Aranżacja nowego Klubu Fitness - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-19, 12:57   #1
sweetgirl1986
Przyczajenie
 
Avatar sweetgirl1986
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Smile

Aranżacja nowego Klubu Fitness


Witam wszystkich na forum, jestem tu nowa więc moje drobne niedociągnięcia proszę traktować z przymrużeniem oka

W najbliższym czasie mam zamiar otworzyć niewielki klub fitness (pow. około 180m2) ale zależy mi na tym żeby było to przytulne miejsce, do którego przyjdzie zarówno pani na aerobik jak i pan na siłownie.
Każda opinia jest dla mnie cenna. Jak na razie zastanawiam się nad wystrojem klubu (kolorem ścian, podłóg oraz wyglądem recepcji) jeżeli macie jakieś pomysły albo chodzicie do klubów, w których jest to fajnie zrobione to bardzo proszę o spostrzeżenia.
Zastanawiam się też nad formą promocji takiego klubu. Czy wystarczą np. plakaty, ulotki i jakaś reklama w prasie czy może coś ciekawszego zrobić?

Liczę na wasze pomysły i będę bardzo wszystkim wdzięczna, bo dzięki waszym opiniom mam nadzieje, że uda mi się otworzyć taki klub, który będzie jak najlepiej spełniał oczekiwania klientów.
sweetgirl1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 09:15   #2
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

A nie myślałaś o klubie tylko dla Pań? wtedy można by bardziej zaszaleć
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:49   #3
sweetgirl1986
Przyczajenie
 
Avatar sweetgirl1986
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Oczywiście klub dla Pań daje dużo więcej możliwości ale niestety tam gdzie mieszkam nie będę miała aż tyle klientek płci żeńskiej i stąd musi to być klub również i dla Panów ale mam nadzieje że uda mi znaleźć rozwiązanie i to jakoś ze sobą poodzić
sweetgirl1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 13:03   #4
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

najlepiej to poszukać galerii dużych sieci i napewno trafisz na pomysł który ci się spodoba

pokaże co ja znalazłam przyjemnego
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 13:15   #5
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Ja myślę, że wystrój jest ważny, ale i tak wszystkim ni dogodzisz. Są tacy co lubią kolor czerwony i są tacy co lubią zielony
Moim zadaniem najważniesza jest wentylacja. CHodzę na siłownię gdzie głównie przychodzą panowie i tam nie ma dobrej wentylacji. Wrażenia zapachowe mało ciekawe
Ważne są szatnie (żeby klienci czuli się swobodnie), i chyba dobrze jak jest rozgraniczenie sali siłowej od sali treningowej do np. aerobiku.
Co do promocji to ulotki,... jakieś karnety w promocyjnych cenach z okazji narodzin klubu
Powodzenia życzę
A w jakim mieście ten klub będzie? Zdradzisz?
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:41   #6
sweetgirl1986
Przyczajenie
 
Avatar sweetgirl1986
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Wielkie dzięki Ilena za foto bardzo fajnie ta zieleń wygląda powiem szczerze że myślałam żeby w recepcji dać różne odcienie fioletu (od takiego jasnego aż po taki bardzo mocny) z szarym i ewentualnie jakieś dodatki ciemno fioletowe albo czerwone wprawdzie nie wiem jak to będzie wszystko wyglądać bo chyba jeszcze czegoś takiego nie widziałam ;p

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

na razie nie zdradzę gdzie klub powstanie ale jeżeli już będzie bliżej otwarcia to na pewno się pochwale
wentylacja to oczywiście podstawa i tez już o tym pomyślałam nauczona doświadczeniem w klubach gdzie chodziłam też nie zawsze dało się wytrzymać te wszystkie zapachy.
Siłownia oczywiście będzie w zupełnie osobnym pomieszczeniu niż aerobik tak że panowie nie będą mieli możliwości cale zajęcia gapić się na panie ;p

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

gdyby jeszcze któraś znalazła chwilkę to zachęcam do wypełnienia ankiety z góry dzięki http://www.ankietka.pl/ankieta/41851...-klientow.html
sweetgirl1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:11   #7
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Ta 1 fotka bardzo fajna, lubię takie czyste, duże i świeże przestrzenie. I te kolorki
A co do recepcji to jestem na tak, ale ja uwielbiam fiolet, więc się nie sugeruj
Siłownie można zrobić neutralną, a np. salkę do fitnessu już bardziej kobiecą.. Mam nadzieję, że dla Wizażanek będą jakieś zniżki
A jeśli chodzi o promocje to nie polecam na start...
Przykładem może być pizzeria w moim mieście, gdzie na początku pizze były -50% to się chodziło mimo, że placek nawet, ale sosy paskudne. Powiedzmy, że się opłacało. Ale jak wskoczyły potem normalne ceny to już klientów nie było..
Teraz znów jest promocja, że 2 pizze w cenie 1 i klienci znowu są, ale zarobku moża szukać w polu...
No chyba, ze walentynki, dzień kobiet, urodziny to wtedy jakieś okolicznościowe wejściówki, karty stałego klienta ze zniżka np. zależną od stażu, albo od wejść.
Kartety rodzinne, miesięczne, półroczne, jakieś ozdobne prezentowe itp. Reklamę proponuje na portalu miasta, w którym mieszkasz
OOo i fajnie by było jakby było solarium
A już w ogóle jakbyś miała możliwość dogadania się z właścicielami ościennych lokali na wynajem, to mogłabyś znaleźć fryzjerkę i kosmetyczkę, może masażystę i każda by pracowała na swój rachunek. Chyba, ze byś mogła wygospodarowac dla nich jakieś małe pomieszczenia wtedy by miały płacić Ci tylko czynsz, a o reklamę siebie musiałyby zadbac same. Czyli reklamowałyby również Ciebie. I stworzyłybyście takie małe centrum zdrowia i urody
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 13:37   #8
sweetgirl1986
Przyczajenie
 
Avatar sweetgirl1986
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Marzy mi się takie mini centrum zdrowia i urody ale niestety mam za mały lokal na to, może jeżeli biznes wypali to się coś ewentualnie dobuduje ale to dopiero w późniejszej perspektywie na razie mam takie średnie pomieszczenie i albo będzie w nim solarium albo kosmetyczka... nie wiem co bardziej zdałoby egzamin.
Jeżeli chodzi o promocje to nie chce manewrować nic z obniżkami cen na początek bo potem źle by ludzie przyjęli ich podwyższenie. Myślę raczej o czymś takim jak pierwszy trening gratis i np. jakieś zniżki dla osób które przyprowadzą jakiegoś nowego klienta, no i oczywiście jakiś rabat dla stałych klientów.
Dzięki pinkpanther69, bo pomysł z tą reklamą na portalu miasta jest na prawdę dobry i myślę że z niego skorzystam zastanawiam się tylko jak długo przed otwarciem trzeba rozpocząć te działania promocyjne? Miesiąc, dwa czy więcej?
sweetgirl1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 09:39   #9
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Myślę, że za wcześnie tez nie ma co..
A np. u nas jest radio w którym są konkursy, np. trzeba odgadnąć, coś w stylu zagadka dnia, albo wysłać smsa za zł o jakiejś tam treści i można wygrać właśnie wejściówki na solarium, na siłownię, bilety do kina itp. Jak dla mnie to fajny sposób promocji
Aha i ja bym wprowadziła jakieś fajne karty podarunkowe, takie eleganckie np. złoto-czarne, albo coś w tym stylu, ale wiesz takie lux
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 16:00   #10
sweetgirl1986
Przyczajenie
 
Avatar sweetgirl1986
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

a mówiąc o tych kartach podarunkowych to masz na myśli właśnie te konkursy czy coś w rodzaju nagrody dla stałych klientów czy może np. gdyby ktoś chciał kupić jakiejś osobie na prezent karnet?
sweetgirl1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 16:05   #11
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

Konkursy jako swojego rodzaju reklama, a karty to mam raczej na mysli coś takiego:
https://www.victoriassecret.com/comm...nk.giftcardcyo
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 09:08   #12
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Aranżacja nowego Klubu Fitness

w moim fitness klubie jest kilka sal fitness i siłownia, która nie ma sali a jest tak jakby pośrodku, odgrodzona ścianką na jakiś metr wysokości. Fajne rozwiązanie, można podpatrzeć czy bieżnie są wolne np jeśli chodzi o fitness to zamontowane są kolorowe lampy jak na disco i jest scena dla instruktora, i taka forma ma najwięcej zwolenników bo naprawdę jak na baletach jest

w jakimś większym mieście ten klub ma być? jak to miasto studenckie to proponuję ulotki na uczelniach - z informacją o studenckiej zniżce na karnet taki na 12 wejść np
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.