Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-01, 18:39   #2461
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Shini, a nie moglabys wstawic jakiegos zdjecia w swietle dziennym, chociaz polik bo z tych ktore wstawilas ciezko cokolwiek ustalic? Moglabys tez opisac ten kolor z Vichy ktory Ci pasuje ? Jakie ma tony ten odcien czy zolte czy rozowy czy neutralne czy bezowy? To tez moze byc niezly punkt wyjsciowy dla ustalenia koloru podkladu, ktory moglby Ci odpowiadac.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 19:05   #2462
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

ja nie wiem, czy u ciebie nie celowałabym w podkład matujący (nawet z annabelle). bo nie widzę, żebyś miała na buzi blizny, trądzik etc. jak masz płytko unaczynioną skórę, to matujący da raczej radę, a jak nie to dużo lepiej jest zakryć naczynka korektorem i na to podkład niż dawać kryjący.
no po prostu uważam, że nie masz co ukrywać, mamy podobne cery i na mojej kryjący się ważył.

z róży annabelle polecam sunrise - pasuje większości osób, jest ciepło-chłodno-różowo-brzoskwiniowy ale... trzeba do niego dobrego pędzla. ma mocny pigment, starczy na wieki.

ew z droższych ale wg mnie ''lepszych'' bo bardziej kremowych masz clare blanc - tam z podkładów nie ma podziału na matujące, rozświetlające i kryjące. jest jeden, regulujący proszkowy - odpowiedni dla cer suchych i normalnych oraz taki regulujący prasowany - odpowiedni dla mieszanych, tłustych, tych, które potrzebują dużego krycia. jednak próbki są droższe, choć starczają spokojnie na 10 aplikacji.
z róży polecam powder pink - matowy, zgaszony róż z bardzo delikatną domieszką brzoskwini, bardzo piękny i twarzowy. ostatnio lubię też od nich peach pop, ale tu jest więcej brzoskwini niż różu. powder pink to mój must have na biga, jak nie mam czasu a chcę dobrze wyglądać to ratuje mi tyłek. bardzo łatwo się blenduje i ciężko z nim przesadzić, mimo, że pigment ma mocny. jest wart uwagi.

albo lucy minerals - choć one jako "pierwsze minerały" mogą sprawiać problemy. jednak ich podkłady są mocno kremowe w formule, a róże też piękne, choć w większości błyszczące.
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 19:20   #2463
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Podkład Vichy to Dermablend 15 Opal- ten najjaśniejszy, chętnie się dowiem od Was w jakiej on jest tonacji, bo ja lekki daltonista jestem Oj mam co zakrywać Nic nie widać bo mam podkład Vichy na gębie a on bardzo kryje Nie chcę matującego, mam póki co przeuszoną skórę od Izoteku. Najbardziej zależy mi na różu, bo jeśli chodzi o podkład mineralny to czaję się od dawna na wypróbowanie, ale sama nie wiem czy zdradzać Vichy skoro mi odpowiada, boję się też czy moja kapryśna skóra go polubi i czy uzyskam taki dobry efekt krycia jak przy Vichy. No ale jakbym zamawiała róż to zamówię próbkę podkładu Wstawiam fotę dzienną
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg o.jpg (87,4 KB, 54 załadowań)
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 19:31   #2464
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

na zdjęciach totalnie masz buzię jak laleczka, bez skaz, więc ciężko oceniać. masz trądzik? duże blizny?
bo jak tylko trochę wyprysków to dalej upieram się, że lepsze wyjście to matujący+korektor.
przed każdym mineralnym podkładem należy cerę nawilżyć kremem, więc to czy masz mocno suchą cerę czy nie - dobry krem ogarnie.
nie znam tego podkładu z vichy więc nie pomogę za bardzo.
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 19:43   #2465
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Leczę trądzik Izotekiem, kończę powoli kurację, mam skórę nadreaktywną, bardzo się czrwieni, Izotek to potęguje jeszcze, mam trochę czerwonych śladów potrądzikowych, trądziku obecnie nie mam. Skórę miałam tłustą, ale obecnie przez Izotek w ogóle się nie przetłuszcza, po kuracji pewnie trochę zacznie, ale zobaczymy. Chcę na pewno coś co dobrze kryje jak Vichy. Jeśli chce wam się możecie wpisać ten podkład w wyszukiwarkę Vichy Dermablend 15 Opal Chciałabym przede wszystkim ustalić jakie tonacje mam zamówić- różu- chłodne czy ciepłe i tak samo podkład a potem jaki odcień, niestety tego jest za dużo, Vichy ma 4 odcienie to wiadomo najjaśniejszy
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-11-01 o 19:44
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:00   #2466
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Shini wlasnie wczesniej obczajalam ten odcien z Vichy w necie, ale swatche tak roznia sie miedzy soba, ze ciezko w cos wcelowac Wydaje mi sie, ze to jest jasna brzoskwinia, bezo-brzoskwinia, ale sama nie wiem

Margitea moze Ty spojrzysz na zdjecia tego odcienia? Przeciez masz dobra trafnosc w okresleniu kolorow nawet na podstawie samego opisu(o czym sama sie przekonalam)

http://kittymrrru.blogspot.com/2012_02_01_archive.html

Na dole sa dosc fajnie widoczne swatche , dla mnie to taka jasna brzoskwinia.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-11-01 o 20:03
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:01   #2467
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

ja wolę sprawdzić sobie ten odcień w drogerii jutro czy pojutrze na spokojnie

co do róży, polecam ci spróbować odcieni pomiędzy, czyli takich, gdzie zwykle pomieszany jest kolor różowy zgaszony z kolorem brzoskwiniowym-ciepłym
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 20:12   #2468
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Mogłabyś wskazać który róż ?
http://www.amilie.pl/kategorie.php?id_nadrzednej=11
Czy ze zdjęcia i opisu możecie mi jeszcze powiedzieć czy mam ciepły czy chłodny typ urody? Bo myślałam zawsze, że jestem chłodnym latem a odkąd mi ta znajoma powiedziała, że mam ciepły typ urody to się zastanawiam jaki i mnie to dręczy

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Co do Anebelle Minerals to myślałam o Romantic, sama z siebie bym w życiu nie wybrała dla siebie Sunrise, jestem już totalnie skołowana
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:25   #2469
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Na tym forum nie zakładamy tego typu osobistych wątków - wpisz prośbę w jakimś wątku, np. Amilie albo na zbiorczym tzw. "plotkowym".
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:27   #2470
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Przepraszam nie wiedziałam Proszę w takim razie żeby przenieść temat w jakieś inne miejsce.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:30   #2471
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Mogłabyś wskazać który róż ?

Czy ze zdjęcia i opisu możecie mi jeszcze powiedzieć czy mam ciepły czy chłodny typ urody? Bo myślałam zawsze, że jestem chłodnym latem a odkąd mi ta znajoma powiedziała, że mam ciepły typ urody to się zastanawiam jaki i mnie to dręczy

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Co do Anebelle Minerals to myślałam o Romantic, sama z siebie bym w życiu nie wybrała dla siebie Sunrise, jestem już totalnie skołowana
Moim zdaniem masz chlodny typ urody. Ale nie wiem na ile u Ciebe ten wlasnie typ robi podklad, bo znowu kolor wlosow masz taki dosc slowianski, cieply.

Natomiast co do rozu to ja wlasnie bym Cie widziala w Romantic z Anabelle. I generlanie w chlodnych rozach, choc ze wzgledu na kolor wlosow cieple odcienie tez moglyby Ci pasowac, do tego jasne rozbielone roze i jakos nie widze Cie w czerwonych podtonach.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-11-01 o 20:32
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-01, 20:36   #2472
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Przepraszam nie wiedziałam Proszę w takim razie żeby przenieść temat w jakieś inne miejsce.
Niestety, od jakiegoś czasu to forum chyba nie jest moderowane, kiedyś moderatorki od razu przenosiły takie wątki, zamykały też takie, które wprowadzały bałagan. Oczywiscie, że ktoś nowy na forum może się nie orientować, dziwię się natomiast dziewczynom stale się tu udzielającym, ze nie zwracają uwagi takim zagubionym duszom, nie kierują od razu w odpowiednie miejsca, tylko odpisują, ciągną temat, a potem jak padają jakieś fajne informacje, to nie można ich znaleźć, bo wątek za chwilkę utonie w innych dominujacych postach.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:36   #2473
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Shini moim zdaniem jesteś ciepłym typem. Vichy niestety nie znam
Polecam napisać np. do Pixie czy Clare Blanc, ew Amilie jaki podkład nosisz i polecą Ci odpowiedniki wśród minerałów.
Co do podkładów to celuj w goldeny, warmy, złotobeże. Oliwki ładnie zakrywają naczynka i czerwienienie się. (gama oliwkowa czy neutralno-oliwkowa np. Pixie)
Z amilie ciężko może być z podkładami, bo u nich albo różowe tony wybijają (co u Ciebie jest niewskazane- musisz zakryć naczynka) albo pomarańcza.
Polecam Pixie na początek (naprawdę warto do nich napisać, dobrze doradzają).
Mają 2 formuły i uważam, że są niezłe. Nie wysuszają, ładnie kryją, próbki w przystępnej cenie.
Z Amilie coverage i Annabele minerals kryjąca, obie kryją natomiast mogą się ciastolić.
Matujące formuły rzeczywiście mogą wysuszać. Tu polecam dobry krem nawilżający. I primer/bazę np. z kolorówka com (prelude)
Co do róży Amilie ma fajne.
Dla Ciebie mogą być odpowiednie jasnoróżowe i różowobrzoskwiniowe.
Przy naczynkach, a szczególnie czerwienieniu się nie polecam róży w kolorze ciemnym. (efekt ruskiej baby)
Polecam róż Audrey (mat), charisse (mat) a z drobinkami dusty pink i little smile.
Z Annabelle Minerals rose i nude.


Sorry i ja narobiłam bałaganu odpowiadając. Wybaczcie


Dobrze chociaż, że dziewczyna zadała dosyć konkretne pytania, to na plus

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2015-11-01 o 20:40
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 20:42   #2474
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Jakby jeszcze któraś dobra dusza mi powiedziała w jakich tonacjach zamówić próbki podkładu- tzn. powiedziała wprost jaki odcień Np z tych kryjących Amilie

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Ok już widzę, że dobra dusza odpisała Hmmm, co do tego Vichy to oni mają małą gamę kolorystyczną, więc łatwo było wybrać po prostu najjaśniejszy, co kolejny był za ciemny, nie mówiąc o dwóch następnych, nie wiem czy do mnie pasuje w sumie. Nie odcina się jakoś bardzo od szyi i dobrze kryje, więc nie jest źle. Jeśli by ktoś był w tanie to proszę o wskazanie dokładnie typu z tych lato, zima itd. i podtypu Dzięki za pomoc z różem A który z tych wskazanych by tak najbardziej wyszczuplał twarz, mówię o Amilie
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-11-01 o 20:48
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 21:05   #2475
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Niestety, od jakiegoś czasu to forum chyba nie jest moderowane, kiedyś moderatorki od razu przenosiły takie wątki, zamykały też takie, które wprowadzały bałagan. Oczywiscie, że ktoś nowy na forum może się nie orientować, dziwię się natomiast dziewczynom stale się tu udzielającym, ze nie zwracają uwagi takim zagubionym duszom, nie kierują od razu w odpowiednie miejsca, tylko odpisują, ciągną temat, a potem jak padają jakieś fajne informacje, to nie można ich znaleźć, bo wątek za chwilkę utonie w innych dominujacych postach.
Ja jestem stale udzielajaca sie w tym dziale , ale w zyciu by mi nie przyszlo do glowy, ze nie mozna zakladac tutaj tego typu watkow, poniewz temat byl zwiazany z mineralami. A przeciez osoby z tego dzialu beda najbardziej zorientowne w temacie mineralow.

Z tego co widze to moderatorem jest: Isilindil , Shini moze warto napisac do tego moderatora z prosba o przeniesenie watku np. do mineralnego plotkowego?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 11:58   #2476
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Jesli chodzi o kwestie formalne, to mam wrazenie, ze to forum zamiera, wiec kazda nowa uczestniczka (piszaca konkretnie i sensownie), to skarb, wiec przymykam oko na sztywne reguły.
Swatche 15 Opal w porównaniu z popularnymi podkladami znalazlam tutaj (drugie zdjecie):
http://www.makeupalley.com/product/s...kinToneType=1/
Na podstawie tego zdjecia oceniam, ze jest w typie Buff 150 Revlonu i od 52 HeathyMix (choc jasniejszy), wiec zołtawy. Jesli chcesz koniecznie Amilie, to chyba warto kupic najjasniejsze probki: Ivory, Golden Fair, moze Latte.
W podkladach mineralnych jest wiecej niuansow ze wzgledu na wiekszy wybor jasnych kolorow w roznych gamach. I zeby dobrze wybrac musisz niestety wyprobowac, bez tego to zawsze zgadywanka.

Edytowane przez syshda
Czas edycji: 2015-11-03 o 12:00
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 20:30   #2477
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Proszę o pomoc w doborze minerałów ;)

Nie chcialam, aby moja uwaga zabrzmiała jak głos pilnujacego porządku "bo tak". Po prostu z doświadczenia wiem, ze tego typu informacje jak w tym wątku dla wielu osób są bardzo pomocne - sama przez pierwsze lata stosowania minerałów szukałam osób o maksymalnie zbliżonej do mnie cerze i wymaganiach, potem łatwiej było mi szukać i brać właściwe próbki. Tutaj dajecie dziewczynie garść porad w pigułce, taki przegląd mineralny pod kątem jej cery i wymagań. na pewno wiele dziewczyn moze skorzystać, ale za chwilę wątek się wyczerpie i będzie nie do odkopania. Dużo fajniej byloy takie informacje zamieścić np w wątku o doborze podkładu - przyszpilonym u góry. Tylko o to mi chodziło.
A że forum zamiera to fakt. Sama się wciąż zastanawiam, dlaczego. Ja wiem, czemu ja sama coraz rzadziej tu zaglądam i to tylko do niektórych wątków - nie pasuje mi to, ze czasem zamiast forum mam wrażenie, ze znajduję się na blogu, a blogów nie znoszę. Jak inni - nie wiem.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 09:33   #2478
mira80
Raczkowanie
 
Avatar mira80
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 80
Dot.: KOSMETYKI MINERALNE - kody, promocje, kupony, przeceny, wyprzedaże, zniżki

Dziewczyny możecie polecić jakieś dobre kosmetyki mineralne dostępne w Rossmanie? Poluję na coś fajnego na promocjach cotygodniowych.
mira80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 09:35   #2479
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: KOSMETYKI MINERALNE - kody, promocje, kupony, przeceny, wyprzedaże, zniżki

Cytat:
Napisane przez mira80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić jakieś dobre kosmetyki mineralne dostępne w Rossmanie? Poluję na coś fajnego na promocjach cotygodniowych.
A w ogóle coś PRAWDZIWEGO mineralnego jest dostępnego w Rossmann? Bo jakoś nigdy mi się w oczy nie rzuciło. Są chyba jakieś kosmetyki z napisem np "puder mineralny" z jakiejś firmy ale z minerałami ma wspólne tylko to, że jest w proszku. Bo skład pozostawia wiele do życzenia...
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-10, 16:18   #2480
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: KOSMETYKI MINERALNE - kody, promocje, kupony, przeceny, wyprzedaże, zniżki

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
A w ogóle coś PRAWDZIWEGO mineralnego jest dostępnego w Rossmann? Bo jakoś nigdy mi się w oczy nie rzuciło. Są chyba jakieś kosmetyki z napisem np "puder mineralny" z jakiejś firmy ale z minerałami ma wspólne tylko to, że jest w proszku. Bo skład pozostawia wiele do życzenia...
Na pewno nie ma .
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 21:53   #2481
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, czy Real Techniques ma pedzel, ktory sprawdzi sie przy podkladach sypkich? Mam Expert Brush i jest swietny do plynnych, ale do mineralow sie nie nadaje.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 08:28   #2482
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Real Techniques ma pedzel, ktory sprawdzi sie przy podkladach sypkich? Mam Expert Brush i jest swietny do plynnych, ale do mineralow sie nie nadaje.
Można próbować z pędzlem multitask brush z zestawu 3 pędzli podróżnych, mama moja używała go jakiś czas zanim miała normalny pędzel do sypkich. Na blogu pisałam o tym. Expert brush jest super do płynnych ale nakładanie nimi sypkiego to katorga. Raz na milion uda się tak, żeby wyglądać jak człowiek.

edit: bo multitask jest bardzo podobny do pędzli kabuki, jednak u góry nie jest spłaszczony, a spiczasty. z resztą zerknij na porównania: http://puckowa.blogspot.com/2015/08/...ego-bikor.html
mimo wszystko uważam też, że multitask to pędzel do minerałów taki "z braku laku". ale na dłuższą metę raczej nie wypali.
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-11-13 o 08:58
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 20:53   #2483
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ok, czyli raczej nic nie znajde. A wlasnie w ten weekend na iHerb RT Eyelining Set jest za 9$.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 21:59   #2484
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Ok, czyli raczej nic nie znajde. A wlasnie w ten weekend na iHerb RT Eyelining Set jest za 9$.
Ni niestety, jedynie od biedy, ale po co tak. Multitask nie zre dużo podkladu mineralnego, ale costam zjada. No i dłużej się z nim pracuje, a zwykle w makijażu chodzi też o czas którego zawsze jest za mało ;-)
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:15   #2485
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, obłowiłyście sie na przedświątecznych promocjach i DDD?
Ja z bolem serca przyznaje, ze kupilam tylko Mineral Veil Bare Minerals.
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:36   #2486
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, obłowiłyście sie na przedświątecznych promocjach i DDD?
Ja z bolem serca przyznaje, ze kupilam tylko Mineral Veil Bare Minerals.
Minerałkowo nie, niestety. Sklepy ktore mnie interesowały nie brały udziału w DDD. Czekam w takim razie na jakieś swiąteczne okazje.
Tylko w czarny piatek zamówiłam Clare Blanc, cień, próbkę podkładu i pędzle.
A chce jeszcze przetestować Lucy.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:38   #2487
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ja się oblowilam w ecolore bo nie dość że ecobelle miało dzień darmowej wysyłki to jeszcze -15 na kosmetyki ecolore
Kupiłam matowy bronzer, cien do brwi, cień do powiek i próbkę podkładu. Jak mi się podkład sprawdzi to może zamowie pełnowymiarowe opakowanie jeszcze na promocji bo mój sesame z amilie ciut dla mnie zimą przyciemny

Ślę z fołna
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 10:57   #2488
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, obłowiłyście sie na przedświątecznych promocjach i DDD?
Ja z bolem serca przyznaje, ze kupilam tylko Mineral Veil Bare Minerals.
Szczerze powiedziawszy to nie.
DDD- to tylko na mineralcosmetics 2 róże Amilie + próbka AM golden cream mat.
i ecolore róż watermelon


Wcześniej to miałam urwanie głowy i myślałam tylko o odpoczynku
Black friday nawet nie wiem jakie sklepy brały w tym udział


Mam na oku parę sklepów ze zwykłą kolorówką. Jeszcze zdążę przed świętami, albo po świętach


Gdybym chciała załapać się na wszystkie promocje to chyba tylko z kartą kredytową.
A tak staram się nie tracić głowy. I patrzę czy rzeczywiście mi się to opłaca, porównuję ceny.


Czasami zamiast kolorówki wolę jakiś ciuch, buty, czy duperel do domu.




Jakoś u Nas w domu nie ma parcia na prezenty mikołajkowe (czekolada i już) a z świątecznymi też nie szalejemy.
Dla siebie ustalamy albo wspólny prezent ''do domu'' lub każde ustala co by chciało dostać.


Za dużo było w przeszłości prezentów nietrafionych, danych przez rodzinkę. I potem się zastanawialiśmy co z tym fantem zrobić.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 11:44   #2489
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, obłowiłyście sie na przedświątecznych promocjach i DDD?
Ja z bolem serca przyznaje, ze kupilam tylko Mineral Veil Bare Minerals.
Ja nic nie kupilam. Zreszta mam chyba 10 opakowan podkladow mineralnych, ktore wystarcza mi na naprawde dlugo. Podobnie mam z rozami Juz chyba wyczerpalam wszystkie gamy kolorystyczne :P Niestety ja bede rezygnowala z mineralow. Nie wygladaja juz ladnie na mojej cerze i odkad przestalam miec z nia problemy to po prostu przerzucilam sie na plynne. Mniej czasu zajmuje mi mazanie sie nimi, poza tym w pracy wytrzymuja dosc dlugo. Nie schodza tak jak mineraly.

Ewentualnie jedyna inwestycja, ktora bym poczynila to zakup podkladu Lucy Minerals. Nie wiecie czy tam szykuje sie jakas promocja?

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy to nie.
DDD- to tylko na mineralcosmetics 2 róże Amilie + próbka AM golden cream mat.
i ecolore róż watermelon


Wcześniej to miałam urwanie głowy i myślałam tylko o odpoczynku
Black friday nawet nie wiem jakie sklepy brały w tym udział


Mam na oku parę sklepów ze zwykłą kolorówką. Jeszcze zdążę przed świętami, albo po świętach


Gdybym chciała załapać się na wszystkie promocje to chyba tylko z kartą kredytową.
A tak staram się nie tracić głowy. I patrzę czy rzeczywiście mi się to opłaca, porównuję ceny.


Czasami zamiast kolorówki wolę jakiś ciuch, buty, czy duperel do domu.




Jakoś u Nas w domu nie ma parcia na prezenty mikołajkowe (czekolada i już) a z świątecznymi też nie szalejemy.
Dla siebie ustalamy albo wspólny prezent ''do domu'' lub każde ustala co by chciało dostać.


Za dużo było w przeszłości prezentów nietrafionych, danych przez rodzinkę. I potem się zastanawialiśmy co z tym fantem zrobić.
Ja tez w tym roku nie szlalam na promocjach. Ani na tych Rosmanowskich ani tych internetowych. Jedynie w Mango kupilam sobiekilka rzeczy, bo z obnizka sie oplacalo.

A co do prezentow to mamy duza rodzine i tez bylo wymyslanie, prezenty JAKIES do 200 zl dla kazdego i tak naprawde kupe kasy szlo na to, bo jak wybralo sie jedna konkretna rzecz to pozniej sie dobijalo zeby powychodizlo te 2 stowy. A w tym roku zarzadzilam, ze lepiej kupic jedna konkretna rzecz dla kazdego bez wymyslania i dobijania do ustalonej kwoty. Nie do przesady.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 12:10   #2490
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
..
Niestety ja bede rezygnowala z mineralow. Nie wygladaja juz ladnie na mojej cerze i odkad przestalam miec z nia problemy to po prostu przerzucilam sie na plynne. Mniej czasu zajmuje mi mazanie sie nimi, poza tym w pracy wytrzymuja dosc dlugo. Nie schodza tak jak mineraly...
Jakiego podkladu płynnego używasz i w jakim kolorze. Jaki byl Twoj najlepiej dobrany kolor w minerałach?
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.