Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-29, 19:26   #1
katarzyna12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej


Witajcie Kochane!
Dzisiaj czytając sobie inne forum natrafiłam na opis oczyszcząjącej i mega odchudząjącej diety dr Ewy Dąbrowskiej. Może wkleje do niej link : http://www.medicus.lublin.pl/2000/08/grubasie.htm. Dr Dąbrowska także wydała o niej książkę pt. "Ciało i ducha ratować żywieniem" http://www.wysylkowo.pl/product_info...ducts_id=92280 . Czytałam wiele o tej diecie i jestem zafascynowana cofnięciem się nieuleczalnych chorób pod wpływem tej diety np. cukrzyca, miażdżyca a nawet paraliż. Chciałabym zacząć stosować tą dietę jak tylko rozpocznie się sezon owocowy ale nie chciałabym schudąć! Ważę 50 kg przy wzroście 174 cm. I właśnie w związku z tym mam pytanie. Czy któraś z was miała z nią doczynienia? Czy konieczne jest przy niej chudnięcie? A może któraś z was miała w ręku tą książkę? Czy jest w niej konkretny plan odchudzania wraz z jadłospisem czy tylko ogólne rzeczy?
katarzyna12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:17   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Moim zdaniem to bzdura, tzn chwyt marketingowy. Ta pani zaleca 2-6(!!!) tygodni głodówki, którą nazywa "dietą warzywno-owocową", a następnie przejście na bardzo restrykcyjną wegetariańską dietę na całe życie, przeplataną kolejnymi głodówkami i mocno okrojoną (właściwie pozbawioną) z białka. Czy to brzmi zdrowo? Jak dla mnie nie za bardzo.
Nie mówiąc już o tym, że skupianie egzystencji wokół "prawidłowego" żywienia nie jest szczególnie przyjemne ani zdrowe.

Byłoby pięknie gdyby nieodwracalne zmiany dało się jednak cofnąć, ale gdyby to była prawda - to lekarze by o tym wiedzieli i stosowali.

Swoją drogą, w filmie "food matters" obiecują to samo, tzn cofanie się chorób z rakiem włącznie poprzez superzdrową żywność (nie głodówkę).

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-03-29 o 22:29
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 23:09   #3
Furry Sue
Zadomowienie
 
Avatar Furry Sue
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 027
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

hmm hmmm hmmmm.. ewy dabrowskiej akurat nie czytalam, choc slyszalam o niej, ale naczytalam sie troche o leczeniu jedzeniem (badz tez niejedzeniem ) z innych zrodel. to samo mowi tombak, malachow, czy z bardziej medialnych - gillian mckeith mozna sobie gdybac, ale sadze ze skoro mysla przewodnia takich sposobow zywienia jest m.in doprowadzenie do masy ciala odpowiedniej dla danej osoby, to chyba nie powinno byc tragedii z tym chudnieciem
Furry Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 07:08   #4
werkawerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 140
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

a ja na tej diecie byłam i serdecznie polecam. nie schudłam super dużo, ale sie oczysciłam. wyrównal mi sie pozom prolaktyny, poprawiła cera, praca jelit.
Tej diety nie da sie stosowac jak sie nie ma wakacji - po pierwsze potwornie sie smierdzi czosnkiem - a jak sie go nie je to dieta nie spelnia zadan.
Po drugie posiłki przygotowyuje sie bardzo długo.
po trzecie - jesli ktoos nie jest w stanie zjesc gotowanej cebuli to niech sobie nie zawraca głowy itd.
nie mozna absolutnie zadnego odstrepstwa zrobic, bo organizm przestawi sie z odzywiania endogennego na zewnetrzne.

dlatego nie polecam nikomu kto nie moze posiowecic minimum 10 dni.

u mnie skutkie mubocznym był np potworny smród antybiotykow jakie brałam pół roku wczesniej 0 musiałam wietrzyc toalete po kazdym wyjsciu...
__________________
Do połowy maja -> bedzie 75kg
Do końca czerwca-> będzie 70kg

"Odchudzanie ma jeszcze jedną zaletę - zawsze się udaje. Nie znam innej rzeczy, która - przy zachowaniu pewnych zasad - gwarantuje tak wysoki stopień powodzenia". (Charles Glass)
werkawerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:10   #5
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to bzdura, tzn chwyt marketingowy. Ta pani zaleca 2-6(!!!) tygodni głodówki, którą nazywa "dietą warzywno-owocową", a następnie przejście na bardzo restrykcyjną wegetariańską dietę na całe życie, przeplataną kolejnymi głodówkami i mocno okrojoną (właściwie pozbawioną) z białka. Czy to brzmi zdrowo? Jak dla mnie nie za bardzo.
Nie mówiąc już o tym, że skupianie egzystencji wokół "prawidłowego" żywienia nie jest szczególnie przyjemne ani zdrowe.

Byłoby pięknie gdyby nieodwracalne zmiany dało się jednak cofnąć, ale gdyby to była prawda - to lekarze by o tym wiedzieli i stosowali.

Swoją drogą, w filmie "food matters" obiecują to samo, tzn cofanie się chorób z rakiem włącznie poprzez superzdrową żywność (nie głodówkę).
Nie zgodzę się. Moja babcia była z tą panią na wyjeździe leczniczym i rzeczywiście- na tej diecie jej stan zdrowia uległ niesamowitej poprawie. Z resztą jak wspomniała koleżanka- to nie tylko wymysł pani Dąbrowskiej, ale piszą o przypadkach leczenia głodówką, bądź półgłodówką inni ludzie, mi.in. tombak i malachow.

Zabawne, bo od tygodnia planuję zacząć tę dietę od 1 kwietnia a teraz patrzę i powstał ten wątek Planuję być na tej diecie właśnie z 10 dni, może 14. No i zaczynam od jutra byłam na tej diecie na razie raz, ale tylko 4 dni,bo coś mi przeszkodziło i nie mogłam kontynuować. Teraz na pewno się uda. Chciałabym najpierw być te min. 10 dni na owocowo-warzywnej, później, kolejny tydzień na wegańskiej (oczywiście bez smażenin itd.), a później powoli wprowadzić nabiał i jaja (bo słodyczy, mięsa i innych 'instantów' nie jem), i tą dietę prowadzić długi czas, bo na niej najlepiej się czuję.

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2009-03-31 o 20:13
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:37   #6
TYSiiiA
Raczkowanie
 
Avatar TYSiiiA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 419
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

a ja na tej diecie byłam i serdecznie polecam

zgadzam sie z tym
TYSiiiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:10   #7
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez TYSiiiA Pokaż wiadomość
a ja na tej diecie byłam i serdecznie polecam

zgadzam sie z tym
A ile byłaś dni? Jak się czułaś? powiedz coś o tym
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 12:36   #8
starababa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 117
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to bzdura, tzn chwyt marketingowy.
Nic podobnego . Moi bliscy znajomi stosowali tę dietę. Znajomy dwukrotnie a jego dziewczyna raz. On schudł za pierwszym razem 12 kilo a za drugim 11 kilo.Ona 6kilo> oboje w czasie zalecanym 6 tygodni. Z tego co wspominali utkwiło mi :
1. jedli do woli owoce i warzywa wskazane przez Dąbrowską> żadnych odstępstw>to brutalna podstawa
2. unikali używek typu kawa herbata itp> z alkoholu tylko wino choc i to b. rzadko
3.ok 3-4 dnia może wystąpić ból głowy , który ustępuje po ok. dobie
4. często skarżyli się że jest im zimno mimo że przechodzili dietę latem> wtedy też są najtańsze owoce i warzywa.
5. bazowali w zasadzie na jabłkach i marchewce, ogórkach, pomidorach, kalafiorze, brokułach i kapuście kiszonej > narzekali trochę że to zbyt monotonne
6.po ok 2 tyg gdy organizm się przestawił poczuli przypływ energii , poprawę stanu skóry, włosów, pracy jelit
7. nie obyło się bez zwiększenia wysiłku fizycznego>siłownia basen>ale nic na siłę
8.nic nie wspominali o konieczności wsuwania ogromnej ilości czosnku i dokuczliwości z tym związanych
Po diecie Dąbrowskiej przeszli na Montignac`a gdyż brakowało im pewnych smaków /nabiału/ i czują się z tym doskonale bo obyło się bez efektu jo-jo. Generalnie polecają dietę Dąbrowską na max 2 razy w roku po 6 tyg każdy . Można jeść produkty dozwolone do woli i kiedy się chce. Jest rygor jakościowy a nie ilościowy.
To tak na szybko jak sobie coś przypomnę to dopiszę
__________________
6 III 2008 góra (ceramika)
26 XI 2008 dół (metal)
starababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 13:19   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ja nie mówię że się na tej diecie nie chudnie, jestem pewna że się chudnie.
Ale nie uważam żeby to było zdrowe chudnięcie.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:05   #10
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja nie mówię że się na tej diecie nie chudnie, jestem pewna że się chudnie.
Ale nie uważam żeby to było zdrowe chudnięcie.
Jest to dieta lecznicza i jest opisany czas jej stosowania, a to jest ważne. Nie jest to przepis na ciągłą dietę która można stosować do końca życia(wtedy owszem- nie byłoby to zdrowe).
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:25   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Lecznicze diety powinno się stosować pod kontrolą lekarza i wtedy kiedy się ich faktycznie potrzebuje, a nie wedle własnego widzimisię.
Poza tym jest tam też ten "II etap" w którym praktycznie się wyklucza białko z diety, jak zrozumiałam to jest sposób żywienia na stałe. Plus powtarzanie okresów tej głodówki.

"należy w pierwszym etapie zastosować "oczyszczającą" głodówkę leczniczą lub jej odmianę - dietę warzywno-owocową (2-6 tygodni), a następnie radykalnie zmienić styl życia przez wprowadzenie zdrowego żywienia NA STAŁE. Post jest potem okresowo powtarzany (1 tydzień w miesiącu lub 2 dni w tygodniu)."
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 01:50   #12
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Podbijam wątek, może jest ktoś jeszcze kto planuje zacząć ten post leczniczy? ja jestem po swoim pierwszym dniu...
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 08:24   #13
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Podbijam wątek, może jest ktoś jeszcze kto planuje zacząć ten post leczniczy? ja jestem po swoim pierwszym dniu...
Ja wczoraj miałam dzień przejściowy, a dzisiaj dzień pierwszy
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 00:00   #14
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

garden_d jak Ci idzie?? ja miałam jeden gorszy dzień i trochę zakazanego się wkradło... ale staram sie nie dramatyzmować i dalej ciągnę baaa nawet sobie sokowirówke kupilam
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 08:38   #15
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
garden_d jak Ci idzie?? ja miałam jeden gorszy dzień i trochę zakazanego się wkradło... ale staram sie nie dramatyzmować i dalej ciągnę baaa nawet sobie sokowirówke kupilam
Kiedyś byłam na tej diecie 14 dni i wtedy było naprawdę ok. Dzisiaj postanowiłam wracać na normalny tryb odżywiania, bo w związku z tym, że ostatnio sporo trenuję to jednak boję się trochę ubytku mięśni, a już czuję, że nie bardzo mogą się regenerować/ regenerują się bardzo wolno, a zależy mi właśnie teraz na szybkiej regeneracji żeby w pełni móc trenować i się nie przetrenować. Tobie życzę powodzenia i wytrwałości, bo naprawdę warto.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 10:47   #16
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Rozumiem ja intensywne ćwiczenia zostawiłam na czas kiedy będę wracała do normalnego jedzenia, dzieki temu i mi mięśnie nie ubędą, no i mam nadzieje że dzięki tym ćwiczeniom nie zalicze joja bo kg spadają jak szalone teraz choć bardziej liczyłam na oczyszczenie jestem zadowolona choć to pewnie sama woda, ale na wadze ladnie wyglada
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:53   #17
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

ja dzisiaj zaczynam, żeby sie oczyścić.
a co do NA STAŁE, to wiadomo, że po takim oczyszczaniu jak najmniej produktów zwierzęcych, bo naprawdę "zamulaja" organizm.
zobaczymy, jak bedzie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 11:06   #18
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

witajcie
sama przeszlam post daniela dr ewy dabrowskiej 10lat temu w celach jedynie leczniczych...i pomogla mi i to bardzo od dziesieciu lat jestem wegetarianka i moje wyniki badan sa duzo lepsze...
wrocilam do diety warzywno -owocowej 7 dni temu wiec dzis jest moj 7 dzien postu, czuje sie dobrze.
posilki nie zajmuja mi duzo czasu
pozdrawiam x
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:02   #19
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Powracam na świeżkę oczyszczania... ostatnim razem wytrwałam 2 tygodnie... teraz planuje 6 i mam nadzieje że mi się uda to osiągnąć
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 22:12   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Powracam na świeżkę oczyszczania... ostatnim razem wytrwałam 2 tygodnie... teraz planuje 6 i mam nadzieje że mi się uda to osiągnąć
2 tygodnie oczyszczania to za duzo, a 6?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 22:00   #21
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Wyrak czy przeczytałaś książkę dr Dąbrowskiej? Jeśli nie to pierw poproszę abyś zapoznała sie z lekturą, a później wydawała osądy. Ja mam problemy zdrowotne, a ludziom z moimi dolegliwościami pomógł własnie taki 6 tygodniowy post którą zaleca nie byle kto ale Pani dr. Robiłam przed wyniki badań, po zakończeniu postu zdrowotnego znów je powtórze ( w trakcie też mam wizyte u specjalisty) nie omieszkam pojawić się tu zakończeniu oczyszczania i pochwalić się rezultatami, a mam nadzieje że będą one widoczne w poprawie wyników
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 02:44   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
ja dzisiaj zaczynam, żeby sie oczyścić.
a co do NA STAŁE, to wiadomo, że po takim oczyszczaniu jak najmniej produktów zwierzęcych, bo naprawdę "zamulaja" organizm.
zobaczymy, jak bedzie.
Bzdury piszesz. Zadne produkty nie maja takiego wplywu tylko przez zwierzece pochodzenie

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Wyrak czy przeczytałaś książkę dr Dąbrowskiej? Jeśli nie to pierw poproszę abyś zapoznała sie z lekturą, a później wydawała osądy. Ja mam problemy zdrowotne, a ludziom z moimi dolegliwościami pomógł własnie taki 6 tygodniowy post którą zaleca nie byle kto ale Pani dr. Robiłam przed wyniki badań, po zakończeniu postu zdrowotnego znów je powtórze ( w trakcie też mam wizyte u specjalisty) nie omieszkam pojawić się tu zakończeniu oczyszczania i pochwalić się rezultatami, a mam nadzieje że będą one widoczne w poprawie wyników
Nie, nie przeczytalem i nie zamierzam czytac, wystarczy mi to co tu jest napisane, do stwierdzenia, ze to kolejna niezdrowa i chorobliwa pseudodieta.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 07:02   #23
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bzdury piszesz. Zadne produkty nie maja takiego wplywu tylko przez zwierzece pochodzenie



Nie, nie przeczytalem i nie zamierzam czytac, wystarczy mi to co tu jest napisane, do stwierdzenia, ze to kolejna niezdrowa i chorobliwa pseudodieta.
Oj bardzo się mylisz. Nawet nie wiesz jak bardzo. Mi.in. moja babcia była na wyjeździe organizowanym przez dr Dąbrowską- wyniki po 41 dniach były powalające...
i uwierz, że to nie jest 'pseudodieta', a już na pewno nie niezdrowa i chorobliwa- wręcz przeciwnie.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 00:42   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Oj bardzo się mylisz. Nawet nie wiesz jak bardzo. Mi.in. moja babcia była na wyjeździe organizowanym przez dr Dąbrowską- wyniki po 41 dniach były powalające...
i uwierz, że to nie jest 'pseudodieta', a już na pewno nie niezdrowa i chorobliwa- wręcz przeciwnie.


Cokolwiek propagujacego wywalenie tluszczy i bialek z diety na 6 tygodni, to niezdrowe, chorobliwe szarlatanstwo.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 07:20   #25
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


Cokolwiek propagujacego wywalenie tluszczy i bialek z diety na 6 tygodni, to niezdrowe, chorobliwe szarlatanstwo.
W tym sęk. Organizm przestawia się dzięki temu na odżywianie endogenne, co pozwala na pozbycie się sporej części śmieci, które w nas zalegają. Z resztą, mogę przesłać książeczkę, ale skoro nie chcesz czytać, to nie wiem czy jest sens. Swoje wiem i nie mam w sumie zamiaru Cię przekonywać, bo to po prostu fakt.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 13:10   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
W tym sęk. Organizm przestawia się dzięki temu na odżywianie endogenne, co pozwala na pozbycie się sporej części śmieci, które w nas zalegają. Z resztą, mogę przesłać książeczkę, ale skoro nie chcesz czytać, to nie wiem czy jest sens.
Ogranizm aminokwasy endogenne jest w stanie tworzyc niezaleznie od diety, tak jak niezaleznie od diety potrzebuje zawsze aminokwasow egzogennych i z takiej "diety" ich nie otrzyma.

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Swoje wiem i nie mam w sumie zamiaru Cię przekonywać, bo to po prostu fakt.
Jedynym faktem jest to, ze nie jest to zdrowa dieta.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:04   #27
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Drogi Wyraku cieszymy się że tak się o nas troszczysz, ale naprawdę niepotrzebnie. Jeśli dowody (poprawa zdrowia wielu osób) do Ciebie nie przemiawiają to trudno biorę pod uwagę Twoje cisnące na mózg oczy i miłego życia życzę

Edytowane przez nicki86
Czas edycji: 2009-10-28 o 14:06
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 15:12   #28
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Drogi Wyraku cieszymy się że tak się o nas troszczysz, ale naprawdę niepotrzebnie. Jeśli dowody (poprawa zdrowia wielu osób) do Ciebie nie przemiawiają to trudno biorę pod uwagę Twoje cisnące na mózg oczy i miłego życia życzę
Nie, zupelnie do mnie rzekome dowody nie przemawiaja.

Oczywiscie, jak ktos chce sobie robic krzywde, to juz tejze/tychze osoby/osob sprawa. Tylko nie wciskaj(cie) bzdur innym, ze to jest zdrowe
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 16:09   #29
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ty Wyrak, jako ciekawostke Ci powiem, że niektórzy lekarze naprawdę zalecają tego typu diety przy pewnych schrzeniach, bo "może pomoże" Wiem bo i mi zalecono dietę typu gotowane warzywka i owoce przez 2 tygodnie albo "jedz gotowany orkisz z pietruszką aż się nie shaftujesz i od nowa przez 10dni przynajmniej".

Czy działa to Ci nie powiem, bo się nie zdecydowałam ani na jedna ani na drugą
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 16:50   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ty Wyrak, jako ciekawostke Ci powiem, że niektórzy lekarze naprawdę zalecają tego typu diety przy pewnych schrzeniach, bo "może pomoże" Wiem bo i mi zalecono dietę typu gotowane warzywka i owoce przez 2 tygodnie albo "jedz gotowany orkisz z pietruszką aż się nie shaftujesz i od nowa przez 10dni przynajmniej".

Czy działa to Ci nie powiem, bo się nie zdecydowałam ani na jedna ani na drugą
Nie no - glodowki oczyszcajace, cuda wianki itd., to moze dzialac, moze pomoc. Tylko ze na pewno nie przez 6 tygodni.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.