Toniki,toniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-10-09, 08:33   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Toniki,toniki


Plisss!!!Prosze o pomoc p. Beatke i dziewczyny.Jak to jest z tymi tonikami.Wiem,ze najlepsze sa te bezalkoholowe,ale co robic kiedy wiekszosc firm produkuje je jednak na bazie alklholu.Ostatnio kupiony Clinique,Loreal itd.Czuje,ze mojej skorze to nie przeszkadza,ale tyle sie naczytalam o niekorzytstnych skutkach alkoholu,ze nie wiem co robic i myslec.Bardzo czesto toniki bezalk. przeznaczone sa do cer wrazliwych ,alergicznych,dlatego nie maja alkoholu,ale tez pozbawione sa i innych korzystnych dla innych cer substancji.Czy moge uzywac toniki z alkoholem,czy jednak dac sobie spokoj?Buzka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 08:40   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Toniki,toniki

A jakich to niby korzystnych substancji są pozbawione toniki bezalkoholowe??
Dla mnie sprawa jest oczywista, skoro alkohol drażni Ci skórę, to w imę czego ją torturować tonikami alkoholowymi? Nie przyniesie to skórze żadnych korzyści.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 09:14   #3
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314
Re: Toniki,toniki

[img]icons/icon40.gif[/img]
No właśnie, ja też nie wiem, jakich dobroczynnych substancji pozbawiony jest tonik bezalkoholowy, ale domyślam sie,że chodzi o to ,że ma słabsze działanie oczyszczające, tzn. słabiej zapobiega wypryskom, jeśli tak moge sie wyrazić. Ja odkryłam tonik Garnier, Synergie Fresh.
Nie zawiera on alkoholu, ale świetnie usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie nie podrażniając skóry.
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-12, 13:24   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Toniki,toniki

Jak juz pisalam alkohol w tonikach mojej skorze nie przeszkadza.Mam cere tlusta,sklonna do swiecenia.Wszedzie sie trabi, ze alkohol w tonikach wyrzadza duzo krzywdy.Dlaczego wiec duze i znane firmy dodaja jednak alkohol do tonikow?Przeciez tam pracuja dermatolodzy,specjalisci, ktorzy na pewno to wiedza.Moze sie czepiam ,ale skoro wydaje pieniadze to dlaczego mam placic za cos co moze mi szkodzic.Kiedy ostatnio kupowalam tonik Clinique i zapytalam dlaczego on ma w swoim skladzie alkohol,Pani eksp. byla bardzo zdziwiona moim pytaniem i zapytala wpros ,a co to szkodzi?A moze naprawde nie szkodzi,sama juz sie wtym gobie.Dodam ,ze bedac w Polsce widialam wiecej tonikow bezalkoholowych,niz w Szwecji.Tu prawie 80% to te z zawartoscia alkoholu.Czy ktos wreszcie raz na zawsze moze mi wyjasnic te sprawe?duze dzieki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-14, 09:05   #5
Monikaaleksandra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 30
Re: Toniki,toniki

Osobiście jestem za tonikami bezalkoholowymi. Z prostego powodu - alkohol jest do picia a nie do smarowania. Szkoda marnować alkohol (a szczególnie czysty spirytus) na smarowanie. Dwa kieliszeczki dziennie i wszystkie pryszcze uciekają.
[img]icons/kill.gif[/img]
Monikaaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-14, 19:03   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Toniki,toniki

Byłoby na prawdę wspaniale, gdyby wszystkie drogie kosmetyki znanych firm były idealne, ale nawet "diorom i lancomom" zdarzają sie niewypały, do których zaliczam np. alkoholowe toniki, kremy z kwasami o zbyt wysokim pH, żeby mogły działać (np. dawny Totaltouraround Cliniqe), kremy, w których więcej jest kompozycji zapachowej niż substancji aktywnych (No-Age Dior)itd.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-14, 19:39   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Toniki,toniki

Przemysl kosmetyczny trzeba traktowac jak kazdy inny, wszedzie dazy sie do zyskow nie zawsze uuczciwa droga, poza tym jak wszedzie takze tutaj producenci zwracaja uwage na to czego chca klienci. Kupujac zywnosc chyba nie zawsze wierzymy w 100 % w to co producent napisal na opakowaniu, bardzo czesto zdarza sie ze umieszczono tam jakies niezbyt zdrowe skladniki, tyle sie mowi ze "hamburgery, coca-cole i ogolnie fast-foody sa bee, a mimo to nadal sie to sprzedaje, a przeciez w firmach spozywczych takze pracuje wiele specjalistow, dietetykow, technologow. Podobnie jest w przemysle kosmetycznym, poniewaz wiele osob wciaz jeszcze lubi toniki z alkoholem wiec sie je produkuje, skoro jest popyt... Nie warto wiec zawsze wierzyc we wszystko co producent napisal na opakowaniu kosmetyku, czasem pisze, ze produkt jest odpowiedni dla cery wrazliwej,a ma w swych skladzie chocby duze ilosci alkoholu, co sprawia ze taki preparat nei ejst dobry dla zadnej cery, nawet tlustej, a juz tym bardziej wrazliwej.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 09:38   #8
dexterek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Toniki,toniki

Witam.

Pomoże mi ktoś w tym temacie "scharakteryzować substancje pomocnicze w tonikach"
dexterek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:48   #9
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Toniki,toniki

oczywiście że najlepsze są bealkoholowe bo nie wysuszają i nie niszczą warstwy hydro lipidowej naskórka, któa chroni nas przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

moim zdaniem dać sobie spokój ale z drugiej strony kosmetyki zawierające alkohol mają w sobie tego alkoholu mało ale jednakże powodujące szkody.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:23.