Pędzle - zbiorczy - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Lancrome
bardzo dobre 10 19,61%
dobre 15 29,41%
średnie 9 17,65%
słabe 10 19,61%
fatalne 7 13,73%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 20:27   #2221
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
A jest nowa wersja? Widziałam H50 i H50s, mój to H50, kupowałam na pewno z rok temu.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------


Nie ma za co, pędzle to temat rzeka Sorki, nie wyrobiłam się w czasie z tym spisem ale w tygodniu postaram się zrobić.
A wiecie co? Może zrobimy coś takiego, że każda zrobi listę swoich must have pędzli, czy ulubieńców ? Nie ważne jak to nazwać, można by się tylko dogadać ile miało by ich być, nie wiem, 5 czy 10 jak z maluchami do makijażu oka? Pewnie pomagało by to innym osobom które dopiero zaczynają, zwłaszcza gdyby się okazało, że niektóre sztuki się powtarzają u różnych osób Fajnie by było zrobić jakiś odnośnik do takiego katalogu, można by tam tylko wstawiać listę, a plotki i porady nadal pisać tutaj, to by wszystko uprościło. Ja sama z radością zobaczę Waszych faworytów ! Co Wy na to?
Bardzo dobry pomysł!
Przydałoby sie takie coś na tym wątku. Jestem obecnie na etapie poszukiwania pędzli, więc dla mnie taka lista byłaby ogromnym ułatwieniem. Dla Was dziewczyny również, bo po raz setny odpiwadać na te pytania, to może znudzić, tak więc by się pokierowało zagubioną owieczkę (np. mnie) na taka listę i byłoby trochę spokoju
Z chęcią bym poczytała Wasze must-have. Takie podstawowe pędzle, dla przeciętnej Pani Kowalskiej Bo po przeczytaniu tego wątku może głowa rozboleć od nadmiaru informacji
Scrabble1, możesz na szybko stworzyć taką listę? Może bym ją skopiowała, bo jak zdążyłam sie zorientować Twoje pędzle to raczej półka średnia. Czyli odpowiednia na moją kieszeń - studentki Bylabym bardzo wdzięczna

Edit: Scrabble1, widzę że czytasz w moich myślach!

Edytowane przez zaczarowana_panna
Czas edycji: 2013-12-12 o 20:29
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 22:15   #2222
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Fajny pomysł chętnie poczytam o Waszych ulubiencach
Ja jeszcze nie kupiłam tego 217

Chyba odłoże na po nowym roku
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 22:56   #2223
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Bardzo dobry pomysł!
Przydałoby sie takie coś na tym wątku. Jestem obecnie na etapie poszukiwania pędzli, więc dla mnie taka lista byłaby ogromnym ułatwieniem. Dla Was dziewczyny również, bo po raz setny odpiwadać na te pytania, to może znudzić, tak więc by się pokierowało zagubioną owieczkę (np. mnie) na taka listę i byłoby trochę spokoju
Z chęcią bym poczytała Wasze must-have. Takie podstawowe pędzle, dla przeciętnej Pani Kowalskiej Bo po przeczytaniu tego wątku może głowa rozboleć od nadmiaru informacji
Scrabble1, możesz na szybko stworzyć taką listę? Może bym ją skopiowała, bo jak zdążyłam sie zorientować Twoje pędzle to raczej półka średnia. Czyli odpowiednia na moją kieszeń - studentki Bylabym bardzo wdzięczna

Edit: Scrabble1, widzę że czytasz w moich myślach!
Tylko kto to ogarnie? Jeszcze nie zakładałam wątków a trzeba by go jakoś podpiąć do tego....

Wiesz, nie sugeruj się tylko moimi opiniami, bo oceniam pędzle które mam. Inne osoby używają innych rzeczy... Wybór jest ogromny, ale taka lista Top 10 wystawiana przez wiele osób to by było coś ciekawego. Sama bym z niej korzystała
Jeżeli szukasz czegoś konkretnego to powiedz, ciężka sprawa z takim ogólnym pytaniem. Weźmy np. pędzelki do brwi, wszystko zależy czym je kształtujesz. Ja mam np. 3 ulubione, jeden do bardzo szybkiego, ogólnego ich akcentowania, drugi do bardzo precyzyjnego nadawania kształtu a trzeci do farbki Aqua Brow. Każdy jest świetny w konkretnym zadaniu. Podobnie jest np. z pędzlami do różu, dużo zależy jakich róży używasz, w musie, kremie, prasowanych, mineralnych... Jasne, że nie trzeba kupować innego pędzla do wszystkich róży, to by było wariactwo, ale jak ktoś mokrych nie używa i nie ma zamiaru to już inny pędzel uznałabym za lepszy.

Kurcze, fajnie by było mieć takie listy. Poszukam kogoś kto by nam założył taki wątek

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Fajny pomysł chętnie poczytam o Waszych ulubiencach
Ja jeszcze nie kupiłam tego 217

Chyba odłoże na po nowym roku
Ja go wyprosiłam jako prezent Samej szkoda było mi tyle zapłacić ale jako prezent...
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 12:28   #2224
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Fajny pomysł chętnie poczytam o Waszych ulubiencach
Ja jeszcze nie kupiłam tego 217

Chyba odłoże na po nowym roku
Napisałam do Moderatorki tego forum i doszłyśmy do takich wniosków, wstawiam tu wiadomość od Niej, napiszcie co myślicie, może macie jakieś pomysły ?

Dobra, w wolnej chwili (w najbliższym czasie) założę taki wątek, o tytule jaki proponowałam, w pierwszym poście napiszę:

"Ten wątek służy wyłącznie zamieszczaniu listy najlepszych (wg autora wpisu) pędzli do makijażu.
Na liście należy umieszczać nie więcej niż 10 pędzli, z zaznaczeniem, do czego pędzel służy (do oczu, podkładu, różu itd.) oraz ze wskazaniem numeru lub innego oznaczenia pędzla i jego producenta.

W tym wątku nie zadajemy pytań, nie dyskutujemy, nie plotkujemy, nie komentujemy, nie prosimy o radę, jaki pędzel wybrać itp. Do tego służy ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263948.

Przed zadawaniem pytań w wątku zbiorczym o pędzlach (link wyżej) prosi się o zapoznanie się z treścią niniejszego wątku, w celu wyciągnięcia wniosków co do najlepszych pędzli ".

Proszę przedyskutuj z pozostałymi dziewczynami przedstawioną wyżej propozycję i jeśli bedzie Wam ona odpowiadać, to założę taki wątek, podepnę go jako wątek redakcyjny (będzie wówczas widniał u góry listy wątków na forum Pytania do wizażystki), a w pierwszym poście wątku zbiorczego o pędzlach zamieszczę link do nowoutworzonego wątku.
Czekam na akceptację lub Wasze propozycje dopisania czegoś w pierwszym poście planowanego do założenia wątku
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 19:51   #2225
kolnelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Pędzle - od czego zacząć

Hej dziewczyny !
Od jakiegoś czasu marzy mi się makijaż nie tylko na sobie, ale żeby przenieść też to na innych Chciałabym chociaż zacząć kompletować pędzle, ponieważ te które mam i używam na sobie nie są najwyższej jakości. Czy polecicie mi jakieś konkretne? Na początku oczywiście te podstawowe Myślałam o takich firmach jak Hakuro, Maestro, Inglot, elf.. No i pytanie czy naturalne są tak bardzo lepsze od tych syntetycznych, czy inwestować w to i to ?
kolnelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:56   #2226
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Pędzle - od czego zacząć

Tu na forum jest kilka wątków poświęconym pędzlom z różnych firm -przeszukaj forum.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Proszę tu wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263948
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 15:42   #2227
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - od czego zacząć

Cytat:
Napisane przez kolnelia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Od jakiegoś czasu marzy mi się makijaż nie tylko na sobie, ale żeby przenieść też to na innych Chciałabym chociaż zacząć kompletować pędzle, ponieważ te które mam i używam na sobie nie są najwyższej jakości. Czy polecicie mi jakieś konkretne? Na początku oczywiście te podstawowe Myślałam o takich firmach jak Hakuro, Maestro, Inglot, elf.. No i pytanie czy naturalne są tak bardzo lepsze od tych syntetycznych, czy inwestować w to i to ?
Co pędzel to zastosowanie, trudno tak jednoznacznie powiedzieć ale moim zdaniem najlepiej mieć takie i takie. Syntetyczne uwielbiam do produktów w mokrych jak podkłady, róże w musie czy brązery w kompakcie. Za to do róży prasowanych najlepiej spisują się pędzle z włosia naturalnego, np. MAC 168 jest z naturalnego włosia, jest bardziej "stanowczy" , nie taki elastyczny jak włosie syntetyczny, przez to dobrze rozciera róż i nie zostawia plam.
Nie wiem w ogóle czy są osoby, które posiadają pędzle tylko z jednym rodzajem włosia, czy to możliwe

Muszę pochwalić Mikołaja, przyniósł mi ten zestaw świąteczny 5 pędzelków MAC do oczu Szczęście niepojęte ! A Wy dostałyście pędzle ? Co myślicie o stworzeniu strony z ulubionymi, nie było żadnego odzewu? Jeśli nie widzicie takiej potrzeby to nie ma sprawy, bez sensu jest ją zakładać jeśli nikt nie będzie się tam udzielał.

Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2013-12-31 o 20:59
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 22:02   #2228
jankowska_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Błagam pomóżcie, ile dałam rady poczytać to poczytałam, ale głupieje...

zaczynam dopiero z wizażem dla samej siebie i chce kupić zestaw Lancrone, proszę pomóżcie

zestaw 9 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=231

czy

zestaw 18 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=109

różnica cenowa to tylko 20 zł.

Chyba że polecacie jakiś inny?
Serdecznie dziękuje za odpowiedź!
jankowska_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:57   #2229
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jankowska_k Pokaż wiadomość
Błagam pomóżcie, ile dałam rady poczytać to poczytałam, ale głupieje...

zaczynam dopiero z wizażem dla samej siebie i chce kupić zestaw Lancrone, proszę pomóżcie

zestaw 9 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=231

czy

zestaw 18 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=109

różnica cenowa to tylko 20 zł.

Chyba że polecacie jakiś inny?
Serdecznie dziękuje za odpowiedź!
A nie lepiej kopic pojedyncze które na pewno bardziej ci się przydadzą niż cały zestaw. I później dokupować stopniowo.

Ja właśnie kupiłam sobie do kresek taki załamany. I powiem że super się nim maluje
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 14:25   #2230
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jankowska_k Pokaż wiadomość
Błagam pomóżcie, ile dałam rady poczytać to poczytałam, ale głupieje...

zaczynam dopiero z wizażem dla samej siebie i chce kupić zestaw Lancrone, proszę pomóżcie

zestaw 9 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=231

czy

zestaw 18 sztuk
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=109

różnica cenowa to tylko 20 zł.

Chyba że polecacie jakiś inny?
Serdecznie dziękuje za odpowiedź!

Jak już chcesz brać te, to bierz te 9 Wydają się lepiej wykonane no i na pewno z nich skorzystasz, w zestawie 18 sztuk połowa to różnej wielkości języczki - po co to komu, zazwyczaj korzysta się z jednego, dwóch.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 16:24   #2231
jankowska_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pędzle - zbiorczy

serdeczne dzięki za odpowiedź
jankowska_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 22:48   #2232
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Opłaca się brać oba zestawy?
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=229
http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=244
Do tej pory używałam 2 pędzli do twarzy (do pudru i różu), aplikatorów (pacynek) i szczoteczki do brwi. Po krótkiej analizie doszłam do wniosku, że gdybym chciała mieć wszystko tak na tip-top, to potrzebuję:
1. Pędzla do podkładu (tu fajnie by się spisał pędzel nr 2 z zestawu 7 pędzli, czyli Flat Top)
2. Pędzla do pudru (pędzel nr 1 z zestawu 9 pędzli - jest całkiem spory)
3. Pędzla do modelowania bronzerem (pędzel nr 2 z zestawu 9 pędzli)
4. Pędzla do różu (pędzel nr 1 z zestawu 7 pędzli, czyli Kabuki)
5. Pędzla do rozświetlacza (ten od bronzera się nada? dokupić dodatkowy?)
6. Pędzla do nakładania korektora pod oczy (pędzel nr 3 z zestawu 9 pędzli)
7. Pędzla do nakładania korektora punktowo (pędzelek do ust, czyli pędzel nr 7 z zestawu 9 pędzli)
8. Pędzla do nakładania cienia na całą powiekę (pędzel nr 3 z zestawu 7 pędzli lub/i pędzel nr 5 z zestawu 9 pędzli)
9. Pędzla do blendowania (pędzel nr 6 z zestawu 7 pędzli lub/i pędzel nr 4 z zestawu 9 pędzli)
10. Pędzla do podkreślania załamania powieki (pędzel nr 6 z zestawu 9 pędzli)
11. Pędzla do zaznaczania wewnętrznego kącika (pewnie dałabym radę czymkolwiek pracować)
12. Pędzelka do precyzyjnego nakładania cienia na dolną powiekę lub mocniejsze zaznaczenie zewnętrznego kącika (pędzel nr 4 z zestawu 9 pędzli)
13. Pędzla do brwi i kresek (oba zestawy mają taki pędzelek)

Myślicie, że faktycznie wszystkiego będę używać tak, jak sobie to wymyśliłam? Macie jakieś sugestie?
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:17   #2233
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Mi na początku wystarczał:
- pędzel do pudru
- pędzel do różu/bronzera
- języczkowy średniej wielkości
- skośny do brwi/kresek (raczej brwi, kresek nie robię zazwyczaj)
- do blendowania

Na dolną powiekę nakładałam języczkowym z Joko (który nadal uwielbiam, mimo tego że w ciągu paru lat dorobiłam się masy innych).
Podkład nakładałam palcami (teraz też tak robię, choć mam ze 4 pędzle - b.dobre i jajko).
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 08:04   #2234
jankowska_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pędzle - zbiorczy

a co to są te mineralne? czym się różnią?
jankowska_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 11:32   #2235
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez jankowska_k Pokaż wiadomość
a co to są te mineralne? czym się różnią?
Teorytycznie, jak nazwa wskazuje, do makijażu mineralnego. W praktyce takie eco - bambusowa rączka, syntetyczne włosie, aluminiowa skuwka. Oczywiście jak najbardziej się spisują przy drogeryjnej kolorówce.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:04   #2236
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Pędzle - zbiorczy

http://wizazysci.sklep.pl/product_in...roducts_id=243 te pędzle są super, tak samo z tej linii flat top i kabuki, szczerze polecam!
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 22:04   #2237
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle do oczu - ratunku

Przy okazji wrzucam mikołajowy zestaw pędzelków MAC
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zestaw Świąteczny MAC (1).jpg (101,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zestaw Świąteczny MAC (5).jpg (106,5 KB, 23 załadowań)
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 10:58   #2238
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Ja również jestem posiadaczką pędzli Sunshade Minerals ;-) mam dwa zestawy jeden to zestaw 8 pędzli do wszystkiego, a drugi to zestaw 3 wraz z flat topem. Mam je od 3 miesięcy i sprawują się świetnie łatwo je doczyścić, szybko schną, nic z nich nie wypada, nie odkształca. ;-) a do tego są bardzo poręczne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1389351463262.jpg (44,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1389351484047.jpg (40,4 KB, 17 załadowań)
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 12:58   #2239
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Polecicie jakiś dobry pędzel do bronzera? Mam co prawda Hakuro H24, który jest do różu i bronzera, ale jakoś mi on nie pasuje. Przejrzałam KWC i najlepsze opinie zbiera pędzle z Ecotools i Sephory. Wydaje mi się jednak, że ten z Ecotools jest większy, a ja mam dość małą buzię
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 13:14   #2240
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Polecicie jakiś dobry pędzel do bronzera? Mam co prawda Hakuro H24, który jest do różu i bronzera, ale jakoś mi on nie pasuje. Przejrzałam KWC i najlepsze opinie zbiera pędzle z Ecotools i Sephory. Wydaje mi się jednak, że ten z Ecotools jest większy, a ja mam dość małą buzię
Wg mnie ten Ecotoolsa do bronzera się nie nadaje, natomiast do nakładania podkładu mineralnego bardzo sobie chwalę
Najlepsze wg mnie do bronzera to te wyprofilowane, ścięte. Najładniej modelują twarz, wysmuklają.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 14:48   #2241
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wg mnie ten Ecotoolsa do bronzera się nie nadaje, natomiast do nakładania podkładu mineralnego bardzo sobie chwalę
Najlepsze wg mnie do bronzera to te wyprofilowane, ścięte. Najładniej modelują twarz, wysmuklają.
Jaki zatem polecasz na przykład?
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 16:29   #2242
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Jaki zatem polecasz na przykład?
Od dłuższego czasu używam chińskiej 'podróby' Real techniques - joursna
Dość o nich głośno w blogsferze.
Ja sama jestem bardzo zadowolona; taniutki, od kilku miesięcy nadal mi służy jak na początku, ładnie dopasowuje się do wgłębienia pod kością policzkową, świetnie wtapia bronzer w resztę makijażu. Jestem na tak
Przyjemny jest także Maestro.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 19:54   #2243
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdula87 Pokaż wiadomość
Ja również jestem posiadaczką pędzli Sunshade Minerals ;-) mam dwa zestawy jeden to zestaw 8 pędzli do wszystkiego, a drugi to zestaw 3 wraz z flat topem. Mam je od 3 miesięcy i sprawują się świetnie łatwo je doczyścić, szybko schną, nic z nich nie wypada, nie odkształca. ;-) a do tego są bardzo poręczne.
Fajnie wyglądają, mam gdzieś ten mały kabuki,jest bardzo przyjemny tylko za mały jak do przypudrowania całej twarzy Sunshade to chyba ta sama firma co LancrOne?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wg mnie ten Ecotoolsa do bronzera się nie nadaje, natomiast do nakładania podkładu mineralnego bardzo sobie chwalę
Najlepsze wg mnie do bronzera to te wyprofilowane, ścięte. Najładniej modelują twarz, wysmuklają.
Dokładnie, Ecotools jest fajny do brązowienia całej twarzy ale dobrze jej nie wykonturuje. Lepsze są ścięte, uwielbiam MAC 168, tylko ta koszmarna cena, poza nim Kozłowski R-CB 635 lub Everyday Minerals Angled Flat Top.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu używam chińskiej 'podróby' Real techniques - joursna
Dość o nich głośno w blogsferze.
Ja sama jestem bardzo zadowolona; taniutki, od kilku miesięcy nadal mi służy jak na początku, ładnie dopasowuje się do wgłębienia pod kością policzkową, świetnie wtapia bronzer w resztę makijażu. Jestem na tak
Przyjemny jest także Maestro.
Nie wiedziałam, możesz wstawić jakieś zdjęcie joursna ?
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 20:47   #2244
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, możesz wstawić jakieś zdjęcie joursna ?
: )
Można je dorwać naprawę za gorsze na ebayu Jak tylko je zobaczyłam, musiałam kupić, aby wypróbować i jestem mile zaskoczona jakością.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2014-01-10 o 20:48
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 16:56   #2245
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
: )
Można je dorwać naprawę za gorsze na ebayu Jak tylko je zobaczyłam, musiałam kupić, aby wypróbować i jestem mile zaskoczona jakością.
Kusisz
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:03   #2246
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Kusisz
ojtam niezłe są
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 21:42   #2247
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Dokładnie, Ecotools jest fajny do brązowienia całej twarzy ale dobrze jej nie wykonturuje. Lepsze są ścięte, uwielbiam MAC 168, tylko ta koszmarna cena, poza nim Kozłowski R-CB 635 lub Everyday Minerals Angled Flat Top.
Kurczę, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że mój Hakuro H24 bodajże jest też ścięty i szczerze to on mi nie pasuje. Te duże (w sensie Ecotools czy Sephora) Ja chcę pędzel nie do brązowania całej twarzy, ale do lekkiego konturowania, bo mam bardzo jasny odcień cery.

Joursen mnie nie przekonuje jakoś, chyba wolałabym coś z Real Techniques. Co sądzicie o tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ush-brush.html (w kontekście konturowania twarzy bronzerem).
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 23:27   #2248
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Kurczę, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że mój Hakuro H24 bodajże jest też ścięty i szczerze to on mi nie pasuje. Te duże (w sensie Ecotools czy Sephora) Ja chcę pędzel nie do brązowania całej twarzy, ale do lekkiego konturowania, bo mam bardzo jasny odcień cery.

Joursen mnie nie przekonuje jakoś, chyba wolałabym coś z Real Techniques. Co sądzicie o tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ush-brush.html (w kontekście konturowania twarzy bronzerem).
Tak, jest ścięty
Miałam H24 i oddałam mamie do różu, jak dla mnie był za bardzo elastyczny, nie radził sobie z nabieraniem niektórych brązerów ani dobrze ich nie rozcierał. Wolę w tej roli bardziej sztywne pędzle.
Jajko RT mam i super nakłada się nim puder mineralny czy prasowany, nie lubię nim konturować, bo jest za duże i bardzo puszyste. Wiesz, widziałam, że Zoeva ma taki ciekawy biały, podobny do MAC 168 i któregoś z Hakuro (chyba H21, jak chcesz to zobacz w mojej recenzji jak wyglądają, Zoeva jest coś pomiędzy nimi), tez ścięty ale mały pędzelek. Nie mam go, ale chciałabym sprawdzić, bo szukam odpowiednika 168. Pamiętam, że nie był drogi.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2014-01-11 o 23:30
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 06:40   #2249
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Kurczę, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że mój Hakuro H24 bodajże jest też ścięty i szczerze to on mi nie pasuje. Te duże (w sensie Ecotools czy Sephora) Ja chcę pędzel nie do brązowania całej twarzy, ale do lekkiego konturowania, bo mam bardzo jasny odcień cery.

Joursen mnie nie przekonuje jakoś, chyba wolałabym coś z Real Techniques. Co sądzicie o tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ush-brush.html (w kontekście konturowania twarzy bronzerem).
Jesli do bronzera, to sądze, że już lepszy będzie setting brush. Do rozeirtlacza jest super, ale do brązujących kosmetyków też mógłby sie wprawdzić, bo jest mały, tym samym o wiele bardziej precyzyjny, ale jednocześnie na tyle puchaty, by nie zrobić plam.
Ten, który proponujesz będzie zbyt duży. Tym bardziej, jak wspomniałaś, że nie jesteś posiadaczką zbyt dużej twarzy
Albo po prostu postaw na contour brush
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2014-01-12 o 06:42
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 10:50   #2250
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Kurczę, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że mój Hakuro H24 bodajże jest też ścięty i szczerze to on mi nie pasuje
A co z nim jest nie tak? Ja mam H21 i chcę go wymienić na coś innego, bo zaczął gubić włoski, poza tym część włosia zawinęła się do wewnątrz i już nie ma takiego kształtu i objętości, jak na początku. Myślałam właśnie o H24.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 22:59:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.