Tabletki anty i badania. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-18, 08:54   #1
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Question

Tabletki anty i badania.


Przeszukałam kilka watków ale nie znalazłam dokładnej odpowiedzi.
Chce zrobić sobie na własną rękę (odpłatnie) wszystkie badania jakie są potrzebne podczas brania pigułek.
Jakie badania mam zrobić?
Na krzepliwość krwii?
Poziom hormonów?

I jeszcze jedno pytanie,wiadomo że anty wpływają na krzepliwość krwii czy jeśli bedę brała codziennie aspirynę (rozrzedza krew) wystąpi mniejsze ryzyko powstawania skrzepów?
Panie Doktorze proszę o odpowiedz.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 11:10   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Tabletki anty i badania.

witam
W sumie nie jestem doktorem ale rzeczywiście proszac lekarza o badania przed stosowaniem tabletek anty dostaniesz odpowiednie skierowanie na badanie min oznaczenie poziomu hormonów itp.Przy braniu tabletek anty istniej zawsze ryzyko choroby zakrzepowej !niestety!

asia26 pzdr
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 11:47   #3
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Tabletki anty i badania.

jeszcze próby wątrobowe (ALAT).A jeśli chcesz mieć kompleksowe badania to dobrze by też było zrobić usg piersi.Kobiety biorące tabl anty powinny je robić raz na rok
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:27   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Tabletki anty i badania.

dziękuje Kobietki
jakie jeszcze badania z krwii?
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 21:43   #5
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Tabletki anty i badania.

wykopuje jakiś stary wątek
również interesuje mnie jakie padania dobrze jest zrobić przed wizytą u ginekologa? to będzie moja pierwsza i ide przede wszystkim po tabletki anty (chociaż ciągle się waham jeszcze ale nie o tym teraz..)

więc jakie badania można by wczesniej zrobić i już przyjść do lekarza z wynikami żeby ułatwić wybór tabletek?
i jeszcze jedno. jeśli ginekolog nie zleci badań na poziom hormonów to czy mogę domagać się tego? bo chcę, a z tego co wyczytałam w innych wątkach to sporo dziewczyn miało wypisane tabletki bez tych badań

Edytowane przez aaniolekk
Czas edycji: 2009-10-06 o 23:34
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 22:23   #6
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

ja nie mialam badan na poziom hormonow bo nie bylo zadnych podejrzen do zaburzen hormonalnych. te badania sa dosc kosztowne.
ale jak wyzej-proby watrobowe i badanie na krzepliwosc krwi jak najbardziej wskazane.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 23:40   #7
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
ja nie mialam badan na poziom hormonow bo nie bylo zadnych podejrzen do zaburzen hormonalnych. te badania sa dosc kosztowne.
ale jak wyzej-proby watrobowe i badanie na krzepliwosc krwi jak najbardziej wskazane.

hmm ja chyba moge mieć zaburzenia hormonalne od 4 lat mam zaburzenia odżywiania, dopiero od ok. pół roku wrócił mi okres po 1,5 rocznej przerwie i do tego nieregularny jest...
a jeśli ginekolog zleci te badania hormonalne ze wzgledu na stan zdrowia to też będą płatne??
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 23:56   #8
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

tak. one nie sa refundowane z tego co sie orientuje...
tym moim tekstem ze sa kosztowne sie nie sugeruj, bo mam informacje z dalszego zrodla i nie wiem dokladnie jakich hormonow dotyczyly, jednak mysle ze conajmniej 50zl wyjdzie..

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2009-10-06 o 23:57
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 07:58   #9
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez aaniolekk Pokaż wiadomość
wykopuje jakiś stary wątek
również interesuje mnie jakie padania dobrze jest zrobić przed wizytą u ginekologa? to będzie moja pierwsza i ide przede wszystkim po tabletki anty (chociaż ciągle się waham jeszcze ale nie o tym teraz..)

więc jakie badania można by wczesniej zrobić i już przyjść do lekarza z wynikami żeby ułatwić wybór tabletek?
i jeszcze jedno. jeśli ginekolog nie zleci badań na poziom hormonów to czy mogę domagać się tego? bo chcę, a z tego co wyczytałam w innych wątkach to sporo dziewczyn miało wypisane tabletki bez tych badań
Hej Ja byłam w podobnej sytuacji jak Ty- pierwszy raz u gina i pierwsze tabletki. W rodzinie mama, babcia chorowały na zapalenie żył, były nowotwory złośliwe, więc poprosiłam o badania. Usłyszałam, że to nie jest konieczne i dostałam recepte na anty Teraz mam zamiar isć do rodzinnego i poprosić o skierowanie na badania, a z wynikami iść do innego lekarza.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 10:26   #10
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

na wymienione w tym watku badania nie potrzeba skierowania bo sa nie sa refundowane...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 10:53   #11
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Tabletki anty i badania.

Skierowanie potrzebna jeśli chce się zrobić bezpłatnie. Z tym, że ja mam ogromne trudności żeby wyciągnąć RAZ w roku od mojego państwowego gina skierowanie (bo "Pani jest młoda, i tak będzie ok."), a od prywatnego skierowanie nic nie warte - w sensie, że trzeba płacić za badanie.

Raz w roku gin (oczywiście prywatny, bo państwowy bez pytania sam się nawet nie zająknie) każe robić:
ALAT
ASPAT
APTT
D-dimery
bilirubina

Koszt w mojej przychodni (jak już nie dam rady wyciągnąć skierowania) - 96 zł.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 11:13   #12
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Skierowanie potrzebna jeśli chce się zrobić bezpłatnie. Z tym, że ja mam ogromne trudności żeby wyciągnąć RAZ w roku od mojego państwowego gina skierowanie (bo "Pani jest młoda, i tak będzie ok."), a od prywatnego skierowanie nic nie warte - w sensie, że trzeba płacić za badanie.

Raz w roku gin (oczywiście prywatny, bo państwowy bez pytania sam się nawet nie zająknie) każe robić:
ALAT
ASPAT
APTT
D-dimery
bilirubina

Koszt w mojej przychodni (jak już nie dam rady wyciągnąć skierowania) - 96 zł.

Nasz kraj jest wspaniały- prawda? To wszystko jest jednym słowem CHORE!!!! Po to się płaci składki zdrowotne co miesiąc, by nie dostać nawet skierowania na badanie. Trąbią wszędzie, że jest wysoka umieralność na raka piersi, jajników itp, że kobiety sie nie badają... Tylko że lekarze, jak im się nie da za wizytę prywatną co najmniej 70 zł, to raczą z laski dać skierowanie na badania...
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:36   #13
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: Tabletki anty i badania.

Kiedyś podczas okresu ( pierwsze kilka lub kilkanaście godzin) miałam okropne bóle. Dosłownie niewyobrażalne i nie przesadzam tak pisząc. Przez te kilka lub kilkanaście godzin bolał mnie straszliwie brzuch, wymiotowałam i ogólnie zwijałam się z bólu. Dosłownie koszmar. Nie dawało nic branie tabletek, bo i tak wymiotowałam co by nie było. Tak miałam 6 razy. Dopiero po tym czasie zdecydowałam się pójść z tym do lekarza. Wiem, że powinnam iść od razu, a nie się męczyć. Nie raz było tak, że chciałam jechać na pogotowie i sama nie wiem czemu tak nie zrobiłam. Kiedy poszłam do ginekologa, miałam zwykłe badanie, nawet nie było cytologi! i od razu oznajmiono mi, że mogę brać tabletki antykoncepcyjne lub jakieś inne, które nie mają działania antykoncepcyjnego, bierze się je przez 10 dni w miesiącu. Postanowiłam wybrać antykoncepcyjne, bo dowiedziałam się, że tamte też są szkodliwe, to już wolałam wybrać takie co mnie będą chronić. Te drugie to tak przypuszczam, że miały być Diane, bo kiedyś słyszałam, że właśnie się je tak bierze i że mają takie działanie. A naczytałam się dużo negatywnych rzeczy na ich temat. No więc powiedziałam przy następnej wizycie, na co się zdecydowałam i lekarka tylko spytała jakie chciałabym brać!!!Powiedziałam, że może Logest, a ona powiedziała, że w takim razie Cilest bo są silniejsze. No i tak już bire przez pare lat Cilest.
Ale coraz częściej myśle, aby zrobić badania i dobrać tabletki na podstawie badań. Przy Cileście nie mam żadnych skutków ubocznych i nigdy nie miałam. Co nie znaczy, że nie są idealnie dopasowane.
Ale właśnie chciałam się Was spytać czy mogę wykonać te wszystkie badania biorąc tabletki???? Np. poziom hormonów? Słyszałam, że w tedy należy odstawić tabsy, no a w moim przypadku to nierealne, nie wyobrażam sobie znowu przechodzić tego bólu!! :/
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:49   #14
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Edytkaaa Pokaż wiadomość
Kiedyś podczas okresu ( pierwsze kilka lub kilkanaście godzin) miałam okropne bóle. Dosłownie niewyobrażalne i nie przesadzam tak pisząc. Przez te kilka lub kilkanaście godzin bolał mnie straszliwie brzuch, wymiotowałam i ogólnie zwijałam się z bólu. Dosłownie koszmar. Nie dawało nic branie tabletek, bo i tak wymiotowałam co by nie było. Tak miałam 6 razy. Dopiero po tym czasie zdecydowałam się pójść z tym do lekarza. Wiem, że powinnam iść od razu, a nie się męczyć. Nie raz było tak, że chciałam jechać na pogotowie i sama nie wiem czemu tak nie zrobiłam. Kiedy poszłam do ginekologa, miałam zwykłe badanie, nawet nie było cytologi! i od razu oznajmiono mi, że mogę brać tabletki antykoncepcyjne lub jakieś inne, które nie mają działania antykoncepcyjnego, bierze się je przez 10 dni w miesiącu. Postanowiłam wybrać antykoncepcyjne, bo dowiedziałam się, że tamte też są szkodliwe, to już wolałam wybrać takie co mnie będą chronić. Te drugie to tak przypuszczam, że miały być Diane, bo kiedyś słyszałam, że właśnie się je tak bierze i że mają takie działanie. A naczytałam się dużo negatywnych rzeczy na ich temat. No więc powiedziałam przy następnej wizycie, na co się zdecydowałam i lekarka tylko spytała jakie chciałabym brać!!!Powiedziałam, że może Logest, a ona powiedziała, że w takim razie Cilest bo są silniejsze. No i tak już bire przez pare lat Cilest.
Ale coraz częściej myśle, aby zrobić badania i dobrać tabletki na podstawie badań. Przy Cileście nie mam żadnych skutków ubocznych i nigdy nie miałam. Co nie znaczy, że nie są idealnie dopasowane.
Ale właśnie chciałam się Was spytać czy mogę wykonać te wszystkie badania biorąc tabletki???? Np. poziom hormonów? Słyszałam, że w tedy należy odstawić tabsy, no a w moim przypadku to nierealne, nie wyobrażam sobie znowu przechodzić tego bólu!! :/
Niestety, do badań hormonalnych 3 miesięczne odstawienie tabsów. Oczywiście robi się także w trakcie brania, ale to bez sensu, bo nie są miarodajne. Ocvzywiście pisząc "badania hormonalne" mam na myśli hormony płciowe.

A czy lekarz nie stwierdził co jest przyczyną tak patologicznego bólu miesiączkowego? Ja bym zmieniła co najmniej lekarza, bo ból miesiączkowy patologiczny się leczy. Może wynikać z wielu neiprawidłowości i przed podaniem kobiecie tabletek lekarz powninen chyba ustalić co jej dolega...

Edytowane przez ukrycior
Czas edycji: 2009-10-08 o 22:50
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:59   #15
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Niestety, do badań hormonalnych 3 miesięczne odstawienie tabsów. Oczywiście robi się także w trakcie brania, ale to bez sensu, bo nie są miarodajne. Ocvzywiście pisząc "badania hormonalne" mam na myśli hormony płciowe.

A czy lekarz nie stwierdził co jest przyczyną tak patologicznego bólu miesiączkowego? Ja bym zmieniła co najmniej lekarza, bo ból miesiączkowy patologiczny się leczy. Może wynikać z wielu neiprawidłowości i przed podaniem kobiecie tabletek lekarz powninen chyba ustalić co jej dolega...

No właśnie i to jest najgorsze, bo niby jak ja mam zrobić sobie 3 miesięczną przerwe? Ja już nie chce umierać z bólu A bardzo bym chciała dopasować sobie te tabletki

Jeśli chodzi o badania to miałam tylko normalne i cytologie oczywiście i nic więcej poza tym. Te nic złego nie wykazały.
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 23:11   #16
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Edytkaaa Pokaż wiadomość
No właśnie i to jest najgorsze, bo niby jak ja mam zrobić sobie 3 miesięczną przerwe? Ja już nie chce umierać z bólu A bardzo bym chciała dopasować sobie te tabletki

Jeśli chodzi o badania to miałam tylko normalne i cytologie oczywiście i nic więcej poza tym. Te nic złego nie wykazały.
No właśnie. A przydałoby się np. USG zrobić. Bo z tego co wiem, to klasyczne badanie ginekologiczne nie wykrywa endometriozy. A ta bywa bardzo bolesna...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 00:29   #17
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

+badania krwi. mi przy silnych bolach podejrzewano anemie.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 09:44   #18
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Tabletki anty i badania.

Mój gin ( tzn. wiecej nie pojde do niego) i rodzinny lekarz stwierdzili, że badania krwi są w moim przypadku zbyteczne!To nic , ze w rodzinie w linii prostej powtarzają sie nowotwory oraz żylaki- to "nie jest podstawa" do zlecenia badan". CIekawe co wg nich jest podstawą- mam przyjsc po badania jak będę konać? Boże..widzisz i nie grzmisz, co się w tym chorym kraju dzieje. W gazetach, artykułach pisza, że w Polacy nie dbają o siebie, choroby są późno diagnozowane..., ale nawet jak sie chce zrobić badania, to oni nie chcą dać skierowania! Nie każdego stać na chodzenie prywatnie do lekarza i na badania prywatne. Najgorsze jest, że trzymają w przychodniach lekarzy, którzy są na emeryturze i którzy stosują metody leczenia starej daty ( typu- jakbys miala problemy z żołądkiem, to Ci teraz juz przepisze tabletki) a utrudniają dostęp do pracy młodym lekarzom, w których więcej chęci do pomocy i którzy może nie są tak skłonni do przekupstwa (typu- przepiszę Evrę, dostanę telewizor). MASAKRA!!!


Przepraszam za ten OT, ale jestem glęboko zbulwersowana, że lekarze mnie olali... i tym, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 10:03   #19
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

niefajnie... idz do innego i tyle.
kolezanka wyzej wspomniala ze niby mozna dostac skierowanie na badania i wtedy sa bezplatne... jednak osobiscie trudno mi w to uwierzyc. u wszystkich lekarzy jakich bylam zawsze dostawalam zamiast skierowania karteczke z lista badan (przeciwzakrzepowe+watrob owe), pytalam sie czy sa platne, tak samo w labolatorium dopytywalam sie dokladnie czy mozna zrobic te badania bezplatnie, zawsze mowiono mi ze nie.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 13:32   #20
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Mój gin ( tzn. wiecej nie pojde do niego) i rodzinny lekarz stwierdzili, że badania krwi są w moim przypadku zbyteczne!To nic , ze w rodzinie w linii prostej powtarzają sie nowotwory oraz żylaki- to "nie jest podstawa" do zlecenia badan". CIekawe co wg nich jest podstawą- mam przyjsc po badania jak będę konać? Boże..widzisz i nie grzmisz, co się w tym chorym kraju dzieje. W gazetach, artykułach pisza, że w Polacy nie dbają o siebie, choroby są późno diagnozowane..., ale nawet jak sie chce zrobić badania, to oni nie chcą dać skierowania! Nie każdego stać na chodzenie prywatnie do lekarza i na badania prywatne. Najgorsze jest, że trzymają w przychodniach lekarzy, którzy są na emeryturze i którzy stosują metody leczenia starej daty ( typu- jakbys miala problemy z żołądkiem, to Ci teraz juz przepisze tabletki) a utrudniają dostęp do pracy młodym lekarzom, w których więcej chęci do pomocy i którzy może nie są tak skłonni do przekupstwa (typu- przepiszę Evrę, dostanę telewizor). MASAKRA!!!


Przepraszam za ten OT, ale jestem glęboko zbulwersowana, że lekarze mnie olali... i tym, co się dzieje w polskiej służbie zdrowia.
Coś takiego jak profilaktyka chorób w naszym kraju nie istnieje. Nawet w grupach ryzyka. Dlatego ja wykupiłam w pracy dodatkowy pakiet prywatnego ubezpiecznia medycznego i olałam resztę. Na NFZ chodzę tylko do internisty i endokrynologa. A za składkę zdrowotną byłam parę razy w szpitalu i miałam operację ręki. Na resztę nie warto liczyć...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:28   #21
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
ALAT
ASPAT
APTT
D-dimery
bilirubina
moze ktorad pokolei napisac co do badania za sa? wiecie pisannym jezykiem a nie skrotami medycznymy plizzz
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:49   #22
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
moze ktorad pokolei napisac co do badania za sa? wiecie pisannym jezykiem a nie skrotami medycznymy plizzz
Brook, wpisz sobie w wikipedię
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 20:22   #23
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Tabletki anty i badania.

dobry pomysl

ja tez jestem ciekawa jak mnie lekarz rodzinny potraktuje ale jakby co mam gadke juz ulozona i nie dam sie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 10:47   #24
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: Tabletki anty i badania.

Ja anemii na pewno nie mam, bo badania krwi miałam robione jakiś czas temu, i ostatnio też i nic takiego tam nie wykryli. Z krwią wszystko ok. A USG może faktycznie powinnam zrobić, tylko oczywiście trzeba zapłacić, bo jakże by inaczej.
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:43   #25
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Edytkaaa Pokaż wiadomość
Ja anemii na pewno nie mam, bo badania krwi miałam robione jakiś czas temu, i ostatnio też i nic takiego tam nie wykryli. Z krwią wszystko ok. A USG może faktycznie powinnam zrobić, tylko oczywiście trzeba zapłacić, bo jakże by inaczej.
nie trzeba. nalezy Ci sie raz w roku. jesli odmowi-wybierz sie do innego.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 14:12   #26
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
nie trzeba. nalezy Ci sie raz w roku. jesli odmowi-wybierz sie do innego.
ale tylko na nfz prawda?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 14:41   #27
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
ale tylko na nfz prawda?
no oczywiscie;p u prywatnego i tak trzeba placic za wszystko ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 16:30   #28
Trusk4wk4
Raczkowanie
 
Avatar Trusk4wk4
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 265
Dot.: Tabletki anty i badania.

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Raz w roku gin (oczywiście prywatny, bo państwowy bez pytania sam się nawet nie zająknie) każe robić:
ALAT
ASPAT
APTT
D-dimery
bilirubina

Koszt w mojej przychodni (jak już nie dam rady wyciągnąć skierowania) - 96 zł.

Strasznie drogo :/ z tego co znalazłam na necie wyszło mi 49 za te badania o których piszesz i najdroższe z tego jest badanie na D-dimery ( FDP), nie wiesz czy np zamiennie nie można zrobić badania INR? Bo na jakimś innym forum ktoś pisał o innym zestawie :/ To jest najzabawniejsze, że każdy kto już wypowie się o badaniach, pisze co innego... eh

A jeszcze mam pytanie co do badań HORMONALNYCH. Bo we wszystkich chyba wątkach piszą dziewczyny: musisz zrobić badania hormonalne... JAKIE? jest tyle badań na hormony ze masakra. Mogłaby któraś z was napisać jakie badania hormonalne trzeba zrobić przez wzięciem tabletek? żeby potem przypadkiem nie wyszło ze się okażą za słabe bo np mam więcej jakichś tam hormonów niż innych a lekarka po oczach nie poznała :P

Na innych forach doczytałam sie takich:
FSH
LH
Prolaktyna
Estradiol
Progesteron
Testosteron
właściwie to nawet nie wiem czy tak sie badania nazywają.. ludzie na forach są czasem strasznie niekonkretni :P
Trusk4wk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:23   #29
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
Dot.: Tabletki anty i badania.

odswiezam watek!!

jakie badania konkretnie nalezy wykonac?
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:43   #30
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Tabletki anty i badania.

No przecież masz napisane
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.