Makijaz w sklepie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-20, 05:15   #1
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786

Makijaz w sklepie


Czesc, mam pytanie odnosnie makijazu wykonywanego w sklepie, np w Sephorze... Jak to wyglada? Tzn czy musze najpierw cos kupic? Albo potem? Potrzebna mi jest porada odnosnie podkladu itp (czyli kosmetykow korygujacych niedoskonalosci skory) i dlatego uwazam ze d100% pewnosc co do koloru uzyskam dopiero jak mnie tym ktos wysmaruje po twarzy w sklepie ale.... no wlasnie.... takie konsultacje widzialam tylko w Sephorze, ktorej ceny.... Juz na wlasnej skorze zdarzylo mi sie tam pare razy przeplacic...
Mozecie doradzic jakis inny sklep w ktorym oferuja takie porady i opisac jak to wyglada?
Dzieki
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 09:08   #2
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Makijaz w sklepie

a nie mozesz po prostu poprosic o probki kilku podkladow w seporze?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 19:24   #3
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Makijaz w sklepie

nie, bo chce zeby mi ktos doradzil - to przeciez nie jest kwestia jednego kosmetyku, tylko dobrania odpowiedniego podkladu, rozu itp....
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 11:03   #4
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: Makijaz w sklepie

popytaj o takie porady w sieciach drogeryjnych np. ROSSMAN, Natura, zorientuj się też czy w twojej okolicy nie są organizowane targi kosmetyczne (wiem że są organizowane w katowickim spodku co jakiś czas), ja widziałam jak w centrum handlowym na stoisku vipery makijażystka robiła makijaż, cena pewnie niższa niż w sephora
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 08:58   #5
agaaga111
Raczkowanie
 
Avatar agaaga111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 100
Dot.: Makijaz w sklepie

Nie ma tym z problemu w Douglasie. Jak zaczniesz przeglądać kosmetyki to ktoś do ciebie podejdzie, a jak nie to idź do którejś z pań i powiedz, że szukasz podkładu, powiedz jakie masz oczekiwania, jaką cerę. Jak ci sama nie zaproponuje (mnie prawie zawsze proponują), to sama poproś o przetestowanie kosmetyku. Wiadomo, że kolory w sztucznym sklepowym świetle są zupełnie inne. Ja wolę wziąć próbki 2-3 podkładów, bo wtedy rano się posmarujesz i przez cały dzień widzisz jak się zachowuje podkład. Jak któryś podkład zdecydowanie odpowiada, a nie jestem przekonana co do koloru, to znowu idę i biorę próbki 2-3 odcieni i sprawdzam sama w domu. Mam już nauczkę po tym jak dobierałam 4 lata temu podkład na wesele kuzynki. W sklepie było super, pięknie twarz wyglądała i oczywiście od razu kupiłam go. Na przystanku ludzie na mnie zerkali, ale myślałam że to z innego powodu Dopiero w domu patrzę, a szyja jaśniutka odcina się niesamowicie od ciemniej buźki. Na drugi dzień nałozylam na czystą, umytą twarz i ta sama historia. W końcu pobiegłam do drogerii i kupiłam wypróbowany City Mat. Te światła na prawdę bardzo przekłamują. Mój puder w kamieniu na zimę jest za ciemny dla mnie, a w sklepie jest dosyć jasny.
agaaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:29   #6
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Makijaz w sklepie

Dzieki za info
Probowalam z testerami ale mam problem z dobraniem tego w zgrana kombinacje - tak zeby podklad, puder itp ladnie ze soba sie komponowaly i tuszowaly wszystkie niedoskonalosci skory.
Najchetniej zrobilabym to w jakims sklepie ktory ma okna, czyli dzienne swiatlo - w galeriach to niestety niedostepny czynnik
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:44   #7
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Makijaz w sklepie

jak jestem już zdecydowana na jakiś konkretny podkład, a mam tylko wątpliwości co do odcienia zabieram ze sobą do sklepu swój podkład w już wypróbowanym kolorze i do niego dobieram kolor nowego - oba kolory widzę przy tym samym świetle

jeszcze mnie ta metoda nie zawiodła
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 11:41   #8
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Makijaz w sklepie

A wlasnie, gdzies czytalam ze w Douglasie mozna poprosic o przygotowanie probki, czy to prawda?
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 11:48   #9
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Makijaz w sklepie

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
A wlasnie, gdzies czytalam ze w Douglasie mozna poprosic o przygotowanie probki, czy to prawda?
generalnie w każdym sklepie można poprosić o przygotowanie próbki - mam wrażenie że to tylko dobra wola lub widzimisię ekspedientki, bo po to mają w końcu testery; mnie się jeszcze nie zdarzyło by mi odmówiono

ostatnio w Douglasie jak pytałam o podkłady, pani sama spytała czy nie mam chwilki czasu, to ona mi zaprezentuje je na skórze, ponoszę jakiś czas i będę miała konkretny obraz - niestety nie miałam wtedy
natomiast co do światła to się zgodzę, koszmar jakiś, wszystko jest pomarańczowe
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 11:49   #10
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Makijaz w sklepie

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
A wlasnie, gdzies czytalam ze w Douglasie mozna poprosic o przygotowanie probki, czy to prawda?
Prawda.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 08:59   #11
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Makijaz w sklepie

to chyba wlasnie tak zrobie - poprosze o porade i o probki tego co bedzie w odpowiednim kolorze
zreszta ostatnie dwa razy jak robilam zakupy w douglasie bylam bardzo zadowolona bo panie byly mile i odpowiadaly na wszystkie pytania
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.