Samoistna zmiana koloru + łamliwość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 13:45   #1
justynqaaa13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Unhappy

Samoistna zmiana koloru + łamliwość


Problem jest być może dość nietypowy, zatem dołączam zdjęcie dla porównania ( kolor włosów przy skórze głowy jest nieco bardziej "bury" i ciemniejszy niż na zdjęciu). Niegdyś moje włosy były koloru ciemny blond, były dość grube i mocne, bez skłonności do rozdwajających się końcówek. Od jakiegoś czasu zaczęły samoistnie się rozjaśniać - nigdy ich nie farbowałam. Prócz tego zrobiły się cienkie i łamliwe. Nie sądzę, by nawet ingerencja promieni słonecznych mogła aż na tyle rozjaśnić włosy. Co się dzieje?!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03538.jpg (74,0 KB, 73 załadowań)
__________________

justynqaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:55   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

Zbadaj sobie hormony tarczycy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 13:49   #3
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomości: 1 376
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

mojej znajomej słońce rozjaśniło włosy, że miala potem odrosty. w podobnym stopniu jak u ciebie. myślę że w tym tkwi przyczyna zmiany koloru.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
amadziaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 16:38   #4
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

Mnie za to strasznie z ciemniały...
Miałam średni złoty brąz teraz mam prawie czarny

Czytałam ,że :
Samoistne jaśnienie i ciemnienie włosów
Zależnie od różnych czynników włosy człowieka zmieniają swoją barwę, zmniejsza się wtedy lub zwiększa zawartość melaniny. Do takich czynników należą:
uwarunkowania genetyczne (zróżnicowanie kolorów włosów w rodzinie)
niedobór lub nadmiar melaniny (związane z nieprawidłową pracą układu hormonalnego)
okres dojrzewania (w trakcie tego okresu włosy zazwyczaj zmieniają barwę o jeden odcień np. z ciemnego brązu na kasztanowy lub na brunatny). Zmiana koloru włosów o jeden odcień trwa zazwyczaj ok. 7 miesięcy.
stres i wewnętrzne przeżycia emocjonalne (z powodu silnych, negatywnych emocji włosy człowieka zmieniają kolor na siwe zachodzi to bardzo szybko, czasem na przestrzeni kilku dni).
z powodu przyjmowania niektórych leków narkotycznych np. opioidów lub benzodiazepin (po długim okresie przyjmowania tego typu leków następuje szybki zanik melaniny i gwałtowne rozjaśnienie zewnętrznej powłoki włosa w ciągu kilku dni, nie jest to jednak groźne dla zdrowia).
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 17:53   #5
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

Mam dokładnie to samo z włosami. Niestety nie wiem co jest przyczyna. Włosy od polowy w dół sa coraz jaśniejsze, koniec włosów jest wręcz miedziany ;/ włosy najmocniej jaśnieją latem.

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Zmiana koloru włosów o jeden odcień trwa zazwyczaj ok. 7 miesięcy.
U mnie zimna koloru/rozjaśnienie ich trwa 1-2 miesięcy. Po lecie scinam te włosy bo wyglada to okropnie
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 19:40   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo z włosami. Niestety nie wiem co jest przyczyna. Włosy od polowy w dół sa coraz jaśniejsze, koniec włosów jest wręcz miedziany ;/ włosy najmocniej jaśnieją latem.
Włosy zwyczajnie płowieją na słońcu. Chyba większość ludzi tak ma.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:10   #7
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

To jeszcze nic!
Mam koleżankę, która ma naturalnie rude włosy i jej z kolei zaczęły wyrastać zupełnie czarne, ale takie bardziej sztywne i dziwne! Na początku były to jakieś pojedyńcze kosmyki, ale z miesiąca na miesiąc było ich coraz więcej i dziwnie to wyglądało - coś na zasadzie, jak zaczyna się siwieć - w taki sposób te czarne włosy się jej pojawiały (ma 22 lata) i teraz w sumie ma już większość czarnych a komicznie to wygląda, bo jako naturalny rudzielec ma baaardzo jasne brwi i rzęsy i te czarne włosy nijak do niej nie pasują a ona sama robiła się na jakiś blond, a potem problem, bo musiała używać mocniejszej wody a uzyskiwała i tak żółtawy blond. Ona twierdzi, że już wolała być ruda, bo wtedy miała łatwiejszą drogę do blondu. Jak na razie nie farbuje, no ale same widzicie, z rudej powoli staje się hebanową brunetką.
To jest dopiero fenomen....Ja bym chciała przejść taką samoistną przemianę koloru, ale w blond, który mi się podoba
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-07-31 o 11:11
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 13:06   #8
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Samoistna zmiana koloru + łamliwość

a jeżeli włosy wypłowiały nie latem, a na przestrzeni jesieni i zimy ? w dodatku mimo łamliwości, pozostają całkiem miłe w dotyku
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.