Jak się rozluźnić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 12:20   #1
froszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2

Jak się rozluźnić?


Hej dziewczyny. Zwracam się do Was z wielką prośbą, a mianowicie
jakie macie sposoby na rozluźnienie się u ginekologa?
Na pewno postaram się odpowiednio głęboko oddychać, ale raczej wątpię, czy mi to pomoże, potrzebuję czegoś bardziej "namacalnego". Myślałam, żeby wziąć coś do ściskania w ręku i żeby mięśnie skupić w tym miejscu, albo nałykać się no-spy, albo tyci żelem posmarować (tylko nie wiem, czy można przy cytologii). Próbuję sobie wytłumaczyć, że jak będę odprężona to nie będzie bolało, ale działanie jest odwrotne, bo skoro nie mogę się rozluźnić to wiem, że będzie bolało. Więc może któraś z Was zna metodę, która mogłaby mi pomóc?
froszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 12:40   #2
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Jak się rozluźnić?

Nie wiem czy to można nazwać sposobem, ale może warto poszukać lekarza, przy którym nie będziesz się tak stresować i problem zniknie , zrób jakiś wywiad środowiskowy wśród koleżanek Póki co, może zamiast skupiania mięśni, skup myśli na czymś innym na czas badania (oczywiście na tyle, żeby nie uleciało Ci to, co mówi lekarz ), może pomyśl jaką nagrodę sobie sprawisz za swoją wytrwałość?
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 12:42   #3
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Jak się rozluźnić?

Mnie badanie u ginekologa nie boli i w sumie jestem troche zdziwiona, że ktoś ma aż taki problem z bólem przy badaniu, ja tego prawię nie czuję... więc no nie wiem co Ci poradzić, chyba po prostu za dużo o tym myślisz, może to nie jest jakieś wielce przyjemne, ale jak nie będziesz się ciągle nad tym zastanawiać to Ci na pewno dużo bardziej pomoże. Badanie trwa przecież pare minut dosłownie, wystarczy, że podejdziesz do tego tak - że to tylko chwila moment, że nawet nie ma się nad czym głowić i martwić tym bo to w gruncie rzeczy nic wielkiego.
Mówię Ci, jak dla mnie receptą na Twój problem jest go po prostu zbagatelizować i nie myśleć o tym.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 13:40   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Jak się rozluźnić?

może niech Ci ktos wypisze Relanium? albo bez recepty preparat na kaszel z kodeiną np.Thiocodin ze 2-3 tabletki; tez podziała rozluźniająco i przeciwbólowo.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:23   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jak się rozluźnić?

Ja byłam u ginekologa, nie miałam robionej cytologii z uwagi na to, że jestem dziewicą, robiła mi tylko USG przez odbyt.
Ale też mam ten sam problem z rozluźnieniem, z tym że w innej sytuacji. Chodzi o pierwszy raz. Z chłopakiem próbowaliśmy się ,,przebić" już kilka razy i nic. Za każdym razem próbujemy i nic. Jak tylko poczuje ból tak się spinam, że nie ma żadnej możliwości. I nie wiem czy problem tkwi we mnie czy może moja błona dziewicza jest tak zbudowana.
Próbowaliśmy już chyba wszystkiego (kolacja, wino, nawet już żele nawilżające i nadal nic).
Czy któraś z was miała taki problem? Prosiłabym o jakieś rady...

Z góry przepraszam, jeśli post znalazł się w niewłaściwym miejscu, ale na forum jestem od niedawna i dopiero je poznaje.
Pozdrawiam
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:31   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jak się rozluźnić?

Mnie za każdym razem boli, a mam zaufanego ginekologa. Taka moja budowa... Jak bardzo bym rozluźniona nie była, będzie bolało. Ale fakt, to tylko parę chwil!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:59   #7
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Ja byłam u ginekologa, nie miałam robionej cytologii z uwagi na to, że jestem dziewicą, robiła mi tylko USG przez odbyt.
Ale też mam ten sam problem z rozluźnieniem, z tym że w innej sytuacji. Chodzi o pierwszy raz. Z chłopakiem próbowaliśmy się ,,przebić" już kilka razy i nic. Za każdym razem próbujemy i nic. Jak tylko poczuje ból tak się spinam, że nie ma żadnej możliwości. I nie wiem czy problem tkwi we mnie czy może moja błona dziewicza jest tak zbudowana.
Próbowaliśmy już chyba wszystkiego (kolacja, wino, nawet już żele nawilżające i nadal nic).
Czy któraś z was miała taki problem? Prosiłabym o jakieś rady...

Z góry przepraszam, jeśli post znalazł się w niewłaściwym miejscu, ale na forum jestem od niedawna i dopiero je poznaje.
Pozdrawiam
Próbujecie sie przebic jak to określiłaś, ale czy partner był w środku tak naprawdę czy po prostu w pewnym momencie zaczynasz panikowac i do niczego nie dochodzi?
A jeśli chodzi o ból to pewnie jesteś bardzo spięta. Dłuuuuga gra wstępna i seks oralny (oczywiście partner Tobie). Musisz się tam rozluźnić.
Cytat:
Napisane przez froszka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Zwracam się do Was z wielką prośbą, a mianowicie
jakie macie sposoby na rozluźnienie się u ginekologa?
Na pewno postaram się odpowiednio głęboko oddychać, ale raczej wątpię, czy mi to pomoże, potrzebuję czegoś bardziej "namacalnego". Myślałam, żeby wziąć coś do ściskania w ręku i żeby mięśnie skupić w tym miejscu, albo nałykać się no-spy, albo tyci żelem posmarować (tylko nie wiem, czy można przy cytologii). Próbuję sobie wytłumaczyć, że jak będę odprężona to nie będzie bolało, ale działanie jest odwrotne, bo skoro nie mogę się rozluźnić to wiem, że będzie bolało. Więc może któraś z Was zna metodę, która mogłaby mi pomóc?
Mnie też zawsze bolało. Nawet po wyjściu z gabinetu zawsze czułam jeszcze dyskomfort. Po ciąży mniej.
Myślę, że najlepszej odpowiedzi na to pytanie udzieli Ci właśnie ginekolog. Nie bój się zapytać.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 20:41   #8
Safia
Raczkowanie
 
Avatar Safia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WrocLove :)
Wiadomości: 321
Dot.: Jak się rozluźnić?

Dużo tez zależy od podejścia lekarza. Trafiłam ostatnio do takiej lekarki, u której wizyta była bezstresowa, dzięki temu, że wszystko tłumaczyła, potrafiła uspokoić pacjentkę i rozładować atmosferę. To spowodowało że się rozluźniłam i mimo, ze byłam badana przez pochwę, jako dziewica, to badanie nie bolało.
__________________
Żyję sobie.
Safia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 11:01   #9
iziczek88
Raczkowanie
 
Avatar iziczek88
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: na drugim brzegu morza :)
Wiadomości: 489
Dot.: Jak się rozluźnić?

na rozluźnienie hmm możę ziółko hehehe
iziczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 13:12   #10
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Próbujecie sie przebic jak to określiłaś, ale czy partner był w środku tak naprawdę czy po prostu w pewnym momencie zaczynasz panikowac i do niczego nie dochodzi?
A jeśli chodzi o ból to pewnie jesteś bardzo spięta. Dłuuuuga gra wstępna i seks oralny (oczywiście partner Tobie). Musisz się tam rozluźnić.
.
hmm... W zasadzie to partner znajduje się częściowo w środku (wiem jak to brzmi...) tak na ok 1- 2 cm i na tym koniec. Ból staje się wręcz nie do wytrzymania, spinam się i od razu zaciskam nogi i tak się kończy każda próba. Myślałam, że może to wina nawilżenia, spróbowaliśmy z żelem nawilżającym i dalej to samo. Niby ginekolog mi mówił, że będzie bolało, ale tu to wygląda tak jakby on w ogóle nie mógł wejść...
Mało tego, ostatnio nawet chłopaka zaczęło boleć jak wyjmował. Mało mu napletka nie naderwałam...
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 13:40   #11
froszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się rozluźnić?

Hmm, no dzięki za odpowiedzi. Najbardziej przemawia do mnie zastosowanie doustnego leku Zależy mi na tym badaniu, ale ponieważ mdlałam z bólu to jestem strasznie zdesperowana

Edytowane przez froszka
Czas edycji: 2011-11-02 o 13:42
froszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 13:52   #12
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
hmm... W zasadzie to partner znajduje się częściowo w środku (wiem jak to brzmi...) tak na ok 1- 2 cm i na tym koniec. Ból staje się wręcz nie do wytrzymania, spinam się i od razu zaciskam nogi i tak się kończy każda próba. Myślałam, że może to wina nawilżenia, spróbowaliśmy z żelem nawilżającym i dalej to samo. Niby ginekolog mi mówił, że będzie bolało, ale tu to wygląda tak jakby on w ogóle nie mógł wejść...
Mało tego, ostatnio nawet chłopaka zaczęło boleć jak wyjmował. Mało mu napletka nie naderwałam...
To raczej siedzi w Twojej głowie. A może partner ma wyjątkowo okazały "egzemplarz"? Zmieńcie pozycję. Zamiast klasycznej spróbujcie "na jeźdźca". Wtedy Ty będziesz kontrolować głębokość. Odradzam "od tyłu".
I niech się najpierw zajmie Tobą. Za dużo myślisz o bólu i nie potrafisz się oddać przyjemności.
A tak na marginesie to mam nadzieję, że jesteście pełnoletni Głupio bym się czuła gdyby okazało się, że radzę 16-latkom
Swoja drogą to naprawdę wyrozumiały ten Twój chłopak

Do FROSZKA - oj to nie wiedziałam, że to taki poważny problem. Odczuwałam ból, ale nie aż tak. Pogadaj o tym ze swoim lekarzem.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś

Edytowane przez katiem
Czas edycji: 2011-11-02 o 13:56 Powód: dopisek
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 16:08   #13
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
To raczej siedzi w Twojej głowie. A może partner ma wyjątkowo okazały "egzemplarz"? Zmieńcie pozycję. Zamiast klasycznej spróbujcie "na jeźdźca". Wtedy Ty będziesz kontrolować głębokość. Odradzam "od tyłu".
I niech się najpierw zajmie Tobą. Za dużo myślisz o bólu i nie potrafisz się oddać przyjemności.
A tak na marginesie to mam nadzieję, że jesteście pełnoletni Głupio bym się czuła gdyby okazało się, że radzę 16-latkom
Swoja drogą to naprawdę wyrozumiały ten Twój chłopak
Partner ma jakieś doświadczenie (tak twierdzi), jednak u mnie to chyba wyjątkowo trudny przypadek. Nie mam wielkiego porównania, jednak w żaden sposób ten egzemplarz się nie mieści, więc może i coś w tym jest?
Na jeźdźca już próbowaliśmy, ale jest jeszcze gorzej bo odczuwam taki ból, że nawet w zasadzie nie zaczynam.
Od tyłu próbowaliśmy już, ale masz rację jest tragicznie. Wygląda na to, że zostało tylko klasycznie.
Przyznam, że takie podejścia są dość irytujące. To prawda znaczna część problemu tkwi w mojej głowie, nie zaprzeczę że myśl o bólu mnie nieco odstrasza i blokuje, ale część też jest po stronie partnera, moim zdaniem gra wstępna jest trochę za krótka, a po kilku podejściach to i jemu się ,,odechciewa". W zasadzie super podniecona to byłam tylko za ,,pierwszym, pierwszym" razem, ale wtedy też się nie udało.
Wyrozumiały tak, chociaż czasem po nim widać to zdenerwowanie, które również udziela się i mnie.

Od jakiegoś czasu się dowodem pochwalić możemy

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2011-11-02 o 16:09
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:28   #14
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Partner ma jakieś doświadczenie (tak twierdzi), jednak u mnie to chyba wyjątkowo trudny przypadek. Nie mam wielkiego porównania, jednak w żaden sposób ten egzemplarz się nie mieści, więc może i coś w tym jest?
Na jeźdźca już próbowaliśmy, ale jest jeszcze gorzej bo odczuwam taki ból, że nawet w zasadzie nie zaczynam.
Od tyłu próbowaliśmy już, ale masz rację jest tragicznie. Wygląda na to, że zostało tylko klasycznie.
Przyznam, że takie podejścia są dość irytujące. To prawda znaczna część problemu tkwi w mojej głowie, nie zaprzeczę że myśl o bólu mnie nieco odstrasza i blokuje, ale część też jest po stronie partnera, moim zdaniem gra wstępna jest trochę za krótka, a po kilku podejściach to i jemu się ,,odechciewa". W zasadzie super podniecona to byłam tylko za ,,pierwszym, pierwszym" razem, ale wtedy też się nie udało.
Wyrozumiały tak, chociaż czasem po nim widać to zdenerwowanie, które również udziela się i mnie.

Od jakiegoś czasu się dowodem pochwalić możemy
To na jakiś czas trochę bym zwolniła. Widocznie psychicznie nie jesteś jeszcze gotowa. Jest wiele metod doprowadzenia się nawzajem do rozkoszy i nie trzeba odbyć stosunku. Wzajemne pieszczoty i pobudzanie najbardziej czułych miejsc też kończą się orgazmem. Tylko naprawdę trzeba tego chcieć. Za którymś razem może już będziesz pewniejsza i w końcu się uda. Tylko uwolnij swoją głowę od tych wszystkich nieudanych podejść.
Gra wstępna za krótka?To powiedz mu o tym. Nie wszyscy mężczyźni rozumieją, że niektórym trzeba poświęcić więcej czasu, czułości itp. Jak kocha to poczeka
A na temat budowy Twoich narządów musiałby się ginekolog wypowiedzieć. Bo może tam tkwi problem.
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 18:41   #15
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jak się rozluźnić?

Byłam u dwóch ginekologów i stwierdzili tylko, że pierwszy stosunek będzie tylko bolał, na temat budowy się nie wypowiadali. Pamiętam tylko, że jak miałam pierwsze badanie to ginekolog mówił, że mam macicę odwrotnie ułożoną, przynajmniej tak go zrozumiałam.
Nie wydaje mi się jednak żeby odwrotne ułożenie macicy mogło uniemożliwiać odbycie stosunku.
Innych czynności seksualnych już próbowaliśmy i chcięliśmy przejść dalej, ale jednak sobie poczekamy aż będzie mogło się to odbyć ,,normalnie", bez blokad.
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 22:21   #16
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Innych czynności seksualnych już próbowaliśmy i chcięliśmy przejść dalej, ale jednak sobie poczekamy aż będzie mogło się to odbyć ,,normalnie", bez blokad.
powodzenia i pozdrowienia
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś
katiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:23   #17
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jak się rozluźnić?

Dzięki. Będziemy próbować.
Pozdrawiam.
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 16:08   #18
idoncare
Raczkowanie
 
Avatar idoncare
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: niby nic
Wiadomości: 86
Dot.: Jak się rozluźnić?

na mnie najlepiej działa lampka czerwonego wina, no może dwie...
idoncare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 16:57   #19
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez idoncare Pokaż wiadomość
na mnie najlepiej działa lampka czerwonego wina, no może dwie...
Na mnie wino nie podziałało niestety, a była i kolacja i wino, ale niestety, nic z tego...
Udało się jednak na trzeźwo, jednak z całą świadomością mogę powiedzieć, że nie było to miłe doświadczenie, mimo że byłam bardzo dobrze nawilżona to i tak takiego bólu to chyba jeszcze nigdy nie czułam...
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 14:54   #20
majaa82
Przyczajenie
 
Avatar majaa82
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 22
Dot.: Jak się rozluźnić?

Dla mnie też nie było to miłe doświadczenie,mój partner musiał uzbroić się w cierpliwość,udało nam się dopiero po kilku próbach. Bardzo nam pomogła długa gra wstępna,mój partner bardzo się postarał,sprawił,że w końcu sie rozlużniłam i przestałam myśleć,że będzie bolało. Oczywiście bez bólu się nie obeszło,ale nie trwało to długo.
majaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 10:13   #21
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Jak się rozluźnić?

Cytat:
Napisane przez cienkusz Pokaż wiadomość
Witam ja kiedyś wykonywałam ćwiczenia na you Tubie jest ich pełno teraz od pewnego czasu chodzę na masaż rozluźnianie mięśni warszawa i jestem równie zadowolona
Jak juz robisz NIEOPLACONA reklame, to chociaz przeczytaj, o czym jest watek.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2017-09-11 o 20:14
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 12:45   #22
natkawal76
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się rozluźnić?

Witam ja kiedyś próbowałam kilu metod z telewizji jednak nie było to takie proste jak pokazywali. udałam sie do specjalisty i już tak zostało że do niego chodze

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2018-06-15 o 18:10 Powód: Link
natkawal76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-15 13:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.