Nie lubię ludzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum z ekspertem "Szkoda życia na stres"

Notka

Forum z ekspertem "Szkoda życia na stres" Maria Rotkiel – ekspert Klienta marki Sedatif odpowiada na pytania użytkowniczek na temat sposobów radzenia sobie ze stresem.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-06-18, 15:28   #1
karolae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 9

Nie lubię ludzi


Dzień dobry,

mój problem bardzo prosty i zarazem bardzo skomplikowany - nie lubię ludzi. Mam 29 lat, kochającego męża, świetną pracę, bardzo dobrą rodzinę. Nigdy niemiałam problemów z kontaktami z ludźmi, mam dużo znajomych, ale od około 2,3 lat pojawiłsię problem. Zaczęli mnie drażnić ludzie. Obcy na ulicy że za głośno mówią,znajomi że mają inne opinie od moich, rodzina że nie traktuje mnie jak dawniej,tylko w nowej roli „żony”. Nie mam ochoty na spotkania, wolę siedzieć w domu i np.czytać książkę, patrzeć w okno, tak żeby nie musieć się odzywać do nikogo. W każdym znajduję wady, staram się jak mogę żeby nie być złośliwa, ale często niewychodzi. Nie interesuje mnie jak zwierzają mi się koleżanki z problemów, niemam ochoty tego słuchać, nie mam ochoty z nimi rozmawiać.Nie mam ochoty również mówić o sobie, chwalić się,dzielić radościami.
Na spotkaniach zerkam na zegarek żeby móc wyjść, przestać się uśmiechać, w głowie myślę co innego, a mówię co innego.

Przeszkadza mi to, bo jest to dla mnie obce, nie czuję się sobą…
karolae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 19:59   #2
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Nie lubię ludzi

Czy 2/3 lata temu wydarzyło się coś co mogło zmienić twoje podejście do życia ?
A może najzwyczajniej w świecie, Ty się zmieniasz i dawni znajomi mają inne życie, inne podejście, nie zgadzacie się ze sobą, może potrzebujesz osób, które by Cię zrozumiały zamiast denerwowały?

Starasz się czasem gdzieś wyjść, czy unikasz tego jak ognia ? Denerwuje Cię czasami samo podejście ludzi, wygląd czy nawet jakikolwiek gest ?
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 18:11   #3
DJowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nie lubię ludzi

Może tak się zaczęło od skończenia studiów, wyjścia za mąż? Co się wtedy stało? teraz to już dorosłość, rutyna, "robienie dobrej miny do złej gry". ten świat wymaga uśmiechu i pozerstwa, często robienia rzeczy wbrew sobie. Takie nagromadzenie niechcianych zachowań przez dłuższy czas, działa destrukcyjnie na psychikę. Może pojawia się depresja...?
Najlepiej, jeśli możesz, wyjedź samotnie gdzieś w odosobniene miejsce na łonie natury. Teraz czas sprzyja wędrówkom po lesie czy górach. Będziesz mieć czas pomyśleć i odpocząć od codzienności. Kiedy ma się okazję spokojnie podumać, odpowiedzi często same się pojawiają. Może najdzie cię jakaś inspiracja co do tego, jak żyć dalej. Bo każdy najlepiej wie, czego mu potrzeba i tej odpowiedzi trzeba szukać w sobie. Często znajduje się ona w podświadomości i tylko trzeba jej dać szansę, żeby przeszła do świadomości.
DJowa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum z ekspertem "Szkoda życia na stres"


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 18:11:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.