Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 00:28   #361
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusia15cc Pokaż wiadomość
ph miałam ok 3-3,5
Ja się nie boję, studiuję farmację więc liczenie steżen, ph itp to moj chleb powszedni
zazdroszczę mi niestety zostaje kupywanie gotowych firmowych produktów a sie ostatnio wkurzyłam, bo przyjechałam do domu i zabralam wszystkie pojemniczki potrzebne do zabiegu wypakowuje je a tu kwas sie wylal;/ czemu akurat on, nie mogł jakis tam krem koncowy i teraz musze dokupic ale na allegro cos podrożały widze
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:32   #362
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja muszę niestety napisać, że ROZCZAROWAŁ mnie kwas migdałowy. Na początku zachwyt, fajne działanie, znosiłam dzielnie łuszczenie, ale przy drugim peelingu 20% po tygodniu łuszczenia i osłabienia skory nie było tego efektu rozświetlonej, gładkiej skóry, na który tak czekałam. Jak już łuszczenie zeszło, to została wysuszona skóra, pojawiły się jakieś okropne małe zmarszczki na czole, jakbym nie spała co najmniej tydzień, zaczerwienienia, ślady po wypryskach bez zmian. Pomimo intensywnego nawilżania na wszelkie możliwe sposoby. Buuu, nie tak miało być! Miałam robić 3. podejście, ostatnie przed latem, ale zmieniłam zdanie po ostatnich doświadczeniach.

Tak samo mialam z serum migdałowym z BU, najpierw cudowne działanie, potem już tylko wkurzające leciutkie łuszczenie, a pozytywnych efektów coraz mniej.

Drugi tydzień już walczę o doprowadzenie mojej skóry do stanu nawilżenia sprzed peelingów, bo tylko wtedy moje czoło jest znowu gładziutkie. Serum 3xROSE pozostaje nadal moim ukochanym kosmetykiem a na kwas migdałowy się obrażam
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:11   #363
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
A ja muszę niestety napisać, że ROZCZAROWAŁ mnie kwas migdałowy. Na początku zachwyt, fajne działanie, znosiłam dzielnie łuszczenie, ale przy drugim peelingu 20% po tygodniu łuszczenia i osłabienia skory nie było tego efektu rozświetlonej, gładkiej skóry, na który tak czekałam. Jak już łuszczenie zeszło, to została wysuszona skóra, pojawiły się jakieś okropne małe zmarszczki na czole, jakbym nie spała co najmniej tydzień, zaczerwienienia, ślady po wypryskach bez zmian. Pomimo intensywnego nawilżania na wszelkie możliwe sposoby. Buuu, nie tak miało być! Miałam robić 3. podejście, ostatnie przed latem, ale zmieniłam zdanie po ostatnich doświadczeniach.

Tak samo mialam z serum migdałowym z BU, najpierw cudowne działanie, potem już tylko wkurzające leciutkie łuszczenie, a pozytywnych efektów coraz mniej.

Drugi tydzień już walczę o doprowadzenie mojej skóry do stanu nawilżenia sprzed peelingów, bo tylko wtedy moje czoło jest znowu gładziutkie. Serum 3xROSE pozostaje nadal moim ukochanym kosmetykiem a na kwas migdałowy się obrażam
Mam nadzieję, że to tylko jednorazowe i że efekty będą mimo tego "wybryku" coraz lepsze!


Ja w niedziele wieczorem zrobiłam mój 3 peeling tym razem 20% zapomniałam tylko przed potraktować buźkę alkoholem, bałam się, że efekt nie będzie taki jak powinien ale dziś już łuszczę się bardzo ( jak zwykle okolice nosa, cała broda i troszkę policzki) jutro pewno zacznie się na czole.

Moja buzia odkąd zaczęłam stosować tonik migdałowy, peeling migdałowy i serum z witaminą C i E jest o niebo lepsza niż wcześniej! a mikstury te stosuje zaledwie od 1 marca tonik 5% od 14 marca serum. Oby ten stan trwałłłł i się polepszałłłł ! hi
Mocno w to wierzę ( udowodnione badaniami, że jak w coś mocno wierzymy i jesteśmy przekonani o czymś to to się dzieje w przyszłości, więc -> dziewczyny mocno wierzymy w działanie naszych mazideł hi

Mojej siostrze zrobiłam peeling w zeszłą środę 15% a dziś nie ma ani jednego śladu po krostach! a miała wysypane całe czoło.

U mnie aż takich efektów nie ma, widocznie wszystko zależy od rodzaju cery, ja zawsze długoo mecze się z przebarwieniami, taką mam naturę

Ale cieszę się, że w końcu coś mi pomagaaa i moja buzia wygląda coraz lepiej )
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 23:13   #364
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej dziewczyny,jestem tu nowa zakupiłam dzisiaj na allegro kwas migdałowy 20% w ampułce. przebarwienia mam na policzkach, czy mogę nałożyć ten kwas tylko na przebarwienia potrądzikowe? I czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi kwasami w ampułkach z allegro? Z góry dzięki
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 23:16   #365
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,jestem tu nowa zakupiłam dzisiaj na allegro kwas migdałowy 20% w ampułce. przebarwienia mam na policzkach, czy mogę nałożyć ten kwas tylko na przebarwienia potrądzikowe? I czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi kwasami w ampułkach z allegro? Z góry dzięki


masz moze linka? jak uzyjesz daj znac jak tam moim zdaniem jak nie chcesz na cala twarz to bez problemu miejscowo możesz ale w sumie to dlaczego nie chcesz na caly??
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 08:44   #366
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

http://allegro.pl/show_item.php?item=1580591011 Nie chce na całej bo mam dużą skłonność do piegów i nawet mimo filtrów i tak mi zawsze wychodzą to nie chcę uwrażliwiać jeszcze bardziej tej skóry tam gdzie nie ma tych śladów po syfach, których chce się absolutnie pozbyć Zastanawiam się czy lepiej kupić alantan czy tą maść z rossmana? bardzo sie boję żeby mi taka ciężka maść nie pozapychała porów :/ będę robić dopiero za tydzień po pisemnych maturkach
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 11:12   #367
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/show_item.php?item=1580591011 Nie chce na całej bo mam dużą skłonność do piegów i nawet mimo filtrów i tak mi zawsze wychodzą to nie chcę uwrażliwiać jeszcze bardziej tej skóry tam gdzie nie ma tych śladów po syfach, których chce się absolutnie pozbyć Zastanawiam się czy lepiej kupić alantan czy tą maść z rossmana? bardzo sie boję żeby mi taka ciężka maść nie pozapychała porów :/ będę robić dopiero za tydzień po pisemnych maturkach
Maść jest oki ja używam jej przez dwie nocki po peelingu i nie zapycha a też mam skłonności do zatykania porów kremu nie stosowałam
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 11:51   #368
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

drogi ten kwas 12 zl +wysylka za 2ml które starcza na jeden zabieg;p no max do trzech czekam na opis efektów
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 10:15   #369
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja sobie pare dni temu robilam peeling tylko mniejsze stezenie 30% bo mnie tamten ostatnio zdenerwowal, i kwas pieknie sie rozpuscil nie mialamz nim teraz zadnego problemu i zostane chyba juz przy tym stezeniu, ale pierwszy raz od 6 peelingow ktore robilam wczesniej piekla mnie buzia nie moglam w ogole w to uwierzyc bo przed tem czulam tylko male mrowienie a teraz tak mnie pieklo ze ledwo wytrzymalam te 10 minut i tak mi skore przy nosie i na brodzie zjaralo ze mialam takie wybulenie biale a na okolo czerwone, pozniej na tych miejscach zrobily sie brazowe strupki i zlazilam jak waz znaczy dalej zlaze... Ale to chyba byl moj ostatni peeling bo juz slonce niezle daje, wiele z Wa pisze tutaj ze kwas migdalowy nie jest fotouczulajacy owszem nie jest ale jesli mamy doczynienia z tak glebokim zluszczaniem skory to jest przeciez logiczne ze twarz trzeba chronic przed sloncem, tonik ma male stezenie wiec mozna go uzywac normalnie caly rok i ja sie chyba teraz na tonik przejde

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-04-30 o 10:16
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 13:21   #370
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Może coś ci z ph nie wyszło ja spokojnie trzymam 20 min 25% i jakoś nic się nie dzieje ale nie używałam jak na razie alkoholu po weekendzie mam zamiar zobaczyć jak będzie z przetarciem skóry przed tonikiem alkoholem

a przy okazji te co stosują alkohol to czego używacie zwykły spirytus jest oki czy raczej lepiej coś innego??
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 13:26   #371
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Sweetty nie wiem w sumie bo robilam tak samo zawsze i nigdy nie pieklo tylko teraz, ale w sumie wiekszosc osob pieklo heh tylko ze ja myslalam ze mi sie to nie zdazy a tu psikus, a ja uzywam tylko zwyklego spirytusu 95 %
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 12:54   #372
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

właśnie co do tej pogody.. to myślicie że mogę zrobić sobie bezpiecznie ze dwa peelingi w maju i jeden u kosmetyczki w czerwcu? Planuje kupić kapelusz z dużym rondem no i oczywiście filtr. Czy to i tak będzie ryzykowne przy tym słoneczku?
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:05   #373
anetah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
właśnie co do tej pogody.. to myślicie że mogę zrobić sobie bezpiecznie ze dwa peelingi w maju i jeden u kosmetyczki w czerwcu? Planuje kupić kapelusz z dużym rondem no i oczywiście filtr. Czy to i tak będzie ryzykowne przy tym słoneczku?
Myślę, że możesz. Polskie słońce nawet jak przypiecze, to nie jest takie straszne jak to południowe
Zwłaszcza, jeżeli nie będziesz zapominała o filtrach
__________________
Najnowsze oferty z całej polski w jednym miejscu
http://radarofert.pl
anetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:14   #374
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
właśnie co do tej pogody.. to myślicie że mogę zrobić sobie bezpiecznie ze dwa peelingi w maju i jeden u kosmetyczki w czerwcu? Planuje kupić kapelusz z dużym rondem no i oczywiście filtr. Czy to i tak będzie ryzykowne przy tym słoneczku?
Słońce wbrew pozorom jest teraz bardzo ostre. Ale jak będziesz zawsze pamiętac o filtrach i dodatkowo wychodzić w kapeluszu na dłuższe spacery, to myślę, że ok. Zwróć tylko uwagę, że filtr chroni przez parę godzin i gdy nakładasz rano przed wyjściem z domu, to po południu już na pewno nie chroni dobrze.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:23   #375
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

W sumie jesli ktos sie nie opala to moze robic przez caly rok peeling tylko wlasnie trzeba pamietac zeby nakladac wysoki filtr i to kilka razy dziennie... A ze ja sie uwielbiam opalac to pare dni temu zrobilam moj ostatni peeling i teraz bede czekam na sloneczko
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:39   #376
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

właśnie ja wyjeżdżam w sierpniu za granicę.. Ale myślę, że od czerwca do sierpnia to już skóra nie będzie taka uwrażliwiona i z filtrami będzie ok? Nie wyobrażam sobie siedzieć cały wyjazd w cieniu
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 14:08   #377
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
właśnie ja wyjeżdżam w sierpniu za granicę.. Ale myślę, że od czerwca do sierpnia to już skóra nie będzie taka uwrażliwiona i z filtrami będzie ok? Nie wyobrażam sobie siedzieć cały wyjazd w cieniu
Skóra regeneruje się 4 tygodnie, wiec od czerwca do sierpnia już na pewno dojdzie do siebie i przy stosowaniu filtrów będzie ok ;]
Ja też lubię się opalać na słońcu, ale co do twarzy to mam lekką schizę i nie dość, że na plażę nie wyjdę bez skrajnie wysokich filtrów, to dodatkowo chronię się zawsze czapką z daszkiem lub kapeluszem z szerokim rondem
Raz, że boję się zmarszczek, dwa, że LUBIĘ swoją bladą karnację na twarzy i dekolcie
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 14:43   #378
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Popieram opalenia opalaniem ale twarzy to nigdy nie wystawiam bezpośrednio na słońce mocny filtr i buźka zawsze zakryta może nie jestem jeszcze jakoś specjalnie stara ale już widzę że moja twarz 'trzyma się' znacznie lepiej w porównaniu do koleżanek zwłaszcza tych palących i solarek
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:01   #379
White Demon
Raczkowanie
 
Avatar White Demon
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 287
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam

Przedwczoraj wieczorem zrobiłam pierwszy 'własny' peeling migdałowy 15% (po dwóch robionych u kosmetyczki) i masakra Trzymałam 4-5 minut i miałam wrażenie, że twarz mi płonie! Zaskoczyło mnie to bardzo, bo twarz mam od X lat poddawaną różnym zabiegom (mikrodermabrazja, peelingi, oczyszczanie itp.) i z kwasem migdałowym też już miałam przecież do czynienia Peeling zmyłam letnią wodą z mydłem i posmarowałam maścią na sutki Babydream Wczoraj po przebudzeniu twarz miałam czerwoną, a na kościach policzkowych widac było jakby strupki Plus taki, ze pryszcze jakby zostały wyssane i zrobiły się jakby puste oraz twarz jest też mega gładka w dotyku
Dzisiaj skóra jest mocno napięta i lśniąca - wyglądam jak wąż przed zrzuceniem skóry Myślę, ze jutro zacznie schodzić. Nawilżam skórę wodą termalną Uriage oraz stosuję tej samej firmy krem-fluid SPF 50. Dobrze, że jest długi weekend i siedzę na wsi i nie muszę się ludziom pokazywać
White Demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 16:19   #380
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

White Demon napisz jak będzie za parę dni
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 17:32   #381
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Witam

Przedwczoraj wieczorem zrobiłam pierwszy 'własny' peeling migdałowy 15% (po dwóch robionych u kosmetyczki) i masakra Trzymałam 4-5 minut i miałam wrażenie, że twarz mi płonie! Zaskoczyło mnie to bardzo, bo twarz mam od X lat poddawaną różnym zabiegom (mikrodermabrazja, peelingi, oczyszczanie itp.) i z kwasem migdałowym też już miałam przecież do czynienia Peeling zmyłam letnią wodą z mydłem i posmarowałam maścią na sutki Babydream Wczoraj po przebudzeniu twarz miałam czerwoną, a na kościach policzkowych widac było jakby strupki Plus taki, ze pryszcze jakby zostały wyssane i zrobiły się jakby puste oraz twarz jest też mega gładka w dotyku
Dzisiaj skóra jest mocno napięta i lśniąca - wyglądam jak wąż przed zrzuceniem skóry Myślę, ze jutro zacznie schodzić. Nawilżam skórę wodą termalną Uriage oraz stosuję tej samej firmy krem-fluid SPF 50. Dobrze, że jest długi weekend i siedzę na wsi i nie muszę się ludziom pokazywać
A sprawdzałaś pH?? moja koleżanka się nieźle załatwiła przez zbyt niskie pH 3 tygodnie dochodziła do siebie pryszcze zaczęły jej strzelać jak wulkany i porobiły się strupki ale po ponad 2tygodniowej wylince wszystko wróciło do normy
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 13:34   #382
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Ja sobie pare dni temu robilam peeling tylko mniejsze stezenie 30% bo mnie tamten ostatnio zdenerwowal, i kwas pieknie sie rozpuscil nie mialamz nim teraz zadnego problemu i zostane chyba juz przy tym stezeniu, ale pierwszy raz od 6 peelingow ktore robilam wczesniej piekla mnie buzia nie moglam w ogole w to uwierzyc bo przed tem czulam tylko male mrowienie a teraz tak mnie pieklo ze ledwo wytrzymalam te 10 minut i tak mi skore przy nosie i na brodzie zjaralo ze mialam takie wybulenie biale a na okolo czerwone, pozniej na tych miejscach zrobily sie brazowe strupki i zlazilam jak waz znaczy dalej zlaze... Ale to chyba byl moj ostatni peeling bo juz slonce niezle daje, wiele z Wa pisze tutaj ze kwas migdalowy nie jest fotouczulajacy owszem nie jest ale jesli mamy doczynienia z tak glebokim zluszczaniem skory to jest przeciez logiczne ze twarz trzeba chronic przed sloncem, tonik ma male stezenie wiec mozna go uzywac normalnie caly rok i ja sie chyba teraz na tonik przejde

Ja również robię mój ostatni peeling 25%, wrócę do niego dopiero po wakacjach. Przezorny ubezpieczony jak to się mówi.

Nie wyobrażam sobie wakacji ciągle martwiąc się o to, czy aby dostatecznie jestem chroniona przed słońcem. A tak przerzucę się na filtr 30 na buzię, bo te 50 są strasznie tłuste i wkurza mnie to ;/

Moja buzia nigdy wcześniej nie była w tak dobrej kondycji, więc nie porzucę migdałka o nie

Wczoraj zrobiłam 25% piekło niemiłosiernie! Ledwo wytrzymałam, musiałam sobie pomóc wachlowaniem, nie wiem czy to efekt przetarcia wcześniej buzi wacikiem nasączonym wódką 40% bo ciągle tak robiłam.

Myślę, że po powrocie do migdalenia zatrzymam się na max 30%

Edytowane przez magdus_89
Czas edycji: 2011-05-03 o 15:45
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 23:25   #383
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja myślę że zrobię sobie jeszcze 1 lub 2 do wakacji i tak i tak twarzy nie opalam więc nie robi mi to zbytniej różnicy szukam mocniejszego filtra i będę musiała zainwestować w jakiś mocny puder matujący bo skrobia jakoś do mnie nie przemawia może temu że jestem gadżeciarą i bardzo zwracam uwagę na opakowanie i zapach
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:01   #384
optick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Exclamation Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam,
wiem, ze nie jeden raz już było to pisane na tym forum i nie jeden raz zadawał ktos podobne pytanie. Jednak dla mnie to czarna magia więc pozwoliłem sobie raz jeszcze zadac pytanie w tym temacie.

Kupiłem wczoraj Kwas Migdałowy w proszku. Pierwszy raz cos takiego mi się zdarzyło. Zawsze kupowałem kwas w "olejku" i było fajnie.
Ten zakup to wypadek.

Dane o tym proszku mam takie:
gęstość nasypowa 0,67 g/ml
waga 10g

teraz pytanie.
Jak w najprostszy sposób przygotować ten proszek aby stężenie kwasu wynosiło około 30%

I czy mogę takie rostrów 30%towy stosować raz w tygodniu?

Czy mogę przygotować roztwór z całego proszku i przechowywać ??

Proszę o wyrozumiałość.

A i co do przygotowania to przepis im prostrzy tym lepszy.
Np .. ile gram proszku i ile ml wody/alkoholu

HELP !!
optick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 14:53   #385
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

" Zawsze kupowałem kwas w "olejku" i było fajnie."

Tzn. kupowałaś już rozcieńczony kwas, o konkretnym stężeniu tak?

Rozumiem, że miałaś wcześniej styczność z kwasami więc :

- jeśli chcesz uzyskać stężenie kwasu o wysokości 25% to : 1,25ml kwasu + 3ml wody

- jeśli chcesz uzyskać stężenie kwasu o wysokości 30% to : 1,25 ml kwasu + 2,25 ml wody

Odmierzam składniki w strzykawce o pojemności 5ml i 2 ml do kupienia w aptece ( ok 10 gr) Jest to bardziej precyzyjne jak dla mnie niż odmierzanie wagą, no chyba że posiadasz taką z dokładnością do 0,01.

Pamiętaj, że te kwasy rozrabiane samemu zazwyczaj maja trochę silniejsze działanie niż te gotowe które można zakupić np. na allegro, więc może lepiej najpierw sprawdzić jego działanie w mniejszym stężeniu np. 20%?

"I czy mogę takie rostrów 30%towy stosować raz w tygodniu?"

Zaleca się aby dać zregenerować się skórze, trwać to powinno ok 28 dni. Ja osobiście stosowałam peelingi od 10% do 25% co ok 10 dni, gdy zauważyłam, że moja skóra już przestała się łuszczyć.

"Czy mogę przygotować roztwór z całego proszku i przechowywać ?? "

Kwas się przygotowuje bezpośrednio przed użyciem, ponieważ kryształki kwasu z powrotem się wtrącają. Czy tracą właściwości nie wiem, ale wydaje mi się, że może tak być.

Jeśli chodzi o alkohol, ja go nie dodaje do peelingu. Przed zastosowaniem przecieram buzie wacikiem nasączonym alkoholem aby kwas lepiej penetrował skórę.

Edytowane przez magdus_89
Czas edycji: 2011-05-05 o 14:55
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:50   #386
optick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Naturalnie dziękuje za odpowiedź.
napisałaś mi o kwasie w ml, a ja mam to w proszku, czyli wziąć 1,25 grama skoro mam to w proszku i dodać 3 ml wody. Woda może być z kranu ?


Ps. tak miałem styczność, z kwasami, zwłaszcza z migdałowym. Zawsze kupowałem na allego o konkretnym stężeniu 30-40%
Te kupne miały konsystencję oleistą dlatego napisałem, ze to olejek


Cytat:
Napisane przez magdus_89 Pokaż wiadomość
"

Rozumiem, że miałaś wcześniej styczność z kwasami więc :

- jeśli chcesz uzyskać stężenie kwasu o wysokości 25% to : 1,25ml kwasu + 3ml wody

- jeśli chcesz uzyskać stężenie kwasu o wysokości 30% to : 1,25 ml kwasu + 2,25 ml wody

Edytowane przez optick
Czas edycji: 2011-05-05 o 15:52
optick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:54   #387
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam pytanie
Czy jak używam codziennie toniku midałowego (5%) to mogę równocześnie używać juvit, czyli kapsułki z witaminą C aplikowane bezpośrednio na cerę żeby ją nawilżyć?
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:12   #388
emmagirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 56
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jestem nowa w tym wątku i ogólnie w samo-mieszaniu
Chcę wykonać tonik 5% , ale nie ten z mazideł tylko zmodyfikowany, więc czy mój przepis mógłby być :
1 ml kwasu 15 ml wody (może być zwykła butelkowana?)
+soda dla wyrównania ph które musi wynosić 4
Bardzo proszę o szybką odpowiedź gdyż zbliżają się wakacje a ja chciałabym po przygotowawczym toniku jeszcze ze 2 peelingi zrobić.
Mimo, że nie zamierzam się opalać ale wolę nie ryzykować
Drugie pytanie do dziewczyn u których następował wysyp/oczyszczenie czy ono było spore ?? czy tylko zamknięte zaskórniki wyszły na wierzch ??
Czy po samym toniku trzeba używać filtrów , czytałam część I części dość obszernej (nie całość) i widzę że zdania są podzielone
emmagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:18   #389
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

optick - kwas migdałowy w steżeniu 100% jest w postaci kryształków, płatków więc aby odmierzyć 1,25 ml kwasu :

ja robię tak -> wyciągam te urządzonko do ściskania i zasysania wody, wycinam krążek średnicy strzykawki z tekturki od zeszytu i wkładam do środka patyczkiem do szaszłyków do strzykawki tak aby zatkać "dzióbek" ( aby kryształki się nie wysypywały) następnie wsypuje kwas ( malutką łyżeczką) do odpowiedniej kreseczki w tym przypadku 1,25 ml możesz później włożyć ten "ściskacz" aby ścisnąć kwas a wtedy pomiar będzie dokładniejszy

Pamiętaj że:
- 1ml kwasu to 0,8g!
- 1 ml wody to 1g!
- 1ml wódki to 0,95g! ( ale przyjmuje się 1g)
- 1ml spirytusu to 0,78 g!


Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Mam pytanie
Czy jak używam codziennie toniku midałowego (5%) to mogę równocześnie używać juvit, czyli kapsułki z witaminą C aplikowane bezpośrednio na cerę żeby ją nawilżyć?

Jak najbardziej możesz

ja stosuję wieczorem tonik migdałowy a rano serum z witaminą C witamine C najlepiej jest przyjmować rano na czystą i osuszoną buzię ( odczekaj kilka minut po umyciu) po aplikacji witaminy konieczne jest odczekanie 15 min aby się wchłonęła a potem dopiero filtry, krem makijaż, czy czego tam sobie używasz


Cytat:
Napisane przez emmagirl Pokaż wiadomość
1 ml kwasu 15 ml wody (może być zwykła butelkowana?)
+soda dla wyrównania ph które musi wynosić 4

Drugie pytanie do dziewczyn u których następował wysyp/oczyszczenie czy ono było spore ?? czy tylko zamknięte zaskórniki wyszły na wierzch ??
Czy po samym toniku trzeba używać filtrów , czytałam część I części dość obszernej (nie całość) i widzę że zdania są podzielone
Do twojego toniku przydałaby się substancja nawilżająca np gliceryna, mona kupić w aptece, bez tego może za bardzo przesuszać buzię. Ja do toniku używam kwasu hialuronowego. Przy pierwszym użyciu toniku skóra się łuszczyła, teraz się już chyba przyzwyczaiła i tego problemu nie mam

stężenie jakie wychodzi w Twojej propozycji to ok 5,7 % gdyby była gliceryna to stężenie byłoby równe 5% i posiadałoby składnik nawilżający.

Woda nie może być butelkowa ponieważ posiada składniki mineralne, jeśli nie masz w domu wody destylowanej to w ostateczności przegotuj w jakimś czystym garnku.

Po migdale raczej nie ma efektu oczyszczania i wysypu, wiem co mówię bo zawsze miałam ogromne problemy z tym np gdy brałam witaminy na cerę.
Tu jest wręcz odwrotnie, krosty z dnia na dzień są mniejsze a wągry i carne krostki znikają.
Stosując tonik regularnie codziennie bądź co drugi dzień wg potrzeb powodujesz że pory są oczyszczone i nic nie wyłazi Od czasu do czasu coś wyjdzie waidomo ale o wysypie chyba nie można tu mówić.

Po toniku nie trzeba używać filtru jeśli nie nastąpiło łuszczenie! U mnie było, jednak ja chyba jakimś wyjątkiem byłam jeśli i u Ciebie będzie to radzę używać, w końcu pozbywasz się naskórka aby temu zapobiec, polecam abyś jednak do toniku dodała chociażby glicerynę ( może zapychać ale nie musi- wszystko zależy od cery) bądź jakiś inny składnik nawilżający, wtedy skóra nie będzie się tak przesuszać. No i nawilżaj buźkę

Edytowane przez magdus_89
Czas edycji: 2011-05-05 o 19:55
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 19:21   #390
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej czy ktoras z was stosowala kwas kojowy na przebarwienia??? , ja stosuje w postaci toniku, jak myslicie pomoze na przebarwienia ?
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.