Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 18:14   #4501
esterr
Zakorzenienie
 
Avatar esterr
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 601
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Cześć
To się nazywa wejście
Cześć Małgosiu .
A no jak wchodzić to tak żeby zostać zauważoną heheh. Żartuję . Czas najwyższy się wreszcie przywitać .

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
napisz coś o niej
ale z tego co czytałam tendendcji do wyprysków to Ty raczej nie masz....
Jeszcze nie używałam, jak wykończę do naczynkowej to się wezmę za nią . Tendencji do wyprysków raczej nie mam, czasem jakaś niespodzianka mi wyskoczy, głównie przed okresem. Jak trochę poużywam to dam znać .
__________________
Wymianka
esterr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:22   #4502
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

hej esterr czasami widzialam Ciebie na pasku

anula, mam pytanie, jak zamawialas Lauress? sama? bo teraz drastycznie podnieslic eny za wysylke i np. najtansza kosztuje 24 dolce

ja tez czekam na NoaLab i ani widu ani slychu
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2013-02-05 o 18:24
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:42   #4503
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dość ciężki skład, jeśli masz skłonność do zapychania, to uważaj. Nie bez powodu pisze "SOS", czyli raczej zalecany do doraźnego użycia raz na jakiś czas, przynajmniej ja to tak rozumiem.
Kasik, a jaką Ty masz cerę?
a wydaje się taki leciutki poratował mnie po masakrze tzw. kaszanką i zoracem

ja mam cerę grubą i tłustą (ale łatwo się przesusza i wtedy reaguje wypryskami) a moja niedoczynność tarczycy wg. ostatniego dermatologa powoduje rogowacenie przymieszkowe (stąd czasami walę zorac) a więc i skłonną do zapychania i wrażliwą (bo liszaje się robią jak przesuszę) po prostu wash&go
przy ustach i na brodzie najbardziej się zanieczyszcza
a 40 przekroczona właśnie a cera jak mojego Młodego eech (on chyba ma ładniejszą)
pocieszenie że nikt mi nie daje 40 dyszek
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:45   #4504
esterr
Zakorzenienie
 
Avatar esterr
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 601
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
hej esterr czasami widzialam Ciebie na pasku

anula, mam pytanie, jak zamawialas Lauress? sama? bo teraz drastycznie podnieslic eny za wysylke i np. najtansza kosztuje 24 dolce

ja tez czekam na NoaLab i ani widu ani slychu
Cześć Ranko .

Ja też długo czekam na NoaLab, zamawiałam na początku zeszłego tygodnia a dopiero przysłali mi maila że zamówienie wysłane...
__________________
Wymianka
esterr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:47   #4505
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
łał łał ale zbioreczek pełny wypasik aj aj
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:48   #4506
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Ojj długo , kiedyś nawet coś popisywałam nieśmiało, ale to było kilka wątków temu . Potem męczyłam Holę () na PW, żeby mi pisała co poleca z naturalsów i co u Niej się sprawdza...i tak jakoś zaczęłam się pomału wkręcać

Dzięki
witamy na watku daje sie odczuc w twoich zbiorach duzy wplyw Holi ( p&r ) widac, ze czytasz nas skutecznie bo wszystkie watkowe hity chyba sie u Ciebie znalazly
Anula paczucha z probkami jutro do Ciebie poleci
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:50   #4507
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

znacie wegańskie mydełka Veggie Bubbles [KLIK]? do tanich nie należą, bo jedno (120g) kosztuje 17zł + przesyłka z Niemiec (do 0,5kg) kosztuje 14zł, ale mam ochotę spróbować. Może któraś z warszawianek miałaby chęć? z przesyłką wyszłoby ok. 20zł za jedno
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 19:17   #4508
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
Wejście Smoka! Również witam i cieszę się, że się ujawniłaś i to z takim imponującym zbiorem. Jak Ci się podoba kokosowy olejek Alverde? Słyszałam, że wprowadzono go na miejsce porzeczkowego, który został wycofany... Szkoda, bo opisy zapachu były bardzo zachęcające. Ale może skuszę się na kokosowy, który, o ironio, nie ma w składzie oleju kokosowego (i dobrze, bo ten puszy mi włosy).
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 20:14   #4509
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Wejście Smoka! Również witam i cieszę się, że się ujawniłaś i to z takim imponującym zbiorem. Jak Ci się podoba kokosowy olejek Alverde? Słyszałam, że wprowadzono go na miejsce porzeczkowego, który został wycofany... Szkoda, bo opisy zapachu były bardzo zachęcające. Ale może skuszę się na kokosowy, który, o ironio, nie ma w składzie oleju kokosowego (i dobrze, bo ten puszy mi włosy).
Kupiłam porzeczkowy zanim go wycofali i powiem Ci, że trąci sztucznością, ale mój mąż go lubi i zużywa. Mnie nie powalił wcale, wolę ten z arniką lub na cellulit (pachną po rozsmarowaniu trochę jak siano na łące).
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 20:41   #4510
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny wklejam swój mały zbiór naturalnej pielęgnacji

Z produktów Baikal Herbals jestem wstępnie bardzo zadowolona

Myślę nad dalszym urozmaicaniem mojej kosmetyczki kosmetykami naturalnymi, ale sama nie wiem od czego zacząć Tzn zacznę pewnie od peelingu z BU, ale co dalej, to nie wiem
Na początek też polecam jakieś fajne mydełko. Kiedyś (jak jeszcze nie znałam naturalnej pielęgnacji) wydawało mi się, że żel myjący wszystko załatwi. A teraz? Bez mydła ani rusz. Najchętniej myłabym się wszystkimi naraz. Ostatnio przekonałam się do Aleppo (mam 50-55%) i do mydła z Błotem z Morza Martwego (w Rossie)

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dzięki Próbuję się jakoś w naturalną pielęgnację wgryźć
To tak jak ja..zajrzałam tu w listopadzie i tak już zostałam

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
Witamy i zapraszamy Jaka piękna kolekcja!!!! Same wspaniałości. Phenome kocham miłością ślepą, chociaż...ostatnio nałożyłam peeling Enzymatic i poszłam pod prysznic. Nieświadoma tego co się dzieje z moją twarzą, goliłam sobie nóżki..Nie wiem co ten peeling tam ma, ale takiej czerwonej gęby to nigdy nie miałam...na szczęście po 15 minutach od zmycia tego "cuda" i schłodzeniu wodą termalną - zniknęło. Jak dobrze, że to była tylko próbka

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
... Czasem to i ja się gubię co dobre a co nie, a siedzę tu po uszy
Przeklinam dzień, w którym tu wlazłam

Wykończyłam swoje "codzienne" odżywki do włosów i niestety, ale musiałam kupić to i owo. Korzystając z okazji dorzuciłam glinki. Miałam już nie kupować, ale braki uzupełniać trzeba. Jedna glinka to glinka biała, a druga to błotko z morza martwego. Próbki to ruskie serum do 35 lat, Balsam do włosów na kwiatowym propolisie i mus Baskijski Kwiat. Ten mus to nie wiem co to jest, ale pachnie zachecająco
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0418.jpg (117,7 KB, 56 załadowań)
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 20:45   #4511
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Taką zasadą się kierowałam - smarowałam pupę tłuścioszkiem. Z tl.cynku wysuszały mu skórkę. Tłuścioszek tworzy warstewkę, która chroni skórkę przez siuśkami Nigdy nie stosowałam pudru do pupy.

Co do Topfera polecam puder do kąpieli. Reszta może później?

Kochana powiem szczerze, wszystko wyjdzie w praniu. Zobaczysz wszystko i tak będzie inaczej niż sobie wyobrażamy Dzidzia się urodzi i zobaczysz czego jej trzeba, co lubi, na co dobrze reaguje.
no to już jestem przekonana do tego tłuścioszka na pupkę
a że będzie inaczej niż to sobie wyobrażamy.... ech, no pewnie tak niespodzianki na porządku dziennym! ale faktycznie jakieś takie typowe kosmetyki to odłożę na później, dzieciaczek nie potrzebuje wiele

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No niestety ceny pieluszek eko są straszne
Dokładnie, lepiej kupić olej czy masło z pewnego źródła, ale chodziło mi o to, że dla takiego malucha mogą okazać się lepsze oczyszczone oczywiście ekologicznymi metodami niż nierafinowane, które są bardziej wartościowe, ale też częściej uczulające. Dlatego tak ważne przed zakupem jest sprawdzenie źródła i przede wszystkim rzetelność producenta, jakieś atesty instytutów alergologicznych itp.

Co do pielęgnacji okolic pieluszkowych, to nie wiem jak z tym tl. cynku jest i jego zaleceniami, ale u nas właśnie bardziej się sprawdzały tłuściochy nawet na już istniejące podrażnienia, niż maści cynkowe, które wysuszały, sudocrem wywołał u syna spustoszenie. Generalnie chyba najlepsza metodą aby utrzymać tę okolicę w formie jest po prostu wietrzenie i na co uczulam, zakładanie pieluszki na dokładnie wyschniętą skórę, u nas włożenie pieluszki zaraz po kąpieli, kiedy woda jeszcze nie odparowała, albo substancja nawilżająca z chusteczek czy kremy się nie wchłonęły równało się z prawie natychmiastowym odparzeniem Mój syn uwielbiał suszenie pupy suszarką do włosów tylko trzeba uważać, bo jeśli chłopak, to lubi w takich momentach siknąć, więc należy suszarkę trzymać w bezpiecznej odległości Szum suszarki usypia podobnie, jak muzyka klasyczna a ciepły nawiew jest dla dziecka bardzo przyjemny tylko nie należy przesuszyć skóry, można jedynie podsuszyć, a dlaej pozostawić do samoistnego wyschnięcia

Osobiście uważam te podstawowe kosmetyki balsam i żel Topfer za dobre na później i przede wszystkim nie są one do zadań specjalnych, są na co dzień dobre, lekkie. Natomist olejek i pudry są bardzo fajne składowo. Na puder można się skusić dla noworodka, a potem na resztę

Co do Fitne tłuszczu mlecznego, to wszystko o czym mówisz zgadza się, jest to opisane w linku, skład itp, a w komentarzach niektórzy pisali, na jakie potrzeby to zostało stworzone i wyjaśniło się, skąd ta nazwa
ale w sklepach z półproduktami można sobie wybierać między rafinowanymi i nierafinowanymi - przynajmniej w sklepie, w którym się zaopatruję, wiele tłuszczyków jest w obu wersjach
a o suszarce gdześ już czytałam fajny pomysł, a na siusiaka parasolkę jakąś trza by wymyślić
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Puder do kąpieli sama mam i używam trochę inaczej niż do kąpieli, ale na moje zmiany azs bardzo fajnie działa i łagodzi. Polecam jak najbardziej.
jak, jaaaaak????????
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
fajnie się rozpisałyście o swoich dzieciowych doświadczeniach
jak już się zdecyduję, co chciałabym posiadać w ''zestawie startowym'' to poddam go Waszej ocenie
koniecznie! i później zdawaj relację na bieżąco
Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Mojej mieszanej cerze bardzo pasowały olejek Alverde z różą i z nasion truskawki. Nawet olejek ze słodkich migdałów dodawany w minimalnych ilościach do kremu bardzo fajnie działał
wejście miałaś pierwszorzędne! kolejna poleca olejek alverde z różą... chyba muszę zakupić
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 20:50   #4512
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
Jak ty się uchowałaś ?? Witamy i podziwiamy zbiór

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

ja tez czekam na NoaLab i ani widu ani slychu
Ja zamawiałam 25 stycznia (piątek wieczorem) i miałam równo po tygodniu u siebie, czyli 1 lutego.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

jak, jaaaaak????????
Jako, że teraz nie korzystam z wanny to po prostu pod prysznicem nim się maziam w tych miejscach z AZS. Chwilę potrzymam i spłukuję.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 21:17   #4513
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ale w sklepach z półproduktami można sobie wybierać między rafinowanymi i nierafinowanymi - przynajmniej w sklepie, w którym się zaopatruję, wiele tłuszczyków jest w obu wersjach
a o suszarce gdześ już czytałam fajny pomysł, a na siusiaka parasolkę jakąś trza by wymyślić
Ja osobiście nie kupiłabym półproduktu bez atestu, że jest bezpieczny dla dziecka od 1-ego dnia życia, nie wiem jak u Ciebie, ale Półprodukty z polskich sklepów nie mają takich atestów Co innego, dziecko 3-6 miesięczne, kiedy już ewentualnie można zaryzykować, a co innego noworodek.

Na siusiaka niestety nie było rady Pamiętam, jak po urodzeniu obsikał pielęgniarkę przy przewijaniu, chyba niedelikatna była, a wyszła wściekła
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 21:48   #4514
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny wklejam swój mały zbiór naturalnej pielęgnacji

Z produktów Baikal Herbals jestem wstępnie bardzo zadowolona

Myślę nad dalszym urozmaicaniem mojej kosmetyczki kosmetykami naturalnymi, ale sama nie wiem od czego zacząć Tzn zacznę pewnie od peelingu z BU, ale co dalej, to nie wiem
Brawo

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
O esterr wspaniały zbiór i no i jakie wejście! wow!

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Mam anty age, teraz wykańczam do cery naczynkowej, mam też pod oczy, do cery trądzikowej i do suchej...czyli chyba wszystkie .
A ja chciałam zapytać o spostrzeżenia dotyczące ekoampułki do cery naczynkowej


Dwa dni temu skończyłam olej z róży do ciała Alverde. Powiem szczerze, że średnio mi pasował. Szybko się wchłaniał, miał przyjemny - relaksujący i delikatny zapach róży (trochę jak olejek bułgarski, ale w dużo niższym stężeniu). Butelka z pompką bardzo wygodna, ale sam olej był mało wydajny no i stosowany sam - wysuszał. Gdy zaczęłam używać go na przemian z balsamem to dopiero zadziałał jak trzeba
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 21:58   #4515
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny wklejam swój mały zbiór naturalnej pielęgnacji

Z produktów Baikal Herbals jestem wstępnie bardzo zadowolona

Myślę nad dalszym urozmaicaniem mojej kosmetyczki kosmetykami naturalnymi, ale sama nie wiem od czego zacząć Tzn zacznę pewnie od peelingu z BU, ale co dalej, to nie wiem
Super początek. Peeling enzymatyczny wspominam pozytywnie. Wiem, że jakiś czas temu zmienili dostawce i teraz różni się składem

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Śliczny zbiór



Płyn micelarny, ja uwielbiam ten Alphanova Bebe woda do mycia i polecam Poza tym gąbeczki celulozowe Callypso do nabycia w rossie, 4 zł za 2 szt i w sumie masz już wszystko, tak mi się wydaje, w swoim czasie polecam też zakupić spirulinę, ale nie pachnie jak Koko szanel, przestrzegam i jakieś mydełko



Dość ciężki skład, jeśli masz skłonność do zapychania, to uważaj. Nie bez powodu pisze "SOS", czyli raczej zalecany do doraźnego użycia raz na jakiś czas, przynajmniej ja to tak rozumiem.
Kasik, a jaką Ty masz cerę?
Spirulina to mój must have. Zaraz wypróbuję wersję z jogurtem naturalnym. O dziwo jeszcze nie tego nie zrobiłam

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
Padłam. Cudowny zbiór. Widzę też lubisz p&r i phenome. Jak się sprawdza to serum z Organc Therapy

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Powiedz mi, jak się spisują te balsamy do ciała z Pat&Rub?

Allep chcę wziąć ze sklepu zielarnia24. W ogóle, to chciałabym tam robić większość swoich naturalnych zakupów
Pozwole sobie odpowiedzieć. Polecam wpierw wypróbować którykolwiek. Ja mam tak z tą firmą, że zwykle na początku odnoszę się z dużą rezerwą do niemal każdego kosmetyku. Mam początkowo problemy z użytkowaniem. Ogólnie jestem na nie. Po czym kocham bezgranicznie . Masełka polecam nakładać jeszcze na wilgotną skórę. Zresztą tak radzi producent. W przeciwnym razie wydaję się całkowicie niewydajne i maże się po skórze. Stopień nawilżenia jest wystarczający. Dodam, że nie mam suchej skóry jeśli co jakiś czas nawilżam ciało.
Ogólnie jestem na tak.


jadzia_jadzia

Każda z nas przeklina ten dzień tak po troszku troszeńku
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 22:01   #4516
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Jako, że teraz nie korzystam z wanny to po prostu pod prysznicem nim się maziam w tych miejscach z AZS. Chwilę potrzymam i spłukuję.
to też tak wypróbuję, jak już zakupię chociaż wannę mam... może dam trochę do kąpieli i co gorsze miejsca potraktuję dodatkowo
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie kupiłabym półproduktu bez atestu, że jest bezpieczny dla dziecka od 1-ego dnia życia, nie wiem jak u Ciebie, ale Półprodukty z polskich sklepów nie mają takich atestów Co innego, dziecko 3-6 miesięczne, kiedy już ewentualnie można zaryzykować, a co innego noworodek.

Na siusiaka niestety nie było rady Pamiętam, jak po urodzeniu obsikał pielęgniarkę przy przewijaniu, chyba niedelikatna była, a wyszła wściekła
a daj spokój z atestami... wszystkie dopuszczone do sprzedaży kosmetyki mają jakieś atesty, a sama widzisz po składach, jakie badziewia, ile świństw tam pakują jak mojego brata alergika obkładaliśmy oliwą z oliwek, to nie myśleliśmy o atestach. spożywczy olej - a spisał się na medal. a głupia parafina z apteki w formie przedrogiego oilatum robiła masakrę ze skóry. i co z tego, że atesty ma i jest polecana przez tylu lekarzy?
jeśli chodzi o mieszanie bardziej skomplikowane - robienie emulsji na przykład, to też bym się nie bawiła. trzeba się dobrze znać, jakoś to zakonserwować... jeszcze sterylne warunki zachować ja wysiadam! a jeśli coś nie wyjdzie, to kto wie, co za świństwa się tam mogą dostać i rozmnażać - za duże ryzyko. bałabym się z czymś takim do dziecka.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 22:44   #4517
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to też tak wypróbuję, jak już zakupię chociaż wannę mam... może dam trochę do kąpieli i co gorsze miejsca potraktuję dodatkowo

a daj spokój z atestami... wszystkie dopuszczone do sprzedaży kosmetyki mają jakieś atesty, a sama widzisz po składach, jakie badziewia, ile świństw tam pakują jak mojego brata alergika obkładaliśmy oliwą z oliwek, to nie myśleliśmy o atestach. spożywczy olej - a spisał się na medal. a głupia parafina z apteki w formie przedrogiego oilatum robiła masakrę ze skóry. i co z tego, że atesty ma i jest polecana przez tylu lekarzy?
jeśli chodzi o mieszanie bardziej skomplikowane - robienie emulsji na przykład, to też bym się nie bawiła. trzeba się dobrze znać, jakoś to zakonserwować... jeszcze sterylne warunki zachować ja wysiadam! a jeśli coś nie wyjdzie, to kto wie, co za świństwa się tam mogą dostać i rozmnażać - za duże ryzyko. bałabym się z czymś takim do dziecka.
Niestety olej olejowi nierówny, także ten z Eco certem. Po prostu oleje przeznaczone dla dzieci są dokładniej oczyszczone w specjalnych warunkach ochronnych, podobnie jak ma się to z żywnością dla niemowląt. Mogą też być pozbawiane niektórych alergenów w ten sposób. Cieszę się, że kuchenny olej pomógł (my kiedyś użyliśmy oleju kuchennego rzepakowego na ciemieniuchę i pomogło, ścierałam z naolejowanej na godzinę główki delikatnie pieluszką tetrową, a tą ciemieniuchę notabene spowodowała oliwka J&J), ale co jeśli taki kuchenny zawierałby jakieś potencjalne alergeny, np domieszki innych olejów, które mogą uczulać, np orzechowych, a może zawierał, ale akurat Twój brat czy mój syn na nie nie są uczuleni Albo jakieś barwniki, o których producent nie ma obowiązku pisać, tzw śladowe ilości, albo był czymś jeszcze zanieczyszczony, przez co nie mógłby być składnikiem rekomendowanych kosmetyków dla niemowląt To jest tak jak z tym przysłowiowym liściem aloesu, lepiej, żeby był bez skórki, jeśli zamierzamy z niego wycisnąć sok. Wiesz, dla mnie nie jest to obojętne. Uczulam na to, bo sama jestem mamą alergika z 5-letnim stażem, mamą, która dużo i długo błądziła z pielęgnacją problemowej skóry syna, czego negatywne skutki mamy do dzisiaj, ale o tym kiedy indziej i mogę powiedzieć jedno, nie warto ryzykować z kosmetykami niepewnymi zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka, ani oszczędzać.

Niestety różnice są widoczne gołym okiem w zachowaniu się skóry mojego dziecka po chociażby
oleju migdałowym różnych firm, zarówno oliwka Hipp jak i produkt Sunniva med ze sklepu z półproduktami wysuszała mu skórę, a olejek lepszej jakości odrobinę droższy sprzedawany w aptece jakiegoś producenta leków okazał się strzałem w 10, bo był tłoczony i rozlewany w atmosferze ochronnej.

Dziecko w pierwszym miesiącu życia rośnie jak ciasto drożdżowe, tak samo szybko potrafi się zmienić jego skóra ze zdrowej w chorą i to na długie lata, ja podejrzewam, że u syna permanentną suchość skóry wywołały J&J. Kiedy ja byłam w wieku dojrzewania, leczyłam trądzik serią Clean&Clear tej marki i do dziś mam z cerą problemy zupełnie jakby niefizjologiczne, problemy niewiadomo skąd, a wszystko przez te syfne składy na denaturacie, mentholu i parabenach, którymi karmiłam wrażliwą młoda cerę, niczego nie świadoma. Wiem po moim synu i po sobie jak jest naprawdę, jak oszukują producenci, tym bardziej, jeśli dziecko ma od kogo dziedziczyć nadwrażliwość skórną.

Sorry, że się rozgadałam, ale brakowało mi takich pogaduszek

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-06 o 00:04
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 22:59   #4518
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Spirulina to mój must have. Zaraz wypróbuję wersję z jogurtem naturalnym. O dziwo jeszcze nie tego nie zrobiłam
Ja zawsze spirulinę rozrabiam z dodatkiem jogurtu naturalnego, a i tak mocno działa
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 07:30   #4519
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Na początek też polecam jakieś fajne mydełko. Kiedyś (jak jeszcze nie znałam naturalnej pielęgnacji) wydawało mi się, że żel myjący wszystko załatwi. A teraz? Bez mydła ani rusz. Najchętniej myłabym się wszystkimi naraz. Ostatnio przekonałam się do Aleppo (mam 50-55%) i do mydła z Błotem z Morza Martwego (w Rossie)
Jadziula to ja Ci zazdroszczę bo też kocham naturalne mydełka ale mogę używać tylko do ciała bo jak użyję do twarzy to zaraz masakra jakaś jest na facjacie mej i wysusz

Polecam mydełko do ciałka tybetańskie z mlekiem z klaczy mongolskiej o zapachu różanym (a dokładniej różanych konfitur) (mój następca mydełka Alep Premium) taki tłuścioszek
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 07:37   #4520
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Witamy i zapraszamy Jaka piękna kolekcja!!!! Same wspaniałości. Phenome kocham miłością ślepą, chociaż...ostatnio nałożyłam peeling Enzymatic i poszłam pod prysznic. Nieświadoma tego co się dzieje z moją twarzą, goliłam sobie nóżki..Nie wiem co ten peeling tam ma, ale takiej czerwonej gęby to nigdy nie miałam...na szczęście po 15 minutach od zmycia tego "cuda" i schłodzeniu wodą termalną - zniknęło. Jak dobrze, że to była tylko próbka
kwas mlekowy.

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Ja zawsze spirulinę rozrabiam z dodatkiem jogurtu naturalnego, a i tak mocno działa
ę
ech ja dodaję do masek algowych bielendy (ok. 1/4), (nie często mi się to zdarza no ale tak też nie śmierdzi...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:22   #4521
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

mhm0808
a może Młody by się przekonał do mydełka DuDu Osun (jest owalne) jak gryzą go "kańciaste" mój Młody właśnie używa (pomogło mu z krostkami na plecach)
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:29   #4522
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Ja mam z Baikal Herbals i nie pachną intensywnie
Kosmetyki Babuszki już mam i rzeczywiście nie pachną intensywnie, jest ok

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ma niestety :/

Ja mam kessę od Margoltki naszej i czarne mydełko też miałam, super duet
Cieszę się, że dobrze służy. Podziwiam Was, że potraficie używać czarnego mydła.

Esterr piękny zbiór, tylko tak dalej

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
My powinnyśmy zrobić jakąś sondę, najlepszy sprawdzony krem do takiej i takiej skóry, najlepsze oleje, najlepsze myjadła... Czasem to i ja się gubię co dobre a co nie, a siedzę tu po uszy
A ja sądzę, że to nie ma sensu. Nawet najbardziej popularny kosmetyk nie wszystkim bedzie sużył. Chociażby szampon Love2Mix z chilli u mnie powoduje niemiłosierne szczypanie i swędzenie skóry. A większość z Was bardzo go lubi. Najlepsza rada to testowanie. Z czasem każda z nas wie już czego jej skóra, czy włosy potrzebują, a czego absolutnie nie tolerują.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
...

ja tez czekam na NoaLab i ani widu ani slychu
Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Cześć Ranko .

Ja też długo czekam na NoaLab, zamawiałam na początku zeszłego tygodnia a dopiero przysłali mi maila że zamówienie wysłane...
Wiecie co, mam wrażenie, że oni się nie wyrabiają. Może za mało personelu. Nie chcę ich bronić, ale czasami ciężko jest rozkręcić coś własnego. Szczególnie u nas w Polsce.

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
znacie wegańskie mydełka Veggie Bubbles [KLIK]? do tanich nie należą, bo jedno (120g) kosztuje 17zł + przesyłka z Niemiec (do 0,5kg) kosztuje 14zł, ale mam ochotę spróbować. Może któraś z warszawianek miałaby chęć? z przesyłką wyszłoby ok. 20zł za jedno
Fantastyczne
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:30   #4523
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ciemny brąz pofarbuje się jak przyjdzie jutro pewnie wyślą, może do pt dojdzie chcę wymieszać z odżywką i herbatą, może wtedy włosy nie będą wysuszone. A jak będę miała jakieś wątpliwości to będę Cię męczyć
chyba kawę można tez stosowac zamiast wody.
męcz, męcz
Po nakładaniu z odzywką kolor szybciej mi się wypłukuje. Nakładam bez ulepszaczy, a potem po prostu intensywniej niż zwykle nakładam oleje i maski.


Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
no, no, no
nazbierałaś cudeniek


Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Super masło do ciała to Love2mix z shea i macadamia, najlepsze!

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
anula, mam pytanie, jak zamawialas Lauress? sama? bo teraz drastycznie podnieslic eny za wysylke i np. najtansza kosztuje 24 dolce
jak ja zamawiałam - dawno temu, to jeszcze przesyłka nie była droga.....
zamawiałam z ich strony.
może poluj na zbiorowe??
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Anula paczucha z probkami jutro do Ciebie poleci

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość

Przeklinam dzień, w którym tu wlazłam

Wykończyłam swoje "codzienne" odżywki do włosów i niestety, ale musiałam kupić to i owo. Korzystając z okazji dorzuciłam glinki. Miałam już nie kupować, ale braki uzupełniać trzeba. Jedna glinka to glinka biała, a druga to błotko z morza martwego. Próbki to ruskie serum do 35 lat, Balsam do włosów na kwiatowym propolisie i mus Baskijski Kwiat. Ten mus to nie wiem co to jest, ale pachnie zachecająco
oj tam, oj tam

fajne zakupy!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:00   #4524
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
mhm0808
a może Młody by się przekonał do mydełka DuDu Osun (jest owalne) jak gryzą go "kańciaste" mój Młody właśnie używa (pomogło mu z krostkami na plecach)
o dzięki jak znam życie wygląd nie będzie mu pasował (się wkurzał jak mu dałam mydło z glinką - wg niego to błoto było ale jak mówisz, że dudu osum działa, to wypróbujemy... i tak muszę złożyć zamówienie...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:18   #4525
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
o dzięki jak znam życie wygląd nie będzie mu pasował (się wkurzał jak mu dałam mydło z glinką - wg niego to błoto było ale jak mówisz, że dudu osum działa, to wypróbujemy... i tak muszę złożyć zamówienie...
tylko uwaga Małgoś dudu osun jak się pieni to na czarno a jak Młody esteta to nie wiem czy nie będzie kręcił nosem (no i dość mocny zapach ma - taki trawy cytrynowej)
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:19   #4526
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Na początek też polecam jakieś fajne mydełko. Kiedyś (jak jeszcze nie znałam naturalnej pielęgnacji) wydawało mi się, że żel myjący wszystko załatwi. A teraz? Bez mydła ani rusz. Najchętniej myłabym się wszystkimi naraz. Ostatnio przekonałam się do Aleppo (mam 50-55%) i do mydła z Błotem z Morza Martwego (w Rossie)


To tak jak ja..zajrzałam tu w listopadzie i tak już zostałam
Muszę spróbować jak najszybciej tego mydła Allep, bo każdy tak chwali, że chcę go mieć już a nie mam nawet za co kupić, bo spłukałam się zakupem pudru z Ben Nye
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Super początek. Peeling enzymatyczny wspominam pozytywnie. Wiem, że jakiś czas temu zmienili dostawce i teraz różni się składem

Pozwole sobie odpowiedzieć. Polecam wpierw wypróbować którykolwiek. Ja mam tak z tą firmą, że zwykle na początku odnoszę się z dużą rezerwą do niemal każdego kosmetyku. Mam początkowo problemy z użytkowaniem. Ogólnie jestem na nie. Po czym kocham bezgranicznie . Masełka polecam nakładać jeszcze na wilgotną skórę. Zresztą tak radzi producent. W przeciwnym razie wydaję się całkowicie niewydajne i maże się po skórze. Stopień nawilżenia jest wystarczający. Dodam, że nie mam suchej skóry jeśli co jakiś czas nawilżam ciało.
Ogólnie jestem na tak.
A ja właśnie mam odwrotnie. Na początku widzę duże zmiany przy nowym kremie/olejku itp a dopiero później, po dłuższym stosowaniu mogę się wypowiedzieć czy kocham czy faktycznie nienawidzę

A ten peeling z BU jest teraz po zmianie składu jakiś gorszy czy coś?

P.S. Co polecacie z Alverde? Koleżanka zrobi mi zakupy końcem marca
__________________

Edytowane przez LeejdiNaati
Czas edycji: 2013-02-06 o 09:20
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:27   #4527
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Czas żebym się przywitała .
Czytam Wasz wątek od dawna i regularnie, nie ukrywam że jest dla mnie skarbnicą wiedzy.
Kiedyś już próbowałam porzucić "tradycyjne" kosmetyki na rzecz naturalnych, ale za mało wiedzy i samozaparcia i niestety nie wyszło. Poza tym trafiałam na kosmetyki, które mnie odrzucały, jak np. szampony o konsystencji gluta, no nie mogłam się do nich za nic przekonać . Ale czytanie wątku skutkowało kolejnymi próbami i teraz moja "kolekcja" kosmetyków naturalnych przedstawia się jak na zdjęciach . Czekam na zamówienie z NoaLab .
Wciąż jeszcze zużywam zapasy kosmetyków "tradycyjnych", ale teraz już zastępuję je naturalnymi.
WItaj Elu
piękny zbiór, ale u Ciebie zawsze tak jest że masz super kosmetyki
wiesz ze o Tobie myslalam bo kiedy przyslaąłs mi olejek migdałowy loccatine i on jest zapach i dumam nad zakupem ale chciałam znac Twoja opinię


Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Ja je bardzo lubię, szczególnie hipoalergiczny i rozgrzewający. Hipoalergiczny przepięknie, delikatnie pachnie, tak wiosennie. Rozgrzewający kojarzy mi się z piernikiem, jest bardziej korzenny, idealny na jesienno-zimowe dni. Właściwości pielęgnacyjne podobne, bardzo suchej skórze na pewno nie dadzą rady, ale do stosowania rano są idealne, bo szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu .
seria hipolaergiczna jest moją ukochaną używam masła, balsamu i żlu pod prysznic ponad 4 mce i widze jak bardzo poprawił sie stan mojej skóry (wiecznie kiedys suchej)

Cytat:
Napisane przez esterr Pokaż wiadomość
Ojj długo , kiedyś nawet coś popisywałam nieśmiało, ale to było kilka wątków temu . Potem męczyłam Holę () na PW, żeby mi pisała co poleca z naturalsów i co u Niej się sprawdza...i tak jakoś zaczęłam się pomału wkręcać

Dzięki
żadne męczyłam

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
witamy na watku daje sie odczuc w twoich zbiorach duzy wplyw Holi ( p&r ) widac, ze czytasz nas skutecznie bo wszystkie watkowe hity chyba sie u Ciebie znalazly
Anula paczucha z probkami jutro do Ciebie poleci
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:29   #4528
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kosmetyki Babuszki już mam i rzeczywiście nie pachną intensywnie, jest ok





A ja sądzę, że to nie ma sensu. Nawet najbardziej popularny kosmetyk nie wszystkim bedzie sużył. Chociażby szampon Love2Mix z chilli u mnie powoduje niemiłosierne szczypanie i swędzenie skóry. A większość z Was bardzo go lubi. Najlepsza rada to testowanie. Z czasem każda z nas wie już czego jej skóra, czy włosy potrzebują, a czego absolutnie nie tolerują.

Margoltko a co masz fajnego babuszki Agafii?

Ja się zgadzam. Moja cera jest bardzo trudna, opanowałam ją, ale wiem, że to czego używam może nie pasować wielu osobom Już sam fakt, że myję twarz płynem do higieny intymnej u wielu wywołuje dziwne reakcje
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:06   #4529
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
tylko uwaga Małgoś dudu osun jak się pieni to na czarno a jak Młody esteta to nie wiem czy nie będzie kręcił nosem (no i dość mocny zapach ma - taki trawy cytrynowej)
będzie się rzucał, oj będzie... ale co mi tam niech się rzuca - jego prawo
z Alvą też się rzucał na początku a teraz żyć bez niej nie może.

Szkoda tylko,że jak człowiek 4-3 rzeczy chce kupić to musi składać zamówienie w 2-3 sklepach

Że też nie może być wszystko w jednym

Niniejszym ogłaszam, że potrzebuje kupić a) w zdrowych-kosmetykach (alva i balm balm) b) w lawendowej farmie (te mydełka się za szybko kończą i to dudu osum bym kupiła...
Może któraś warszawianka też coś potrzebuje???
(wraz z pojawieniem się Esterr frakcja warszafska się wzmocniła
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-02-06 o 10:07
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:50   #4530
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny a co Wy na to, żeby zrobić osobny wątek o naturalnych hitach i kitach 2012 roku? Sądzę, że wielu dziewczynom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami, okaże się on pomocny
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.