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 21:01   #246
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry na lato...

A skad ta pewnosc,ze kremy typu Eris sa slabe i filtra nie widzialy? Kto to udowodni? Gdzie to pisze? Kto robil badania?
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 21:09   #247
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Filtry na lato...

Przeanalizuj ich sklad a stwierdzisz, ze zaden ze stabilnych filtrow (Meroxyl, Tinosorb czy stabilizowany Avobenzone) chroniacych przed UVA nie jest w nich zawarty, stad sceptycyzm wobec tego, co producent wypisuje na opakowaniu.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 18:23   #248
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Przeanalizuj ich sklad a stwierdzisz, ze zaden ze stabilnych filtrow (Meroxyl, Tinosorb czy stabilizowany Avobenzone) chroniacych przed UVA nie jest w nich zawarty, stad sceptycyzm wobec tego, co producent wypisuje na opakowaniu.
Aha, rozumiem. Widze, ze sie na tym znasz wiec bede musiala kupic sobie inny bloker, a Erisa odstawic. Chyba sie musze bardziej wczytywac w etykietki
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 18:46   #249
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Dot.: Filtry na lato...

a ja mam pytanie troszkę na temat a troszkę z przyslowiowej innej beczki - w jakim wieku zaczełyscie stosowanie dobrych (stabilnych filtrów) i ile lat juz nakładacie je na siebie?? wiem ze na tego typu specyfiki nigdy nie jest za poźno, jednak jestem ciekawa od ilu lat stosujecie filtry, skąd dowiedzialyscie sie o ich istnieniu (cały czas mowie o tych naprawde dobrych filtrach/blokreach)??ciekawi mnie to gdyż dopiero mając 23 lata dowiedziałam sie własnie z wizazu o istnieniu tych specyfików, wczesniej znane mi były tylko "zwykle" filtry - mimo iż myslałam ze jestem na bieżąco z wiadomościami kosmetycznymi;-) a tu proszę... dozgonnie bede wdzięczna wizazowi i wizazankom za zapoznanie mnie z tematem filtrów ;-)
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 19:01   #250
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez ANASTI
a ja mam pytanie troszkę na temat a troszkę z przyslowiowej innej beczki - w jakim wieku zaczełyscie stosowanie dobrych (stabilnych filtrów) i ile lat juz nakładacie je na siebie?? wiem ze na tego typu specyfiki nigdy nie jest za poźno, jednak jestem ciekawa od ilu lat stosujecie filtry, skąd dowiedzialyscie sie o ich istnieniu (cały czas mowie o tych naprawde dobrych filtrach/blokreach)??ciekawi mnie to gdyż dopiero mając 23 lata dowiedziałam sie własnie z wizazu o istnieniu tych specyfików, wczesniej znane mi były tylko "zwykle" filtry - mimo iż myslałam ze jestem na bieżąco z wiadomościami kosmetycznymi;-) a tu proszę... dozgonnie bede wdzięczna wizazowi i wizazankom za zapoznanie mnie z tematem filtrów ;-)
Ja stosuję dopiero od jakichś 2 lat (odkąd jestem na Wizażu), wcześniej myślałam tak jak wiele z nas, że filtr to filtr i jak jest napisane na opakowaniu "wysoka ochrona" to to znaczy, że jestem super chroniona. I faktycznie - poparzeń nie było, bo filtry UVB, obecne większości produktów temu głównie zapobiegają. Nie przypuszczałam, że będę zmuszona przeprowadzać nad tymi produktami tak wnikliwe studia, żeby nie dać się nabić w butelkę. Powiem Ci Anasti, że bardzo Ci zazdroszczę, że dowiedziałaś się o tym mając lat 23. Ja miałam trochę więcej. Inna sprawa, że to co teraz wiadomo o filtrach UVA to wiedza stosunkowo świeża, więc po prostu urodziłam się za wcześnie ...
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 19:11   #251
bluestar
Raczkowanie
 
Avatar bluestar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 88
Cool Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez ANASTI
a ja mam pytanie troszkę na temat a troszkę z przyslowiowej innej beczki - w jakim wieku zaczełyscie stosowanie dobrych (stabilnych filtrów) i ile lat juz nakładacie je na siebie?? wiem ze na tego typu specyfiki nigdy nie jest za poźno, jednak jestem ciekawa od ilu lat stosujecie filtry, skąd dowiedzialyscie sie o ich istnieniu (cały czas mowie o tych naprawde dobrych filtrach/blokreach)??ciekawi mnie to gdyż dopiero mając 23 lata dowiedziałam sie własnie z wizazu o istnieniu tych specyfików, wczesniej znane mi były tylko "zwykle" filtry - mimo iż myslałam ze jestem na bieżąco z wiadomościami kosmetycznymi;-) a tu proszę... dozgonnie bede wdzięczna wizazowi i wizazankom za zapoznanie mnie z tematem filtrów ;-)


Ja filtrow uzywam od 8 lat, mialam wtedy 16 i slonce mnie bardzo poparzylo w gorach. Dermatolog polecila mi antheliosa, mowila, ze LRP ma najlepsze filtry i te z drogerii nie dadza takiej ochronyprzed UVA.
Nie wyobrazam sobie latem nie uzywac min. 50, bo skora twarzy reaguje fatalnie na slonce - piecze, czerwieni sie i pojawia sie paskudna wysypka.
__________________


bluestar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 19:21   #252
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Filtry na lato...

A czy sądzicie,że L'oreal ma dobre filtry czy one też nie są stabilne?Używam obecnie Yves Rocher juz się przyzwyczaiłam do błyszczenia,ale przejrzałam forum i widzę,że polecacie firmy apteczne.Miałam kiedys LRP,ale tak się po nim świeciłam(to była chyba 40),że wyrzuciłam zanim zużyłam.Myślę o tej Biodermie Spf30 lub L'orealu.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 20:56   #253
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
A czy sądzicie,że L'oreal ma dobre filtry czy one też nie są stabilne?Używam obecnie Yves Rocher juz się przyzwyczaiłam do błyszczenia,ale przejrzałam forum i widzę,że polecacie firmy apteczne.Miałam kiedys LRP,ale tak się po nim świeciłam(to była chyba 40),że wyrzuciłam zanim zużyłam.Myślę o tej Biodermie Spf30 lub L'orealu.
L'Oreal ma te same filtry co LRP i Vichy, gdyż wymienione firmy apteczne należą do koncernu L'Oreal, który ma patent na Mexoryle, jedne z najstabilnieszych filtrów jakie w tej chwili istnieją. Ja jednak preferuję firmy apteczne, gdyż wszystkie mają oznaczony faktor ochrony przed UVA, a produkty firmowane przez L'Oreal, czyli linia Solar Expertise nie. Filtrów YR nie znam.
Z Biodermy polecam Ci Photoderm Max Spray SPF 60+. Jest chyba najmniej świecący ze wszystkich filtrów o tak wysokim stopniu ochrony. W dodatku ma dużą pojemność (100 ml) i nadaje się i do twarzy i do ciała.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 22:41   #254
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez ANASTI
a ja mam pytanie troszkę na temat a troszkę z przyslowiowej innej beczki - w jakim wieku zaczełyscie stosowanie dobrych (stabilnych filtrów) i ile lat juz nakładacie je na siebie?? wiem ze na tego typu specyfiki nigdy nie jest za poźno, jednak jestem ciekawa od ilu lat stosujecie filtry, skąd dowiedzialyscie sie o ich istnieniu (cały czas mowie o tych naprawde dobrych filtrach/blokreach)??ciekawi mnie to gdyż dopiero mając 23 lata dowiedziałam sie własnie z wizazu o istnieniu tych specyfików, wczesniej znane mi były tylko "zwykle" filtry - mimo iż myslałam ze jestem na bieżąco z wiadomościami kosmetycznymi;-) a tu proszę... dozgonnie bede wdzięczna wizazowi i wizazankom za zapoznanie mnie z tematem filtrów ;-)
Ja również odkryłam je dzięki wizazowi. Oczywiście od małego wiedziałam, że przed słońcem należy się chronić i używać kremów do opalania, jednak kiedyś robiłam to jedynie w wakacje, na wczasach. Od kilku miesięcy dbam również o to, aby mieć na codzień dobry krem z filtrem, nawet jeśli słońca nie ma. Profilaktyka przede wszystkim!
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-17, 00:29   #255
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Filtry na lato...

A ja mam takie pytanie, pewnie dla Was śmieszne Które w końcu promienie "opalają"? UVA czy UVB? Wiem, że A są UV ageing, a więc postarzają (ale jednocześnie opalają, bo to przecież one są w solariach?) a B to są burning czyli powodują zaczerwienienie skóry, ale czy to jest równoznaczne z opaleniem (takim na brązowo)? Mam nadzieję, że rozumiecie, o co pytam.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-17, 08:11   #256
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez Gonia1
A ja mam takie pytanie, pewnie dla Was śmieszne Które w końcu promienie "opalają"? UVA czy UVB? Wiem, że A są UV ageing, a więc postarzają (ale jednocześnie opalają, bo to przecież one są w solariach?) a B to są burning czyli powodują zaczerwienienie skóry, ale czy to jest równoznaczne z opaleniem (takim na brązowo)? Mam nadzieję, że rozumiecie, o co pytam.
Opalają jedne i drugie. I tak jak napisałaś UVB parzą, a UVA odpowiedzialne są za starzenie i raka.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-17, 12:08   #257
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez nan
L'Oreal ma te same filtry co LRP i Vichy, gdyż wymienione firmy apteczne należą do koncernu L'Oreal, który ma patent na Mexoryle, jedne z najstabilnieszych filtrów jakie w tej chwili istnieją. Ja jednak preferuję firmy apteczne, gdyż wszystkie mają oznaczony faktor ochrony przed UVA, a produkty firmowane przez L'Oreal, czyli linia Solar Expertise nie. Filtrów YR nie znam.
Z Biodermy polecam Ci Photoderm Max Spray SPF 60+. Jest chyba najmniej świecący ze wszystkich filtrów o tak wysokim stopniu ochrony. W dodatku ma dużą pojemność (100 ml) i nadaje się i do twarzy i do ciała.
Pozdrawiam
W takim razie kupię L'Oreala.Nie lubię firm aptecznych,bo mam z nimi niemiłe przeżycia(Avene' zepsuło mi cerę,Vichy również nie lubię).Dzięki Nan za odpowiedz.Kończy mi się to YR i muszę kupić nowy kremik.A Biodermę sobie daruję.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-18, 11:46   #258
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez ANASTI
a ja mam pytanie troszkę na temat a troszkę z przyslowiowej innej beczki - w jakim wieku zaczełyscie stosowanie dobrych (stabilnych filtrów) i ile lat juz nakładacie je na siebie?? wiem ze na tego typu specyfiki nigdy nie jest za poźno, jednak jestem ciekawa od ilu lat stosujecie filtry, skąd dowiedzialyscie sie o ich istnieniu (cały czas mowie o tych naprawde dobrych filtrach/blokreach)??ciekawi mnie to gdyż dopiero mając 23 lata dowiedziałam sie własnie z wizazu o istnieniu tych specyfików, wczesniej znane mi były tylko "zwykle" filtry - mimo iż myslałam ze jestem na bieżąco z wiadomościami kosmetycznymi;-) a tu proszę... dozgonnie bede wdzięczna wizazowi i wizazankom za zapoznanie mnie z tematem filtrów ;-)
Ja dopiero w tym roku zaczelam stosowac lepsze filtry. W zimie chodzilam troche na solarium i pojawily mi sie nowe pieprzyki. Poszlam do pani dermatolog, ktora poradzila mi firme La Roche- Posay (nie wiem czy to tak dokladnie sie pisze ) i Sunwards z tym ze zdecydowalam sie na Bioderme SPF30 bo jest do skory tlustej, tradzikowej i ze sklonnoscia do powstawania zaskornikow. Do ciala uzywalam do tej pory Oriflame faktor 15 ale po wczorajszym grillu widze lekkie zaczerwienienie na dekolcie i chyba zafunduje sobie Garniera 20, moze 30. Nie wiem jakie tam filtry sa.
Pozdrawiam
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-18, 12:06   #259
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez ANASTI
a ja mam pytanie troszkę na temat a troszkę z przyslowiowej innej beczki - w jakim wieku zaczełyscie stosowanie dobrych (stabilnych filtrów) i ile lat juz nakładacie je na siebie?? wiem ze na tego typu specyfiki nigdy nie jest za poźno, jednak jestem ciekawa od ilu lat stosujecie filtry, skąd dowiedzialyscie sie o ich istnieniu (cały czas mowie o tych naprawde dobrych filtrach/blokreach)??ciekawi mnie to gdyż dopiero mając 23 lata dowiedziałam sie własnie z wizazu o istnieniu tych specyfików, wczesniej znane mi były tylko "zwykle" filtry - mimo iż myslałam ze jestem na bieżąco z wiadomościami kosmetycznymi;-) a tu proszę... dozgonnie bede wdzięczna wizazowi i wizazankom za zapoznanie mnie z tematem filtrów ;-)
Ja używam filtrów od zawsze, odkąd sięgnę pamięcią, mama mnie smarowała jako dziecko, co wynikało z konieczności, bo miałam silną alergię na słońce, ktora z wiekiem przeszła - ale z powodu białej wręcz skóry i tak unikałam słońca bo dawało mi przykre konsekwencje. Oczywiście te kremy dla dzieci, którymi smarowała mnie mama nie mogły stabilnie chronić, bo kto te 20 lat temu wiedział coś o UVA... Pamietam pierwsze poważniejsze filtry jakie kupiłam sobie sama jako nastolatka, do twarzy był to Vichy i Lierac - nie było zbyt dużego wyboru, marki apteczne dopiero wpełzały na rynek oraz Garnier do reszty ciała i Kolastyna bodajże? Potem La Roche Posay, kiedy na jeden rok alergia bardzo silna mi wróciła no i potem pojawił się u nas SVR, którego używałam zawsze w wakacje jako kremu tonującego, nawet nie przywiązując dużej wagi do ochrony - bo po prostu nie zdawałam sobie sprawy z wagi tejże ochrony, wydawało mi się ze jak się nie opalam i na plażę nie chodzę to nie musze sie smarować non stop blokerami Tak naprawdę świadomie wysokiej ochrony używam od kilku lat, spodowowane było to moimi kłopotami z cerą naczynkową. Oczywiście to Basi zawdzięczam swój stopień uświadomienia. Pamiętam pierwsze posty Basi jeszcze przed wizażem, forum Uroda na gazecie
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 20:48   #260
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Filtry na lato...

Czesc kochane dziewczynki, ale sie za Wami stesknilam wlasnie wrocilam z horwacji i chcialam sie na wstepie podzielic moja opinia na temat filtrow Erisa Lirene. A moim skromnym zdaniem sa one naprawde swietne 61 stosowalam na twarz (mam idalnie biala, glupio sie odcina od reszty ale mowi sie trudno ) no i w pozniejszym etapie rowniez na reszte ciala bo coprawda skora nie zaczerwinila sie nai troche czyli sie nie poparzylam ale zaczely mi sie robic pieprzyki przy smarowaniu UV 23 a moze to tylko taka moja obsesja?! W kazdym badz razie dopatrzylam sie kilku nowych na rekach i ramionach (przynajmniej wydaje mi sie ze sa nowe), w zasadzie wygladaja jak piegi tyle ze sa na rekach nie wiecie moze czy to zniknie samo (tak jak znikaja mi piegi z twarzy) czy tez bede musiala podzialac na nie laserem (no i przy okazji na kilka starych, bardziej widocznych)? Ale podsumowujac naprawde filtry lirene sa dobre, mialam porownanie z dax cosmetics ktorych uzywala moja mam a ktore naprawde wcale nie dzialaly, cala sie poparzyla i schodzi jej skora
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 14:52   #261
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Filtry na lato...

A ja mam takie pytanko: czy jak uzywacie tych filtrow to czy stosujecie jeszcze jakies kremy?? Ja mam tlusta cere i musze uzywac kremow matujacych i dzialajacych przeciwtradzikowo i w zwiazku z tym nie wiem czy uzywajac samych filtrow nie pogorszy mi sie cera (nad jej utrzymaniem w porzadku musze sie niezle napracowac) bo wydaje mi sie ze tak wysokie filtry to maja strasznie tlusta konsystencje.
No i jeszcze jedno czy filtry na lato a na inne pory roku powinny byc takie same czy na lato mocniejsze??
Dzieki z gory za odpowiedz.
laloja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 18:42   #262
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez laloja
A ja mam takie pytanko: czy jak uzywacie tych filtrow to czy stosujecie jeszcze jakies kremy?? Ja mam tlusta cere i musze uzywac kremow matujacych i dzialajacych przeciwtradzikowo i w zwiazku z tym nie wiem czy uzywajac samych filtrow nie pogorszy mi sie cera (nad jej utrzymaniem w porzadku musze sie niezle napracowac) bo wydaje mi sie ze tak wysokie filtry to maja strasznie tlusta konsystencje.
No i jeszcze jedno czy filtry na lato a na inne pory roku powinny byc takie same czy na lato mocniejsze??
Dzieki z gory za odpowiedz.
Ja pod filtr nie uzywam zadnych innych kremow bo same w sobie sa juz natluszczajace. Co do kremow matujacych to nie liczylabym na efekt zmatowienia po filtrze, bo po nim chyba kazdy swieci sie jak bozonarodzeniowa choinka i to prawda, te wysokie sa szczegolnie tluste, duzo gestsze od tych nizszych i cera faktycznie moze ulec pogorszeniu bo na 100% zapychaja pory (coprawda mi nie zrobily sie po nich zadne paskudztwa na twarzy, ale mam strasznie sucha skore). A filtry na lato powinny byc zdecydowanie wyzsze niz te na inne pory roku bo jak wiadomo slonce jest wtedy wyjatkowo agresywne a dodatkowo prawdopodobnie dobrowolnie wystawiasz sie na jego dzialanie w celu ladnego zbrazowienia
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 18:59   #263
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez laloja
A ja mam takie pytanko: czy jak uzywacie tych filtrow to czy stosujecie jeszcze jakies kremy?? Ja mam tlusta cere i musze uzywac kremow matujacych i dzialajacych przeciwtradzikowo i w zwiazku z tym nie wiem czy uzywajac samych filtrow nie pogorszy mi sie cera (nad jej utrzymaniem w porzadku musze sie niezle napracowac) bo wydaje mi sie ze tak wysokie filtry to maja strasznie tlusta konsystencje.
No i jeszcze jedno czy filtry na lato a na inne pory roku powinny byc takie same czy na lato mocniejsze??
Dzieki z gory za odpowiedz.
Jeżeli masz skórę tłustą to raczej nie potrzebujesz niczego pod filtr (chyba, że jednocześnie jest odwodniona). Podczas stosowania filtrów cera na pewno Ci się nie pogorszy, a z całą pewnością polepszy. Trądzik bardzo opalania nie lubi. Wysokie filtry rzeczywiście są dość tłuste, ale producenci pomyśleli też o osobach o cerze tłustej, mogę Ci polecić do wypróbowania:

LRP Fluide Extreme 60+
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6815

Avene
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10249

Bioderma
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9241

Jeżeli leczysz swój trądzik np. retinoidami czy antybiotykami filtry są absolutnie niezbędne. Może spróbuj używać antytrądzikowych specyfików tylko na noc, a na dzień stosuj tylko filtry, zmatowione mąką kartoflaną.
Ja używam zwykle takich samych filtrów przez cały rok (oczywiście nie stosuję w kółko tych samych kosmetyków, ale tak czy inaczej są to zawsze wysokie filtry).
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 23:21   #264
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Filtry na lato...

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi.
Mam jeszcze takie ptanie, moze glupie ale dopiero zaczynam w temacie blokerow. A wiec: czy stosujac te filtry skora sie w ogole ma szanse choc troszke opalic. Wiem ze sloneczko szkodzi (niestety) ale wole siebie zdecydowanie w wersji "lekki braz' i troche mnie martwi fakt ze bede zmuszona wybierac miedzy jednym a drugim. Idealem bylaby ochrona przed UV i jednoczesnie troszeczki opalenizny - ale wnioskuje ze to sie wyklucza .

A i jeszcze jedno - na jesien przymierzam sie do kuracji kwasami ( pierwszy raz, wiec na poczatek Effaclar) - wiem ze filtry to koniecznosc, tylko w takim wypadku to Effaclarku uzywac tylko na noc a filtry na dzien, czy tez na dzien jako pierwszy Eff. a na niego blokerek??
laloja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 23:42   #265
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez laloja
Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi.
Mam jeszcze takie ptanie, moze glupie ale dopiero zaczynam w temacie blokerow. A wiec: czy stosujac te filtry skora sie w ogole ma szanse choc troszke opalic. Wiem ze sloneczko szkodzi (niestety) ale wole siebie zdecydowanie w wersji "lekki braz' i troche mnie martwi fakt ze bede zmuszona wybierac miedzy jednym a drugim. Idealem bylaby ochrona przed UV i jednoczesnie troszeczki opalenizny - ale wnioskuje ze to sie wyklucza .
Masz szansę się opalić żaden, nawet najwyższy filtr nie zablokuje w 100% promieniowania słonecznego. Smarując się filtrami opalisz się - może nieco wolniej niż bez, ale na pewno zdrowiej, a i opalenizna będzie bardziej równomierna.

Cytat:
A i jeszcze jedno - na jesien przymierzam sie do kuracji kwasami ( pierwszy raz, wiec na poczatek Effaclar) - wiem ze filtry to koniecznosc, tylko w takim wypadku to Effaclarku uzywac tylko na noc a filtry na dzien, czy tez na dzien jako pierwszy Eff. a na niego blokerek??
Ja używam kwasów na noc, a w dzień filtr. Ale Effaclar jest kremem dość łagodnym, złuszcza łagodnie - możesz go stosować również w dzień, najpierw Effaclar, potem obowiązkowo krem z filtrem. Filtry są zawsze ostatnią warstwą jaką nakładamy na skórę
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 13:25   #266
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Filtry na lato...

Dzieki
A co powiecie na Iwostin Intensywny krem nawilżający SPF20?? Wyczytałam że nie jest taki tłusty jak zwykłe blokery (bo to w sumie nie bloker i wiadomo ze nizsze filtry) ale jak na krem na codzień to wydaje mi sie, ze calkiem calkiem. No i ta cena!!!
A i chyba gdzies mi mignelo na forum ale nie moge znalezc gdzie, zeby Iwostinu nie nakladac na kwasy jako kremu z filtrem. Wiecie cos na ten temat ??
laloja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-03, 18:51   #267
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez laloja
A ja mam takie pytanko: czy jak uzywacie tych filtrow to czy stosujecie jeszcze jakies kremy?? Ja mam tlusta cere i musze uzywac kremow matujacych i dzialajacych przeciwtradzikowo i w zwiazku z tym nie wiem czy uzywajac samych filtrow nie pogorszy mi sie cera (nad jej utrzymaniem w porzadku musze sie niezle napracowac) bo wydaje mi sie ze tak wysokie filtry to maja strasznie tlusta konsystencje.
No i jeszcze jedno czy filtry na lato a na inne pory roku powinny byc takie same czy na lato mocniejsze??
Dzieki z gory za odpowiedz.

A ja pod krem z filtrem nakładam żel-krem Iwostinu z serii Purritin, żeby troszkę nawilżył skórę i podziałał antybakteryjnie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 16:34   #268
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez laloja
Dzieki
A co powiecie na Iwostin Intensywny krem nawilżający SPF20?? Wyczytałam że nie jest taki tłusty jak zwykłe blokery (bo to w sumie nie bloker i wiadomo ze nizsze filtry) ale jak na krem na codzień to wydaje mi sie, ze calkiem calkiem. No i ta cena!!!
A i chyba gdzies mi mignelo na forum ale nie moge znalezc gdzie, zeby Iwostinu nie nakladac na kwasy jako kremu z filtrem. Wiecie cos na ten temat ??
Iwostin to za niska ochrona przy kwasach, SPF 20 to za mało, poza tym, nie są to filtry stabilne. przy kwasach wybierz coś z filtrów polecanych przez Basię na www.biochemiaurody.com
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 17:43   #269
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez bluestar
Ja filtrow uzywam od 8 lat, mialam wtedy 16 i slonce mnie bardzo poparzylo w gorach. Dermatolog polecila mi antheliosa, mowila, ze LRP ma najlepsze filtry i te z drogerii nie dadza takiej ochronyprzed UVA.
Nie wyobrazam sobie latem nie uzywac min. 50, bo skora twarzy reaguje fatalnie na slonce - piecze, czerwieni sie i pojawia sie paskudna wysypka.
no prosze, a ja nawet nie wiedzialam, ze ta firma juz tyle czasu istnieje. BTW mialas szczescie, ze trafilas na dermatologa, ktory znal sie na rzeczy
livy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 17:50   #270
bluestar
Raczkowanie
 
Avatar bluestar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 88
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez livy
no prosze, a ja nawet nie wiedzialam, ze ta firma juz tyle czasu istnieje. BTW mialas szczescie, ze trafilas na dermatologa, ktory znal sie na rzeczy

Nie wyobrazasz sobie, jak ciezko bylo zdoby wtedy ten krem, mialam problem tak przez 2-3 lata, zamawianie w aptekach, cala rodzinka zmobilizowana i kto trafil, ten od razu kupowal , czasami ktos znajomy z Francji przyslal. Ale sie nie zniechecalam, bo po poparzeniu pamiatki mialam bardzo dlugo, a uczulenie pozostalo na zawsze.
Teraz zero problema a i wybor duzy, kazdy znajdzie cos dla sie.
__________________


bluestar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.