rozwód - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-21, 07:30   #1
Puma79
Przyczajenie
 
Avatar Puma79
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Exclamation

rozwód


dziwczyny jestem w kropce
jestem od roku z facetem który wczoraj dostal wlasnie termin przesluchania w sprawie rozwodowej. Problem jest w tym ze on jest poza granicami kraju i nie moze przyjechac na rozprawe bo powiedzieli tam za granica ze jak pojedzie to go zwolnia z pracy.
piszemy zatem o przesuniecie terminy rozprawy, ale problem jest jeszcze inny. sad zada zaswiadczenia o dochodach za 3 ost miesiace a jego pracodawca powiedzial ze mu nie wystawi takiego zaswiadczenia. jednak moj facet zgadza sie na wysokocs alimentow dla swojego syna- rozwod jest bez orzekania o winie.
czy moze miec jakies problemy?
Puma79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 11:51   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: rozwód

nie rozumiem podejscia :jak pojedzie to go zwolni i tego ze nie chce mu wystawic kwitka o zarobkach.

pracuje legalnie?istnieje tam jakies prawo pracy ?dni wolne?

mysle ze warto byloby zasiegnac porady prawnika lub ustanowic pelnomocnika ktory bedzie za niego zalatwial te sprawy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 06:06   #3
Puma79
Przyczajenie
 
Avatar Puma79
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: rozwód

prawo pracy.. takie jak w Polsce a czy w Polsce legalnemu pracownikowi czasowemu należy sie jakis urlop??
jemu sie nalezy przerwa swiateczna i wszystko od nowego roku nabedzie praw urlopowych
poza ty pracodawca niegdzie nie ma obowiazku wystawiac takiego zaswiadczenia- ale juz sobie poradzilam z tym.
zadzwonilam do sadu- pani mi wszystko wyjasnila.
Puma79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 18:35   #4
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: rozwód

jak się zgadza na rozwód i alimenty to niech napisze pismo do sądu wyjaśni to wszystko i oświadczy ile zarabia. NIe sądzę żeby miał z tego problemu problemy. Najważniejsze że się zgadza. No i niech poda adres do korespondencji w kraju.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 19:54   #5
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: rozwód

To dziwne wydaje mi się że prawo odnośnie obowiązku wynikajacego ze stawiennictwa na wezwanie sądu jest wszędzie podobne a zatem w myśl tego pracodawca nie może utrudniać tego pracownikowi i mało tego ma obowiązek wystawić mu zaświadczenie o zarobkach już choćby tylko na prośbę pracownika że już o sądzie nie wspomnę wiem że sądy w skrajnych przypadkach dopuszczają zeznanie w konsulacie jeżeli ktoś z uzasadnionych przyczyn nie może przyjechać na rozprawę brak stawiennictwa w sądzie zawsze trzeba usprawiedliwić inaczej grozi za to kara grzywny
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 06:09   #6
Puma79
Przyczajenie
 
Avatar Puma79
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: rozwód

....wcale nie ma. Pokaz mi prywaciarza w Polsce który bez niczego wypusci pracownika na tydzień urlopu w czasie kiedy ma kilka dobrze platnych zlecen- a tydzien dlatego ze samoloty lataja np. we wtorki i w soboty. Z resztą zasiegnelam porady prawnika i mam wiedze fachową nie bede wiecej takich postow zamieszczac bo ktos kto specjalne sie nie zna namaci mi pierdołami w głowie a nie warto. Post zamknięty.
Dzieki za wszystko.
Puma79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 06:36   #7
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: rozwód

No to po co pisałas skoro otrzymałas w odpowiedzi same pierdoły
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 07:37   #8
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: rozwód

Wiesz sama jestem od trzech lat w trakcie sprawy rozwodowej oraz jednocześnie karnej przeciwko mojemu mężowi więc jak sądzę cośkolwiek na te tematy wiem i to od prawników z centrum praw kobiet oraz od pracodawcy który zawsze czy chciał czy nie wypuszczał mnie na rozprawy wasz problem polega na tym że on przebywa za granicą i być może w jego przypadku są jakieś względy w naszym prawie w każdym razie napatrzyłam się już sporo na ukaranych za niestawiennictwo w sądzie ludzi
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 07:49   #9
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: rozwód

sąd uznaje niestawiennictwa usprawiedliwione jednak tylko raz może dwa później na ogół są kary za niepoważne traktowanie sądu oraz opóźnianie toku postępowania i na koniec wyrok zaoczny wiele zależy od sędziego prowadzącego sprawę jak do tego podejdzie być może w waszym przypadku wystarczy pełnomocnik w sądzie ale czy to wystarczy tego nie wiem zwykle w takich wypadkach stronyi tak mają obowiązek stawiennictwa osobistego co jest zwykle napisane na wezwaniu
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 11:56   #10
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: rozwód

Cytat:
Napisane przez Puma79 Pokaż wiadomość
....wcale nie ma. Pokaz mi prywaciarza w Polsce który bez niczego wypusci pracownika na tydzień urlopu w czasie kiedy ma kilka dobrze platnych zlecen- a tydzien dlatego ze samoloty lataja np. we wtorki i w soboty. Z resztą zasiegnelam porady prawnika i mam wiedze fachową nie bede wiecej takich postow zamieszczac bo ktos kto specjalne sie nie zna namaci mi pierdołami w głowie a nie warto. Post zamknięty.
Dzieki za wszystko.
ale wdzięczność, życzę powodzenia w potyczkach z prawem skoro już tak wszechstronnie wyedukowana jesteś.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 12:50   #11
Puma79
Przyczajenie
 
Avatar Puma79
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 17
Dot.: rozwód

TAK ŻEBY KTOŚ NIE POMYŚLAL ZE JESTEM "iNPOLITE"- WSZYSTKO OK. CALOŚĆ TRWAŁA 1 SPOTKANIE 15 MIN I TO NIE BYŁA ROZPRAWA- MOGĄ ROBI C W RODZAJU - JA BYM NAZWALA TO ZAOCZNIE- ALE TO BYŁO ZA OBUPULNA ZGODA. WSZYSTKICH POZDRAWIAM- SZCZEGÓLNIE MUSICMANA- DZIEKI
Puma79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.