olej arganowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 12:48   #1
zabka191
Przyczajenie
 
Avatar zabka191
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5

olej arganowy


Witam. Ostatno zamówiłam w Biochemi Urody olej arganowy . Moim niepokojem jest to że jest bez zapachowy Słyszalałam że prawdziwy olej powinien ,,śmierdzieć,, Czy dostałam podrobiony olej??
zabka191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 21:20   #2
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: olej arganowy

hej

Aż sprawdziłam swój olejek. Dostałam od cioci, która była w Maroko gdzie jest on wytwarzany także na 100% jest oryginalny. Mój jakoś specjalnie nie śmierdzi chociaż w butelce wydawalo mi sie inaczej, ale jak wzięłam na dłoń i roztarłam to ma taki lekko olejowy zapach (jeśli wiesz o co mi chodzi ) ale prawie niewyczuwalny także moim zdaniem masz dobry olejek

Edytowane przez monoika
Czas edycji: 2012-05-19 o 21:37
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 08:43   #3
marianna1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: olej arganowy

Ja niedawno byłam na wakacjach w Agadirze i trochę☠się zgapiłam. Dopiero po powrocie zaczęłam czytać o oleju arganowym i żałować, że go nie przywiozłam z Maroka. Znalazłam jednak sklep internetowy www.marokosklep.com i u nich zamówiłam 50ml w szklanej butelce. Zapłaciłam ok. 30 zł. Dodam, że mam bardzo suchą skórę, na widok której wszystkie kosmetyczki są przerażone, a nie stać mnie na drogie kremy i serum. Z oleju jestem bardzo zadowolona, smaruję się 2 razy dziennie, rano i wieczorem, przy mojej skórze to w sam raz. Powoli czuję, że moja skóra jest mniej napięta, niż po kremach z parabenami! sukces
marianna1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 20:19   #4
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: olej arganowy

Cytat:
Napisane przez monoika Pokaż wiadomość
hej

Aż sprawdziłam swój olejek. Dostałam od cioci, która była w Maroko gdzie jest on wytwarzany także na 100% jest oryginalny. Mój jakoś specjalnie nie śmierdzi chociaż w butelce wydawalo mi sie inaczej, ale jak wzięłam na dłoń i roztarłam to ma taki lekko olejowy zapach (jeśli wiesz o co mi chodzi ) ale prawie niewyczuwalny także moim zdaniem masz dobry olejek
Nie zgodze sie z Toba - mieszkam w Maroku i sprzedaje sie tam cala mase roznych podrobek jako 100% czysty olej arganowy! Zwlaszcza nieswiadomym turystom! Wyprobowalam roznych olejkow oznaczonych jako czysty olej arganowy, ale nie wszystkie nim byly. Najlepszym okazal sie olejek kosmetyczny Argapur. Uzywam od wielu miesiecy i jestem bardzo zadowolona.

Cytat:
Napisane przez zabka191 Pokaż wiadomość
Witam. Ostatno zamówiłam w Biochemi Urody olej arganowy . Moim niepokojem jest to że jest bez zapachowy Słyszalałam że prawdziwy olej powinien ,,śmierdzieć,, Czy dostałam podrobiony olej??
"Smierdzi" olej kulinarny lub mieszany z innymi olejami, najczesciej parafinowym. Olej arganowy KOSMETYCZNY jest dodatkowo obrabiany w procesie produkcji, zeby pozbawic go intensywnego ozechowego zapachu
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 23:03   #5
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: olej arganowy

Witam.
W moim miejscu pracy (nowoczesny sklep zielarski), o olejek arganowy pyta dziennie około dziesięciu pań - z czego dziewięć twierdzi iż ten który jest na półce jest podrobiony gdyż one "miały inny". Moim zdaniem panie powinny zaufać producentom i temu co pisze na opakowaniu, a nie wierzyć w gusła.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:26   #6
misslove
Przyczajenie
 
Avatar misslove
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: olej arganowy

Zgadzam się. Producent czy dystrybutor w Polsce zobowiązany jest do napisania na etykiecie faktycznego składu.Jeśli to mieszanka to musi być wymienione co wchodzi w skład oleju. Dostałam prezent kiedyś, niby oryginał a parafiny było tam 50%, było to jednak napisane. Gorzej z przywiezionymi z wycieczek, w Maroko chyba nie obowiązuje ustawa o kosmetykach.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Mi też kiedyś ktoś omawiał, ze spożywczy to ten sam co kosmetyczny.Spożywczy robiony jest z prazonych orzechow i nie jest już tak wartościowy jak zimnotloczony .
misslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 19:53   #7
Primeka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: olej arganowy

Witajcie,

przepraszam, że podbija temat, ale ostatnio stwierdziłam że potrzebuje tego olejku może macie jakieś swoje sprawdzone sklepy gdzie można kupić taki na pewno w 100% prawdziwy. Wiem, że ofert jest dużo ale, może gdzies konkretnie kupowałyście i możecie polecić.
Dzięki!! Pozdrawiam
Primeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.