Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa.... - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-03-21, 09:31   #1
adam11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3

Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa....


Witam,

Mam problem z ropnymi pryszczami na g³owie, ju¿ prawie ³ysej wiêc dlatego stanowi to dla mnie bardzo powa¿ny problem, ogranicza moje kontakty ze ¶wiatem zewnêtrznym.
Stosuje Acnosan T, ale wysusza skórê i jak jedne znikn± to obok kolejne, nie jest a¿ tak ¼le, s³abe nasilenie 5-12 ró¿nie, raz wiêksze, raz ma³e. Sprawa swêdzi i jest bardzo nieestetycznie, nie wiem jak siê tego pozbyæ.
U¿ywam szamponu physiogel i szamponów dla dzieci.
Wiek 24lata na twarzy niedobitki no i niestety na g³owie te¿.
Proszê o polecenie preparatu który nie zaszkodzi a mo¿e pomo¿e, my¶lê tu o mocniejszym szamponie bez recepty albo ma¶ci.

1.Czy szampony bez recepty typu Nizoral mog± zaszkodziæ s³abej skórze g³owy ? S³abej to znaczy bardzo cienkiej.

2.Czy moge stosowac na te krosty Brevoksyl ?

3. Co polecacie? (bardzo prosze nie kierowaæ mnie do lekarza dermatologa, pewnie siê tam wybiorê, ale wole za te pieni±dze kupiæ odpowiedni preparat ni¿ popatrzeæ na dermatologa co pokiwa g³ow± i powie to samo co 20 innym czekaj±cych w kolejce)

Proszê o pomoc.
adam11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-21, 14:47   #2
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomo¶ci: 676
Dot.: Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa....

To jest ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy. Lekarz mi na to przepisa³ szampon MEDIKET IKTAMO. Jest bez recepty i kosztuje ok.25z³. Dermatolog kaza³ mi sie tylko tym leczyc. I dopiero po 2,3 miesiacach beda efekty.
KALLISTE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-21, 16:55   #3
adam11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa....

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Poka¿ wiadomo¶æ
To jest ³ojotokowe zapalenie skóry g³owy. Lekarz mi na to przepisa³ szampon MEDIKET IKTAMO. Jest bez recepty i kosztuje ok.25z³. Dermatolog kaza³ mi sie tylko tym leczyc. I dopiero po 2,3 miesiacach beda efekty.

Bardzo dziêkujê za informacjê jestem bardzo wdziêczny. Bez recepty wiêc nie powinien zaszkodziæ a mo¿e pomo¿e na co ogromnie liczê inaczej stracê kontakt z rzeczywisto¶ci±. 2,3 miesi±ce oh.... zobaczymy... pozdrawiam
adam11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-10, 11:40   #4
Los siatos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa....

Hej,

mam 23 lata i od jakis kilku lat meczylem sie z tradzikiem we wlosach. Nie wiem co go powoduje, ale gdy nie dbam o wlosy(nie mowie o nie myciu, tylko aplikowaniu lekow), to tworza sie pryszcze z biala ropa i czasami wielkie, glebokie, ropne przez ktore wypadaja mi wlosy i mam placki. Ostatnie 4 lata wcieralem sobie roztwor ktory przypisala mi dermatolog. Bardzo fajny, glowa czysta, na bazie detreomycini.....ale ile mozna. Gdzies w internecie wyczytalem o selsun 2,5%. T± wersje nie sprzedaja w Polsce. U nas jest tylko wersja selsun blue, ktora jest 1% i mnie nie pomogla. Bylem w austri (slyszalem ze w niemczech tez jest i nei tylko) i kupilem ten szampon bez recepty. Zastosowalem.....dzialane i REWELACYJNE. Mylem 3tyg codziennie(2x po ok 5min na glowie zostawialem) i mialem od 1 mycia czysta glowe. Teraz myje co 2 dzien i tez wystarcza. Przejde niedlugo na 2x w tyg i sadze ze tez da rade. Jesli mozesz w jakikolwiek sposob dostac ten szampon, polecam, bo na prawde warto jak malo co. A probowalem sporej ilosci lekow.

Pozdrawiam i zdrowia zycze
Los siatos jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-11, 08:14   #5
adam11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa....

Cytat:
Napisane przez Los siatos Poka¿ wiadomo¶æ
Hej,

mam 23 lata i od jakis kilku lat meczylem sie z tradzikiem we wlosach. Nie wiem co go powoduje, ale gdy nie dbam o wlosy(nie mowie o nie myciu, tylko aplikowaniu lekow), to tworza sie pryszcze z biala ropa i czasami wielkie, glebokie, ropne przez ktore wypadaja mi wlosy i mam placki. Ostatnie 4 lata wcieralem sobie roztwor ktory przypisala mi dermatolog. Bardzo fajny, glowa czysta, na bazie detreomycini.....ale ile mozna. Gdzies w internecie wyczytalem o selsun 2,5%. T± wersje nie sprzedaja w Polsce. U nas jest tylko wersja selsun blue, ktora jest 1% i mnie nie pomogla. Bylem w austri (slyszalem ze w niemczech tez jest i nei tylko) i kupilem ten szampon bez recepty. Zastosowalem.....dzialane i REWELACYJNE. Mylem 3tyg codziennie(2x po ok 5min na glowie zostawialem) i mialem od 1 mycia czysta glowe. Teraz myje co 2 dzien i tez wystarcza. Przejde niedlugo na 2x w tyg i sadze ze tez da rade. Jesli mozesz w jakikolwiek sposob dostac ten szampon, polecam, bo na prawde warto jak malo co. A probowalem sporej ilosci lekow.

Pozdrawiam i zdrowia zycze

Bardzo dziêkujê, bêdê szuka³. Pozdrawiam.
adam11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-26, 20:08   #6
bizon123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Krosty, tr±dzik, g³owa, boli g³owa....

Cytat:
Napisane przez adam11 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo dziêkujê, bêdê szuka³. Pozdrawiam.
uda³o siê Panu wyleczyæ te pryszcze?

pozdrawiam
bizon123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.