Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-03, 08:29   #1741
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Kurza stopa wszystko szło dobrze przy mieszaniu pierwszego serum aż doszło do pantenolu. Pomyliłam się i dodałam go dwa razy wiecej niż było trzeba .Wyszło wiec sporo wiecej niż zalecane max 5% .Co tu robić ? Zostawić jak jest i nakładać ? Czy pododawać wszystkiego dwa razy wiecej . Troche się obawiam , że składniki sie nie połączą gdy już dodałam część olejową do wodnej . Jak uratować to serum ?
Doświadczone "mieszaczki " proszę o pomoc
Grazkako, nic się nie powinno stać - najwyżej serum będzie trochę kleiste . Gdyby się nie połączyło, możesz oddać kropelkę SLP więcej. Jeśli się jednak bardzo boisz, to podwój i resztę składników i będziesz miała po prostu większą ilość serum.

Eyelash69, tamanu, czarnuszka, zielona herbata, szałwia, pachnotka, porzeczka, wiesiołek. Musisz wypróbować sama. W zasadzie po dłuższym używaniu każdy dobrze dobrany olej powinien zmniejszyć łojotok.

Venealin, ja podobnie jak Charlotte wcale bym go nie ulepszała, tylko... wyrzuciła albo zużyła i zaczęła nowe życie z Isaną.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-10-03 o 08:31
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 09:26   #1742
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Grazkako, nic się nie powinno stać - najwyżej serum będzie trochę kleiste . Gdyby się nie połączyło, możesz oddać kropelkę SLP więcej. Jeśli się jednak bardzo boisz, to podwój i resztę składników i będziesz miała po prostu większą ilość serum.
Niezamienna dziękuję . Powinnaś się raczej nazywać Niezawodna . Służysz pomocą za kazdym razem gdy stoimy pod bramką . Wobec tego spóbuję serum takie jak umieszałam . Wyczytałam w miedzy czasie , że dziewczyny stosują na rany , otarcia d- pantenol bez rozcieńczania więc faktycznie te prawie 10% nie powinno zrobić nic niedobrego . Miłej niedzieli .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 09:43   #1743
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam kolejne pytanie. Stosuję hydrolat oczarowy i zastanawiam się nad dodaniem do niego niacynamidu w celu lepszego nawilżenia skóry. Czytałam że sugerowane stężenie to 2-5%. Jakie stężenie wybrać w przypadku dodatku do hydrolatu, jak długo mogę przechowywać taki produkt i czy hydrolat oczarowy nadaje się aby dodać do niego niacynamid? Z jakimi hydrolatami jeszcze mozna go mieszać?

Drugie pytanie dotyczy żelu hialuronowego. Zastanawiam się nad dodawaniem go do kremu w celu poprawy nawilżenia (krem to normaderm triactiv). Czy w takim przypadku nie będzie wysuszał? A co z oferowanym zestawem na BU - Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% - czy dodatki alantoiny i pentanolu spowodują, że sam żel nie będzie już wysuszał i mogę go stosować na noc samodzielnie, a rano jako dodatek do kremu?

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2010-10-03 o 10:36
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 13:41   #1744
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

DZiewczyny, mam ogromną prośbę. Zamierzam ukręcić OLEJEK DO KĄPIELI wg następującego, bazowego przepisu:

"Olejek do kąpieli (przepis bazowy):
80 ml oleju roślinnego (jojoba, migdałowy, z orzechów ziemnych, z pestek moreli lub inny)
10 ml olejku eterycznego (lub mieszaniny olejków)
10 ml lecytyny (emulgator roślinny)
Wszystkie składniki wlać do butelki z ciemnego szkła i rolując dokładnie wymieszać (najlepiej odstawić na kilka dni). Na pełną wannę ciepłej wody (35-38 stopni C) wystarczy do ok. 10 ml olejku. Jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, należy zmniejszyć stężenie olejku eterycznego lub dodać do kąpieli mniejszą ilość gotowego produktu. Lecytyna sprawi, że olejki dobrze rozpuszczą się w wodzie i nie będą tworzyć na powierzchni tłustej warstwy, a także uchroni skórę przed wysuszeniem.
Jeśli nie mamy lecytyny, możemy zamiast niej użyć bezzapachowy płyn do kąpieli, który przed dodaniem do wody mieszamy z olejem bazowym i olejkiem eterycznym."

Przepis pochodzi ze strony:
http://forum.eteryczne.info/viewtopic.php?f=4&t=9

Czy powinien wyjść z tego dobry olejek, bez tłustych plam pływających na powierzchni wody? Czy moze lepiej uzyć Polisorbat85 zamiast lecytyny do emulgacji? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 19:47   #1745
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Polecałabym Ci ewentualne wzbogacanie tego serum przez dodawanie do kwasu hialuronowego różnych nawilżaczy, ekstraktów i witamin rozpuszczalnych w wodzie: jedwabiu hydrolizowanego, owsa hydrolizowanego, NMF, nawilżacza cukrowego (Naturalis), alg bioferment, ekstraktów owocowych (Mazidła), niacyniamidu, pantenolu, witaminy C w proszku (w Naturalisie jest taki badzo drobny proszek, który świetnie się rozpuszcza). To Cię na pewno nie zapcha, a urozmaici pielęgnację.
No to nabyłam właśnie na Mazidłach jedwab hydrolizowany, owies hydrolizowany, NMF, niacyniamid, pantenol i oczywiście flaszkę mojego ulubionego oleju konopnego. Będę je po kolei wypróbowywać Rozumiem że mogę te składniki wymieszać w hydrolacie niekoniecznie w żelu hialuronowym? (żel mi średnio służy bo jest taki jednak trochę klejący, najlepiej jakbym mogła je rozpuścić w oleju ) A co myślicie o mieszaniu hydrolatów z olejami, da się tak w ogóle?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 20:12   #1746
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ponawiam CO do nawilżenia i zmniejszenia łojotoku
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 21:48   #1747
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
No to nabyłam właśnie na Mazidłach jedwab hydrolizowany, owies hydrolizowany, NMF, niacyniamid, pantenol i oczywiście flaszkę mojego ulubionego oleju konopnego. Będę je po kolei wypróbowywać Rozumiem że mogę te składniki wymieszać w hydrolacie niekoniecznie w żelu hialuronowym? (żel mi średnio służy bo jest taki jednak trochę klejący, najlepiej jakbym mogła je rozpuścić w oleju ) A co myślicie o mieszaniu hydrolatów z olejami, da się tak w ogóle?
ja tu poczatkujaca,ale z tego cowiem to olej nie rozpusci sie w wodzie, czyli w hydrolacie (poprawcie mnie jesli sie myle...) co do reszty to nie mam pojecia
umnie glucik olejowo- hialurowy dziala cuuuuda, dodaje tez vit ACE (w plynie)/ kolagen/skwalen/owies hydrol, itp
sam olej tez sie nie wchlania (z mojego skromnego doswiadczenia)
wogle witajcie po dluzszej przerwie

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
ponawiam CO do nawilżenia i zmniejszenia łojotoku
podobno jajoba doskonale reguluje.... zerknij na opis olejkow na mazidlach
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 12:25   #1748
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A z czym mogłabym zmieszać olej oprócz hialuronu? Niestety w proporcjach 50/50 jest glut który mnie zapycha a jak dam mniej hialuronu to się wszystko rozwarstwia. Z kolei sam olej nic a nic mnie nie zapycha, no ale w oleju mi się te witaminki nie rozpuszczą pewnie?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 13:37   #1749
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A w jakiej postaci masz te witaminki?
Ja wszystko mieszam z olejami, owszem woda się nie wymiesza z olejem, ale wszelkie inne substancje ładnie się rozpuszczają (lub mieszają) i można spokojnie aplikować na buzię
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 16:18   #1750
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
A w jakiej postaci masz te witaminki?
Ja wszystko mieszam z olejami, owszem woda się nie wymiesza z olejem, ale wszelkie inne substancje ładnie się rozpuszczają (lub mieszają) i można spokojnie aplikować na buzię
No to bardzo dobra informacja Mam:
jedwab hydrolizowany,
owies hydrolizowany,
NMF,
niacyniamid i pantenol.
Dzięki!
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 17:50   #1751
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Limone, niacyniamid możesz mieszać z dowolnym hydrolatem. Stężenie zależy od intensywności efektu, który chcesz osiągnąć - jeśli nie podrażni Cię 5% (bo różnie bywa), stosuj śmiało takie właśnie maksymalne stężenie. Jeśli hydrolat jest konserwowany, możesz taką mieszankę spokojnie przechowywać aż do zużycia w lodówce.
Żel hialuronowy solo to średni pomysł. Nawet z pantenolem i alantoiną może wysuszać i sciągać, a poza tym pozostawia taką nieprzyjemną błonkę. HA warto mieszać z jakąś warstwą okluzyjną - kremem albo olejem.

Beliczku, nie robiłam takiego olejku do kąpieli (mam na koncie tylko olejek myjący z lecytyną), ale proporcje są w miarę ok, z jednym wyjątkiem - za dużo olejków eterycznych. Na 100 ml produktu końcowego dałabym jakieś 50 kropelek olejku - nie ma co szaleć z tak silnymi surowcami, bo można sobie nimi zrobić krzywdę. Spróbuj i daj znać, co Ci wyszło, dobrze?

Eunchae, hydrolat ani żadna z substancji, które wymieniasz, nie połączy się z olejem, ale mogą stworzyć jednorazową porcję takiego niejednorodnego "gluciku", który wymieszasz na dłoni. Możesz też zrobić sobie z nich tonik (rozpuszczając je w hydrolacie), a na to nałożyć sam olej.

Eyelash69, odpowiedziałam Ci w poprzednim poście.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 19:31   #1752
Umb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja się zakochałam w oleju z czarnej porzeczki Pierwsze wrażenie nieciekawe - gęsta zielona maź (dostałam próbkę w pudełeczku, nie wiem jak to wyciągać ze zwykłej buteleczki?) o specyficznym, ale przyjemnym zapachu - bardziej jak liście, niż owoc porzeczki.

Nakładam w małej ilości, najczęściej jako dodatek do gotowych kremów, lub w połączeniu z olejem jojoba, chociaż sam też jest dobry. W małej ilości przyciemnia mi skórę, a pod podkładem wygląda trochę jak opalenizna (mam z natury lekko oliwkową karnację) Stosowany solo robi ze mnie zombi, więc polecam go kłaść na noc, jak nikt nie patrzy

Nie jest bardzo tłusty, dobrze się wchłania, raczej nie zapycha, skóra jest nawilżona i mięciutka. Mam skórę mieszaną, skłonną do zaskórników, miejscami lekko odwodnioną. Olej z porzeczki wędruje na moje top 10 mazideł twarzowych, zaraz po hydrolacie oczarowym, i tuż przed olejem żurawionowym
Umb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 21:57   #1753
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a ja przeglądam sobie ZSK, BU, mazidła, naturalisa i stwierdzam, że z każdego sklepu coś bym kupiła... i co ja biedna zrobię?

obecnie używam:
- hydrolatu geraniowego
- peelingu z bromelainą
- oleju z nasion z truskawki
- 1% HA roślinnego

ale mi mało
__________________
nadzieja umiera ostatnia....

Edytowane przez strawberka
Czas edycji: 2010-10-04 o 21:58
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 10:34   #1754
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna czy olej jojoba mogę trzymać w łazience czy koniecznie w lodówce?mam próbeczkę i chciałabym ją zużyć do mycia twarzy pod minerały ale w lodóce ma postać prawie stałą

Strawberka ja miałam identycznieto co chciałam nie było w jednym sklepie i miałam dylemat ale ponieważ jestem niecierpliwa to zanim zamówiłam cokolwiek "przespałam"sie z tematem,podliczyłam co chcę kupić i jak zobaczyłam cenę to myślałam że padnęwyszłoby na to że wiecej bym wydała niż zarabiami drogą eliminacji zamówiłam tylko w dwóch sklepach,mniej się nie dało
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-10-05 o 10:37
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 12:24   #1755
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja żłoyłam 2 duże zamówienia w EcoSPA i mazidłach jednoczśnie. CZekam na paczuszki. A chciałabym jeszcze przynajmniej drugie tyle zamówić...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 12:44   #1756
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niezamienna czy olej jojoba mogę trzymać w łazience czy koniecznie w lodówce?mam próbeczkę i chciałabym ją zużyć do mycia twarzy pod minerały ale w lodóce ma postać prawie stałą
Pytanie nie do mnie, ale mogę odpowiedzieć z doświadczenia. Olej jojoba u mnie zawsze stoi w łazience i nigdy nic się z nim nie działo. Jeśli używasz systematycznie, dość szybko schodzi, a nie stoi kilka miesięcy, to zdecydowanie wystarczy łazienka (byle daleko od kaloryfera/ słońca)

A co do zakupów... Ech, biochemia to po prostu studnia bez dna, rzeczywiście trzeba rozsądnie kupować, bo potem można zatonąć w mazidełkach, a skóra też nie lubi zbyt wielu nowości. Także ja też sobie spisuję, podliczam, a potem drogą eliminacji... Z czasem też jest tak, że już wiecie co Wasza skóra lubi, co się najlepiej sprawdza itd, ale początki są najgorsze - chce się spróbować wszystkiego! Także życzę zdrowego rozsądku i cierpliwości
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 14:31   #1757
mononoke
Raczkowanie
 
Avatar mononoke
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej, dziewczyny!
Wczoraj otrzymałam moje pierwsze zamówienie z BU, m.in. hydrolat z kocanki. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jego koszmarny zapach Czy ja mogę bez szkody dla jego cudnych właściwości jakoś ten zapach przyćmić? Np. olejkiem eterycznym. Akurat mam pod ręką naturalny olejek cedrowy oraz jaśminowy (ten drugi nie jest czystym eterycznym, tylko zapachowym). Rozpuści się toto w ogóle w hydrolacie?
Będę wdzieczna za wskazówki
__________________
Komm in mein Boot
ein Sturm kommt auf
und es wird Nacht
mononoke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 16:23   #1758
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mononoke Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny!
Wczoraj otrzymałam moje pierwsze zamówienie z BU, m.in. hydrolat z kocanki. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jego koszmarny zapach Czy ja mogę bez szkody dla jego cudnych właściwości jakoś ten zapach przyćmić? Np. olejkiem eterycznym. Akurat mam pod ręką naturalny olejek cedrowy oraz jaśminowy (ten drugi nie jest czystym eterycznym, tylko zapachowym). Rozpuści się toto w ogóle w hydrolacie?
Będę wdzieczna za wskazówki
Z tego co wiem to olej nie rozpusci sie w hydrolacieJa też mam kocankę i faktycznie zapach jest powalający

BothSides bardzo Ci dziękuję za odpowiedźjak już pisałam mam tylko próbkę wiec szybko skończę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 16:27   #1759
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja wróciłam do domu i weszłam na biochemie. Kusi mnie monoi... Jakby tak sobie ukręcić masło/mus do ciała na biobazie, z karite. Co podobnego ma Body Shop. Bardzo lubię zapach monoi i chyba się skuszę. Kręciłyście coś z tego oleju? Myślę, ze dałoby radę coś z niego zrobić fajnego, przecież podstawowy składnik w nim to olej kokosowy. Przegłądałam wąteki, dziewczyny chyba dotąd uzywały go jako produktu do pielęgnacji solo, bez domieszek.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 07:26   #1760
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

SzatAnko, BothSides już Ci odpowiedziała. Możesz trzymać jojobę poza lodówką - to jeden z najbardziej stabilnych olejów.

Mononoke, nie rozpuści się.

Beliczku, ja używałam monoi tylko solo do włosów, ale nie ma przeciwwskazań, żeby z niego coś ukręcić.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 07:48   #1761
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Owocnego mieszania i oby Ci posłużyło.
Ech , nie posłużyło mi . Coś mnie podrażnia .Obudziłam się z czerwonymi krostkami-zgrubieniami na twarzy . (Podobnie zresztą jak dziś po serum Renew gdy nałożyłam je ponownie po trzech dniach)
Hydrolat z róży 55%
żel hialuronowy 1,5%
ekstrakt z jabłka 5%
RKM 5%
D pantenol 5%
niacynamid 5%
guma ksantanowa 0,5%
olej z róży pizmowej 20 %
SLP 3%
Składniki na szaro stosowałam wcześniej i nie zaobserwowałam żadnych objawów zła czynionego na moim obliczu. Nie sadzę by d-pantenol lub niacynamid mi to robił . Pozostają do sprawdzenia RKM , SLP i guma ksantanowa-to dla mojej skóry nowości . Dobrze kombinuję ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 07:54   #1762
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Beliczku, ja używałam monoi tylko solo do włosów, ale nie ma przeciwwskazań, żeby z niego coś ukręcić.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Dzis WIELKI dzień - odbiór paczki na ul. Wilczej w EcoSpa (moim zdaniem odbiór osobisty w Centrum to świetne rozwiazanie dla Warszawianek). Wczoraj Pani Lidia z mazideł nadała przed południem moją paczuszkę,....więc może dzis będzie.

A w paczkach duzo oleju arganowego na produkty do ciała, olej kokosowy, olej z moreli, migdałowy. Masło kakaowe niefiltrowane na balsam do ust, oczywiście shea, i inne cuda do kręcenia.

Dziewczyny, czy mieszałyście kremową i balsamową bazę z EcoSpa z masełkami albo olejami? Zastanawiam się czy kupić. Kusi mnie baaaaardzo. Ukręcić mleczko do ciała monoi albo monoi|+frangipani.

Edytowane przez beliczek
Czas edycji: 2010-10-11 o 11:25
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 07:55   #1763
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna dziękujęnie trzymanie olejów w lodówce bardzo ułatwia mi życie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 11:21   #1764
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niezamienna dziękujęnie trzymanie olejów w lodówce bardzo ułatwia mi życie
Dołączam się do podziękowań. Własnie wyjęłam moją jojobę z lodówki, bo już nie miałam cierpliwości do konsystencji twardego masła
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 18:32   #1765
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Własnie wyjęłam moją jojobę z lodówki, bo już nie miałam cierpliwości do konsystencji twardego masła
No tak, jojoba jest woskiem, więc tężeje w niskich temperaturach...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 22:11   #1766
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny, macie moze jakies doswiadczenia z olejkiem z pomaranczowym (Citrus sinensis) dostalam jako gratis 10ml i nie wiem, co z nim zrobic
na mazidlach znalazlam taki oto komentarz:
Jak dla mnie ten olejek jest super. Stosowałam go głównie na skóre tważy. Jest bardzo wydajny, bo nie można go stosować bez rozcięczenia ( ja mieszałam go z maceratem z kasztanowca ) świetna bomba witaminy C, zapach jest oczywiście świetny, tylko bardzo mocny, ma fajną lekką konsystęcję, skóra jest bardzo przyjemna po jego działaniu. Zauwaszyłam co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, po nie długim czasie używania tego olejku znikneły mi zaskórniki z nosa, polecam naprawdę jest warty zakupu.

mam troche zasornikow i niedoskonalosci, a opinia bardzo kuszaca....
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 07:25   #1767
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, małe pytania do doświadczonych koleżanek

1. Czy hydrolaty z mazideł i BU pachną tak samo? Mam teraz oczarowy z BU (niestety na wykończeniu), a że planuję zakupy w Mazidłach, chciałabym to samo kupić... o ile zapach jest ten sam Chyba, że polecicie jaki inny hydrolat - skóra bardzo mieszana - nos się świeci, skóra w okół nosa przesusza, na czole i brodzie od czasu do czasu niedoskonałości, a do tego wrażliwa i skłonna do podrażnień...

2. Czy oleje pachną jak to z czego są zrobione - czy np. kasztanowy pachnie kasztanami, a malinowy malinami, czy maja jakieś swoje "olejowe" zapachy? I czy oleje z mazideł można stosować jako olejki do kąpieli - i jeśli tak, to które?

3. Mam olej kokosowy (niestety rafinowany) i stosuję go zamiast balsamu po myciu. Podbiera mi go też TŻ, który ma problem z przesuszającą się skórą - uczuleniowe sprawy - ale marudzi, ze dla niego jest za mało tłusty. Czy mogłybyście polecić jakiś olej, który poradzi sobie z bardzo suchą i pękającą (na dłoniach) męską skórą?

Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 12:26   #1768
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej kochane, zrobiłam sobie pierwszy kremik - krem z lukrecją z BU. Powiedzcie mi proszę jeśli wiecie - który składnik tego kremu powoduje, że skóra się tak strasznie po nim lepi?? Skwalan, lukrecja czy może jeszcze coś innego?
I drugie pytanie - czy myślicie, że mogłabym rozpuścić koenzym Q10 w proszku z Mazideł w jakimś oleju np. z orzecha i połączyć go z tym kremem?
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 13:45   #1769
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Hej kochane, zrobiłam sobie pierwszy kremik - krem z lukrecją z BU. Powiedzcie mi proszę jeśli wiecie - który składnik tego kremu powoduje, że skóra się tak strasznie po nim lepi?? Skwalan, lukrecja czy może jeszcze coś innego?
I drugie pytanie - czy myślicie, że mogłabym rozpuścić koenzym Q10 w proszku z Mazideł w jakimś oleju np. z orzecha i połączyć go z tym kremem?
Lukrecja powoduje efekt lepkości a koenzym rozpuszcza się w olejach na ciepło(pogrzewając go np przy gazniku-ja tak robię)
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 13:49   #1770
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kupiłam sobie niedawno mleczko winogronowe. Super sprawdza się pod puder maturalny, nie świeci się wcale. Na razie testowałam go tylko solo.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.