Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 15:42   #1
Ollss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 56

Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY


Hej. Nie wiedziałam,w jakiej kategorii dac pytanie.
Otoz piszze Cv do sklepu z ciuchami. ( moja Ciocia mi ją zalatwila).
Chciałabym nie zrobić go na odpier...
To moja pierwsza praca na wakcje, jestem w technikum mam 18 lat.
Doświadczenie zawodowe mogę ominąć.
Lecz co napisać w zainteresowaniach? Bo Chyba tańczenie czy czytanie książek do ciuchow nic nie ma?
A W umiejętnościach? Ze umiem obsługiwać komputer.. i tyle? Nie mam ani prawka, ani pomysłu co by się jeszcze tam dopisać! pOMOCY
Ollss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:02   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Cytat:
Napisane przez Ollss Pokaż wiadomość
Lecz co napisać w zainteresowaniach? Bo Chyba tańczenie czy czytanie książek do ciuchow nic nie ma?
A W umiejętnościach? Ze umiem obsługiwać komputer.. i tyle? Nie mam ani prawka, ani pomysłu co by się jeszcze tam dopisać! pOMOCY
Nam ostatnio mówiła babka na ćwiczeniach że w obecnych czasach takie coś jak obsługa komputera czy posiadanie prawa jazdy to standard i nie powinno się wpisywać, chyba że praca wymaga zaawansowanej umiejętności obsługi komputera - sap, excell, jakieś tam graficzne, czy posiadanie prawka kategori A, B, X i Z bo chcesz być kierowcą.
Zainteresowania to nie ma być związane z pracą, tylko coś co cię interesuje, tak żeby pracodawca widział że masz jakieś hobby i robisz coś więcej niż samo życie
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:02   #3
DouxRebelle
Raczkowanie
 
Avatar DouxRebelle
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 376
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Moim zdaniem zainteresowania możesz pominąć - osobiście też nie pisałam nigdy, bo po co ?
W dodatkowych umiejętnościach napisz o znajomości języków obcych
DouxRebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:22   #4
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nam ostatnio mówiła babka na ćwiczeniach że w obecnych czasach takie coś jak obsługa komputera czy posiadanie prawa jazdy to standard i nie powinno się wpisywać
Nie byłabym tego taka pewna; znam mnóstwo osób bez prawa jazdy. Po drugie np.: startując na stanowiska urzędnicze, gdzie w wymogach jest obsługa komputera - nie wpisując tej umiejętności w CV może być to potraktowane jako niespełnienie wymagań formalnych. Z wrodzonej przezorności lepiej wpisać - wiele miejsca to nie zajmuje.

Jeżeli masz ciekawe zainteresowania to wpisz, jak "kino, książka, sport" - to może faktycznie sobie podaruj Jeżeli taniec to konkretny, jeżeli sport to jaki. Nie warto w tym punkcie ściemniać i wpisywać jakichś cudów, na których się nie znasz
Na jednej z rozmów zostałam "przepytana" odnośnie zainteresowań. Często ten element nieco rozładowuje atmosferę podczas rozmowy
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:06   #5
cenzorek27
Raczkowanie
 
Avatar cenzorek27
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 97
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Witam, zgadzam sie z CarmineRose w kwestii wpisywania zainteresowań w cv, to świadczy o tym, że masz się czym zająć oprócz nauki i/lub pracy i w przypadku zatrudnienia Cię przez pracodaweę tak szybko się nie wypalisz zawodowo i że będziesz efektywna, tak jak pisała wyżej CarmineRose napisz konkretnie co Cię interesuje; o zainteresowania bardzo często pytają na rozmowach o pracę więc pisz prawdę,

jesli chodzi o znajomość języków obcych tak samo napisz na jakim poziomie, obsługa komputera do sklepu też jest potrzebna więc możesz wymienić programy które znasz (MS Office, Corel itd, swobodne poruszanie się po sieci Internet);

co do umiejętności to bardzo ważna częśc cv, też zastanów się co jest potrzebne na takim stanowisku, np. komunikatywność, otwartość, odpowiedzialność, punktualność, rzetelne wykonywanie obowiązków, szybkie uczenie się nowych rzeczy itd.

Powodzenia

Edytowane przez cenzorek27
Czas edycji: 2014-03-16 o 17:08
cenzorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:16   #6
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Wystarczyło poszukać w google, jest na prawdę masa porad na ten temat .
Nie wspominając o tym, że na Wizażu jest gdzieś o tym cały wątek.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:23   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Cytat:
Napisane przez DouxRebelle Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zainteresowania możesz pominąć - osobiście też nie pisałam nigdy, bo po co ?
W dodatkowych umiejętnościach napisz o znajomości języków obcych
Jeśli ktoś chce wpisać zainteresowania typu: kino, muzyka, to fakt, niewarto

Ale wiele osób ma ciekawe/rzadkie zainteresowania lub zgodne z pracą, jakieś tematyczne, mało popularne.

I warto je wpisać, bo jesteśmy cekawsi wtedy dla pracodawcy, łatwiej nas zapamiętać

Czytałam gdzieś, że zamiast kino,muzyka, sport, lepiej wpisać: kino akcji, jazz, siatkówka.

Jednak nasze zainteresowania mówią coś o nas.

Ja mam rzadko spotykane zainteresowania, jak na kobietę i wpisuję w CV, zawsze to coś, co mnie wyróżnia
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 17:44   #8
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Cytat:
Napisane przez CarmineRose Pokaż wiadomość
Nie byłabym tego taka pewna; znam mnóstwo osób bez prawa jazdy. Po drugie np.: startując na stanowiska urzędnicze, gdzie w wymogach jest obsługa komputera - nie wpisując tej umiejętności w CV może być to potraktowane jako niespełnienie wymagań formalnych. Z wrodzonej przezorności lepiej wpisać - wiele miejsca to nie zajmuje.
Jak cytujesz to cytuj do końca pisałem że jeżeli wymagana jest obsługa komputera to się wpisuje zresztą w ogłoszeniu o pracę nie napisaliby raczej "umiejętność obsługi komputera" tylko raczej konkretego zagadnienie - excell itp. A tak swoją drogą to po co komuś np. w pracy w sklepie gdzie stoi za kasą czy w biurze gdzie siedzi za biurkiem te 8 godzin umiejętność prawa jazdy? Skoro moim obowiązkiem jest obsługa klientów a nie jeździć.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:26   #9
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

maacieek, nie zacytowałam całej wypowiedzi, bo odnosiłam się tylko do tej części, w której napisałeś, że nie warto wpisywać prawa jazdy czy obsługi komputera – bo każdy prawko ma a obsługa zna. No, nie każdy

Jasne, że zazwyczaj w ofercie pracy są napisane szczegółowe wymagania, czasem po stanowisku można się takich domyślać ALE czasem jest sama nazwa stanowiska z ogólnym zakresem obowiązków. I uwierz, że na stanowisku „pracownik biurowy” – jednak zapytali się mnie o prawo jazdy. Różnie bywa.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 14:53   #10
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: Problem z CV. Moja pierwsza praca. POMOCY

Pracuję jako rekruter, więc mogę podpowiedzieć tyle, że w CV warto napisać tak, żeby zwracało uwagę i mówiło to co chcesz żeby Twój pracodawca wiedział. Jak to sklep z ciuchami to warto napisać, że się interesujesz modą (jeśli tak jest), że masz zmysł plastyczny (np, dekoracje w sklepie mozesz układac itp.) bo takie ogólniki, że się interesujesz literaturą i sportem to nie bardzo kogokolwiek interesują jak szuka idealnej osoby do sklepu. Dobrze tez nie przekombinować i nie pisac nieprawdy np. pisząc, że się interesujesz np. filozofią jak tak nie jest, bo to wyjdzie przy pierwszym pytaniu o to. CV musi być pisane pod stanowisko a nie oddawać Ciebie całą z pasjami i umiejętnościami. Np. To, że masz prawo jazdy tez nie bardzo kogoś interesuje w sklepie, ale że obsługujesz komputer czy kasę fiskalną już owszem.
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-20 15:53:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.