Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-12, 21:41   #2371
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, chyba znalazłam strasznie fajne serum http://www.ekomaluch.pl/m-dara-zel-g...ieszanej-50-ml tylko ta cena... Jeszcze jedno z e-naturalne http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Serum...hydromanil/291. Italiana polecała je na blogu.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 21:49   #2372
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
Co do Avy, to sprawdź w Hebe, powinni mieć
Dzięki, do Hebe mam nie po drodze, ale widzę że warto się wybrać
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 22:13   #2373
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja używałam glikola latem bez filtrów, raz na kilka dni, na część twarzy. Ale nie mam w ogóle skłonności do przebarwień.

A co do kwasów: dostałam niedawno zamówiony peeling Bielendy 40% kwas salicylowy, azaleinowy, migdałowy, mlekowy. W składzie kwasy są w dokładnie odwrotnej kolejności niż w nazwie, więc salicyla, na który najbardziej liczyłam, jest tam tyle, co kot napłakał.
Mnie po kwasach tylko raz wyszło podrażnienie posłoneczne, na szczęście niewielkie, ale na szczycie policzka. Był to ten produkt: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...owocowymi.html
Zawiera glikol.

Czytałam właśnie na innym wątku o tej Twojej Bielendzie, straszna lipa z tym składem. Ale co Ci ludzie wyprawiają, wszystko zrobią, żeby sprzedać, nawet do kłamstwa się posuwają. Też się nacięłam parę razy i już więcej nie uwierzę w jakieś "pomyłki niechcący".

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Dołączam do Was, można? Czytam i czytam co piszecie o olejach i muszę coś od siebie dodać, ano mi też nie pasują. Używam różnych olejów, w różnych kombinacjach od kilku miesięcy i po początkowym zachwycie przyszło wielkie rozczarowanie... Nie powodowały u mnie zapchania, więc to mnie ucieszyło, mniej się świeciłam ,więc chyba regulowały to sebum, ale teraz moja cera ewidentnie się pogorszyła. Jest odwodniona, wysuszona na wiór, mam suche czerwone placki. I dopiero teraz wpadłam na to, że przecież oleje natłuszczą,a nie nawilżą. Nigdy więcej, bo koszmar.
Dobrze wiedzieć, że jest nas więcej

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Korah, chyba znalazłam strasznie fajne serum http://www.ekomaluch.pl/m-dara-zel-g...ieszanej-50-ml tylko ta cena... Jeszcze jedno z e-naturalne http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Serum...hydromanil/291. Italiana polecała je na blogu.
Czytałam u Italiany o tym serum Ale w tej cenie jest wiele dobrych produktów godnych uwagi, w tym rzecz właśnie, że nie ma zbytnio nic w normalnej cenie do powiedzmy ok. 30 zł.

E naturalne ma fajne te serumy, ale nie napalałabym się aż tak bardzo akurat na to podlinkowane, bo jednak algi nie każdemu służą w codziennej pielęgnacji, są bardzo odżywcze, mogą rozszerzać pory, ale pięknie nawilżają. Miałam kiedyś czysty koncentrat z alg marki Oceanwell, cudeńko, ale dodawałam tylko 1-2 kropelki do porcji serum i nie codziennie, bo skóra szybko się przejadała. Za to dodawałam szczodrze do kremu pod oczy, rewelacja, coś pięknego.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Tak właśnie mi się wydawało, ale nie miałam pewności, chciałam sprawdzić i już tego nie znalazłam. Dzięki!
Jeśli więc tak, to co myślicie o dosypywaniu odrobiny witaminy C do żelu arnikowego Flosleku? W składzie ma głównie właśnie propylene glikol i gdzieś pod koniec arnikę. I tak sobie pomyślałam, że może by go wzbogacać? Tak na ręce - "kropla" preparatu + odrobina sproszkowanej witaminy? BTW-oczywiście nie omieszkałam spróbować czy to się w ogóle miesza i ciekawostka. Tak, bardzo dobrze, ale z żelu robi się woda ;-)
I jak propylene glikol na tłustej skórze-jakie macie doświadczenia? Dopiero kupiłam ten żel, na razie krzywdy mi nie robi, ale może za krótko...
Niestety, nie mam pojęcia, ale nie wiem czy się w ogóle rozpuści w tym żelu, spróbuj, jeśli żel zawiera jakieś chelatory typu EDTA, to tym lepiej.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Znam tylko betainę kokamidopropylową, ale to jest detergent, więc pewnie nie o to Ci chodzi?
Też bym wolała mniej PEGa, ale nie mam pojęcia, ile mogę go dodać najmniej, żeby mi się kwasy rozpuściły Jeśli ZSK mi nie odpisze, będę musiała sama eksperymentować.

Mówi się, że witaminy C nie powinno łączyć się z surowcami roślinnymi (jest wrażliwa na metale ciężkie, które mogą występować w tychże), lepiej chyba zrobić jakiś prosty serumek w porcjach na tydzień, i nakładać w pewnym odstępie czasowym.
Chodziło mi o Betainę cukrową, to nawilżacz.

Ja nie lubię pegu, staram się unikać, wiele słyszałam z różnych źródeł, że jest/może być rakotwórczy. Głównie chodzi właśnie o to, że wspomaga przenikanie substancji aktywnych wgłąb skóry i tym samym może też pomagać przedostawać się innym substancjom, metalom ciężkim np.

Ale jeśli jest np EDTA, to chroni wit C przed wiązaniem metali.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-12 o 22:39
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 22:37   #2374
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chodziło mi o Betainę cukrową, to nawilżacz.
Betaina cukrowa dostępna jest w Beautyever.

Dziewczyny nudziłam już o serum C, a macie jakieś sprawdzone samorobione sera nawilżające?

Do pielęgnacji twarzy używam obecnie właściwie tylko 3 rzeczy: żelu do mycia twarzy Eco Cosmetics, filtra Pharmaceris i peelingu glikolowego z Iwostinu. Nie czuję, żeby skóra jakoś szczególnie domagała się nawilżenia, jednak kiedy nałożyłam pierwszy raz od kilku tygodni podkład widać było, że czasami przydałoby mi się jakieś nawilżenie. Na oku mam już micela Sensibio do mycia twarzy rano oraz serum C pod filtr, ale co na noc?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-12 o 22:50
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 22:47   #2375
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Tak właśnie mi się wydawało, ale nie miałam pewności, chciałam sprawdzić i już tego nie znalazłam. Dzięki!
Jeśli więc tak, to co myślicie o dosypywaniu odrobiny witaminy C do żelu arnikowego Flosleku? W składzie ma głównie właśnie propylene glikol i gdzieś pod koniec arnikę. I tak sobie pomyślałam, że może by go wzbogacać? Tak na ręce - "kropla" preparatu + odrobina sproszkowanej witaminy? BTW-oczywiście nie omieszkałam spróbować czy to się w ogóle miesza i ciekawostka. Tak, bardzo dobrze, ale z żelu robi się woda ;-)
I jak propylene glikol na tłustej skórze-jakie macie doświadczenia? Dopiero kupiłam ten żel, na razie krzywdy mi nie robi, ale może za krótko...

(...)
Z toników dobrze mi się sprawdza Lirene wybielający z kwasem migdałowym (ziaja manuka i Bielenda mezo nie)
Surowcem może być arnikowy ekstrakt glikolowy albo wodnoglikolowy. Glikol propylenowy jest po prostu medium.

Ten tonik pozostawia jakiś film na skórze? Jak działa?

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Avę podstawową znajdziesz w Naturze, natomiast podlinkowane serum jest dostępne w Hebe. Ja mam to z wit. C i stosuje na noc. Bardzo fajnie rozświetla cerę. Kosmetyki te są także dostępne w sklepach zielarskich.
Serum z acerolą ma nowe opakowanie kartonowe i skład. Zmienił się zagęstnik - teraz jest nim guma ksantanowa. Być może coś jeszcze.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Czy ktoś miał sposobność przyjrzeć się Regenerującej kuracji z witaminą C (Dermo Future)? Nie znam tej firmy, a serum jest tańsze niż inne - kosztuje ok. 30 zł.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-04-12 o 22:48
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 23:26   #2376
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Betaina cukrowa dostępna jest w Beautyever.

Dziewczyny nudziłam już o serum C, a macie jakieś sprawdzone samorobione sera nawilżające?

Do pielęgnacji twarzy używam obecnie właściwie tylko 3 rzeczy: żelu do mycia twarzy Eco Cosmetics, filtra Pharmaceris i peelingu glikolowego z Iwostinu. Nie czuję, żeby skóra jakoś szczególnie domagała się nawilżenia, jednak kiedy nałożyłam pierwszy raz od kilku tygodni podkład widać było, że czasami przydałoby mi się jakieś nawilżenie. Na oku mam już micela Sensibio do mycia twarzy rano oraz serum C pod filtr, ale co na noc?
Zdecydowanie jakieś serum, jeśli cena nie gra roli, to zerknij na serum z granatem Weledy, albo to Madary, o którym napisano powyżej, albo Florame serum nawilżające, albo Lavera, trochę tańsze serum age protect. Albo może właśnie coś z tej Avy, aktywatory, kolagen Bingo też, zależy, ile wiosen Ci już minęło. A jeśli uznasz, że serum to za mało, to zdecydowanie godna uwagi jest seria Salvia Martiny Gebhardt oraz tonik shea.

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał sposobność przyjrzeć się Regenerującej kuracji z witaminą C (Dermo Future)? Nie znam tej firmy, a serum jest tańsze niż inne - kosztuje ok. 30 zł.
Interesujące, ciekawi mnie skład, ale coś nie widzę nigdzie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 00:19   #2377
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zdecydowanie jakieś serum, jeśli cena nie gra roli, to zerknij na serum z granatem Weledy, albo to Madary, o którym napisano powyżej, albo Florame serum nawilżające, albo Lavera, trochę tańsze serum age protect. Albo może właśnie coś z tej Avy, aktywatory, kolagen Bingo też, zależy, ile wiosen Ci już minęło. A jeśli uznasz, że serum to za mało, to zdecydowanie godna uwagi jest seria Salvia Martiny Gebhardt oraz tonik shea.
Dopiero co stuknęło mi 26, sezon letni chciałabym przewegetować na lekkiej pielęgnacji (z kremami się nie za bardzo lubię), później pomyślę o pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, może nawet o retinoidach Dziękuję za polecenie gotowych ser, przydałoby mi się jednak też jakaś samoróbka, żeby w końcu zużyć zapasy półproduktów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 01:16   #2378
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki za info rozejrzę się, jak będę miała możliwość.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 03:10   #2379
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, nie mam pojęcia, ale nie wiem czy się w ogóle rozpuści w tym żelu, spróbuj, jeśli żel zawiera jakieś chelatory typu EDTA, to tym lepiej.
(...)
Ale jeśli jest np EDTA, to chroni wit C przed wiązaniem metali.
Ojj, uważałabym z tym EDTA. Czytałam niedawno, że kwas askorbinowy w połączeniu z EDTA powoduje powstawanie reaktywnych form tlenu, czyli zamiast mieć coś antyoksydacyjnego, powstaje nam coś, co przyspiesza starzenie się skóry.

Łączenia wit C i ekstraktów roślinnych również się nie zaleca ze względu na wspomniane metale ciężkie i wynikające z tego połączenia przyspieszenie starzenia skóry, ale aby tego uniknąć można zastosować do kompletu, np. glukonolakton (który będzie pełnić funkcję chelatora). Osobną kwestią jest oczywiście fakt, że wit. C i ekstrakty bądź co bądź działają w różnych pH.

Przepraszam Korah, że tak tutaj wyrwałam Twoją wypowiedź, ale jestem po prostu na etapie doinformowywania się z czym łączyć wit C, a z czym nie, bo chcę sobie coś ukręcić właśnie z tą witaminą. Nie wiem tylko jeszcze czy coś bardziej w kierunku wybielająco-rozjaśniającym, czy może jednak stricte antyoksydacyjnym. Zaskoczeniem było np. dla mnie żeby nie można łączyć wit. C z niacynamidem- a myślałam, że sobie te dwie witaminy właśnie połączę.

Aha, no i chyba dołączę do Waszego miodowego teamu.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 09:47   #2380
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Interesujące, ciekawi mnie skład, ale coś nie widzę nigdzie.
Bo chyba nie ma. Z opisu przypomina mi Kurację regenerującą AnnyGaspi z witaminą C
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vitamin+c30_280.jpg (46,9 KB, 2 załadowań)
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 09:49   #2381
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Wstępnie mogę pochwalić koncentrat Lieraca. Co prawda nie mam teraz gul, na których mogłabym go testować, ale mam gdzieniegdzie zaczerwienione pryszcze bez zawartości, które nie chcą blednąć i ten produkt dobrze i szybko sobie z nimi radzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 16:14   #2382
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a czy stosujecie toniki? A jak tak to jakie? Od siebie mogę polecić tonik Benzacne i Sylveco. Właściwie to używam tych dwóch na zmianę bardzo mi służą, ale chciałabym spróbować czegoś nowego i nie wiem na co się zdecydować, bo oprócz cery tłustej mam naczynkową i wrażliwą. Polecacie coś?
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 16:19   #2383
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Ojj, uważałabym z tym EDTA. Czytałam niedawno, że kwas askorbinowy w połączeniu z EDTA powoduje powstawanie reaktywnych form tlenu, czyli zamiast mieć coś antyoksydacyjnego, powstaje nam coś, co przyspiesza starzenie się skóry.

Łączenia wit C i ekstraktów roślinnych również się nie zaleca ze względu na wspomniane metale ciężkie i wynikające z tego połączenia przyspieszenie starzenia skóry, ale aby tego uniknąć można zastosować do kompletu, np. glukonolakton (który będzie pełnić funkcję chelatora). Osobną kwestią jest oczywiście fakt, że wit. C i ekstrakty bądź co bądź działają w różnych pH.

Przepraszam Korah, że tak tutaj wyrwałam Twoją wypowiedź, ale jestem po prostu na etapie doinformowywania się z czym łączyć wit C, a z czym nie, bo chcę sobie coś ukręcić właśnie z tą witaminą. Nie wiem tylko jeszcze czy coś bardziej w kierunku wybielająco-rozjaśniającym, czy może jednak stricte antyoksydacyjnym. Zaskoczeniem było np. dla mnie żeby nie można łączyć wit. C z niacynamidem- a myślałam, że sobie te dwie witaminy właśnie połączę.

Aha, no i chyba dołączę do Waszego miodowego teamu.
Nic nie szkodzi, wręcz dobrze, że się odezwałaś, im więcej informacji tego typu, tym lepiej dla nas. Ja sama za wiele nie wiem na temat komponowania składów, więc miło, że ktoś reaguje dla poprawności

W miodowym teamie wciąż są wolne miejsca

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Bo chyba nie ma. Z opisu przypomina mi Kurację regenerującą AnnyGaspi z witaminą C
Jeśli skład będzie podobny, to niezła gratka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 16:54   #2384
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dla zainteresowanych produktami Avy, w Hebe jest na nie teraz ciekawa promocja - przy zakupie 2 produktów, trzeci (najtańszy lub w tej samej cenie) dostaje się za 1 grosz. Aktywatory kosztują 26,99 zł.

Mama kupiła sobie peptyd biomimetyczny, witaminy C z acerolą ani epidermalnego kwasu hialuronowego niestety już nie było, myślicie, że mogłabym się dołączyć do tego serum? Czy ma szansę nawilżyć czy lepiej szukać czegoś innego?

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące miceli Biodermy. W jakiej cenie je kupujecie? W Hebe, Ziko i SP pojawiło się kilka promocji, chciałabym się zorientować, gdzie cena będzie najatrakcyjnejsza
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 17:40   #2385
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Czytałam u Italiany o tym serum Ale w tej cenie jest wiele dobrych produktów godnych uwagi, w tym rzecz właśnie, że nie ma zbytnio nic w normalnej cenie do powiedzmy ok. 30 zł.

E naturalne ma fajne te serumy, ale nie napalałabym się aż tak bardzo akurat na to podlinkowane, bo jednak algi nie każdemu służą w codziennej pielęgnacji, są bardzo odżywcze, mogą rozszerzać pory, ale pięknie nawilżają. Miałam kiedyś czysty koncentrat z alg marki Oceanwell, cudeńko, ale dodawałam tylko 1-2 kropelki do porcji serum i nie codziennie, bo skóra szybko się przejadała. Za to dodawałam szczodrze do kremu pod oczy, rewelacja, coś pięknego.[COLOR=Silver]
Będę uważać na te algi. Porozglądam się jeszcze, może coś jeszcze fajnego znajdę
Chyba się uzależniłam od tego wątku
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 19:58   #2386
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do tej vlogerki, którą wymieniłaś, to kiedyś nawet ją subskrybowałam, ale okazało się, że jednak jestem sceptyczna mocno do jej wiedzy i opinii, z wieloma się nie zgadzam, więc nasze drogi się rozeszły Jednak trzeba mieć większą wiedzę, by o pewnych sprawach mówić publicznie i wręcz się nie zbłaźnić.
Nissiax? Serio? Ja wiedzę mam niewielką więc ciężko mi ocenić ale ją uważałam za swoje guru :O
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:10   #2387
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Nissiax? Serio? Ja wiedzę mam niewielką więc ciężko mi ocenić ale ją uważałam za swoje guru :O
Też tak kiedyś myślałam, ale jak trafiłam na bloga Italiany to przestałam. Nissiax jest inspirująca tak ogólnie życiowo, ale wiedzy o biochemii, działaniu kosmetyków nie ma tak wielkiej jak inne blogerki. Raczej próbuje różnych nowości bez ładu i składu.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:52   #2388
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Też tak kiedyś myślałam, ale jak trafiłam na bloga Italiany to przestałam. Nissiax jest inspirująca tak ogólnie życiowo, ale wiedzy o biochemii, działaniu kosmetyków nie ma tak wielkiej jak inne blogerki. Raczej próbuje różnych nowości bez ładu i składu.
Oj też parę jej słów słyszałam, które były bzdurą.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:55   #2389
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące miceli Biodermy. W jakiej cenie je kupujecie? W Hebe, Ziko i SP pojawiło się kilka promocji, chciałabym się zorientować, gdzie cena będzie najatrakcyjnejsza
Akurat w ziko jest też ten nowy podkład Pharmacerisa w fajnej promocji, a na Sensibio też jest niezła okazja, może nie najlepsza, ale wątpię, czy obecnie gdzieś jest lepsza. Czasem są oferty, że caly litr (2x500ml) kosztuje 60-65zł, ale to rzadkość, wtedy wszyscy się rzucają

Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Nissiax? Serio? Ja wiedzę mam niewielką więc ciężko mi ocenić ale ją uważałam za swoje guru :O
Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Też tak kiedyś myślałam, ale jak trafiłam na bloga Italiany to przestałam. Nissiax jest inspirująca tak ogólnie życiowo, ale wiedzy o biochemii, działaniu kosmetyków nie ma tak wielkiej jak inne blogerki. Raczej próbuje różnych nowości bez ładu i składu.
Wiadomo, nie jest osobą kompletnie oderwaną od rzeczywistości, na pewno jakąś wiedzę w wielu tematach posiada, jednakże kilka razy mnie zaskoczyła brakami w podstawowych kwestiach. Jej filmik z opisem i działaniem pasty cukrowej to porażka. Wszystko byłoby ok, gdyby nie zamęt jaki posiała w głowach ludzi, którzy pierwszy raz się zetknęli z tym tematem. Mogą odnieść wrażenie po tym filmiku, że jest to tradycyjna metoda woskowania przy użyciu cukru, tym czasem to wymysł zachodu nie mający nic wspólnego z prawdziwymi metodami depilacji ajurwedy czy w krajach arabskich, łamiący całkowicie zasady depilacji pasta cukrową, które są inne niż w przypadku zwykłego wosku, natomiast wymowa filmu i jej ton wypowiedzi brzmią niemal jak wyrocznia. Poza tym zdarza jej się pomylić i powiedzieć np że kwas salicylowy to kwas z grupy PHA i to jeden z wielu przykładów, a gdy ktoś zwróci jej uwagę- zero reakcji, co dla mnie jest równoznaczne z " lepiej się nie wychylaj".

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Oj też parę jej słów słyszałam, które były bzdurą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 18:25   #2390
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Niewiele myśląc wzięłam dziś w Biedronce żel-peeling Tołpy, zobaczymy, jak się sprawdzi

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:50   #2391
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki za odpowiedzi o witaminę C (i żelu arnikowym). Już mi się odechciało to mieszać ;-)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ten tonik pozostawia jakiś film na skórze? Jak działa?
Tonik Lirene wybielający z kwasem migdałowym - najpierw woda, potem kwas i dopiero potem gliceryna, więc jej malutko. Zupełnie mi się nie lepi i nic nie zostawia, taki wodnisty, dlatego m. in. go lubię. Co do działania, to u mnie na twarz za słaby tzn sam wiele nie zdziała, jest uzupełnieniem do kremu z kwasem. Więc ciężko mi powiedzieć co robi tonik a co krem. Ale na dekolt i plecy używam tylko i wyłącznie tego toniku i jest jak na razie jednym, który zalecza te rejony i utrzymuje je w ryzach tak, że nie potrzebuje już tam nic innego. A o wiele wygodniej użyć tonik, niż smarowanie maściami żelami i innymi preparatami. Inne toniki z kwasami które do tej pory próbowałam (ziaja i bielenda) mi się tam nie sprawdziły, a niestety jak nic tam nie używam lub jest nieskuteczne, to mi się tam skóra zaraz zanieczyszcza.


Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Zaskoczeniem było np. dla mnie żeby nie można łączyć wit. C z niacynamidem- a myślałam, że sobie te dwie witaminy właśnie połączę.

Aha, no i chyba dołączę do Waszego miodowego teamu.
Dlaczego nie można?

A co do miodu, to i ja zaczęłam jak kiedyś zaczęłyście pisać . Potem miałam przerwę na chorowanie, teraz powoli wracam do miodu. Ale nie do mycia, tylko po myciu jako maseczka na czas prysznica - tak jak Lloyd pisała że stosuje. Przyjemnie się stosuje, super się zmywa. Co do rezultatów, hm spektakularnych jeszcze nie ma, dlatego cicho siedzę :-D
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 20:19   #2392
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z Was stosowała na trądzik i zaskórniki wodę utlenioną?
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...lu,t10567.html

Wczoraj spróbowałam, bo wywaliło mi gulę przed miesiączką i ładnie się wyciszyła. Tak się zastanawiam, czy ona faktycznie dociera do głebszych warstw naskórka, czy też tylko powierzchiowo wybiela czarną kropkę i dlatego mniej widać zaskórniki...

PS. Ja mam cudną buzię bo myciu miodkiem. Uwielbiam, dzięki Korah! :-*
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2015-04-14 o 20:23 Powód: błąd
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 22:11   #2393
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Dlaczego nie można?
Posłużę się cytatem: "Witaminy C nie łączymy z niacynamidem - witaminą B3. Zastosowane razem tworzą kompleks 1:1, który unieczynnia oba związki. Poza tym oba składniki wymagają różnego pH. Stosując te związki oddzielnie (np. w dwóch różnych kremach) nie należy używać ich bezpośrednio jeden po drugi, należy odczekać ok. 30 min."

Jeśli chodzi o pH, to niacynamid działa powyżej pH 3, a witamina C poniżej.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 22:53   #2394
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Posłużę się cytatem: "Witaminy C nie łączymy z niacynamidem - witaminą B3. Zastosowane razem tworzą kompleks 1:1, który unieczynnia oba związki. Poza tym oba składniki wymagają różnego pH. Stosując te związki oddzielnie (np. w dwóch różnych kremach) nie należy używać ich bezpośrednio jeden po drugi, należy odczekać ok. 30 min."

Jeśli chodzi o pH, to niacynamid działa powyżej pH 3, a witamina C poniżej.
:-D no to pięknie. Dzięki!
To jak ktoś ma gdzieś za dużo C, to można niacynamid jako neutralizator ;-)
Nie łączyć C z niacynamidem, roślinami...
To z czym łączyć...;-)
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 23:07   #2395
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
:-D no to pięknie. Dzięki!
To jak ktoś ma gdzieś za dużo C, to można niacynamid jako neutralizator ;-)
Nie łączyć C z niacynamidem, roślinami...
To z czym łączyć...;-)
Nie jest tak źle
http://mazidla.com/receptariusz/sera-z-witamin-c.html
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 00:43   #2396
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Jeśli skład będzie podobny, to niezła gratka
Dla mnie niestety nie. Zbyt wysokie stężenie. Bardziej przemawia do mnie połączenie witaminy C z kwasem ferulowym i ekstraktami w nowym Flavo C Forte.


Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi o witaminę C (i żelu arnikowym). Już mi się odechciało to mieszać ;-)


Tonik Lirene wybielający z kwasem migdałowym - najpierw woda, potem kwas i dopiero potem gliceryna, więc jej malutko. Zupełnie mi się nie lepi i nic nie zostawia, taki wodnisty, dlatego m. in. go lubię. Co do działania, to u mnie na twarz za słaby tzn sam wiele nie zdziała, jest uzupełnieniem do kremu z kwasem. Więc ciężko mi powiedzieć co robi tonik a co krem. Ale na dekolt i plecy używam tylko i wyłącznie tego toniku i jest jak na razie jednym, który zalecza te rejony i utrzymuje je w ryzach tak, że nie potrzebuje już tam nic innego. A o wiele wygodniej użyć tonik, niż smarowanie maściami żelami i innymi preparatami. Inne toniki z kwasami które do tej pory próbowałam (ziaja i bielenda) mi się tam nie sprawdziły, a niestety jak nic tam nie używam lub jest nieskuteczne, to mi się tam skóra zaraz zanieczyszcza.
Dzięki za opinię. Brzmi obiecująco.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 07:55   #2397
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, znacie jakieś fajne serum z wit. C bez gliceryny i niekoniecznie samorobione?
Kiedyś stosowałam krem z SVR Hydracid C20, dawał nawet przyzwoite efekty, ale wolałabym coś lżejszego.
Miałam Flavo C i forte, ale też mi się lepiły
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 10:23   #2398
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś fajne serum z wit. C bez gliceryny i niekoniecznie samorobione?
Kiedyś stosowałam krem z SVR Hydracid C20, dawał nawet przyzwoite efekty, ale wolałabym coś lżejszego.
Miałam Flavo C i forte, ale też mi się lepiły
Dobre pytanie... Niestety nie. Chyba że Image Skincare (nie jestem pewna czy ją zawierało), ale to serum wieloskładnikowe raczej i dostępne w gabinetach. Ostatnio znalazłam Dermo Future, ale w necie nigdzie nic o nim nie ma. Jest jeszcze Synchrovit.

Miałaś to nowe Flavo C Forte? Lepi się chyba trochę mniej, ale może to być odczucie związane z aktualnym stanem mojej skóry albo temperaturą otoczenia. Lepkość wyłazi najbardziej kiedy się pocę i jest ciepło. Nieprzyjemnie :/

Próbuję sobie z tym radzić robiąc krótkie przerwy w stosowaniu. I tak przecież po paru dniach używania witaminy skóra się nią wysyca.

Problem w tym, że ta gliceryna wpływa na stabilność witaminy i jest promotorem przejścia. Jej obecność jest uzasadniona.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-04-15 o 11:14
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 13:01   #2399
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja używam tego, ale nie jest do końca naturalne:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...oretin-cf.html

Jest lekkie i szybko się wchłania. Przyznam, że żadne serum z witaminą C nie działało na mnie tak spektakularnie.

PS. Poradźcie, czym potraktować ciągle odnawiającego się dużego pryszcza z białą zawartością?. Mój TŻ przygolił niechcący małego pryszczyka i od tej pory ciągle tworzy się nowa gula i nowa treść. Już nie wiem, czym to smarować, co by wyglądał jak człowiek. Wszystkie moje metody poległy :-(
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2015-04-15 o 13:07 Powód: błąd
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 21:27   #2400
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
:-D no to pięknie. Dzięki!
To jak ktoś ma gdzieś za dużo C, to można niacynamid jako neutralizator ;-)
Nie łączyć C z niacynamidem, roślinami...
To z czym łączyć...;-)
Ja sobie umyśliłam, że połączę z mleczanem sodu (zwiększa on właściwości wit. C, zwłaszcza te wybielające), do tego glukonolakton, a skoro i glukonolakton to jeszcze jakieś ekstrakty roślinne, np. z lukrecji, z mącznicy- też mają właściwości wybielające. Czyli taki rozjaśniający tonik, co mnie osobiście bardzo się przyda. Jedynie z jakimś sensownym pH będę musiała powalczyć.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.