Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 20:13   #3391
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
jesteście przecudowne, dziękuję za odpowiedzi i ide sie bawic z breją
daj jutro znac co wyszlo jak jeszcze jestes tutaj to powiem ze nie ma roznicy czy nakladasz na wlosy suche czy wilgotne, czytalam wiele wypowiedzi i wyszlo ze nie wplywa to na kolor, tak wiec ja myje glowe szamponem (bez sls bo ja nie stosuje silkonow, pq, parabenow, pvp), trzymam w turbanie z 15 min i na takie wilgotne nakladam, potwierdzam ze kolor wychodzi intensywny i rowny, jak papka bedzie gesta to nie bedzie splywac czy z suchych czy z wilgotnych a na wilgotne latwiej nakladac
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:17   #3392
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
mysle ze nie zmieni to samego koloru, srodowisko kwasne jest potrzebne aby henna puscila mocniej barwnik ale jak jest tam amla to mieszanka jest do przygotowania na juz no i amla ma bardzo wysokie stezenie wit C, ja bym zostala przy goracej wodzie

(sok cytrynowy moze dac glebszy kolor ale przez to wygladajacy na ciemniejszy, wszystko zalezy co chcesz osiagnac)

niektorzy mieszaja henne (mieszanke) z mocnym naparem rumiankowym (4 torebki na szklanke), oczywiscie goracym, rezultaty podobne a rumianek nie wysusza jak cytryna
jak dobrze, ze i rumianek i cytryna predzej rozjasni nasze wlosy niz je przyciemni.. !



Rybiorek, black_sun
dzieki za rady, obiecuje nie rozjasniac chemia!

obywatelka planety Ziemia,
co do tych silikonow jest taki watek wszystko mozesz wyczytac, a i daj Ci bog, zebys zapamietala! duzo tego jest, sa rozpuszczalne w wodzie [np dimethicone] i nierozpuszczalne, ktorym daje rade tyclko silny detergent myjacy z szamponow.
w kazdym badz razie polecam ten watek, znajdziesz, jak nie to pisz.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-16 o 20:23
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:50   #3393
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

znalazłam watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
z wydrukowaną listą powinnam chodzić do drogerii

nałożyłam na 2 pasma, na jednym planuję trzymac 30min, na drugim godzine. Producent podaje ze ta farba łapie intensywniej/szybciej niz inne więc chyba wystarczy.
pisza na ulotce zeby zrobic probke 30,60,90 i 120min ale chyba bym sie cała umaziała i zasnęła w tym turbanie
jak wyjdzie za słabo to przy farbowaniu pełnym przytrzymam dłużej i tyle :P
ciekawa jestem jak kolor w ciagu najbliższych dni będzie się zmieniał

edit: po pół godzinie trzymania widzę że naturalne odrosty sa jedynie delikatnie zabarwione, mało co widac więc drugą próbkę zostawie na 90min a nie 60

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-16 o 21:15
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:23   #3394
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja mialam rozjasnione wlosy rozjasniaczem,na to ciemny braz.kolor sie wyplukal,ale mam zolte refleksy i troche rude, nie podoba mi sie to. czy gdy bym nalozyla khadi orzechowy albo ciemny braz to jest szansa ze otrzymam CHLODNY ciemny odcien? przeszukalam watek ale glownie piszecie o rudosciach. jesli o tym juz bylo to prosze o podanie linka. bylabym bardzo wdzieczna za odp
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 23:05   #3395
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam hennomaniaczki, strasznie kusicie aż postanowiłam sama czegoś spróbować bo do tej pory jechałam na ognistym balsamie Venity

I oczywiście mam kilka pytań bo zgłupłam:
- jeśli marzy mi się marchewkowo-rudy-złocisty bez żadnej czerwieni to mieszać klasyczną hennę Khadi z kasją czy brać tą mieszankę henny z amlą i jatrophą? A może którąś z nich z cytryną? I pewnie szybko zmywać szamponem. Mój kolor naturalny to ciemny blond, reszta wiewiórkowo-blond.

- pamiętam, że kiedyś po miedzianej Sipie wychodził mi fajny wiewiórkowy odcień, czy ona w porównaniu do innych firm rzeczywiście jest taka beznadziejna tzn. szybko blednie? Ale skład ma chyba w pełni naturalny z tego co wyczytałam? Tylko zastanawia mnie, że w instrukcji każą zalewać gorącą wodą, nie ma nic o cytrynie, no i trzymanie 60 min o ile pamiętam.

- a jak ma się sprawa z trwałością Chny Eld? Chyba też 100% natura?

- jeszcze mnie zastanawia henna Jamila z Mazideł, ona wychodzi czerwona czy też można pokombinować z pomarańczowym odcieniem? Nie wiem co wybrać a trochę mi szkoda kasy na Khadi

Gdyby ktoś pomógł mi rozwiać wątpliwości byłabym bardzo dźwięczna A w zał. odcień, który mnie interesuje, obojętne czy będzie ciemniejszy czy jaśniejszy, byleby był to pomarańcz a nie czerwień, mahoń itp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25.jpg (52,8 KB, 29 załadowań)
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:20   #3396
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

sądziłam ze jak kupie henne z amlą to odcień będzie intensywniejszy..
na odrostach mam marchewkę, tuz przy samej skórze ledwo co złapało po 90min, a zależy mi na ciemnym miedziano czerwonawym odcieniu. tam gdzie włosy były farbowane trochę nadało miedziane refleksy ale odrosty to masakra. czy coś da się zrobic naturalnymi środkami aby przyciemnić MOCNO ta hennę ale nie nadając w efekcie brązowego odcienia?
http://img38.imageshack.us/img38/2766/henna.png
tu widać ze nie ma opcji na nadanie rubinowego odcienia pewnie na ciemnych włosach dopiero by wyszedł i przy hennie pakistańskiej a nie indyjskiej.
zobaczę o ile ściemnieje przez 2 dni.
I jeszcze pytanie odnośnie khadi-czy ta z was która miała hennę z amlą i jantrophą miała na złotym wewnętrznym opakowaniu napis henna? bo przez chwile sie zastanawiałam czy nie pomylili opakowań i czy przypadkiem nie dostałam czystej henny, bo jest napis henna a nie ze henna + ampla itd
oto próbka z pasma:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110317096.jpg (74,8 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-17 o 08:48
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 08:31   #3397
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez obywatelka planety Ziemia Pokaż wiadomość
Rybiorek, dzięki za odp
zastanawiałam sie jeszcze nad tym skoro w tej mieszance jest już zakwaszająca amla to czy jest potrzeba dodawania soku z cytryny
bo marzy mi się intensywny kolor.. aczkolwiek jaki może wyjsc dowiem sie dopiero po spróbowaniu

a nie spytałam dokładnie bo jak do nich zadzwoniłam to się dowiedziałam ze nie mieli tej mieszanki która miałam. dzwon na 609856804, Pani Elżbieta się tym zajmuje wiec powie Ci jak tam trafić.

Helfy mi odpisali ze w Warszawie są sklepy które sprzedają cześciowo ich produkty. oto adresy:
  • Kiosk TIZIO, al. Jerozolimskie 54 (Pawilon 205 na Dworcu Centralnym)
  • Sklep Zielarsko-Medyczny Natura, ul. Młynarska 13
  • Mydlarnia Shea, ul. Młynarska 52
i się nie zdziwię jeśli ten pierwszy kiosk to ten sam który sprzedaje produkty khadi

I jeszcze mam pytanie o te slsy, parabeny i inne chemiczne szajstwo w kosmetykach myjącopielegnacyjnych do włosów. sklad najczesniej jest po angielsku (czasem po łacinie), jak dokładnie nazywają sie te składniki których nalezy unikać?np. te silikony utrudniające wniknięcie henny
Dzięki za odpowiedź w wolnej chwili się tam przespaceruję, zapytam jakie mają ceny, może wyjdzie mi lepiej niż wysyłka... Bo na razie kasy mam mało, a żeby cena wysyłki z helfów nie drażniła wypadałoby zamówić kilka opakowań...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 10:36   #3398
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam hennomaniaczki

Też bym chcialą taki kolor jak Redhaired Witch wkleiła ( to Ty? ), tylko czym to zrobić....może henna Mazidlana z Amlą i sporą ilością cytryny?

Narazie mam takie wlosie jak w avku, zrobione henna z mazidel i sokiem z 2 cytryn , ale marzy mi się właśnie taki zlocisto marchewkowo pomarańczowy

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

A tym miałoby szansę wyjść bardziej marchewkowo ogniste niż mazidlaną henną

http://helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 12:22   #3399
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Witam hennomaniaczki

Też bym chcialą taki kolor jak Redhaired Witch wkleiła ( to Ty? ), tylko czym to zrobić....może henna Mazidlana z Amlą i sporą ilością cytryny?

Narazie mam takie wlosie jak w avku, zrobione henna z mazidel i sokiem z 2 cytryn , ale marzy mi się właśnie taki zlocisto marchewkowo pomarańczowy

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

A tym miałoby szansę wyjść bardziej marchewkowo ogniste niż mazidlaną henną

http://helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc
wiesz co ja mysle ze nie, uzylam do tej pory 3 rodzaje henny, jedna hinduska ale nie wiem skad (jakosc nie za dobra choc niby BAQ, kupiona stacjonarnie), jamila (pakistan) i ostatnio sojat (podobno najlepsza hinduska) - pierwsza slabo chwycila ale mimo to kolorystycznie tak jamila i sojat, mnie wychodzi czerwone wino i jak widac co bym nie uzyla tak bedzie, nasze wlosy, ich rodzaj i struktura oraz czy byly traktowane chemia decyduje o koncowym wyniku

no ale ja sama henne stosuje, moze ktos sie jeszcze wypowie

(jedynie co to przychodzi mi do glowy takie ryzykowne rozwiazanie jak zalanie henny wrzatkiem, podobno wtedy wychodzi krzykliwy pomarancz ale tez taki sposob wplywa na to ze barwnik jest mniej trwaly, z tym ze tylko czytalam o tym wiec nie wiem ile w tym prawdy, generalnie na mehandi nie zalecaja tego sposobu)

BTW masz cudowny kolor, sama bym taki chciala ale niestety swoje wloski mam za ciemne
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-17 o 12:23
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 13:37   #3400
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

BTW masz cudowny kolor, sama bym taki chciala ale niestety swoje wloski mam za ciemne



Tylko troche już mi sie znudził ten kolor....

Moze spróbuję dziś z tym zalaniem wrzątkkiem, ciekawe co by wyszło...chyba zaleję odrobinę i zrobię próbę na pasemku

A marzy mi sie dokładnie taki żarówiasty kolor teraz
http://www.hennaforhair.com/mixes/elizabetht/

http://www.hennaforhair.com/mixes/cindy/

A probowałą któraś z Was dodać do henny gożdzikow?
W tych opisach własnych miksów dziewczyny niektóre dodają....

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-03-17 o 13:39
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 13:42   #3401
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Też bym chcialą taki kolor jak Redhaired Witch wkleiła ( to Ty? ), tylko czym to zrobić....może henna Mazidlana z Amlą i sporą ilością cytryny?
Niestety nie Ale zbliżony kolor wychodził mi po miedzianej Sipie - tutaj dziewczyny piszą, że krótko trzyma w stosunku do np. Khadi ale chyba zaryzykuję ponownie... Tylko składu nie jestem pewna, może ktoś ma opakowanie...?

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
wiesz co ja mysle ze nie, uzylam do tej pory 3 rodzaje henny, jedna hinduska ale nie wiem skad (jakosc nie za dobra choc niby BAQ, kupiona stacjonarnie), jamila (pakistan) i ostatnio sojat (podobno najlepsza hinduska) - pierwsza slabo chwycila ale mimo to kolorystycznie tak jamila i sojat, mnie wychodzi czerwone wino i jak widac co bym nie uzyla tak bedzie, nasze wlosy, ich rodzaj i struktura oraz czy byly traktowane chemia decyduje o koncowym wyniku
Szkoda To była Jamila z Mazideł?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 13:42   #3402
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość



Tylko troche już mi sie znudził ten kolor....

Moze spróbuję dziś z tym zalaniem wrzątkkiem, ciekawe co by wyszło...chyba zaleję odrobinę i zrobię próbę na pasemku

A marzy mi sie dokładnie taki żarówiasty kolor teraz
http://www.hennaforhair.com/mixes/elizabetht/

http://www.hennaforhair.com/mixes/cindy/

A probowałą któraś z Was dodać do henny gożdzikow?
W tych opisach własnych miksów dziewczyny niektóre dodają....
Dlaczego ja nie jestem naturalna jasna blondynka
Co ja bym dala za taki kolor
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 13:48   #3403
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość



Tylko troche już mi sie znudził ten kolor....

Moze spróbuję dziś z tym zalaniem wrzątkkiem, ciekawe co by wyszło...chyba zaleję odrobinę i zrobię próbę na pasemku

A marzy mi sie dokładnie taki kolor teraz
http://www.hennaforhair.com/mixes/elizabetht/
my kobiety mialam dlugie wlosy, farbowalam na czerwono i mi sie zmian zachcialo, niestety wpadlam na pomysl z blondem, no i mam teraz krotkie i odrastaja, po hennie wygladaja super, sporo odrosly ale i tak sa krotkie bo nie obcielam sie na zapalke i musialam potem co miesiac podcinac, ostatnie podciecie tydzien temu, no ale teraz sa zdrowe i dzieki hennie mam ladny kolor, teraz juz tylko zapuszczanie, wiem ze dlugo nie bede juz nic wymyslac nowego, brakuje mi dlugosci

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Niestety nie Ale zbliżony kolor wychodził mi po miedzianej Sipie - tutaj dziewczyny piszą, że krótko trzyma w stosunku do np. Khadi ale chyba zaryzykuję ponownie... Tylko składu nie jestem pewna, może ktoś ma opakowanie...?



Szkoda To była Jamila z Mazideł?
nie mieszkam w Polsce, zamawialam z UK, firma jest na liscie Catherine z mehandi jako sprzedajaca najwyzszej jakosci henne, jednak z tego co czytalam to jamila jest jedna i zarowna ta firma z uk, mehandi i mazidla maja ta sama
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 14:24   #3404
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
jednak z tego co czytalam to jamila jest jedna i zarowna ta firma z uk, mehandi i mazidla maja ta sama
Aha, dzięki za odp
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 14:47   #3405
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie ? pare postow wyzej.pllisss
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 15:32   #3406
AllNightLong
Raczkowanie
 
Avatar AllNightLong
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

czy jezeli mam farbowane wlosy zwykla sklepowa farba do wlosow z palette to gdy zmyje mi sie kolor juz troche tzn wyplucze, to moge zafarbowac normalnie henna ? nie zrobia mi sie zielone? badz inne niewiadomo jakie ?

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

albo gdybym chciala na farbe polozyc bo niedawno farbiowalam to nic sie nie stanie?
AllNightLong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 15:34   #3407
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AllNightLong Pokaż wiadomość
czy jezeli mam farbowane wlosy zwykla sklepowa farba do wlosow z palette to gdy zmyje mi sie kolor juz troche tzn wyplucze, to moge zafarbowac normalnie henna ? nie zrobia mi sie zielone? badz inne niewiadomo jakie ?
wszedzie pisze ze jesli stosujesz czysta henna, pure, bez zadnych chemicznych dodatkow zadna zielen nie wyjdzie, ja mialam farbowane lorealem, seria feria, po 2 miesiacach mialam ponad 2-centymetrowe odrosty, farba sie nie wyplukala bo to trwala, stosuje pielegnacje CG czyli zadnych silikonow, sls, pq, myje odzywka z hinduskimi ziolami, zadnych stylizatorow, przy takiej pielegnacji po 2 miesiacach mialam nadal zywy kolor po farbie, nalozylam henne ktore rowno pokryla i te farbowane i odrosty, pomimo ze farba to byla sliwka mam jednolity kolor - takie czerwone wino, a wlosy kondycyjnie sa poprostu super (w podpisie fotki)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 15:35   #3408
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Dlaczego ja nie jestem naturalna jasna blondynka
Co ja bym dala za taki kolor
Masz piękny, nie narzekajmy...też mam czasami takie wątpliwości.. że chciałabym "O TAKIE JAK TA DZIEWCZYNA" potem mija.

Ja nie zakupilam jednak jeszcze rabarbaru ani cynamonu PRZEZ TO ZIMNO!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:01   #3409
AllNightLong
Raczkowanie
 
Avatar AllNightLong
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziekuje Rybiorek czyli normalnie moge uzyc ELD, Henna do włosów w kolorze naturalnym tzn rudym ? to jest czysta henna?
AllNightLong jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 16:28   #3410
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AllNightLong Pokaż wiadomość
dziekuje Rybiorek czyli normalnie moge uzyc ELD, Henna do włosów w kolorze naturalnym tzn rudym ? to jest czysta henna?
niestety na to nie odpowiem bo nie wiem, wirly probowala eld i nie byla zadowolona, chodzilo o konsystencje i chyba kolor ale czy to 100% henna nie wiem, pamietaj ze naturalna henna moze dac kolor od marchewki do kasztanu w zaleznosci jaki masz swoj kolor, u mnie dalo wino, zadne rude, miedziana czerwien mam tylko na kilku siwych wlosach

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
ja mialam rozjasnione wlosy rozjasniaczem,na to ciemny braz.kolor sie wyplukal,ale mam zolte refleksy i troche rude, nie podoba mi sie to. czy gdy bym nalozyla khadi orzechowy albo ciemny braz to jest szansa ze otrzymam CHLODNY ciemny odcien? przeszukalam watek ale glownie piszecie o rudosciach. jesli o tym juz bylo to prosze o podanie linka. bylabym bardzo wdzieczna za odp
na tej stronce jak zjedziesz nizej sa fotki i mixy, przeszukaj co jest najblizsze temu co chcesz i pamietaj ze i tak moze wyjsc cos innego bo wszystko zalezy od Twojego wlosa
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:31   #3411
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

czy ktos moze mi odpowiedziec na pytanie które jest na poprzedniej stronie?
jak przyciemnic henne nie nadajac jej zimnego odcienia?na odrostach mam marchewkę słabą..
a w wawie dzis latalam po calym dw centralnym i nie mogłam znaleźc tego lokalu :/
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:39   #3412
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
niestety na to nie odpowiem bo nie wiem, wirly probowala eld i nie byla zadowolona, chodzilo o konsystencje i chyba kolor ale czy to 100% henna nie wiem, pamietaj ze naturalna henna moze dac kolor od marchewki do kasztanu w zaleznosci jaki masz swoj kolor, u mnie dalo wino, zadne rude, miedziana czerwien mam tylko na kilku siwych wlosach

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------



na tej stronce jak zjedziesz nizej sa fotki i mixy, przeszukaj co jest najblizsze temu co chcesz i pamietaj ze i tak moze wyjsc cos innego bo wszystko zalezy od Twojego wlosa
ah dziekuje ci dobra kobieto zamierzam i tak zrobic test na jakims pasemku. czy myslisz ze jak henna khadi jest ciemny braz czy inny orzechowy to jeszcze trzeba ja mieszac? wolalabym tego uniknac.zeby sobie nie zrobic kuku za pierwszym razem
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:47   #3413
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sikorka1408 Pokaż wiadomość
ah dziekuje ci dobra kobieto zamierzam i tak zrobic test na jakims pasemku. czy myslisz ze jak henna khadi jest ciemny braz czy inny orzechowy to jeszcze trzeba ja mieszac? wolalabym tego uniknac.zeby sobie nie zrobic kuku za pierwszym razem

khadi robi gotowe mieszanki, ciemny braz bedzie mial w skladzie henne i indygo pol na pol albo z przewaga indygo, moze jeszcze byc w srodku amla, przeczytaj sklad bo jak w srodku nie bedzie amli to na jasnych wlosach moze chwycic na cieply braz, sa tu dziewczyny co uzywaja khadi moze sie wypowiedza, ja dzialam z sama henna
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 16:51   #3414
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam Wszystkich )

Przeczytałam już wszystko o hennie chyba, robiłam już różne eksperymenty z włosami (henna+woda, henna+cytryna, henna+cytryna+cynamon, henna+cytryna+papryka...) dodam że mam naturalne włosy jasnego brązu, nie farbowane farbą (wyłącznie henną od 2 lat) i tak szczerze jestem załamana jak patrzę na Wasze piękne rude włoski ehh
od dawna marzę o ciemnych ogniście rudych włosach, ale nie pogardziłabym gdyby wyszły czerwone bo też są piękne tyle że jest problem. Co bym nie robiła to nadal mam brązowe włosy no może nieznacznie zmieniają kolor, albo mają rudą lub czerwoną poświatę ale tylko w słońcu i flesh.

Zapytam Was może któraś mi pomoże co mam zrobić, żeby moje włosy były rude nawet w domu po prostu żeby było widać na 1 rzut oka że ruda jestem heeeelp

co do zdjęć w załączniku to :

1 - farba SIPA kolor mahoń (ten czerwony połysk po tygodniu zniknął)
2 i 3 - mehandi 100% henny + papryka

czy ja robię coś źle czy na moich włosach rudego się nie da ...?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (20,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (22,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (20,2 KB, 18 załadowań)
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:01   #3415
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Niestety nie Ale zbliżony kolor wychodził mi po miedzianej Sipie - tutaj dziewczyny piszą, że krótko trzyma w stosunku do np. Khadi ale chyba zaryzykuję ponownie... Tylko składu nie jestem pewna, może ktoś ma opakowanie...?
daj znać co Ci wyjdzie


Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
my kobiety mialam dlugie wlosy, farbowalam na czerwono i mi sie zmian zachcialo, niestety wpadlam na pomysl z blondem, no i mam teraz krotkie i odrastaja, po hennie wygladaja super, sporo odrosly ale i tak sa krotkie bo nie obcielam sie na zapalke i musialam potem co miesiac podcinac, ostatnie podciecie tydzien temu, no ale teraz sa zdrowe i dzieki hennie mam ladny kolor, teraz juz tylko zapuszczanie, wiem ze dlugo nie bede juz nic wymyslac nowego, brakuje mi dlugosci


To mialyśmy podobnie, tylko ja w czasach szkolnych
Miałąm dlugie marchewowe, to mi się czarnych zachciało. Nie dość że wyglądałam jak to po dwóch tyg postanowiłam sie tego pozbyć. Rozjaśniaczem oczywiście Pierwsze dwa razy wysły ok, ale trzecie rozjaśnianie
Przy splukiwaniu tego paskudztwa odpadały mi pasma włosow. po splukaniu wyciągałam sobie garściami popalone, ale za to jasne kudly.W sumie zostało z 5 cm niedobitków zniszczonych z włosów za lopatki, No i oczywiście przerobienie tego na jerzyka dopoki solidnie nie odrosly łazilam w moim nijakim lekko rudawym blondzie a potem rude i brązy jak już doszłam do siebie

Nigdy nie tknę rozjaśniacza, ani chemicznej farby, tymbardziej czarnej


Dobra...zalalam pół łyżeczki henny mazidlanej odrobiną wrzątku, wrzucilam toto cieple na pasemko solidne przy pysku i zamotałam folią aluminiową. Zobaczymy czy wyjdzie pomarańczowe
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:06   #3416
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamoszka Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich )

Przeczytałam już wszystko o hennie chyba, robiłam już różne eksperymenty z włosami (henna+woda, henna+cytryna, henna+cytryna+cynamon, henna+cytryna+papryka...) dodam że mam naturalne włosy jasnego brązu, nie farbowane farbą (wyłącznie henną od 2 lat) i tak szczerze jestem załamana jak patrzę na Wasze piękne rude włoski ehh
od dawna marzę o ciemnych ogniście rudych włosach, ale nie pogardziłabym gdyby wyszły czerwone bo też są piękne tyle że jest problem. Co bym nie robiła to nadal mam brązowe włosy no może nieznacznie zmieniają kolor, albo mają rudą lub czerwoną poświatę ale tylko w słońcu i flesh.

Zapytam Was może któraś mi pomoże co mam zrobić, żeby moje włosy były rude nawet w domu po prostu żeby było widać na 1 rzut oka że ruda jestem heeeelp

co do zdjęć w załączniku to :

1 - farba SIPA kolor mahoń (ten czerwony połysk po tygodniu zniknął)
2 i 3 - mehandi 100% henny + papryka

czy ja robię coś źle czy na moich włosach rudego się nie da ...?
obawiam sie ze masz jak ja, zaden rudy nie wyjdzie za diabla, u mnie wychodzi czerwone wino, najmocniejsze wino (takie ze nawet w domu widac ze mam takie) wyszlo mi po hennie Sojat, teoretycznie powinno po Jamili, czaje sie jeszcze na Yemeni, ona jest najmniej oczyszczana ale ma przez to najwiecej barwnika i podobno daje najpiekniejsze czerwienie
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:10   #3417
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a moze najpierw nałożyć dobrze rozcieńczone indygo na troche tam gdzie odrosty jako przyciemnienie i dopiero hennę? próbowała któras tak?
I moze któras wie na jakiej zasadzie działa sól w mieszance z henną? ona otwiera łuski włosa? przez jaki mechanizm wzmacnia kolor?

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-03-17 o 17:13
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:14   #3418
sikorka1408
Rozeznanie
 
Avatar sikorka1408
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 792
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
khadi robi gotowe mieszanki, ciemny braz bedzie mial w skladzie henne i indygo pol na pol albo z przewaga indygo, moze jeszcze byc w srodku amla, przeczytaj sklad bo jak w srodku nie bedzie amli to na jasnych wlosach moze chwycic na cieply braz, sa tu dziewczyny co uzywaja khadi moze sie wypowiedza, ja dzialam z sama henna


Ingredients (INCI): Indigofera Tinctoria (Indigo) ● Lawsonia Inermis (Henna) ● Emblica Officinalis (Amla) ● Eclipta Alba (Bhringaraj) ● Azadirachta Indica (Neem) taki ma sklad ciemny braz. jest alma,czyli prawdopodobienstwo ze wyjdzie cieply kolor jest male ? nie chce mieszac za pierwszym razem jak juz wspomnialam. wiec prosze o wypowiedz dziewczyny ktor mialy do czynienia z khadi. czytalam ze mozna dodac indygo wiecej i powinno byc ok.ale zobacze co wyjdzie bez mieszania narazie dziewczyny od henny khadi dajcie znaka !
__________________
I'm a gypsy.zgubiona,daleko od domu


wymianka LIPIEC kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:28   #3419
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
obawiam sie ze masz jak ja, zaden rudy nie wyjdzie za diabla, u mnie wychodzi czerwone wino, najmocniejsze wino (takie ze nawet w domu widac ze mam takie) wyszlo mi po hennie Sojat, teoretycznie powinno po Jamili, czaje sie jeszcze na Yemeni, ona jest najmniej oczyszczana ale ma przez to najwiecej barwnika i podobno daje najpiekniejsze czerwienie


buuu to niedobrze heh chociaż jak mówisz, że czerwień może wyjść to dobre i to też mi się bardzo podoba

pozostają mi dalsze próby może kupię tą Yemeni tylko muszę znaleść gdzie ale chyba już ją gdzieś widziałam , dzięki

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Sikorka1408

ja kiedyś farbowałam khadi ciemnym brązem i wyszedł mi na jasno brazowych włosach taki jak w załączniku.
Gdy farbowałam orzechowym brązem to mi wyszedł też ciemny ale wtedy miałam rudy połysk, przy tym raczej chłodny odcień
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 17:31   #3420
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, jak Wam się gdzieś trafi ta henna Yemeni dajcie znac
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.