Swiecaca sie twarz u chłopaka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-09, 15:32   #1
siemanko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27

Swiecaca sie twarz u chłopaka...


Czesc tak jak w temacie ;/ jestem chlopakiem mam 17 lat i cera tlusta tradzikowa z zaskornikami bardzo widocznymi w postaci grodek ;( I jakby bylo malo moja skora strasznie sie swieci i przetluszcza nawet jak nic nie robie nie mowiac juz o jakims wysilku fizycznym Co moge z tym zrobic? Czytalem kilka tematow, ale bylo tam cos o jakis bibulkach, podladach ( wszystko dla kobiet ). Wiec co moge stosowac? Dodam ze mam krem nawilzajacy, antybakteryjny care & control redukujacy blizny i zmiany PO tradzikowe... niestety nie przeczytalem tego jak go kupywalem, ale pani w drogerii i tak mi go polecila mowiac ze jest on dobry na wagry itp. Stosuje tez zel na noc Isotrexin i spirytus salicylowy rano nie wiem czy to moze miec cos wspolnego, ale po prostu wole to wypisac zeby pozniej nie pisac tyle postow

Edytowane przez siemanko123
Czas edycji: 2014-04-09 o 15:33
siemanko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 18:49   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Swiecaca sie twarz u chłopaka...

W jakim sensie stosujesz spirytus salicylowy? Że na wacik i smarujesz? Nie jestem wielkim znawcą ale jeżeli tak robisz to to nie będzie ci jeszcze bardziej powodowało świecenia się skróy i tłustości twarzy, może i na początku ci wysuszy ale później sebum będzie się wydzielało w większej ilości. Niech mnie tu ktoś poprawi jak się mylę.

Osobiście na moją grubą skórę i swiecącą działałem kwasem migdałowym i powiem że fajnie mi to działało, co rano tonik 7/ 8% co tydzień, półtora peeling ok. 20-30% i nie miałem taich problemów jak przed tym.
Są wątki odnośnie kwasów poczytaj i zdecyduj czy chciałbyś się w takie coś "bawić"
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 21:23   #3
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Swiecaca sie twarz u chłopaka...

Cytat:
Napisane przez siemanko123 Pokaż wiadomość
Czesc tak jak w temacie ;/ jestem chlopakiem mam 17 lat i cera tlusta tradzikowa z zaskornikami bardzo widocznymi w postaci grodek ;( I jakby bylo malo moja skora strasznie sie swieci i przetluszcza nawet jak nic nie robie nie mowiac juz o jakims wysilku fizycznym Co moge z tym zrobic? Czytalem kilka tematow, ale bylo tam cos o jakis bibulkach, podladach ( wszystko dla kobiet ). Wiec co moge stosowac? Dodam ze mam krem nawilzajacy, antybakteryjny care & control redukujacy blizny i zmiany PO tradzikowe... niestety nie przeczytalem tego jak go kupywalem, ale pani w drogerii i tak mi go polecila mowiac ze jest on dobry na wagry itp. Stosuje tez zel na noc Isotrexin i spirytus salicylowy rano nie wiem czy to moze miec cos wspolnego, ale po prostu wole to wypisac zeby pozniej nie pisac tyle postow
Isotrexin powinien pomóc na grudki i zaskórniki (kategorycznie unikaj słońca!), ale może powodować błyszczenie, które najprawdopodobniej potęguje spirytus salicylowy. Alkohol podrażnia skórę, która broni się wydzielaniem sebum. Co do kremu - nie znam drogeryjnego, który nie powodowałby wągrów, a co dopiero takiego, który byłby na nie dobry. No chyba że dobry w ich tworzeniu.

Jest wątek trądzik, porady, pielęgnacja, tam można zadawać kilka pytań naraz ; )
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 06:25   #4
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Swiecaca sie twarz u chłopaka...

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Isotrexin powinien pomóc na grudki i zaskórniki (kategorycznie unikaj słońca!), ale może powodować błyszczenie, które najprawdopodobniej potęguje spirytus salicylowy. Alkohol podrażnia skórę, która broni się wydzielaniem sebum. Co do kremu - nie znam drogeryjnego, który nie powodowałby wągrów, a co dopiero takiego, który byłby na nie dobry. No chyba że dobry w ich tworzeniu.

Jest wątek trądzik, porady, pielęgnacja, tam można zadawać kilka pytań naraz ; )
Kurczaki, ale tak retinoidy polecać na wiosnę i to bez filtra? Wydaje mi się, że tutaj nawet nie pomogłoby unikanie słońca i nabawiłby się tylko przebarwień.
A co do kremów drogeryjnych, to jest parę godnych uwagi np. te z serii Ava Eco Linea.
Ja prędzej poleciłbym coś z kwasem migdałowym, który rzekomo można bezpiecznie używać nawet przy słońcu.
Ale mi to i tak bez różnicy, bez filtra nie wychodzę z domu
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-12 07:25:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.