Hormony a odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 09:38   #1
eofff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 81

Hormony a odchudzanie


Witam,

Jestem generalnie szczupłą osobą, ale niestety "dzięki" hormonom bardzo zauważalnie tyję. Hormony brać muszę w celu leczenia PCO i hiperinsulinemii, zmiana leków nie wchodzi w grę. Dieta też nie - odżywiam się wg zaleceń lekarza (dieta niskiego indeksu glikemicznego, dużo białka - czyli generalnie dieta jak najbardziej dobra na chudnięcie). Tym, o co proszę są rady odnośnie ćwiczeń. W wakacje nie było problemu, bo dwa razy dziennie intensywnie jeździłam na rolkach, poza tym dużo rozciągania mięśni. Teraz nie mam jak jeździć, bo wszędzie pełno skorup po kasztanach, gałęzi, liści...a chciałabym jeszcze trochę pożyć. Została mi tylko gimnastyka i to wszystko, nad czym pracowałam w wakacje utraciłam w ten jeden miesiąc... Bieganie odpada, bo nie chcę obciążać kolan. Zależy mi na odzyskaniu talii i wzmocnieniu mięśni na rzecz utraty tłuszczyku... Koniecznie musi być to coś męczącego (endorfiny + satysfakcja - wtedy zapewniona jest systematyczność ćwiczeń). Może na coś się zapisać? Sama ćwiczę gimnastykę i jogę, ale potrzebuję jakiegoś kopa. Z góry dzięki za odpowiedzi.
eofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 23:36   #2
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Hormony a odchudzanie

Jest mnóstwo ćwiczeń aerobowych (spalajacych tłuszcz) bez ryzyka kontuzjowania kolan-chociażby pływanie, ćwiczenia na orbitreku, suchych wiosłach. Zakazany jest napewno stepper, ale już bieżnia na poziomym trybie i energiczny marsz wcale nie będzie niebezpieczny. Warto zauważyć, że intensywny marsz spala tłuszcz lepiej niż bieganie o ile bazuje na odpowiednim przedziale tętna. No chyba, że masz mocno uszkodzone stawy kolanowe i zakaz takich ćwiczeń od lekarza to co innego...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 09:36   #3
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: Hormony a odchudzanie

...

Edytowane przez arnetka111
Czas edycji: 2020-11-21 o 13:46 Powód: literówki
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 13:32   #4
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Hormony a odchudzanie

Nie musi być to prawda-oczywiście najczęściej chodzi o zwiększoną retencję wody i problem jest o tyle błahy, że po odstawieniu tabletek wszystko wraca do normy, ale zdarzają się też przypadki powstania utrwalonej hormonalnie otyłości podczas, której nabiera się naprawdę dużo kg i bardzo ciężko jest się tego pozbyć nawet po odstawieniu. A reakcja organizmu na hormony jest bardzo indywidualna i np coś co świetnie służyło Twojej koleżance, Tobie może poważnie zaszkodzić. Najlepiej jak lekarze przepisują tabletki z niską zawartością hormonów i nie "w ciemno" tylko po przebadaniu poziomu hormonów.
Ja w prezencie po zażywanych chwilę tabletkach dostałam cellulit zlokalizowany na pośladkach i tyle uda-pomimo uprawiania sportu, pomimo trzymania diety. Hormony odstawiłam, cellulit w sumie po tym zszedł szybko, ale niesmak pozostał do dziś i ma "alergię" na doustną antykoncepcję.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.